North Lincolnshire Half Marathon 2016

May
15
2016

Splits

  • 21 kilometre Run

Race Options

Entry Details

Athlete places2,100
Age range17 - 99
per entrant£28.00
Affiliation Discount£2.00

Map

Half Marathon

Running | 2016-05-15 09:00am
1 viewed last hour.

North Lincolnshire half marathon is one of the flattest and fastest courses in the country. With an ethos of ensuring you have a safe and enjoyable race day experience, you will love this race. Finishing with a lap inside the football stadium in front of family and friends where you will receive your quality bespoke medal, technical tee shirt and full goody bag.

Entry Details

Athlete places2,100
Age range17 - 99
per entrant£28.00
Affiliation Discount£2.00

All Race Results

Gender

Jump to bib

Pos#NameCatClubChip TimeFinish Time
Finished (1,700 in total)
1st

740

Tim HartleyM1stV451stNOTTS AC01:09:3101:09:32-
2nd

1994

Daniel KestrelM2ndSEN1st01:10:0001:10:00+00:00:29
3rd

2128

Tesfaye DebeleM3rdSEN2ndLeeds City01:10:3001:10:32+00:00:59
4th

537

Ashenafi ErkoloM4thSEN3rdSheffield Running Club01:11:0201:11:03+00:01:31
5th

1003

Arron LarkinM5thSEN4thKimberworth Striders01:12:0701:12:08+00:02:36
6th

792

John HobbsM6thSEN5thValley Striders01:12:2301:12:24+00:02:52
7th

1671

Joe Sweetnam-powellM7thSEN6thSheffield Running Club01:12:4301:12:58+00:03:12
8th

1622

Nick SparksM8thV452ndHALLAMSHIRE HARRIERS01:13:2101:13:22+00:03:50
9th

1569

Jordan SkellyM9thSEN7thGainsborough & Morton Striders01:14:0701:14:07+00:04:36
10th

898

Owen JamesM10thSEN8th01:14:2801:14:31+00:04:57
11th

1376

Jane PotterF1stSEN1stCharnwood AC01:14:3801:14:41+00:05:07
12th

1255

Matthew NuttM11thSEN9thwimbledon windmilers01:14:4601:14:47+00:05:15
13th

1290

Daniel PageM12thSEN10thCLOWNE ROAD RUNNERS01:14:4601:14:47+00:05:15
14th

1108

Andy MayM13thV401stValley Striders01:14:5301:14:54+00:05:22
15th

1241

Simon NewtonM14thSEN11thACKWORTH ROAD RUNNERS01:15:1401:15:16+00:05:43
16th

1453

David RobinsonM15thSEN12thScunthorpe & District AC01:16:0901:16:11+00:06:38
17th

1616

David SmithersM16thV402ndYork Knavesmire Harriers01:16:2301:16:25+00:06:52
18th

1823

Andrew WeaverM17thSEN13thScunthorpe & District AC01:16:3701:16:38+00:07:06
19th

1985

Robert FosterM18thSEN14thSTEEL CITY STRIDERS01:16:5701:16:58+00:07:26
20th

1473

James RoseM19thSEN15thSTEEL CITY STRIDERS01:17:2401:17:25+00:07:53
21st

1079

Nick MarshM20thV453rdLOUTH AC01:17:3001:17:31+00:07:59
22nd

1859

Daniel WhittakerM21stSEN16thBalanced Performance01:17:3701:17:38+00:08:06
23rd

622

RICHARD GinnM22ndV454thPOCKLINGTON RUNNERS01:17:4501:17:48+00:08:14
24th

1222

Konrad NaborczykM23rdSEN17th01:17:5101:17:53+00:08:20
25th

370

Gareth CookeM24thSEN18th01:18:2101:18:23+00:08:50
26th

1277

Steven O'neillM25thSEN19thKimberworth Striders01:18:3101:18:32+00:09:00
27th

1958

Natalie BurnsF2ndSEN2ndLincoln Wellington AC01:18:4101:18:42+00:09:10
28th

1008

Andrew LawteyM26thSEN20thCITY OF HULL AC01:18:4601:18:48+00:09:15
29th

1683

Mark TallonM27thV403rd01:18:5301:18:54+00:09:22
30th

498

Alex DuckworthM28thSEN21stScunthorpe & District AC01:19:1601:19:18+00:09:45
31st

383

Thomas CorlettM29thSEN22ndLincoln Wellington AC01:19:1801:19:23+00:09:47
32nd

504

Peter DuncanM30thV551stLincoln Wellington AC01:19:2301:19:26+00:09:52
33rd

1019

Paul LegardM31stSEN23rdCITY OF HULL AC01:19:3201:19:36+00:10:01
34th

1156

David MillnsM32ndSEN24thTotley AC01:19:4301:19:44+00:10:12
35th

1069

GAVIN MannM33rdSEN25th01:19:4601:19:47+00:10:15
36th

99

Lewis BantonM34thSEN26thCLOWNE ROAD RUNNERS01:19:4501:19:50+00:10:14
37th

873

Martin InesonM35thV404th01:19:5001:19:52+00:10:19
38th

256

Christian BurleyM36thV405thcrystal peaks runners01:20:0001:20:01+00:10:29
39th

1152

Rafal MielczarczykM37thSEN27th01:20:0401:20:07+00:10:33
40th

2058

Joe OsbourneM38thSEN28th01:20:1001:20:13+00:10:39
41st

1722

Chris TigheM39thSEN29th01:20:1501:20:17+00:10:44
42nd

731

Nicholas HarneM40thSEN30thCity of Hull01:20:1901:20:23+00:10:48
43rd

320

Jason ChowM41stSEN31stSheffield Running Club01:20:2801:20:31+00:10:57
44th

2091

Adrian BushbyM42ndV455thCITY OF HULL AC01:20:2801:20:33+00:10:57
45th

1005

Wayne LathwellM43rdSEN32ndLincoln Wellington AC01:20:4001:20:44+00:11:09
46th

763

Andrew HeppenstallM44thSEN33rdPenistone footpath runners01:20:5401:20:56+00:11:23
47th

1231

Sam NeedhamM45thSEN34thSTEEL CITY STRIDERS01:21:2001:21:22+00:11:49
48th

8

Ben AdderleyM46thSEN35thGoole Viking Striders01:21:4201:21:44+00:12:11
49th

1062

Stephen MaddisonM47thV406thYork Knavesmire Harriers01:21:4601:21:48+00:12:15
50th

1748

Peter TwiggM48thSEN36thCLOWNE ROAD RUNNERS01:21:5201:21:57+00:12:21
51st

482

Dwane DonnorM49thSEN37th01:21:5101:22:07+00:12:20
52nd

1567

Nigel SissonM50thV456thEast Hull Harriers01:22:0301:22:07+00:12:32
53rd

672

Wayne GreenfieldM51stSEN38thGainsborough & Morton Striders01:22:1001:22:14+00:12:39
54th

1077

Scott MarrisonM52ndV407thBarton & District AC01:22:2101:22:25+00:12:50
55th

254

Tony BurginM53rdV457thBarton & District AC01:22:2301:22:26+00:12:52
56th

464

Luke DesforgesM54thV458thSTEEL CITY STRIDERS01:22:4001:22:41+00:13:09
57th

1627

Lee SpinkM55thV459thDoncaster Athletics Club01:23:0301:23:05+00:13:32
58th

274

Rodney CampbellM56thV408thScunthorpe & District AC01:23:0601:23:09+00:13:35
59th

877

Gareth IrvineM57thSEN39thSheffield Running Club01:23:0701:23:10+00:13:36
60th

47

Matt ArchibaldM58thSEN40thGoole Viking Striders01:23:0601:23:11+00:13:35
61st

497

Stephen James DringM59thV4510thwolds veteran runners club01:23:0501:23:12+00:13:34
62nd

255

Pete BurkeM60thV4511thAskern and district RC01:23:1601:23:22+00:13:45
63rd

1806

Christopher WaryM61stV409th01:23:2301:23:27+00:13:52
63rd

1806

Christopher WrayM61stV409th01:23:2301:23:27+00:13:52
64th

1126

Vincent McgowanM62ndV4010thEast Hull Harriers01:23:3201:23:36+00:14:01
65th

743

MARK HavenhandM63rdV4512thKingstone Runners Barnsley01:23:3501:23:38+00:14:04
66th

1916

Louis WoodM64thSEN41stSTEEL CITY STRIDERS01:23:3801:23:41+00:14:07
67th

718

David HanksM65thSEN42ndKingstone Runners Barnsley01:23:3801:23:42+00:14:07
68th

226

Jorge BronzeM66thSEN43rdSTEEL CITY STRIDERS01:23:4501:23:49+00:14:14
69th

687

Neil GrocuttM67thSEN44thKimberworth Striders01:23:4601:23:52+00:14:15
70th

715

Dan HandM68thSEN45th01:23:5201:23:57+00:14:21
71st

2024

Ryan WrightM69thSEN46th01:23:5601:23:59+00:14:25
72nd

450

Tom DawsonM70thSEN47thEast Hull Harriers01:23:5801:24:04+00:14:27
73rd

96

Martin BallM71stSEN48thLouth Triathlon Club01:24:0001:24:07+00:14:29
74th

267

Jonathan BuxtonM72ndV501st01:24:1201:24:14+00:14:41
75th

1525

Dave SedgwickM73rdSEN49th01:24:1301:24:15+00:14:42
76th

1738

DAVID TuneM74thV4513thDoncaster Triathlon Club01:24:1301:24:15+00:14:42
77th

1999

Mark Taylor BrowningM75thSEN50th01:24:0601:24:16+00:14:35
78th

1123

Jonny McfaulM76thSEN51stGoole Viking Striders01:24:1801:24:22+00:14:47
79th

1909

Rebecca WinterF3rdSEN3rdACKWORTH ROAD RUNNERS01:24:1901:24:24+00:14:48
80th

825

Lewis HopkinsonM77thV4011thNewark Striders01:24:2001:24:25+00:14:49
81st

1571

Michael SkeltonM78thV4012thCleethorpes AC01:24:1101:24:27+00:14:40
82nd

1556

KEVIN SibleyM79thV4013thSTEEL CITY STRIDERS01:24:2301:24:29+00:14:52
83rd

1143

Steve MelberM80thSEN52nd01:24:3101:24:36+00:15:00
84th

572

Adam FollettM81stSEN53rd01:24:3301:24:39+00:15:02
85th

2116

Simon HopkinsM82ndV4514thKimberworth Striders01:24:3701:24:47+00:15:06
86th

1633

Edward StartupM83rdSEN54thSTEEL CITY STRIDERS01:24:4301:24:48+00:15:12
87th

820

Tim HoltM84thSEN55thSTEEL CITY STRIDERS01:24:5301:24:57+00:15:22
88th

732

Patrick HarnessM85thSEN56thGoole Viking Striders01:25:0001:25:06+00:15:29
89th

359

Peter ConnollyM86thV4515thLINCSQUAD01:25:0301:25:07+00:15:32
90th

1897

Danny WilsonM87thSEN57thEast Hull Harriers01:25:1701:25:24+00:15:46
91st

1055

Mike MacdougallM88thV4516thwolds veteran runners club01:25:2301:25:29+00:15:52
92nd

1981

Martin FlynnM89thV4014th01:25:2301:25:31+00:15:52
93rd

967

Matthew KiddleM90thSEN58th01:25:3101:25:37+00:16:00
94th

1774

Melvin WallaceM91stV4517thBarnsley AC01:25:3501:25:39+00:16:04
95th

1930

Steven WorthM92ndSEN59th01:25:4401:25:46+00:16:13
96th

2121

Sarah DavisF4thV451stNorthampton Road Runners01:25:4601:25:48+00:16:15
97th

1733

Phil TordoffM93rdSEN60thAskern and district RC01:25:5101:25:58+00:16:20
98th

697

Peter GulcM94thV4015th01:25:5101:26:03+00:16:20
99th

67

Ben AtkinsonM95thSEN61st01:25:5201:26:04+00:16:21
100th

681

Simon GriffinM96thV4518thScunthorpe & District AC01:25:5601:26:04+00:16:25
101st

1747

Paul TuxworthM97thSEN62nd01:25:5501:26:07+00:16:24
102nd

95

John BallM98thV4016thPenistone footpath runners01:26:0501:26:08+00:16:34
103rd

2076

James LloydM99thSEN63rd01:25:4901:26:08+00:16:18
104th

819

SIMON HoltM100thV4017thRotherham Harriers & AC01:26:0501:26:10+00:16:34
105th

286

Stuart CarrackM101stSEN64thSTEEL CITY STRIDERS01:26:0801:26:13+00:16:37
106th

973

Ian KirkM102ndV4018th01:26:0401:26:13+00:16:33
107th

1759

Peter VickersM103rdSEN65th01:26:1101:26:17+00:16:40
108th

268

Giles ByworthM104thV4519thScunthorpe & District AC01:26:1401:26:21+00:16:43
108th

