Woodhouse May Day Challenge 2018

May
07
2018

Splits

  • 22 kilometre Run

    — Run or Walk

Race Options

Entry Details

Athlete places650
Age range0 - 99
per entrant£18.00

Race entry is closed. Closed 4th May 2018, 12:00

Map

13.5 Mile Run

Running | 2018-05-07 05:30am
1 viewed last hour.

08:30 Walk - open to 15-99 year olds

09:30 Run - open to all ages


Please note there will be no entries on the day.

Entry Details

Athlete places650
Age range0 - 99
per entrant£18.00

Race entry is closed. Closed 4th May 2018, 12:00

All Race Results

Gender

Jump to bib

Pos#NameCatClubChip TimeFinish Time
Finished (384 in total)
1st

390

Peter SwaineM1stS301stCharnwood AC01:28:0101:28:01-
2nd

257

Kenny MaltonM2ndS302ndshelton striders01:29:1101:29:11+00:01:10
3rd

299

John OrgillM3rdS303rdBirstall RC01:29:5301:29:53+00:01:52
4th

84

philip ChritchlowM4thV501stBeaumont Rc01:30:2301:30:23+00:02:22
5th

348

Daniel RyanM5thS304thPoplar Running Club01:31:0801:31:08+00:03:07
6th

244

Alex LoachM6thS305th01:32:0601:32:06+00:04:05
7th

105

Ian CoxM7thS306th01:32:3901:32:39+00:04:38
8th

237

Michael LeightonM8thS201stSHEPSHED RC01:33:1601:33:16+00:05:15
9th

414

Ed TooneM9thV401stBarrow01:34:0301:34:03+00:06:02
10th

202

Tim HowardM10thS307th01:34:5501:34:55+00:06:54
11th

212

Chris JacksonM11thV502nd01:35:1101:35:11+00:07:10
12th

37

Geoff BeethamM12thV402ndBARROW RUNNERS01:35:3001:35:30+00:07:29
13th

86

Sam ClevelandM13thS202ndBarrow running club01:35:4401:35:44+00:07:43
14th

125

Lee DawsonM14thS308thPoplar Running Club01:36:3501:36:35+00:08:34
15th

341

Dan RobbertsM15thS309thBARROW RUNNERS01:38:3001:38:30+00:10:29
16th

94

Andrew CooneyM16thV403rdDatchet Dashers01:38:5701:38:57+00:10:56
17th

118

Marcel DarlingM17thV404thshelton striders01:38:5701:38:57+00:10:56
18th

413

Alex TollM18thV503rdBARROW RUNNERS01:39:5001:39:50+00:11:49
19th

305

Joel PayneM19thV405th01:40:0501:40:05+00:12:04
20th

314

David Mark PettitM20thS3010thDerwent Valley Orienteers01:41:1601:41:16+00:13:15
21st

417

Chris TrinderM21stS3011th01:41:2501:41:25+00:13:24
22nd

290

Chris NeilM22ndS3012th01:41:4101:41:41+00:13:40
23rd

404

Richard ThompsonM23rdV406th01:42:1001:42:10+00:14:09
24th

216

Gareth JonesM24thS3013thBARROW RUNNERS01:42:2801:42:28+00:14:27
25th

408

Chris TigheM25thS3014thBARROW RUNNERS01:42:5401:42:54+00:14:53
26th

306

Adrian PayneM26thS3015th01:43:1001:43:10+00:15:09
27th

5027

Mike PoleM27thV504thBARROW RUNNERS01:43:1401:43:14+00:15:13
28th

66

Gareth BrownM28thS3016thshelton striders01:43:5201:43:52+00:15:51
29th

5

Ishtiaq AhmedM29thV407thbirstall running club01:44:0701:44:07+00:16:06
30th

223

Steven David KennyM30thV408th01:44:3801:44:38+00:16:37
31st

130

matthew DenniffM31stV409thpoplar01:45:2101:45:21+00:17:20
32nd

399

Alice ThackrayF1stS201stCharnwood Athletic Club01:45:3001:45:30+00:17:29
33rd

83

Luke Richard ChiversM32ndS3017th01:45:3601:45:36+00:17:35
34th

64

Christopher Peter BrownM33rdS3018th01:46:0801:46:08+00:18:07
35th

2

james ian AbramsM34thV505th01:46:2701:46:27+00:18:26
36th

440

Matt Cameron WellsM35thS3019thPoplar Running Club01:46:3101:46:31+00:18:30
37th

249

Katie LomasF2ndS301st01:48:3701:48:37+00:20:36
38th

374

Adrian SpencerM36thV4010thBARROW RUNNERS01:48:5301:48:53+00:20:52
39th

123

LAURA DavisonF3rdV401stWest End01:48:5901:48:59+00:20:58
40th

155

Paul FrithM37thS3020th01:49:3001:49:30+00:21:29
41st

104

Mark CoxM38thS3021stBADGERS01:49:4701:49:47+00:21:46
42nd

313

Graeme PettiferM39thS3022nd01:50:1301:50:13+00:22:12
43rd

248

Kevin LomasM40thV601stCharnwood AC01:50:1701:50:17+00:22:16
44th

195

Joon Wee HoM41stS3023rdHolme Pierrepont Running Club01:50:2101:50:21+00:22:20
45th

