Valentines Day 30K 2016

Feb
14
2016

Splits

  • 30 kilometre Run

Race Options

Entry Details

Athlete places750
Age range0 - 100
Entry£0.00

Map

30 K Run

Running | 2016-02-14 11:00am
1 viewed last hour.

Entry Details

Athlete places750
Age range0 - 100
Entry£0.00

All Race Results

Gender

Jump to bib

Pos#NameCatClubChip TimeFinish Time
Finished (600 in total)
1st

685

Aaron ScottM1stSEN1stNOTTS AC01:40:1201:40:12-
2nd

448

Anthony JohnsonM2ndSEN2ndWerrington Joggers01:41:1901:41:20+00:01:07
3rd

103

Matt AdcockM3rdSEN3rdHERMITAGE HARRIERS01:47:4601:47:46+00:07:34
4th

503

Paul LunnM4thV401stPACTRAC01:50:1601:50:19+00:10:04
5th

559

John MuddemanM5thSEN4thNOTTS AC01:50:2501:50:28+00:10:13
6th

771

Michael TrottM6thSEN5thHERMITAGE HARRIERS01:53:0201:53:04+00:12:50
7th

720

Carl SommerM7thSEN6thHERMITAGE HARRIERS01:53:0301:53:07+00:12:51
8th

616

Sam PearchM8thSEN7thshelton striders01:53:1201:53:16+00:13:00
9th

584

Simon NewtonM9thSEN8thACKWORTH ROAD RUNNERS01:53:2901:53:32+00:13:17
10th

714

Matty SmithM10thSEN9thScunthorpe & District AC01:53:1701:53:41+00:13:05
11th

719

Daniel SnipeM11thSEN10thPETERBOROUGH AC01:55:0201:55:33+00:14:50
12th

694

Stephen ShanksM12thSEN11thVictoria Park Harriers & Tower Hamlets AC01:56:1701:56:20+00:16:05
13th

294

Peter DuncanM13thV551stLincoln Wellington AC01:57:0001:57:04+00:16:48
14th

364

Peter GrahamM14thSEN12thBEDFORD HARRIERS AC01:56:5501:57:08+00:16:43
15th

135

Sean BarkesM15thV451stLincoln Wellington AC01:57:1501:57:24+00:17:03
16th

260

Stuart CraggM16thV402ndSkegness & District Running Club01:57:3101:58:04+00:17:19
17th

143

Mark BeardM17thV452nd01:57:5901:58:04+00:17:47
18th

263

DAVE CrossleyM18thSEN13th01:58:0001:58:04+00:17:48
19th

336

Gill FullenF1stV501stBEDFORD HARRIERS AC01:58:1201:58:14+00:18:00
20th

699

KAORU ShimadaM19thSEN14thLincoln & District Runners01:58:4501:58:53+00:18:33
21st

590

Matthew NuttM20thV453rdFormula One Circuit Crew01:58:1601:59:02+00:18:04
22nd

385

Steve HallM21stV403rdPETERBOROUGH AC01:58:5101:59:35+00:18:39
23rd

723

Chris LimmerM22ndSEN15thGrantham Running Club01:59:3901:59:45+00:19:27
24th

228

Mike ChapmanM23rdSEN16thNENE VALLEY HARRIERS01:59:4301:59:47+00:19:31
25th

310

Simon EnglishM24thV404thNorwich Road Runners01:59:4601:59:49+00:19:34
26th

594

Nick OsbornM25thSEN17thCambridge & Coleridge AC01:59:5201:59:55+00:19:40
27th

411

Stephen HillM26thSEN18th01:59:5301:59:56+00:19:41
28th

604

Jonathan PalmerM27thSEN19thBourne Town Harriers01:59:5501:59:58+00:19:43
29th

325

James FisherM28thSEN20thBushfield Joggers02:00:1502:00:20+00:20:03
30th

349

Chris GibbsM29thV552nd02:00:3202:00:36+00:20:20
31st

637

Mark PoppleM30thSEN21stStamford Striders02:01:1902:01:23+00:21:07
32nd

555

Mike MorleyM31stSEN22ndYaxley Runners & Joggers02:01:4102:02:12+00:21:29
33rd

825

Gareth WilliamsM32ndSEN23rdStamford Striders02:02:2402:02:28+00:22:12
34th

656

Ian RichardsonM33rdV501stCambridge & Coleridge AC02:02:2802:02:34+00:22:16
35th

265

Sarah Louise CumberF2ndV451stHalifax Harriers02:02:4202:02:47+00:22:30
36th

332

Arron FriendM34thSEN24thTHORNEY RUNNING CLUB02:02:5102:02:55+00:22:39
36th

332

Jevan RobertsonM34thSEN24thNENE VALLEY HARRIERS02:02:5102:02:55+00:22:39
37th

561

PAUL MuffettM35thV553rdNORTH NORFOLK BEACH RUNNERS02:03:4102:04:00+00:23:29
38th

487

Dave LazenbyM36thSEN25thWootton Road Runners02:04:0002:04:00+00:23:48
39th

770

Martin TroopM37thSEN26thLincoln Wellington AC02:03:3302:04:18+00:23:21
40th

293

Malcolm DuffM38thSEN27thBromsgrove & ReddITCH AC02:04:2302:04:26+00:24:11
41st

537

Kirstie MeetenF3rdV351stBEDFORD HARRIERS AC02:04:3502:04:39+00:24:23
42nd

692

ANDREW ShackletonM39thSEN28thStamford Striders02:04:1302:04:52+00:24:01
43rd

439

Martin JamesM40thV405thDoncaster AC02:04:5302:04:58+00:24:41
44th

708

MAGGIE SkinnerF4thV352ndStamford Striders02:05:0302:05:07+00:24:51
45th

278

Peter DeaconM41stV406thNOTTS AC02:04:3402:05:17+00:24:22
46th

318

Jonathan FaullM42ndSEN29th02:05:3902:05:46+00:25:27
47th

151

RICKY BellettM43rdSEN30thStamford Striders02:06:0602:06:15+00:25:54
48th

605

Andrew PalombellaM44thSEN31stBEDFORD HARRIERS AC02:06:2702:06:40+00:26:15
49th

824

Kevin WillettM45thV502ndBEDFORD HARRIERS AC02:06:2602:06:40+00:26:14
50th

337

Paul FurnessM46thV503rdBEDFORD HARRIERS AC02:06:2702:06:41+00:26:15
51st

566

Thomas MussonM47thSEN32ndHighgate Harriers02:06:3802:06:41+00:26:26
52nd

109

Craig AllenM48thSEN33rdMatlock Athletics Club02:06:4502:06:47+00:26:33
53rd

798

mark WarwickM49thV504thTeam Derby Runner02:06:1302:06:53+00:26:01
54th

629

DARREN PingM50thSEN34thTHORNEY RUNNING CLUB02:06:3102:06:59+00:26:19
55th

333

Paul FrithM51stSEN35thsutton in ashfield harriers & ac02:06:5702:07:04+00:26:45
56th

259

David CourseM52ndSEN36thBEDFORD HARRIERS AC02:07:1202:07:16+00:27:00
57th

506

James MacdonaldM53rdSEN37thNENE VALLEY HARRIERS02:07:5002:07:55+00:27:38
58th

222

Alistair ChambersM54thV505thIVANHOE RUNNERS02:07:1802:08:02+00:27:06
59th

534

Stuart McneilM55thV407thFormula One Circuit Crew02:08:0402:08:08+00:27:52
60th

518

Stephen MasonM56thV408thBeeston AC02:08:0602:08:11+00:27:54
61st

353

Tony GilbertM57thV506thBourne Town Harriers02:08:0902:08:14+00:27:57
62nd

715

Norman Eddie SmithM58thV454thSkegness & District Running Club02:08:1602:08:28+00:28:04
63rd

121

John AuldM59thSEN38thNorth Herts Road Runners02:08:2502:08:35+00:28:13
64th

695

David SharmanM60thSEN39thBEDFORD HARRIERS AC02:09:2002:09:24+00:29:08
65th

837

Robin WilsonM61stSEN40thWelland Valley Triathlon Club02:08:5702:09:36+00:28:45
66th

631

Nigel PlaskittM62ndV455thwolds veteran runners club02:09:1702:09:41+00:29:05
67th

818

Paul WhittletonM63rdSEN41stILKESTON RUNNING CLUB02:09:4702:10:03+00:29:35
68th

494

Katie LomasF5thSEN1stCharnwood AC02:09:2702:10:04+00:29:15
69th

185

Andrew BrettM64thSEN42ndRamsey Road Runners02:10:0302:10:08+00:29:51
70th

432

SAMANTHA IliffeF6thSEN2ndNorth Derbyshire Running Club02:09:3102:10:18+00:29:19
71st