1835

Emily WhallF5thSEN4thLINCSQUAD01:26:0701:26:18+00:16:36
109th

2051

Glenn MooreM105thV502ndLincoln Wellington AC01:26:2501:26:41+00:16:54
110th

1579

Chris SlightM106thV4019th01:26:4201:26:49+00:17:11
111st

847

Robert HowbrookM107thV552ndGrantham Running Club01:26:5301:26:59+00:17:22
112nd

2014

Mark RobbM108thV4520th01:26:5401:27:06+00:17:23
113rd

1071

Shaun ManouryM109thV503rd01:26:5901:27:12+00:17:28
114th

293

Paul CassonM110thSEN66thKimberworth Striders01:27:0401:27:14+00:17:33
115th

9

Nathan AddleseeM111stSEN67th01:27:1101:27:16+00:17:40
116th

1632

Mark StarkeyM112ndV4020thBarton & District AC01:27:1501:27:20+00:17:44
117th

1455

Jason RobinsonM113rdSEN68th01:27:1701:27:22+00:17:46
118th

489

Simon DownsM114thV4021stKINGSTON UPON HULL AC01:27:2101:27:33+00:17:50
119th

682

Owen GriffithsM115thSEN69thBarton & District AC01:27:3101:27:39+00:18:00
120th

948

Laura KayeF5thSEN4thDurham01:27:3401:27:41+00:18:03
121st

1577

Billy SlavenM116thSEN70thWerrington Joggers01:27:3401:27:42+00:18:03
122nd

1778

Kevin WallisM117thV553rdLOUTH AC01:27:3201:27:45+00:18:01
123rd

467

Ian DickinsonM118thSEN71stScunthorpe & District AC01:27:3901:27:49+00:18:08
124th

2114

Claire ScottF6thV351stKimberworth Striders01:27:3901:27:49+00:18:08
125th

1656

Nick SugdenM119thSEN72ndKirkstall01:27:4401:27:50+00:18:13
126th

1439

John RiddioughM120thSEN73rd01:27:4301:27:51+00:18:12
127th

577

Joe FowlerM121stV4022ndSheffield Running Club01:27:4801:27:53+00:18:17
128th

1360

Deborah Platts-fowlerF7thV401stSheffield Running Club01:27:4901:27:54+00:18:18
129th

983

Peter KnightM122ndV4023rdPenistone footpath runners01:27:5701:28:05+00:18:26
130th

974

Jeremy KirkM123rdSEN74thWitham Runners01:28:1301:28:17+00:18:42
131st

1047

Shawnie LovattF8thSEN5thScunthorpe & District AC01:28:2201:28:30+00:18:51
132nd

1195

Mark MorrisM124thV4024thBarton & District AC01:28:1701:28:30+00:18:46
133rd

322

Kevin Christian-cooperM125thV4025th01:28:1901:28:34+00:18:48
134th

1284

Jill OttleyF9thV402ndCleethorpes AC01:28:3001:28:34+00:18:59
135th

2090

Colin LaughtonM126thV4521stWORKSOP HARRIERS01:28:2401:28:39+00:18:53
136th

2061

Steve CowlingM127thSEN75thGoole Viking Striders01:28:3601:28:41+00:19:05
137th

1437

Tom RichardsonM128thSEN76th01:28:4501:28:47+00:19:14
138th

363

Richard ConwayM129thV4522ndLOUTH AC01:28:4101:28:54+00:19:10
139th

1472

Sara RookyardF10thV403rdEast Hull Harriers01:28:4801:28:55+00:19:17
140th

395

Michael CraigM130thV554thWHITE CITY (HULL) RRC01:28:4601:28:57+00:19:15
141st

787

Mark HinchcliffeM131stV4026thAskern and district RC01:28:4001:28:58+00:19:09
142nd

1433

Michael RichardsonM132ndV4027thSTEEL CITY STRIDERS01:28:5401:29:02+00:19:23
143rd

290

P CarterM133rdSEN77thScunthorpe & District AC01:29:0001:29:06+00:19:29
144th

1591

Edward SmithM134thV4028th01:28:5601:29:06+00:19:25
145th

706

Jonathan HallamM135thSEN78th01:29:0501:29:08+00:19:34
146th

261

Nick BurnsM136thV4523rdSTEEL CITY STRIDERS01:29:0801:29:13+00:19:37
147th

746

Lee HayesM137thSEN79thScunthorpe & District AC01:29:0801:29:15+00:19:37
148th

524

Nikki EllisF11thV352ndKingstone Runners Barnsley01:27:4601:29:16+00:18:15
149th

691

Steve GroutM138thV4029th01:29:0501:29:17+00:19:34
150th

759

Lee HemmingsM139thSEN80thRochdale Harriers01:29:1601:29:17+00:19:45
151st

337

Martyn ClarkeM140thV504thColchester Harriers01:29:0901:29:18+00:19:38
152nd

1050

Phil LowryM141stV4030th01:29:0901:29:18+00:19:38
153rd

94

Darren BallM142ndV505thPOCKLINGTON RUNNERS01:29:1201:29:20+00:19:41
154th

1888

Kevin WilliamsM143rdSEN81st01:29:0601:29:21+00:19:35
155th

22

Richard AllenM144thV506th01:29:1201:29:24+00:19:41
156th

989

James LaceyM145thV4031st01:29:1301:29:24+00:19:42
157th

407

Richard CritchleyM146thSEN82nd01:29:1701:29:27+00:19:46
158th

926

PETER JohnstonM147thSEN83rdWirksworth RC01:29:2401:29:31+00:19:53
159th

262

TOM BurnsM148thSEN84thKimberworth Striders01:29:2401:29:33+00:19:53
160th

1044

Dave LongstaffM149thSEN85th01:29:2601:29:35+00:19:55
161st

1428

Jennifer RichF12thSEN6thSTEEL CITY STRIDERS01:29:3301:29:36+00:20:02
162nd

1837

CAROLINE WheelhouseF13thV551stDoncaster Athletics Club01:29:3401:29:36+00:20:03
163rd

291

Paul CartwrightM150thV555thCITY OF HULL AC01:29:2101:29:37+00:19:50
164th

1162

Stuart MillsM151stSEN86thGainsborough & Morton Striders01:29:2101:29:37+00:19:50
165th

760

Michael HemmingsM152ndV4524thScunthorpe & District AC01:29:2901:29:38+00:19:58
166th

50

Christopher ArmstrongM153rdV507thGrantham Running Club01:29:3201:29:39+00:20:01
167th

2103

Dave TilleyM154thSEN87thNewark Striders01:29:3001:29:40+00:19:59
168th

646

Sarah GoughF14thV404thBarnsley Harriers01:29:3101:29:42+00:20:00
169th

57

DAVID ArundaleM155thSEN88th01:29:3801:29:45+00:20:07
170th

492

Naomi DrakefordF15thSEN7th01:29:3901:29:46+00:20:08
171st

1308

David ParkinM156thV4525thDriffield Striders01:29:3401:29:48+00:20:03
172nd

1233

Mark NettletonM157thV508thBarton & District AC01:29:4101:29:50+00:20:10
173rd

1262

Richard OgdenM158thV4526thLINCSQUAD01:29:4201:29:51+00:20:11
174th

375

Nicholas CooperM159thSEN89th01:29:3901:29:54+00:20:08
175th

865

Sarah HutchinsonF16thV405thSutton in Ashfield harriers01:29:4801:29:55+00:20:17
176th

1237

Michael NewmanM160thSEN90thBriggate Striders01:29:4501:29:58+00:20:14
177th

1295

Rick PalmerM161stSEN91st01:29:4801:29:58+00:20:17
178th

1587

Alan SmithM162ndV4527thWHITE CITY (HULL) RRC01:29:4501:29:58+00:20:14
179th

1239

Robbie NewmanM163rdSEN92ndBriggate Striders01:29:5101:29:59+00:20:20
180th

2093

Darren HorobinM164thV4032ndACKWORTH ROAD RUNNERS01:29:4301:29:59+00:20:12
181st

1322

Neil PearceyM165thV509thSCARBOROUGH AC01:29:5401:30:03+00:20:23
182nd

250

Daniel BullockM166thSEN93rd01:30:0401:30:13+00:20:33
183rd

665

James GreenM167thSEN94thCITY OF HULL AC01:30:0301:30:13+00:20:32
184th

1918

Neil WoodM168thV4033rd01:30:1101:30:15+00:20:40
185th

1445

Paul RisleyM169thV4034thRotherham Harriers & AC01:30:1001:30:17+00:20:39
186th

1092

Neil MasonM170thV4528thRotherham Harriers & AC01:30:0601:30:20+00:20:35
187th

1638

Daniel StephensonM171stSEN95th01:29:4701:30:20+00:20:16
188th

2015

Richard TompkinsM172ndV4529thHALLAMSHIRE HARRIERS01:30:1001:30:22+00:20:39
189th

1703

STEPHEN TaylorM173rdSEN96thEast Hull Harriers01:30:2301:30:30+00:20:52
190th

674

Julie GreenwoodF17thV406thWAKEFIELD HARRIERS01:30:3201:30:37+00:21:01
191st

1253

Peter NovodvorskyM174thSEN97thDark Peak Fell Runners01:30:3601:30:39+00:21:05
192nd

975

Michael KirkM175thSEN98th01:30:0201:30:40+00:20:31
193rd

801

Richard HoggardM176thSEN99th01:30:3801:30:51+00:21:07
194th

56

Richard ArthursM177thV4530th01:30:4601:30:53+00:21:15
195th

1545

Andrew SheldonM178thSEN100thCITY OF HULL AC01:30:5001:30:55+00:21:19
196th

2088

Adrian DixM179thV4035thNotfast01:30:3901:30:58+00:21:08
197th

152

Jonathan BentleyM180thV4531stPenistone footpath runners01:30:4701:31:01+00:21:16
198th

1086

PHILIP MarslandM181stV601stGainsborough & Morton Striders01:30:4701:31:03+00:21:16
199th

1913

Craig WolstenholmeM182ndV4036th01:30:4101:31:08+00:21:10
200th

1261

James OgdenM183rdSEN101stSTEEL CITY STRIDERS01:31:0901:31:19+00:21:38
201st

1482

Barry RushmereM184thV4532ndKimberworth Striders01:31:1201:31:22+00:21:41
202nd

1662

David SurfleetM185thSEN102nd01:31:0601:31:35+00:21:35
203rd

181

PAUL BodyM186thV4037thCITY OF HULL AC01:31:3301:31:38+00:22:02
204th

1861

Simon WhittakerM187thV4533rd01:31:3501:31:45+00:22:04
205th

1705

Alexander (sandy) TelferM188thV5010thSleaford Striders AC01:31:4201:31:51+00:22:11
206th

27

LORNA AllisonF18thV353rdGainsborough & Morton Striders01:31:3801:31:54+00:22:07
207th

75

Raymond ClaytonM189thV4038thRunningido01:31:5101:32:00+00:22:20
208th

1495

Paul SadlerM190thSEN103rdCLOWNE ROAD RUNNERS01:31:2801:32:03+00:21:57
209th

1996

Stuart SetteringtonM191stSEN104th01:31:5401:32:07+00:22:23
210th

1854

Craig WhiteleyM192ndV5011thRothwell and District Harriers01:32:0301:32:08+00:22:32
211st

1234

Julian NewellM193rdV4534th01:32:0001:32:09+00:22:29
212nd

409

James CroftM194thSEN105thGainsborough & Morton Striders01:32:0401:32:13+00:22:33
213rd

49

John ArmitageM195thV4535th01:32:1101:32:16+00:22:40
214th

365

Darran CookM196thV4039thhumber triathletes01:32:0201:32:17+00:22:31
215th

639

Richard GoodliffeM197thV4040thBarton & District AC01:32:0701:32:20+00:22:36
216th

612

Jim GibneyM198thV4041stwolds veteran runners club01:31:4301:32:22+00:22:12
217th

102

Alexander BarkerM199thSEN106th01:32:1801:32:26+00:22:47
218th

2002

Charlotte SpencerF19thSEN8thSTEEL CITY STRIDERS01:32:1701:32:26+00:22:46
219th

1444

Jane RingroseF20thV407th01:32:2301:32:28+00:22:52
220th

1188

Sian MorganF21stV501stDriffield Striders01:32:1701:32:30+00:22:46
221st

1470

David RollingsM200thV4042nd01:32:2701:32:31+00:22:56
222nd

1268

Victoria OldF22ndV354th01:32:2901:32:37+00:22:58
223rd

1592

Graeme SmithM201stV4043rdFitmums & Friends01:31:0401:32:37+00:21:33
224th

1582

Duncan SmartM202ndV4536thBridlington Road Runners01:32:4001:32:53+00:23:09
225th

1756

Richard VaughanM203rdV4044th01:32:4701:33:00+00:23:16
226th

1625

Craige SpencerM204thSEN107thSheffield Running Club01:32:5301:33:03+00:23:22
227th

1822

LEE WeatherallM205thV4537thKimberworth Striders01:32:5301:33:03+00:23:22
228th

2023

Saaid PaymanfarM206thV4045th01:32:4401:33:10+00:23:13
229th

69

Neil AtkinsonM207thV4538th01:32:5401:33:11+00:23:23
230th

1419

Robert RennieM208thSEN108thSkegness Coasters01:32:5601:33:11+00:23:25
231st

1926

David WootleyM209thSEN109th01:32:5901:33:16+00:23:28
232nd

942

Jemy JoseM210thV4539thSwanland Running Club01:32:5901:33:18+00:23:28
233rd

686

Amy GrocockF23rdSEN9thLINCSQUAD01:33:0401:33:21+00:23:33
234th

1463

Shaun RobinsonM211stV4046thwolds veteran runners club01:33:1801:33:30+00:23:47
235th

