Sundowner 2017

Sep
16
2017

Splits

  • 1,900 metre Swim

    — ''

  • 56 mile Cycle

    — ''

  • 21 kilometre Run

    — ''

Race Options

Organiser

Freebird Events

Map

Middle Distance

Triathlon | 2017-09-16 08:00am
1 viewed last hour.

All Race Results

Gender

Jump to bib

Pos#NameCatClubFinish Time
Finished (380 in total)
1st

748

Lewis EcclestonM1st20-241stManchester Triathlon club03:59:33-
2nd

740

Brian FogartyM2nd30-341stFITT04:00:08+00:00:35
3rd

732

Stewart MooreM3rd25-291stManchester Triathlon club04:09:40+00:10:07
4th

733

Brett HalliwellM4th20-242ndYonda Racing04:15:04+00:15:31
5th

741

Dean EvansM1stRELAY1stTeam D.A.G04:17:38+00:18:05
6th

791

Kevin DawsonM5th45-491stRacingTeamDawson04:18:31+00:18:58
7th

770

GRAHAM RanceM6th30-342ndNRG/Tri Science04:19:13+00:19:40
8th

750

Martin CainM7th40-441stTeam Tri Guru04:21:45+00:22:12
9th

739

PAUL SavageM8th40-442ndManchester Triathlon club04:22:40+00:23:07
10th

801

David BerryM9th30-343rdwigan triathlon club04:23:24+00:23:51
11th

736

ANTHONY FrazerM10th35-391stCR604:23:36+00:24:03
12th

769

Nick RoseM11th45-492ndTotal Tri Training04:27:13+00:27:40
13th

734

Cole DrewsM12th30-344thTeam Tri Guru04:29:32+00:29:59
14th

837

David StarrM13th35-392nd04:30:39+00:31:06
15th

753

Ian CoxM14th45-493rdFITT04:32:03+00:32:30
16th

821

Steven ForrestM15th45-494th04:32:32+00:32:59
17th

790

Paul TaylorM16th45-495thDarwen Triathlon Club04:33:28+00:33:55
18th

797

Marc SmithM17th35-393rdTrawden AC04:33:35+00:34:02
19th

738

georgie RutherfordF1st30-341stTeam Sponge04:33:44+00:34:11
20th

789

Andrew OrtonM18th40-443rdTRI PRESTON04:34:04+00:34:31
21st

793

Mark TobinM19th40-444thWetherby Runners (rats)04:34:25+00:34:52
22nd

802

Jamie AllenM20th25-292ndhumber triathletes04:34:29+00:34:56
23rd

772

JONATHAN FergusonM21st40-445thRossendale Triathlon Club04:35:01+00:35:28
24th

778

David PurnellM22nd50-541st04:37:00+00:37:27
25th

746

Carl JonesM23rd40-446thTriology North East04:37:52+00:38:19
26th

861

Keith MurrayM24th40-447th04:37:54+00:38:21
27th

747

Ben JohnsonM25th40-448th04:39:01+00:39:28
28th

875

Garry BrownM26th50-542ndUp and Active04:39:29+00:39:56
29th

825

BENJAMIN HallM27th30-345thValley Striders Triathletes04:40:21+00:40:48
30th

752

Shaun WoodM28th25-293rdFUL-ON TRI04:40:24+00:40:51
31st

609

Andrew JacksonM29th45-496thWakefield Triathlon Club04:42:00+00:42:27
32nd

820

Niall OwensM30th35-394thHorwich DBS Triathlon Club04:42:21+00:42:48
33rd

826

Dane StanleyM31st40-449thTeam Oxygen Addict04:43:20+00:43:47
34th

749

Lindsay TurnbullM2ndRELAY2ndThe Tri Harders04:43:29+00:43:56
35th

786

Paul HurdenM32nd40-4410thTRI PRESTON04:44:46+00:45:13
36th

796

HANNAH PeelF2nd35-391stSheffield Triathlon Club04:44:50+00:45:17
37th

851

COLIN GregoryM33rd45-497th04:45:23+00:45:50
38th

834

Allan DoddsM34th40-4411thLEEDS BRADFORD TRIATHLON CLUB04:45:39+00:46:06
39th

863

Ben FloundersM35th40-4412thTri-Life-Triathlon Team04:45:48+00:46:15
40th

815

Rob PartingtonM36th50-543rdSheffield Triathlon Club04:46:10+00:46:37
41st

813

Stephen HiltonM37th45-498thWigan Tri Club04:46:15+00:46:42
42nd

766

Jonathan CarterM38th30-346thChester Triathlon Club04:47:29+00:47:56
43rd

754

Michael OgradyM39th50-544th04:47:35+00:48:02
44th

751