617

Jon PeetM65thSEN43rd02:10:1702:10:37+00:30:05
72nd

279

Andrew DennisM66thSEN44thStamford Striders02:10:1202:10:47+00:30:00
73rd

570

Kevin MyersM67thV409thWootton Road Runners02:10:5602:11:37+00:30:44
74th

350

PHIL GibbsM68thV456thLINCSQUAD02:11:2102:11:50+00:31:09
75th

726

MICHAEL StaceyM69thV554thMARCH AC02:12:1402:12:18+00:32:02
76th

535

Gavin MeadowsM70thSEN45thGrantham Running Club02:12:3802:12:45+00:32:26
77th

846

Alex WrightM71stV457thCORBY AC02:12:3602:12:46+00:32:24
78th

831

Peter WilmotM72ndV458thPeter Wilmot02:12:4402:12:50+00:32:32
79th

647

John QueenanM73rdV459thILKESTON RUNNING CLUB02:12:5602:13:02+00:32:44
80th

668

Sara RookyardF7thV401stEast Hull Harriers & AC02:13:1802:13:25+00:33:06
81st

782

Robert VincentM74thV4010thAbbey Runners02:13:1602:13:43+00:33:04
82nd

315

Sian EvansF8thSEN3rdSteel City Striders RC02:13:3902:13:49+00:33:27
83rd

676

PAUL RushworthM75thV4011thGrantham Running Club02:13:4602:13:54+00:33:34
84th

437

ROBERT JallandM76thV507thCharnwood AC02:13:4202:14:05+00:33:30
85th

731

Edward StartupM77thSEN46thSteel City Striders RC02:13:5202:14:13+00:33:40
86th

608

Andrew PaskM78thSEN47thGrantham Running Club02:14:1002:14:16+00:33:58
87th

539

Kemal MehmetM79thV4510thKettering Town Harriers02:13:5202:14:17+00:33:40
88th

764

ANDREW ToddM80thSEN48thNorth Derbyshire Running Club02:13:5202:14:23+00:33:40
89th

481

Geraldine LarhamF9thV452ndMARCH AC02:14:2902:14:34+00:34:17
90th

208

Stephen BurtonM81stV4012thRamsey Road Runners02:14:3902:14:44+00:34:27
91st

105

Mark AldersonM82ndV4013thStamford Striders02:14:2202:14:44+00:34:10
92nd

252

Giles CorbyM83rdV508thBRJ Run & Trii02:14:3302:14:46+00:34:21
93rd

680

BARRY RyanM84thV4014thBushfield Joggers02:14:3202:14:56+00:34:20
94th

765

Andy ToddM85thSEN49thYaxley Runners & Joggers02:14:4502:15:03+00:34:33
95th

683

Rodrigo SantosM86thSEN50thCambridge & Coleridge AC02:14:5802:15:09+00:34:46
96th

759

Brian ThomasM87thV4511thshelton striders02:14:3302:15:13+00:34:21
97th

416

Graham HollowellM88thV4512thWootton Road Runners02:15:0702:15:13+00:34:55
98th

396

Doug BanksM89thSEN51stSteel City Striders RC02:14:5502:15:18+00:34:43
99th

373

ANDY GreggM90thV4513thPACTRAC02:15:1202:15:22+00:35:00
100th

254

Tony CormanoM91stSEN52ndBEDFORD HARRIERS AC02:15:2002:15:25+00:35:08
101st

609

Matthew PaskM92ndV4514thNorwich Road Runners02:15:1202:15:25+00:35:00
102nd

751

John TaylorM93rdV509thRolls Royce Harriers02:15:2002:15:29+00:35:08
103rd

808

Barry WebbM94th02:15:1702:15:36+00:35:05
104th

671

Nick RossingtonM95thV5010thGrantham Running Club02:15:4502:15:53+00:35:33
105th

367

Yolanda GrattonF10thV402ndNENE VALLEY HARRIERS02:15:5102:16:01+00:35:39
106th

696

Andy SheltonM96thV4515thSkegness & District Running Club02:16:0202:16:09+00:35:50
107th

521

Darren MatussaM97thSEN53rdNorth Herts Road Runners02:15:3902:16:14+00:35:27
108th

198

Peter BrownM98thV555thSteel City Striders RC02:16:0802:16:15+00:35:56
109th

599

Sarah OveringtonF11thSEN4thEye Community Runners02:16:0702:16:25+00:35:55
110th

226

Kate ChampneysF12thV353rdCharnwood AC02:16:0902:16:28+00:35:57
111st

650

Mathew RadbourneM99thV4015th02:15:5102:16:30+00:35:39
112nd

682

Katie SamuelsonF13thV354thCambridge & Coleridge AC02:16:2702:16:33+00:36:15
113rd

811

Natalie WettlerF14thSEN5thCharnwood AC02:16:1102:16:36+00:35:59
114th

327

ANNA FollandF15thV453rdBEDFORD HARRIERS AC02:16:4002:16:53+00:36:28
115th

835

MARK WilsonM100thV5011thGrantham Running Club02:16:5002:16:58+00:36:38
116th

395

Carolyn HayF16thV403rdREDHILL ROAD RUNNERS02:16:5302:17:04+00:36:41
117th

186

Michelle BrettF17thSEN6thRamsey Road Runners02:16:5802:17:08+00:36:46
118th

755

Martin TebbsM101stSEN54thSkegness & District Running Club02:16:3802:17:15+00:36:26
119th

220

Ben ChamberlainM102ndSEN55thCambridge & Coleridge AC02:16:5602:17:22+00:36:44
120th

830

marianne WilliamsonF18thV454thBEDFORD HARRIERS AC02:17:1902:17:24+00:37:07
121st

464

Joseph KeepingM103rdSEN56th02:17:1202:17:24+00:37:00
122nd

452

Tony JohnsonM104thV5012thRopsley Road Runners02:17:0902:17:29+00:36:57
123rd

459

Steve Joy-goodM105thSEN57thYaxley Runners & Joggers02:17:1302:17:30+00:37:01
124th

184

Jon BrayshawM106thV5013thLincoln Wellington AC02:17:0102:17:41+00:36:49
125th

806

Craig WattM107thV4016thBEDFORD HARRIERS AC02:17:3102:17:43+00:37:19
126th

307

Justin ElvidgeM108thV4516thMARCH AC02:17:3102:17:44+00:37:19
127th

168

Stewart BondM109thSEN58thCambridge & Coleridge AC02:17:2502:18:13+00:37:13
128th

229

Catherine CharltonF19thV355thNOTTS AC02:18:0702:18:14+00:37:55
129th

126

Matt BaileyM110thV4017thshelton striders02:18:0902:18:22+00:37:57
130th

450

Paul JohnsonM111stSEN59thSteel City Striders RC02:17:4902:18:28+00:37:37
131st

618

Chris PellM112ndSEN60thCambridge & Coleridge AC02:18:1702:18:32+00:38:05
132nd

623

Jamie PhillipsM113rdSEN61stStamford Striders02:18:3202:18:47+00:38:20
133rd

312

GARETH EvansM114thSEN62nd02:18:3002:18:47+00:38:18
134th

298

Holly DurhamF20thSEN7thGrantham Running Club02:18:5202:19:01+00:38:40
135th

264

Geoff CumberM115thV651stHalifax Harriers02:19:0802:19:13+00:38:56
136th

505

Andrew MacdonaldM116thV4018thCherwell Runners & joggers02:18:5902:19:28+00:38:47
137th

547

Rob MoirM117thV5014thRiverside Runners (St Neots)02:19:3302:19:42+00:39:21
138th

391

RICHARD HarrisonM118thV4517thCITY OF HULL AC02:19:4102:19:48+00:39:29
139th

601

Steve OwenM119thV4518thWymeswold02:19:3902:20:04+00:39:27
140th

244

Simon CookM120thSEN63rdDesborough & Rothwell Running Club02:20:0302:20:11+00:39:51
141st