689

Mark GronowM212ndV4047thFitmums & Friends01:33:1901:33:39+00:23:48
236th

170

Ian BlackburnM213rdV4540thScunthorpe & District AC01:33:3801:33:45+00:24:07
237th

1202

Oliver MortimerM214thSEN110th01:33:4201:33:46+00:24:11
238th

112

Karl BarnettM215thSEN111st01:33:1101:33:51+00:23:40
239th

1908

Mark WinterM216thV4541st01:33:3701:33:56+00:24:06
240th

1707

Eddie TheobaldM217thSEN112nd01:34:0601:34:06+00:24:35
241st

294

Robert CassyM218thSEN113rdSheffield Running Club01:33:5101:34:08+00:24:20
242nd

1460

Rich RobinsonM219thV4048th01:33:3401:34:09+00:24:03
243rd

1813

RICHARD WatkinsonM220thV4049th01:32:4701:34:14+00:23:16
244th

1815

CLAIRE WatsonF24thSEN10thSutton in Ashfield harriers01:34:0801:34:15+00:24:37
245th

1267

David OldM221stSEN114thStamford Striders01:34:1001:34:18+00:24:39
246th

60

Craig WardM222ndV4050thGainsborough & Morton Striders01:34:0701:34:23+00:24:36
247th

1204

DARREN MoutreyM223rdV4542ndReal Fitness01:34:0601:34:25+00:24:35
248th

716

Michael HandM224thV556thDunstable Road Runners01:34:1601:34:30+00:24:45
249th

2030

David KirkbyM225thV557thLINCSQUAD01:34:1801:34:31+00:24:47
250th

1244

Rick NicklenM226thSEN115th01:34:2001:34:36+00:24:49
251st

1318

HELEN PaveyF25thV452ndLincoln Wellington AC01:34:1801:34:40+00:24:47
252nd

1283

Vic OtterM227thSEN116thLincoln Wellington AC01:34:1801:34:41+00:24:47
253rd

1877

Mark WilkinsonM228thV4543rdFitmums & Friends01:34:2501:34:42+00:24:54
254th

699

Kirk HaddonM229thSEN117thAbbey Runners01:34:3101:34:45+00:25:00
255th

866

Matthew HutesonM230thSEN118thGainsborough & Morton Striders01:34:4801:34:51+00:25:17
256th

1257

Cheryl OakshottF26thV502ndCITY OF HULL AC01:34:5101:34:55+00:25:20
257th

1922

Tom WoodM231stV558thScunthorpe & District AC01:34:4901:34:59+00:25:18
258th

1558

Nick SimeM232ndV5012thTotley AC01:34:4901:35:04+00:25:18
259th

578

Nick FowlerM233rdSEN119thCLOWNE ROAD RUNNERS01:34:5701:35:09+00:25:26
260th

304

James ChamberlainM234thSEN120th01:35:0001:35:13+00:25:29
261st

1064

Thomas MalcolmM235thV559th01:35:0301:35:16+00:25:32
262nd

1250

Frank NorremarkM236thV4544thCaistor Running Club01:34:4401:35:17+00:25:13
263rd

981

Abigail KnightF27thU201stSheffield Running Club01:34:1701:35:19+00:24:46
264th

1998

Gareth DavisM237thSEN121st01:34:5201:35:19+00:25:21
265th

449

John DawsonM238thSEN122nd01:35:2201:35:31+00:25:51
266th

1115

ADAM McauleyM239thV4545thSTEEL CITY STRIDERS01:35:0901:35:32+00:25:38
267th

266

Catherine ButterworthF28thSEN11thKimberworth Striders01:35:2401:35:34+00:25:53
268th

1351

Christopher PickwellM240thSEN123rd01:35:2901:35:36+00:25:58
269th

850

Phil HowsonM241stV4546th01:35:3901:35:43+00:26:08
270th

1699

Richard TaylorM242ndV5013th01:35:2201:35:47+00:25:51
271st

397

Lee CravenM243rdSEN124thCITY OF HULL AC01:35:4001:35:58+00:26:09
272nd

1915

Kevin WoodM244thV5014thBarnsley Harriers01:35:3401:35:58+00:26:03
273rd

813

Joanna HolmesF29thV355th01:34:2001:35:59+00:24:49
274th

854

David HughesM245thSEN125thACKWORTH ROAD RUNNERS01:35:4701:36:02+00:26:16
275th

1

David GarrattM246thSEN126th01:35:3901:36:05+00:26:08
276th

1649

Jake StockdaleM247thU201st01:35:3901:36:05+00:26:08
277th

1758

Lucy VerrillF30thV356thHOLMFIRTH HARRIERS01:35:5201:36:05+00:26:21
278th

739

Andy HartM248thSEN127th01:35:5501:36:06+00:26:24
279th

1805

Susie WarrisF31stV408thAskern and district RC01:35:5201:36:09+00:26:21
280th

667

Lee GreenM249thSEN128thScunthorpe & District AC01:36:0301:36:14+00:26:32
281st

2081

Kieran MccannM250thV4051st01:35:5501:36:14+00:26:24
282nd

1948

Kerry YoungF32ndSEN12thEast Hull Harriers01:35:4701:36:23+00:26:16
283rd

1517

Richard ScottM251stV4052ndNewark Striders01:36:0701:36:26+00:26:36
284th

1496

Mark SaglioccaM252ndSEN129th01:35:5901:36:29+00:26:28
285th

779

Mary HiggsF33rdSEN13th01:36:0901:36:34+00:26:38
286th

1827

Matt WelchM253rdV4053rd01:36:1801:36:35+00:26:47
287th

1285

Keith OttleyM254thV5015thCleethorpes AC01:36:1701:36:36+00:26:46
288th

332

Paul ClarkM255thV4547thBEVERLEY AC01:36:1801:36:39+00:26:47
289th

77

Kate AyreF34thV409thBrough Runners01:36:3401:36:41+00:27:03
290th

1829

Mike WellsM256thV4054thCaistor Running Club01:35:5001:36:46+00:26:19
291st

1270

Bob OldaleM257thV5016th01:36:3001:36:47+00:26:59
292nd

1494

James SabistonM258thSEN130th01:36:1901:36:48+00:26:48
293rd

745

Mark HaxbyM259thV4548th01:36:3501:36:50+00:27:04
294th

1553

Vic ShirleyM260thV701stNorthern Masters01:36:3701:36:51+00:27:06
295th

232

Colin BrownM261stV4055th01:36:3701:36:54+00:27:06
296th

14

ROB AlexanderM262ndSEN131stCITY OF HULL AC01:36:4001:36:56+00:27:09
297th

24

Darrell BrightM263rdSEN132ndScunthorpe & District AC01:36:3401:36:57+00:27:03
298th

1974

Glyn DavysM264thSEN133rd01:36:3401:36:59+00:27:03
299th

484

Bob DoorM265thSEN134th01:36:4501:37:03+00:27:14
300th

568

John FlanaganM266thSEN135th01:36:4101:37:03+00:27:10
301st

195

Andrew BoughenM267thV4056th01:36:5401:37:04+00:27:23
302nd

1370

SIMON PorterM268thV4057thBridlington Road Runners01:36:5601:37:09+00:27:25
303rd

408

ANDREW CroftM269thSEN136th01:36:5301:37:10+00:27:22
304th

470

Joanne DiffeyF35thV453rdLincoln Wellington AC01:36:5101:37:13+00:27:20
305th

1223

Graham NaylorM270thV651st01:37:0001:37:16+00:27:29
306th

1900

Kirsty WilsonF36thV4010thEast Hull Harriers01:36:4801:37:16+00:27:17
307th

1135

Martin McloughlinM271stV4549thLINCSQUAD01:36:0701:37:18+00:26:36
308th

2013

Howard PlattM272ndV5017th01:36:4801:37:25+00:27:17
309th

2073

Mike ZehetmayrM273rdV4550thLincoln Wellington AC01:37:0401:37:25+00:27:33
310th

645

Adrian GoughM274thV4058thBarnsley Harriers01:37:0601:37:29+00:27:35
311st

2049

Rus PorterM275thV4059th01:37:1201:37:30+00:27:41
312nd

586

Sarah FrancisF37thV357th01:37:1401:37:31+00:27:43
313rd

862

Simon HuntM276thV4060thGainsborough & Morton Striders01:37:1801:37:35+00:27:47
314th

985

Michael KnowlesM277thV5510thACKWORTH ROAD RUNNERS01:37:1901:37:36+00:27:48
315th

2110

Paul GreenwoodM278thV4551stKimberworth Striders01:37:1901:37:39+00:27:48
316th

305

CLAIRE ChapmanF38thV4011thKimberworth Striders01:37:2001:37:41+00:27:49
317th

751

Ian HaywoodM279thV4552nd01:37:2401:37:42+00:27:53
318th

1373

Rachel PortlockF39thV454thwolds veteran runners club01:37:2801:37:45+00:27:57
319th

116

Daniel BarrassM280thSEN137thCITY OF HULL AC01:36:2001:37:52+00:26:49
320th

554

Paula FentemanF40thV358thSelby Striders01:37:3701:37:54+00:28:06
321st

1961

Edgar AstonM281stV5511thKent AC01:37:3801:37:54+00:28:07
322nd

1681

Steve TaitM282ndV5018thLakeside Lincoln01:37:3701:37:55+00:28:06
323rd

1224

Matt NaylorM283rdV4061st01:37:2301:37:58+00:27:52
324th

637

Chris GoochM284thV4553rdWinterton Running Club01:37:2601:38:03+00:27:55
325th

1984

Caroline GarveyF41stSEN14thBarton & District AC01:37:3201:38:05+00:28:01
326th

705

Steve HallM285thV4554th01:37:4401:38:06+00:28:13
327th

1621

Glyn SparksM286thSEN138th01:37:4501:38:09+00:28:14
328th

1457

Mark RobinsonM287thV4062ndKimberworth Striders01:37:5001:38:11+00:28:19
329th

619

Katie GilbertF42ndSEN15thWorkingclass triathlete01:38:0201:38:13+00:28:31
330th

93

Mark BaldwinM288thV4555thCLOWNE ROAD RUNNERS01:37:5001:38:14+00:28:19
331st

638

Martin GoodhandM289thV5019thWinterton Running Club01:37:4801:38:16+00:28:17
332nd

1061

Jason MaddisonM290thSEN139th01:37:5001:38:17+00:28:19
333rd

910

Matt JimmesonM291stSEN140th01:38:0201:38:19+00:28:31
334th

420

Peter CruikshanksM292ndV5020thWellgate Cafe Running Club01:37:4901:38:21+00:28:18
335th

1078

Adelle MarsdenF43rdV4012thKimberworth Striders01:38:0401:38:23+00:28:33
336th

318

Pawel ChmielewskiM293rdSEN141st01:37:5901:38:27+00:28:28
337th

1260

Patrick O'connorM294thV5021stWAKEFIELD HARRIERS01:38:2101:38:27+00:28:50
338th

1010

Adrian LeachM295thV5022ndACKWORTH ROAD RUNNERS01:38:1601:38:31+00:28:45
339th

1046

Paul LovattM296thV4556thScunthorpe & District AC01:38:0601:38:32+00:28:35
340th

1315

Michael PatrickM297thV4063rd01:38:1201:38:32+00:28:41
341st

1721

Stephen TichopadM298thV4557thEast Hull Harriers01:38:1001:38:38+00:28:39
342nd

1533

Mike SharpM299thSEN142ndYorkshire Wolds Runners01:37:5201:38:41+00:28:21
343rd

1688

Russ TattershallM300thV5023rdCaistor Running Club01:38:1101:38:44+00:28:40
344th

368

Mason CookM301stSEN143rd01:38:0201:38:47+00:28:31
345th

453

Mick DeanM302ndV5024thLOUTH AC01:38:3601:38:47+00:29:05
346th

1781

Conor WalshM303rdSEN144thBriggate Striders01:38:2101:38:47+00:28:50
347th

1783

Rob WalshM304thV4558th01:38:2901:38:47+00:28:58
348th

659

Chris GrayM305thV4064th01:38:1501:38:50+00:28:44
349th

614

Guy GibsonM306thV5025thEast Hull Harriers01:38:3401:38:52+00:29:03
350th

438

Christian DaviesM307thV4065thCITY OF HULL AC01:38:2501:38:53+00:28:54
351st

2097

Andy HensbyM308thSEN145th01:38:1501:38:53+00:28:44
352nd

187

ROWAN BoothF44thSEN16thCaistor Running Club01:38:2101:38:54+00:28:50
353rd

1934

Desmond WrightM309thV5026th01:38:3001:38:56+00:28:59
354th

1673

Cezary SwiatkowskiM310thSEN146th01:38:3301:39:02+00:29:02
355th

349

Jim ColdwellM311stSEN147thCITY OF HULL AC01:38:4701:39:04+00:29:16
356th

2105

Matthew AsbridgeM312ndV4559thRotherham Harriers & AC01:38:5601:39:05+00:29:25
357th