Robert FoxM40th20-243rdYork Triathlon Club04:47:42+00:48:09
45th

879

Paul OtooleM41st40-4413thAlba Rosa CC04:48:40+00:49:07
46th

830

Gary FellowsM42nd45-499th04:48:50+00:49:17
47th

844

Stuart NuttallM43rd35-395th04:48:50+00:49:17
48th

811

Donald BarberM44th25-294thBorn 2 Tri04:49:32+00:49:59
49th

841

Jim AndersonM45th45-4910thBalnced Performance04:51:32+00:51:59
50th

858

JEFF MowbrayM46th55-591stNYP TRI04:52:07+00:52:34
51st

774

Nev SmithM47th40-4414thWakefield Triathlon Club04:52:20+00:52:47
52nd

621

Simon BennettM48th45-4911thSheffield Triathlon Club04:52:38+00:53:05
53rd

795

JOHN BudworthM49th50-545thLong Eaton Triathlon Club04:52:59+00:53:26
54th

848

Simon WinslowM50th50-546th04:53:10+00:53:37
55th

814

Mark GittinsM51st35-396thChester Triathlon Club04:53:34+00:54:01
56th

812

Paul WinwoodM52nd30-347thSheffield Triathlon Club04:54:23+00:54:50
57th

833

Sean SandersM53rd45-4912thWakefield Triathlon Club04:54:34+00:55:01
58th

835

Richard FogartyM54th35-397thFITT04:54:55+00:55:22
59th

513

Seamus KelleherM55th40-4415thCastle Tri04:55:06+00:55:33
60th

862

Steven WigglesworthM56th50-547thG0 Veggie04:55:39+00:56:06
61st

783

Tom BallardM57th30-348th04:55:54+00:56:21
62nd

819

Matt HamiltonM58th25-295thDAcorum & Tring AC04:56:10+00:56:37
63rd

762

JAMES GregoryM59th35-398thBassettlaw Triathlon Club04:56:27+00:56:54
64th

755

Erica BoothF3rd35-392ndBolton Triathlon Club04:56:33+00:57:00
65th

787

ADAM MogerM60th40-4416thLEEDS BRADFORD TRIATHLON CLUB04:56:52+00:57:19
66th

604

Mel SykesF4th35-393rdTeam Bear Tri04:56:57+00:57:24
67th

780

Dave HollingworthM61st50-548thUp and Active04:57:27+00:57:54
68th

758

Scott RennieM62nd40-4417thRochdale Triathlon Club04:57:44+00:58:11
69th

880

DARREN PalfreymanM63rd45-4913th04:58:51+00:59:18
70th

874

Gregory McnallyM64th45-4914thTeam Tri Guru04:59:11+00:59:38
71st

619

Duncan WoodhallM65th35-399thTadcaster Harriers04:59:17+00:59:44
72nd

803

GARETH HughesM66th25-296thBassetlaw Triathlon Club04:59:39+01:00:06
73rd

756

Neil HollingsworthM67th45-4915thRochdale Triathlon Club04:59:59+01:00:26
74th

836

Steven GillanM68th40-4418thBORDERS TRIATHLETES05:00:12+01:00:39
75th

637

Amy HarrisF5th20-241stHorsham Amphibians Triathlon05:00:46+01:01:13
76th

623

Michael HemsworthM69th30-349thWakefield Triathlon Club05:04:12+01:04:39
77th

612

Graham TyeM70th50-549thTeam Tyzer05:04:14+01:04:41
78th

742

GRAEME PrescottM71st40-4419thFITT05:04:41+01:05:08
79th

779

Sam BaconM72nd35-3910thBelper 10:2005:04:41+01:05:08
80th

622

Adrian BarrellM73rd50-5410thBROXTOWE TRIATHLON CLUB05:05:09+01:05:36
81st

759

Sean SpillaneM74th40-4420thWigan Tri Club05:05:19+01:05:46
82nd

776

Nigel WaterhouseM75th50-5411thChester Triathlon Club05:05:38+01:06:05
83rd

816

NIGEL BainesM76th40-4421st05:06:20+01:06:47
84th

765

Carl HodskinsonM77th40-4422ndTeam Tri Guru05:06:26+01:06:53
85th

684

Elaine DuncanF6th25-291stThe Limpers05:06:44+01:07:11
86th

636

Graeme DownsM78th40-4423rdCleveland Triathlon Club05:07:04+01:07:31
87th

840

Paul SellensM79th30-3410thhumber triathletes05:07:15+01:07:42
88th

763

Oliver SaxonF7th30-342ndAnimis Racing Team05:07:33+01:08:00
89th

782

ANDY HayesM80th50-5412thManTri05:08:45+01:09:12
90th

792

James LavinM81st40-4424thBassetlaw Tri/ Team Toucan05:09:44+01:10:11
