Stamford Striders St Valentine's 30K 2017

Feb
12
2017

Splits

  • 30 kilometre Run

Race Options

Entry Details

Athlete places608
Age range18 - 99
Per entrant£25.00
Affiliation Discount£2.00

Race entry is sold out..

Organiser

Stamford Striders

Map

Individuals 30 K Run

Running | 2017-02-12 11:00am
1 viewed last hour.


Entry Details

Athlete places608
Age range18 - 99
Per entrant£25.00
Affiliation Discount£2.00

Race entry is sold out..

All Race Results

Gender

Jump to bib

Pos#NameCatClubChip TimeFinish Time
Finished (589 in total)
1st

469

Aaron ScottM1stSEN1st01:39:5601:39:58-
2nd

802

Steven HortonM2ndSEN2ndBedford & County01:48:0501:48:06+00:08:09
3rd

102

Brian CorleysM3rdV401stBushfield Joggers01:51:0701:51:09+00:11:11
4th

474

Stephen ShanksM4thSEN3rdVictoria Park Harriers & Tower Hamlets AC01:52:5001:52:54+00:12:54
5th

496

Carl SommerM5thSEN4thHERMITAGE HARRIERS01:52:5801:52:59+00:13:02
6th

466

Mark SandsM6thV451stSkegness & District Running Club01:53:1301:53:15+00:13:17
7th

297

TOM KingsnorthM7thSEN5thSaint Edmund Pacers01:54:3901:54:41+00:14:43
8th

528

Marc ThorpeM8thSEN6thLincoln Wellington AC01:54:5601:54:58+00:15:00
9th

933

Martin JamesM9thV402ndDoncaster AC01:55:0501:55:08+00:15:09
10th

317

Matt LauchM10thSEN7th01:55:1001:55:13+00:15:14
11th

865

Simon NewtonM11thSEN8thACKWORTH ROAD RUNNERS01:55:1901:55:22+00:15:23
12th

291

Andy KettM12thSEN9thNorth Norfolk Beach Runers01:55:5401:55:57+00:15:58
13th

542

Martin TroopM13thSEN10thLincoln Wellington AC01:56:1201:56:14+00:16:16
14th

487

James SkinnerM14thV403rdStamford Striders01:56:1501:56:18+00:16:19
15th

596

Danny WinnM15thSEN11thBEDFORD HARRIERS AC01:56:1701:56:19+00:16:21
16th

373

jim MorrisM16thV501stStamford Striders01:56:4001:56:41+00:16:44
17th

149

Robert EatonM17thSEN12thSouth Derbyshire Road Runners01:57:1001:57:17+00:17:14
18th

227

RICHARD HayesM18thSEN13thPenistone Fr & Ac01:57:3501:57:38+00:17:39
19th

514

Tom StokesM19thSEN14thErewash Valley Running Club01:57:4501:57:45+00:17:49
20th

164

Ben EvisonM20thSEN15thSkegness Coasters01:57:4601:57:48+00:17:50
21st

868

Nick OsbornM21stSEN16thHunts AC01:57:5801:58:01+00:18:02
22nd

388

Matthew NuttM22ndV452ndFormula One Circuit Crew01:57:5901:58:01+00:18:03
23rd

521

Paul TaylorM23rdSEN17th01:58:2601:58:28+00:18:30
24th

359

Stuart McneilM24thV404thFormula One Circuit Crew01:58:3701:58:40+00:18:41
25th

53

James BorrettM25thV453rdEye Community Runners01:59:2701:59:30+00:19:31
26th

863

Paul VeitchM26thV454thRiverside Runners01:59:3101:59:34+00:19:35
27th

89

Mike ChapmanM27thSEN18thNENE VALLEY HARRIERS01:59:5802:00:01+00:20:02
28th

403

Jon PeetM28thSEN19thPETERBOROUGH AC02:00:0102:00:02+00:20:05
29th

335

Jeff LucasM29thV405thWerrington Joggers02:00:3402:00:37+00:20:38
30th

15

Dave ArmstrongM30thV406thLincoln Wellington AC02:01:0902:01:12+00:21:13
31st

351

Stephen MasonM31stV407thBeeston AC02:01:2002:01:23+00:21:24
32nd

942

Mark BeardM32ndV502nd02:01:3902:01:41+00:21:43
33rd

165

Andrew FairleyM33rdV408thWootton Road Runners02:01:4802:01:51+00:21:52
34th

640

James HutchinsonM34thV409thNOTTS AC01:28:5702:02:10-
35th

398

Nickesh PatelM35thSEN20th02:02:0302:02:15+00:22:07
36th

141

Peter DuncanM36thV551stLincoln Wellington AC02:02:3702:02:40+00:22:41
37th

63

Jon BrayshawM37thV503rd02:02:3802:02:41+00:22:42
38th

273

NEIL ShortenM38thSEN21stRiverside Runners02:02:3902:02:43+00:22:43
39th

285

Sophie KellyF1stSEN1stCambridge & Coleridge AC02:02:5602:03:00+00:23:00
40th

507

colin StarkM39thV4010thNorth Norfolk Beach Runers02:03:1302:03:17+00:23:17
41st

502

Jevan RobertsonM40thSEN22ndNENE VALLEY HARRIERS02:03:2302:03:28+00:23:27
42nd

519

Philippa TaylorF2ndSEN2ndNENE VALLEY HARRIERS02:03:3902:03:42+00:23:43
43rd

394

Andrew PalombellaM41stSEN23rdBEDFORD HARRIERS AC02:03:3802:03:44+00:23:42
44th

187

Paul FurnessM42ndV504thBEDFORD HARRIERS AC02:03:3802:03:44+00:23:42
45th

116

Sarah CumberF3rdSEN3rdHalifax Harriers AC02:04:1202:04:18+00:24:16
46th

65

Andrew BrettM43rdSEN24thRamsey Road Runners02:04:2902:04:31+00:24:33
47th

295

Ady KingM44thV455th02:04:3202:04:37+00:24:36
48th

84

Neil CatchloveM45thV4011thLORDSHILL ROAD RUNNERS02:04:5202:04:55+00:24:56
49th

86

Alistair ChambersM46thV552ndIVANHOE RUNNERS02:04:5902:05:02+00:25:03
50th

929

JULIE WarnerF4thV451st02:05:3502:05:35+00:25:39
51st

415

Rhyse Plummer-colesM47thSEN25thBrj Run & Tri02:06:0302:06:08+00:26:07
52nd

423

Mark PoppleM48thSEN26thStamford Striders02:06:1702:06:20+00:26:21
53rd

573

Mike WellsM49thV4012thCaistor Running Club02:06:2902:06:32+00:26:33
54th

895

Tom GeorgeM50thSEN27thLincoln Wellington AC02:06:2902:06:33+00:26:33
55th

861

Kirstie SharmanF5thV401stBEDFORD HARRIERS AC02:06:4202:06:45+00:26:46
56th

464

James SadlierM51stSEN28thPETERBOROUGH AC02:06:5602:06:58+00:27:00
57th

481

Kevin Shelton-smithM52ndV553rdBEDFORD HARRIERS AC02:07:0402:07:10+00:27:08
58th

155

Justin ElvidgeM53rdV456thMARCH AC02:07:0902:07:13+00:27:13
59th

607

Gareth WilliamsM54thSEN29thStamford Striders02:07:1802:07:22+00:27:22
60th

286

Amelia KellyF6thSEN4th02:07:3102:07:35+00:27:35
61st

575

Suzy WestF7thSEN5thEye Community Runners02:07:1102:07:40+00:27:15
62nd

413

DARREN PingM55thSEN30thThorney RC02:07:4302:08:00+00:27:47
63rd

601

Stephen WoodM56thSEN31st02:08:0802:08:14+00:28:12
64th

90

Shane ChapmanM57thSEN32ndSouth Derbyshire Road Runners02:08:1102:08:16+00:28:15
65th

303

Ian KirkM58thV4013thLincoln Wellington AC02:08:2002:08:26+00:28:24
66th

12

Rosanna AndrewsF8thSEN6thNorthampton Road Runners02:08:2602:08:30+00:28:30
67th

482

Tom ShepherdM59thV4014thKettering Town Harriers02:08:0702:08:37+00:28:11
68th

232

ANDREW HendersonM60thV505thCambridge & Coleridge AC02:08:3502:08:42+00:28:39
69th