899

Richard JamesM313rdSEN148th01:38:5101:39:06+00:29:20
358th

1279

David OrnsbyM314thU202ndCleethorpes AC01:38:4401:39:06+00:29:13
359th

2136

Corinna TurnerF45thSEN17thCITY OF HULL AC01:38:5001:39:07+00:29:19
360th

1718

ROSS ThomsonM315thSEN149th01:38:3201:39:10+00:29:01
361st

630

Chris GoddardM316thV4066thReal Fitness01:38:5601:39:14+00:29:25
362nd

1894

Adrian WilsonM317thV4560thFylde Coast Runners01:38:5001:39:16+00:29:19
363rd

698

Andy GuymerM318thSEN150thCITY OF HULL AC01:39:0101:39:19+00:29:30
364th

411

Arron CrookesM319thV4561st01:39:0901:39:20+00:29:38
365th

1737

ANDY TuckM320thV5027thwolds veteran runners club01:38:4801:39:20+00:29:17
366th

460

Steve DennissM321stSEN151stACKWORTH ROAD RUNNERS01:38:5201:39:23+00:29:21
367th

545

Matt FaersM322ndSEN152ndLincoln Wellington AC01:38:3301:39:25+00:29:02
368th

1893

Jason WilmotM323rdV4562nd01:38:4901:39:26+00:29:18
369th

101

Malcolm BarberM324thV5512thEast Hull Harriers01:38:5501:39:29+00:29:24
370th

540

Emma EvansF46thSEN18thACKWORTH ROAD RUNNERS01:39:0001:39:30+00:29:29
371st

1090

Wayne MartindaleM325thV5028th01:38:5601:39:30+00:29:25
372nd

592

Graham FrostM326thSEN153rdSelby Striders01:39:1001:39:33+00:29:39
373rd

1347

Andrew PickardM327thSEN154th01:39:2501:39:33+00:29:54
374th

1484

Ian RussellM328thV4563rdSKEGNESS AND DISTRICT RUNNING CLUB01:39:1101:39:34+00:29:40
375th

1945

Alan YoungM329thV4067thwolds veteran runners club01:38:5601:39:34+00:29:25
376th

552

Carole FeeF47thV4013thEast Hull Harriers01:39:1001:39:44+00:29:39
377th

1361

Dave PlayforthM330thV5029thEast Hull Harriers01:39:2601:39:44+00:29:55
378th

465

Anna DevineF48thSEN19th01:39:2601:39:45+00:29:55
379th

1723

Robert TimmonsM331stSEN155th01:38:3701:39:45+00:29:06
380th

1405

Kevin RandallM332ndSEN156thVALLEY HILL RUNNERS01:39:2401:39:46+00:29:53
381st

744

Martin HaworthM333rdV5030thScunthorpe & District AC01:39:2501:39:47+00:29:54
382nd

1886

GEORGE WilliamsM334thV602ndTEAM MANVERS01:39:2401:39:47+00:29:53
383rd

1227

Matthew NealM335thSEN157th01:39:3401:39:48+00:30:03
384th

1396

Richard PurcellM336thV5513thDANUM HARRIERS01:39:2101:39:48+00:29:50
385th

108

Karl BarkerM337thV4068thBarton & District AC01:39:0301:39:49+00:29:32
386th

2060

Sarah AuldF49thV359th01:39:2601:39:51+00:29:55
387th

176

Ali BlaneyF50thV3510th01:39:2701:39:52+00:29:56
388th

443

Peter DavisM338thV603rdNewark Striders01:39:3201:39:52+00:30:01
389th

1469

Kristian RoebuckM339thSEN158thLincoln & District Runners01:39:2701:39:52+00:29:56
390th

1228

Jay NeateM340thV4069th01:39:1601:39:53+00:29:45
391st

485

Garry DoubtfireM341stV5514thYORKSHIRE CANCER RESEARCH01:39:2501:39:54+00:29:54
392nd

1642

Martin StevensM342ndV4070thWerrington Joggers01:39:3101:39:54+00:30:00
393rd

1852

MAL WhitelamM343rdSEN159thScunthorpe & District AC01:39:3101:39:54+00:30:00
394th

1461

Richard RobinsonM344thSEN160th01:39:3001:39:59+00:29:59
395th

1432

James RichardsonM345thU203rdScunthorpe & District AC01:38:3501:40:00+00:29:04
396th

1851

Lee AdcockM346thSEN161st01:39:4401:40:01+00:30:13
397th

1176

Matthew MontagueM347thSEN162nd01:39:3201:40:03+00:30:01
398th

1413

Paul ReamM348thV5031stEast Hull Harriers01:39:2901:40:05+00:29:58
399th

1124

Richard McgloinM349thV5032nd01:39:5101:40:08+00:30:20
400th

1818

Paul WatsonM350thV4071st01:39:2401:40:09+00:29:53
401st

1964

Adrian CravenM351stV4564th01:39:5301:40:10+00:30:22
402nd

1113

Brendan McalindenM352ndV5033rdDANUM HARRIERS01:39:5501:40:14+00:30:24
403rd

1562

Deborah SimpsonF51stV4014thLOUTH AC01:40:0501:40:16+00:30:34
404th

2078

Jack SkeltonM353rdSEN163rd01:40:0301:40:16+00:30:32
405th

1070

David MannionM354thSEN164thCaistor Running Club01:39:4501:40:17+00:30:14
406th

1389

Chris PriceM355thV5034thYork Acorn Running Club01:39:4501:40:17+00:30:14
407th

1181

Debbie MoorhouseF52ndV455th01:39:4201:40:20+00:30:11
408th

42

RICHARD AnnessM356thV5035thGoole Viking Striders01:39:5301:40:21+00:30:22
409th

767

Julian HespM357thV4072nd01:39:5701:40:25+00:30:26
410th

1927

Chris WormstoneM358thV4073rdSelby Striders01:39:5501:40:25+00:30:24
411st

799

Dave HodkinsonM359thV4565thwolds veteran runners club01:40:0101:40:27+00:30:30
412nd

882

Cameron JacksonM360thSEN165th01:40:0801:40:28+00:30:37
413rd

1523

Katie SeddonF53rdSEN20thEast Hull Harriers01:39:4701:40:29+00:30:16
414th

1878

Paul WilksM361stV5036th01:39:1001:40:30+00:29:39
415th

1820

Roger WatsonM362ndV4074th01:40:0801:40:32+00:30:37
416th

542

Sarah EvansF54thSEN21stScunthorpe & District AC01:40:0801:40:34+00:30:37
417th

904

Mark JarredM363rdSEN166thScunthorpe & District AC01:40:1201:40:35+00:30:41
418th

1503

Oliver SaxonM364thSEN167thAnimis Racing01:40:0401:40:36+00:30:33
419th

756

Anne HegartyF55thV503rdTotley AC01:40:2601:40:39+00:30:55
420th

548

Richard FarnsworthM365thV4566thBarton & District AC01:39:5601:40:42+00:30:25
421st

1564

Michael SimpsonM366thSEN168th01:40:3601:40:47+00:31:05
422nd

1158

Sarah MillnsF56thV4015thKimberworth Striders01:40:1901:40:50+00:30:48
423rd

1576

Matthew SkinnsM367thSEN169thBEVERLEY AC01:40:3101:40:51+00:31:00
424th

366

GRAHAM CookM368thV4567thCITY OF HULL AC01:40:3201:40:52+00:31:01
425th

1378

Mike PotterM369thSEN170th01:40:1301:40:54+00:30:42
426th

2054

Tony JenksM370thV4568thWORKSOP HARRIERS01:40:3801:40:54+00:31:07
427th

1454

Fiona RobinsonF57thV504thCITY OF HULL AC01:40:2601:40:55+00:30:55
428th

1248

Annabel NobleF58thV4016th01:40:4501:41:02+00:31:14
429th

1660

Chris SumptonM371stV4075thEast Hull Harriers01:40:5201:41:03+00:31:21
430th

422

Sophie CullenF59thV4017thSt Theresa's AC01:39:4301:41:06+00:30:12
431st

86

Teresa BainbridgeF60thSEN22nd01:40:3301:41:08+00:31:02
432nd

764

Darren HepworthM372ndV4569thScunthorpe & District AC01:40:3501:41:08+00:31:04
433rd

653

Anna GrantF61stSEN23rd01:40:2801:41:13+00:30:57
434th

1639

Martyn StearnM373rdV604thACKWORTH ROAD RUNNERS01:40:5801:41:14+00:31:27
435th

641

Jonathan RobertsM374thSEN171st01:40:2901:41:15+00:30:58
435th

1639

Martyn SteranM373rdV604thACKWORTH ROAD RUNNERS01:40:5801:41:14+00:31:27
436th

1803

JAMES WarrM375thSEN172nd01:40:3201:41:16+00:31:01
437th

1881

Carl WillertonM376thV4570th01:40:5201:41:16+00:31:21
438th

1966

Tony EnglandM377thV4571stLINCSQUAD01:40:4501:41:20+00:31:14
439th

392

Gareth CrabbM378thV4076thLINCSQUAD01:40:5001:41:22+00:31:19
440th

2007

Helen RobinsonF62ndV4018thwolds veteran runners club01:41:0401:41:23+00:31:33
441st

1321

Benjamin PeacockM379thSEN173rd01:40:5601:41:26+00:31:25
442nd

2134

Andrew LightfootM380thSEN174th01:40:5101:41:29+00:31:20
443rd

2068

GAVIN FarrowM381stSEN175thYaxley Runners & Joggers01:41:2001:41:42+00:31:49
444th

345

Steve CliftM382ndV4077th01:39:5201:41:46+00:30:21
445th

2033

David CurranM383rdSEN176thThorne Twilight Trotters01:41:1701:41:46+00:31:46
446th

301

Maura ChacksfieldF63rdV456th01:41:2001:41:50+00:31:49
447th

389

Steve CowlbeckM384thV4572ndLINCSQUAD01:41:4001:42:01+00:32:09
448th

479

Artur DolataM385thSEN177th01:41:2201:42:08+00:31:51
449th

992

Keith LambM386thV4573rdwolds veteran runners club01:41:4901:42:08+00:32:18
450th

1357

Matthew PlattenM387thSEN178th01:41:3401:42:09+00:32:03
451st

2131

Wayne MurtaghM388thSEN179th01:41:4901:42:18+00:32:18
452nd

1213

Steve MurfinM389thV5037th01:41:4601:42:20+00:32:15
453rd

836

Paul HorsewoodM390thV5038thBarton & District AC01:41:4401:42:21+00:32:13
454th

2072

Marc NeedlerM391stSEN180th01:41:5201:42:22+00:32:21
455th

1117

John MccaffreyM392ndV605th01:42:0701:42:23+00:32:36
456th

1956

Victoria ThomasF64thV457thwolds veteran runners club01:42:0701:42:24+00:32:36
457th

534

Jarrad EnglestownM393rdSEN181stKINGSTON UPON HULL AC01:42:0101:42:29+00:32:30
458th

1401

Paul RalphM394thV5039th01:41:5801:42:29+00:32:27
459th

471

Stephen DigbyM395thV4078th01:41:0101:42:31+00:31:30
460th

361

Nick ConstantineM396thV4079th01:41:1501:42:33+00:31:44
461st

1921

Tina WoodF65thV3511thThorne Twilight Trotters01:41:4401:42:33+00:32:13
462nd

2048

Mark DixonM397thV4080th01:42:0501:42:33+00:32:34
463rd

23

Samantha AllenF66thV4019thBEVERLEY AC01:42:0001:42:37+00:32:29
464th

1165

Thomas MilnerM398thSEN182nd01:42:1201:42:38+00:32:41
465th

1597

John SmithM399thV5515thCITY OF HULL AC01:42:0801:42:38+00:32:37
466th

1991

Chris OverM400thSEN183rd01:41:3101:42:40+00:32:00
467th

292

Barry CaseM401stV5040th01:42:1601:42:41+00:32:45
468th

1581

Adam SmallM402ndV4081st01:42:1501:42:41+00:32:44
469th

1085

Patrick MarshallM403rdV5516thBEVERLEY AC01:42:1101:42:42+00:32:40
470th

341

Rosie ClayphanF67thSEN24th01:42:1901:42:43+00:32:48
471st

1560

Barry SimonsM404thV5041stWinterton Running Club01:42:1701:42:45+00:32:46
472nd

149

Adam BennettM405thSEN184th01:42:2001:42:51+00:32:49
473rd

582

Steven FoxM406thSEN185thScunthorpe & District AC01:42:2601:42:51+00:32:55
474th

890

Mark JacksonM407thV4082ndScunthorpe & District AC01:42:2401:42:51+00:32:53
475th

174

ROGER BlakeM408thV4083rdMABLETHORPE RUNNING CLUB01:42:2301:43:02+00:32:52
476th

1059

Fergus MacmillanM409thV5517th01:42:3701:43:04+00:33:06
477th

2069

Andrew EastwoodM410thV4084th01:41:5901:43:04+00:32:28
478th

502

Bryan DunbarM411stSEN186th01:42:5501:43:07+00:33:24
479th

583

Tim FoxM412ndV4574th01:42:3901:43:07+00:33:08
480th

2027

Miranda HuntF68thV4020thBEVERLEY AC01:42:3601:43:08+00:33:05
481st

367

James CookM413rdV4085th01:42:1201:43:09+00:32:41
482nd

753

Stephen HeadleyM414thV5042ndSelby Striders01:41:4301:43:09+00:32:12
483rd

1377

LEESON PotterM415thV4086th01:42:3801:43:11+00:33:07
484th

1731

Sharron TomsF69thV458thYaxley Runners01:42:5001:43:13+00:33:19
485th

488

IVAN DownM416thV5043rd01:42:4501:43:15+00:33:14
486th

1072

Michael MansfieldM417thV5044thRoundhay Runners01:42:5001:43:16+00:33:19
487th

860

Martin HuntM418thV4575thKimberworth Striders01:42:5401:43:17+00:33:23
488th

861

Rebecca HuntF70thSEN25thKimberworth Striders01:42:5301:43:17+00:33:22
489th

1206

Rafal MuchaM419thSEN187th01:42:4301:43:17+00:33:12
490th

1761

Roland VionnetM420thV5045th01:42:4801:43:17+00:33:17
491st

923

Pirjo JohnsonF71stV505th01:43:0801:43:21+00:33:37
492nd

1060

Barry MaddisonM421stV4576th01:42:2201:43:21+00:32:51
493rd

418

Grazia CrosskillF72ndV552ndBarton & District AC01:42:4701:43:25+00:33:16
494th

1691

Joe TaylorM422ndU204th01:42:1401:43:26+00:32:43
495th

730

Jason HarlandM423rdV4087thDANUM HARRIERS01:43:0901:43:28+00:33:38
496th

118

Ashleigh BarronF73rdSEN26thSTEEL CITY STRIDERS01:43:0701:43:30+00:33:36
497th

241

Adele BryanF74thV4021stWORKSOP HARRIERS01:43:1501:43:30+00:33:44
498th

486

Tim DoughtyM424thSEN188th01:43:1401:43:30+00:33:43
499th

702

Jonathan HallM425thV4577thKingstone Runners Barnsley01:43:2001:43:31+00:33:49
500th

