Skegness 10K 2016

Nov
20
2016

Splits

  • 10 kilometre Run

Race Options

Entry Details

Athlete places485
Age range16 - 99
Per entrant£16.00
Affiliation Discount£2.00

Map

10 K Run

Running | 2016-11-20 10:00am
2 viewed last hour.

Entry Details

Athlete places485
Age range16 - 99
Per entrant£16.00
Affiliation Discount£2.00

All Race Results

Gender

Jump to bib

Pos#NameCatClubChip TimeFinish Time
Finished (423 in total)
1st

366

Liam RabjohnM1stSEN1stRichmond and zetland harriers00:33:5200:33:54-
2nd

424

Jack RoffeM2ndSEN2ndHolme Pierrepont RC00:34:3100:34:32+00:00:39
3rd

336

Ben EvisonM3rdSEN3rdSkegness Coasters00:34:5100:34:53+00:00:59
4th

442

Mark SandsM4thV401stSKEGNESS & DISTRICT RC00:35:1800:35:19+00:01:26
5th

196

Wayne LathwellM5thSEN4thLincoln Wellington AC00:35:4200:35:43+00:01:50
6th

308

Chris NorthM6thSEN5thsleaford striders00:35:5000:35:51+00:01:58
7th

387

Nick MarshM7thV402nd00:35:5500:35:58+00:02:03
8th

298

Matthew HutesonM8thSEN6thGainsborough & Morton Striders00:36:0200:36:05+00:02:10
9th

59

ALAN OliverM9thSEN7thsleaford striders00:36:5700:36:58+00:03:05
10th

35

Stuart CraggM10thV403rdSKEGNESS & DISTRICT RC00:37:0800:37:11+00:03:16
11th

514

Paul JacksonM11thV404th00:37:5500:37:58+00:04:03
12th

161

Craig BurrowsM12thSEN8th00:38:4500:38:45+00:04:53
13th

512

Joseph SherwoodM13thSEN9thLITTLEDOWN HARRIERS00:38:5600:38:59+00:05:04
14th

329

Llyr Apgeraint-robertsM14thV405th00:39:0200:39:05+00:05:10
15th

328

Daniel ClarkM15thSEN10th00:39:1600:39:19+00:05:24
16th

201

Ian KirkM16thV406th00:39:4800:39:51+00:05:56
17th

365

Jim GibneyM17thV407thWolds Veteran RC00:40:2100:40:22+00:06:29
18th

166

Andy ColdwellM18thV501st00:40:3000:40:33+00:06:38
19th

495

Mark LyonM19thV408thSKEGNESS & DISTRICT RC00:40:3600:40:41+00:06:44
20th

480

Dave GibneyM20thV409thWolds Veteran RC00:40:4500:40:47+00:06:53
21st

311

Keith FosterM21stSEN11th00:41:1500:41:20+00:07:23
22nd

218

Richard FlintM22ndV4010th00:41:2400:41:29+00:07:32
23rd

310

Steven DowseM23rdSEN12th00:41:2700:41:30+00:07:35
24th

211

Paul WilsonM24thV502ndSKEGNESS & DISTRICT RC00:41:2900:41:35+00:07:37
25th

256

Andrew StevensM25thSEN13thSleaford triathlon club00:41:4100:41:41+00:07:49
26th

175

Niccolas HallamM26thV4011th00:41:3800:41:44+00:07:46
27th

422

Robert RennieM27thSEN14thSkegness Coasters00:41:4300:41:46+00:07:51
28th

106

Jill OttleyF1stSEN1stCleethorpes & District AC00:41:4700:41:49+00:07:55
29th

259

Lee St QuintonM28thSEN15thSkegness Triathlon Club00:41:4400:41:49+00:07:52
30th

458

Andy SheltonM29thV4012thSKEGNESS & DISTRICT RC00:42:0100:42:04+00:08:09
31st

513

Harry SherwoodM30thSEN16thLITTLEDOWN HARRIERS00:42:1300:42:19+00:08:21
32nd

314

Aaron StevensM31stSEN17th00:42:1700:42:25+00:08:25
33rd

340

Megan JudgeF2ndSEN2ndMalvern Joggers00:42:2700:42:31+00:08:35
34th

130

Robert MontgomeryM32ndV4013th00:42:2200:42:38+00:08:30
35th

432

Kevin HarrisonM33rdV601stMABLETHORPE RUNNING CLUB00:42:4400:42:47+00:08:52
36th

421

Louise ReadF3rdSEN3rdHolme Pierrepont RC00:42:4600:42:49+00:08:54
37th

268

Daniel ClarkM34thV4014thFelixstowe RRC00:42:4600:42:51+00:08:54
38th

170

David WaughM35thSEN18thDoncaster Athletic Club00:43:2300:43:28+00:09:31
39th

460

Steven CurtisM36thSEN19thSKEGNESS & DISTRICT RC00:43:3100:43:37+00:09:39
40th

260

Jarrad EnglestownM37thSEN20thKINGSTON UPON HULL AC00:43:3800:43:41+00:09:46
41st

208

Mike TodM38thV503rdLincoln Wellington AC00:43:4100:43:48+00:09:49
42nd

374

Harry LambM39thSEN21st00:43:4300:43:51+00:09:51
43rd

237

OLIVER PearsonM40thSEN22nd00:43:4400:43:52+00:09:52
44th

289

Jonathan PearsonM41stSEN23rd00:43:4700:43:56+00:09:55
45th

73

Adie BradleyM42ndV4015th00:43:5100:43:57+00:09:59
46th

338

Graham IrelandM43rdSEN24thSKEGNESS & DISTRICT RC00:43:5400:43:58+00:10:02
47th

288

Mark MawsonM44thV4016th00:43:5400:44:04+00:10:02
48th

265

Moses MayanjaM45thSEN25th00:44:0700:44:13+00:10:15
49th

470

Nathan RipponM46thV4017th00:44:0900:44:14+00:10:17
50th

459

Mark CollingwoodM47thV4018th00:44:0100:44:17+00:10:09
51st

215

Judith BroadbentF4thSEN4thLincoln Wellington AC00:44:2800:44:35+00:10:36
52nd

348

Katie GilbertF5thSEN5thKatie Gilbert00:44:5500:45:00+00:11:03
53rd

188

David PrissickM48thV4019th00:44:5600:45:01+00:11:04
54th

180

Stephen NorrisM49thV4020th00:44:5200:45:04+00:11:00
55th

466

Emma Marshall-telferF6thV401stSKEGNESS & DISTRICT RC00:44:5300:45:12+00:11:01
56th