91st

864

Mike WatsonM82nd45-4916thWakefield Triathlon Club05:10:30+01:10:57
92nd

828

Ben James BransonM83rd25-297thCHESTERFIELD TRIATHLON CLUB05:10:38+01:11:05
93rd

832

Colin MccallM84th40-4425thBorder Triathletes05:11:48+01:12:15
94th

743

Rob MarshallM85th50-5413thScunthorpe & District AC05:11:51+01:12:18
95th

850

Jonathan VeallM86th40-4426thDoncaster Triathlon Club05:12:09+01:12:36
96th

701

Elizabeth ReevesF8th30-343rdManchester Triathlon club05:12:15+01:12:42
97th

648

Jonathan RichardsM87th40-4427thRyton tri05:13:20+01:13:47
98th

764

Trevor LangfordM3rdRELAY3rdTri Platinum Physio's in Coxhoe05:13:22+01:13:49
99th

618

Gareth WilsonM88th40-4428th05:13:50+01:14:17
100th

598

John DuttonM89th25-298thTeam Deane Tri Club05:14:18+01:14:45
101st

871

Robyn HawxbyF9th40-441st05:14:30+01:14:57
102nd

670

Ian FosterM90th45-4917thTRI LAKELAND05:14:44+01:15:11
103rd

873

Lee BensonM91st55-592ndManchester Triathlon Club05:15:02+01:15:29
104th

656

Chris HallM92nd30-3411thCleethorpes Tri Club05:15:19+01:15:46
105th

602

David ReevesM93rd35-3911th05:16:29+01:16:56
106th

854

Iain HallM94th35-3912thTyne Triathlon Club05:17:31+01:17:58
107th

440

Paul LeeM95th40-4429th05:17:40+01:18:07
108th

626

SHARON PlestedF10th50-541stChester Triathlon Club05:18:05+01:18:32
109th

800

Alan PaxtonM96th50-5414thPentland Triathletes05:18:45+01:19:12
110th

708

Alexander HolmesM97th40-4430thTunbridge Wells Harriers05:19:07+01:19:34
111st

687

Barry ThomasM98th50-5415thUp and Active05:20:06+01:20:33
112nd

629

Kevin SorlieM99th35-3913thTyneside Vagabonds05:20:50+01:21:17
113rd

866

Chris OuttersidesM100th40-4431stSaffron Striders05:20:55+01:21:22
114th

603

Albert CallM101st50-5416thCleethorpes Tri Club05:21:02+01:21:29
115th

475

M4thRELAY4th05:21:16+01:21:43
116th

475

Philip MerrisonM102nd45-4918thCleethorpes Tri Club05:21:16+01:21:43
117th

588

Eric DelmontM103rd50-5417thWakefield Triathlon Club05:21:19+01:21:46
118th

843

Sheldon KilroeM104th40-4432ndYorkshire Wolds Runners05:21:29+01:21:56
119th

878

Mark AllatsonM105th55-593rdCraven Energy05:21:31+01:21:58
120th

632

Chris JonesM106th45-4919th05:21:39+01:22:06
121st

846

Mark GardhamM107th45-4920thDurham Triathlon Club05:21:42+01:22:09
122nd

722

Colin StorrarM108th45-4921stTad Tri05:21:59+01:22:26
123rd

611

James BentallM109th35-3914thAstley and Tyldesley05:22:06+01:22:33
124th

518

Steven NapierM110th25-299th05:22:30+01:22:57
125th

578

Denise DrummondF11th50-542ndAlnwick05:22:31+01:22:58
126th

657

GARY HatchM111st50-5418thLEEDS BRADFORD TRIATHLON CLUB05:22:41+01:23:08
127th

773

JAN RogersF12th50-543rdChester Triathlon Club05:22:52+01:23:19
128th

583

Paul FarquharsonM112nd35-3915th05:24:37+01:25:04
129th

709

Jane MccarthyF13th40-442nd05:24:40+01:25:07
130th

781

Addam DarnellM113rd30-3412thSheffield Triathlon Club05:24:47+01:25:14
131st

673

Simon PendleburyM114th30-3413th05:25:06+01:25:33
132nd

496

James DayM115th25-2910thThe Limpers05:25:10+01:25:37
133rd

575

Pete WelshM116th35-3916thTRI PRESTON05:25:50+01:26:17
134th

616

Gareth RichardsonM117th40-4433rd05:25:58+01:26:25
135th

824

ANDREA LancasterF14th40-443rdYork Triathlon Club05:26:00+01:26:27
136th

563

Sean HewittM118th45-4922ndWakefield Triathlon Club05:26:48+01:27:15