164

James GaydonM42ndS203rdBirstall RC01:51:0301:51:03+00:23:02
46th

332

Conal ReganM43rdS3024th01:51:1101:51:11+00:23:10
47th

108

wayne CrantonM44thV506thHolme Pierrepont Running Club01:51:4701:51:47+00:23:46
48th

106

Arron CoxM45thS3025thHuncote Harriers01:52:0301:52:03+00:24:02
49th

112

Ian Edward CromptonM46thV507th01:52:2501:52:25+00:24:24
50th

210

James IsherwoodM47thV4011th01:52:3901:52:39+00:24:38
51st

335

Simon ReynoldsM48thV4012thSouth Derbyshire Road Runners01:52:4501:52:45+00:24:44
52nd

58

Ruth BrandonF4thV402ndHolme Pierrepont RC01:53:0201:53:02+00:25:01
53rd

387

Adam Edward Gregory SturgessM49thS3026th01:53:1501:53:15+00:25:14
54th

458

Mark WyszynskiM50thV4013th01:54:1101:54:11+00:26:10
55th

245

Chris Batman LockhartM51stV4014th01:54:1301:54:13+00:26:12
56th

142

Vicky ElstonF5thV403rdBarrow01:54:2101:54:21+00:26:20
57th

110

Darren CresswellM52ndV4015thHERMITAGE HARRIERS01:55:0001:55:00+00:26:59
58th

54

Lloyd James BowlerM53rdS3027thBARROW RUNNERS01:55:0501:55:05+00:27:04
59th

194

Jon HillM54thV508th01:55:0901:55:09+00:27:08
60th

363

darren SheppardM55thV509thshelton striders01:55:3401:55:34+00:27:33
61st

380

Luke SteagglesM56thS204th01:56:0601:56:06+00:28:05
62nd

186

malcolm HarrisM57thV602ndBARROW RUNNERS01:56:1001:56:10+00:28:09
63rd

135

Sezer DomacM58thV5010th01:56:2001:56:20+00:28:19
64th

228

Stuart LaurieM59thS3028th01:56:2701:56:27+00:28:26
65th

426

Trudi UnwinF6thV404thHuncote Harriers01:56:4701:56:47+00:28:46
66th

116

Stephen Peter DandoM60thV4016th01:57:2401:57:24+00:29:23
67th

70

Leanne ByardF7thS302nd01:57:3101:57:31+00:29:30
68th

62

Kevin BrooksM61stS3029th01:57:4001:57:40+00:29:39
69th

425

Chris UnwinM62ndV4017thHuncote Harriers01:57:4901:57:49+00:29:48
70th

402

Ian ThompsonM63rdV4018thHuncote Harriers01:58:2601:58:26+00:30:25
71st

99

Joseph CornwallM64thS205th01:58:3401:58:34+00:30:33
72nd

146

Rachel FarrowF8thS303rdshelton striders01:58:4201:58:42+00:30:41
73rd

148

Alessandro FerrariM65thS3030thHolme Pierrepont RC01:59:0301:59:03+00:31:02
74th

185

Anna HardingF9thV405th01:59:1601:59:16+00:31:15
75th

292

Shaun NewboldM66thS3031st01:59:1701:59:17+00:31:16
76th

342

Richard RobertsM67thS3032nd01:59:2501:59:25+00:31:24
77th

392

Guy SwansonM68thS3033rd01:59:2501:59:25+00:31:24
78th

220

Susan Ivonne KarmazynF10thV501stHOLME PIERREPONT01:59:3201:59:32+00:31:31
79th

132

Paul DewickM69thV4019th01:59:5201:59:52+00:31:51
80th

367

Gav SmithM70thS3034th01:59:5401:59:54+00:31:53
81st

111

Joe CroftonM71stV4020th02:00:0902:00:09+00:32:08
82nd

420

CHRIS TrzcinskiM72ndV5011thBARROW RUNNERS02:00:1702:00:17+00:32:16
83rd

114

Nick CunninghamM73rdV5012th02:00:2902:00:29+00:32:28
84th

174

ROBERT PAUL GregoryM74thV5013th02:00:3602:00:36+00:32:35
85th

38

KAREN BellF11thV502ndBARROW RUNNERS02:00:4502:00:45+00:32:44
86th

329

KURT ReadM75thV5014thTeignbridge Trotters02:00:4802:00:48+00:32:47
87th

334

Bill ReynoldsM76thS206th02:00:4802:00:48+00:32:47
88th

240

Chris David LewneyM77thS207th02:00:5502:00:55+00:32:54
89th

12

Barry AllenM78thV4021stSphinx AC02:00:5502:00:55+00:32:54
90th

60

