Windsor & Eton Spring Pre-London Half Marathon 2018

Mar
17
2018

Splits

  • 20 mile Run

Race Options

Organiser

F3 EVENTS

Contact details

Map

20 Miles

Running | 2018-03-17 09:00am
1 viewed last hour.

All Race Results

Gender

Jump to bib

Pos#NameCatClubChip TimeFinish Time
Finished (194 in total)
1st

716

Danny SidburyM1st20-241st01:41:1201:41:12-
2nd

572

Robert Lloyd SmithM2nd45-491stSutton Runners01:57:5001:57:52+00:16:38
3rd

652

Edward StaceM3rd30-341stOxford University AC02:00:1202:00:14+00:19:00
4th

646

Ben ShortM4th25-291stHorley Harriers Running Club02:02:1002:02:11+00:20:58
5th

625

Tom RannM5th25-292ndMilocarian Ac02:02:5802:02:59+00:21:46
6th

416

Craig BarneyM6th35-391stHerne Hill Harriers02:10:2302:10:24+00:29:11
7th

657

George StrongM7th25-293rd7Oaks Triathlon Club02:10:4302:10:45+00:29:31
8th

711

Peter WoodheadM8th25-294thClapham Chasers02:10:5302:10:56+00:29:41
9th

647

Barnaby SimpsonM9th45-492ndwimbledon windmilers02:11:4502:11:47+00:30:33
10th

590

Paul MckennaM10th35-392ndPaul McKenna02:12:5302:12:55+00:31:41
11th

599

Sam MooreM11th40-441st02:15:3702:15:40+00:34:25
12th

710

Mike WoodcockM12th40-442nd02:15:3702:15:40+00:34:25
13th

462

Henry CoxM13th20-242ndCanterbury Harriers02:15:5202:15:53+00:34:40
14th

497

Nicholas FletcherM14th25-295thClapham PiONEERs02:16:2602:16:28+00:35:14
15th

443

Robert BuckM15th20-243rd02:17:0502:17:07+00:35:53
16th

407

STUART ArundelM16th50-541stHillingdon AC02:22:2102:22:24+00:41:09
17th

613

Louise ParkeF1st25-291st02:23:2602:23:35+00:42:14
18th

532

Hannah HirstF2nd30-341st02:23:3102:23:37+00:42:19
19th

627

John RawlingM17th35-393rdHorley Harriers Running Club02:23:5602:23:59+00:42:44
20th

691

Catherine WattF3rd40-441st02:24:0702:24:12+00:42:55
21st

702

Daniel WhittakerM18th40-443rdHillingdon AC02:24:0702:24:13+00:42:55
22nd

432

Daniel BoxM19th30-342nd02:24:4002:24:43+00:43:28
23rd

703

Lucas WhitworthM20th25-296th02:24:4702:25:01+00:43:35
24th

605

Iona MumbyF4th30-342nd02:25:0602:25:09+00:43:54
25th

629

Andrew RawsonM21st30-343rd02:25:5702:26:00+00:44:45
26th

656

Ed StephensM22nd20-244th02:26:4402:26:46+00:45:32
27th

406

Thomas AndersonM23rd25-297th02:27:2302:27:26+00:46:11
28th

580

Peter MagillM24th45-493rd02:28:2502:28:25+00:47:13
29th

621

Luca PredebonM25th35-394thGRANGE FARM & DUNMOW RUNNERS02:30:4702:30:55+00:49:35
30th

553

Samantha JonesF5th40-442nd02:31:1302:31:21+00:50:01
31st

506

Gerard GeurtsM26th50-542ndGRANGE FARM & DUNMOW RUNNERS02:31:2602:31:27+00:50:14
32nd

541

Geoffrey IskeM27th25-298th02:32:0202:32:04+00:50:50
33rd

473

Andrew DawkinsM28th35-395th02:32:1502:32:20+00:51:03
34th

463

Stephen CrottyM29th30-344th02:32:1402:32:22+00:51:02
35th

548

Mel JenningsF6th45-491stVegan Runners UK02:33:1302:33:16+00:52:01
36th

408

Martin AtkinsonM30th60-641stGRANGE FARM AND DUNMOW RUNNERS02:33:2802:33:30+00:52:16
37th