137th

627

Abby FletcherF15th30-344th05:26:53+01:27:20
138th

614

Adam BuckleyM119th40-4434thblue lagooners05:26:56+01:27:23
139th

472

Dave KingM120th45-4923rdWigan Tri Club05:27:40+01:28:07
140th

839

Caz KayF16th35-394thSheffield Triathlon Club05:27:56+01:28:23
141st

703

Darren ReeceM121st35-3917th05:28:07+01:28:34
142nd

647

Alex McloughlinM122nd35-3918thWootang Clan05:28:35+01:29:02
143rd

615

Louise PlevinF17th30-345thWRC Tri05:28:42+01:29:09
144th

585

Kyle SpencerM123rd25-2911th05:29:38+01:30:05
145th

589

Lesley Ann HattersleyF18th50-544thTri4Girlz05:29:52+01:30:19
146th

695

Andy HallM124th40-4435thYork Triathlon Club05:29:52+01:30:19
147th

573

Stephen MarshM125th55-594th05:30:12+01:30:39
148th

798

Cal ClarkM126th25-2912thTri BB05:31:04+01:31:31
149th

860

ADRIAN StewartM127th45-4924thLEICESTER TRI05:31:16+01:31:43
150th

594

James MccormackM128th30-3414thNYP TRI05:31:45+01:32:12
151st

868

DARRAN JugroopM129th35-3919th05:31:46+01:32:13
152nd

554

Matthew ElliottM130th40-4436thMansfield Tri05:31:51+01:32:18
153rd

702

Kenny HunterM131st45-4925thTEAM MANVERS05:32:17+01:32:44
154th

435

Amy WheldrakeF19th30-346th05:32:37+01:33:04
155th

642

Dinah CoggonF20th45-491stWakefield Triathlon Club05:32:46+01:33:13
156th

402

Andrew RamageM132nd35-3920thHarlow Tri Club05:33:14+01:33:41
157th

698

Glen MailerM133rd30-3415thSheffield Triathlon Club05:33:29+01:33:56
158th

662

Chris TerryM134th30-3416thTeam Deane Tri Club05:33:38+01:34:05
159th

633

Edward MccannM135th45-4926thTRI PRESTON05:33:42+01:34:09
160th

728

Chris DaviesM136th40-4437thTRI PRESTON05:34:00+01:34:27
161st

867

LEE RichardsM137th35-3921stNuneaton Tri05:34:23+01:34:50
162nd

587

MARK PriceM138th45-4927th05:34:26+01:34:53
163rd

606

MICHAEL WestermanM139th40-4438th05:34:33+01:35:00
164th

628

Edward HolmesM140th40-4439thBats05:34:41+01:35:08
165th

651

Gareth AllenM141st40-4440thWakefield Triathlon Club05:34:43+01:35:10
166th

576

JAMES HooleyM142nd35-3922ndMVH TRI CLUB05:35:31+01:35:58
167th

646

mark HudsonM143rd55-595thLong Eaton T C05:36:08+01:36:35
168th

691

Ryan JohnsonM144th25-2913thSkegness Triathlon Club05:36:19+01:36:46
169th

473

Bethany MurrayF21st35-395th05:36:27+01:36:54
170th

857

CHRIS KempM145th45-4928thWelland Valley Triathlon Club/Total Tri Training05:36:38+01:37:05
171st

716

Richard MulleyM146th30-3417th05:36:54+01:37:21
172nd

658

Ian JacksonM147th40-4441stFORCE 1005:36:59+01:37:26
173rd

447

Jane GraneyF22nd35-396thSWINTON RUNNING CLUB05:37:04+01:37:31
174th

893

Paul SouthernM148th35-3923rd05:37:07+01:37:34
175th

870

Stuart SklinarM149th30-3418thLEEDS BRADFORD TRIATHLON CLUB05:37:23+01:37:50
176th

723

Darren HansonM150th50-5419thYonda / Wakefield Tri05:37:27+01:37:54
177th

403

Lee St QuintonM151st35-3924thSkegness Triathlon Club05:37:52+01:38:19
178th

877

David ParkinsonM152nd45-4929thTADCASTER TRIATHLON TEAM05:38:02+01:38:29
179th

581

CHRISTINE MardleF23rd35-397thChippenham Tri05:38:06+01:38:33
180th

707

Carl TinsonM153rd40-4442nd05:38:29+01:38:56
181st

852

Sarah SperringF24th25-292ndChester Triathlon Club05:38:30+01:38:57
182nd

674

James WhysallM154th40-4443rd05:38:39+01:39:06
183rd

631

Andy BiggsM155th50-5420thDurham Triathlon Club / Team Geobar05:38:51+01:39:18
184th

