Driffield Triathlon 2017

May
07
2017

Splits

  • 400 metre Swim

    — ''

  • 18 kilometre Cycle

    — ''

  • 5 kilometre Run

    — ''

Race Options

Organiser

Freebird Events

Map

TRIATHLON

Triathlon | 2017-05-07 08:00am
1 viewed last hour.

All Race Results

Gender

Jump to bib

Pos#NameCatClubFinish Time
Finished (297 in total)
1st

634

William AtkinsonM1st20-241st00:54:09-
2nd

626

Andy LyonsM2nd45-491sthumber triathletes00:55:23+00:01:14
3rd

617

Joseph HudsonM3rd30-341stSheffield Tri CLUB00:55:49+00:01:40
4th

622

KRIS CapperauldM4th35-391stYork Triathlon Club00:55:55+00:01:46
5th

619

Scott PalframanM5th40-441sthumber triathletes00:56:34+00:02:25
6th

621

Robert WhitakerM6th40-442ndWakefield Triathlon Club00:57:24+00:03:15
7th

594

Anthoney CraigM7th30-342nd00:58:05+00:03:56
8th

631

Ian SmithsonM8th30-343rdTrigger Happy TC00:58:19+00:04:10
9th

616

Martin FentonM9th40-443rd00:58:56+00:04:47
10th

564

Steven WigglesworthM10th50-541stGo Veggie00:59:09+00:05:00
11th

629

Brit TateF1st20-241stHampstead Triathlon Club00:59:23+00:05:14
12th

628

Stephen HarveyM11th35-392nd00:59:29+00:05:20
13th

587

Graham HuntM12th35-393rdDurham Triathlon Club00:59:38+00:05:29
14th

595

Dave MannM13th45-492ndNYP TRI01:00:00+00:05:51
15th

625

Kevin MomentM14th45-493rdKingfisher Tri Club Scarborough01:00:01+00:05:52
16th

569

STEVEN DewsM15th30-344thYorkshire Vikings01:00:06+00:05:57
17th

528

David StevensM16th55-591stTriangle R.T.01:00:27+00:06:18
18th

604

John WallasM17th35-394thTriology Multisport01:00:50+00:06:41
19th

512

Oliver CockerillM18th17-191st01:01:05+00:06:56
20th

530

Paul DaccusM19th45-494thLeeds & Bradford Triathlon Club01:01:44+00:07:35
21st

414

Craig BarkerM20th30-345thCalderdale Tri club01:01:50+00:07:41
22nd

533

Thomas MawerM21st25-291st01:02:54+00:08:45
23rd

548

Steve HawtreeM22nd45-495thBarracuda Triathlon Club01:03:23+00:09:14
23rd

526

MICK OsborneM22nd50-542ndYorkshire Vikings01:03:23+00:09:14
24th

607

LUKE LambertM23rd25-292nd01:04:08+00:09:59
25th

578

Nick WrightM24th40-444thT3 Tadcaster Triathlon Team01:04:16+00:10:07
26th

633

Tom KingM25th17-192nd01:04:17+00:10:08
27th

519

Matt DassM26th40-445th01:04:21+00:10:12
28th

554

Colin BrownM27th50-542ndYorkshire Vikings01:04:24+00:10:15
29th

614

Carl SugdenM28th50-543rd01:04:42+00:10:33
30th

503

Jonathan StobbsM29th30-346thArmy Triathlon Association01:04:46+00:10:37
31st

502

Stephen MowatM30th35-395th01:05:12+00:11:03
32nd

600

Harrison ArmitageM31st20-242nd01:05:27+00:11:18
33rd

575

Katy CawthornF2nd40-441stHunmanby Hall Sport & Lesiure01:05:31+00:11:22
34th

562

Dave BurrowsM32nd30-347thYorkshire Vikings01:05:32+00:11:23
35th

478

Andy LawtyM33rd45-496thWolds Way To Health01:05:57+00:11:48
36th

589

DONNA JamesF3rd50-541stTriology Bike Science Ne01:06:04+00:11:55
37th

523

Ian ChapmanM34th40-446thNYP TRI01:06:06+00:11:57
38th

583

Graham SteeleM35th35-396th01:06:07+00:11:58
39th

497

Oliver GregoryM36th35-397thFarsley Flyers01:06:11+00:12:02
40th

516

Daniel WrightM37th35-398th01:06:35+00:12:26
41st

510

Andrew SmithM38th40-447thhumber triathletes01:07:06+00:12:57
42nd

524

Lloyd BeechM39th17-193rd01:07:13+00:13:04
43rd

501

ROBIN SimpsonM40th40-448th01:07:38+00:13:29
44th

552

Simon TaitM41st45-497th01:07:40+00:13:31
45th

549

Keiran JohnsonM42nd25-293rdhumber triathletes01:07:57+00:13:48
46th

581

Paul MayM43rd35-399th01:08:02+00:13:53
47th

613

Kurt HaendlmayerM44th50-544thYork Vikings01:08:03+00:13:54
48th

496

John HorncastleM45th45-498th3xtri01:08:06+00:13:57
49th

599

Robbie WallaceM46th40-449thWakefield Triathlon Club01:08:18+00:14:09
50th

504

Jonathan AtkinM47th30-348th01:08:21+00:14:12
51st

494

Paul RidpathM48th55-592nd3x Tri01:08:31+00:14:22
52nd

540

John DawsonM49th35-3910thBEVERLEY AC01:08:42+00:14:33
53rd

525

Andy HallM50th40-4410thYork Triathlon Club01:08:55+00:14:46
54th

570

Karen ThompsonF4th40-442nd01:08:56+00:14:47
55th

514

BRIAN DavisM51st35-3911th01:09:01+00:14:52