451

Raymond RobinsonM61stV601stBeaumont Rc02:08:5902:09:04+00:29:03
70th

194

Andy GibiinoM62ndSEN33rdPoplar Running Club02:09:1102:09:16+00:29:15
71st

914

Maija KozlovaF9thSEN7thCambridge & Coleridge02:09:2402:09:28+00:29:28
72nd

23

Matt BaileyM63rdV457thshelton striders02:09:2302:09:38+00:29:27
73rd

314

William LansdallM64thSEN34thGainsborough & Morton Striders02:09:3302:09:41+00:29:37
74th

813

David CourseM65thSEN35thBEDFORD HARRIERS AC02:09:4002:09:44+00:29:44
75th

937

Robert VincentM66thV4015thAbbey Runners02:09:4202:09:47+00:29:46
76th

534

Andy ToddM67thSEN36thNENE VALLEY HARRIERS02:09:4902:09:57+00:29:53
77th

898

Lisa DeaconF10thV351stNOTTS AC02:09:5102:10:01+00:29:55
78th

897

Pete DeaconM68thV458thNOTTS AC02:10:0102:10:01+00:30:05
79th

392

Steve OwenM69thV459thWymeswold02:10:2802:10:33+00:30:32
80th

896

Sophie DarlingF11thSEN8thLincoln Wellington AC02:10:3102:10:35+00:30:35
81st

369

Simon MooreM70thV4016thBrj Run & Tri02:10:4102:10:47+00:30:45
82nd

67

Lily BridgwoodF12thSEN9th02:10:5002:10:53+00:30:54
83rd

55

Sean BowenM71stV506thGarden City Runners02:11:0102:11:06+00:31:05
84th

7

Craig AllenM72ndV4017th02:11:0502:11:09+00:31:09
85th

873

DARREN WoodM73rdV4510thDoncaster AC02:11:1102:11:20+00:31:15
86th

472

Piers SerjeantM74thV4018thRiverside Runners02:11:1502:11:21+00:31:19
87th

902

Chris PellM75thSEN37thCambridge and Coleridge AC02:11:3702:11:42+00:31:41
88th

520

Jonathan TaylorM76thSEN38thStamford Striders02:11:5202:11:58+00:31:56
89th

431

John QueenanM77thV4511thILKESTON RUNNING CLUB02:11:5702:12:02+00:32:01
90th

360

Gav MeadowsM78thSEN39thGrantham Running Club02:12:3502:12:40+00:32:39
91st

859

Alex WrightM79thV4512thCORBY AC02:12:1202:12:42+00:32:16
92nd

238

Russ HewittM80thSEN40th02:12:5402:12:59+00:32:58
93rd

271

ROBERT JallandM81stV507thCharnwood AC02:13:0002:13:09+00:33:04
94th

913

Rob MoirM82ndV508thCambridge & Coleridge02:12:5702:13:14+00:33:01
95th

397

Andrew PaskM83rdSEN41stGrantham Running Club02:13:2202:13:29+00:33:26
96th

448

Dean RiggallM84thV4019thGrantham Running Club02:13:1402:13:29+00:33:18
97th

883

SAMANTHA IliffeF13thSEN10thNorth Derbyshire02:13:2802:13:40+00:33:32
98th

109

Andrew LarhamM85thV554thMARCH AC02:13:4202:13:48+00:33:46
99th

315

Geraldine LarhamF14thV452ndMARCH AC02:13:4402:13:48+00:33:48
100th

424

Mike PotterM86thSEN42ndKINGSTON UPON HULL AC02:13:5602:13:58+00:34:00
101st

862

David SharmanM87thV4020thBEDFORD HARRIERS AC02:14:0202:14:05+00:34:06
102nd

304

PETER KirwinM88thV4513thEye Community Runners02:14:1602:14:24+00:34:20
103rd

875

David CorbettM89thV4021stRetford AC02:14:3902:14:50+00:34:43
104th

161

Sian EvansF15thSEN11thSTEEL CITY STRIDERS02:15:0402:15:16+00:35:08
105th

401

HANNAH PeelF16thSEN12thSheffield Triathlon Club02:15:1202:15:21+00:35:16
106th

226

Carolyn HayF17thV402ndREDHILL ROAD RUNNERS02:15:1402:15:25+00:35:18
107th

406

Jonathan PepperM90thV4022nd02:15:1702:15:29+00:35:21
108th

900

Katie SamuelsonF18thV352ndCambridge & Coleridge02:15:2702:15:30+00:35:31
109th

6

Arry NathanM91stV4023rdHolme Pierrepont RC02:15:2602:15:38+00:35:30
110th

436

ED RawlingsM92ndV4024thNorth Norfolk Beach Runers02:15:1502:15:49+00:35:19
111st

283

Joseph KeepingM93rdSEN43rd02:15:4202:15:57+00:35:46
112nd

160

GARETH EvansM94thSEN44thSTEEL CITY STRIDERS02:15:4802:15:59+00:35:52
113rd

338

David Lyndon TurnerM95thV509th02:15:5402:16:03+00:35:58
114th

76

Jason BurkeM96thSEN45thStamford Striders02:16:0702:16:12+00:36:11
115th

884

ANDREW ToddM97thSEN46thNorth Derbyshire02:16:1602:16:28+00:36:20
116th

803

RICHARD HarrisonM98thV4514thKINGSTON UPON HULL AC02:16:3302:16:37+00:36:37
117th

277

Tony JohnsonM99thV5010thRopsley Road Runners02:16:3002:16:37+00:36:34
118th

71

Peter BrownM100thV555thSTEEL CITY STRIDERS02:16:3802:16:45+00:36:42
119th

91

Catherine CharltonF19thV353rdNOTTS AC02:16:4302:16:54+00:36:47
120th

587

Matthew WilliamsonM101stSEN47thGrantham Running Club02:16:4902:16:56+00:36:53
121st

252

Robert HowbrookM102ndV556thGrantham Running Club02:16:5702:17:03+00:37:01
122nd

510

Martin StevensM103rdV4025thWerrington Joggers02:17:0302:17:20+00:37:07
123rd

876

Claire Hayes-gillF20thV403rdRetford AC02:17:2102:17:32+00:37:25
124th

50

Ashley BondM104thSEN48th02:17:3602:17:40+00:37:40
125th

176

Joanne FinchF21stSEN13thNOTTS AC02:17:2302:17:43+00:37:27
126th

486

Rod SinnottM105thV5011thfenland rc02:17:2202:17:45+00:37:26
127th

27

William BarfieldM106thSEN49th02:17:3802:17:48+00:37:42
128th

488

Billy SlavenM107thSEN50thWerrington Joggers02:17:3502:17:53+00:37:39
129th

40

RICKY BellettM108thSEN51stStamford Striders02:17:5602:18:00+00:38:00
130th

229

CHRISTINE HeatonF22ndV501stHolme Pierrepont RC02:18:1602:18:28+00:38:20
131st

427

Euan PrasserM109thV4026thNorth Norfolk Beach Runers02:18:3302:18:42+00:38:37
132nd

479

Andy SheltonM110thV4515thSkegness & District Running Club02:18:3602:18:43+00:38:40
133rd

382

Kevin MyersM111stV4027thWootton Road Runners02:18:3202:18:44+00:38:36
134th

910

Alexander TelferM112ndV5012thSkegness and district02:18:4002:18:47+00:38:44
135th

145

Holly DurhamF23rdV354thGrantham Running Club02:18:4002:18:48+00:38:44
136th

334

Wayne LoweM113rdV4028thsutton harriers02:18:4202:18:51+00:38:46
137th

810

TONY GoodyearM114thV4029thsutton in ashfield harriers02:18:5502:19:03+00:38:59
138th

809

Sarah HutchinsonF24thV404thsutton in ashfield harriers02:18:5502:19:03+00:38:59
139th

578

Calum WestonM115thSEN52nd02:19:1002:19:21+00:39:14
140th

489

Neil SmithM116thSEN53rdLong Eaton RC02:19:2902:19:43+00:39:33
141st

69

Ross BrownM117thV4030thKettering Town Harriers02:19:1902:19:49+00:39:23
142nd

592

Jon WilsonM118thV4031stKINGSTON UPON HULL AC02:19:5502:19:57+00:39:59
143rd

594

MARK WilsonM119thV5013th02:19:5302:20:09+00:39:57
144th

28

Gary BarnesM120thV5014thSt Neots Riverside Runners02:19:5602:20:10+00:40:00
145th