436

Erika JallandF21stV455thCharnwood AC02:20:1602:20:37+00:40:04
142nd

431

KATHERINE HymersF22ndSEN8th02:20:4402:20:52+00:40:32
143rd

838

Daniel Winfield-chislettM121stSEN64th02:20:2602:20:56+00:40:14
144th

210

Martin CandishM122ndV4019thStamford Striders02:21:0802:21:14+00:40:56
145th

610

Karen PattersonF23rdV456thMARCH AC02:21:2102:21:27+00:41:09
146th

748

TONY TarrantM123rdV4020th02:21:2602:21:35+00:41:14
147th

612

Catherine PayneF24thV457thGrantham Running Club02:21:3502:21:45+00:41:23
148th

523

Nick MaynardM124thV4021stCITY OF HULL AC02:21:2202:21:52+00:41:10
149th

425

Darren HorobinM125thV4022ndACKWORTH ROAD RUNNERS02:21:3802:21:53+00:41:26
150th

611

HELEN PaveyF25thV404thLincoln Wellington AC02:21:3202:21:56+00:41:20
151st

445

ANDREW JeyesM126thV652ndIVANHOE RUNNERS02:21:4402:21:58+00:41:32
152nd

777

Phil TwiteM127thSEN65thRyston Runners02:21:4602:22:13+00:41:34
153rd

401

Andrew HemmingsM128thSEN66thCITY OF HULL AC02:21:4602:22:16+00:41:34
154th

284

Joanne DiffeyF26thV458thLincoln Wellington AC02:21:5202:22:17+00:41:40
155th

498

Mark LouthM129thV5015thTHORNEY RUNNING CLUB02:22:3302:22:42+00:42:21
156th

390

Allan HarrisonM130thV556thWootton Road Runners02:22:0002:22:43+00:41:48
157th

292

ROSS DraytonM131stSEN67thSteel City Striders RC02:22:2402:22:59+00:42:12
158th

225

Sean ChambersM132ndV4023rd02:22:3502:23:03+00:42:23
159th

526

Neil McdonaldM133rdV5016thWellingborough & District Athletics Club02:22:4602:23:06+00:42:34
160th

527

James McfarlaneM134thV4024thNorwich Road Runners02:22:5102:23:10+00:42:39
161st

430

Carl HughesM135thSEN68thheanor running club02:22:4002:23:11+00:42:28
162nd

206

James BurtonM136thSEN69thWerrington Joggers02:23:0502:23:16+00:42:53
163rd

546

Terry MoatM137thV4519thTHORNEY RUNNING CLUB02:23:1002:23:20+00:42:58
164th

757

Alexander (sandy) TelferM138thV5017thsleaford striders02:23:1502:23:24+00:43:03
165th

649

Michael QuinnM139thV5018thWellingborough & District Athletics Club02:23:0702:23:26+00:42:55
166th

741

Chris SumptonM140thV4025thEast Hull Harriers & AC02:23:2602:23:33+00:43:14
167th

197

Marcus BrownM141stV4520thStamford Striders02:23:2502:23:34+00:43:13
168th

493

Chris LockettM142ndV5019thStamford Striders02:23:2702:23:34+00:43:15
169th

653

John ReesM143rdV5020thCharnwood AC02:23:1402:23:37+00:43:02
170th

524

Robert McardleM144thV557thGrantham Running Club02:23:3302:23:42+00:43:21
171st

821

PAUL WiegandM145thV558thFenland Running Club02:23:4202:23:48+00:43:30
172nd

478

George LaingM146thV559thDoncaster AC02:23:4302:23:51+00:43:31
173rd

201

Andrew Br?njesM147thSEN70thErewash Valley RC02:23:4702:23:55+00:43:35
174th

134

Daniel BarkerM148thSEN71stSkegness & District Running Club02:23:3902:23:59+00:43:27
175th

622

Chris PhillipsM149thV4026thWerrington Joggers02:23:3902:24:07+00:43:27
176th

408

Iain HickmanM150thSEN72nd02:24:0302:24:11+00:43:51
177th

545

Laetitia MoakesF27thV356thsutton in ashfield harriers & ac02:24:2402:24:32+00:44:12
178th

564

Kerry MunnF28thV502ndKettering Town Harriers02:24:1102:24:38+00:43:59
179th

299

stefan DurkinM151stV4521stYork Knavesmire Harriers02:24:2002:24:46+00:44:08
180th

131

Kenny BaldingM152ndV5510thSPALDING TRI CLUB02:24:1602:24:51+00:44:04
181st

356

Darren GillmanM153rdV4522ndCambridge & Coleridge AC02:24:4702:24:53+00:44:35
182nd

400

Maurice HemingwayM154thV601stRiverside Runners (St Neots)02:24:4902:25:05+00:44:37
183rd

784

Andrew WadeM155thV5021stStamford Striders02:24:5902:25:07+00:44:47
184th

675

Steve RundellM156thV5022ndIVANHOE RUNNERS02:25:0502:25:19+00:44:53
185th

749

Russell TattershallM157thV5023rdCaistor Running Club02:24:5202:25:23+00:44:40
186th

769

Melanie TrayfordF29thV357thFenland Running Club02:25:0902:25:31+00:44:57
187th

745

Timothy Swan-smithM158thV4027thSPALDING TRI CLUB02:25:0102:25:33+00:44:49
188th

577

Michael NevillM159thV4028thCherwell Runners & joggers02:25:1602:25:34+00:45:04
189th

409

Robin HicksM160thV5024thYork Knavesmire Harriers02:25:0902:25:36+00:44:57
190th

444

Sean JermyM161stSEN73rdGreat Yarmouth Road Runners02:25:3102:25:38+00:45:19
191st

314

ROBERT EvansM162ndSEN74thCAMBRIDGE TRIATHLON CLUB02:25:1702:25:39+00:45:05
192nd

491

Sam LewseyF30thSEN9thCambridge & Coleridge AC02:25:3202:25:41+00:45:20
193rd

188

Lily BridgwoodF31stSEN10th02:25:0802:25:42+00:44:56
194th

816

Robert WhiteM163rdV4523rdRamsey Road Runners02:25:3702:25:47+00:45:25
195th

467

Jamshid KhazanehdariM164thV5511th02:25:1502:25:51+00:45:03
196th

822

Andy WilfordM165thV5512thHuncote Harriers02:25:4902:25:53+00:45:37
197th

181

Wayne BradleyM166thV4524th02:25:4202:25:56+00:45:30
198th

415

Pascale HoldenF32ndV405thshelton striders02:25:5902:26:11+00:45:47
199th

785

Matt WadkinM167thSEN75th02:25:5202:26:21+00:45:40
200th

282

Andy DickinsonM168thV5025thsleaford striders02:26:0302:26:22+00:45:51
201st

738

PAUL StuartM169thV5026thBEDFORD HARRIERS AC02:26:1402:26:27+00:46:02
202nd

177

Paul BowmanM170thV5513thCITY OF HULL AC02:25:5002:26:32+00:45:38
203rd

354

KEITH GillespieM171stSEN76thYaxley Runners & Joggers02:26:1702:26:32+00:46:05
204th

598

Vic OtterM172ndSEN77th02:25:5402:26:35+00:45:42
205th

434

David IrwinM173rdV5027thRiverside Runners (St Neots)02:26:3102:26:41+00:46:19
206th

497

Dean LongmanM174thV4029thYaxley Runners & Joggers02:26:3302:26:43+00:46:21
207th

475

ian KirkM175thV4525thIVANHOE RUNNERS02:26:3202:26:45+00:46:20
208th

273

Richard DaviesM176thV4030thBrj Run & Tri02:26:2502:26:53+00:46:13
209th

195

Derek BrownM177thV4526thCITY OF HULL AC02:26:4202:26:54+00:46:30
210th

351

Guy GibsonM178thV5028thEast Hull Harriers & AC02:26:5002:27:08+00:46:38
211st

418

Dennis HolmesM179thV5029thRipley Running Club02:26:5102:27:14+00:46:39
212nd

175

Philip BowerM180thV5514thTHETFORD AC02:26:4702:27:18+00:46:35
213rd

446

Andrew JohnsonM181stV4527thYaxley Runners & Joggers02:27:0902:27:19+00:46:57
214th

113

Penny AndrewsF33rdV503rdNorthampton Road Runners02:27:1302:27:22+00:47:01
215th

783

Lyn VinterM182ndV4528th02:27:0402:27:25+00:46:52
216th

542

Viv MiddlebrookF34thV504thStamford Striders02:27:1502:27:30+00:47:03
217th

544

Andrew MillsM183rdSEN78thStamford Striders02:27:1702:27:33+00:47:05
218th

176

Sandra BowerF35thV551stTHETFORD AC02:27:1102:27:39+00:46:59
219th

306

Lauren ElmoreF36thSEN11thWest End Runners02:27:1502:27:42+00:47:03
220th

107

Peter AlfanoM184thSEN79th02:27:0402:27:45+00:46:52
221st

627

TRUDI PikeF37thV459thKettering Town Harriers02:27:2802:27:51+00:47:16
222nd

319

Carole FeeF38thV406thEast Hull Harriers & AC02:27:3402:27:52+00:47:22
223rd

414

MARK HodsonM185thV5030thCaistor Running Club02:27:3102:27:59+00:47:19
224th

275

Becky DawsonF39thV407thSkegness & District Running Club02:28:1402:28:23+00:48:02
225th

