Crystal Palace Triathlon 2017

May
14
2017

Splits

  • 150 metre Swim
  • 4 kilometre Cycle
  • 1 kilometre Run

Race Options

Organiser

Crystyal Palace Triathletes

Map

TRISTAR 1

Triathlon | 2017-05-14 00:00am
1 viewed last hour.

All Race Results

Gender

Jump to bib

Pos#NameCatClubFinish Time
Finished (72 in total)
1st

1046

William BlountM1stTS11stChapel Tri Club Charnwood Triathlon Club00:18:46-
2nd

1038

Lauren MitchellF1stTS11stMedway Tri00:19:44+00:00:58
3rd

1065

Charlie BrookM2ndTS12ndThames Turbo Triathlon Club00:19:44+00:00:58
4th

1049

Madison EmmentF2ndTS12ndThe Stragglers00:19:46+00:01:00
5th

1066

Miles HornerM3rdTS13rdChapel Tri Club00:20:12+00:01:26
6th

1043

Lisa LeinemannF3rdTS13rdDiscover Triathlon Club00:20:19+00:01:33
7th

1050

Gabriella HorneF4thTS14thMedway Tri00:20:24+00:01:38
8th

1063

Alexander McguiganM4thTS14thCrystal Palace Triathletes00:21:28+00:02:42
9th

1079

Jack MurrayM5thTS15thWimbledon Hercules00:21:32+00:02:46
10th

1056

Freddie NeathM6thTS16th00:21:34+00:02:48
11th

1092

Beatrice Greer-walkerF5thTS15th00:21:42+00:02:56
12th

1064

Caleb Beaton-skillmanM7thTS17thCrystal Palace Triathletes00:21:46+00:03:00
13th

1059

Tom HowellsM8thTS18thThames Turbo Triathlon Club00:22:26+00:03:40
14th

1040

Tom HawkinsM9thTS19thGREENWICH TRITONS00:22:42+00:03:56
15th

1081

Finlay SmithM10thTS110thWindrush Triathlon Club00:22:46+00:04:00
16th

1087

Lucy RowseF6thTS16thMedway Tri00:22:48+00:04:02
17th

1096

Sophie SchonbachF7thTS17th00:22:48+00:04:02
18th

1069

Ben WhyattM11thTS111thSouth London Harriers00:22:53+00:04:07
19th

1095

Max ReadM12thTS112thCrystal Palace Triathletes00:22:59+00:04:13
20th

1074

Beatrice CrampinF8thTS18thLONDON FIELDS TRIATHLON CLUB00:23:00+00:04:14
21st

1085

Oliver BealM13thTS113thThames Turbo Triathlon Club00:23:10+00:04:24
22nd

1044

Madeleine SloanF9thTS19thThames Turbo Triathlon Club00:23:18+00:04:32
23rd

1048

Nathan PriorM14thTS114thComet Triathlon Club00:23:27+00:04:41
24th

1084

Monty AtkinsonM15thTS115th00:23:27+00:04:41
25th

1054

Jemima HendersonF10thTS110thFarnham Triathlon Club00:23:29+00:04:43
26th

1077

HARRY KleinM16thTS116thTriathlon Europe00:23:31+00:04:45
27th

1061

Betsy NorthF11thTS111thChapel Tri Juniors00:23:51+00:05:05
28th

1103

Ella BakerF12thTS112th7Oaks Triathlon Club00:23:51+00:05:05
29th

1062

Daniel WilliamsM17thTS117thCrystal Palace Triathletes00:24:08+00:05:22
30th

1082

Alesha TugwellF13thTS113thThames Turbo Triathlon Club00:24:16+00:05:30
31st

1055

Noemie KlangaF14thTS114thGREENWICH TRITONS00:24:23+00:05:37
32nd

1083

Barnaby BenfieldM18thTS118thWindrush Triathlon Club00:24:31+00:05:45
33rd

1051

Max Ronzeau-jamesM19thTS119thWindrush Triathlon Club00:24:43+00:05:57
34th

1100

William CookeM20thTS120th00:24:43+00:05:57
35th

1060

Darcey-Rose MitchellF15thTS115thThames Turbo Triathlon Club00:24:48+00:06:02
36th