509

Tom MartinM156th30-3419th05:39:41+01:40:08
185th

407

Tom SharpM157th40-4444th05:39:45+01:40:12
186th

560

Neil LawrenceM158th45-4930thWakefield Triathlon Club05:40:11+01:40:38
187th

449

Malcolm MarshallM159th50-5421stLINCSQUAD05:40:15+01:40:42
188th

429

Andrew GaskellM160th50-5422ndSt Helens Tri05:40:29+01:40:56
189th

706

Julia ThomsonF25th50-545thHarrogate Tri Club05:40:41+01:41:08
190th

469

Clare AddyF26th30-347thTriSexuals05:40:54+01:41:21
191st

775

Ben ColdwellM161st25-2914thKirkstall Harriers05:41:02+01:41:29
192nd

571

Jim LaffertyM162nd45-4931stSheffield Triathlon Club05:41:10+01:41:37
193rd

677

Peter CoxM163rd25-2915th05:41:15+01:41:42
194th

590

Abi CocksedgeF27th35-398th05:42:04+01:42:31
195th

408

Lee CooperM164th45-4932nd05:42:17+01:42:44
196th

645

David HansonM165th45-4933rdTri Rivington05:42:22+01:42:49
197th

685

Adam NewsomeM166th35-3925thWakefield Triathlon Club05:42:54+01:43:21
198th

451

Neil PrestonM167th40-4445th05:42:57+01:43:24
199th

486

Eoghan GivenM168th35-3926th05:43:35+01:44:02
200th

869

Teejay JonesM5thRELAY5thLocal Care Force All Change Tri05:44:01+01:44:28
201st

411

Thomas WoodhallM169th35-3927th05:44:28+01:44:55
202nd

593

Simon BeedhamM170th20-244thLINCSQUAD05:44:44+01:45:11
203rd

460

Richard WheelerM171st40-4446thHOLMFIRTH HARRIERS05:44:49+01:45:16
204th

467

Russell WilkesM172nd45-4934th05:44:54+01:45:21
205th

663

Mike Thomas WarrenerM173rd45-4935thLong Eaton Triathlon Club05:45:24+01:45:51
206th

676

Patrick JacksonM174th45-4936thWetherby RaTs05:45:27+01:45:54
207th

638

Stephen PitcherM175th35-3928thWakefield Triathlon Club05:45:28+01:45:55
208th

613

Stephen MccannM176th50-5423rdOPTIMA RACING TEAM05:45:41+01:46:08
209th

686

Anthony SheldonM177th40-4447th05:45:47+01:46:14
210th

624

Chris WilsonM178th45-4937th05:46:22+01:46:49
211st

565

Andrew CoultasM179th45-4938th05:46:25+01:46:52
212nd

690

Philip SumnerM180th50-5424thRIBBLE VALLEY TRI05:46:52+01:47:19
213rd

574

Matt TurnbullM181st35-3929thTri Life Triathlon Team05:46:55+01:47:22
214th

551

Stuart KilmartinM182nd45-4939thChorley Athletic and Triathlon05:47:01+01:47:28
215th

517

Alan MackayM183rd40-4448thDarlington Tri05:47:25+01:47:52
216th

675

LOUISE Nicola HughesF28th40-444thLong Eaton Triathlon Club05:47:50+01:48:17
217th