478

Zoe DobbsF7th45-492ndHillingdon AC02:33:5702:34:00+00:52:45
38th

502

Monika GajekF8th25-292ndHerne Hill Harriers02:34:3302:34:48+00:53:21
39th

671

Allen TimmonsM31st40-444th02:34:4402:34:50+00:53:32
40th

547

Vincent JenkinM32nd45-494th02:36:1002:36:26+00:54:58
41st

664

Lee ThomasM33rd25-299th02:36:2402:36:40+00:55:12
42nd

445

GLENN CampbellM34th45-495th02:37:3402:37:43+00:56:22
43rd

724

Hannah ShearerF9th25-293rd02:37:5602:37:56+00:56:44
44th

586

Vanessa MayF10th35-391stLOWESTOFT ROAD RUNNERS02:37:5602:38:00+00:56:44
45th

708

Laurence WongM35th30-345thRunthrough02:38:0802:38:20+00:56:56
46th

566

Robert LaneM36th35-396th02:38:4702:38:55+00:57:35
47th

597

Zoe MiltonF11th25-294th02:39:3602:39:39+00:58:24
48th

635

Laura RothwellF12th20-241stSwindon Triathlon Club02:39:5802:40:06+00:58:46
49th

435

Sean BrewM37th50-543rd02:39:5602:40:06+00:58:44
50th

569

Dave LindsayM38th50-544thSPA STRIDERS02:40:0502:40:08+00:58:53
51st

470

Alison DavidsonF13th40-443rd02:40:3402:40:50+00:59:22
52nd

604

Stuart MullockM39th50-545th02:40:5102:41:06+00:59:39
53rd

595

Ben MensahM40th35-397thDavid Lloyd Clubs02:41:1002:41:19+00:59:58
54th

460

Mary CormackF14th30-343rdLondon Frontrunners02:41:1802:41:26+01:00:06
55th

405

Naseem AllmomenF15th30-344th02:41:2902:41:36+01:00:17
56th

640

Sean ScannellM41st40-445th02:42:1202:42:15+01:01:00
57th

505

Rory GaywoodM42nd35-398th02:42:1302:42:23+01:01:01
57th

505

Gill O'connorF16th55-591stAshford & District RRC02:42:1302:42:23+01:01:01
58th

717

Emily BrownF17th25-295th02:43:1502:43:27+01:02:03
59th

436

Jayne BrewerF18th50-541stTri Surrey02:43:3702:43:47+01:02:25
60th

653

Julian StapletonM42nd35-398th02:44:1002:44:15+01:02:58
61st

577

Jemma LyonsF19th35-392nd02:44:4602:45:01+01:03:34
62nd

564

Erika KulikovaF20th35-393rdLondon Frontrunners02:44:5602:45:04+01:03:44
63rd

642

Justin ScottM43rd45-496th02:45:0902:45:13+01:03:57
64th

688

Steven WarrenM44th55-591stHARLOW RC02:45:1202:45:15+01:04:00
65th

644

Edward ShackletonM45th30-346th02:45:2002:45:40+01:04:08
66th

719

Graham BishopM46th55-592nd02:45:2002:45:40+01:04:08
67th

413

Jo BardiniF21st40-444th02:46:0702:46:14+01:04:55
68th

448

Sam CarterM47th35-399thHARLOW RUNNING CLUB02:45:5502:46:18+01:04:43
69th

538

Katie HoustounF22nd25-296th02:46:2302:46:33+01:05:11
70th

476

Adam DickinsonM48th30-347th02:46:3102:46:38+01:05:19
71st

507

Chris GiggsM49th30-348thHorley Harriers Running Club02:47:1202:47:16+01:06:00
72nd

558

Harry KimM50th45-497th02:47:3302:47:42+01:06:21
73rd

484

Garth DuderM51st40-446th02:48:3402:48:38+01:07:22
74th

633

ANDREW RobertsonM52nd40-447thFarnham Triathlon Club02:48:2702:48:38+01:07:15
75th