108

Stuart CrosbyM121stV4032ndWerrington Joggers02:20:1102:20:15+00:40:15
146th

9

LORNA AllisonF25thV355thGainsborough & Morton Striders02:20:0802:20:26+00:40:12
147th

120

Paul DaggM122ndSEN54thGainsborough & Morton Striders02:20:0702:20:26+00:40:11
148th

115

Geoff CumberM123rdV70+1stHalifax Harriers AC02:20:3002:20:36+00:40:34
149th

125

Tom DaviesM124thSEN55thHolme Pierrepont RC02:20:2802:20:38+00:40:32
150th

437

Louise ReadF26thSEN14thHolme Pierrepont RC02:20:2702:20:39+00:40:31
151st

417

Bret PodgorzecM125thSEN56thMansfield Harriers02:20:4702:20:56+00:40:51
152nd

830

Catherine PayneF27thV502ndGrantham Running Club02:21:0502:21:13+00:41:09
153rd

485

Richard SimpsonM126thV4516th02:20:4802:21:14+00:40:52
154th

371

Graham MooreM127thV557th02:21:1402:21:20+00:41:18
155th

379

Kerry MunnF28thV551stKettering Town Harriers02:21:0002:21:29+00:41:04
156th

10

Matt AndrewsM128thV4517thNorth Norfolk Beach Runers02:21:2702:21:36+00:41:31
157th

66

Michelle BrettF29thSEN15thRamsey Road Runners02:21:2202:21:39+00:41:26
158th

43

Andrew BirdM129thV4033rdILKESTON RUNNING CLUB02:21:1902:21:49+00:41:23
159th

20

Janet AtkinsonF30thV453rdHolme Pierrepont RC02:21:5302:22:04+00:41:57
160th

129

Paul DavisM130thV4518thHigham Harriers02:22:0902:22:18+00:42:13
161st

183

Clare FowellF31stV454thIVANHOE RUNNERS02:22:1402:22:20+00:42:18
162nd

849

Louise KellyF32ndSEN16thREDHILL ROAD RUNNERS02:22:4302:22:48+00:42:47
163rd

527

Brian ThomasM131stV4519thshelton striders02:22:3702:22:51+00:42:41
164th

580

Richie John WheatcroftM132ndV5015thshelton striders02:22:3702:22:51+00:42:41
165th

835

Wendy CoxshallF33rdV405thBushfield Joggers02:22:5702:22:57+00:43:01
166th

110

DAVE CrossleyM133rdSEN57th02:23:4202:23:54+00:43:46
167th

280

Steve Joy-goodM134thSEN58th02:23:2702:23:57+00:43:31
168th

239

Iain HickmanM135thSEN59th02:23:5002:24:02+00:43:54
169th

331

Mark LouthM136thV5016thThorney02:23:4902:24:08+00:43:53
170th

222

Peter HarrisM137thSEN60thStamford Striders02:24:0402:24:13+00:44:08
171st

305

Daniel KitchieM138thSEN61stCambridge & Coleridge AC02:24:1102:24:21+00:44:15
172nd

909

Emma Marshall-telferF34thV406thSkegness and district02:24:0902:24:25+00:44:13
173rd

598

Mark WishartM139thV4034thHunts AC02:24:1802:24:28+00:44:22
174th

225

Stephen HaughtonM140thV5017thNorth Norfolk Beach Runers02:23:5402:24:28+00:43:58
175th

70

Marcus BrownM141stV4520thStamford Striders02:24:2902:24:32+00:44:33
176th

563

David WardM142ndV4035thBrj Run & Tri02:24:1002:24:34+00:44:14
177th

17

Mark ArnallM143rdV4036thREDHILL ROAD RUNNERS02:24:2502:24:37+00:44:29
178th

266

Claire IsaacsF35thSEN17th02:24:2702:24:45+00:44:31
179th

144

PIOTR DuraM144thV4521stNotfast02:24:0202:24:45+00:44:06
180th

60

Colin BrackleyM145thV4037th02:24:2202:24:51+00:44:26
181st

555

Chris WalesM146thSEN62nd02:25:0202:25:12+00:45:06
182nd

889

Dave SpoonerM147thV4038thNORTH NORFOLK BEACH RUNNERS02:24:5402:25:25+00:44:58
183rd

433

Alan RainM148thV4039thKettering Town Harriers02:25:0002:25:31+00:45:04
184th

538

Stewart ToyneM149thSEN63rd02:25:4002:25:46+00:45:44
185th

885

Mark LyonM150thV4040thSkegness & District Running Club02:25:4102:25:47+00:45:45
186th

294

Caroline KingF36thV407thHunts AC02:25:3402:25:49+00:45:38
187th

150

Sarah EdenF37thV408th02:25:3002:25:51+00:45:34
188th

901

Jessica CockerF38thSEN18thCambridge and Coleridge AC02:25:3702:25:51+00:45:41
189th

170

Carole FeeF39thV455thEast Hull Harriers02:25:4102:25:54+00:45:45
190th

328

Rodney HallM151stV5018thWerrington Joggers02:25:2602:25:54+00:45:30
191st

324

David LewisM152ndV4522ndLong Eaton RC02:25:4702:25:57+00:45:51
192nd

127

Paul DavisM153rdV4523rdGrantham Running Club02:25:3402:25:58+00:45:38
193rd

223

Mark HarrisonM154thSEN64thhumber triathletes02:26:1102:26:14+00:46:15
194th

532

Robert TigheM155thSEN65thLincoln Wellington AC02:26:2702:26:34+00:46:31
195th

98

Richard ColesM156thSEN66thThorney RC02:26:1502:26:35+00:46:19
196th

197

KEITH GillespieM157thSEN67thYaxley Runners02:26:4302:26:50+00:46:47
197th

425

Craig PowellM158thSEN68thStamford Striders02:26:3702:26:51+00:46:41
198th

78

RODERICK BurtonM159thV602ndCaistor Running Club02:27:0702:27:10+00:47:11
199th

440

Jonathan ReedM160thSEN69th02:26:5102:27:16+00:46:55
200th

339

Rob MacdonaldM161stSEN70thHolme Pierrepont RC02:27:1602:27:28+00:47:20
201st

829

Robert McardleM162ndV558thGrantham Running Club02:27:2402:27:32+00:47:28
202nd

867

Caroline ArcherF40thSEN19thHunts AC02:27:2102:27:34+00:47:25
203rd

152

Mark ElliottM163rdSEN71stBrj Run & Tri02:27:0702:27:41+00:47:11
204th

215

Andrew HallM164thSEN72ndNorth Derbyshire RC02:27:4402:27:56+00:47:48
205th

38

Andrew BellM165thV5019thCaistor Running Club02:28:0002:28:05+00:48:04
206th

376

Ian MortimerM166thV5020thDesborough and Rothwell Running Club02:28:0002:28:07+00:48:04
207th

562

Christopher WaltonM167thV5021st02:28:1402:28:21+00:48:18
208th

343

David MannionM168thSEN73rdCaistor Running Club02:28:2102:28:26+00:48:25
209th

235

Julian HerriottM169thV4041stSkegness & District Running Club02:28:1502:28:27+00:48:19
210th

446

Leanne RickettF41stV356thSkegness & District Running Club02:28:1502:28:31+00:48:19
211st

230

Maurice HemingwayM170thV603rdRiverside Runners02:28:1102:28:35+00:48:15
212nd

911

Lauren ElmoreF42ndSEN20thWest End Runners02:28:4102:28:57+00:48:45
213rd

274

ANDREW JeyesM171stV651stIVANHOE RUNNERS02:28:4702:29:01+00:48:51
214th

586

Craig WilliamsonM172ndV4524thGainsborough & Morton Striders02:28:4302:29:03+00:48:47
215th

447

Alan RickhussM173rdV4525th02:28:5602:29:06+00:49:00
216th

544

Dave TuffnailM174thV4526thMARCH AC02:28:4402:29:12+00:48:48
217th

571

Paul ThorelyM175thV4042ndBourne Town Harriers02:29:0302:29:14+00:49:07
218th

421

CHRIS PooleM176thV4043rdCambridge & Coleridge AC02:29:0602:29:17+00:49:10
219th

11

Penny AndrewsF43rdV503rdNorthampton Road Runners02:29:1702:29:21+00:49:21
220th

201

MARTIN GlendenningM177thSEN74thBushfield Joggers02:29:1502:29:23+00:49:19
221st

133

Joanne DiffeyF44thV456thLincoln Wellington AC02:29:3802:30:00+00:49:42
222nd

815

Chris JonesM178thV5022ndRutland Running and Triathlon Club02:29:4802:30:04+00:49:52
223rd