MICHAEL BroadleyM79thV5015th02:01:4402:01:44+00:33:43
91st

449

Elisa WhittlestoneF12thV503rdBIRSTALL02:01:5502:01:55+00:33:54
92nd

359

Gary SharlottM80thV4022ndBARROW RUNNERS02:02:1602:02:16+00:34:15
93rd

411

Katie TincelloF13thU201st02:02:2802:02:28+00:34:27
94th

259

Louise MasonF14thV504th02:02:4202:02:42+00:34:41
95th

276

Chris MintoM81stV4023rdDesford Striders02:02:5102:02:51+00:34:50
96th

149

Ian Denis FiskM82ndS3035th02:02:5402:02:54+00:34:53
97th

279

Eva Joelle MorantF15thS304th02:02:5802:02:58+00:34:57
98th

233

Paul LeaneyM83rdV603rdBARROW RUNNERS02:03:3302:03:33+00:35:32
99th

383

Nicola Rosemary StevensonF16thS202ndPoplar Running Club02:03:3702:03:37+00:35:36
100th

231

Martin LayfieldM84thV4024th02:03:5302:03:53+00:35:52
101st

137

Adam DoveyM85thV5016thWigston Phoenix Running Club02:04:1402:04:14+00:36:13
102nd

431

Matthew David VeaseyM86thS3036th02:04:2702:04:27+00:36:26
103rd

181

SIMON HammondsM87thV4025thCoalville Triathlon Club02:04:3102:04:31+00:36:30
104th

320

Clare Anne PowellF17thV406th02:04:3202:04:32+00:36:31
105th

107

patti CrantonF18thV505thHolme Pierrepont Running Club02:04:4302:04:43+00:36:42
106th

166

Daniel James GoddardM88thV4026th02:04:5202:04:52+00:36:51
107th

252

Niamh Anne LoweF19thV506thBARROW RUNNERS02:04:5802:04:58+00:36:57
108th

349

Mark SadlerM89thV5017thBarrow Runers02:04:5802:04:58+00:36:57
109th

250

Madeleine LomasF20thV601stCharnwood AC02:05:0602:05:06+00:37:05
110th

28

Julie BantonF21stV407thHuncote Harriers02:05:0902:05:09+00:37:08
111st

319

Darren PotterM90thV4027th02:05:1402:05:14+00:37:13
112nd

301

Jeremy PageM91stV5018th02:05:1602:05:16+00:37:15
113rd

351

John SalamachaM92ndV5019th02:05:2302:05:23+00:37:22
114th

398

Alex TaylorM93rdS208th02:05:3802:05:38+00:37:37
115th

207

Vicki HurrellF22ndS305thStilton Striders02:05:4502:05:45+00:37:44
116th

36

Rob BeersM94thV4028thBARROW RUNNERS02:05:4502:05:45+00:37:44
117th

124

Chris DawkinsM95thV4029thPoplar Running Club02:05:5202:05:52+00:37:51
118th

312

Jason PeggM96thV4030th02:06:0802:06:08+00:38:07
119th

175

JONATHAN GregsonM97thS3037thhatton darts02:06:1202:06:12+00:38:11
120th

59

Wayne BroadbentM98thS3038thSphinx AC02:06:1802:06:18+00:38:17
121st

297

Emma NuttF23rdS203rd02:06:2302:06:23+00:38:22
122nd

294

Peter John NicholsonM99thS3039th02:06:4702:06:47+00:38:46
123rd

53

BEN BourneM100thS3040th02:06:5102:06:51+00:38:50
124th

318

Alex PorterM101stS3041st02:07:2802:07:28+00:39:27
125th

50

Julie Anne BonshorF24thV507thCharnwood A.C.02:07:4302:07:43+00:39:42
126th

330

John ReesM102ndV5020th02:07:4702:07:47+00:39:46
127th

209

Stephen HuttonM103rdV4031stBIRSTALL02:07:5002:07:50+00:39:49
128th

447

Timothy WhiteheadM104thS3042nd02:08:0302:08:03+00:40:02
129th

24

Glen Christopherr Baker-adamsM105thS209th02:08:0702:08:07+00:40:06
130th

343

Bonita RobinsonF25thS306th02:08:2002:08:20+00:40:19
131st

443

Mia WestonF26thV408thHERMITAGE HARRIERS02:08:2002:08:20+00:40:19
132nd

262

Joel MayM106thS3043rdCoalville triathalon club02:08:4102:08:41+00:40:40
133rd

17

Jonathan AshdownM107thS3044thShepperton Running Group02:08:4202:08:42+00:40:41
134th