1056

Graeme MacgregorM426thV5046th01:42:3801:43:31+00:33:07
501st

1163

Abigail MilnerF75thSEN27th01:43:0901:43:33+00:33:38
502nd

351

Darren CollierM427thV4088th01:43:0901:43:37+00:33:38
503rd

838

Carl HorthM428thSEN189thCITY OF HULL AC01:43:2901:43:38+00:33:58
504th

784

Mark HillM429thV4089thSheffield Running Club01:42:3901:43:42+00:33:08
505th

1541

Samantha ShawF76thSEN28thPenistone footpath runners01:42:4101:43:42+00:33:10
506th

1773

Kevin WallaceM430thSEN190th01:43:1801:43:46+00:33:47
507th

1903

Rebecca WilsonF77thSEN29th01:43:0901:43:46+00:33:38
508th

1879

RUPERT WilksM431stV4578thCITY OF HULL AC01:43:2401:43:49+00:33:53
509th

1631

Mark StantonM432ndV4090thCaistor Running Club01:43:0801:43:57+00:33:37
510th

1514

Gemma ScottF78thSEN30thScunthorpe & District AC01:43:1201:43:59+00:33:41
511st

2050

Matt HarrisonM433rdV4091st01:43:2301:43:59+00:33:52
512nd

52

Neil ArmstrongM434thV4092nd01:43:2101:44:04+00:33:50
513rd

83

Gareth BaileyM435thSEN191st01:43:2701:44:05+00:33:56
514th

1939

Cyril YatesM436thV4093rd01:43:3601:44:05+00:34:05
515th

1552

Karen ShipmanF79thV3512thCLOWNE ROAD RUNNERS01:43:4101:44:06+00:34:10
516th

1254

Mark NunnM437thSEN192nd01:43:3801:44:07+00:34:07
517th

387

Stephen CoveneyM438thV606thCITY OF HULL AC01:43:3901:44:09+00:34:08
518th

557

Tony FierekM439thV5047th01:43:5501:44:14+00:34:24
519th

924

Rachel JohnsonF80thV3513thCITY OF HULL AC01:43:4601:44:15+00:34:15
520th

1450

Chris RobeyM440thV4579thCaistor Running Club01:42:5501:44:17+00:33:24
521st

1465

Linda RocheF81stV459th01:43:4901:44:17+00:34:18
522nd

1636

Paul StebbingM441stSEN193rd01:43:5501:44:18+00:34:24
523rd

72

Richard AtkinsonM442ndSEN194th01:43:5301:44:27+00:34:22
524th

1497

NICHOLAS SaleM443rdV5048th01:44:0501:44:27+00:34:34
525th

1447

David RiversM444thV4580thCITY OF HULL AC01:44:0701:44:28+00:34:36
526th

1836

Stephen WhartonM445thV4581st01:43:4601:44:28+00:34:15
527th

714

Beverley HancockF82ndV4022ndNewark Striders01:44:0601:44:30+00:34:35
528th

1988

Dave HepworthM446thSEN195th01:44:0601:44:34+00:34:35
529th

2017

John WalkerM447thV5049thSTEEL CITY STRIDERS01:44:0101:44:40+00:34:30
530th

302

Stuart ChaffeM448thSEN196th01:44:0901:44:41+00:34:38
531st

1676

Konrad SygitowiczM449thSEN197th01:44:1901:44:43+00:34:48
532nd

1613

Tim SmithM450thSEN198th01:43:0701:44:47+00:33:36
533rd

2079

Darren RenshawF83rdV4023rd01:44:1401:44:48+00:34:43
534th

998

Chris LaneM451stV4582nd01:44:2801:44:52+00:34:57
535th

125

Joanne BaxterF84thV4024thSKYRAC01:44:2501:44:53+00:34:54
536th

1359

Rebecca PlattsF85thV4025thKimberworth Striders01:44:2601:44:56+00:34:55
537th

1801

Nigel WarnerM452ndV652ndGoole Viking Striders01:44:2801:44:58+00:34:57
538th

2011

Sarah MorleyF86thV3514thSkyrac AC01:43:5701:45:01+00:34:26
539th

1220

Steven MyersM453rdV4094th01:44:2201:45:03+00:34:51
540th

1273

Sarah OliphantF87thSEN31st01:44:2401:45:03+00:34:53
541st

1272

Paul OliphantM454thSEN199th01:44:2601:45:05+00:34:55
542nd

675

Nick GreenwoodM455thV5050th01:44:2701:45:06+00:34:56
543rd

1965

Graeme TaylorM456thV5051st01:44:2601:45:09+00:34:55
544th

153

Paul BentleyM457thV5518thDerwent Runners01:44:2501:45:10+00:34:54
545th

220

John BrisbyM458thV4095th01:44:3101:45:21+00:35:00
546th

1798

Nicholas WardM459thV5052nd01:44:4501:45:21+00:35:14
547th

1890

Craig WilliamsonM460thV4583rdGainsborough & Morton Striders01:44:5601:45:26+00:35:25
548th

1736

Paul TrottM461stV4096thBrough Runners01:44:0601:45:27+00:34:35
549th

1104

PHILL MawM462ndV5053rdScunthorpe & District AC01:45:0001:45:33+00:35:29
550th

1528

David SellarsM463rdV4097th01:42:1801:45:34+00:32:47
551st

84

Phillip BaileyM464thV4098th01:45:0201:45:35+00:35:31
552nd

1797

Molly WardF88thU202ndCleethorpes AC01:45:0001:45:36+00:35:29
553rd

1594

Ian SmithM465thV4584thCleethorpes AC01:45:0101:45:37+00:35:30
554th

1029

Christopher LitherlandM466thV5519thGainsborough & Morton Striders01:44:4901:45:39+00:35:18
555th

1686

Pamela TarbetF89thSEN32ndCITY OF HULL AC01:45:0301:45:39+00:35:32
556th

1694

Liam TaylorM467thSEN200th01:45:0901:45:40+00:35:38
557th

520

Gary EllisM468thSEN201st01:45:1301:45:42+00:35:42
558th

713

Bethan HammondF90thSEN33rd01:45:1901:45:42+00:35:48
559th

704

Neil HallM469thV4585thLINCSQUAD01:45:1901:45:46+00:35:48
560th

1679

Steve SykesM470thSEN202nd01:45:2901:45:46+00:35:58
561st

807

SANDRA HoldsworthF91stV553rdWest Hull Ladies01:45:3501:45:48+00:36:04
562nd

1189

Andrea MorleyF92ndV3515thScunthorpe & District AC01:45:1701:45:48+00:35:46
563rd

295

Carlo CatalanoM471stV5054thScunthorpe & District AC01:45:4401:45:55+00:36:13
564th

703

Lee HallM472ndV5055th01:45:3301:45:55+00:36:02
565th

463

John DerzypilskyjM473rdV607th01:45:3001:45:57+00:35:59
566th

1138

Jayne McpheeF93rdV3516th01:45:3101:45:58+00:36:00
567th

1735

Andrew TrippittM474thV4099th01:44:0001:45:58+00:34:29
568th

1892

Mark WilmanM475thV40100thLincoln Wellington AC01:45:0201:46:01+00:35:31
569th

1183

Neil MoranM476thV40101st01:44:4001:46:04+00:35:09
570th

1193

Jon MorrisM477thSEN203rd01:44:5701:46:05+00:35:26
571st

963

Sarah KeyesF94thSEN34thYorkshire Wolds Runners01:44:5301:46:10+00:35:22
572nd

1520

David Scott-jonesM478thSEN204thScunthorpe & District AC01:46:0001:46:11+00:36:29
573rd

1134

RICH McleodM479thV4586thHOLMFIRTH HARRIERS01:45:5701:46:12+00:36:26
574th

786

Jonathan HillierM480thSEN205th01:44:1701:46:14+00:34:46
575th

1697

Peter TaylorM481stV653rdCITY OF HULL AC01:45:5501:46:20+00:36:24
576th

688

Caroline GronowF95thV3517thFitmums & Friends01:45:1601:46:21+00:35:45
577th

876

Christopher InmanM482ndV608thGainsborough & Morton Striders01:45:4501:46:23+00:36:14
578th

829

Darren HornbyM483rdV40102nd01:45:4801:46:29+00:36:17
579th

1487

Zoe RustonF96thV3518thBridlington Road Runners01:45:1301:46:30+00:35:42
580th

972

Katherine KinnellF97thSEN35th01:46:0601:46:36+00:36:35
581st

1051

Klaudia LubienieckaF98thSEN36th01:46:0101:46:36+00:36:30
582nd

215

Kevin BriggsM484thSEN206th01:46:0901:46:38+00:36:38
583rd

2064

Dan AppsM485thV4587th01:46:0101:46:38+00:36:30
584th

1200

Ian MortimerM486thV5056thDesborough and Rothwell Running Club01:46:3801:46:42+00:37:07
585th

1734

Paul TreanorM487thV40103rd01:45:0301:46:42+00:35:32
586th

1910

Victoria WittingF99thV3519thLINCSQUAD01:46:0901:46:42+00:36:38
587th

1057

Tanya MackieF100thSEN37thCleethorpes AC01:46:0901:46:44+00:36:38
588th

1573

Shaun SkeltonM488thV5057thScunthorpe & District AC01:46:3101:46:45+00:37:00
589th

1603

Michael SmithM489thSEN207th01:46:0101:46:48+00:36:30
590th

2005

Tina BrownF101stV4026thCITY OF HULL AC01:46:3301:46:50+00:37:02
591st

496

Lee DraperM490thV40104th01:46:0301:46:52+00:36:32
592nd

1511

David ScottM491stV4588thgrimsby tri club01:46:1601:46:53+00:36:45
593rd

943

GARETH JosephM492ndSEN208thLINCSQUAD01:46:0701:46:56+00:36:36
594th

1652

Carl StoneM493rdV5058thUKNETRUNNER01:46:1801:46:56+00:36:47
595th

1299

Karen ParkF102ndV506thWest Hull Ladies01:46:1401:46:57+00:36:43
596th

1641

Jim StevensM494thV5059th01:46:0201:46:59+00:36:31
597th

1770

Andrew WalkerM495thV40105th01:46:0801:47:00+00:36:37
598th

723

Jim HarbidgeM496thV4589thBEVERLEY AC01:45:2301:47:01+00:35:52
599th

146

Richard BellM497thSEN209th01:46:1801:47:02+00:36:47
600th

1831

David Wells-burrM498thSEN210th01:46:1901:47:05+00:36:48
601st

538

Dave EtheringtonM499thV5060thDANUM HARRIERS01:46:4001:47:07+00:37:09
602nd

1034

Donna LockyerF103rdV3520th01:46:3201:47:07+00:37:01
603rd

595

Dan GaleM500thSEN211st01:46:3601:47:16+00:37:05
604th

1791

Clive WardM501stSEN212nd01:46:5201:47:17+00:37:21
605th

1400

Leanne RaceF104thV4510thKimberworth Striders01:46:5201:47:22+00:37:21
606th

2044

Brad PorterM502ndV40106th01:46:4201:47:23+00:37:11
607th

815

Steve HolmesM503rdV40107th01:46:5401:47:27+00:37:23
608th

1280

Steve OrnsbyM504thV4590th01:47:0301:47:27+00:37:32
609th

896

ROBERT JacquesM505thV5061stCaistor Running Club01:46:5901:47:31+00:37:28
610th

1746

Wayne TurrellM506thV5062ndCaistor Running Club01:47:0101:47:33+00:37:30
611st

916

Gemma JohnsonF105thSEN38th01:47:0201:47:34+00:37:31
612nd

1830

Robert WellsM507thV40108thEast Hull Harriers01:46:5901:47:34+00:37:28
613rd

914

Chris JohnsonM508thSEN213rdSheffield Running Club01:47:0201:47:35+00:37:31
614th

995

Trevor LamingM509thV5520th01:47:2701:47:38+00:37:56
615th

155

Alan BernjakM510thSEN214th01:46:0501:47:39+00:36:34
616th

709

Claire HalsallF106thV3521st01:46:4501:47:39+00:37:14
617th

933

Glynn JonesM511stV4591stDoncaster Athletics Club01:46:5901:47:40+00:37:28
618th

68

Matthew AtkinsonM512ndSEN215th01:47:1501:47:42+00:37:44
619th

113

Sally BarnettF107thV4027thCleethorpes AC01:46:5701:47:42+00:37:26
620th

1344

Simon PhillipsM513rdSEN216th01:47:2801:47:42+00:37:57
621st

353

KEVIN ColtonM514thV5521st01:46:4001:47:43+00:37:09
622nd

1448

Craig RobertsM515thSEN217th01:47:0701:47:44+00:37:36
623rd

1477

Louise RowleyF108thV601st01:46:5401:47:44+00:37:23
624th

133

JON BeaumontM516thSEN218thSERPENTINE01:47:0601:47:45+00:37:35
625th

593

Simon FursmanM517thV4592nd01:46:1901:47:45+00:36:48
626th

712

Rosslyn HamlynF109thV4511thWerrington Joggers01:47:0301:47:48+00:37:32
627th

1549

Tim ShieldsM518thV4593rd01:47:1501:47:49+00:37:44
628th

1674

Martin SwiftM519thV4594thKingstone Runners Barnsley01:47:1801:47:49+00:37:47
629th