390

Ben EvisonM50thSEN26th00:45:0200:45:13+00:11:10
57th

331

Simon PickwellM51stV4021stSKEGNESS & DISTRICT RC00:45:1300:45:19+00:11:21
58th

456

Joshua MaundM52ndSEN27th00:45:1500:45:24+00:11:23
59th

264

Christopher McdonnellM53rdV504thNOTFAST RUNNING CLUB00:45:2100:45:25+00:11:29
60th

501

John BurtonM54thV505thSKEGNESS & DISTRICT RC00:45:1900:45:27+00:11:27
61st

17

Beckie DawsonF7thV402ndSKEGNESS & DISTRICT RC00:45:4400:45:51+00:11:52
62nd

323

Sean BrennanM55thV506thSKEGNESS & DISTRICT RC00:45:4900:45:53+00:11:57
63rd

345

Spencer KirkM56thV4022ndSKEGNESS & DISTRICT RC00:45:4800:45:55+00:11:56
64th

497

Jenny HorneF8thSEN6thSheffield Running Club00:45:5300:45:58+00:12:01
65th

12

Clive WilkinsonM57thV4023rd00:45:5000:46:01+00:11:58
66th

128

Stephen HaddockM58thV602ndSKEGNESS & DISTRICT RC00:46:0200:46:06+00:12:10
67th

401

Shane BirksM59thSEN28th00:46:0800:46:15+00:12:16
68th

300

Mark StantonM60thV4024thCaistor Running Club00:46:1300:46:28+00:12:21
69th

386

Michael KirkM61stV4025th00:46:2000:46:28+00:12:28
70th

436

Katy CloseF9thSEN7thSelby Striders00:46:2500:46:31+00:12:33
71st

24

Steve HollickM62ndV507thTeam Anstey Amblers and Runners00:46:1900:46:37+00:12:27
72nd

405

Dave RaynesM63rdV603rd00:46:3000:46:41+00:12:38
73rd

34

Colin LittleM64thV4026th00:46:3200:46:42+00:12:40
74th

85

Wesley EvertonM65thSEN29th00:46:3800:46:46+00:12:46
75th

171

Brian BrunskillM66thSEN30th00:46:4500:46:46+00:12:53
76th

186

Frenchy GrisewoodM67thSEN31st00:46:2000:46:52+00:12:28
77th

462

John SeckerM68thV4027thSKEGNESS & DISTRICT RC00:46:5000:46:57+00:12:58
78th

475

Jane CharlesworthF10thV403rdLincoln Wellington AC00:46:5000:46:59+00:12:58
79th

385

Paul HodginM69thSEN32nd00:46:5600:47:03+00:13:04
80th

426

Ivan BlockM70thV508th00:46:5800:47:08+00:13:06
81st

333

Jim DuncumbM71stV509th00:46:5400:47:12+00:13:02
82nd

389

Gavin WilleyM72ndV4028th00:47:0300:47:15+00:13:11
83rd

337

Ryan GirdleyM73rdSEN33rd00:47:0800:47:15+00:13:16
84th

454

Angela ThompsonF11thV404thSKEGNESS & DISTRICT RC00:47:0200:47:20+00:13:10
85th

363

NEIL CampbellM74thV5010thLincoln Wellington AC00:47:1500:47:22+00:13:23
86th

330

Helen RobertsF12thV405th00:47:2100:47:28+00:13:29
87th

444

Janet ArmstrongF13thV406thLincoln Wellington AC00:47:2300:47:30+00:13:31
88th

2

Kevin BriggsM75thSEN34th00:47:3000:47:36+00:13:38
89th

168

Martin RenfreyM76thV4029th00:47:2400:47:41+00:13:32
90th

394

Matthew BrindleM77thSEN35th00:47:2900:47:49+00:13:37
91st

216

Thomas KirmanM78thSEN36thLincoln & District Runners00:47:3700:47:50+00:13:45
92nd

332

Rachel WesleyF14thSEN8th00:47:3900:47:51+00:13:47
93rd

420

Phil PickwellM79thV5011thSKEGNESS & DISTRICT RC00:47:4400:47:54+00:13:52
94th

301

George StantonM80thSEN37th00:47:4500:48:00+00:13:53
95th

448

David GeorgeM81stV5012thCaistor Running Club00:47:4600:48:02+00:13:54
96th

4

Paul FitzgeraldM82ndV4030th00:47:5700:48:05+00:14:05
97th

413

Joseph PellM83rdSEN38th00:48:0000:48:07+00:14:08
98th

144

Liam MosesM84thSEN39th00:48:1400:48:16+00:14:22
99th

351

Steven GreenM85thV604thWolds Veteran RC00:48:1600:48:18+00:14:24
100th

217

Mariusz SockoM86thSEN40th00:47:4600:48:19+00:13:54
101st

267

Steve RobinsonM87thSEN41stsleaford striders00:48:1300:48:36+00:14:21
102nd

341

Pete PocklingtonM88thV5013thSKEGNESS & DISTRICT RC00:48:2600:48:45+00:14:34
103rd