232

Alex James LeaM108thS3045th02:08:5802:08:58+00:40:57
135th

377

Emma Spencer-cumberlandF27thS307thBARROW RUNNERS02:09:2502:09:25+00:41:24
136th

152

Alistair FootittM109thS3046th02:10:0202:10:02+00:42:01
137th

242

Bryn LittlefairM110thS3047th02:10:2102:10:21+00:42:20
138th

303

Clive ParpworthM111stS2010thSPA STRIDERS02:10:2102:10:21+00:42:20
139th

21

Kate BaileyF28thS308th02:10:4602:10:46+00:42:45
140th

14

david AllfordM112ndV5021st02:10:4802:10:48+00:42:47
141st

382

Wayne StevensonM113rdV5022ndshelton striders02:10:5602:10:56+00:42:55
142nd

246

Thomas LoeM114thS2011th02:11:0002:11:00+00:42:59
143rd

121

David DavisM115thV4032nd02:11:2902:11:29+00:43:28
144th

278

Matthew MooreM116thV4033rd02:11:4302:11:43+00:43:42
145th

293

ANTON NewellM117thV5023rd02:12:0402:12:04+00:44:03
146th

93

Clare CoombesF29thV409th02:12:0502:12:05+00:44:04
147th

405

Philip ThompsonM118thV5024th02:12:3402:12:34+00:44:33
148th

436

Ben WalkerM119thV4034th02:12:3602:12:36+00:44:35
149th

206

Leon HuntM120thV5025th02:12:4102:12:41+00:44:40
150th

311

Dawn Susan PearsonF30thV508thIVANHOE RUNNERS02:12:4302:12:43+00:44:42
151st

277

Emma MontgomeryF31stV4010th02:13:1002:13:10+00:45:09
152nd

445

Martin James WhiteM121stV701st02:13:2502:13:25+00:45:24
153rd

198

Paul HoldichM122ndV5026thWest End Runners02:13:4502:13:45+00:45:44
154th

47

Mark BoastM123rdV4035th02:13:5002:13:50+00:45:49
155th

376

Kath SpencerF32ndV509thBARROW RUNNERS02:13:5502:13:55+00:45:54
156th

307

Sheila PearceF33rdV4011th02:13:5602:13:56+00:45:55
157th

388

Adam Christopher SummersM124thS2012th02:14:0902:14:09+00:46:08
158th

5036

Kate RoseF34thS309th02:14:1902:14:19+00:46:18
159th

365

Hayley SmalleyF35thS3010thHERMITAGE HARRIERS02:14:2102:14:21+00:46:20
160th

227

Stuartt LansdowneM125thS3048th02:15:0102:15:01+00:47:00
161st

424

Mike TurnerM126thV5027thFleckney & Kibworth RC02:15:1502:15:15+00:47:14
162nd

157

Martyn David FrostM127thV4036th02:15:4002:15:40+00:47:39
163rd

439

Jackie WelburnF36thS3011th02:16:1102:16:11+00:48:10
164th

143

REBECCA EmertonF37thV4012thshelton striders02:16:2602:16:26+00:48:25
165th

331

KATE ReevesF38thS3012thHERMITAGE HARRIERS02:16:2802:16:28+00:48:27
166th

40

Thomas BennettM128thS3049thCanicross midlands02:16:4102:16:41+00:48:40
167th

68

JAMES ButcherM129thV4037thCHARNWOOD TRI02:16:4702:16:47+00:48:46
168th

117

Kieran DanversM130thS3050th02:16:5102:16:51+00:48:50
169th

272

Mike McsharryM131stV5028th02:17:5302:17:53+00:49:52
170th

131

Philip DenshamM132ndV5029th02:18:2602:18:26+00:50:25
171st

336

David RhodesM133rdV702ndBeeston AC02:18:4202:18:42+00:50:41
172nd

295

KAREN NixF39thS3013thHolme Pierrepont RC02:18:4302:18:43+00:50:42
173rd

438

Debbie WeeksF40thV4013thBIRSTALL02:18:4602:18:46+00:50:45
174th

134

Nikk DixonF41stS3014th02:18:5102:18:51+00:50:50
175th

369

Mac SmithM134thU201st02:19:2002:19:20+00:51:19
176th

357

ZOE SewterF42ndV4014thHERMITAGE HARRIERS02:19:2402:19:24+00:51:23
177th

457

Petrina WrightF43rdV4015th02:19:2502:19:25+00:51:24
178th

169

Katy GraingerF44thV4016thDesford Striders02:19:2502:19:25+00:51:24
179th

448

Linda WhiteleggF45thV5010th02:19:2502:19:25+00:51:24
180th

328

Julie RafteryF46thV4017th02:19:2502:19:25+00:51:24
181st

168

Joseph Louis GournayM135thS2013th02:19:3402:19:34+00:51:33
182nd

283

Jenny MurphyF47thV4018th02:20:1002:20:10+00:52:09
183rd

268

Gill McgarryF48thV5011th02:20:2502:20:25+00:52:24
184th

78

Jo Rachel ChalmersF49thV4019th02:20:4402:20:44+00:52:43
185th

396

Sarah TaylorF50thV4020th02:21:0402:21:04+00:53:03
186th

76

Caroline ChallenderF51stV5012thBeeston AC02:21:3402:21:34+00:53:33
187th

65

Andrew Timothy BrownM136thV5030th02:21:5202:21:52+00:53:51
188th