1057

Raffaella VignoliF16thTS116th00:25:00+00:06:14
37th

1091

Mattis BranchM21stTS121stComet Triathlon Club00:25:08+00:06:22
38th

1094

Benjamin RankineM22ndTS122nd00:25:10+00:06:24
39th

1039

Sofia SirajF17thTS117thThames Turbo Triathlon Club00:25:33+00:06:47
40th

1107

Xander BerridgeM23rdTS123rd00:25:34+00:06:48
41st

1067

Anyka LinF18thTS118thCrystal Palace Triathletes00:25:39+00:06:53
42nd

1098

Max LaraM24thTS124th00:25:49+00:07:03
43rd

1111

George MccarthyM25thTS125thGREENWICH TRITONS00:26:10+00:07:24
44th

1058

Sophia PatrickF19thTS119thCrystal Palace Triathletes00:26:12+00:07:26
45th

1110

Andre Gellner-onipedeM26thTS126th00:26:28+00:07:42
46th

1102

Mathis JouyM27thTS127th00:26:58+00:08:12
47th

1072

Enzo DyerM28thTS128thThames Turbo Triathlon Club00:27:21+00:08:35
48th

1086

Max KennedyM29thTS129th00:27:31+00:08:45
49th

1073

Millicent AylingF20thTS120thWindrush Triathlon Club00:27:34+00:08:48
50th

1101

Thomas JerromM30thTS130th00:27:36+00:08:50
51st

1070

Nell Lavington-owenF21stTS121stCrystal Palace Triathletes00:27:42+00:08:56
52nd

1068

Samuel LittleM31stTS131st00:27:45+00:08:59
53rd

1071

Joel ChiltonM32ndTS132ndCrystal Palace Triathletes00:28:03+00:09:17
54th

1090

William DayM33rdTS133rd00:28:04+00:09:18
55th

1097

Felicity WaiteF22ndTS122nd00:28:05+00:09:19
56th

1080

Alexandra Sheldon Da SilvaF23rdTS123rdWindrush Triathlon Club00:28:16+00:09:30
57th

1076

Bryony HartF24thTS124th00:28:22+00:09:36
58th

1109

Martha CrooksF25thTS125th00:28:35+00:09:49
59th

1075

Raul DarleyduranM34thTS134thWindrush Triathlon Club00:28:37+00:09:51
60th

1042

Lina KisoF26thTS126th00:28:48+00:10:02
61st

1113

Edward SiderfinM35thTS135th00:29:50+00:11:04
62nd

1099

Darcie BatemanF27thTS127thComet Triathlon Club00:30:08+00:11:22
63rd

1114

Albert WaiteM36thTS136th00:30:20+00:11:34
64th

1088

Tristan Palmer MoralesM37thTS137th00:30:42+00:11:56
65th

1108

Cassia BerridgeF28thTS128th00:30:47+00:12:01
66th

1116

Wilfred WoodM38thTS138th00:31:47+00:13:01
67th

1078

Leela McdermottF29thTS129th00:32:06+00:13:20
68th

1106

Zara BarmbyF30thTS130thWindrush Triathlon Club00:32:10+00:13:24
69th

1104

Alfie-Louise BairdF31stTS131st00:33:21+00:14:35
70th

1047

Coco IvoryF32ndTS132nd00:34:02+00:15:16
71st

1112

Daisy MercerF33rdTS133rd00:36:08+00:17:22
72nd

1041

Daniel KapurM39thTS139th00:39:17+00:20:31
DNF (1 in total)
-

1089

Yarin NegyalMTS100:00:00-

You may also be interested in...

Beachborough Triathlon and Mixed Relay Event TriStart 2019-06-16 10:00:00
Absolute Tri Adult Duathlon and Youth & TriStar Triathlon Tristart 2019-06-22 11:00:00
Erewash Triathlon Tri Start 2019-08-11 08:00:00
Hexham Junior Triathlon TriStart 2019-07-14 10:00:00