655

Ann GriffithsF29th55-591stFylde Coast Runners05:48:23+01:48:50
218th

712

Matt ShorrockM184th40-4449thSheffield Triathlon Club05:48:32+01:48:59
219th

678

Nick JonesM185th40-4450th05:48:51+01:49:18
220th

572

DERMOT FrazerM186th55-596th05:49:03+01:49:30
221st

434

Holly NairnF30th25-293rdHarlow Tri Club05:49:29+01:49:56
222nd

705

Andrew DarbyM6thRELAY6thTeam So Slow05:49:45+01:50:12
223rd

523

Richard BroderickM187th30-3420th05:50:29+01:50:56
224th

669

Christopher DownesM188th30-3421st05:50:51+01:51:18
225th

457

Steven ShawM189th45-4940thWakefield Triathlon Club05:51:10+01:51:37
226th

649

Paul BeattieM190th55-597thDoncaster Triathlon Club05:51:16+01:51:43
227th

418

Sally LadlowF31st45-492nd05:51:22+01:51:49
228th

427

Nathaniel Forbes InskipM191st25-2916th05:51:57+01:52:24
229th

689

Monika AgostonF32nd35-399thGI Tri05:52:08+01:52:35
230th

827

Simon MoffatM192nd35-3930thWakefield Triathlon Club05:52:10+01:52:37
231st

672

PAUL JephcottM193rd60-641stPACTRAC05:52:20+01:52:47
232nd

688

Philip WardM194th55-598thDarlington Tri05:52:28+01:52:55
233rd

713

Bob LauderM195th55-599th05:52:34+01:53:01
234th

592

Jonathan ArnoldM196th16-191stPACTRAC05:53:43+01:54:10
235th

534

Mike GraneyM197th35-3931stSWINTON RUNNING CLUB05:53:55+01:54:22
236th

710

Marlon MoraisM198th35-3932ndRochdale Triathlon Club05:54:03+01:54:30
237th

474

Michelle FaircloughF33rd40-445thTri-Rivington05:54:04+01:54:31
238th

859

Jeremy HirstM199th45-4941st05:54:18+01:54:45
239th

717

Emma HoutermanF34th30-348thDarwen Triathlon Club05:54:36+01:55:03
240th

582

Sarah HalfordF35th40-446thBalanced Performance05:55:06+01:55:33
241st

453

Mark GeldartM200th45-4942nd05:55:14+01:55:41
242nd

431

Matt WoodwardM201st25-2917th05:55:23+01:55:50
243rd

600

Lee ScottM202nd45-4943rdHarrogate Tri Club05:55:56+01:56:23
244th

696

Matthew ArnoldM203rd45-4944th05:56:36+01:57:03
245th

635

Heather Louise WhitakerF36th30-349th05:56:45+01:57:12
246th

697

Andrew CosgroveM204th35-3933rd05:57:27+01:57:54
247th

428

Sean BarryM205th45-4945thWakefield Triathlon Club05:57:41+01:58:08
248th

630

Simon UsherM206th40-4451st05:57:46+01:58:13
249th

720

Alan CondonM207th35-3934thBushfield Joggers05:57:50+01:58:17
250th

445

Ben BaldryM208th55-5910th05:58:04+01:58:31
251st

784

Ian LairdM209th40-4452ndChester Triathlon Club05:58:29+01:58:56
252nd

502

Gary SylvesterM210th55-5911thBassettlaw Triathlon Club05:58:39+01:59:06
253rd

661

Bambi ShawF37th20-242ndTri energy06:00:08+02:00:35
254th

471

Beverley FirthF38th35-3910thThe Blue Lagooners Triathlon Club06:00:27+02:00:54
255th

522

James AlmondM211st30-3422nd06:00:28+02:00:55
256th

620

Barrie CracknellM212nd45-4946thBarracuda Triathlon Club06:00:39+02:01:06
257th

525

Paul FairbankM213rd40-4453rd06:01:14+02:01:41
258th

540

Pam WorrallF39th45-493rdhumber triathletes06:01:54+02:02:21
259th

552

Marie MurtaghF40th35-3911thYork Triathlon Club06:01:55+02:02:22
260th

493

Mike GregoryM214th30-3423rd06:02:13+02:02:40
261st

421

Karen LandellsF41st35-3912thLEEDS BRADFORD TRIATHLON CLUB06:02:14+02:02:41
262nd

694

John LowndesM215th45-4947th06:02:42+02:03:09
263rd

450

Maxine MussellM216th45-4948thCleethorpes Tri Club06:03:11+02:03:38
264th

404

Phillip RobinsonM217th25-2918th06:03:33+02:04:00
265th

426

Nicola DarraghF42nd35-3913thAycliffe Tri Club06:03:42+02:04:09
266th

693

Amanda SkeldonF43rd40-447thPirate Ship Of Fools06:03:46+02:04:13
267th

409

CLARE BurgumF44th50-546thCOVENTRY TRIATHLETES06:03:52+02:04:19
268th

533

Shaun SumnerM218th35-3935thYorkshire Vikings Triathlon Team06:04:02+02:04:29
269th