563

Shaun MullinsM186thV4529thCherwell Runners & joggers02:28:1202:28:29+00:48:00
226th

270

DUANE DaughertyM187thV5515th100 Marathon Club02:28:2902:28:43+00:48:17
227th

338

Janine GallF40thV4510thTeam Derby Runner02:28:3502:28:49+00:48:23
228th

549

CHRIS MooneyM188thV4530thNENE VALLEY HARRIERS02:29:0202:29:07+00:48:50
229th

458

Scott JonesM189thV4031stGrantham Running Club02:29:1702:29:23+00:49:05
230th

309

Deborah EnglishF41stV358thNorwich Road Runners02:29:2502:29:36+00:49:13
231st

343

Ruth GauntF42ndV4511thNorwich Road Runners02:29:0002:29:36+00:48:48
232nd

569

Andrew MyersM190thSEN80thMornington Chasers02:29:2502:29:38+00:49:13
233rd

156

Christine BextonF43rdV552ndBeeston AC02:29:3602:29:48+00:49:24
234th

698

Alex ShieldsF44thSEN12thKENILWORTH RUNNERS02:29:2402:29:56+00:49:12
235th

797

Leanne WarnesF45thSEN13thLincoln & District Runners02:29:5402:30:18+00:49:42
236th

344

SARAH GauvinF46thV4512thFenland Running Club02:30:0202:30:24+00:49:50
237th

369

Jason GreenM191stV4531stIVANHOE RUNNERS02:30:4002:30:54+00:50:28
238th

513

john MaplethorpeM192ndV5031stLincoln Wellington AC02:30:1902:30:55+00:50:07
239th

793

David WardM193rdV5516thsutton in ashfield harriers & ac02:30:2002:30:58+00:50:08
240th

470

Caroline Louise KingF47thV408thHunts AC02:30:4402:31:03+00:50:32
241st

302

GERARD EivorsM194thV4032ndIVANHOE RUNNERS02:31:0002:31:07+00:50:48
242nd

442

Leah JenningsM195thSEN81stStamford Striders02:30:3902:31:14+00:50:27
243rd

388

Peter HarrisM196thV653rdEly Runners02:30:5102:31:18+00:50:39
244th

330

Jordan FosterF48thSEN14th02:30:5802:31:20+00:50:46
245th

323

David FinesM197thV4532nd02:31:1402:31:22+00:51:02
246th

110

LORNA AllisonF49thV359thGainsborough & Morton Striders02:31:0802:31:24+00:50:56
247th

179

Matthew BradburyM198thSEN82ndMansfield Harriers & AC02:31:2602:31:40+00:51:14
248th

321

Martin FicklingM199thSEN83rdMansfield Harriers & AC02:30:5902:31:40+00:50:47
249th

724

SUE SpongF50thV553rdHAVERING 90 JOGGERS02:31:5202:32:02+00:51:40
250th

522

Andy MayM200thSEN84thBrj Run & Tri02:31:4302:32:09+00:51:31
251st

519

GARY MastersM201stV4033rdYaxley Runners & Joggers02:31:4602:32:31+00:51:34
252nd

669

Nicola RoperF51stV3510thILKESTON RUNNING CLUB02:32:1802:32:36+00:52:06
253rd

711

Andy SmithM202ndV4034thStopsley Striders Jogging Club02:32:1102:32:38+00:51:59
254th

154

Ian BerryM203rdSEN85thKimberley and District Striders02:32:2402:32:46+00:52:12
255th

530

Fiona McgorumF52ndSEN15thHigham Harriers02:32:3502:32:51+00:52:23
256th

639

ANDREW PowellM204thSEN86th02:32:3202:32:58+00:52:20
257th

638

Stuart PoppleM205thV4533rdWerrington Joggers02:32:2802:32:59+00:52:16
258th

689

Joanna SemmelrothF53rdSEN16thSouthwell Running Club02:32:4502:33:02+00:52:33
259th

128

Paul BairdM206thV4534thRiverside Runners (St Neots)02:32:5302:33:04+00:52:41
260th

812

Martin WhatmoreM207thV4535thStamford Striders02:32:3702:33:20+00:52:25
261st

465

John KennedyM208thV4536th02:32:5002:33:34+00:52:38
262nd

847

Catherine WrightF54thV601stCORBY AC02:33:4302:33:53+00:53:31
263rd

236

Richard ColesM209thSEN87thTHORNEY RUNNING CLUB02:33:3902:33:56+00:53:27
264th

449

David JohnsonM210thSEN88thHigham Harriers02:33:4902:34:05+00:53:37
265th

352

JAY GilbertF55thV3511thFenland Running Club02:33:4302:34:07+00:53:31
266th

375

Paul GriffinM211stV5032ndFenland Running Club02:33:5102:34:10+00:53:39
267th

212

ADRIAN CarderM212ndV5517thTOONIE EXPRESS02:33:2802:34:11+00:53:16
268th

320

Colin FellM213rdV5518thMansfield Harriers & AC02:34:1402:34:21+00:54:02
269th

374

Denise GriffinF56thV505thFenland Running Club02:33:5902:34:22+00:53:47
270th

243

Chris CookM214thV5033rd02:34:1702:34:26+00:54:05
271st

405

Craig HeronM215thSEN89th02:34:0602:34:28+00:53:54
272nd

548

Peter MoodyM216thV4035thSouthwell Running Club02:34:0702:34:29+00:53:55
273rd

766

Sharron TomsF57thV4513thYaxley Runners & Joggers02:34:1902:34:29+00:54:07
274th

433

Graham IrelandM217thSEN90thSkegness & District Running Club02:34:1502:34:36+00:54:03
275th

484

Sula LauderF58thV3512thThe Stragglers02:34:2902:34:56+00:54:17
276th

379

Sarah HalfordF59thV409thTeam Balanced Performance02:34:4602:35:00+00:54:34
277th

455

Chris JonesM218thV5034thRUTLAND RUNNING & TRI CLUB02:35:0402:35:15+00:54:52
278th

255

Steve CornellM219thV5519thMARCH AC02:34:4702:35:32+00:54:35
279th

752

Marie-Louise TaylorF60thV4010thDoncaster AC02:35:3402:35:44+00:55:22
280th

381

Lisa HallF61stV3513thNorwich Road Runners02:35:3402:35:53+00:55:22
281st

191

Josh BrightyM220thSEN91stNorwich Road Runners02:35:1202:35:54+00:55:00
282nd

286

Steve DockerillM221stV5035thBrj Run & Tri02:36:1202:36:28+00:56:00
283rd

760

Paul ThorleyM222ndV4036thBourne Town Harriers02:36:1702:36:35+00:56:05
284th

552

Julie MorganF62ndSEN17thACKWORTH ROAD RUNNERS02:36:0202:36:44+00:55:50
285th

853

Helena KerrF63rdSEN18thAckworth Road Runners & AC02:36:2702:36:44+00:56:15
286th

792

Chris WaltonM223rdV5036th02:36:2302:36:50+00:56:11
287th

640

Lynne PowellF64thSEN19th02:36:2002:36:55+00:56:08
288th

532

Andrew McknightM224thV5037th02:36:4302:37:04+00:56:31
289th

596

Dawn OsborneF65thV4514thCherwell Runners & joggers02:36:5002:37:06+00:56:38
290th

192

keith BrightyM225thV5038thNorwich Road Runners02:36:2502:37:06+00:56:13
291st

510

David MailM226thV602ndCambridge & Coleridge AC02:36:2102:37:07+00:56:09
292nd

725

Tony SprattM227thV70+1st02:37:0602:37:16+00:56:54
293rd

829

Craig WilliamsonM228thV4537thGainsborough & Morton Striders02:37:0102:37:17+00:56:49
294th

761

Caroline ThrussellF66thV506thNorth Herts Road Runners02:36:5202:37:17+00:56:40
295th

614

Nick PayneM229thSEN92ndGrantham Running Club02:36:4502:37:23+00:56:33
296th

716

Rob SmithM230thSEN93rdYaxley02:36:5702:37:28+00:56:45
297th

492

ROB LinesM231stV4538thTri-Anglia Triathlon Club02:37:0902:37:32+00:56:57
298th

362

Amie GoughF67thSEN20thRiverside Runners (St Neots)02:37:1002:37:41+00:56:58
299th