244

Hannah HolmesF45thSEN21stGainsborough & Morton Striders02:29:4902:30:08+00:49:53
224th

409

Chris PhillipsM179thV4044thWerrington Joggers02:29:5302:30:11+00:49:57
225th

184

Arron FriendM180thSEN75thThorney RC02:29:5402:30:17+00:49:58
226th

921

Ian RussellM181stV4527thSKEGNESS AND DISTRICT RUNNING CLUB02:30:1802:30:34+00:50:22
227th

353

brynnen MasseyM182ndV559th02:30:2702:30:37+00:50:31
228th

457

Tim RuddM183rdV4528th02:30:3802:30:54+00:50:42
229th

287

Michael KendallM184thV604thWootton Road Runners02:30:5302:31:02+00:50:57
230th

494

Scott SmithM185thSEN76th02:30:3902:31:02+00:50:43
231st

203

Ben GoddardM186thV4045thRiverside Runners02:30:4302:31:06+00:50:47
232nd

422

Richard PopielM187thV5510thSilson AC02:30:4302:31:10+00:50:47
233rd

101

Jamie LairdM188thSEN77th02:31:0602:31:30+00:51:10
234th

94

DAWN ClarkF46thV357thSPA STRIDERS02:31:2802:31:37+00:51:32
235th

241

Mark HillsonM189thV4529thGrantham Running Club02:31:2402:31:41+00:51:28
236th

569

Liane WarrenF47thV457thACKWORTH ROAD RUNNERS02:31:3102:31:44+00:51:35
237th

595

Phil WilsonM190thV5511thSphinx AC02:31:2502:31:45+00:51:29
238th

99

Chris CookM191stV5023rdFra02:31:4402:31:58+00:51:48
239th

505

Sophie StanleyF48thV358thGrantham Running Club02:31:5302:32:10+00:51:57
240th

541

ANN TrettF49thSEN22ndfenland rc02:32:2302:32:45+00:52:27
241st

189

SARAH GauvinF50thV458thSkegness & District Running Club02:32:2802:32:46+00:52:32
242nd

880

Andy LindleyM192ndV5024thIVANHOE RUNNERS02:32:4702:33:01+00:52:51
243rd

483

Ian ShipleyM193rdV4530thBrj Run & Tri02:32:2802:33:02+00:52:32
244th

154

David EllliottM194thV4046thBEDFORD HARRIERS AC02:33:0102:33:10+00:53:05
245th

219

Amanda HancockF51stV409thBARROW RUNNERS02:32:5502:33:11+00:52:59
246th

561

Adam WallaceM195thSEN78thCherwell Runners and Joggers02:32:5102:33:15+00:52:55
247th

459

Christopher RuggM196thSEN79th02:33:0502:33:17+00:53:09
248th

158

Jarrad EnglestownM197thSEN80thKINGSTON UPON HULL AC02:33:2102:33:26+00:53:25
249th

836

Alan CondonM198thSEN81stBushfield Joggers02:33:1202:33:27+00:53:16
250th

576

Tim WestlakeM199thV5512th02:33:1802:33:30+00:53:22
251st

903

IAN RodgersM200thV5025thBISHOP'S STORTFORD RC02:33:2502:33:43+00:53:29
252nd

175

peter FieldsonM201stV5513thLincoln Wellington AC02:33:4602:33:57+00:53:50
253rd

890

Christina SpoonerF52ndV459thNORTH NORFOLK BEACH RUNNERS02:33:2802:33:59+00:53:32
254th

138

Steve DockerillM202ndV5026thBrj Run & Tri02:33:3302:34:08+00:53:37
255th

907

Kate SimpsonF53rdV359thsutton in ashfield harriers & ac02:33:5902:34:20+00:54:03
256th

886

Sarah CouplandF54thV3510thSkegness & District Running Club02:34:0102:34:34+00:54:05
257th

123

Richard DaviesM203rdV4531stBrj Run & Tri02:34:1002:34:47+00:54:14
258th

179

Kairit FitzgeraldF55thSEN23rdWootton Road Runners02:34:3202:34:50+00:54:36
259th

188

CAROLINE GasperF56thV4010thStamford Striders02:34:2802:34:52+00:54:32
260th

860

Catherine WrightF57thV601stCORBY AC02:34:2502:34:55+00:54:29
261st

891

Stuart CraggM204thV4532ndSkegness & District Running Club02:34:4802:35:01+00:54:52
262nd

892

Angela ThompsonF58thV4510thSkegness & District Running Club02:34:4802:35:01+00:54:52
263rd

39

KAREN BellF59thV4511thIVANHOE RUNNERS02:34:5102:35:06+00:54:55
264th

934

Rose JamesF60thV3511thDoncaster AC02:34:5702:35:06+00:55:01
265th

462

Tim SacksM205thV4047th02:34:5002:35:06+00:54:54
266th

870

David NewtonM206thV652ndBRJ Run and Tri02:34:5702:35:22+00:55:01
267th

508

Amy SteeleF61stSEN24thHunts AC02:35:1402:35:28+00:55:18
268th

37

Philip BeldomM207thV4533rdMARCH AC02:34:5902:35:34+00:55:03
269th

142

Rebecca DunsdonF62ndSEN25th02:35:1902:35:38+00:55:23
270th

46

Damon BlandM208thV5027thIVANHOE RUNNERS02:35:3002:35:46+00:55:34
271st

62

Andy Robert BradleyM209thV605thRipley RC02:35:3302:35:57+00:55:37
272nd

245

Dennis HolmesM210thV5028thRipley RC02:35:3602:36:00+00:55:40
273rd

327

Dave LindsayM211stV4534thSPA STRIDERS02:35:5702:36:05+00:56:01
274th

342

Lizzie MajorF63rdV4512th02:35:3902:36:08+00:55:43
275th

212

DARREN GreeneM212ndV4535thTeam Trident02:36:0202:36:12+00:56:06
276th

172

Lee FenlonM213rdSEN82ndGainsborough & Morton Striders02:35:5502:36:14+00:55:59
277th

915

Lisa HallF64thV3512thNorwich Road Runners02:35:3102:36:16+00:55:35
278th

916

Paul SmithM214thV4048thNorwich Road Runners02:35:3202:36:16+00:55:36
279th

124

Mick DaviesM215thSEN83rdEye Community Runners02:35:5002:36:20+00:55:54
280th

452

Amanda RobinsonF65thV504thShenley Striders02:35:4402:36:26+00:55:48
281st

224

Karen HartlandF66thV4011thIVANHOE RUNNERS02:36:2402:36:40+00:56:28
282nd

523

Elissa Tennant-brownF67thSEN26thWootton Road Runners02:36:2702:36:44+00:56:31
283rd

581

Mike WheelerM216thSEN84thWootton Road Runners02:36:2602:36:45+00:56:30
284th

822

Stephen HeadleyM217thV5029thSelby Striders02:36:2802:37:02+00:56:32
285th

908

James SimpsonM218thV4049thsutton in ashfield harriers & ac02:36:5502:37:17+00:56:59
286th