679

Vanessa HodgettsF45th50-547th06:04:03+02:04:30
270th

610

SIMON HammondsM219th40-4454thCoalville Triathlon Club06:04:09+02:04:36
271st

727

Alan JohnstonM220th40-4455th06:04:53+02:05:20
272nd

508

Martin TerryM221st30-3424thTeam Deane Tri Club06:05:08+02:05:35
273rd

559

Mark David GaytonM222nd35-3936th06:05:12+02:05:39
274th

500

Kate BrysonF46th55-592ndBeccles Triathlon Club06:05:48+02:06:15
275th

681

Victoria PitcherF47th25-294thFUL-ON TRI06:06:01+02:06:28
276th

665

Ian BennettM223rd50-5425th06:06:12+02:06:39
277th

458

lorraine MurphyF48th45-494thCHESTERFIELD TRIATHLON CLUB06:06:24+02:06:51
278th

711

Jane EcclestonF49th50-548thManchester Triathlon club06:06:40+02:07:07
279th

596

Peter CareyM224th45-4949th06:06:54+02:07:21
280th

410

Emma FlynnF50th35-3914thPeak XV06:06:58+02:07:25
281st

607

Neil RabyM225th45-4950th06:06:59+02:07:26
282nd

566

Craig HallM226th45-4951stNorth Shields Poly06:07:02+02:07:29
283rd

726

Jack HartM227th20-245thInvictus Triathlon Club06:07:21+02:07:48
284th

448

Brynn HornerF51st30-3410th06:07:58+02:08:25
285th

671

Paul HarrisM228th35-3937th06:08:21+02:08:48
286th

466

Andrew CassonM229th55-5912th06:08:53+02:09:20
287th

667

Naomi WestwoodF52nd25-295thWakefield Triathlon Club06:09:01+02:09:28
288th

491

Jenni CottonF53rd35-3915thTRI PRESTON06:09:27+02:09:54
289th

416

Kevin ClearyM230th55-5913thYonda Racing06:09:36+02:10:03
290th

495

Samuel BramahM231st25-2919thThe Limpers06:09:38+02:10:05
291st

660

Susan RobertsF54th40-448th06:09:44+02:10:11
292nd

634

Darren EllinM7thRELAY7thMAD Racing06:09:57+02:10:24
293rd

591

Mark MaclaganM232nd35-3938thTRI PRESTON06:10:21+02:10:48
294th

715

Andrew MajorM233rd45-4952ndWV Tri06:11:15+02:11:42
295th

562

MARC TaylorM234th40-4456thNYP TRI06:11:26+02:11:53
296th

555

mark CrellinM235th50-5426thCleethorpes Tri Club06:12:59+02:13:26
297th

557

CHRIS HallM236th55-5914thHarrogate Tri Club06:13:28+02:13:55
298th

799

Shonny BallardF55th30-3411th06:13:29+02:13:56
299th

700

Andrew MitchellM237th30-3425thBROXTOWE TRIATHLON CLUB06:14:02+02:14:29
300th

531

ROBERT GiffhornM238th45-4953rd06:14:10+02:14:37
301st

538

Sarah StablesF56th40-449thLong Eaton Triathlon Club06:14:10+02:14:37
302nd

601

Andy HodsonM239th35-3939th06:14:41+02:15:08
303rd

535

Wayne BallanceM240th40-4457th06:14:51+02:15:18
304th

692

Jacqueline ParkinsonF57th40-4410thTri Rivington06:15:05+02:15:32
305th

599

Stuart FowlerM241st40-4458th06:16:02+02:16:29
306th

537

Paul PeacockM242nd50-5427th06:16:40+02:17:07
307th

406

Richard RawcliffeM243rd50-5428th06:17:14+02:17:41
308th

597

Kate SplevinsF58th40-4411th06:17:25+02:17:52
309th

699

Nicholas Mark SandersonM244th45-4954thLong Eaton Triathlon Club06:17:32+02:17:59
310th