401

Ian ThomasM137thV5031st02:21:5902:21:59+00:53:58
189th

229

Geoff LawM138thV5032ndBirstall RC02:22:0502:22:05+00:54:04
190th

20

Sanjay BadianiM139thV5033rdbirstall running club02:22:0602:22:06+00:54:05
191st

230

Sarah LawrenceF52ndV4021stStilton Striders02:22:4102:22:41+00:54:40
192nd

158

Cliff FungM140thV5034th02:23:1102:23:11+00:55:10
193rd

159

Lindsay FungF53rdV5013thBEAUMONT02:23:1302:23:13+00:55:12
194th

256

Mary MaclachlanF54thS204thBARROW RUNNERS02:24:0002:24:00+00:55:59
195th

18

Janet AtkinsonF55thV4022ndHolme Pierrepont RC02:24:0902:24:09+00:56:08
196th

373

Jane SpencerF56thV4023rdBARROW RUNNERS02:24:3802:24:38+00:56:37
197th

243

Amanda Michelle LloydF57thV4024th02:24:5102:24:51+00:56:50
198th

188

CHRISTINE HeatonF58thV5014thHOLME PIERREPONT02:25:0702:25:07+00:57:06
199th

269

julie Ann McgeorgeF59thV602nd02:25:0702:25:07+00:57:06
200th

456

Danielle WrightF60thS205th02:25:2002:25:20+00:57:19
201st

455

david ian WoolhouseM141stV5035th02:25:3602:25:36+00:57:35
202nd

430

Lee VarnhamM142ndV4038th02:25:4002:25:40+00:57:39
203rd

384

simon StewartM143rdV5036th02:25:4202:25:42+00:57:41
204th

208

Sharon HurstF61stV4025thRace Hub02:25:4402:25:44+00:57:43
205th

213

Bernard JarvisM144thV703rdHolme Pierrepont RC02:26:1302:26:13+00:58:12
206th

34

Nicholas BayleyM145thV4039th02:26:1402:26:14+00:58:13
207th

172

Anna GrayF62ndV4026th02:26:1402:26:14+00:58:13
208th

192

Jacob HewsonM146thU202nd02:26:2402:26:24+00:58:23
209th

344

David RobsonM147thV5037th02:26:3102:26:31+00:58:30
210th

178

Philippa GuyF63rdV4027th02:26:5302:26:53+00:58:52
211st

258

Debbie MarsdenF64thV5015th02:27:1002:27:10+00:59:09
212nd

415

Caroline TownsendF65thV5016thHermitge Harriers02:27:2002:27:20+00:59:19
213rd

416

Fiona Lee TownsendF66thS3015th02:27:2002:27:20+00:59:19
214th

225

Roisin KnightF67thS3016th02:27:4202:27:42+00:59:41
215th

333

Jonathan ReynoldsM148thV5038th02:27:5702:27:57+00:59:56
216th

127

Shaun De ClancyM149thV5039thWellingborough & District AC02:28:1102:28:11+01:00:10
217th

298

Paul OliverM150thV4040th02:28:2102:28:21+01:00:20
218th

364

Mandeep SinghM151stS3051st02:29:0302:29:03+01:01:02
219th

215

Paula Joanne JenningsF68thV4028th02:29:0402:29:04+01:01:03
220th

95

Amanda Jane CooperF69thV4029th02:29:0902:29:09+01:01:08
221st

450

Melanie Jayne WignallF70thS3017th02:29:1002:29:10+01:01:09
222nd

22

Steven BaileyM152ndS3052ndBARROW RUNNERS02:29:4402:29:44+01:01:43
223rd

182

Amanda HancockF71stV4030thBARROW RUNNERS02:29:4402:29:44+01:01:43
224th

96

Pete CopcuttM153rdV604thMansfield Harriers & AC02:29:4702:29:47+01:01:46
225th

5028

Ed RaynsM154thS2014th02:30:1002:30:10+01:02:09
226th

247

Ian LokeM155thV4041st02:30:1502:30:15+01:02:14
227th

162

Nicole Elizabeth GarrettF72ndV4031stBEAUMONT RUNNING CLUB02:30:1602:30:16+01:02:15
228th

261

Mickey MattuM156thS3053rd02:30:2902:30:29+01:02:28
229th

386

STEVE StrakerM157thS3054th02:30:3302:30:33+01:02:32
230th

324

Nick PrykeM158thV5040thStilton Striders02:30:3502:30:35+01:02:34
231st

304

Rebecca ParryF73rdV4032nd02:30:4002:30:40+01:02:39
232nd

226

claudia KusterF74thV4033rd02:30:4102:30:41+01:02:40
233rd

126

Gemma DaykinF75thS3018th02:30:4102:30:41+01:02:40
234th

45

Aruna BhagwanF76thV5017th02:30:4202:30:42+01:02:41
235th

100

Daniel CouchM159thS3055th02:30:4302:30:43+01:02:42
236th

101

Jennifer CouchF77thS206th02:30:4302:30:43+01:02:42
237th

271

Colin McgurkM160thS3056th02:30:4902:30:49+01:02:48
238th

133

Luisa Maria Diez LucasF78thV4034th02:31:0502:31:05+01:03:04
239th

264

Holly MccainF79thS3019thBeeston AC / Vegan Runners UK02:31:2102:31:21+01:03:20
240th

122

Amanda DavisF80thV4035thWellingborough & District AC02:31:2302:31:23+01:03:22
241st