197

Leanne RickettF15thSEN9thSKEGNESS & DISTRICT RC00:48:2700:48:46+00:14:35
104th

440

Philip WoodwardM89thV4031st00:48:3500:49:06+00:14:43
105th

184

Martin JessopM90thV4032ndSkegness Coasters00:49:1500:49:20+00:15:23
106th

57

Sarah HydeF16thV407thSKEGNESS & DISTRICT RC00:49:1900:49:26+00:15:27
107th

379

Richard TimminsM91stSEN42nd00:48:5300:49:32+00:15:01
108th

111

Chris CussonsM92ndSEN43rd00:49:1100:49:37+00:15:19
109th

153

Debbie JinksF17thV501stMABLETHORPE RUNNING CLUB00:49:3300:49:44+00:15:41
110th

409

Stuart TurnerM93rdSEN44th00:49:5400:50:01+00:16:02
111st

296

Clif AbbottM94thV5014thSKEGNESS & DISTRICT RC00:49:5300:50:02+00:16:01
112nd

487

Kerry HallsworthF18thV408thCaistor Running Club00:49:4600:50:03+00:15:54
113rd

285

David PeckhamM95thV4033rd00:50:0300:50:13+00:16:11
114th

178

Richard FlyeM96thV5015th00:49:4800:50:14+00:15:56
115th

210

Gary HoodM97thV5016th00:50:0900:50:24+00:16:17
116th

510

Scott DuttonM98thV4034thLITTLEDOWN HARRIERS00:50:2500:50:36+00:16:33
117th

3

Mark NindM99thV5017thLincoln & District Runners00:50:2300:50:37+00:16:31
118th

123

Martin ChapmanM100thSEN45thSKEGNESS & DISTRICT RC00:50:3400:50:40+00:16:42
119th

382

Ryan JohnsonM101stSEN46thSkegness Triathlon Club00:50:2300:50:41+00:16:31
120th

291

Simon RavenhallM102ndV605thsleaford striders00:50:3500:50:49+00:16:43
121st

199

Donna HowdenF19thV409th00:50:4500:50:58+00:16:53
122nd

339

Steve RoodeM103rdV5018thMalvern Joggers00:50:1500:51:00+00:16:23
123rd

227

Odette ArundelF20thV4010thSKEGNESS & DISTRICT RC00:50:5600:51:04+00:17:04
124th

225

Catriona KissF21stV4011thSKEGNESS & DISTRICT RC00:51:0000:51:07+00:17:08
125th

104

Sarah CouplandF22ndSEN10thSKEGNESS & DISTRICT RC00:50:5100:51:08+00:16:59
126th

344

Ben AllisonM104thSEN47th00:51:0900:51:23+00:17:17
127th

155

Lynsey ToddF23rdV4012th00:51:2100:51:28+00:17:29
128th

118

Gail DaviesF24thV502ndSKEGNESS & DISTRICT RC00:51:1900:51:29+00:17:27
129th

393

Dave SmithM105thV5019th00:51:2700:51:38+00:17:35
130th

511

Tracy AshleyF25thV4013thLITTLEDOWN HARRIERS00:51:3100:51:42+00:17:39
131st

449

Colin FinchamM106thV5020thCaistor Running Club00:51:3400:51:50+00:17:42
132nd

509

Darius SaulysM107thV4035th00:51:4300:51:51+00:17:51
133rd

150

John WilbrahamM108thV4036th00:51:4900:51:59+00:17:57
134th

102

Brian LeeM109thV5021st00:50:4600:52:01+00:16:54
135th

271

Richard TitchmarshM110thV70+1stLincoln Wellington AC00:51:5800:52:07+00:18:06
136th

423

Rebecca RichardsF26thV4014th00:51:4900:52:08+00:17:57
137th

38

Melanie StandbrookF27thSEN11thSKEGNESS & DISTRICT RC00:51:5800:52:11+00:18:06
138th

54

Bob GreenM111stV4037thSKEGNESS & DISTRICT RC00:51:3600:52:13+00:17:44
139th

1

Janet HarmstonF28thV503rdSkegness Coasters00:52:0600:52:15+00:18:14
140th

213

Melanie PapworthF29thSEN12thsleaford striders00:52:0600:52:17+00:18:14
141st

504

Matthew JonesM112ndSEN48th00:52:0000:52:18+00:18:08
142nd

207

Liz TodF30thV504thLincoln Wellington AC00:52:0900:52:21+00:18:17
143rd

158

Helen KirkF31stV4015th00:52:0500:52:22+00:18:13
144th

132

William KellyM113rdSEN49thSKEGNESS & DISTRICT RC00:52:1800:52:26+00:18:26
145th

369

Charmane HolgateF32ndSEN13thSKEGNESS & DISTRICT RC00:52:1900:52:27+00:18:27
146th

435

Neil TeatherM114thV4038th00:52:1700:52:31+00:18:25
147th

98

David YoungM115thV4039thSkegness Coasters00:52:0300:52:34+00:18:11
148th

292

Katie CooperF33rdSEN14th00:52:1600:52:41+00:18:24
149th

209

Antonia TodF34thSEN15th00:52:3900:52:50+00:18:47
150th

262

Samantha PeckhamF35thV4016thSKEGNESS & DISTRICT RC00:52:3800:52:50+00:18:46
151st