704

DAVID SowdenM245th45-4955thTeam Bear Tri06:18:17+02:18:44
311st

438

Michael Stuart HansonM246th45-4956thCleethorpes Tri Club06:19:03+02:19:30
312nd

490

Michael CarterM247th30-3426th06:19:51+02:20:18
313rd

561

Julie HamiltonF59th40-4412thSalford Cycling Club06:20:09+02:20:36
314th

527

Andy LewarneM248th35-3940th06:21:04+02:21:31
315th

683

Susan SandersF60th40-4413thWakefield Triathlon Club06:21:20+02:21:47
316th

494

Cheryl HallF61st30-3412thNorth Shields Poly06:21:49+02:22:16
317th

505

Jason HornbyM249th25-2920th06:22:25+02:22:52
318th

443

Lisa MillerF62nd45-495th06:22:53+02:23:20
319th

456

Paul BrothwoodM250th50-5429thTweed Triathlon Club06:23:06+02:23:33
320th

714

HELEN BloomerF63rd50-549thBirchfield06:23:08+02:23:35
321st

436

Liz WhittakerF64th35-3916thBalanced Performance06:23:27+02:23:54
322nd

489

YVETTE JealF65th45-496th06:23:57+02:24:24
323rd

423

Tina KellyF66th40-4414thPonteland Tri06:24:23+02:24:50
324th

487

Stephen LomasM251st40-4459thBlack Pear Joggers06:25:09+02:25:36
325th

492

Paul GambleM252nd40-4460thCHESTERFIELD TRIATHLON CLUB06:26:11+02:26:38
326th

617

Dan WellingtonM253rd40-4461st06:26:17+02:26:44
327th

659

Stephen McnamaraM254th50-5430th06:26:48+02:27:15
328th

430

Bryan O'donoghueM255th45-4957thTri-Life Triathlon Team06:27:23+02:27:50
329th

422

Amy BaldryF67th20-243rdCardiff Traithletes06:28:04+02:28:31
330th

446

Stephen Mark CanningsM256th50-5431stLINCSQUAD06:28:16+02:28:43
331st

641

Ben HabourM257th40-4462nd06:28:24+02:28:51
332nd

433

David BennettM258th45-4958th06:29:09+02:29:36
333rd

514

Sian SegarF68th50-5410thStockport Tri Club06:29:09+02:29:36
334th

468

Steve FirthM259th50-5432ndWakefield Triathlon Club06:29:19+02:29:46
335th

529

Christopher PhillipsM260th40-4463rd06:29:53+02:30:20
336th

546

Sarah ScottF69th40-4415thTHORNTON CLEVELEYS RUNNING CLUB06:30:07+02:30:34
337th

504

Heather LowndesF70th45-497th06:32:48+02:33:15
338th

413

Stephen HolgateM261st50-5433rdWakefield Triathlon Club06:33:14+02:33:41
339th

507

Christopher OakeyM262nd35-3941st06:34:10+02:34:37
340th

553

Robin PammentM263rd45-4959th06:35:33+02:36:00
341st

512

John G WilliamsonM264th60-642ndLINCOLN TRI06:36:22+02:36:49
342nd

452

Gavin RiggM265th45-4960thBCTTT06:36:50+02:37:17
343rd

608

LES CarterM266th55-5915thCOVENTRY TRIATHLETES06:38:08+02:38:35
344th

465

Fiona FylanF71st50-5411thWakefield Triathlon Club06:38:52+02:39:19
345th

441

Andrew WoodhallM8thRELAY8thThe Gerihatricks06:39:03+02:39:30
346th

724

Wendy CoxshallF72nd40-4416thBushfield Joggers06:39:07+02:39:34
347th

488

Karen CooperF73rd45-498thADWICK TRI06:42:29+02:42:56
348th

415

Richard AndrewM267th35-3942ndMarske Rats06:43:00+02:43:27
349th

506

Sally JonesF74th45-499th06:45:29+02:45:56
350th

556

Sarah WoodhallF75th35-3917th06:47:41+02:48:08
351st

558

Holly PowellF76th35-3918th06:48:16+02:48:43
352nd

541

Phil AmosM268th50-5434thManvers Tri06:49:35+02:50:02
353rd

543

Pete HowisM269th40-4464th06:50:05+02:50:32
354th

521

ELIZABETH AlmondF77th35-3919th06:50:23+02:50:50
355th

545

Eleonora MuirF78th45-4910th06:50:45+02:51:12
356th

503

Emma VincentF79th35-3920thLEEDS BRADFORD TRIATHLON CLUB06:51:59+02:52:26
357th

515

Faye MullenF80th30-3413thWakefield Triathlon Club06:53:22+02:53:49
358th

484

Laura RobinsonF81st30-3414thLEEDS BRADFORD TRIATHLON CLUB06:53:25+02:53:52
359th

511

Neil LairdM270th40-4465thCity of Chester Triathlon Club06:53:34+02:54:01
360th

454

HANNAH MoorhouseF82nd45-4911th06:54:31+02:54:58
361st

424

Simon BlandM271st40-4466thYonda06:55:53+02:56:20
362nd

652

Paul BaileyM272nd45-4961st06:59:01+02:59:28
363rd

439

Peter MitchinsonM273rd60-643rd06:59:20+02:59:47
364th

547

Conal HaythorneM274th50-5435thWakefield Triathlon Club07:00:53+03:01:20
365th

501

Halina NorbertczakF83rd35-3921stLEEDS BRADFORD TRIATHLON CLUB07:03:02+03:03:29
366th

470

Rebecca DoddF84th25-296th07:06:58+03:07:25
367th

524

Alisa CherryF85th55-593rdWakefield Triathlon Club07:12:45+03:13:12
368th

483

Ian McknightM275th55-5916th07:12:54+03:13:21
369th

510

Fiona LobleyF86th40-4417th07:13:32+03:13:59
370th

464

Kelly HammondsF87th35-3922ndCoalville Triathlon Club07:15:29+03:15:56
371st

498

SUZ WestF88th40-4418th07:15:58+03:16:25
372nd

542

Gavin KingM276th50-5436thTEAM MANVERS07:16:37+03:17:04
373rd

444

James Robert FarmeryM277th20-246th07:18:31+03:18:58
374th

528

Ron LearyM278th45-4962nd07:23:03+03:23:30
375th

519

David EllisM279th45-4963rdF4L Coaching07:25:18+03:25:45
376th

462

Jaime ShortF89th30-3415thblue lagooners07:28:33+03:29:00
377th

463

John CorryM280th60-644thStockport Tri Club07:30:05+03:30:32
378th

401

Caroline DixonF90th50-5412th07:37:14+03:37:41
379th

548

Elaine WinterbourneF91st45-4912th07:39:01+03:39:28
380th

516

Maria SwiftF92nd40-4419th07:58:41+03:59:08
DNF (21 in total)
-

580

Rachel SteadF35-39Team Bear Tri00:00:00-
-

855

Neil BuckleyM55-59York Triathlon Club00:00:00-
-

838

Dave MarshM30-3400:00:00-
-

564

KATHLEEN BrankinF55-59Real Fitness00:00:00-
-

414

Simon StablerM45-4900:00:00-
-

876

Stephen Edward BallM30-3400:00:00-
-

682

Michael HallM50-54Ribble Valley CRC00:00:00-
-

745

Dale BoyesonM35-3900:00:00-
-

485

Mandy WalkerF50-54Bushfield Joggers00:00:00-
-

757

Marcus SheridanM45-49Tri Preston / Up & Active00:00:00-
-

497

Julia SharpF45-4900:00:00-
-

822

Phillip MarklandM40-4400:00:00-
-

718

Daniel DoyleM30-34Team Short Shorts00:00:00-
-

625

NEIL LemmonM45-49LEICESTER TRI00:00:00-
-

539

MARY RossF55-5900:00:00-
-

847

Colin ClaytonM45-4900:00:00-
-

639

John KeeganM35-39Knutsford Tri Club00:00:00-
-

760

Greg AbbottM30-3400:00:00-
-

853

Lee HemmingsM35-39Rochdale Triathlon Club00:00:00-
-

530

Mike StringerM50-5400:00:00-
-

577

Julian HuckerM50-54ETE Racing00:00:00-

You may also be interested in...

East Leake Triathlon Sprint Distance 2019-03-31 08:00:00
East Leake Triathlon Sprint Distance 2019-09-29 08:00:00
Erewash Triathlon Individuals 2019-08-11 08:00:00
Ashbourne Sprint Triathlon & Junior Aquathlon Sprint Distance 2019-05-19 08:00:00