794

Dean WardM232ndV4539thshelton striders02:37:0602:37:49+00:56:54
300th

501

Vicki LoweF68thV4515thStilton Striders02:37:4502:37:55+00:57:33
301st

422

Chris HopewellM233rdSEN94thBushfield Joggers02:37:4502:38:02+00:57:33
302nd

421

Steve HopeM234thV5039thPATRAC02:37:2802:38:09+00:57:16
303rd

636

Kate PopeF69thSEN21st02:37:4102:38:16+00:57:29
304th

219

Anthony ChamberlainM235thV5040thGrantham Running Club02:38:0602:38:17+00:57:54
305th

509

Gareth MagrathM236thSEN95th02:38:0302:38:25+00:57:51
306th

435

ROBERT JacquesM237thV5041stCaistor Running Club02:37:5802:38:28+00:57:46
307th

582

David NewtonM238thV654thBrj Run & Tri02:38:1002:38:32+00:57:58
308th

200

Martyn BrumptonM239thV4540th02:38:3602:38:49+00:58:24
309th

496

Maddy LongF70thV3514th02:38:4402:39:06+00:58:32
310th

136

Barrie BarrettM240thV655thBushfield Joggers02:38:5702:39:16+00:58:45
311st

750

CHRIS TautzM241stSEN96th02:39:0702:39:18+00:58:55
312nd

171

ROWAN BoothF71stSEN22ndBarton and District AC02:38:5202:39:22+00:58:40
313rd

207

RODERICK BurtonM242ndV603rdCaistor Running Club02:38:5402:39:23+00:58:42
314th

122

Chris AultonM243rdV4541stTeam Balanced Performance02:39:1902:39:33+00:59:07
315th

357

Jonathan GipsonM244thSEN97thTHORNEY RUNNING CLUB02:39:1602:39:34+00:59:04
316th

768

Anna TotterdellF72ndSEN23rdYaxley Runners & Joggers02:39:1702:39:42+00:59:05
317th

453

Sally JohnstonF73rdV4516thBEDFORD HARRIERS AC02:39:2802:39:45+00:59:16
318th

106

Wendy AldridgeF74thV507thDengie 100 Runners02:39:3002:39:45+00:59:18
319th

701

Andrew ShortM245thV5042ndEye Community Runners02:39:2902:39:49+00:59:17
320th

703

Leah ShortF75thSEN24thEye Community Runners02:39:3102:39:50+00:59:19
321st

736

MALI StoranF76thV508thCambourne Women's Runners02:39:3502:39:57+00:59:23
322nd

398

Stephen HeadleyM246thV5043rdSelby Striders02:39:5302:40:20+00:59:41
323rd

119

Katie ArnoldF77thSEN25thStamford Striders02:40:1402:40:21+01:00:02
324th

280

Steven DennissM247thSEN98thACKWORTH ROAD RUNNERS02:39:3902:40:24+00:59:27
325th

116

Caroline ArcherF78thSEN26thCambridge & Coleridge AC02:40:1502:40:36+01:00:03
326th

221

Nicola ChamberlainF79thV3515thKimberley and District Striders02:40:1602:40:38+01:00:04
327th

648

Kerry QueenanF80thV3516thILKESTON RUNNING CLUB02:40:3302:40:53+01:00:21
328th

550

Ian MooreM248thSEN99thNorwich Road Runners02:40:1702:40:54+01:00:05
329th

341

CAROLINE GasperF81stV4011thStamford Striders02:40:3202:40:59+01:00:20
330th

476

Simon KirkM249thSEN100thILKESTON RUNNING CLUB02:40:4302:41:01+01:00:31
331st

843

Martyn WittonM250thV4037thBushfield Joggers02:40:4602:41:02+01:00:34
332nd

851

Dean ChapmanM251stV5044thBushfield Joggers02:40:5502:41:10+01:00:43
333rd

342

MICHAEL GauntM252ndV5045th02:40:5302:41:12+01:00:41
334th

581

Annette NewtonF82ndV602ndBrj Run & Tri02:41:0302:41:14+01:00:51
335th

456

Glynn JonesM253rdV4542ndDoncaster AC02:40:5902:41:26+01:00:47
336th

227

Mark ChanceM254thV4038thHolme Pierrepont Running Club02:41:0302:41:27+01:00:51
337th

800

Chris WatersM255thV4039thLincoln Wellington AC02:40:5802:41:35+01:00:46
338th

457

Ruth JonesF83rdV4012thHolme Pierrepont Running Club02:41:1802:41:40+01:01:06
339th

803

Katie WatsonF84thV4013th02:41:2902:41:49+01:01:17
340th

840

Kat WisnieskiF85thV3517th02:41:2802:41:49+01:01:16
341st

308

Jarrad EnglestownM256thSEN101stCITY OF HULL AC02:41:4002:41:52+01:01:28
342nd

162

Mike BlackledgeM257thV4543rdEye Community Runners02:41:5502:42:13+01:01:43
343rd

440

Rose JamesF86thV3518thDoncaster AC02:42:2602:42:30+01:02:14
344th

786

Jill WalkerF87thV4517thStamford Striders02:41:5802:42:32+01:01:46
345th

690

Malcolm SercombeM258thV5520th02:42:0202:42:32+01:01:50
346th

773

Dave TuffnailM259thV4040thMARCH AC02:42:1502:42:34+01:02:03
347th

595

David OsborneM260thV5046thCherwell Runners & joggers02:42:1902:42:37+01:02:07
348th

767

SAMANTHA TophillF88thV4518thTeam Trisports02:42:2202:42:46+01:02:10
349th

756

Nick TeigeM261stSEN102ndIVANHOE RUNNERS02:42:1102:42:54+01:01:59
350th

387

Colin HarrisM262ndV4544thWellingborough & District Athletics Club02:42:3802:43:05+01:02:26
351st

296

PENNY DuranceF89thV603rdSouthwell Running Club02:42:5002:43:13+01:02:38
352nd

805

Will WatsonM263rdV4545th02:42:5902:43:23+01:02:47
353rd

809

Kelly WedgeF90thV3519thWellingborough & District Athletics Club02:43:0202:43:27+01:02:50
354th

666

Dale RoebuckM264thV5047th02:43:3602:43:41+01:03:24
355th

132

SHIRLEY BallF91stV604thBishops Stortford Running Club02:43:2902:43:42+01:03:17
356th

525

Ian McclymontM265thV70+2ndBishops Stortford Running Club02:43:2902:43:43+01:03:17
357th

196

Sarah HighF92ndV509thGrantham Running Club02:43:3002:43:53+01:03:18
358th

735

Rachel StoneF93rdV4014thBushfield Joggers02:43:5502:44:12+01:03:43
359th

238

THERESA ColtmanF94thV5010thStilton Striders02:44:1702:44:27+01:04:05
360th

331

Carl FrancisM266thSEN103rdBushfield Joggers02:44:3502:44:49+01:04:23
361st

368

keith GrayM267thV5048thBEDFORD HARRIERS AC02:44:4202:44:59+01:04:30
362nd

169

shaun BonnerM268thV5049thuknetrunners.co.uk02:44:5802:45:09+01:04:46
363rd

248

Ian CooperM269thV5050thILKESTON RUNNING CLUB02:45:0002:45:19+01:04:48
364th

366

Nikki GrattonF95thV4015thLincoln & District Runners02:44:5702:45:20+01:04:45
365th

424

Chris HornM270thV5051stShenley Striders02:44:5502:45:22+01:04:43
366th

540

Yvonne MehmetF96thV4519thKettering Town Harriers02:44:4702:45:24+01:04:35
367th

520

Craig MatthewsM271stSEN104thBushfield Joggers02:45:2802:45:43+01:05:16
368th

673

PHILIPPA RuddF97thV5011thTri-Anglia Triathlon Club02:45:3502:45:53+01:05:23
369th

483

Francesca LasmanF98thV554thBrj Run & Tri02:45:4302:45:56+01:05:31
370th

386

JO HarcombeF99thV5012thSouthwell Running Club02:45:5002:46:06+01:05:38
371st

118

Janet ArmstrongF100thV4520thLincoln Wellington AC02:45:3402:46:09+01:05:22
372nd

429

Jane HudsonF101stV5013thLong Eaton Running Club02:45:2702:46:10+01:05:15
373rd

687

Ellie ScottF102ndSEN27thNorth Herts Road Runners02:45:5502:46:20+01:05:43
374th

133

Steve BanksM272ndV4546thLincoln & District Runners02:46:1702:46:40+01:06:05
375th