176

Joanne Claire GriffithsF81stV4036th02:31:4502:31:45+01:03:44
242nd

434

Beth WaiteF82ndV4037thBEAUMONT RUNNING CLUB02:31:4702:31:47+01:03:46
243rd

193

mark daniel HiggsM161stS3057th02:32:0902:32:09+01:04:08
244th

91

Malcolm CookM162ndV4042ndBARROW RUNNERS02:32:1102:32:11+01:04:10
245th

326

EDWARD GEORGE QuinnM163rdV704th02:32:2702:32:27+01:04:26
246th

151

Mark FlanaghanM164thV4043rdBirstall RC02:32:3302:32:33+01:04:32
247th

89

Hannah Marie ColemanF83rdS3020th02:32:3702:32:37+01:04:36
248th

409

Mitch TimmsM165thV605th02:33:1202:33:12+01:05:11
249th

410

Jackie TimmsF84thV5018th02:33:1202:33:12+01:05:11
250th

8

Ali Jane AllanF85thV5019th02:33:2702:33:27+01:05:26
251st

317

Tim Bentley PoleM166thV5041stpoplar02:33:2702:33:27+01:05:26
252nd

327

Andrew QuinneyM167thS3058th02:33:3502:33:35+01:05:34
253rd

406

mark ThompsonM168thV5042nd02:33:4602:33:46+01:05:45
254th

437

Wendela WapenaarF86thV4038th02:34:1702:34:17+01:06:16
255th

51

Emma BorrettF87thV4039th02:34:5002:34:50+01:06:49
256th

144

guy EmmansM169thV606thWellingborough and District Athletics Club02:34:5602:34:56+01:06:55
257th

191

Kirsty HewittF88thS3021stWellingborough and District AC02:34:5802:34:58+01:06:57
258th

251

Sandra LongF89thV5020th02:35:0002:35:00+01:06:59
259th

362

julie ShepherdF90thV5021st02:35:0002:35:00+01:06:59
260th

4

Fiona AdlamF91stV4040thFiona Adlam02:35:0902:35:09+01:07:08
261st

113

Suzy CrossleyF92ndV4041st02:35:0902:35:09+01:07:08
262nd

11

Rachael AllenF93rdS3022ndSphinx AC02:35:1002:35:10+01:07:09
263rd

285

Mr Christopher John MurrayM170thV607th02:35:1202:35:12+01:07:11
264th

423

Dave TurleyM171stV5043rdshelton striders02:35:3402:35:34+01:07:33
265th

397

Sue TaylorF94thV5022ndBARROW RUNNERS02:36:3602:36:36+01:08:35
266th

308

Helen PearceF95thV4042ndBeaumont Rc02:36:3702:36:37+01:08:36
267th

432

Abi VernonF96thV4043rd02:36:3702:36:37+01:08:36
268th

412

Lorraine TollF97thV5023rdBARROW RUNNERS02:36:5002:36:50+01:08:49
269th

204

Dawn HughesF98thV4044th02:37:4002:37:40+01:09:39
270th

67

Rachel BullockF99thS207th02:38:0302:38:03+01:10:02
271st

128

James De Salis YoungM172ndU203rd02:38:2102:38:21+01:10:20
272nd

459

Ed YoungM173rdV4044th02:38:2202:38:22+01:10:21
273rd

378

Chris SpoltonM174thV4045th02:39:0302:39:03+01:11:02
274th

71

Neil CameronM175thV608th02:39:2802:39:28+01:11:27
275th

120

emma Marie Davies-carolanF100thV4045thRavenshead02:39:3402:39:34+01:11:33
276th

73

Andy CarolanM176thV5044thRavenshead02:39:3402:39:34+01:11:33
277th

75

Michael CarolanM177thV5045th02:39:3402:39:34+01:11:33
278th

74

Emma CarolanF101stV4046th02:39:3502:39:35+01:11:34
279th

316

Friedel PlantF102ndV701stHolme Pierrepont RC02:39:5602:39:56+01:11:55
280th

170

rachel GrantF103rdV4047thHolme Pierrepont Running Club02:40:1202:40:12+01:12:11
281st

72

Vanessa CameronF104thS208th02:40:5102:40:51+01:12:50
282nd

289

Damian NadinM178thS3059th02:41:0002:41:00+01:12:59
283rd

300

Joanne OwenF105thV4048thSt Neots Riverside Runners02:41:0902:41:09+01:13:08
284th

167

Teresa Ann GodfreyF106thV4049thBeeston AC02:41:1402:41:14+01:13:13
285th

44

Christine BextonF107thV5024th02:41:1602:41:16+01:13:15
286th

241

Sarah LightmanF108thV4050thLeicester Walking Club02:41:1602:41:16+01:13:15
287th

92

Harry CookeM179thU204th02:41:1702:41:17+01:13:16
288th

435

Hannah WalchF109thS3023rdNotts Women Runners02:41:1802:41:18+01:13:17
289th

322

Jennifer PriceF110thS3024th02:41:1902:41:19+01:13:18
290th

214

Becky JehuF111stS3025thTeam Anstey Amblers and Runners02:41:2202:41:22+01:13:21
291st

