Windsor Winter Fun Run and Duathlon Series - Race 2 2017

Feb
19
2017

Splits

  • 10 kilometre Run

Race Options

Organiser

F3 EVENTS

Map

10K Fun Run

Running | 2017-02-19 09:00am
1 viewed last hour.

All Race Results

Gender

Jump to bib

Pos#NameCatClubChip TimeFinish Time
Finished (121 in total)
1st

1061

Shaan WhiteM1st18241st00:00:0000:33:53-
2nd

1079

Gavin HooperM2nd30341st00:00:0000:35:34-
3rd

438

Christopher ElmerM3rd25291stBasingstoke and Mid Hants Athletic Club00:00:0000:37:02-
4th

468

Lindsy JamesF1st35391stKimberworth Striders00:00:0000:38:27-
5th

486

Patrick MasseyM4th30342nd00:00:0000:39:23-
6th

443

Peter FlintM5th35391st00:00:0000:39:40-
7th

497

Hugo Patteson-knightM6th18242ndVelocity Wheelchair racers00:00:0000:40:07-
8th

496

MARK PattersonM7th40441stOXFORD TRI00:00:0000:41:00-
9th

539

John WrightM8th25292ndFarnham Triathlon Club00:00:0000:41:05-
10th

538

Jo WrightF2nd18241stFarnham Triathlon Club00:00:0000:41:13-
11th

471

Steven JonesM9th35392ndDatchet Dashers00:00:0000:42:30-
12th

532

Andy WarnerM10th30343rd00:00:0000:42:57-
13th

515

MATTHEW SnellingM11th40442nd00:00:0000:44:07-
14th

485

James MarchM12th18243rd00:00:0000:44:51-
15th

449

Douglas GallacherM13th30344th00:00:0000:45:02-
16th

432

MATTHEW CroxfordM14th30345th00:00:0000:45:18-
17th

1063

Seph BrownM15th25293rd00:00:0000:45:34-
18th

527

Yota WadaM16th40443rd00:00:0000:45:37-
19th

406

Tom BaninM17th25294th00:00:0000:45:46-
20th

530

Juliet WaltonF3rd35392ndEvolution Triathlon Club (Evo)00:00:0000:45:54-
21st

478

GEORGIOS KokkinopoulosM18th35393rd00:00:0000:45:59-
22nd

415

Catherine BradleyF4th40441st00:00:0000:46:55-
23rd

458

Penelope GraveneyF5th45491st00:00:0000:47:07-
24th

428

Sean CookeM19th30346th00:00:0000:47:54-
25th

540

Chris ZelkinM20th30347th00:00:0000:48:13-
26th

560

Steve JohnsoM21st25295th00:00:0000:48:27-
27th

435

Faye DonohueF6th35393rd00:00:0000:48:38-
28th

418

Mark BryantonM22nd40444th00:00:0000:48:46-
29th

412

Fiona Jane BishopF7th55591stWoking AC00:00:0000:49:08-
30th

488

James MccarthyM23rd30348th00:00:0000:49:26-
31st

520

Phil StubbingtonM24th50541st00:00:0000:50:04-
32nd

506

MICK RoseM25th50542nd00:00:0000:50:16-
33rd

442

Alex FirthM26th35394th00:00:0000:50:20-
34th

1083

Becky GrayM27th30349th00:00:0000:50:32-
35th

501

Alfred ProcterM28th35395th00:00:0000:50:38-
36th

429

Matthew CoolinM29th25296th00:00:0000:50:41-
37th

467

Gregory HorwoodM30th18244th00:00:0000:50:44-
38th

509

Hollie RyderF8th25291st00:00:0000:50:49-
39th

514

Jack SitwellM31st18245th00:00:0000:51:00-
40th

472

Beth JonesF9th35394thDatchet Dashers00:00:0000:51:12-
41st

457

Tim GraveneyM32nd40445th00:00:0000:51:22-
42nd

537

Jenny WoodF10th25292nd00:00:0000:51:35-
43rd

508

Lucy RoweF11th25293rd00:00:0000:52:01-
44th

414

Bev BlackburnF12th30341st00:00:0000:52:01-
45th

524

Thomas ThorntonM33rd303410th00:00:0000:52:01-
46th

422

Katherine CharlesF13th40442nd00:00:0000:52:12-
47th

474

Samantha KainF14th25294th00:00:0000:52:21-
48th

466

Emily HicksF15th35395th00:00:0000:52:53-
49th

469

Matt JenkinsM34th303411th00:00:0000:52:56-
50th

464

Sarah HawkinsF16th30342nd00:00:0000:53:01-
51st

439

Matt EspleyM35th40446th00:00:0000:53:08-
52nd

507

Philippa RowanF17th18242nd00:00:0000:53:28-
53rd

523

Susan ThomasF18th45492nd00:00:0000:53:36-
54th

433

Philip CroxfordM36th35396th00:00:0000:53:57-
55th

512

Sharon ShoppeeF19th45493rd00:00:0000:54:20-
56th

511

Guy ShepherdM37th40447th00:00:0000:54:37-
57th

536

Graeme WindleyM38th35397th00:00:0000:54:39-
58th

482

Katariin LindreF20th30343rd00:00:0000:54:39-
59th

413

Anna Bishop-baileyF21st35396th00:00:0000:54:39-
60th