45

Trudy ClarkeF36thV505th00:52:4200:52:51+00:18:50
152nd

343

Trudy ConnorF37thV506thTrudy Connor00:52:4300:52:52+00:18:51
153rd

476

DAVE SmithM116thV606thLincoln Wellington AC00:52:5900:53:10+00:19:07
154th

110

Suzanne WainF38thSEN16thSkegness Triathlon Club00:53:0100:53:12+00:19:09
155th

370

Jeff SheltonM117thV5022ndSKEGNESS & DISTRICT RC00:53:0200:53:15+00:19:10
156th

160

David PollardM118thV4040th00:53:1400:53:31+00:19:22
157th

121

Andy WilkinsonM119thV5023rdSkegness Coasters00:53:3400:53:44+00:19:42
158th

461

Nicola BurrowsF39thSEN17th00:53:3500:53:51+00:19:43
159th

434

Julie ReaF40thSEN18th00:53:3500:53:52+00:19:43
160th

406

Scott DanielsM120thV4041st00:53:2800:54:03+00:19:36
161st

407

Richard DanielsM121stSEN50th00:53:3100:54:07+00:19:39
162nd

52

Michael HawkesfordM122ndV4042ndSkegness Coasters00:53:4100:54:09+00:19:49
163rd

61

Nathan FisherM123rdV4043rdSkegness Coasters00:53:5300:54:13+00:20:01
164th

482

Stewart InglisM124thV5024th00:54:0300:54:18+00:20:11
165th

53

saraF41stV4017thNewark Striders00:54:1400:54:30+00:20:22
166th

450

Georgina BacheF42ndSEN19thSKEGNESS & DISTRICT RC00:54:1600:54:51+00:20:24
167th

50

Jody RaggoF43rdSEN20th00:54:4200:54:54+00:20:50
168th

231

Lauren BrownF44thSEN21st00:54:2700:54:55+00:20:35
169th

185

Gemma GrisewoodF45thSEN22nd00:54:2400:54:56+00:20:32
170th

83

Peter MotleyM125thV4044thLINCOLN CITY JOGGERS00:54:2500:54:57+00:20:33
171st

84

Sarah FitzgeraldF46thSEN23rd00:54:2500:54:57+00:20:33
172nd

494

Victoria CassF47thSEN24thLOUTH AC00:54:4700:54:57+00:20:55
173rd

270

Gary ClarkM126thV4045th00:55:0300:55:08+00:21:11
174th

63

Angela WaldronF48thV507th00:54:4500:55:21+00:20:53
175th

396

Alison MarwoodF49thSEN25th00:55:1300:55:22+00:21:21
176th

491

Andrea MettamF50thV4018thMABLETHORPE RUNNING CLUB00:55:1500:55:26+00:21:23
177th

189

Melanie WheelerF51stV4019thSkegness Triathlon Club00:55:1700:55:29+00:21:25
178th

71

Sam GoldsmithM127thSEN51st00:54:5300:55:31+00:21:01
179th

446

Jamie StantonM128thV4046thSKEGNESS & DISTRICT RC00:55:1600:55:32+00:21:24
180th

388

Eva JonesF52ndV4020th00:55:2300:55:41+00:21:31
181st

505

Keeley BarnettF53rdV4021st00:55:2700:55:45+00:21:35
182nd

516

Andrew ElsonM129thV5025th00:55:3000:55:49+00:21:38
183rd

214

Mark PatrickM130thV4047th00:55:3000:55:59+00:21:38
184th

55

Kerry Bird GreenF54thV4022ndSKEGNESS & DISTRICT RC00:55:2400:56:02+00:21:32
185th

76

Steven WhitfordM131stV4048th00:55:5500:56:14+00:22:03
186th

290

Julie PearsonF55thSEN26th00:56:0400:56:16+00:22:12
187th

492

Jayne WallisF56thV508thSKEGNESS & DISTRICT RC00:56:0500:56:27+00:22:13
188th

41

Suzanne WildeF57thSEN27th00:56:1700:56:31+00:22:25
189th

6

Ruth WatkinsF58thSEN28th00:56:0900:56:32+00:22:17
190th

246

Noel BradleyM132ndV607thSKEGNESS & DISTRICT RC00:56:2600:56:36+00:22:34
191st

114

Victoria HolmesF59thSEN29th00:56:2300:56:38+00:22:31
192nd

269

Paul WhitfieldM133rdV4049thSkegness Coasters00:56:1500:56:44+00:22:23
193rd

273

Lynton CredlandM134thSEN52nd00:56:1400:56:51+00:22:22
194th

373

Vivienne MartinF60thV601st00:56:3900:56:52+00:22:47
195th

358

Richard JanssenM135thV4050th00:56:5600:57:04+00:23:04
196th

27

Karen HindleM136thV4051st00:56:4600:57:11+00:22:54
197th

455

Neil MaundM137thV4052nd00:57:0400:57:14+00:23:12
198th

5

Max StubbingsM138thSEN53rd00:57:1000:57:23+00:23:18
199th

403

Vijayendra WaykarM139thSEN54th00:56:4700:57:25+00:22:55
200th

212

Sarah SmithF61stV602ndSKEGNESS & DISTRICT RC00:57:1400:57:28+00:23:22
201st

89

Wayne BrennanM140thSEN55th00:57:1400:57:30+00:23:22
202nd

117

Helen NelsonF62ndV509thSKEGNESS & DISTRICT RC00:57:0400:57:34+00:23:12
203rd

179

Jon RawsonM141stV4053rd00:57:0900:57:36+00:23:17
204th

203

Julie GoodwinF63rdV4023rdSKEGNESS & DISTRICT RC00:57:1100:57:46+00:23:19
205th

103

Gemma WillsF64thSEN30thSKEGNESS & DISTRICT RC00:57:2300:57:46+00:23:31
206th

252

Sarah-Jane EggletonF65thV4024thSKEGNESS & DISTRICT RC00:57:2500:57:47+00:23:33
207th