1977

Gary BerzinsM520thSEN219thSutton in Ashfield harriers01:47:0301:47:49+00:37:32
630th

51

Janet ArmstrongF110thV4512thLincoln Wellington AC01:47:2801:47:51+00:37:57
631st

1623

Wayne SpeightM521stV5063rd01:47:0901:47:51+00:37:38
632nd

1695

Louise TaylorF111stV4513thKimberworth Striders01:47:3201:47:52+00:38:01
633rd

145

Paul BellM522ndV4595th01:47:1801:47:54+00:37:47
634th

316

Mark ChesmanM523rdV5064thScunthorpe & District AC01:47:2201:47:56+00:37:51
635th

1709

Neil ThomasM524thSEN220th01:47:4101:47:56+00:38:10
636th

87

Zoe BainbridgeF112ndSEN39thScunthorpe & District AC01:47:1301:48:00+00:37:42
637th

1596

Joanna SmithF113rdV4514thwolds veteran runners club01:47:1101:48:03+00:37:40
638th

1194

MARGARET MorrisF114thV602ndLincoln Wellington AC01:47:3901:48:05+00:38:08
639th

478

Magdy AtiaM525thSEN221st01:47:1101:48:06+00:37:40
640th

1645

Gemma StewardF115thSEN40thBEVERLEY AC01:47:2501:48:09+00:37:54
641st

508

Alexandra DuttonF116thSEN41st01:47:2101:48:11+00:37:50
642nd

2016

Craig WoodM526thSEN222ndLincoln & District Runners01:47:4901:48:13+00:38:18
643rd

442

Paul DavisM527thV40109thCITY OF HULL AC01:47:2601:48:14+00:37:55
644th

2009

Andy LambieM528thV4596th01:47:1701:48:16+00:37:46
645th

186

Bridget BoothF117thV3522nd01:47:4201:48:17+00:38:11
646th

1148

Chris MellorsM529thV5065th01:47:4201:48:22+00:38:11
647th

1310

Lynne ParkinF118thV4028thWest Hull Ladies01:47:4201:48:23+00:38:11
648th

194

Amin BoudibaM530thSEN223rd01:46:4501:48:24+00:37:14
649th

2135

Stuart UsherM531stV40110thMessingham Martial Arts01:47:3001:48:25+00:37:59
650th

1471

Javier RomeraM532ndSEN224thSTEEL CITY STRIDERS01:46:4801:48:28+00:37:17
651st

553

Lee FenlonM533rdSEN225thGainsborough & Morton Striders01:48:1001:48:29+00:38:39
652nd

912

Andrew JohnsonM534thSEN226thDoncaster Triathlon Club01:48:1101:48:29+00:38:40
653rd

424

David CunninghamM535thV40111st01:47:4101:48:30+00:38:10
654th

857

SARAH HulmeF119thSEN42ndEast Hull Harriers01:47:3401:48:30+00:38:03
655th

897

Martin JamesM536thV40112ndDoncaster Athletics Club01:48:1101:48:30+00:38:40
656th

769

David HewittM537thV609thSTEEL CITY STRIDERS01:48:0001:48:36+00:38:29
657th

852

Rachel HoylesF120thV4029th01:47:5001:48:36+00:38:19
658th

931

Gary JonesM538thV4597th01:48:2701:48:38+00:38:56
659th

1620

David SouthM539thSEN227th01:47:5901:48:40+00:38:28
660th

828

Stephen HopwoodM540thV40113rdSelby Striders01:47:3001:48:41+00:37:59
661st

858

John HunsleyM541stV5066th01:48:0101:48:41+00:38:30
662nd

690

Matt GroutM542ndV40114thLINCSQUAD01:47:3701:48:47+00:38:06
663rd

956

Emma KellyF121stV4515th01:48:0801:48:52+00:38:37
664th

2074

Sam BristonM543rdSEN228th01:48:2001:48:52+00:38:49
665th

2075

Dean BowerM544thSEN229th01:48:2201:48:52+00:38:51
666th

2083

Joanne LockF122ndV4516thSelby Striders01:47:2601:48:52+00:37:55
667th

840

Brian HostadM545thV4598thwolds veteran runners club01:48:1601:48:53+00:38:45
668th

1040

Aaron LongcakeM546thSEN230th01:48:3501:48:54+00:39:04
669th

1125

Al McglynnM547thV40115th01:47:2901:48:55+00:37:58
670th

1242

Molly NichollsF123rdSEN43rdLOUTH AC01:48:1101:48:58+00:38:40
671st

1478

Dayle RowsonM548thSEN231st01:48:1201:49:00+00:38:41
672nd

1147

Simon MellorM549thV40116th01:47:0301:49:02+00:37:32
673rd

2010

Christian WickensM550thSEN232nd01:48:2101:49:04+00:38:50
674th

1534

David SharpeM551stV5522nd01:48:1801:49:05+00:38:47
675th

1630

Madeleine StansfieldF124thV603rdDewsbury Road Runners01:48:3801:49:06+00:39:07
676th

1309

Jonty ParkinM552ndV4599thSelby Striders01:47:2701:49:10+00:37:56
677th

901

Gary JamsonM553rdV45100th01:48:2101:49:13+00:38:50
678th

1509

Craig ScottM554thSEN233rd01:48:2601:49:14+00:38:55
679th

3

Jonathan ParryM555thSEN234th01:48:5501:49:17+00:39:24
680th

137

Andrew BeetonM556thV40117th01:48:3801:49:18+00:39:07
681st

1659

Nicholas SummertonM557thSEN235thSelby Striders01:48:3501:49:19+00:39:04
682nd

1358

Amy PlattsF125thSEN44th01:48:3401:49:20+00:39:03
683rd

1769

Andrew WalkerM558thSEN236thWAKI ARMY01:48:3001:49:29+00:38:59
684th

1810

Chris WatersM559thV40118thLincoln Wellington AC01:48:3901:49:38+00:39:08
685th

1845

Katy WhiteF126thSEN45thEast Hull Harriers01:48:5601:49:40+00:39:25
686th

399

Tania CreamF127thV507thCITY OF HULL AC01:49:1201:49:42+00:39:41
687th

201

Barry BradleyM560thV5067th01:48:4701:49:43+00:39:16
688th

750

Stephen HaytonM561stV45101st01:49:1401:49:43+00:39:43
689th

766

Carl HeseltineM562ndV40119th01:49:2901:49:45+00:39:58
690th

928

Steve JohnstoneM563rdV40120th01:48:5801:49:46+00:39:27
691st

419

Lindsay CrowtherF128thV4030th01:48:5301:49:47+00:39:22
692nd

982

Annelis KnightF129thV4517th01:48:5201:49:47+00:39:21
693rd

11

Clare WilliamsF130thSEN46thCleethorpes AC01:49:0201:49:48+00:39:31
694th

2143

Robert KnealeM564thV40121st01:49:0201:49:48+00:39:31
695th

900

Jill JamesonF131stV554thWest Hull Ladies01:49:3001:49:49+00:39:59
696th

1507

Paul SchofieldM565thV40122nd01:49:1001:49:50+00:39:39
697th

1343

Trevor PetersM566thV5068thCITY OF HULL AC01:49:1901:49:51+00:39:48
698th

664

Bob GreenM567thV40123rdSKEGNESS AND DISTRICT RUNNING CLUB01:49:1101:49:54+00:39:40
699th

922

Paul JohnsonM568thSEN237th01:49:1601:49:55+00:39:45
700th

1028

Matthew LikelyM569thU205th01:49:1401:49:55+00:39:43
701st

31

Liz AndersonF132ndV4518thLincoln & District Runners01:48:1101:49:56+00:38:40
702nd

837

Matthew HorsmanM570thSEN238thScunthorpe & District AC01:49:2001:50:00+00:39:49
703rd

1006

Alex LawrieM571stV6010th01:49:0401:50:00+00:39:33
704th

1245

Barry NicolM572ndSEN239thScunthorpe & District AC01:49:1901:50:00+00:39:48
705th

1025

John LiddleM573rdV45102ndSTEEL CITY STRIDERS01:49:2001:50:03+00:39:49
706th

1669

David SweetingM574thSEN240th01:49:0701:50:07+00:39:36
707th

1670

Helen SweetingF133rdSEN47th01:49:0701:50:07+00:39:36
708th

2108

Chris WhawellM575thV40124th01:49:3901:50:11+00:40:08
709th

430

Tony DalgettyM576thV6011th01:49:3401:50:15+00:40:03
710th

1607

Nicola SmithF134thV3523rdCleethorpes AC01:49:3501:50:16+00:40:04
711st

657

Nathan GravesM577thSEN241stBarton & District AC01:50:0401:50:19+00:40:33
712nd

439

Paula DaviesF135thV4519thDANUM HARRIERS01:49:1601:50:22+00:39:45
713rd

607

David GeorgeM578thV5523rdCaistor Running Club01:49:3201:50:22+00:40:01
714th

265

Amy ButterworthF136thSEN48th01:49:4201:50:23+00:40:11
715th

662

Kelly GreavesF137thV3524th01:49:3301:50:25+00:40:02
716th

845

Paul HowardM579thSEN242ndBarton & District AC01:49:2301:50:25+00:39:52
717th

1265

Jonathan O'hanlonM580thV5069thDenby Dale Travelers AC01:49:3601:50:28+00:40:05
718th

2140

Peter JacksonM581stV45103rdKimberworth Striders01:49:3601:50:30+00:40:05
719th

1443

Joanna Riley SimkissF138thV3525th01:50:0401:50:31+00:40:33
720th

2066

Sarah GibsonF139thSEN49thKINGSTON UPON HULL AC01:50:1101:50:31+00:40:40
721st

1546

Angela ShepherdF140thV508th01:49:4801:50:32+00:40:17
722nd

2142

Nicola FoxF141stV3526th01:49:4701:50:34+00:40:16
723rd

790

Kirsten HindsF142ndSEN50th01:49:5201:50:35+00:40:21
724th

227

Ian BrookesM582ndV45104thCLOWNE ROAD RUNNERS01:50:1001:50:45+00:40:39
725th

1333

Glenn PenistonM583rdV45105thGainsborough & Morton Striders01:49:5901:50:48+00:40:28
726th

1338

Nigel PenningtonM584thV5070thScunthorpe & District AC01:50:0801:50:52+00:40:37
727th