589

Sj WillisF68thV3513thGrantham Running Club02:36:5502:37:19+00:56:59
287th

516

MALI StoranF69thV505thCambridge & Coleridge AC02:37:2802:37:42+00:57:32
288th

442

Martin RenfreyM219thV4050th02:37:3102:37:56+00:57:35
289th

899

Darren GillmanM220thV4536thCambridge & Coleridge02:38:0102:38:14+00:58:05
290th

169

Gary FeeM221stV5514thEast Hull Harriers02:38:0802:38:22+00:58:12
291st

850

Chris TerryM222ndSEN85thREDHILL ROAD RUNNERS02:38:2002:38:25+00:58:24
292nd

319

Martyn LawsonM223rdSEN86thDERBY TRIATHLON CLUB02:38:1402:38:28+00:58:18
293rd

16

Janet ArmstrongF70thV4513thLincoln Wellington AC02:38:0802:38:29+00:58:12
294th

881

John FerrisM224thV5515thWootton Road Runners02:37:5302:38:32+00:57:57
295th

844

Laura WhittonF71stSEN27thEye Community Runners02:38:1002:38:42+00:58:14
296th

843

Lee WhittonM225thSEN87thEye Community Runners02:38:1002:38:42+00:58:14
297th

309

Bartosz KrosnowskiM226thSEN88thPBwUK02:38:1302:38:56+00:58:17
298th

874

Janet KerryF72ndV4012thDoncaster AC02:38:4702:38:57+00:58:51
299th

329

Maddy LongF73rdV4013th02:38:5502:39:07+00:58:59
300th

26

Paul BairdM227thV4537thSt Neots Riverside Runners02:38:5202:39:11+00:58:56
301st

44

Mike BlackledgeM228thV4538thEye Community Runners02:38:4102:39:12+00:58:45
302nd

186

Chris FulthorpeM229thSEN89thWootton Road Runners02:38:3602:39:14+00:58:40
303rd

270

Gillian JakemanF74thV4014thWootton Road Runners02:38:3602:39:14+00:58:40
304th

600

Teresa WoodF75thV4015th02:39:1402:39:20+00:59:18
305th

268

DARREN JacksonM230thSEN90thEye Running Club02:38:5802:39:33+00:59:02
306th

330

Ian LordM231stV4539th02:39:3502:39:47+00:59:39
307th

412

CLAIRE PiercyF76thV4514thYaxley Runners02:39:2102:39:51+00:59:25
308th

879

Victoria SmithF77thV4515thIVANHOE RUNNERS02:39:3802:39:53+00:59:42
309th

282

justine KeechF78thV4016thWellingborough & District AC02:39:3202:39:57+00:59:36
310th

206

Amie GoughF79thSEN28th02:39:4802:40:13+00:59:52
311st

240

Sarah HighF80thV506thGrantham Running Club02:39:5602:40:19+01:00:00
312nd

477

Andy SharpeM232ndSEN91stEye Community Runners02:39:5002:40:25+00:59:54
313rd

178

MARK FisherM233rdSEN92ndLong Eaton RC02:40:1402:40:27+01:00:18
314th

432

Lee RadleyM234thV4540thRiverside Runners02:40:1102:40:34+01:00:15
315th

567

Dean WardM235thV4541stshelton striders02:40:3502:40:42+01:00:39
316th

823

Ruth GauntF81stV507thNorwich Road Runners02:40:0902:40:54+01:00:13
317th

320

Ann Le BekF82ndV508thTRI3 SLEAFORD02:40:2902:41:05+01:00:33
318th

191

Vince GazianoM236thV5030thKettering Town Harriers02:40:4202:41:13+01:00:46
319th

4

STEVEN AdamsM237thV606thWellingborough & District AC02:40:5502:41:21+01:00:59
320th

804

Sara MorrowF83rdV4516thKINGSTON UPON HULL AC02:41:2002:41:25+01:01:24
321st

574

Simon WellsM238thSEN93rd02:40:4602:41:25+01:00:50
322nd

919

John HarrisonM239thV4051stBourne Town Harriers02:40:4502:41:25+01:00:49
323rd

386

Chris NightingaleM240thV4542ndBushfield Joggers02:41:1802:41:33+01:01:22
324th

498

Andrew SpencerM241stV5031stGrantham Running Club02:41:1702:41:43+01:01:21
325th

839

Matthew JoyceM242ndV5516thIVANHOE RUNNERS02:41:1802:41:49+01:01:22
326th

350

Richard MasiM243rdV4052ndTeam Derby Runner02:41:3802:41:52+01:01:42
327th

606

Andrew ZyngielM244thV4053rdAshbourne RC02:41:2202:42:02+01:01:26
328th

85

Nicola ChamberlainF84thV3514thKimberley and District Striders02:41:2602:42:03+01:01:30
329th

5

Wendy AldridgeF85thV509thDengie 100 Runners02:41:5602:42:10+01:02:00
330th

568

Leanne WarnesF86thSEN29thLincoln & District Runners02:42:0602:42:26+01:02:10
331st

114

Lucy CullisF87thSEN30th02:42:4402:42:53+01:02:48
332nd

548

Dawn VealF88thV4517thMARCH AC02:42:1202:42:54+01:02:16
333rd

493

Derek SmithM245thV5032ndWerrington Joggers02:42:4502:43:01+01:02:49
334th

444

Donna RichardsonF89thV3515thACKWORTH ROAD RUNNERS02:42:3802:43:05+01:02:42
335th

497

Teresa SorahF90thV5010thWootton Road Runners02:42:3202:43:14+01:02:36
336th

249

Chris HornM246thV5033rdShenley Striders02:43:0602:43:24+01:03:10
337th

36

Gavin LaneM247thV4543rdWest Norfolk AC02:43:0902:43:27+01:03:13
338th

117

Clare CummingsF91stSEN31stDulwich Runners02:43:1302:43:27+01:03:17
339th

45

Tony BlakewayM248thV5034thLong Eaton RC02:43:1502:43:28+01:03:19
340th

100

Michelle CooperF92ndSEN32ndBushfield Joggers02:43:1402:43:28+01:03:18
341st

445

Ian RichardsonM249thV5035thCambridge & Coleridge AC02:43:0702:43:34+01:03:11
342nd

416

Pete PocklingtonM250thV5036thSkegness & District Running Club02:43:1902:43:35+01:03:23
343rd

57

Carol BowettF93rdV3516thfenland rc02:43:3902:43:56+01:03:43
344th

831

Paul GriffinM251stV5037thFenland02:43:2402:43:57+01:03:28
345th

602

Hazel WrayF94thV4518thNorth Norfolk Beach Runers02:43:5902:44:09+01:04:03
346th

922

Helen BlairF95thV4017thSKEGNESS AND DISTRICT RUNNING CLUB02:43:5902:44:14+01:04:03
347th

808

Stephen WongM252ndSEN94thAckworth road runner02:43:5802:44:18+01:04:02
348th

264

Samantha InnissF96thV3517thWootton Road Runners02:43:4502:44:24+01:03:49
349th

564

Michelle WardF97thV3518thDoncaster AC02:43:3902:44:26+01:03:43
350th

389

Richard OgborneM253rdSEN95thHigham Harriers02:44:3002:44:40+01:04:34
351st

147

Nicola EastwoodF98thV4519thStamford Striders02:44:0802:44:44+01:04:12
352nd

375

Paul MorrisM254thV5038th02:44:1002:44:46+01:04:14
353rd

495

Stuart SmithM255thSEN96th02:44:2902:44:56+01:04:33
354th

430

Kerry QueenanF99thV3519thHeanor02:44:1902:44:57+01:04:23
355th

420

lizzie PooleF100thV4018thBalanced Performance02:44:2002:44:58+01:04:24
356th

202

Lucy GoddardF101stV3520th02:44:4702:45:08+01:04:51
357th

205

Alistair GooldM256thV4054th02:44:4902:45:18+01:04:53
358th

93

Denise ClarkF102ndV5011thACKWORTH ROAD RUNNERS02:45:0802:45:27+01:05:12
359th

522

Steve TebbM257thV4055th02:45:0002:45:37+01:05:04
360th

905

Dawn OsborneF103rdV5012thCherwell Runners and Joggers02:45:3102:45:43+01:05:35
361st

925

thomas OrrM258thV4544thMARCH AC02:45:2102:45:58+01:05:25
362nd

869

Annette NewtonF104thV602ndBRJ Run and Tri02:45:4402:46:09+01:05:48
363rd

931

Jason GreenM259thV4545th02:46:0602:46:37+01:06:10
364th

443

Tristan RevellM260thV4546th02:46:3102:46:59+01:06:35
365th

554

Jonathan WalesM261stV4056thWORKSOP HARRIERS02:46:4302:47:06+01:06:47
366th

390

Isla OliverF105thV3521st02:46:5102:47:24+01:06:55
367th

917

Anita FordF106thV4520th02:47:0202:47:29+01:07:06
368th

128

Caroline DavisF107thV4521stGrantham Running Club02:47:1802:47:41+01:07:22
369th

400

Dione PeelF108thV3522ndLong Eaton RC02:47:2102:47:48+01:07:25
370th

148

Sue EatonF109thV4522ndACKWORTH ROAD RUNNERS02:47:4602:47:59+01:07:50
371st

515

Lisa StoneF110thV4523rdFleckney & Kibworth02:47:2302:48:00+01:07:27
372nd

367

denis MoleM262ndV653rdHAVERING 90 JOGGERS02:47:3602:48:04+01:07:40
373rd

566

Melvin WardM263rdV607thLincoln Wellington AC02:47:4302:48:05+01:07:47
374th

313

Elizabeth LakinF111stV3523rdLong Eaton RC02:47:4702:48:15+01:07:51
375th

476

Sarah SharpF112ndV4019th02:48:0602:48:31+01:08:10
376th

591

Amanda WilsonF113rdSEN33rdACKWORTH ROAD RUNNERS02:48:1502:48:39+01:08:19
377th

381

Vicky MycroftF114thV4524thLong Eaton RC02:48:2402:48:39+01:08:28
378th

511

Paul StevensonM264thV5517thSinfin R C02:48:2202:48:40+01:08:26
379th

524

steven ThackerM265thV5518thsleaford striders02:48:2302:48:43+01:08:27
380th

556

Paul LawrenceM266thSEN97thACKWORTH ROAD RUNNERS02:48:3302:48:53+01:08:37
381st

344

john MaplethorpeM267thV5519thLincoln Wellington AC02:48:3302:48:54+01:08:37
382nd