471

Ian KingM273rdV4547thFenland Running Club02:46:3402:46:58+01:06:22
376th

743

Cher SuttonF103rdV4016th02:46:3002:47:03+01:06:18
377th

607

Rebecca ParryF104thV4017thwigston phoenix rc02:47:1802:47:30+01:07:06
378th

754

Peter TebbM274thV4548thBushfield Joggers02:47:1202:47:31+01:07:00
379th

500

Deana LoveridgeF105thV4521stWootton Road Runners02:46:5802:47:32+01:06:46
380th

370

Andrew GreenhalghM275thV4041st02:47:2202:47:41+01:07:10
381st

718

Scott SmithM276thSEN105th02:47:3202:47:47+01:07:20
382nd

655

Martin RenfreyM277thV4042ndSquirrels02:47:1702:47:51+01:07:05
383rd

235

Jess CockerF106thSEN28thCambridge & Coleridge AC02:47:3502:47:55+01:07:23
384th

155

Mark BettsM278thV4043rd02:47:4102:48:00+01:07:29
385th

170

Becky BonnettF107thSEN29thBecky Bonnett02:47:2902:48:03+01:07:17
386th

538

Steve MegsonM279thSEN106thYaxley Runners & Joggers02:47:5402:48:05+01:07:42
387th

528

AKUA McgeochF108thV3520thNorth Derbyshire Running Club02:47:4502:48:09+01:07:33
388th

101

Mary AbbottF109thV555th02:48:1902:48:42+01:08:07
389th

576

Simon NeedhamM280thV4044th02:48:5102:49:16+01:08:39
390th

778

JON TyrrellM281stSEN107th02:48:4102:49:16+01:08:29
391st

665

John RoeM282ndV604th02:48:4702:49:30+01:08:35
392nd

593

thomas OrrM283rdV4045th02:49:1202:49:48+01:09:00
393rd

359

Clare GockelF110thV3521stBushfield Joggers02:49:3602:49:57+01:09:24
394th

845

RICHARD WoodwardM284thV5052ndTri-Anglia Triathlon Club02:49:3402:49:57+01:09:22
395th

670

Lindsey RosellaF111stV3522ndBushfield Joggers02:49:3602:49:58+01:09:24
396th

568

Vicky MycroftF112ndV4522ndLong Eaton Running Club02:49:2702:49:58+01:09:15
397th

473

Gail KirkF113rdV4018th02:49:3402:50:11+01:09:22
398th

693

SUSAN ShackletonF114thV3523rdStamford Striders02:49:3702:50:19+01:09:25
399th

250

Katie CooperF115thSEN30th02:49:4502:50:21+01:09:33
400th

807

Sarah WattsF116thV4523rdBrj Run & Tri02:50:2202:50:35+01:10:10
401st

713

Liam SmithM285thSEN108th02:50:2402:50:35+01:10:12
402nd

123

Tracey BagguleyF117thV4019thNewcastle Staffs AC02:50:1402:50:42+01:10:02
403rd

482

charles LarssonM286thV4549thNewcastle Staffs AC02:50:1502:50:42+01:10:03
404th

588

Chris NorthM287thSEN109thsleaford striders02:50:1602:50:45+01:10:04
405th

589

Hannah NorthF118thSEN31stsleaford striders02:50:1702:50:45+01:10:05
406th

826

Ingrid WilliamsF119thV4020thSleaford Town Runners02:50:2202:50:51+01:10:10
407th

420

Louise HooperF120thV4524thBushfield Joggers02:50:4202:51:00+01:10:30
408th

651

Lee RadleyM288thV4550thRiverside Runners (St Neots)02:50:5002:51:03+01:10:38
409th

215

Carrie CarruthersF121stV5014thWootton Road Runners02:50:3302:51:05+01:10:21
410th

529

Alastair McgeochM289thSEN110thNorth Derbyshire Running Club02:50:4502:51:09+01:10:33
411st

403

Chris HeneachonM290thV4046thSelby Striders02:50:5502:51:19+01:10:43
412nd

404

Zoey HeneachonF122ndV4021stSelby Striders02:50:5602:51:19+01:10:44
413rd

834

IAN WilsonM291stV4047thBrj Run & Tri02:50:5202:51:21+01:10:40
414th

780

Dawn VealF123rdV4525thMARCH AC02:50:4602:51:27+01:10:34
415th

447

Andrew JohnsonM292ndSEN111stAskern and District02:50:5902:51:28+01:10:47
416th

295

Ruth DunstanF124thV4022ndGrantham Running Club02:50:5802:51:29+01:10:46
417th

276

Laura DayF125thSEN32nd02:51:2102:51:55+01:11:09
418th

832

WAYNE WilmotM293rdV4551stSouthwell Running Club02:51:4702:52:03+01:11:35
419th

378

Stewart HaighM294thV656thACKWORTH ROAD RUNNERS02:51:5402:52:36+01:11:42
420th

329

DONALD FosterM295thV605th02:52:3002:52:54+01:12:18
421st

167

Jonathan BondM296thSEN112nd02:52:2502:52:59+01:12:13
422nd

127

Neil BaileyM297thV4048thFenland Running Club02:52:4402:53:04+01:12:32
423rd

159

Alan BirdM298thV4552ndFenland Running Club02:52:4602:53:05+01:12:34
424th

438

Derek JamesM299thV4553rdsleaford striders02:52:4902:53:14+01:12:37
425th

209

Elizabeth CamelfordF126thV4023rdBushfield Joggers02:53:2602:53:43+01:13:14
426th

242

charlotte CookF127thSEN33rdEly Runners02:53:0202:53:47+01:12:50
427th

557

Sara MorrowF128thV4024thCITY OF HULL AC02:53:3302:53:48+01:13:21
428th

360

ANDREA Gordon-kerrF129thV4526thRUTLAND RUNNING & TRI CLUB02:53:4802:54:13+01:13:36
429th

572

Louise Neal-hopesF130thV4025thBrj Run & Tri02:53:5302:54:24+01:13:41
430th

573

Tim Neal-hopesF131stV4026thBrj Run & Tri02:53:5302:54:24+01:13:41
431st

597

Suzanne OstlerF132ndV4527thWerrington Joggers02:54:0702:54:32+01:13:55
432nd

372

Jane GreenwoodF133rdV605thFenland Running Club02:54:1502:54:42+01:14:03
433rd

291

Paul DownsM300thV4049th02:54:2202:54:47+01:14:10
434th

551

John MoranM301stSEN113rdACKWORTH ROAD RUNNERS02:54:2502:54:50+01:14:13
435th

734

Lisa StoneF134thV4528thFleckney & Kibworth RC02:54:4202:54:56+01:14:30
436th

348

ANNA GeeF135thV3524thErewash Valley RC02:54:4702:55:17+01:14:35
437th

791

Martyn WalterM302ndV5521stDoncaster AC02:55:0202:55:30+01:14:50
438th

441

Matthew JarmanM303rdV4050th02:55:1602:55:34+01:15:04
439th

245

Clare CoombesF136thV4027thVegan Runners UK02:55:1802:55:36+01:15:06
440th

393

Karen HartlandF137thV3525thIVANHOE RUNNERS02:55:2302:55:49+01:15:11
441st

763

Lindsay TilburyF138thSEN34thIVANHOE RUNNERS02:55:2302:55:49+01:15:11
442nd

297

RICHARD DuranceM304thV606thHolme Pierrepont Running Club02:55:3002:55:54+01:15:18
443rd

721

Emma SowdenF139thSEN35thStamford Striders02:56:1702:56:25+01:16:05
444th

150

KAREN BellF140thV4529thIVANHOE RUNNERS02:56:1902:56:45+01:16:07
445th

190

Gillian BrightwellF141stV556thWellingborough & District Athletics Club02:56:3202:57:04+01:16:20
446th

261

Cathy CresswellF142ndV4028thRipley Running Club02:56:3602:57:13+01:16:24
447th

762

karl TietzM305thV5522ndRipley Running Club02:56:4502:57:13+01:16:33
448th

842

Becky WittonF143rdV4029thBushfield Joggers02:56:5702:57:14+01:16:45
449th

507

Zoe MacphailF144thSEN36thBushfield Joggers02:57:0402:57:21+01:16:52
450th

272

Mick DaviesM306thSEN114thEye Community Runners02:57:0502:57:26+01:16:53
451st

585

Deborah NolanF145thSEN37thEye Community Runners02:57:0502:57:26+01:16:53
452nd

218

Becky ChadwickF146thV3526thRetford AC02:57:0102:57:31+01:16:49
453rd

517

Melissa MasonF147thSEN38thStamford Striders02:56:5502:57:37+01:16:43
454th

591

Rebecca OrfordF148thV557thHolme Pierrepont Running Club02:57:5302:58:20+01:17:41
455th

419

Kirstin HomewoodF149thV3527thYaxley Runners & Joggers02:57:5002:58:25+01:17:38
456th