143

Holly GoodwinF66thSEN31stSKEGNESS & DISTRICT RC00:57:3500:57:48+00:23:43
208th

198

Ernie BradshawM142ndV70+2nd00:57:4200:57:51+00:23:50
209th

499

Kate SiviterF67thV4025th00:57:2000:57:54+00:23:28
210th

249

Shaun ArrowsmithM143rdV4054th00:57:1400:57:55+00:23:22
211st

151

Sarah SellarsF68thSEN32ndSKEGNESS & DISTRICT RC00:57:4500:57:56+00:23:53
212nd

233

Joanna BonehillF69thV4026th00:57:2800:57:58+00:23:36
213rd

250

Kimberley PittamF70thSEN33rdSKEGNESS & DISTRICT RC00:57:4700:57:58+00:23:55
214th

352

Susan GreenF71stV603rdWolds Veteran RC00:58:0000:58:06+00:24:08
215th

13

Paul SeniorM144thV4055th00:57:5900:58:10+00:24:07
216th

428

Sarah BreedsF72ndV4027thsleaford striders00:57:4200:58:12+00:23:50
217th

443

Maria YuillF73rdV5010thSKEGNESS & DISTRICT RC00:58:0400:58:15+00:24:12
218th

68

Rebecca GoodrickF74thSEN34th00:57:3200:58:15+00:23:40
219th

192

Emma KayeF75thV4028th00:58:0900:58:32+00:24:17
220th

297

Caroline BaileyF76thSEN35th00:57:5200:58:34+00:24:00
221st

472

Carol SilverwoodF77thV5011th00:58:0500:58:35+00:24:13
222nd

72

Debi BradleyF78thSEN36th00:58:2900:58:36+00:24:37
223rd

320

Anne SmithF79thSEN37th00:58:0300:58:38+00:24:11
224th

507

Emma MorrisonF80thV5012thCaistor Running Club00:58:2800:58:45+00:24:36
225th

229

Helen CrossleyF81stV4029thWORKSOP HARRIERS00:58:2400:58:47+00:24:32
226th

80

Liam CumberlidgeM145thSEN56th00:58:1100:58:49+00:24:19
227th

312

Michelle FosterF82ndSEN38th00:58:1400:58:49+00:24:22
228th

335

SHAUN FlintM146thV4056th00:58:1700:58:53+00:24:25
229th

129

Brenda EvisonF83rdV4030th00:58:3100:58:54+00:24:39
230th

60

Craig TuplinM147thSEN57th00:58:3300:58:55+00:24:41
231st

417

Heather BaxterF84thV4031st00:58:4700:58:57+00:24:55
232nd

493

Andrew WallisM148thV5026thSKEGNESS & DISTRICT RC00:58:4000:59:02+00:24:48
233rd

65

Amy KentF85thSEN39th00:58:3900:59:03+00:24:47
234th

64

Julie KentF86thSEN40th00:58:4500:59:10+00:24:53
235th

221

Clair ParkerF87thSEN41stRothwell & District Harriers00:59:0000:59:12+00:25:08
236th

309

Martin WillertonM149thSEN58th00:58:3600:59:14+00:24:44
237th

181

Michael NolanM150thV5027th00:58:4600:59:22+00:24:54
238th

182

Beverley HarkerF88thV604th00:58:4400:59:22+00:24:52
239th

219

Debra CussonsF89thV5013thSkegness Coasters00:58:5500:59:23+00:25:03
240th

120

Kerri-Anne StuartF90thSEN42nd00:58:5700:59:28+00:25:05
241st

124

Katherine SchmidtF91stV5014th00:59:1600:59:30+00:25:24
242nd

101

Janine BakerF92ndV4032nd00:59:0700:59:35+00:25:15
243rd

206

Andrew PresttM151stV5028th00:59:0400:59:43+00:25:12
244th

25

Lynsey BallansF93rdV4033rdSKEGNESS & DISTRICT RC00:59:2300:59:47+00:25:31
245th

253

Matthew EggletonM152ndSEN59thSKEGNESS & DISTRICT RC00:59:2300:59:53+00:25:31
246th

7

Helen McgroryF94thSEN43rdBeeston AC00:59:3500:59:55+00:25:43
247th

8

David CrossM153rdSEN60thBeeston AC00:59:3500:59:55+00:25:43
248th

90

Rebecca GriceF95thSEN44thSKEGNESS & DISTRICT RC00:59:2500:59:55+00:25:33
249th

367

Derrick NobleM154thV5029thCleethorpes & District AC00:59:1400:59:56+00:25:22
250th

319

Phillip SmithM155thV4057th00:59:2200:59:57+00:25:30
251st

471

Janice ThomsonF96thV605th00:59:5101:00:07+00:25:59
252nd

97

Katie MooreF97thSEN45thSkegness Coasters00:59:4501:00:14+00:25:53
253rd

5128

Mickaela CraneF98thSEN46th00:59:5901:00:15+00:26:07
254th

318

Liam BlackM156thV4058th00:59:5001:00:24+00:25:58
255th

149

Rachel ChadwickF99thV4034thVegan Runners01:00:0501:00:25+00:26:13
256th

152

Trevor HiscoxM157thV5030thMansfield Harriers01:00:0601:00:25+00:26:14
257th

473

Val ArmstrongF100thSEN47th01:00:0001:00:29+00:26:08
258th

317

Donna AdlardF101stSEN48thLOUTH AC00:59:5001:00:33+00:25:58
259th

261

Emma WoodsF102ndSEN49th01:00:2401:00:36+00:26:32
260th

368

Claire DohertyF103rdV4035th01:00:2701:00:46+00:26:35
261st

431

Loraine CorfieldF104thV4036thScunthorpe & District AC01:00:2901:00:47+00:26:37
262nd

