Results breakdown for Standard Distance @ Mike's Bikes Pembrokeshire Coast Triathlon

Top 3 Overall

Overall # Name Category Club
1

101

ALEX MATCHETTMM25PEMBROKESHIRE TRI02:09:39
2

175

OLIVER SIMONMM35Mikes Bikes/Team NBCC02:12:02
3

120

JAMES DEANMM30Swansea Harriers02:16:53

Top 3 Ladies

Overall # Name Category Club
24

39

Katie GREENWOODFF30Cardiff Triathletes02:36:47
36

34

Fiona MARKSFF25BAD TRI02:40:45
41

48

Catherine MARKSFF3502:41:18

Top 3 Men

Overall # Name Category Club
1

101

ALEX MATCHETTMM25PEMBROKESHIRE TRI02:09:39
2

175

OLIVER SIMONMM35Mikes Bikes/Team NBCC02:12:02
3

120

JAMES DEANMM30Swansea Harriers02:16:53

Top 3 male & female for category "M25"

Overall # Name Category Club
1

101

ALEX MATCHETTMM25PEMBROKESHIRE TRI02:09:39
14

100

Michael KIPLINGMM25Cardiff Triathletes02:32:05
19

102

Alex PICTONMM25Cardiff Triathletes02:35:28

Top 3 male & female for category "M35"

Overall # Name Category Club
2

175

OLIVER SIMONMM35Mikes Bikes/Team NBCC02:12:02
7

156

MIKE GRIFFITHSMM35NEWT02:25:41
9

161

Roscoe HOWELLMM35Pembrokeshire velo02:27:17

Top 3 male & female for category "M30"

Overall # Name Category Club
3

120

JAMES DEANMM30Swansea Harriers02:16:53
4

116

John COLLIERMM30WEST COAST TRI02:22:02
12

130

Chris HOLMANMM30Team Bottrill02:29:35

Top 3 male & female for category "M45"

Overall # Name Category Club
5

232

Richard GARDINERMM45Team Cranc02:24:14
10

243

James MURRAYMM45Pencoed Tri / American Flyers02:27:36
18

225

Damian CAPPSMM45TEAM CEMAIS02:35:24

Top 3 male & female for category "M40"

Overall # Name Category Club
6

191

Richard DandoMM40Pencoed Tri / American Flyers02:24:43
38

205

Alan LATTERMM40WEST COAST TRI02:41:00
43

209

Peter MARTINMM40Triathlon Coaching Wales02:41:30

Top 3 male & female for category "M20"

Overall # Name Category Club
8

85

Patrick JONESMM20Swansea Tri Sharks02:27:08
17

86

Jack REESMM20PEMBROKESHIRE TRI02:35:20
39

84

Charles GEORGEMM2002:41:02

Top 3 male & female for category "M17"

Overall # Name Category Club
21

79

Jack ACKERMANNMM17Milford Tritons02:35:58

Top 3 male & female for category "F30"

Overall # Name Category Club
24

39

Katie GREENWOODFF30Cardiff Triathletes02:36:47
49

40

Emma PALFREYFF30Team Cranc02:43:32
118

42

Katherine TORRFF3003:01:57

Top 3 male & female for category "M50"

Overall # Name Category Club
30

267

Steve MATCHETTMM50PEMBROKESHIRE TRI02:39:19
51

268

Nigel MORSEMM50CELTIC TRI02:43:52
81

257

James DAVIESMM50CELTIC TRI02:53:19

Top 3 male & female for category "F25"

Overall # Name Category Club
36

34

Fiona MARKSFF25BAD TRI02:40:45
46

33

Milly KIPLINGFF25Cardiff Triathletes02:42:52
78

31

Ellen HARRISONFF25BAD TRI02:52:58

Top 3 male & female for category "F35"

Overall # Name Category Club
41

48

Catherine MARKSFF3502:41:18
133

44

Shona BENNETTFF3503:05:00
146

45

Helen EVANSFF35WEST COAST TRI03:09:31

Top 3 male & female for category "M55"

Overall # Name Category Club
56

283

DEAN HARDIEMM55CELTIC TRI02:45:17
76

285

Jon PHILLIPSMM5502:52:52
110

289

Kevin WheelerMM55PEMBROKESHIRE TRI03:00:19

Top 3 male & female for category "M60"

Overall # Name Category Club
64

296

Nick FarnellMM60Teme Leisure Tri02:48:54
94

292

Michael BattersbyMM60Cardiff Triathletes02:57:19
140

294

MALCOLM CLASHMM6003:07:20

Top 3 male & female for category "F40"

Overall # Name Category Club
68

54

Gillian HOPKINSFF40Team Cranc02:50:17
139

55

Melanie MILESFF40Team Nbcc03:06:46
155

51

AL BELLFF40OXFORD TRI03:12:44

Top 3 male & female for category "F45"

Overall # Name Category Club
83

64

Elizabeth WILIAMSFF45PEMBROKESHIRE TRI02:53:35
132

59

Emma EDWORTHYFF45Cr@p Tri03:04:59
187

61

Jayne LEARYFF45CELTIC TRI03:24:50

Top 3 male & female for category "F20"

Overall # Name Category Club
93

26

Flora BURNSFF2002:57:08
119

25

Bryanie Aldwyn-AllsworthFF20WEST COAST TRI03:01:59

Top 3 male & female for category "F50"

Overall # Name Category Club
112

69

Debbie PHILLIPSFF5003:00:24
128

67

Chrissy DAVIESFF50PEMBROKESHIRE TRI03:03:51
171

71

Caroline SANDLESFF503M Gorseinon Road Runners03:17:33

Top 3 male & female for category "F60"

Overall # Name Category Club
160

78

KAREN MUNNFF60PEMBROKESHIRE TRI03:14:15

Top 3 male & female for category "F55"

Overall # Name Category Club
195

75

Mary ANTHONYFF55TROTs03:27:38
215

76

Mandy LEWISFF5503:40:54
232

77

Jacqui SWINNEYFF5503:58:32

Top 3 male & female for category "M65"

Overall # Name Category Club
239

300

Richard SCARRMM6504:09:46