562

Annamaria Mulligan FreemanF150thV4030thLong Eaton Running Club02:58:0402:58:36+01:17:52
457th

339

Jak GarnerM307thSEN115th02:59:0802:59:45+01:18:56
458th

565

George MurphyM308thSEN116thBEDFORD HARRIERS AC02:59:2002:59:54+01:19:08
459th

334

Will FryM309thV4051st02:59:2202:59:57+01:19:10
460th

187

PAUL BrewsterM310thV5053rdBourne Town Harriers02:59:3402:59:58+01:19:22
461st

560

Joanne MuffF151stV4530thBrj Run & Tri02:59:5403:00:09+01:19:42
462nd

412

Timothy HinchliffeM311stV4052nd03:00:0203:00:40+01:19:50
463rd

230

Jo-Anne ChristianF152ndV3528thStamford Striders03:00:3103:00:43+01:20:19
464th

347

Thomas GearM312ndSEN117thMudstacle03:00:2803:00:59+01:20:16
465th

328

Larissa FollenF153rdV4031stFenland Running Club03:01:1703:01:36+01:21:05
466th

737

Kelly StroudF154thV4032ndwigston phoenix rc03:01:2603:01:44+01:21:14
467th

686

Debbie ScottF155thV5015thSelby Striders03:01:2103:01:49+01:21:09
468th

620

Emma PerkinsF156thSEN39thNOTTS AC03:01:2503:02:00+01:21:13
469th

795

Melvin WardM313rdV607thLincoln Wellington AC03:01:3903:02:08+01:21:27
470th

397

Fiona HeadleyF157thV5016thSelby Striders03:01:4603:02:14+01:21:34
471st

624

Liz PhillipsF158thV4531stshelton striders03:01:5203:02:22+01:21:40
472nd

664

Emma RoeF159thV4532ndshelton striders03:01:3703:02:22+01:21:25
473rd

819

Lee WhittonM314thSEN118thEye Community Runners03:02:0803:02:27+01:21:56
474th

241

Laura ConwayF160thSEN40thVegan Runners UK03:02:0903:02:28+01:21:57
475th

536

Lee MeakinM315thV4053rdshelton striders03:02:2203:02:43+01:22:10
476th

781

Emma VincentF161stV3529thAbbey Runners03:02:3203:02:57+01:22:20
477th

802

Duncan WatsonM316thV4054thLeighton Fun Runners03:02:5703:03:10+01:22:45
478th

427

Tracey HowardF162ndV3530thFenland Running Club03:02:5203:03:12+01:22:40
479th

305

Amy EllisF163rdV3531stMARCH AC03:02:4703:03:20+01:22:35
480th

516

Simon MarvelM317thV5054th03:03:1203:03:23+01:23:00
481st

111

Mark AllittM318thV5055thSelby Striders03:02:5903:03:25+01:22:47
482nd

234

Rich Clifford-brazierM319thSEN119th03:02:5703:03:29+01:22:45
483rd

355

Lee GillisM320thSEN120th03:02:5403:03:31+01:22:42
484th

253

JULIET CorbyF164thV4533rdBRJ Run & Trii03:03:1703:03:55+01:23:05
485th

361

Nigel GoreM321stV5056thCHESTERFIELD TRIATHLON CLUB03:03:3103:04:01+01:23:19
486th

512

Carolina ManriqueF165thSEN41st03:03:4503:04:15+01:23:33
487th

120

Paul AtherfoldM322ndV4055thYaxley Runners & Joggers03:03:4503:04:20+01:23:33
488th

281

Anna DevineF166thV3532ndYaxley Runners & Joggers03:03:4503:04:20+01:23:33
489th

152

Emma BennettF167thV4033rdILKESTON RUNNING CLUB03:04:2603:04:43+01:24:14
490th

827

Lisa WilliamsF168thV4034thuknetrunners.co.uk03:04:5003:05:12+01:24:38
491st

213

Emma CareyF169thSEN42ndMARCH AC03:05:0803:05:49+01:24:56
492nd

462

Kate KaragholiF170thV4035th03:05:4103:05:56+01:25:29
493rd

511

Elizabeth MajorF171stV4036th03:05:4103:05:56+01:25:29
494th

268

MICHAEL CurtisM323rdV5057th03:05:4503:06:07+01:25:33
495th

823

Marie WilfordF172ndV4534thHuncote Harriers03:05:5303:06:15+01:25:41
496th

232

Joanne ClarkeF173rdV3533rdFenland Running Club03:06:2203:06:51+01:26:10
497th

115

JIM AramM324thSEN121stLincoln Wellington AC03:07:1903:07:47+01:27:07
498th

161

Simon BlackfordM325thV4056th03:07:2403:07:49+01:27:12
499th

394

Emily HawkeF174thV3534thYaxley Runners & Joggers03:07:3503:08:01+01:27:23
500th

504

Jayne MacarthurF175thV5017thSleaford Town Runners03:08:0603:08:35+01:27:54
501st

728

Melanie StandbrookF176thV3535thSkegness & District Running Club03:08:1803:08:55+01:28:06
502nd

499

ROSLYN LoutitF177thV5018thYaxley Runners & Joggers03:09:0303:09:14+01:28:51
503rd

852

Bridgett RileyF178thSEN43rdNewcaste (staffs) Ac03:08:5003:09:17+01:28:38
504th

474

Helen KirkF179thV3536thSquirrels03:08:5103:09:25+01:28:39
505th

138

Kate BartlettF180thV5019thCaistor Running Club03:09:3803:10:18+01:29:26
506th

317

Tracy FarrF181stV4037thFenland Running Club03:10:0503:10:34+01:29:53
507th

848

Leah WrightF182ndV4038th03:10:0603:10:42+01:29:54
508th

747

Lois TackF183rdV3537thLincoln & District Runners03:10:2403:10:47+01:30:12
509th

613

Louise PayneF184thV3538thGrantham Running Club03:10:1603:11:00+01:30:04
510th

787

Nikita WalkerF185thSEN44thStamford Striders03:10:5403:11:12+01:30:42
511st

371

Suzanne GreenhalghF186thV4039thNorth Derbyshire Running Club03:10:4103:11:24+01:30:29
512nd

587

Patricia NorrisF187thV651stMARCH AC03:10:5103:11:34+01:30:39
513rd

178

Claire BrackenF188thSEN45thWerrington Joggers03:12:2603:12:49+01:32:14
514th

340

Kayleigh GarziaF189thSEN46thWerrington Joggers03:12:0503:12:49+01:31:53
515th

384

SHARON HallF190thV4535thWerrington Joggers03:12:0703:12:52+01:31:55
516th

556

Mark MorrisM326thV4554thWerrington Joggers03:12:3303:12:55+01:32:21
517th

586

Gary NormanM327thV5058th03:12:4203:12:55+01:32:30
518th

804

Peter WatsonM328thSEN122ndNorthampton Road Runners03:12:3203:12:56+01:32:20
519th

485

Sophie LavenderF191stSEN47thWerrington Joggers03:12:2003:12:57+01:32:08
520th

426

Rowena HowanF192ndV5020thWerrington Joggers03:12:3703:13:11+01:32:25
521st

231

SHEILA ClarkF193rdV5021st03:13:1903:14:01+01:33:07
522nd

285

William DiverM329thV5523rdWerrington Joggers03:13:4403:14:31+01:33:32
523rd

558

Peter MotleyM330thV4555th03:14:0003:14:44+01:33:48
524th

632

David PollardM331stSEN123rdSquirrels03:14:1503:14:49+01:34:03
525th

311

Belinda EsdaileF194thV5022nd03:14:1403:14:55+01:34:02
526th

772

Casey TruemanF195thV3539thLong Eaton Running Club03:14:4303:15:15+01:34:31
527th

732

Mark StockwellM332ndV4057th03:14:4903:15:20+01:34:37
528th

287

STUART DolbyM333rdSEN124thStamford Tri Club03:15:2003:15:36+01:35:08
529th

602

Stephen WongM334thV4556thACKWORTH ROAD RUNNERS03:15:0203:15:43+01:34:50
530th

399

Kathryn HeathF196thV3540thBrj Run & Tri03:16:3903:16:54+01:36:27
531st

799

Vicki WarwickF197thSEN48th03:16:4303:17:06+01:36:31
532nd

153

Helen BennettF198thV606thHuncote Harriers03:16:5503:17:29+01:36:43
533rd

300

Alex EastonM335thSEN125thBARROW RUNNERS03:17:0703:17:35+01:36:55
534th

606

GARETH ParkerM336thV5524thNuneaton Harriers03:17:0403:17:35+01:36:52
535th

406

Martin HersonM337thV4557thLongthorpe Runners03:17:1803:17:46+01:37:06
536th

700

Lucy ShirleyF199thV3541st03:17:3003:17:55+01:37:18
537th

140

Judith BaserF200thV558thwigston phoenix rc03:17:4403:18:04+01:37:32
538th

194

Christopher BrownM338thV5059thWerrington Joggers03:17:4303:18:06+01:37:31
539th

149

Shirley BeezleyF201stV559th03:18:3503:19:16+01:38:23
540th

290

Clare DormanF202ndV4040thRUTLAND RUNNING & TRI CLUB03:19:1103:19:32+01:38:59
541st