156

Helen BennettF105thV606thHuncote Harriers01:00:2801:00:47+00:26:36
263rd

502

Sarah BurtonF106thV5015thSKEGNESS & DISTRICT RC01:00:2801:00:50+00:26:36
264th

464

Spencer DaviesM158thSEN61st01:00:2801:00:52+00:26:36
265th

119

Samantha CrossF107thSEN50thSKEGNESS & DISTRICT RC01:00:3201:00:54+00:26:40
266th

416

Victoria AttonF108thSEN51st01:00:1801:00:55+00:26:26
267th

138

Craig StephenM159thSEN62nd01:00:1901:00:59+00:26:27
268th

139

Emma StephenF109thSEN52nd01:00:2101:00:59+00:26:29
269th

248

Shawn ThomasM160thV5031st01:00:4301:01:00+00:26:51
270th

496

Karen GalvinF110thV5016th01:00:3301:01:04+00:26:41
271st

137

Rachel HowardF111stSEN53rdBushfield Joggers01:00:5301:01:06+00:27:01
272nd

281

Sally CadleF112ndV4037thSKEGNESS & DISTRICT RC01:00:5901:01:11+00:27:07
273rd

109

Matthew JacksonM161stSEN63rd01:00:3901:01:23+00:26:47
274th

223

Brendon BuckleyM162ndV608thGrantham Running Club01:01:0501:01:26+00:27:13
275th

242

Teresa ArnoldF113rdV4038th01:01:0401:01:28+00:27:12
276th

306

Hannah NorthF114thSEN54thsleaford striders01:01:0501:01:32+00:27:13
277th

307

Hollie CarringtonF115thSEN55th01:01:0501:01:32+00:27:13
278th

230

Paul WaterfieldM163rdV609th01:01:2501:01:34+00:27:33
279th

23

Rebecca HollickF116thV4039thTeam Anstey Amblers and Runners01:01:1301:01:35+00:27:21
280th

224

Yvonne BuckleyF117thV5017thGrantham Running Club01:01:1701:01:37+00:27:25
281st

372

Becky HarrisonF118thSEN56th01:01:1401:01:38+00:27:22
282nd

20

Helen KennedyF119thV4040thSkegness Coasters01:01:2901:01:43+00:27:37
283rd

342

Roberto RocciM164thV4059thSKEGNESS & DISTRICT RC01:01:3801:01:48+00:27:46
284th

322

Jonathan TeshM165thV4060th01:01:1501:01:50+00:27:23
285th

15

Linda LawsF120thV5018thLOUTH AC01:01:2301:01:55+00:27:31
286th

16

David LawsM166thV5032ndLOUTH AC01:01:2301:01:56+00:27:31
287th

40

Margaret ThompsonF121stV5019th01:01:3901:02:01+00:27:47
288th

452

Steve LangfordM167thV4061stSKEGNESS & DISTRICT RC01:01:5401:02:04+00:28:02
289th

56

Kerry BennettF122ndV4041stSKEGNESS & DISTRICT RC01:01:5501:02:05+00:28:03
290th

75

Julie CroftF123rdV4042nd01:02:0801:02:23+00:28:16
291st

195

Faye HemingwayF124thSEN57thNOTFAST RUNNING CLUB01:02:1501:02:32+00:28:23
292nd

146

Gary HorsfieldM168thV5033rd01:01:5701:02:33+00:28:05
293rd

126

Christopher SmithM169thV5034th01:02:0401:02:40+00:28:12
294th

350

Jimmy HearnM170thV5035thSKEGNESS & DISTRICT RC01:02:0201:02:41+00:28:10
295th

200

Louise KirkF125thV4043rd01:02:2401:02:41+00:28:32
296th

349

Emmajean HearnF126thV4044thSKEGNESS & DISTRICT RC01:02:0301:02:42+00:28:11
297th

377

Karen ShingletonF127thSEN58th01:02:0401:02:43+00:28:12
298th

62

Sandra ColmanF128thV5020thSkegness Coasters01:02:2501:02:46+00:28:33
299th

28

Rachel ShinnF129thV4045thSkegness Coasters01:02:3301:02:54+00:28:41
300th

19

Robin HarrisonM171stV5036thSKEGNESS & DISTRICT RC01:02:4701:02:57+00:28:55
301st

484

Patrick CottonM172ndV6010th01:02:4101:02:58+00:28:49
302nd

439

Linda IngramF130thV5021stSkegness Coasters01:02:5901:03:01+00:29:07
303rd

477

Barry NortonM173rdV70+3rdScunthorpe & District AC01:02:4101:03:08+00:28:49
304th

411

Catherine SimpsonF131stV607th01:02:4401:03:18+00:28:52
305th

453

Janice ClipsonF132ndV5022ndBarton & District AC01:02:5901:03:25+00:29:07
306th

51

Eleanor RutherfordF133rdSEN59thSkegness Coasters01:03:0001:03:30+00:29:08
307th

58

Carole TumberF134thV5023rdSkegness Coasters01:03:0101:03:31+00:29:09
308th

165

Karen BoultonM174thV5037th01:03:0201:03:36+00:29:10
309th

187

John MannM175thV4062nd01:03:4901:03:55+00:29:57
310th

429

Sam TateF135thV4046thsleaford striders01:03:2601:03:56+00:29:34
311st

77

Amber SpiersF136thV4047thSKEGNESS & DISTRICT RC01:03:4601:04:01+00:29:54
312nd

136

Joanne SharpeF137thSEN60thBarton & District AC01:03:3801:04:05+00:29:46
313rd

489

Nicola PhotiouF138thSEN61stErewash Valley Running Club01:03:3601:04:11+00:29:44
314th

334

Nicky DuncumbF139thV5024th01:03:5801:04:17+00:30:06
315th

222

Corinne TomlinF140thSEN62nd01:03:5101:04:20+00:29:59
316th

127

Lesley SmithF141stV5025th01:03:4601:04:22+00:29:54
317th

228

Nigel BarnettM176thV5038th01:03:4501:04:22+00:29:53
318th

274

Sarah JonesF142ndSEN63rd01:03:4301:04:24+00:29:51
319th

236

Shirley BellF143rdV4048thsleaford striders01:03:5601:04:25+00:30:04
320th

391

Graham StaceyM177thV6011thsleaford striders01:03:5501:04:26+00:30:03
321st

235

ANNA ThompsonF144thV5026thsleaford striders01:03:5701:04:27+00:30:05
322nd

299

Katie SargeantF145thSEN64thCaistor Running Club01:04:0501:04:38+00:30:13
323rd

468

Selina ElsonF146thV5027thMABLETHORPE RUNNING CLUB01:04:3101:04:50+00:30:39
324th

26

Andy LundyM178thV5039thTeam Anstey Amblers and Runners01:04:3201:04:54+00:30:40
325th