658

Timothy StrongM53rd60-642nd02:48:4502:48:49+01:07:33
76th

545

Jim JarmanM54th45-498th02:49:1202:49:22+01:08:00
77th

576

Kevin LuM55th30-349th02:49:0802:49:26+01:07:56
78th

489

Brian EvansM56th40-448thAcme Endurance02:49:3702:49:46+01:08:25
79th

467

James DaneriM57th30-3410th02:49:3802:49:50+01:08:26
80th

677

Karl TomuskM58th25-2910th02:50:1502:50:32+01:09:03
81st

648

Laura SmithF23rd40-445th02:50:3202:50:44+01:09:20
82nd

568

Sophie LapinF24th25-297th02:50:4502:50:51+01:09:33
83rd

534

Nathan HoggM59th25-2911th02:50:4702:50:51+01:09:35
84th

573

Hannah LockeF25th30-345th02:51:0902:51:17+01:09:57
85th

496

Charlie FittonF26th30-346thLdn Brunch Club02:51:2302:51:28+01:10:11
86th

518

Michael GregoryM60th30-3411th02:51:3202:51:41+01:10:20
87th

632

Cathy RobertsM61st45-499thVERCO JOGGERS02:51:3702:51:46+01:10:25
88th

584

Alice MasonF27th20-242nd02:51:4502:51:57+01:10:33
89th

469

Matt DathanM62nd25-2912th02:52:1702:52:18+01:11:05
90th

675

Julian TolanM63rd30-3412thLondon Frontrunners02:52:1902:52:39+01:11:07
91st

481

Bobby DraperM64th55-593rd02:52:3702:52:42+01:11:25
92nd

404

JAMES AldermanM65th35-3910th02:52:5202:52:56+01:11:40
93rd

482

Vicki DriverF28th30-347thTri Surrey02:53:3302:53:46+01:12:21
94th

468

Heidi DannF29th40-446th02:54:0902:54:20+01:12:57
95th

692

Debbie WattsF30th40-447th02:55:1902:55:34+01:14:07
96th

563

Paul KuikenM66th45-4910th02:55:4802:56:02+01:14:36
97th

461

Oliver CoverM67th35-3911th02:56:1402:56:24+01:15:02
98th

486

Bekah EdwardsF31st25-298th02:57:4602:57:51+01:16:34
99th

607

Laura NewlandF32nd40-448th02:58:4102:58:50+01:17:29
100th

474

Babatunde DawoduM68th50-546thTeam Hounslow Athletic Club02:59:0702:59:12+01:17:55
101st