414

Darren CrossM585thV45106thEast Hull Harriers01:50:1901:50:54+00:40:48
728th

1538

Jayne ShawF143rdV3527th01:50:0401:50:54+00:40:33
729th

1857

Steven WhitlamM586thV5071st01:50:0101:50:55+00:40:30
730th

82

David BaileyM587thSEN243rdSTEEL CITY STRIDERS01:50:0601:50:58+00:40:35
731st

15

Philip AlfordM588thV45107thSelby Striders01:49:1901:50:59+00:39:48
732nd

346

Katy CloseF144thSEN51stSelby Striders01:49:2001:50:59+00:39:49
733rd

1543

Tim ShawM589thSEN244th01:50:4901:50:59+00:41:18
734th

644

Zoe GoudeF145thV3528th01:50:2201:51:03+00:40:51
735th

1247

James NightingaleM590thV40125th01:49:0701:51:05+00:39:36
736th

312

Stuart ChaseM591stV40126thNotfast01:50:1201:51:08+00:40:41
737th

1485

Jackie RussellF146thV4031st01:49:4401:51:08+00:40:13
738th

776

Debbie HicksonF147thV3529th01:50:2201:51:14+00:40:51
739th

475

Richard DobbsM592ndSEN245thGrantham Running Club01:50:2601:51:15+00:40:55
740th

2139

Caroline JacksonF148thV4032ndKimberworth Striders01:50:2501:51:18+00:40:54
741st

233

Craig BrownM593rdSEN246th01:50:4501:51:21+00:41:14
742nd

765

Neil HeronM594thV5524thKINGSTON UPON HULL AC01:50:3501:51:24+00:41:04
743rd

1690

Michael CooksonM595thV45108thADWICK TRI01:50:4101:51:27+00:41:10
744th

884

Christopher JacksonM596thV40127thLINCSQUAD01:50:3901:51:28+00:41:08
745th

1516

Keith ScottM597thV654th01:50:4301:51:30+00:41:12
746th

883

Chris JacksonM598thV45109th01:50:0501:51:31+00:40:34
747th

909

Fiona JexF149thV4520thCleethorpes AC01:51:0001:51:37+00:41:29
748th

1912

Rachel WoadF150thV4033rd01:50:5201:51:42+00:41:21
749th

1526

John SedgwickM599thV5525th01:51:1401:51:43+00:41:43
750th

2056

Alan PickardM600thV5526th01:51:0301:51:46+00:41:32
751st

10

Philip KayM601stV40128th01:51:1201:51:48+00:41:41
752nd

287

Mark CarrickM602ndV5072nd01:51:1201:51:51+00:41:41
753rd

1103

Neal MatthewsM603rdV45110thSheffield Running Club01:50:2001:51:51+00:40:49
754th

523

Kelly EllisF151stSEN52ndYorkshire Wolds Runners01:51:2201:51:56+00:41:51
755th

1955

Emma WattsF152ndSEN53rdLINCSQUAD01:51:1201:51:59+00:41:41
756th

219

Beverley BrisbyF153rdV3530thHedon Fitmums and Friends01:51:1301:52:03+00:41:42
757th

1967

Richard JonesM604thV40129th01:51:5001:52:05+00:42:19
758th

1889

Michael WilliamsM605thV5073rd01:51:5901:52:07+00:42:28
759th

2112

Nick ClaytonM606thV45111stKilamarsh kestrels01:50:2801:52:07+00:40:57
760th

451

Lindi DayF154thV4034thFitmums & Friends01:51:2001:52:13+00:41:49
761st

1940

Jordan YatesM607thSEN247th01:51:1101:52:14+00:41:40
762nd

2089

Paul TealM608thV40130th01:50:4301:52:14+00:41:12
763rd

1563

Jonathan SimpsonM609thSEN248th01:51:4001:52:16+00:42:09
764th

881

Barry JacksonM610thV5074th01:51:4801:52:17+00:42:17
765th

46

JIM AramM611stV40131stLincoln Wellington AC01:51:1101:52:19+00:41:40
766th

1532

Katie SharmanF155thSEN54thKingstone Runners Barnsley01:50:5201:52:19+00:41:21
767th

140

Caroline BellF156thV4521st01:51:2901:52:20+00:41:58
768th

1949

Martin YoungM612ndV45112ndwolds veteran runners club01:51:5601:52:20+00:42:25
769th

1811

Joanne WatersF157thV4035th01:51:2301:52:21+00:41:52
770th

2052

Parham MoshtaghiM613rdV45113rd01:51:2401:52:22+00:41:53
771st

115

Lee BarracloughM614thV40132ndKimberworth Striders01:50:5201:52:27+00:41:21
772nd

1657

Jamie SullivanM615thSEN249th01:51:3401:52:29+00:42:03
773rd

2062

Darrell CredlandM616thV40133rd01:51:5001:52:29+00:42:19
774th

1872

Nigel WileyM617thV45114th01:51:0901:52:30+00:41:38
775th

143

Jill BellF158thV4522ndCaistor Running Club01:51:5001:52:32+00:42:19
776th

1995

Richard BellM618thV5075th01:51:3801:52:36+00:42:07
777th

620

Anil GillM619thV5527th01:51:0801:52:37+00:41:37
778th

472

Nikk DixonF159thV3531stHolme Pierrepont RC01:51:1201:52:38+00:41:41
779th

505

Nick DunkM620thV45115thWitham Runners01:51:4901:52:42+00:42:18
780th

561

Richard FinneyM621stV6012thKimberworth Striders01:52:0801:52:42+00:42:37
781st

1701

Sarah TaylorF160thV3532ndKimberworth Striders01:52:0201:52:42+00:42:31
782nd

1786

Donna WaltersF161stV4523rdWitham Runners01:51:4901:52:42+00:42:18
783rd

1063

MARI MakitaloF162ndV4524thwolds veteran runners club01:51:5401:52:44+00:42:23
784th

1288

Kerry PadleyF163rdV4036thScunthorpe & District AC01:51:5701:52:45+00:42:26
785th

379

Ian CooplandM622ndV40134thCITY OF HULL AC01:51:5801:52:47+00:42:27
786th

2045

Lee JamiesonM623rdSEN250th01:52:1801:52:52+00:42:47
787th

246

Paul BucknallM624thV40135thFitmums & Friends01:51:5701:52:54+00:42:26
788th

1004

Stephen LarmourM625thV40136th01:52:0901:52:55+00:42:38
789th

1917

Michael WoodM626thV5076thGainsborough & Morton Striders01:52:2501:52:55+00:42:54
790th

85

Chris BainbridgeM627thSEN251st01:52:2401:52:56+00:42:53
791st

494

Elizabeth DraperF164thSEN55thWest Hull Ladies01:52:1401:52:56+00:42:43
792nd

1435

Sarah RichardsonF165thV4037thBarton & District AC01:52:0301:52:59+00:42:32
793rd

129

Cliff BealM628thV45116th01:52:1601:53:00+00:42:45
794th

139

Andy BellM629thV5077thCaistor Running Club01:52:0801:53:01+00:42:37
795th

448

Laura DavyF166thV3533rdCaistor Running Club01:52:0801:53:01+00:42:37
796th

1452

Andrea RobinsonF167thV4038thDoncaster Athletics Club01:52:0701:53:01+00:42:36
797th

1980

Colin JordanM630thV40137th01:52:2101:53:02+00:42:50
798th

61

Fady AtiaM631stSEN252nd01:52:0801:53:03+00:42:37
799th

1870

Geoffrey WilcoxM632ndV5528thCITY OF HULL AC01:52:2101:53:03+00:42:50
800th

1924

Bruce WoodfordM633rdV40138thBEVERLEY AC01:52:1601:53:03+00:42:45
801st

1350

Stephen PickupM634thV5078th01:52:5101:53:04+00:43:20
802nd

1325

Elizabeth PearsonF168thV3534th01:52:4201:53:05+00:43:11
803rd

660

Keith GrayM635thV5079th01:52:3001:53:07+00:42:59
804th

331

Marc ClarkM636thV40139th01:52:0701:53:08+00:42:36
805th

1954

Magdalena ZarembaF169thV3535thEast Hull Harriers01:52:2801:53:11+00:42:57
806th

636

Mark GollingsM637thV5080thLINCSQUAD01:52:5101:53:13+00:43:20
807th

1796

Melvin WardM638thV6013thLincoln Wellington AC01:52:2901:53:19+00:42:58
808th

493

Michelle DrakesF170thV4039th01:52:3801:53:22+00:43:07
809th

2092

Katie LeeF171stV3536thWellgate Running Club01:52:4401:53:29+00:43:13
810th

434

Helen DannattF172ndV3537th01:53:1201:53:30+00:43:41
811st

588

VIVIANNE FraserF173rdV509thYork Knavesmire Harriers01:52:4801:53:30+00:43:17
812nd

1629

David StaceyM639thV40140th01:52:4801:53:31+00:43:17
813rd

2129

Mark WalmsleyM640thV45117th01:52:5101:53:33+00:43:20
814th

404

Jayne CreerF174thV4040thKINGSTON UPON HULL AC01:52:4701:53:36+00:43:16
815th

658

Andrew GravilM641stSEN253rd01:52:1001:53:36+00:42:39
816th

177

Jamie BloggM642ndV40141st01:52:0801:53:37+00:42:37
817th

223

Peter BroadbentM643rdV45118th01:52:5501:53:37+00:43:24
818th

41

Heather AngellF175thV3538th01:51:2301:53:38+00:41:52
819th

231

Christopher BrownM644thSEN254thScunthorpe & District AC01:52:2801:53:39+00:42:57
820th

1304

Clive ParkerM645thV5081stScunthorpe & District AC01:52:3001:53:39+00:42:59
821st

893

Robin JacksonM646thV40142nd01:52:5901:53:40+00:43:28
822nd

623

Francesco GiurlandaM647thSEN255th01:53:0001:53:44+00:43:29
823rd

1275

Sharon OmblerF176thV5010thScunthorpe & District AC01:53:1301:53:45+00:43:42
824th

206

Helen BrandrickF177thV4041stBarton & District AC01:52:4201:53:46+00:43:11
825th

610

Jonathan GibbsM648thV5082nd01:52:2801:53:46+00:42:57
826th

2070

Emma EastwoodF178thV3539th01:52:4401:53:49+00:43:13
827th

1066

Tracey MalthouseF179thV4042nd01:52:5001:53:50+00:43:19
828th

425

Neil CurtisM649thV5083rdScunthorpe & District AC01:53:0901:53:52+00:43:38
829th

2085

Lee KentonM650thSEN256thSTEEL CITY STRIDERS01:53:1401:53:53+00:43:43
830th

1314

Emma AdamsF180thV3540thThorne Twilight Trotters01:52:5001:53:54+00:43:19
831st

1700

Robert TaylorM651stV45119th01:52:4601:53:57+00:43:15
832nd

121

Ashley BarwickM652ndV45120thRother Valley Swallows01:52:4301:53:58+00:43:12
833rd

1305

Ian ParkerM653rdV5084th01:53:0101:53:58+00:43:30
834th

935

Julie JonesF181stV5011th01:51:5401:53:59+00:42:23
835th

132

Gavin BeardshallM654thSEN257thKingstone Runners Barnsley01:53:1101:54:01+00:43:40
836th

396

Susan CrankshawM655thSEN258th01:53:3701:54:08+00:44:06
837th

34

Rachel AndersonF182ndV3541stWest Hull Ladies01:53:3701:54:10+00:44:06
838th

89

Neil BakerM656thV40143rd01:53:4101:54:12+00:44:10
839th

1136

Shaun McloughlinM657thV45121st01:53:0301:54:12+00:43:32
840th

1521

Darren ScuttM658thV45122ndLINCSQUAD01:53:5601:54:12+00:44:25
841st

1612

Suzanne SmithF183rdV4525thFitmums & Friends01:53:1301:54:12+00:43:42
842nd

724

Martin HardeyM659thV40144th01:53:4501:54:15+00:44:14
843rd

547

Joanne FarmeryF184thV4526th01:53:4001:54:20+00:44:09
844th

405

mark CrellinM660thV5085th01:53:4001:54:21+00:44:09
845th

1084

Malcolm MarshallM661stV5086thScunthorpe & District AC01:53:2601:54:22+00:43:55
846th

1997

JESSICA DavisF185thSEN56th01:53:1001:54:22+00:43:39
847th

2000

Clare BaumF186thV3542nd01:53:1101:54:22+00:43:40
848th

793

Andrew HobleyM662ndSEN259th01:53:3601:54:23+00:44:05
849th

1410

Phil RaynerM663rdSEN260th01:53:3701:54:27+00:44:06
850th

1352

Chris PieperM664thSEN261st01:53:2501:54:28+00:43:54
851st

380

Dean CopeM665thV45123rdScunthorpe & District AC01:53:3301:54:30+00:44:02
852nd

160

Brett BiddulphM666thSEN262nd01:53:2201:54:33+00:43:51
853rd

1663

Anna SurygalaF187thV3543rd01:53:5001:54:33+00:44:19
854th

20

Michael AllenM667thV5087th01:53:5401:54:38+00:44:23
855th

128

Jonny BeachM668thV40145th01:54:0601:54:38+00:44:35
856th

1730

Gail TombsF188thV604thACKWORTH ROAD RUNNERS01:54:1801:54:38+00:44:47
857th

2034

Nikolas HoylandM669thSEN263rd01:53:3301:54:38+00:44:02
858th

178

Nicola BlythF189thV3544thWHITE CITY (HULL) RRC01:53:5601:54:39+00:44:25
859th

1858

Anthony WhitleyM670thV5088th01:52:4801:54:39+00:43:17
860th

39

Richard AndrewM671stV45124th01:53:3001:54:40+00:43:59
861st

1498

Katie SandallF190thV3545thCleethorpes AC01:54:0401:54:42+00:44:33
862nd

1294

Adrian PalmerM672ndV45125thHeadington Road Runners01:54:0801:54:52+00:44:37
863rd

1643

Rebecca AynsleyF191stSEN57th01:53:2601:54:52+00:43:55
864th

2001

Sandra DaviesF192ndV5012th01:53:1001:54:52+00:43:39
865th

2095

Caroline SaundersF193rdV4043rdKimberworth Striders01:53:1301:54:52+00:43:42
866th