535

Becci TomlinsonF115thV3524thWootton Road Runners02:48:1802:49:01+01:08:22
383rd

193

Toni GibiinoM268thV4057thFETCH EVERYONE RC02:49:1002:49:19+01:09:14
384th

410

ALISON PickardF116thV3525th02:49:2002:49:38+01:09:24
385th

322

Simon LeadleyM269thSEN98thHolme Pierrepont RC02:49:1602:49:39+01:09:20
386th

14

JIM AramM270thV4058thLincoln Wellington AC02:49:3502:49:53+01:09:39
387th

355

Sinead McdonnellF117thV4020thGrantham Running Club02:49:3902:50:02+01:09:43
388th

358

Augusta McmahonF118thV5013th02:50:0402:50:16+01:10:08
389th

456

Ellen LovattF119thV4021stRIVERSIDE RUNNERS ST NEOTS02:50:0502:50:31+01:10:09
390th

817

Sharon CollinsF120thV4525thSinfin RC02:50:1202:50:33+01:10:16
391st

256

Jane HudsonF121stV5014thLong Eaton RC02:50:1902:50:47+01:10:23
392nd

805

Sarah HalfordF122ndV4022ndBalanced Performance02:50:2902:50:49+01:10:33
393rd

806

Chris AultonM271stV5039thBalanced Performance02:50:4202:50:50+01:10:46
394th

411

Philippa PickeringF123rdV4023rdP J Pickering02:50:3202:50:57+01:10:36
395th

218

Kerry HallsworthF124thV4024thCaistor Running Club02:50:5202:51:04+01:10:56
396th

941

Denise FultonF125thV5015th02:50:5502:51:05+01:10:59
397th

107

Sabrina CoxF126thSEN34th02:51:0502:51:31+01:11:09
398th

404

Jonathan Pell-reynoldsM272ndSEN99th02:51:0602:51:32+01:11:10
399th

276

Sarah JohnsonF127thV3526thNorth Derbyshire RC02:51:5202:52:16+01:11:56
400th

336

Gemma LundF128thV3527thACKWORTH ROAD RUNNERS02:52:1202:52:25+01:12:16
401st

374

Wayne MorrisM273rdSEN100th02:51:5302:52:30+01:11:57
402nd

826

Carmel McenieryF129thV4025thCambridge & Coleridge AC02:52:1002:52:39+01:12:14
403rd

156

Neil EmersonM274thV5520thGrantham Running Club02:51:5702:52:44+01:12:01
404th

372

MARGARET MorrisF130thV651stLincoln Wellington AC02:52:2602:52:47+01:12:30
405th

539

Rosalind TreadwellF131stV552ndLincoln & District Runners02:52:3002:52:49+01:12:34
406th

112

Tracy CrowleyF132ndV4026thRiverside Runners02:52:4402:52:54+01:12:48
407th

289

John KennedyM275thV4547th02:52:3602:52:59+01:12:40
408th

263

ROSALIND InnesF133rdV3528thBrj Run & Tri02:52:4902:53:03+01:12:53
409th

825

Andy IrvineM276thV4548thCambridge & Coleridge AC02:52:4602:53:12+01:12:50
410th

395

Belinda ParkerF134thV4027thBrj Run & Tri02:52:5302:53:22+01:12:57
411st

196

SALLY GillamF135thV5016thHarwich Runners02:53:1202:53:26+01:13:16
412nd

354

Sharon MaughanF136thV4526thDoncaster AC02:52:4802:53:37+01:12:52
413rd

259

Kerry HydeF137thSEN35th02:53:3402:53:48+01:13:38
414th

95

Graham ClarkM277thSEN101st02:53:2602:53:49+01:13:30
415th

352

Melissa MasonF138thSEN36thStamford Striders02:53:4402:53:50+01:13:48
416th

491

Sue SmithF139thV4527thSkegness Coasters02:53:2802:54:16+01:13:32
417th

349

Simon MarvelM278thV5040th02:54:1902:54:26+01:14:23
418th

536

Rachel ToplisF140thSEN37thLong Eaton RC02:54:0002:54:28+01:14:04
419th

135

Jon DilworthM279thV608thNorthampton Road Runners02:54:1902:54:35+01:14:23
420th

64

William BreslinM280thV4059thWilliam Breslin02:54:4302:55:12+01:14:47
421st

192

Gordon GeachM281stV5521stGrantham Running Club02:54:5102:55:14+01:14:55
422nd

213

Jane GreenwoodF141stV603rdfenland rc02:54:4702:55:14+01:14:51
423rd

473

Niki SerjeantF142ndV5017thRiverside Runners02:54:4802:55:14+01:14:52
424th

540

Helen TreeceF143rdV5018thTeam Derby Runner02:54:3902:55:14+01:14:43
425th

130

ANGELO Della VittoriaM282ndV4549th02:54:5102:55:28+01:14:55
426th

47

Nicola BlythF144thV3529thWHITE CITY HULL RRC02:55:1002:55:39+01:15:14
427th

506

Hannah Stanley-jonesF145thSEN38th02:55:4102:55:51+01:15:45
428th

92

KAREN ChilderleyF146thV4028thRiverside Runners02:55:2702:55:54+01:15:31
429th

242

Timothy HinchliffeM283rdV4060th02:55:4502:56:31+01:15:49
430th

121

Mark DarlowM284thV4061stMARCH AC02:56:2102:56:59+01:16:25
431st

284

DAVID KellettM285thV609thSelby Striders02:56:5202:57:28+01:16:56
432nd

233

Matthew James HenningM286thV4550thshelton striders02:57:5702:58:31+01:18:01
433rd

557

Ruth WalkerF147thV3530thACKWORTH ROAD RUNNERS02:58:1602:58:39+01:18:20
434th

296

Anna KingF148thV3531st02:58:1902:58:44+01:18:23
435th

1

Mary AbbottF149thV553rd02:58:4102:58:59+01:18:45
436th

818

Michael CollinsM287thV4062ndSinfin RC02:58:4902:59:10+01:18:53
437th

157

REBECCA EmertonF150thV4029thshelton striders02:58:4202:59:18+01:18:46
438th

82

Tracy CarrF151stV4030th02:58:5002:59:23+01:18:54
439th

210

Anne GrantF152ndV5019thNuneaton Harriers02:59:0802:59:29+01:19:12
440th

418

Ruth PollardF153rdSEN39thYaxley Runners02:58:5702:59:29+01:19:01
441st

547

Mark TurnerM288thV5041stWerrington Joggers02:59:1902:59:48+01:19:23
442nd

68

Gillian BrightwellF154thV554thWellingborough & District AC02:59:3102:59:55+01:19:35
443rd

504

Melanie StandbrookF155thV3532ndSkegness & District Running Club02:59:1803:00:02+01:19:22
444th

857

Matthew CottrellM289thSEN102nd02:59:4703:00:06+01:19:51
445th

2

James AbrahamsM290thSEN103rd03:00:0003:00:14+01:20:04
446th

75

Martin BullivantM291stV4063rd03:00:0003:00:26+01:20:04
447th

299

Diane KirbyF156thV4528thLincoln & District Runners03:00:0703:00:27+01:20:11
448th

391

Helen OscroftF157thSEN40thSheffield Triathlon Club03:00:0803:00:32+01:20:12
449th