618

Linda PhillipsF33rd40-449thWeSTBURY HARRIERS02:59:2202:59:33+01:18:10
102nd

619

Chris PiperM69th35-3912thTotton Running Club02:59:2102:59:33+01:18:09
103rd

487

Nathalie EdwardsF34th30-348th02:59:3202:59:41+01:18:20
104th

612

Stephen PalmerM70th45-4911th02:59:4202:59:46+01:18:30
105th

517

Charlotte GreenF35th30-349th02:59:3202:59:49+01:18:20
106th

722

Hannah BlazewiczF36th25-299th02:59:4202:59:52+01:18:30
107th

556

Eleanor KelpieF37th25-2910th03:01:2803:01:29+01:20:16
108th

570

Mark LittleM71st45-4912thTEAM KENNET03:02:1703:02:30+01:21:05
109th

673

Lucy TobinF38th20-243rd03:03:0503:03:12+01:21:53
110th

430

Fay BostockF39th35-394th03:03:0003:03:12+01:21:48
111st

491

Michael EwinsM72nd35-3913thMichael Ewins03:04:5103:05:03+01:23:39
112nd

624

Justine RandallF40th35-395th03:04:5503:05:03+01:23:43
113rd

620

Ayshea PiteF41st45-493rd03:05:0903:05:14+01:23:57
114th

578

Hannah MaceyF42nd35-396th03:05:1903:05:24+01:24:07
115th

561

Karen KitsonF43rd45-494th03:05:4503:06:03+01:24:33
116th

685

Heather WallingtonF44th50-542nd03:06:2403:06:33+01:25:12
117th

418

Matt BathamM73rd30-3413th03:06:3603:06:52+01:25:24
118th

654

Jandler StefaniM74th45-4913th03:07:0903:07:15+01:25:57
119th

581

Mow MagzoubM75th30-3414th03:07:4403:07:45+01:26:32
120th

519

PHILIPPA GriffinF45th40-4410thWatford Joggers03:07:4803:07:52+01:26:36
121st

433

Hayley BradyF46th30-3410th03:08:5403:09:07+01:27:42
122nd

520

Sharon GwynnF47th40-4411thFareham Crusaders Running Club03:09:0303:09:10+01:27:51
123rd

614

Denise ParkinsonF48th55-592nd03:08:5603:09:13+01:27:44
124th

434

JESSICA BrewF49th16-181st03:09:3303:09:43+01:28:21
125th

492

Lisa FellF50th40-4412th03:09:4303:09:48+01:28:31
126th

501

Louise FurnerF51st25-2911th03:09:4303:09:48+01:28:31
127th

571

Nicola LloydF52nd45-495th03:10:0803:10:18+01:28:56
128th

626

Saul RatcliffeM76th25-2913th03:10:4903:11:01+01:29:37
129th

645

Mandy SharpF53rd45-496th03:10:5403:11:04+01:29:42
130th

705

Sarah WilliamsF54th40-4413th03:11:3603:11:48+01:30:24
131st

437

Katie BrothersF55th35-397thOverton harriers03:13:1303:13:18+01:32:01
132nd

526

Janine HaynesF56th55-593rdCrawley Saints & Sinners Running Club03:13:0503:13:20+01:31:53
133rd

523

Susan HareF57th45-497thBearcat Running Club03:13:2603:13:36+01:32:14
134th

480

Paul DoyleM77th35-3914thBarnet & District AC03:13:3303:13:53+01:32:21
135th

444

Scott Caldwell-barrM78th35-3915th03:14:5203:15:07+01:33:40
136th

440

Lucy BrownF58th40-4414th03:14:5203:15:07+01:33:40
137th

438

Shona BrownF59th35-398thHatch Warren Runners03:15:0103:15:12+01:33:49
138th

452

JOANNE ChappellF60th50-543rdFareham Crusaders Running Club03:15:3203:15:39+01:34:20
139th

