Southam Spring Triathlon 2018

Apr
29
2018

Splits

  • 250 metre Swim

    — ''

  • 1,600 metre Cycle

    — ''

  • 2,000 metre Run

    — ''

Race Options

Map

TS2

Triathlon | 2018-04-29 08:00am
1 viewed last hour.

All Race Results

Gender

Jump to bib

Pos#NameCatClubFinish Time
Finished (27 in total)
1st

261

Timothy JonesM1stTS2 - 11-121stBicester Junior Triathlon Club00:22:12-
2nd

249

Arthur TiltM2ndTS2 - 11-122ndRugby Triathlon Club00:23:20+00:01:08
3rd

258

Samuel DavisM3rdTS2 - 11-123rdBeachborough School Triathlon Club00:23:31+00:01:19
4th

257

Imogen CoxF1stTS2 - 11-121stBicester Tri Juniors00:23:37+00:01:25
5th

259

Jake MorganM4thTS2 - 11-124thTEAM CHERWELL00:25:19+00:03:07
6th

244

William BrownM5thTS2 - 11-125thCherwell00:26:47+00:04:35
7th

260

Freya PamphlettF2ndTS2 - 11-122ndTEAM CHERWELL00:27:04+00:04:52
8th

243

Toby DoyM6thTS2 - 11-126thKenilworth Juniors Tri00:27:25+00:05:13
9th

262

Aaron HamiltonM7thTS2 - 11-127thTEAM CHERWELL00:28:48+00:06:36
10th

253

Cerys HartwrightF3rdTS2 - 11-123rdnone00:28:53+00:06:41
11th

250

Luke BroomheadM8thTS2 - 11-128thRugby Junior Triathlon Club00:29:00+00:06:48
12th

251

Bethany YoungF4thTS2 - 11-124thNorthampton & Rugby Athletics Club00:29:06+00:06:54
13th

245

Zoe DredgeF5thTS2 - 11-125thrugby tri club (junior)00:29:16+00:07:04
14th

247

Myron BarnettM9thTS2 - 11-129thTEAM CHERWELL00:29:28+00:07:16
15th

242

Taylor WadeM10thTS2 - 11-1210thnone00:29:29+00:07:17
16th

241

Kaena WasleyF6thTS2 - 11-126thCoventry Godiva Kids00:29:36+00:07:24
17th

252

Scarlett SandersF7thTS2 - 11-127thRugby Junior Triathlon Club00:30:14+00:08:02
18th

236

Samuel HobsonM11thTS2 - 11-1211thnone00:30:23+00:08:11
19th

256

Imogen BarnettF8thTS2 - 11-128thTEAM CHERWELL00:30:26+00:08:14
20th

238

Ed BradnamM12thTS2 - 11-1212thnone00:30:54+00:08:42
21st

254

Emily HaywardF9thTS2 - 11-129thRugby Junior Triathlon Club00:31:09+00:08:57
22nd

239

Niamh FinlinsonF10thTS2 - 11-1210thnone00:31:51+00:09:39
23rd

235

Harry JonesM13thTS2 - 11-1213thnone00:33:12+00:11:00
24th

237

Campbell WilsonM14thTS2 - 11-1214thnone00:34:09+00:11:57
25th

248

Thomas ExelbyM15thTS2 - 11-1215thRugby Junior Triathlon Club00:35:01+00:12:49
26th

240

Rebecca ExelbyF11thTS2 - 11-1211thRugby Junior Triathlon Club00:35:03+00:12:51
27th

246

Catherine BeckF12thTS2 - 11-1212thTEAM CHERWELL00:35:41+00:13:29