531

Victoria ThurlbyF158thV3533rdHolme Pierrepont RC03:00:1103:00:34+01:20:15
450th

833

David HallM292ndV654thStilton Striders03:00:0003:00:34+01:20:04
451st

512

Claire StilgroveF159thV3534thStamford Striders03:00:0503:00:44+01:20:09
452nd

842

Martin KirkM293rdV351stRamsey Road Runners03:00:4803:01:13+01:20:52
453rd

251

Jackie HowarthF160thV604th03:00:4903:01:24+01:20:53
454th

312

Martin LainsburyM294thV5042nd03:01:2703:01:58+01:21:31
455th

449

Kay RileyF161stV3535thThorney RC03:01:2803:02:01+01:21:32
456th

824

Alex GauntM295thV4551stNorwich Road Runners03:01:3603:02:21+01:21:40
457th

81

Leah CaponF162ndSEN41st03:01:5403:02:26+01:21:58
458th

362

Steve MegsonM296thSEN104thYaxley Runners03:01:5603:02:28+01:22:00
459th

582

Maria WhiteF163rdV4031stLong Eaton RC03:02:1503:02:31+01:22:19
460th

356

Alastair McgeochM297thSEN105thNorth Derbyshire RC03:02:1103:02:32+01:22:15
461st

35

Wayne BaxterM298thSEN106th03:02:1903:02:33+01:22:23
462nd

906

David OsborneM299thV5043rdCherwell Runners and Joggers03:02:3903:02:51+01:22:43
463rd

278

Kate JohnstoneF164thV4032ndYaxley Runners03:02:2003:02:53+01:22:24
464th

131

Emma DesbruslaisF165thSEN42ndWarrington joggers03:02:5103:03:06+01:22:55
465th

543

Casey TruemanF166thV3536thLong Eaton RC03:02:5703:03:14+01:23:01
466th

461

Jean-Paul RussekM300thV5044th03:02:5503:03:29+01:22:59
467th

458

Kate RuddockF167thV4033rdBrj Run & Tri03:03:0103:03:30+01:23:05
468th

525

David ThomasM301stV5045thBrj Run & Tri03:03:0203:03:30+01:23:06
469th

549

Helen VeliogluF168thV4529th03:03:3003:03:44+01:23:34
470th

337

David LunnM302ndV4552nd03:03:2503:04:01+01:23:29
471st

441

Stacey Rees-squelchF169thSEN43rdBushfield Joggers03:03:3103:04:08+01:23:35
472nd

509

Jeanette StevensF170thV5020thTeam Derby Runner03:03:5903:04:09+01:24:03
473rd

29

Keeley BarnettF171stV4034th03:03:4803:04:15+01:23:52
474th

318

Sophie LavenderF172ndSEN44thWarrington joggers03:04:1103:04:28+01:24:15
475th

904

Eleanor RodgersF173rdV4530thBISHOP'S STORTFORD RC03:04:2203:04:39+01:24:26
476th

255

Victoria HudsonF174thV4035thEccleshill Road Runners03:03:3303:04:47+01:23:37
477th

48

Helen BoddingtonF175thSEN45thStamford Striders03:05:0003:05:06+01:25:04
478th

470

Debie ScottF176thV5021stSelby Striders03:04:5303:05:27+01:24:57
479th

258

Catherine HuntF177thV4036thWerrington Joggers03:05:1903:05:35+01:25:23
480th

546

Philip TurnerM303rdSEN107thWerrington Joggers03:05:1803:05:47+01:25:22
481st

132

Anna DevineF178thV3537thYaxley Runners03:05:2203:05:54+01:25:26
482nd

19

Paul AtherfoldM304thV4553rdBushfield Joggers03:05:2203:05:54+01:25:26
483rd

198

Lee GillisM305thSEN108th03:05:3603:05:55+01:25:40
484th

214

Claire GriffithsF179thSEN46th03:05:5103:06:08+01:25:55
485th

345

Sharon MargarsonF180thV4531stMablethorpe RC03:05:4703:06:36+01:25:51
486th

399

Teilo PearceM306thSEN109thMARCH AC03:06:0403:06:40+01:26:08
487th

816

Clare DormanF181stV4037thRutland Running and Triathlon Club03:06:1603:06:42+01:26:20
488th

551

SARAH VickF182ndV4532ndThe Saxons03:06:2603:06:46+01:26:30
489th

247

Rowena HomanF183rdV5022ndWerrington Joggers03:06:4403:06:59+01:26:48
490th

579

Jan Louise WheatcroftF184thV4533rdshelton striders03:06:3903:07:13+01:26:43
491st

858

Laura SteedF185thSEN47th03:06:5503:07:14+01:26:59
492nd

471

Caroline SeftonF186thV5023rdWerrington Joggers03:06:5903:07:16+01:27:03
493rd

377

Anna Mulligan FreemanF187thV4038thLong Eaton RC03:07:1403:07:30+01:27:18
494th

185

Laura FroggattF188thV4039th03:07:2003:07:36+01:27:24
495th

370

Suze MooreF189thV4040thHolme Pierrepont RC03:07:1403:07:37+01:27:18
496th

852

Rafik JalladM307thV4064thCambridge & Coleridge03:07:0803:07:50+01:27:12
497th

385

Louise NewcombeF190thV3538thWerrington Joggers03:07:5303:08:10+01:27:57
498th

887

Angela FisherF191stV605thNuneaton Harriers03:07:5903:08:20+01:28:03
499th

311

Simon LacyM308thV4554thEccleshill Road Runners03:07:1303:08:27+01:27:17
500th

25

David BainesM309thV5046thHERMITAGE HARRIERS03:09:3803:10:05+01:29:42
501st

584

Joanne WhitwellF192ndV3539th03:09:3403:10:07+01:29:38
502nd

113

Colm CrowleyM310thV5047thRiverside Runners03:10:0003:10:11+01:30:04
503rd

59

Phillip BrackenM311stV5048th03:10:1303:10:58+01:30:17
504th

348

Vivienne MartinF193rdV606th03:10:1403:11:02+01:30:18
505th

468

Peter SavageM312ndV6010thHolme Pierrepont RC03:10:4903:11:12+01:30:53
506th

204

Simon GoodchildM313rdV4065th03:10:4303:11:23+01:30:47
507th

265

Katherine IresonF194thV4041stBrj Run & Tri03:10:5603:11:26+01:31:00
508th

593

Elaine WilsonF195thV4534thMablethorpe RC03:11:0703:11:56+01:31:11
509th

405

Sara PenkethF196thV4535thWerrington Joggers03:11:5203:12:13+01:31:56
510th

888

GARETH ParkerM314thV5522ndNuneaton Harriers03:11:5103:12:13+01:31:55
511st

603

Clare WrightF197thV3540th03:12:0403:12:31+01:32:08
512nd

834

Barbara HallF198thV652ndStilton Striders03:12:0903:12:45+01:32:13
513rd

384

Georgina NewcombeF199thV555th03:12:1003:12:45+01:32:14
514th

407

Debbie PetersF200thV4536thThorney RC03:12:1703:12:50+01:32:21
515th

605

Kerry ZyngielF201stV4042ndAshbourne RC03:13:0903:13:49+01:33:13
516th

932

Ruth GreenF202ndV4537th03:13:3503:14:05+01:33:39
517th

832

Denise GriffinF203rdV5024thFenland03:13:3703:14:08+01:33:41
518th

22

Neil BaileyM315thV4066thfenland rc03:13:4603:14:08+01:33:50
519th

585

Gwenda WilliamsF204thV3541stBelvior Tri Club03:14:3703:14:59+01:34:41
520th

572

PAUL WebsterM316thV6011thshelton striders03:14:5903:15:36+01:35:03
521st

77

Michael BurkeM317thV5049thWootton Road Runners03:15:0803:15:50+01:35:12
522nd

325

Michelle LewisF205thV4043rdWootton Road Runners03:15:1203:15:54+01:35:16
523rd

290

Ian KerrM318thSEN110th03:15:3703:15:54+01:35:41
524th

333

Ellie LovettF206thSEN48th03:15:3703:15:55+01:35:41
525th

136

William DiverM319thV6012thWerrington Joggers03:15:3103:15:58+01:35:35
526th

174

HAZEL FerreiraF207thV3542ndRiverside Runners03:15:4203:16:08+01:35:46
527th

855

Marian PelmoreF208thV3543rdMK LAKESIDE RUNNERS03:15:4103:16:20+01:35:45
528th

856

Ben MycockM320thSEN111stMK LAKESIDE RUNNERS03:15:4103:16:20+01:35:45
529th

321

Nicolas Le NovereM321stV4555th03:15:4903:16:27+01:35:53
530th

119

MICHAEL CurtisM322ndV5050thMeridian Triathlon Club03:16:2503:16:56+01:36:29
531st