485

Matthew DurmanM79th30-3415thReading Roadrunners03:15:5403:16:09+01:34:42
140th

715

Suzanne YoungF61st40-4415th03:17:0503:17:21+01:35:53
141st

426

Dominicus BhattacharyyaM80th35-3916th03:18:0103:18:12+01:36:49
142nd

402

Brian AckroydM81st60-643rd03:18:2703:18:32+01:37:15
143rd

617

Gemma PercivalF62nd25-2912th03:18:1503:18:33+01:37:03
144th

510

Lauren GoddardF63rd20-244th03:18:4803:19:00+01:37:36
145th

602

Sarah MorrissF64th35-399th03:18:5103:19:00+01:37:39
146th

466

Jason CurtinM82nd40-449th03:18:5103:19:01+01:37:39
147th

459

Nathan CookeM83rd25-2914th03:19:1303:19:24+01:38:01
148th

641

Richard ScantleburyM84th40-4410th03:22:4003:22:46+01:41:28
149th

665

Roger ThomasM85th40-4411th03:23:5003:24:09+01:42:38
150th

554

Taran KaurF65th03:24:1303:24:28+01:43:01
151st

622

Robert PrestonM86th55-594thRobert Preston03:24:4603:24:59+01:43:34
152nd

720

L BardiniM87th45-4914th03:24:5703:25:03+01:43:45
153rd

472

Teresa DavisF66th40-4416th03:24:5803:25:04+01:43:46
154th

511

Matthew GoffM88th30-3416th03:24:5603:25:16+01:43:44
155th

721

Katherine WaltersF67th25-2913th03:24:5703:25:16+01:43:45
156th

412

Samantha BardenF68th25-2914th03:25:2103:25:32+01:44:09
157th

718

Darryl TwoleM89th35-3917th03:25:3403:25:48+01:44:22
158th

676

Voldemar TomuskM90th55-595thFylde Coast Runners03:25:4003:25:59+01:44:28
159th

714

Nick YeomanM91st30-3417th03:26:0903:26:23+01:44:57
160th

709

Kate WoodF69th30-3411th03:26:2703:26:41+01:45:15
161st

414

Abi BarkerF70th35-3910th03:26:2703:26:41+01:45:15
162nd

493

Stephanie FiggF71st25-2915th03:27:2303:27:27+01:46:11
163rd

606

Nicola MurrF72nd25-2916thRedway runners03:29:4403:29:50+01:48:32
164th

610

Rabia OsmanF73rd55-594th03:29:3303:29:51+01:48:21
165th

431

Steven BowmanM92nd35-3918th03:29:4503:30:01+01:48:33
166th

477

Amanda Digne-malcolmF74th50-544th03:30:4003:30:43+01:49:28
167th

542

Glenda JacksonF75th55-595thGRANGE FARM & DUNMOW RUNNERS03:32:4003:32:48+01:51:28
168th

699

Charlotte WhetnallF76th25-2917th03:32:4503:33:02+01:51:33
169th

525

Sally HarveyF77th50-545thBodmin Women's RC03:33:0203:33:06+01:51:50
170th

559

Gemma KingF78th30-3412th03:33:0403:33:22+01:51:52
171st

453

Rachel ClappF79th30-3413th03:33:4103:33:57+01:52:29
172nd

591

Robert McloughlinM93rd55-596th03:34:1003:34:29+01:52:58
173rd

649

Marta Solana-cruzF80th40-4417th03:34:3603:34:47+01:53:24
174th

483

Jane Du PlooyF81st35-3911th03:34:5903:35:11+01:53:47
175th

690

Chris WatersF82nd55-596th03:35:4203:35:50+01:54:30
176th

706

Charlotte WilsonF83rd30-3414th03:36:3903:36:52+01:55:27
177th

659

Louise SutherlandF84th35-3912th03:37:1603:37:16+01:56:04
178th

475

Sunil DesaiM94th35-3919thSunil Desai03:39:0703:39:25+01:57:55
179th

628

Vicky RawlingsF85th35-3913th03:39:2303:39:37+01:58:11
180th

535

Jonathan HollowayM95th45-4915th03:39:2703:39:40+01:58:15
181st

494

Jo FinchF86th50-546thAvon Valley Runners03:39:5503:40:08+01:58:43
182nd

666

Karen ThomasF87th45-498th03:42:1503:42:17+02:01:03
183rd

592

Annabel MehtaF88th35-3914thChineham Park Running Club03:40:2903:44:57+01:59:17
184th

662

Dominic TheedM96th50-547th03:45:4503:45:58+02:04:33
185th

663

Danielle TheedF89th25-2918th03:45:4503:45:58+02:04:33
186th

543

Sarah JacksonF90th35-3915th03:48:2903:48:44+02:07:17
187th

583

Lydia MaskeryF91st30-3415thEpsom Allsorts03:48:3803:48:49+02:07:26
188th

700

Peter WhiteM97th25-2915th03:55:1603:55:27+02:14:04
189th

713

Arashdeep YadavF92nd35-3916th03:58:1003:58:24+02:16:58
190th

579

Vanessa MackenzieF93rd45-499th04:02:0904:02:20+02:20:57
191st

549

Mark JohnsonM98th35-3920thmedway runners04:04:4004:04:54+02:23:28
192nd

655

Chris StennettM99th25-2916th04:11:3004:11:40+02:30:18
193rd

557

Manisha KhetanF94th35-3917th04:23:1104:23:13+02:41:59

You may also be interested in...

Race the Neighbours/ East Finchley 10K 2019-07-14 09:30:00
Boxing Day Run Runs and Walks for Under 18's 2018-12-26 10:25:00
Penshurst Village Cross Country Run Cross Country 5 Miler 2019-01-06 11:30:00
Rough 'n' Tumble 10 10 Mile Multi Terrain 2019-01-13 11:00:00