137

Sue BarrowF203rdV5023rdRUTLAND RUNNING & TRI CLUB03:19:1703:19:37+01:39:05
542nd

407

Katy HewisF204thV5024thCaistor Running Club03:18:5803:19:38+01:38:46
543rd

495

Sue LomasF205thV5025thsutton in ashfield harriers & ac03:20:0303:20:36+01:39:51
544th

619

Marian PelmoreF206thV3542ndMK LAKESIDE RUNNERS03:20:3003:21:08+01:40:18
545th

672

Jon RowellM339thV4058thFenland Running Club03:20:4703:21:13+01:40:35
546th

833

Elaine WilsonF207thV4536thMABLETHORPE RUNNING CLUB03:20:3503:21:19+01:40:23
547th

102

James AbrahamsM340thSEN126th03:21:2603:22:01+01:41:14
548th

163

Samantha BleaseF208thV4041stuknetrunners.co.uk03:22:0603:22:40+01:41:54
549th

779

Julie UptonF209thV3543rduknetrunners.co.uk03:22:0303:22:40+01:41:51
550th

790

Jayne WallisF210thV5026thSkegness & District Running Club03:22:5003:23:28+01:42:38
551st

326

Sarah FitzgeraldF211stSEN49th03:23:0003:23:46+01:42:48
552nd

468

Georgie KiddF212ndV4042ndACKWORTH ROAD RUNNERS03:23:2403:23:57+01:43:12
553rd

717

SALLY SmithF213rdV607thSheffield Triathlon Club03:23:5203:24:18+01:43:40
554th

477

Kristine KusnerikaF214thSEN50thSkegness & District Running Club03:24:1703:24:48+01:44:05
555th

515

Nina MarkillieF215thV3544thMARCH AC03:24:1803:24:56+01:44:06
556th

635

Chana JaswatM341stV657thBEDFORD HARRIERS AC03:24:2603:25:10+01:44:14
557th

376

Dorota GriffinF216thV5510thSquirrels03:25:0403:25:40+01:44:52
558th

828

Paul WilliamsM342ndV4059th03:25:2303:25:57+01:45:11
559th

383

Sarah HallF217thSEN51stBrj Run & Tri03:26:0503:26:26+01:45:53
560th

658

Ann RiddellF218thV5027thsleaford striders03:26:5703:27:26+01:46:45
561st

380

Caroline HallF219thV4537thWerrington Joggers03:27:0303:27:38+01:46:51
562nd

158

Thomas BingleyM343rdSEN127th03:27:2703:27:52+01:47:15
563rd

553

Clare MorleyF220thV4538thStamford Striders03:27:3403:28:08+01:47:22
564th

262

TERENCE CrossM344thV658thStamford Striders03:28:1003:28:43+01:47:58
565th

705

Ram SinghM345thV4558thWerrington Joggers03:28:5003:29:31+01:48:38
566th

125

Dawn BaileyF221stV4043rdsleaford striders03:29:4203:30:11+01:49:30
567th

659

Graham RiddellM346thV5060thsleaford striders03:29:4203:30:12+01:49:30
568th

661

BELINDA RileyF222ndV5511thNewcastle Staffs AC03:29:5103:30:19+01:49:39
569th

625

Philippa PickeringF223rdV4044thSquirrels03:30:0403:30:39+01:49:52
570th

679

Darren RusselM347thV4060th03:29:5903:30:42+01:49:47
571st

193

Stepeh BrightyF224thSEN52ndNorwich Road Runners03:30:0503:30:47+01:49:53
572nd

410

Richard HighM348thV4559thNorwich Road Runners03:30:0603:30:47+01:49:54
573rd

697

helena SheltonF225thV4045thSkegness & District Running Club03:30:3403:31:01+01:50:22
574th

554

Dawn MorleyF226thV5028th03:30:4003:31:17+01:50:28
575th

157

Katey BickerstaffeF227thV4539thDoncaster AC03:31:2303:31:33+01:51:11
576th

251

Caroline CopelandF228thV3545thACKWORTH ROAD RUNNERS03:31:0303:31:44+01:50:51
577th

283

Tracey DickinsonF229thV4540thsleaford striders03:31:5203:32:21+01:51:40
578th

583

Georgi NewtonF230thV3546th03:32:4903:33:21+01:52:37
579th

199

Sam BrownF231stV4046thBrj Run & Tri03:32:4803:33:27+01:52:36
580th

257

Anthony CottonM349thV70+3rdBrj Run & Tri03:32:4803:33:27+01:52:36
581st

600

Melanie OwenF232ndV3547thACKWORTH ROAD RUNNERS03:33:0703:33:52+01:52:55
582nd

124

Kerrie BagnallF233rdV4047thheanor running club03:34:0403:34:46+01:53:52
583rd

739

Ian SturdgessM350thV5061stBEDFORD HARRIERS AC03:34:4103:35:27+01:54:29
584th

217

Verity CatchesideF234thV3548thSquirrels03:42:0003:42:35+02:01:48
585th

461

Amanda KaneF235thV4541st03:42:0103:42:36+02:01:49
586th

204

Brendon BuckleyM351stV659thGrantham Running Club03:46:4503:46:58+02:06:33
587th

205

Yvonne BuckleyF236thV5512thGrantham Running Club03:46:4603:46:58+02:06:34
588th

579

Belinda NewhamF237thSEN53rd03:47:2303:47:47+02:07:11
589th

580

Jodie NewhamF238thSEN54th03:47:2303:47:47+02:07:11
590th

258

Alison CoullingF239thV3549thLINCOLN CITY JOGGERS03:49:4303:50:25+02:09:31
591st

774

Jayne TurnerF240thV4542ndWerrington Joggers03:51:0303:51:41+02:10:51
592nd

775

Mark TurnerM352ndV5062ndWerrington Joggers03:51:0303:51:41+02:10:51
593rd

147

Derrian BeerF241stV4543rdDoncaster AC03:52:2103:52:31+02:12:09
594th

641

ted PrestonM353rdV6510thsleaford striders03:55:0703:55:55+02:14:55
595th

674

Stacey RuddF242ndSEN55th03:56:4203:57:22+02:16:30
596th

684

Samantha SavageF243rdV3550th03:56:4203:57:23+02:16:30
597th

324

Angela FisherF244thV5513thNuneaton Harriers04:04:2204:04:54+02:24:10
598th

592

Suzanne OrrF245thV4544thMARCH AC04:09:0104:09:41+02:28:49
DNF (13 in total)
-

706

Rod SinnottMV45Fenland Running Club00:00:0000:00:00-
-

633

Tori GreenFSENSquirrels00:00:0000:00:00-
-

621

Jarratt PerkinsMSENJarratt Perkins00:00:0000:00:00-
-

630

Andre PittockMV50Fenland Running Club00:00:0000:00:00-
-

301

Sarah StarrFSENEly Runners00:00:0000:00:00-
-

796

Darren WarnerMSENNENE VALLEY HARRIERS00:00:0000:00:00-
-

667

Les RolfeMV55Wellingborough & District Athletics Club00:00:0000:00:00-
-

820

Andy WicklenMV40Fenland Running Club00:00:0000:00:00-
-

466

Janet KerryFV40Doncaster AC00:00:0000:00:00-
-

663

steve RobinsonMSENPETERBOROUGH AC00:00:0000:00:00-
-

112

Tanya AllsoppFV40Skegness & District Running Club00:00:0000:00:00-
-

139

Stuart BartleyMV50Doncaster AC00:00:0000:00:00-
47th

271

Ian DaviesM43rdV601stTHORNEY RUNNING CLUB00:00:0000:00:00-

You may also be interested in...

National Primary & Year 7 Cross Country Final incorporating Leicestershire & Rutland Primary Schools County Championships Year 3 Girls 2019-03-23 10:45:00
Boxing Day Run Runs and Walks for Under 18's 2018-12-26 10:25:00
Waterbeach Running Festival 2K Distance 2019-05-11 10:30:00
Skegness 10K 10 K Run 2018-12-02 10:00:00