169

Cathie MairF147thV608thCaistor Running Club01:04:3801:05:02+00:30:46
326th

404

Yvonne FoxF148thV5028th01:04:4601:05:21+00:30:54
327th

467

Raminderbir SinghM179thV4063rdWerrington Joggers01:04:4301:05:23+00:30:51
328th

31

Julie RenshawF149thV4049th01:05:0001:05:25+00:31:08
329th

226

Stewart PartridgeM180thV5040thNewark Striders Running Club01:05:1101:05:29+00:31:19
330th

293

Harriet ChapmanF150thSEN65th01:05:0501:05:48+00:31:13
331st

305

Lois SlocombeF151stSEN66th01:05:0701:05:50+00:31:15
332nd

243

Emma DeweyF152ndV4050th01:05:3001:05:52+00:31:38
333rd

167

Claire WrightF153rdSEN67th01:05:3601:05:58+00:31:44
334th

148

Chris MatherM181stV4064thBarton & District AC01:05:3401:06:01+00:31:42
335th

21

Ruth GeorgeF154thSEN68thBarton & District AC01:05:3701:06:03+00:31:45
336th

18

Julie MccafferF155thV4051st01:05:4701:06:05+00:31:55
337th

247

Sarah ThomasF156thV5029thSKEGNESS & DISTRICT RC01:05:5601:06:12+00:32:04
338th

279

Amanda DowningF157thV4052nd01:05:5001:06:13+00:31:58
339th

280

Garret BusbyM182ndSEN64th01:05:5101:06:14+00:31:59
340th

316

Marina StorrF158thV4053rdLOUTH AC01:05:3901:06:23+00:31:47
341st

412

Natalie ScottF159thSEN69thSKEGNESS & DISTRICT RC01:06:1101:06:25+00:32:19
342nd

5149

Alison MawsonF160thV609th01:05:5501:06:26+00:32:03
343rd

44

Derek MarshallM183rdV4065thTeam Anstey Amblers and Runners01:06:1101:06:32+00:32:19
344th

194

Kirsty WatsonF161stSEN70th01:06:2201:06:39+00:32:30
345th

39

helena SheltonF162ndV4054thSKEGNESS & DISTRICT RC01:06:1701:06:47+00:32:25
346th

441

Sarah MillburnF163rdV4055thScunthorpe & District AC01:06:1601:06:53+00:32:24
347th

304

Leisa PicklesF164thV4056thNewark Striders Running Club01:06:4201:07:00+00:32:50
348th

508

Lynne BobyF165thV4057thNewark Striders01:06:4301:07:00+00:32:51
349th

29

Lorraine IsaacF166thV4058thTeam Anstey Amblers and Runners01:06:5801:07:20+00:33:06
350th

451

Sally HigginsF167thV4059thSkegness Coasters01:06:5301:07:22+00:33:01
351st

30

David IsaacM184thV6012thTeam Anstey Amblers and Runners01:07:0201:07:22+00:33:10
352nd

142

Sharon BurtonF168thV5030thSKEGNESS & DISTRICT RC01:07:1301:07:29+00:33:21
353rd

392

Josephine JonesF169thV6010th01:07:1701:07:30+00:33:25
354th

355

Grant TuckerM185thV4066th01:07:2201:07:35+00:33:30
355th

157

Katherine MitchellF170thV4060th01:07:2101:07:39+00:33:29
356th

159

Elizabeth SampsonF171stV4061st01:07:2101:07:40+00:33:29
357th

361

Paul ThompsonM186thV6013th01:07:1801:07:43+00:33:26
358th

362

SUE McloughlinF172ndV6011thKimberley & District Striders01:07:2201:07:45+00:33:30
359th

263

LOUISE DarringtonF173rdV4062ndSKEGNESS & DISTRICT RC01:07:5401:08:10+00:34:02
360th

490

Rachel HydeF174thSEN71stCaistor Running Club01:07:4501:08:12+00:33:53
361st

414

Suzanne PierceF175thV4063rd01:07:4601:08:14+00:33:54
362nd

193

Tom StimsonM187thV4067thNewark Striders Running Club01:08:2301:08:39+00:34:31
363rd

79

Caroline DawsonF176thV4064th01:08:3001:08:55+00:34:38
364th

478

Janet NortonF177thV6012thScunthorpe & District AC01:08:2501:08:56+00:34:33
365th

525

Kathryn CheadleF178thV4065thsleaford striders01:08:3201:08:59+00:34:40
366th

284

Helen ChurchF179thV4066th01:09:0101:09:28+00:35:09
367th

498

Barbara OdlingF180thV5031stSkegness Coasters01:09:1501:09:36+00:35:23
368th

427

Kim JacklinF181stSEN72nd01:09:1101:09:54+00:35:19
369th

82

ADRIAN JarvisM188thV5041st01:10:0001:10:00+00:36:08
370th

295

Kimberley O'connellF182ndSEN73rdSKEGNESS & DISTRICT RC01:10:0001:10:29+00:36:08
371st

78

Lorraine ClarkeF183rdV5032ndSKEGNESS & DISTRICT RC01:10:1701:10:31+00:36:25
372nd

