Results breakdown for 10K Road Race @ Wheaton Aston 10K

Top 3 Overall

Overall # Name Category Club
1

47

Lloyd BiddellMV35Mercia Fell Runners00:33:15
2

439

Ben SKELTONMSEN00:35:23
3

86

Robert CARTWRIGHTMV35Wolverhampton & Bilston AC00:35:48

Top 3 Ladies

Overall # Name Category Club
19

73

Lindsay BROWNINGFV35NEWPORT & DISTRICT RC00:39:44
32

115

Rachel CoupeFV45TELFORD AC00:40:34
39

374

Carli BALDWINFSENBIRCHFIELD HARRIERS00:41:20

Top 3 Men

Overall # Name Category Club
1

47

Lloyd BiddellMV35Mercia Fell Runners00:33:15
2

439

Ben SKELTONMSEN00:35:23
3

86

Robert CARTWRIGHTMV35Wolverhampton & Bilston AC00:35:48

Top 3 male & female for category "V35"

Overall # Name Category Club
1

47

Lloyd BiddellMV35Mercia Fell Runners00:33:15
3

86

Robert CARTWRIGHTMV35Wolverhampton & Bilston AC00:35:48
8

409

Oliver RODWELLMV3500:37:09
19

73

Lindsay BROWNINGFV35NEWPORT & DISTRICT RC00:39:44
189

472

Carrie StokesFV35NEWPORT & DISTRICT RC00:52:06
207

204

Ania GruszczynskaFV3500:52:45

Top 3 male & female for category "SEN"

Overall # Name Category Club
2

439

Ben SKELTONMSEN00:35:23
4

245

Ben HUDSONMSEN00:35:48
5

504

Danny WarrenMSENBADGERS00:36:18
39

374

Carli BALDWINFSENBIRCHFIELD HARRIERS00:41:20
41

69

Caroline BromFSEN00:00:00
67

177

sophie flanaganFSENSerpentine RC/Telford Harriers00:44:24

Top 3 male & female for category "V40"

Overall # Name Category Club
9

377

craig pilsburyMV4000:37:13
17

84

Ben CarterMV40Wrekin Road runners00:39:13
24

426

Mark SHAWMV40ALDRIDGE RUNNING CLUB00:40:10
46

43

JOANNE BENTLEYFV40Stone Master Marathoners00:42:04
63

467

Kirsty STEPHENSONFV40Stone Master Marathoners00:44:06
65

181

Michelle FOXFV4000:44:19

Top 3 male & female for category "V45"

Overall # Name Category Club
10

59

Paul BowesMV45SHROPSHIRE SHUFFLERS00:37:30
18

340

David MORRELLMV4500:39:33
22

359

Darren Owen-JonesMV45Wrekin Road runners00:40:02
32

115

Rachel CoupeFV45TELFORD AC00:40:34
66

33

Charlotte BEDDOWFV4500:44:24
86

520

Annmarie WildeFV4500:46:11

Top 3 male & female for category "V55"

Overall # Name Category Club
14

88

Alistair CHAMBERSMV55IVANHOE RUNNERS00:38:16
56

147

Andrew DippieMV55TELFORD HARRIERS00:43:40
57

400

Glen ReeveMV55Tiptree Road Runners00:43:44
108

19

Rosamund BarkerFV55Stone Master Marathoners00:47:13
153

438

Chris SKELLERNFV55STAFFORD HARRIERS00:50:05
259

227

Liz HettleFV55DK Running Club00:55:37

Top 3 male & female for category "V50"

Overall # Name Category Club
25

434

Hugh SimkissMV5000:40:10
36

283

ROB KENNARDMV50Black Country Triathletes00:40:59
45

481

NICK THOMASMV50TELFORD AC00:42:00
79

350

Beverley NobleFV50Chase Harriers00:45:15
164

404

Debbie RICHARDSFV50Dudley Kingswinford RC00:50:25
170

5210

Kay WilkinsonFV50NEWPORT & DISTRICT RC00:50:36

Top 3 male & female for category "U20"

Overall # Name Category Club
48

284

Ollie EVANSMU20Black Country Triathletes00:42:16
77

139

Ben DeakinMU20STAFFORD HARRIERS00:45:12
90

413

Dominic ROGERSMU2000:46:22
131

433

Lydia SilkFU20Wolverhampton & Bilston AC00:48:21
246

432

Amelia SILKFU20Wolverhampton & Bilston AC00:54:38

Top 3 male & female for category "V60"

Overall # Name Category Club
62

113

Mike CopeMV6000:44:01
74

535

John WOODMV60Michelin Athletic Club00:44:54
91

75

Kevin BURKEMV60Stourbridge RC00:46:23
114

118

Carrie CreamerFV6000:47:31
197

281

Anne KELSALLFV60ALDRIDGE RUNNING CLUB00:52:20
294

358

Julie ONIONSFV60PENKRIDGE RUNNERS00:57:13

Top 3 male & female for category "V65"

Overall # Name Category Club
119

375

Jonathan PierceMV65TELFORD HARRIERS00:47:40
165

261

Richard JOHNSONMV65SNEYD STRIDERS00:50:26
200

130

Tim DAVIESMV6500:52:25

Top 3 male & female for category "V70"

Overall # Name Category Club
229

175

John FINNEYMV70STAFFORD HARRIERS00:53:52
386

29

Roger BEACHAMMV70Bromsgrove & Redditch01:04:19
388

344

Jim MYERSMV7001:04:30