187

Naomi HarveyF112ndS3026th02:41:4102:41:41+01:13:40
292nd

48

Katherine BodenF113rdS3027th02:41:5102:41:51+01:13:50
293rd

1

Clare AblethorpeF114thV4051stHolme Pierrepont Running Club02:42:5502:42:55+01:14:54
294th

179

Colin John kevin HallamM180thS3060thHOLME PIERREPONT02:42:5502:42:55+01:14:54
295th

400

Lisa ThomasF115thV4052nd02:43:4102:43:41+01:15:40
296th

55

Adam BoyfieldM181stV4046th02:43:4802:43:48+01:15:47
297th

421

Rooth TuesdayF116thV4053rd02:43:4802:43:48+01:15:47
298th

352

Claire SambridgeF117thV4054th02:43:5902:43:59+01:15:58
299th

5035

Ben ClarkeM182ndU205th02:44:0802:44:08+01:16:07
300th

15

Rachel AndersonF118thV4055th02:44:1302:44:13+01:16:12
301st

235

Gillian LeesonF119thV4056th02:44:1802:44:18+01:16:17
302nd

90

Judith ColesF120thV4057th02:44:1802:44:18+01:16:17
303rd

454

Andrea Donna WinklessF121stV4058thCoalville Triathlon Club02:45:4802:45:48+01:17:47
304th

280

James MorelandM183rdS3061st02:45:4802:45:48+01:17:47
305th

323

Gavin PriorM184thS3062nd02:45:5802:45:58+01:17:57
306th

119

BEN DaviesM185thV4047th02:46:5902:46:59+01:18:58
307th

129

Joseph DelargyM186thV5046th02:47:2702:47:27+01:19:26
308th

395

Teresa TalbottF122ndV4059th02:47:4402:47:44+01:19:43
309th

56

Amanda BradburyF123rdV4060thIVANHOE RUNNERS02:47:4402:47:44+01:19:43
310th

33

Sam BathgateM187thS3063rd02:47:5802:47:58+01:19:57
311st

98

Fiona Beth CordenF124thV4061st02:48:0102:48:01+01:20:00
312nd

136

Christine Ann DonaldF125thV5025th02:48:0102:48:01+01:20:00
313rd

389

louise Catherine SurgayF126thV4062ndshelton striders02:48:0202:48:02+01:20:01
314th

26

Darren BaldwinM188thV5047th02:48:4202:48:42+01:20:41
315th

347

Lynda RowseF127thV5026thWellingborough and District AC02:48:4202:48:42+01:20:41
316th

346

Sarah RowseF128thS209thWellingborough and District AC02:48:4202:48:42+01:20:41
317th

25

Suzanne BaldwinF129thV5027thNorthampton Road Runners02:48:4302:48:43+01:20:42
318th

23

David BainesM189thV5048th02:48:4802:48:48+01:20:47
319th

356

Alison SearleF130thS3028th02:49:2702:49:27+01:21:26
320th

355

David SearleM190thS3064th02:49:2802:49:28+01:21:27
321st

57

Judith BrandF131stV603rdHERMITAGE HARRIERS02:49:5802:49:58+01:21:57
322nd

13

Alison AllfordF132ndV5028th02:51:1202:51:12+01:23:11
323rd

451

Jane Helen WildeF133rdV5029th02:51:2902:51:29+01:23:28
324th

391

Heather SwanF134thV5030th02:51:2902:51:29+01:23:28
325th

254

Frank LuskM191stV5049th02:51:4702:51:47+01:23:46
326th

360

Sarah Helen SharpF135thV4063rd02:52:0202:52:02+01:24:01
327th

270

Shirley Ann McguireF136thV4064th02:52:3502:52:35+01:24:34
328th

234

Michael Patrick LeeM192ndV5050th02:53:3002:53:30+01:25:29
329th

263

Sara McadamF137thV4065thWest End Runners02:54:1602:54:16+01:26:15
330th

5030

Mandy ShiltonF138thV4066th02:54:2202:54:22+01:26:21
331st

224

Helen KingF139thV4067thSphinx AC02:54:2302:54:23+01:26:22
332nd

49

Margaret BondF140thV604thWellingborough and District AC02:54:3102:54:31+01:26:30
333rd

177

Claire GriffithsF141stS3029th02:54:4602:54:46+01:26:45
334th

141

Sarah EdmondsF142ndV4068th02:54:4702:54:47+01:26:46
335th

156

Laura FroggattF143rdV4069th02:54:4702:54:47+01:26:46
336th

102

Damian CowlishawM193rdV5051stLong Eaton Running Club02:54:4702:54:47+01:26:46
337th

180

Kelly HammondsF144thS3030th02:55:0102:55:01+01:27:00
338th

321

LORAINE PowerF145thV5031st02:55:0102:55:01+01:27:00
339th

371

Joanna SmithF146thV5032ndNorthampton Road Runners02:56:1602:56:16+01:28:15
340th

370

Rachael SmithF147thS2010thNorthampton Road Runners02:56:1702:56:17+01:28:16
341st