494

Helen OldrieveF22nd25295th00:00:0000:54:46-
61st

1056

Salwa BoonF23rd50541st00:00:0000:55:10-
62nd

454

Bryony GloverF24th35397th00:00:0000:55:28-
63rd

1057

Fay NichollsF25th25296th00:00:0000:55:48-
64th

516

Elizabeth StapleyF26th25297th00:00:0000:55:49-
65th

1058

William StantonM39th25297th00:00:0000:55:53-
66th

498

Claire PeersF27th40443rd00:00:0000:56:09-
67th

503

Caroline RiddallF28th35398th00:00:0000:56:31-
68th

483

Isha LittleF29th40444thEvolution Triathlon Club (Evo)00:00:0000:57:05-
69th

480

Janet LevertonF30th60641st00:00:0000:57:09-
70th

504

Heather RidgusF31st18243rdEvolution Triathlon Club (Evo)00:00:0000:57:09-
71st

452

Kelly GibbsF32nd25298th00:00:0000:57:26-
72nd

479

Georgina LawsF33rd40445th00:00:0000:57:27-
73rd

462

Keith HardM40th50543rd00:00:0000:57:28-
74th

491

Louisa MeadF34th40446thU.K. Runchat00:00:0000:57:29-
75th

407

Hannah BeechF35th30344th00:00:0000:57:36-
76th

423

Emma ChattertonF36th40447th00:00:0000:57:38-
77th

456

Charlotte Grand-scruttonF37th35399th00:00:0000:57:42-
78th

430

Victoria CopnerF38th25299th00:00:0000:57:56-
79th

1059

Katie Harvard-taylorF39th252910th00:00:0000:57:56-
80th

1085

Karina CopnerF40th30345th00:00:0000:57:56-
81st

424

Jane ChisholmF41st30346th00:00:0000:58:00-
82nd

1072

Suzanne RegnersonF42nd50542nd00:00:0000:59:01-
83rd

409

Linda BeneF43rd30347th00:00:0000:59:02-
84th

434

Phil DonathyM41st40448th00:00:0000:59:45-
85th

440

Emily EvansF44th18244th00:00:0001:00:28-
86th

465

Joe HickeyM42nd303412th00:00:0001:00:29-
87th

495

Jennifer OwenF45th252911th00:00:0001:01:18-
88th

489

Neil McmullenM43rd40449th00:00:0001:02:06-
89th

1082

Gemma SissonF46th252912th00:00:0001:02:28-
90th

401

Monika AdamczakF47th252913th00:00:0001:02:39-
91st

490

Fiona McnicholasF48th40448th00:00:0001:02:50-
92nd

502

Sarah RiceF49th50543rd00:00:0001:02:52-
93rd

473

Ian JonesM44th25298th00:00:0001:02:58-
94th

1060

Catherine MurphyF50th45494th00:00:0001:02:58-
95th

455

Jo Goldie-brammerF51st30348th00:00:0001:03:07-
96th

431

Sarah CoxonF52nd30349th00:00:0001:03:26-
97th

444

Laura ForbesF53rd303410th00:00:0001:04:01-
98th

408

Sam BeechM45th35398th00:00:0001:04:21-
99th

525

Mark TomkinsonM46th404410th00:00:0001:04:21-
100th

447

Tom FullaloveM47th303413th00:00:0001:05:15-
101st

477

Louise KirkaldyF54th303411th00:00:0001:05:31-
102nd

576

Jeni SandersonF55th353910th00:00:0001:06:03-
102nd

425

Daniel ChowM48th35399th00:00:0001:06:03-
103rd

463

Symone HardingF55th40449th00:00:0001:09:09-
104th

1075

Virginie SixF56th353910th00:00:0001:09:17-
105th

492

Edward MorganM49th25299th00:00:0001:09:44-
106th

470

Sally JohnsonF57th18245th00:00:0001:09:45-
107th

481

Sophia LimF58th353911th00:00:0001:11:58-
108th

411

Simran BhatiaF59th252914th00:00:0001:13:10-
109th

487

Geraldine McaloonF60th45495th00:00:0001:13:27-
110th

505

Vicky RobertsonF61st353912th00:00:0001:13:50-
111st

521

Kelsey SturgesF62nd18246th00:00:0001:13:51-
112nd

419

Francesca BusuttilF63rd252915th00:00:0001:14:07-
113rd

701

SEAN JonesM50th45491stBracknell Forest Runners00:00:0001:14:39-
114th

513

David SibsonM51st353910th00:00:0001:14:39-
115th

421

Kate CarpenterF64th45496th00:00:0001:14:42-
116th

476

Martin KennedyM52nd404411th00:00:0001:14:43-
117th

1073

Ian PorterM53rd45492nd00:00:0001:17:26-
118th

448

Fiona GallacherF65th303412th00:00:0001:17:34-
119th

475

Chloe KearnsF66th303413th00:00:0001:21:02-

You may also be interested in...

Thames Run 5km distance 2019-05-19 09:30:00
Sutton 10K 10 K Run 2019-05-19 09:30:00
Race the Neighbours/ East Finchley 10K 2019-07-14 09:30:00
Boxing Day Run Runs and Walks for Under 18's 2019-12-26 10:25:00