438

Laura MalthouseF184thSEN74th01:08:4401:10:49+00:34:52
373rd

437

Tanya MartynF185thV4067th01:08:4601:10:49+00:34:54
374th

360

Cathy MoncriefF186thV5033rd01:10:5101:11:15+00:36:59
375th

380

Helen Rice-mundyF187thV4068thMABLETHORPE RUNNING CLUB01:10:5501:11:29+00:37:03
376th

384

Louise WilleyF188thV4069thMABLETHORPE RUNNING CLUB01:10:5501:11:29+00:37:03
377th

5148

Bola TaiwoM189thV6014th01:11:4101:11:57+00:37:49
378th

359

Sharon CookeF189thV4070th01:11:5101:12:17+00:37:59
379th

397

Prach GilesM190thSEN65th01:12:0701:12:28+00:38:15
380th

163

Sarah EwenF190thV4071st01:12:2301:12:42+00:38:31
381st

174

Miriam HalfacreeF191stSEN75th01:12:2801:12:49+00:38:36
382nd

463

Robert GreenM191stSEN66th01:12:5601:12:56+00:39:04
383rd

398

Luke JohnsonM192ndSEN67th01:13:0201:13:24+00:39:10
384th

33

Cathleen DouceF192ndSEN76th01:13:2401:13:56+00:39:32
385th

32

Helen BoothF193rdSEN77th01:13:2501:13:57+00:39:33
386th

145

Fran AllisonF194thV5034thCaistor Running Club01:13:3001:14:03+00:39:38
387th

147

Cheryl MoorF195thV5035th01:13:3501:14:07+00:39:43
388th

488

Emily AvisonF196thSEN78th01:13:4901:14:14+00:39:57
389th

108

Gemma KingF197thSEN79th01:13:3101:14:15+00:39:39
390th

70

Anita RoseF198thSEN80th01:14:0601:14:46+00:40:14
391st

375

Katie LiddyF199thV4072nd01:14:2301:14:50+00:40:31
392nd

376

Joanne CouplandF200thV4073rd01:14:2401:14:51+00:40:32
393rd

506

Selvi SomasundaramF201stV4074th01:15:2101:16:02+00:41:29
394th

447

Emma FitzpatrickF202ndSEN81stSKEGNESS & DISTRICT RC01:15:3801:16:09+00:41:46
395th

107

Rebecca SylvesterF203rdSEN82ndSkegness Coasters01:15:5901:16:30+00:42:07
396th

162

Daisy WakefieldF204thSEN83rdLincoln & District Runners01:16:4501:16:59+00:42:53
397th

402

Sarah BirksF205thSEN84th01:17:3401:17:42+00:43:42
398th

430

Sarah HawkinsF206thV5036thSkegness Coasters01:17:3001:18:01+00:43:38
399th

202

Les ArrowsmithM193rdV70+4thSkegness Coasters01:17:1901:18:02+00:43:27
400th

321

Tracey SandsF207thV5037thSkegness Coasters01:17:3201:18:05+00:43:40
401st

95

Tina McphersonF208thV4075th01:17:5401:18:25+00:44:02
402nd

190

Paul McphieM194thSEN68thGBR01:18:5101:19:16+00:44:59
403rd

205

Natalie PresttF209thSEN85th01:19:0401:19:45+00:45:12
404th

204

Anne PresttF210thV4076th01:19:0501:19:46+00:45:13
405th

191

Cathy FarmerF211stV4077thSKEGNESS & DISTRICT RC01:19:2501:19:52+00:45:33
406th

303

Allison TaylorF212ndV4078thSKEGNESS & DISTRICT RC01:19:2601:19:54+00:45:34
407th

14

Anita UllyatF213rdV4079thSkegness Coasters01:19:3401:20:07+00:45:42
408th

220

Lyndsey MorleyF214thSEN86th01:19:5001:20:24+00:45:58
409th

266

Melanie PearsonF215thSEN87th01:21:1201:21:19+00:47:20
410th

91

Zara StonesF216thSEN88th01:22:1301:22:47+00:48:21
411st

47

Joanne PerzhillaF217thSEN89thSkegness Coasters01:22:1501:22:50+00:48:23
412nd

11

Kelly GallowayF218thSEN90thSkegness Coasters01:22:1301:22:52+00:48:21
413rd

99

Kayleigh GrayF219thSEN91st01:23:2301:23:38+00:49:31
414th

49

Lynn RandallF220thV6013thTeam Anstey Amblers and Runners01:23:5001:24:12+00:49:58
415th

94

Rebecca PorterF221stSEN92ndSkegness Coasters01:24:2401:24:58+00:50:32
416th

100

Claire ParkerF222ndV5038thSkegness Coasters01:24:3001:25:04+00:50:38
417th

483

Sandra HendersonF223rdV5039th01:26:1801:26:18+00:52:26
418th

112

Natasha AttwoodF224thSEN93rd01:25:5801:26:27+00:52:06
419th

238

Wendy BentonF225thSEN94thEye Community Runers01:25:5401:26:31+00:52:02
420th

347

Mike RavenM195thV4068th01:30:1401:30:39+00:56:22
421st

346

Joanne RavenF226thV4080thJoanne Raven01:30:1301:30:39+00:56:21
422nd

177

Jayne YoungF227thV5040th01:30:4401:31:10+00:56:52
423rd

183

Lisa WardF228thV4081st01:31:2101:31:46+00:57:29
DNF (1 in total)
-

105

Keith OttleyMV50Cleethorpes & District AC00:00:0000:00:00-

This results listing includes athletes who have opted not to show their full name. This is an option in the member profile settings.

You may also be interested in...

Skegness 10K 10 K Run 2018-12-02 10:00:00
Moorgreen Duathlon 2K Fun Run (Individual entry) 2018-10-14 09:00:00
The Night Trail 5 Miles 2018-11-02 19:00:00
Batman's Trail 8 Mile Run 2018-11-03 10:00:00