Results breakdown for Crocodile 8 @ Crocodile 8

Splits

  • 8 mile Run

    — Multi-terrain eight mile race on road, grass and mud

Race Options

Map

Top 3 Overall

Overall # Name Category Club
1

242

Eliot TaylorMMS00:56:09
2

59

Barry ReynoldsMM45HEREFORD COURIERS00:57:42
3

260

Matt JamesMMS00:58:14

Top 3 Ladies

Overall # Name Category Club
29

218

Niki MorganFF5001:08:37
38

42

Clare PATTERSONFF40Pontypool And District Runners01:12:05
41

259

Lou SummesFF5001:12:15

Top 3 Men

Overall # Name Category Club
1

242

Eliot TaylorMMS00:56:09
2

59

Barry ReynoldsMM45HEREFORD COURIERS00:57:42
3

260

Matt JamesMMS00:58:14

Top 3 male & female for category "MS"

Overall # Name Category Club
1

242

Eliot TaylorMMS00:56:09
3

260

Matt JamesMMS00:58:14
4

149

Jonathan PUGHMMSBuilth & District Running Club00:58:35

Top 3 male & female for category "M45"

Overall # Name Category Club
2

59

Barry ReynoldsMM45HEREFORD COURIERS00:57:42
5

258

Jon NeweyMM4501:00:32
13

223

Keith EVANSMM4501:03:13

Top 3 male & female for category "M40"

Overall # Name Category Club
6

250

Iestyn RhodesMM40Pontypool And District Runners01:01:22
7

128

Forbes BROWNEMM4001:01:27
8

24

Russell WILLIAMSMM4001:01:41

Top 3 male & female for category "MJ"

Overall # Name Category Club
12

62

Ross CAMERONMMJHEREFORD COURIERS01:02:56
53

221

Samuel ROBERTSMMJCroft Ambrey RC01:15:11

Top 3 male & female for category "M55"

Overall # Name Category Club
18

176

Tim TaylorMM55HEREFORD COURIERS01:05:09
33

230

Davd WilliamsMM5501:10:43
98

3

Karl DaviesMM55AMAZING FEET RUNNING CLUB01:25:33

Top 3 male & female for category "M50"

Overall # Name Category Club
22

262

Mike FawcettMM5001:06:50
30

124

Russell JAMESMM50HEREFORD COURIERS01:09:21
70

233

Michael SMALLWOODMM5001:18:54

Top 3 male & female for category "M60"

Overall # Name Category Club
27

70

Paul DODDMM60Chepstow Harriers01:08:10
81

257

Pior StrqesikMM6001:21:15
83

265

Adrian JonesMM6001:21:40

Top 3 male & female for category "F50"

Overall # Name Category Club
29

218

Niki MorganFF5001:08:37
41

259

Lou SummesFF5001:12:15
86

6

Ali BALLANTYNEFF50Rogue Runners01:21:55

Top 3 male & female for category "F40"

Overall # Name Category Club
38

42

Clare PATTERSONFF40Pontypool And District Runners01:12:05
42

119

Laura TOOTELLFF40WYE VALLEY RUNNERS01:12:39
51

182

Becki ANSFIELDFF40WYE VALLEY RUNNERS01:14:59

Top 3 male & female for category "FS"

Overall # Name Category Club
43

89

Kelly BOWENFFSCroft Ambrey RC01:13:04
55

229

Sarah HassallFFS01:15:19
61

122

Juliet MoxonFFSWYE VALLEY RUNNERS01:16:42

Top 3 male & female for category "M65"

Overall # Name Category Club
50

171

Phillip MILESMM65Parc brynbach01:14:55
56

199

Steve HERINGTONMM65HEREFORD COURIERS01:15:27
151

73

Tom DAVIESMM65Croft Ambrey RC01:35:01

Top 3 male & female for category "F45"

Overall # Name Category Club
115

181

Nicola TYLERFF45HEREFORD COURIERS01:26:47
133

60

Lucette DARBYFF4501:30:29
167

129

Jane READFF4501:39:37

Top 3 male & female for category "F60"

Overall # Name Category Club
137

29

Jan EdwardsFF60WYE VALLEY RUNNERS01:31:28
235

215

Joyce TANSWELLFF6002:34:41

Top 3 male & female for category "M75"

Overall # Name Category Club
148

30

Brian SymondsMM75WYE VALLEY RUNNERS01:34:49
166

74

Brian DAVIESMM75Croft Ambrey RC01:39:26

Top 3 male & female for category "F55"

Overall # Name Category Club
159

249

Flora GunnerFF55Croft Ambrey01:37:37
205

144

vivien tolleyFF55Malvern Joggers01:54:49
224

219

Bettina GILBERTFF5502:08:37