550

Jane VentiseiF209thV4538th03:16:5903:17:18+01:37:03
532nd

484

Sally ShuttleworthF210thV4539thNorth Derbyshire RC03:16:5803:17:24+01:37:02
533rd

807

Caroline CopelandF211stV4044thAckworth road runner03:17:2203:17:43+01:37:26
534th

341

Lisa MachinF212ndV4045thLong Eaton RC03:17:2703:18:07+01:37:31
535th

41

Kelly BennettF213rdV3544thYaxley Runners03:18:3003:19:04+01:38:34
536th

361

Lee MeakinM323rdV4067thshelton striders03:18:4703:19:24+01:38:51
537th

490

Sallyann SmithF214thV607thSheffield Triathlon Club03:19:3603:19:55+01:39:40
538th

928

George PeachM324thSEN112nd03:19:3403:19:59+01:39:38
539th

927

Julie PeachF215thSEN49th03:19:3403:19:59+01:39:38
540th

429

Christine PurslowF216thV556thshelton striders03:19:3903:20:16+01:39:43
541st

140

Christine DonaldF217thV557thshelton striders03:19:4003:20:16+01:39:44
542nd

237

Katy HewisF218thV5025thCaistor Running Club03:20:0203:20:31+01:40:06
543rd

845

Liam SkelhornM325thSEN113rd03:20:3603:21:08+01:40:40
544th

846

Megan SkelhornF219thSEN50th03:20:3403:21:08+01:40:38
545th

54

Shaun BorrillM326thV5051stLong Eaton RC03:21:0203:21:41+01:41:06
546th

853

Karen FrenchF220thV4540thnicetri st neots03:21:3403:21:43+01:41:38
547th

211

Sarah GreenF221stV3545th03:21:1503:21:46+01:41:19
548th

262

Amanda InceF222ndV4541st03:22:1503:22:46+01:42:19
549th

257

Leanne HudsonF223rdSEN51st03:22:5703:23:33+01:43:01
550th

939

Jodie ClarkF224thV4046thThree Counties Running Club03:24:0903:24:31+01:44:13
551st

940

Jonny ClarkM327thV4068thThree Counties Running Club03:24:1003:24:31+01:44:14
552nd

207

Amie GowingF225thSEN52ndACKWORTH ROAD RUNNERS03:25:1903:25:38+01:45:23
553rd

455

Sarah RoseF226thV4047thACKWORTH ROAD RUNNERS03:25:1803:25:39+01:45:22
554th

878

Nicki RumsbyF227thV3546thNORTH NORFOLK BEACH RUNNERS03:26:1703:26:46+01:46:21
555th

877

Derek SadlerM328thV6013thNORTH NORFOLK BEACH RUNNERS03:26:1703:26:46+01:46:21
556th

88

Jonathan ChapmanM329thV4069thGainsborough & Morton Striders03:26:4703:27:24+01:46:51
557th

866

Georgi NewtonF228thV3547thACKWORTH ROAD RUNNERS03:28:1603:28:37+01:48:20
558th

545

Carole TumberF229thV5026thSkegness Coasters03:27:5303:28:41+01:47:57
559th

267

James IzzardM330thV4070th03:28:2503:29:08+01:48:29
560th

894

Kaya SmithF230thSEN53rd03:29:0203:29:27+01:49:06
561st

347

Lucy MarshF231stV3548thMARCH AC03:29:3603:30:16+01:49:40
562nd

893

Barry TavenerM331stSEN114th03:30:1403:30:39+01:50:18
563rd

570

Vijayendra WaykarM332ndSEN115th03:30:0903:30:54+01:50:13
564th

134

Caroline DiggleF232ndV4048thBEDFORD HARRIERS AC03:31:0903:31:45+01:51:13
565th

231

PAM HemingwayF233rdV5027thRiverside Runners03:33:1303:33:41+01:53:17
566th

171

Brian FeldmanM333rdV70+2ndRoadhoggs Leicester AC03:33:3103:33:43+01:53:35
567th

52

TERESA BorgF234thV5028thChesapeake Road Runners03:33:1103:33:44+01:53:15
568th

840

Janet JoyceF235thV558thIVANHOE RUNNERS03:36:4803:37:19+01:56:52
569th

480

helena SheltonF236thV4542ndSkegness & District Running Club03:38:2603:39:11+01:58:30
570th

453

Roberto RocciM334thV4556thSADRC03:38:2703:39:12+01:58:31
571st

105

Damian CowlishawM335thV5052ndLong Eaton RC03:39:1203:39:58+01:59:16
572nd

106

Zoe CowlishawF237thSEN54th03:39:1303:39:59+01:59:17
573rd

180

Donna FlynnF238thV5029thWerrington Joggers03:41:1603:41:37+02:01:20
574th

310

Melanie KyriakauF239thV3549thLong Eaton RC03:42:3303:43:19+02:02:37
575th

864

Selcan RowlesF240thSEN55thRiverside Runners03:42:0303:43:36+02:02:07
576th

246

Gill HolmesF241stV608thWerrington Joggers03:43:1303:43:45+02:03:17
577th

597

Emma WinterF242ndV3550thSleaford Town Runners03:44:4303:45:08+02:04:47
578th

72

Sarah BrownF243rdV4543rdWerrington Joggers03:45:4003:46:12+02:05:44
579th

30

Darren BarrattM336thV4557thStamford Striders03:46:1603:46:24+02:06:20
580th

234

Elaine HeppoletteF244thV4049thStamford Striders03:49:2403:49:31+02:09:28
581st

604

Kathleen YoungF245thV653rdCaistor Running Club03:49:0803:49:36+02:09:12
582nd

146

James DutchM337thV70+3rdCleethorpes AC03:49:0803:49:36+02:09:12
583rd

378

Helen MundayF246thV5030thSt Neots Riverside Runners03:50:4903:51:35+02:10:53
584th

872

Aaron BrownM338thV4071stWerrington Joggers03:52:2103:52:39+02:12:25
585th

871

Sharon ThomasF247thV4050thWerrington Joggers03:52:2103:52:39+02:12:25
586th

269

Rajesh JaganathanM339thV4072nd03:52:1403:52:59+02:12:18
587th

926

Suzanne OrrF248thV4544thMARCH AC03:55:4503:56:28+02:15:49
588th

923

Lesley NeedhamF249thV5031stAckworth road runner04:01:1804:01:41+02:21:22
589th

292

Julie BakerF250thV5032ndACKWORTH ROAD RUNNERS04:01:1804:01:42+02:21:22
DNF (2 in total)
-

118

James CurtMSENWerrington Joggers00:00:0000:00:00-
-

243

MARK HodsonMV50Caistor Running Club00:00:0000:00:00-
Not yet started (12 in total)
-

439

Alasdair RedmondMV5000:00:0000:00:00-
-

13

Anthony Anthony HatswellMSENLong Eaton RC00:00:0000:00:00-
-

841

Anne KirkFV50Ramsey Road Runners00:00:0000:00:00-
-

924

James NeedhamMV50Ackworth road runner00:00:0000:00:00-
-

882

Tracey FerrisFV40Wootton Road Runners00:00:0000:00:00-
-

526

Frank ThomasMV55Caistor Running Club00:00:0000:00:00-
-

103

Tony CormanoMSENBEDFORD HARRIERS AC00:00:0000:00:00-
-

918

Alastair FordMV4000:00:0000:00:00-
-

920

BERNARDINE HarrisonFV40Bourne Town Harriers00:00:0000:00:00-
-

346

Kristin MarquardtFSEN00:00:0000:00:00-
-

639

Dan McdonaldMV40Werrington Joggers00:00:0000:00:00-
-

537

Sue TorranceFV50Silson AC00:00:0000:00:00-

You may also be interested in...

National Primary & Year 7 Cross Country Final incorporating Leicestershire & Rutland Primary Schools County Championships Year 3 Girls 2019-03-23 10:45:00
Boxing Day Run Runs and Walks for Under 18's 2018-12-26 10:25:00
Waterbeach Running Festival 2K Distance 2019-05-11 10:30:00
Skegness 10K 10 K Run 2018-12-02 10:00:00