1491

Craig RyderM673rdSEN264th01:53:3101:54:55+00:44:00
867th

62

Linda DodsworthF194thV605thWest Hull Ladies01:54:3701:54:56+00:45:06
868th

373

David CooperM674thV5529thACKWORTH ROAD RUNNERS01:54:0601:54:57+00:44:35
869th

1860

Rachel WhittakerF195thV3546th01:54:0301:55:00+00:44:32
870th

533

ALAN SwalesM675thV40146thTEAM MANVERS01:54:3501:55:02+00:45:04
871st

1334

Helen PennF196thV3547thCITY OF HULL AC01:54:2401:55:06+00:44:53
872nd

126

Lynsey BaxterF197thV3548th01:54:2601:55:10+00:44:55
873rd

734

Karen HarperF198thV5013thGoole Viking Striders01:54:1601:55:11+00:44:45
874th

673

Martin GreensillM676thV5089th01:54:2701:55:13+00:44:56
875th

2118

Yanik CrostonM677thSEN265th01:54:3601:55:15+00:45:05
876th

278

James CapperM678thV40147th01:54:1601:55:16+00:44:45
877th

648

Tony GouldingM679thV655th01:54:2801:55:17+00:44:57
878th

979

Janie KitchingF199thV555thBarnsley Harriers01:54:1001:55:17+00:44:39
879th

1074

Kevin MaplethorpeM680thSEN266thSummit O.C.R01:54:2701:55:18+00:44:56
880th

955

DAVID KellettM681stV5530thSelby Striders01:53:4401:55:19+00:44:13
881st

1751

Mark TyrrellM682ndV5090th01:54:4701:55:20+00:45:16
882nd

1007

Fiona LawrieF200thV556thLOUTH AC01:54:2501:55:22+00:44:54
883rd

1661

Dave SunmanM683rdV5091stFitmums & Friends01:54:1801:55:23+00:44:47
884th

277

Chris CantyM684thSEN267th01:54:5101:55:28+00:45:20
885th

511

Ruth EdisonF201stV4527thLOUTH AC01:54:3701:55:33+00:45:06
886th

535

Jean EntwistleF202ndV5014th01:54:5601:55:38+00:45:25
887th

871

Neil IbbitsonM685thV45126th01:54:5901:55:38+00:45:28
888th

329

Janet ClarkF203rdV5015thKimberworth Striders01:54:0501:55:42+00:44:34
889th

386

Sue CouchF204thV4528th01:55:2001:55:42+00:45:49
890th

1127

Michael Mcinerney JnrM686thV5092ndScunthorpe & District AC01:55:2001:55:43+00:45:49
891st

1198

Julie MorrodF205thV4529th01:54:4501:55:43+00:45:14
892nd

1009

Judith LawteyF206thV606thCITY OF HULL AC01:55:1401:55:44+00:45:43
893rd

1719

John ThornM687thSEN268th01:55:0301:55:44+00:45:32
894th

978

Barrie KitchingM688thV6014th01:54:5301:55:46+00:45:22
895th

1647

Jane StirlingF207thV4530thHOLMFIRTH HARRIERS01:54:5701:55:49+00:45:26
896th

413

Alan CrossM689thSEN269th01:54:4701:55:51+00:45:16
897th

78

Robert AytonM690thSEN270thScunthorpe & District AC01:55:1901:55:53+00:45:48
898th

474

Lynda DobbsF208thV4531st01:55:0701:55:56+00:45:36
899th

1925

Simon WoodhallM691stV40148th01:54:3201:55:56+00:45:01
900th

2006

Anna MilburnF209thV3549thSt Theresa's AC01:54:1801:55:57+00:44:47
901st

1466

Rob RoeM692ndSEN271st01:55:1301:55:59+00:45:42
902nd

1133

Andrew McleanM693rdV45127th01:55:1801:56:01+00:45:47
903rd

1038

JOHN LongM694thV5531stEast Hull Harriers01:54:2801:56:02+00:44:57
904th

1561

Claire SimonsF210thSEN58th01:55:0101:56:02+00:45:30
905th

821

Steven HolwellM695thV5093rdWithernsea Harriers01:54:4001:56:05+00:45:09
906th

1987

Mark SorrellM696thV45128th01:55:0101:56:07+00:45:30
907th

1383

Rick PowellM697thSEN272nd01:55:0401:56:09+00:45:33
908th

762

Ryan HenryM698thV40149th01:55:1801:56:11+00:45:47
909th

1386

Diane PrattF211stV4044thCleethorpes AC01:55:3301:56:11+00:46:02
910th

874

Neil IngallM699thV40150th01:55:2501:56:12+00:45:54
911st

679

Andrew GriceM700thV5094th01:55:3501:56:25+00:46:04
912nd

806

Tony HolderM701stV40151st01:55:5001:56:25+00:46:19
913rd

1828

Dave WellsM702ndV40152nd01:55:5101:56:28+00:46:20
914th

2094

Vicki BeckittF212ndSEN59thKimberworth Striders01:55:5601:56:30+00:46:25
915th

200

Emma-Jayne BrackstoneF213rdSEN60th01:56:0401:56:36+00:46:33
916th

1128

Michael Mcinerney SnrM703rdV751stScunthorpe & District AC01:56:3201:56:37+00:47:01
917th

342

Paul ClaytonM704thV45129thCaistor Running Club01:55:4401:56:41+00:46:13
918th

210

Christopher BreedonM705thV5095th01:55:3001:56:44+00:45:59
919th

211

Oliver BreedonM706thSEN273rd01:55:3001:56:44+00:45:59
920th

1891

James WilliamsonM707thSEN274thGoole Viking Striders01:55:5401:56:47+00:46:23
921st

324

Helen ClaphamF214thV4532ndBarton & District AC01:55:4601:56:49+00:46:15
922nd

1824

Alex WebsterF215thV4533rd01:55:5101:56:52+00:46:20
923rd

110

Sean BarkesM708thV45130thLincoln Wellington AC01:56:0701:56:55+00:46:36
924th

1287

Tunde OyeniyiM709thSEN275th01:56:5501:56:55+00:47:24
925th

1682

Simon TalbotM710thV40153rdLincoln Wellington AC01:56:0701:56:55+00:46:36
926th

1024

Steve LiddellM711stV40154th01:55:2901:56:59+00:45:58
927th

1151

Debbie MiddletonF216thV4534th01:56:4101:57:05+00:47:10
928th

1381

James PowellM712ndSEN276th01:56:4101:57:08+00:47:10
929th

64

Sarah AtkinF217thV3550th01:56:4301:57:11+00:47:12
930th

1021

Suzanne LeusbyF218thV3551stCLOWNE ROAD RUNNERS01:56:2101:57:13+00:46:50
931st

1097

Andrew MastermanM713rdV45131st01:56:1901:57:14+00:46:48
932nd

1098

Nicole MastermanF219thSEN61stGoole Viking Striders01:56:1901:57:14+00:46:48
933rd

708

Kerry HallsworthF220thV4045thCaistor Running Club01:56:1201:57:15+00:46:41
934th

1212

Charlene MurfinF221stSEN62nd01:56:3901:57:15+00:47:08
935th

856

Tracy HughesF222ndV4046thKingstone Runners Barnsley01:56:2501:57:16+00:46:54
936th

1258

Anthony O'connorM714thV656thDANUM HARRIERS01:56:4801:57:16+00:47:17
937th

2077

Ian CrawfordM715thSEN277th01:56:2101:57:19+00:46:50
938th

189

Kerry BoothbyF223rdV4047th01:57:0101:57:26+00:47:30
939th

1182

Emma MoorhouseF224thSEN63rdBarnsley Harriers01:56:2201:57:28+00:46:51
940th

330

Karl ClarkM716thV40155thTickhill Running Club01:56:5801:57:32+00:47:27
941st

212

Chris AllisonM717thV5096thCaistor Running Club01:56:2401:57:33+00:46:53
942nd

541

Sally EvansF225thV3552nd01:56:3101:57:36+00:47:00
943rd

2059

Andrew GantM718thSEN278th01:56:3201:57:36+00:47:01
944th

965

Farzana KhanumF226thV4048thScunthorpe & District AC01:57:3801:57:38+00:48:07
945th

416

Paul CrossM719thV40156th01:56:3601:57:40+00:47:05
946th

758

Roger HelmM720thV6015th01:56:2001:57:40+00:46:49
947th

1367

Jayne PopplewellF227thV3553rd01:54:4101:57:40+00:45:10
948th

1076

Donna MarrisF228thV3554thCaistor Running Club01:56:1401:57:41+00:46:43
949th

1499

Lee SandersonM721stV40157th01:56:4801:57:42+00:47:17
950th

1765

Khye WaiteM722ndSEN279thScunthorpe & District AC01:56:5501:57:42+00:47:24
951st

159

Stephen BicknellM723rdV5532nd01:57:1101:57:47+00:47:40
952nd

1540

Andrew ThiedeM724thV5097th01:57:0001:57:47+00:47:29
953rd

957

Janet KellyF229thV4535th01:57:1901:57:48+00:47:48
954th

2084

Richard HartM725thV40158thLincoln & District Runners01:56:4201:57:50+00:47:11
955th

811

Ann HolmesF230thV4536th01:57:3801:57:53+00:48:07
956th

795

Chris HobsonM726thV5533rd01:56:3701:58:00+00:47:06
957th

817

Christy HoltF231stV3555th01:56:5701:58:01+00:47:26
958th

1883

Shirley WillettF232ndV5016thLOUTH AC01:57:0701:58:04+00:47:36
959th

1131

Laura MckayF233rdV5017th01:56:5901:58:06+00:47:28
960th

594

Dawn GalagherF234thV3556th01:56:2701:58:07+00:46:56
961st

1785

Sandy WalsterF235thV3557th01:56:2701:58:07+00:46:56
962nd

445

Will DavisM727thSEN280th01:57:2701:58:10+00:47:56
963rd

1745

Steve TurnerM728thV45132nd01:56:4001:58:10+00:47:09
964th

1539

Jim ShawM729thV5098thTEAM MANVERS01:56:5801:58:12+00:47:27
965th

263

Nicola BurrowsF236thV3558th01:57:1901:58:13+00:47:48
966th

532

Kerri EneferF237thSEN64th01:57:1801:58:13+00:47:47
967th

869

Judith HygateF238thV5018th01:57:1601:58:13+00:47:45
968th

1414

Darren ReedM730thSEN281st01:57:1401:58:14+00:47:43
969th

2109

Sam SmithF239thV4537thWombwell AC01:58:0201:58:16+00:48:31
970th

1978

Benjamin HaldaneM731stSEN282nd01:57:2401:58:17+00:47:53
971st

999

Hannah LaneF240thSEN65th01:57:1801:58:18+00:47:47
972nd

1628

Lynne StablerF241stV4049thBEVERLEY AC01:57:2601:58:22+00:47:55
973rd

1937

Nicola WrightF242ndV4050thwolds veteran runners club01:56:4701:58:23+00:47:16
974th

1292

Mark PageM732ndV5534thCaistor Running Club01:57:4401:58:27+00:48:13
975th

584

Eric FranceM733rdV657th01:57:3601:58:30+00:48:05
976th

2137

Colin FinchamM734thV5535thCaistor Running Club01:57:4301:58:34+00:48:12
977th

1959

Gary StoreyM735thV5099th01:57:4701:58:36+00:48:16
978th

831

Gary HornerM736thV40159thScunthorpe & District AC01:58:3701:58:37+00:49:06
979th

1418

Stuart ReidM737thSEN283rd01:57:4901:58:39+00:48:18
980th

343

Kelly AxeF243rdSEN66th01:57:4701:58:41+00:48:16
981st

1615

Wayne SmithM738thV40160thLINCSQUAD01:57:5601:58:41+00:48:25
982nd

222

Clare BrizzolaraF244thV4051st01:57:2101:58:42+00:47:50
983rd

616

Lisa GibsonF245thV4052nd01:56:4601:58:42+00:47:15
984th

1022

Earl LeverM739thV40161stKimberworth Striders01:56:4601:58:42+00:47:15
985th

398

Victoria CrawfordF246thV3559thFitmums & Friends01:57:5101:58:44+00:48:20
986th

1002

Nick LarkeM740thV50100thBarton & District AC01:58:0401:58:51+00:48:33
987th

1802

DEBBIE WarrF247thV3560th01:57:2401:58:51+00:47:53
988th

1817

Louis WatsonM741stV5536th01:58:0601:58:55+00:48:35
989th

1356

Malcolm PiperM742ndV6016thwolds veteran runners club01:57:4101:58:58+00:48:10
990th

1825

Simon WebsterM743rdSEN284th01:57:1401:58:58+00:47:43
991st

167

Kerry Bird GreenF248thV4053rdSKEGNESS AND DISTRICT RUNNING CLUB01:57:5901:58:59+00:48:28
992nd

355

Keith ConkertonM744thV50101st01:58:0501:58:59+00:48:34
993rd

446

Mandy DavisonF249thV5019thEast Hull Harriers01:58:0501:58:59+00:48:34
994th

1605

Neil SmithM745thV45133rdVALLEY HILL RUNNERS01:57:4001:58:59+00:48:09
995th

2055

Melanie JamesF250thV4538thScunthorpe & District AC01:57:4701:59:00+00:48:16
996th

721

David HanniganM746thSEN285th01:58:0001:59:01+00:48:29
997th

1316

Emily PattisonF251stV3561st01:57:1901:59:01+00:47:48

You may also be interested in...

Moorgreen Duathlon 2K Fun Run (Individual entry) 2018-10-14 09:00:00
The Night Trail 5 Miles 2018-11-02 19:00:00
Batman's Trail 8 Mile Run 2018-11-03 10:00:00
'Erewash ' Half Marathon 2018-08-18 08:30:00