3

Philippa AbramsF148thV4070th02:56:2902:56:29+01:28:28
342nd

422

Heather TurleyF149thV5033rd02:57:0402:57:04+01:29:03
343rd

109

Kelly Louise CravenF150thS3031stshelton striders02:57:0502:57:05+01:29:04
344th

173

Stuart GregoryM194thS3065th02:57:3402:57:34+01:29:33
345th

63

Joy BrownF151stV5034th02:57:3602:57:36+01:29:35
346th

7

Laurie AkroydF152ndS2011thHERMITAGE HARRIERS02:57:3602:57:36+01:29:35
347th

82

Mary CheyneyF153rdV605th02:57:5302:57:53+01:29:52
348th

42

Corrinne BerkeleyF154thV606th02:57:5402:57:54+01:29:53
349th

427

David John VareyM195thV4048th02:58:0802:58:08+01:30:07
350th

339

Chris Richardson-lyneM196thV5052nd02:58:1302:58:13+01:30:12
351st

296

Rosemary Julia NorrisF155thV5035th02:58:3302:58:33+01:30:32
352nd

340

Matthew Laurence RileyM197thS3066thBARROW RUNNERS02:58:5702:58:57+01:30:56
353rd

97

Thomasina Margaret CopcuttF156thV5036thMansfield Harriers & AC03:01:3803:01:38+01:33:37
354th

284

Natalie MurphyF157thS2012th03:03:3903:03:39+01:35:38
355th

453

Alexander Newton WilliamsonM198thS2015th03:03:3903:03:39+01:35:38
356th

16

Felicity Jane AriesF158thV5037thWellingborough & District AC03:04:0403:04:04+01:36:03
357th

153

Peter FormanM199thV4049th03:04:0603:04:06+01:36:05
358th

337

Kate RichardsonF159thS3032nd03:04:1303:04:13+01:36:12
359th

145

Ruth EvansF160thV5038th03:04:4303:04:43+01:36:42
360th

27

Bev BantonF161stS3033rd03:05:5603:05:56+01:37:55
361st

287

Holly MyattF162ndS2013th03:06:0703:06:07+01:38:06
362nd

286

Edward James MyattM200thV5053rd03:06:0703:06:07+01:38:06
363rd

30

Louise BarlowF163rdS3034th03:06:1703:06:17+01:38:16
364th

375

Christine SpencerF164thV5039thBARROW RUNNERS03:06:5103:06:51+01:38:50
365th

281

David MorrisM201stV4050th03:08:0503:08:05+01:40:04
366th

46

Katie BlockleyF165thS3035th03:08:3003:08:30+01:40:29
367th

103

Carl CoxM202ndS3067th03:08:3203:08:32+01:40:31
368th

184

David Ian HandleyM203rdV4051st03:08:3303:08:33+01:40:32
369th

393

Mark Alan SwiftM204thV4052ndPoplar Running Club03:08:4303:08:43+01:40:42
370th

201

trevor HopeM205thV4053rdheritage harriers03:09:2303:09:23+01:41:22
371st

429

Natalie VarnhamF166thS2014thBeaumont Rc03:11:3703:11:37+01:43:36
372nd

171

Laura Jayne GrayF167thS3036th03:14:1703:14:17+01:46:16
373rd

361

David ShawM206thV4054th03:14:1803:14:18+01:46:17
374th

379

NIKOLA SpriggF168thV4071stNikola Sprigg03:14:2303:14:23+01:46:22
375th

273

Judy McsharryF169thV5040thHINCKLEY RC03:14:5703:14:57+01:46:56
376th

418

Amy TrollopeF170thS2015th03:16:0203:16:02+01:48:01
377th

309

Kathryn Adele PearceF171stS3037th03:17:5603:17:56+01:49:55
378th

325

Sarah QuinceyF172ndS3038thWashlands Women Runners03:18:3203:18:32+01:50:31
379th

236

Claire Elizabeth LeighF173rdV4072ndWashlands Women Runners03:18:3203:18:32+01:50:31
380th

205

Chris HughesM207thV4055thpoplar03:23:5303:23:53+01:55:52
381st

338

Tracey Richardson-lyneF174thV4073rd03:27:1803:27:18+01:59:17
382nd

139

Ian Dennis DriscollM208thV5054thCanicross midlands03:31:3603:31:36+02:03:35
383rd

138

Victoria Louise DriscollF175thV4074th03:31:3703:31:37+02:03:36
384th

428

Sonia Anna maria VareyF176thV5041st03:41:2203:41:22+02:13:21
Started (1 in total)
-

140

Tom EastonMS2000:00:0000:00:00-

You may also be interested in...

Woodhouse May Day Challenge 13.5 Mile Run 2019-05-06 08:30:00
National Primary & Year 7 Cross Country Final incorporating Leicestershire & Rutland Primary Schools County Championships Year 3 Girls 2019-03-23 10:45:00
'Erewash ' Half Marathon 2019-08-10 08:30:00
Christmas Reindeer Runs Christmas Reindeer 15K 2018-12-16 10:00:00