Castle Howard Triathlon 2017

Jul
22
2017

Splits

  • 1,500 metre Swim
  • 45 kilometre Cycle
  • 10 kilometre Run

Race Options

Organiser

Castle Triathlon Series

Contact details

Map

Standard Distance Relay

Triathlon | 2017-07-22 09:00am
1 viewed last hour.

All Race Results

Gender

Jump to bib

Pos#NameCatClubFinish Time
Finished (70 in total)
1st

1904

Hamish BatchelorM1st25-291st02:24:09-
2nd

1902

Eleanor MilosevicF1st30-341st02:50:08+00:25:59
2nd

1902

John GascoigneM2nd60-641st02:50:08+00:25:59
2nd

1902

Ioan MilosevicM2nd30-341st02:50:08+00:25:59
5th

1899

LIZ RylottF2ndV401st02:51:39+00:27:30
5th

1899

Tanya SmithF2ndV501st02:51:39+00:27:30
5th

1899

Sarah PennockF2ndV401st02:51:39+00:27:30
8th

1914

Chris PennockM4thV501st02:51:52+00:27:43
8th

1914

Jon SmithM4thV501st02:51:52+00:27:43
8th

1914

Paul PhillipsM4thV401st02:51:52+00:27:43
11th

1901

Alexandra BarronF5th35-391stLEEDS BRADFORD TRIATHLON CLUB02:55:08+00:30:59
11th

1901

Magdalen MillerF5th35-391st02:55:08+00:30:59
11th

1901

Georgie StarkeyF5th25-291st02:55:08+00:30:59
14th

1917

Corinne AinscoughF8th40-441stChorley Triathlon Club02:56:50+00:32:41
14th

1917

Gemma KhooF8th30-342nd02:56:50+00:32:41
14th

1917

Richard FarronM7thV402nd02:56:50+00:32:41
17th

1910

Graham TaitM8th35-391st03:02:33+00:38:24
17th

1910

Matthew SimpsonM8th35-391st03:02:33+00:38:24
17th

1910

James ParkerM8th40-441st03:02:33+00:38:24
20th

1913

Mike WalshM11th60-642nd03:07:40+00:43:31
20th

1913

Paul MosesM11th30-342nd03:07:40+00:43:31
20th

1913

David WalshM11th30-342nd03:07:40+00:43:31
23rd

1915

James BartholomewM14thV403rd03:08:26+00:44:17
23rd

1915

John O' NeilM14th60-643rd03:08:26+00:44:17
23rd

1915

Rachel BartholomewF10th35-393rd03:08:26+00:44:17
26th

1912

Peter RawsonM16th60-644th03:13:12+00:49:03
26th

1912

Graham JohnsonM16th25-292nd03:13:12+00:49:03
26th

1912

David RawsonM16th30-344th03:13:12+00:49:03
29th

1911

Lucy MarrinF11thSEN1st03:16:40+00:52:31
29th

1911

Alex CathieM19thSEN1st03:16:40+00:52:31
29th

1911

John MarrinM19thV503rd03:16:40+00:52:31
32nd

1909

Stephen HewettM21st60-645th03:22:30+00:58:21
32nd

1909

Ian BuxtonM21st60-645th03:22:30+00:58:21
32nd

1909

Mary HewettF12th60-641st03:22:30+00:58:21
35th

1900

Sharon AshleyF13th40-442nd03:25:17+01:01:08
35th

1900

Leigh MorlandF13thV403rd03:25:17+01:01:08
37th

1921

Timo YorkM23rd40-442nd03:26:25+01:02:16
37th

1921

Danielle ParkinF15th30-343rd03:26:25+01:02:16
37th

1921

James YorkM23rd35-393rd03:26:25+01:02:16
40th

1906

Alice MilnerF16th25-292nd03:28:09+01:04:00
40th

1906

Lara Zoeller-hareF16th30-344th03:28:09+01:04:00
40th

1906

Rachael RawsonF16th25-292nd03:28:09+01:04:00
43rd

1905

JAYNE AckroydF19thV502ndMALVERN TRIATHLON CLUB03:29:15+01:05:06
43rd

1905

Philip JM25thV601st03:29:15+01:05:06
43rd

1905

Richard FletcherM25th40-443rd03:29:15+01:05:06
46th

1916

Catherine WilsonF20th35-394thDEAL TRI03:36:18+01:12:09
46th

1916

Christine JoyF20thV404th03:36:18+01:12:09
46th

1916

Laura HarrisF20th35-394th03:36:18+01:12:09
49th

1918

Nicola GreenwoodF23rd30-345th03:38:48+01:14:39
49th

1918

Kirsty SuddesF23rd25-294th03:38:48+01:14:39
49th

1918

Elizabeth CochraneF23rd30-345th03:38:48+01:14:39
52nd

1923

Sarah BainbridgeF26th35-396th03:41:04+01:16:55
52nd

1923

Hayley SaltF26th40-443rd03:41:04+01:16:55
52nd

1923

Kate BrownF26th35-396th03:41:04+01:16:55
55th

1907

Garry TaylorM27thV504th03:42:23+01:18:14
55th

1907

Joanne CoadyF29thV503rd03:42:23+01:18:14
55th

1907

Caron TaylorF29thV503rd03:42:23+01:18:14
58th

1919

Susie BoyceF31st25-295th03:47:43+01:23:34
58th

1919

Shelley McclintockF31st25-295th03:47:43+01:23:34
58th

1919

Anna BollingerF31st25-295th03:47:43+01:23:34
61st

1897

Stephanie LeeF34thV405th03:51:32+01:27:23
61st

1897

Nina DobsonF34thV405th03:51:32+01:27:23
63rd

1903

Catriona AstburyF36thV407th04:07:30+01:43:21
63rd

1903

Julia TyrerF36thV407th04:07:30+01:43:21
63rd

1903

Veronica HubyF36thV407th04:07:30+01:43:21
66th

1908

Ellouise WarrebF39thSEN2nd04:11:14+01:47:05
66th

1908

Amelia CrossleyF39th25-298th04:11:14+01:47:05
66th

1908

Rob JonesM28thSEN2nd04:11:14+01:47:05
69th

1924

Clare GoddardF41st25-299th04:29:16+02:05:07
69th

1924

Lee HirstM29thSEN3rd04:29:16+02:05:07
DNF (3 in total)
-

1904

Geri BuckleyF25-2900:00:00-
-

1904

Sebastian BatchelorM25-2900:00:00-

This results listing includes athletes who have opted not to show their full name. This is an option in the member profile settings.

You may also be interested in...

Maltby Triathlon Super Sprint 2019-05-12 08:30:00
Skipton Triathlon Sprint Distance Relay 2019-04-14 08:00:00
Absolute Tri Adult Duathlon and Youth & TriStar Triathlon Tristart 2019-06-22 11:00:00
East Leake Triathlon Sprint Distance 2019-03-31 08:00:00