56th

522

Brian BeislyM52nd60-641st01:09:05+00:14:56
57th

446

Jill DowsonF5th50-542nd01:09:14+00:15:05
58th

547

Alex MillardM53rd35-3912th01:09:27+00:15:18
59th

508

Andrew GarrettM54th50-545thBeverley Knights01:09:27+00:15:18
60th

605

Niki WhitakerF6th40-443rd01:09:29+00:15:20
61st

597

Christopher DeanM55th25-294th01:09:41+00:15:32
62nd

577

Garry TrilloM56th60-642nd01:09:49+00:15:40
63rd

593

David PickeringM57th35-3913thLegion01:09:58+00:15:49
64th

534

Rob HeapM58th40-4411thWakefield Triathlon Club01:09:59+00:15:50
65th

558

Richard MccullochM59th50-546thYork Triathlon Club01:10:02+00:15:53
66th

416

Lewis BeecherM60th40-4412th01:10:19+00:16:10
67th

561

Richard DurnM61st35-3914thTeam Tri & Mash01:10:25+00:16:16
68th

557

Sarah WestonF7th30-341stYorkshire Vikings01:10:29+00:16:20
69th

586

DAVID MarshallM62nd55-593rd01:10:29+00:16:20
70th

420

Philip RichardsonM63rd35-3915thYork Knavesmire Harriers01:10:38+00:16:29
71st

536

DAVE GatesM64th60-643rdLincoln Wheelers01:10:45+00:16:36
72nd

507

Marc BarrM65th25-295thhumber triathletes01:10:47+00:16:38
73rd

489

Mike JacksonM66th55-594th01:10:55+00:16:46
74th

499

Richard KitsonM67th50-547thCleveland Triathlon Club01:10:56+00:16:47
75th

543

John CameronM68th50-548thBCTTT.com01:11:14+00:17:05
76th

560

Debbie RookesF8th45-491st3x Tri01:11:21+00:17:12
77th

505

Mark PeacockM69th45-499thNYP TRI01:11:26+00:17:17
78th

606

Eleanor RobinsonF9th20-242ndUniversity Of Sheffield Triathlon Club01:11:31+00:17:22
79th

387

Luke DavisonM70th30-349th01:11:31+00:17:22
80th

572

Alan WrayM71st45-4910thNYP01:11:44+00:17:35
81st

517

Jeroen SuurM72nd45-4911th01:11:55+00:17:46
82nd

396

Damon TempleM73rd40-4413th01:12:17+00:18:08
83rd

490

Robin KitchingM74th30-3410th01:12:17+00:18:08
84th

445

Alan HartM75th40-4414th01:12:24+00:18:15
85th

527

Andrew RamseyM76th50-549th01:12:24+00:18:15
86th

410

Mark HarneyM77th50-5410thT3 Tadcaster Triathlon01:12:31+00:18:22
87th

592

Robert MitchellM78th25-296thYork Triathlon Club01:12:35+00:18:26
88th

563

Anna KavanaghF10th25-291stYork Triathlon Club01:12:35+00:18:26
89th

475

MICHAEL LeslieM79th55-595thBarracuda Triathlon Club01:12:36+00:18:27
90th

574

Simon WalkerM80th45-4912thYHT Scarborough Road Club01:12:36+00:18:27
91st

529

JOHN AldertonM81st50-5411thLeeds & Bradford Triathlon Club01:12:59+00:18:50
92nd

568

Karen HamesF11th60-641stGrimmo Tri/SWAT01:13:10+00:19:01
93rd

491

Matt DawsonM82nd30-3411th01:13:20+00:19:11
94th

556

Stephanie HarveyF12th35-391st01:13:21+00:19:12
95th

453

REBECCA CliftonF13th45-492nd01:13:28+00:19:19
96th

580

Chris MoorhouseM83rd45-4913thWakefield Triathlon Club01:13:33+00:19:24
97th

542

Nik EdgeM84th40-4415thLeeds & Bradford Triathlon Club01:13:47+00:19:38
98th

546

Alex HebdonM85th55-596th01:13:52+00:19:43
99th

550

BETH GroganF14th17-191stYorkshire Vikings Triathlon Team01:14:00+00:19:51
100th

565

Tim WrightM86th45-4914thYorkshire Vikings Triathlon Team01:14:03+00:19:54
101st

454

Rob JudeM87th35-3916th01:14:10+00:20:01
102nd

584

Nigel RedmondM88th50-5412th01:14:15+00:20:06
103rd

566

Laura CopleyF15th20-243rd01:14:17+00:20:08
104th

457

Neil GilbertsonM89th45-4915thYork Triathlon Club01:14:24+00:20:15
105th

630

Richard PriestleyM90th40-4416thKingfisher Tri Club Scarborough01:14:26+00:20:17
106th

576

ANDREW SoanesM91st50-5413th01:14:46+00:20:37
107th

367

Alex RichardsM92nd40-4417th01:14:53+00:20:44
108th

590

Ross FlintonM93rd25-297th01:14:58+00:20:49
109th

495

Jo MuirF16th40-444th01:15:03+00:20:54
110th

532

Jonathan FoxM94th25-298thTrigger Happy TC01:15:03+00:20:54
111st

421

Grant WallingM95th40-4418th01:15:09+00:21:00
112nd

441

David BoothM96th50-5414thFarsley Flyers01:15:09+00:21:00
113rd

374

Jon BurnM97th35-3917th01:15:10+00:21:01
114th

500

JANE PowerF17th50-543rd01:15:25+00:21:16
115th

422

James RileyM98th35-3918th01:15:27+00:21:18
116th

506

Richard DewhirstM99th35-3919th01:15:35+00:21:26
117th

545

Pawel CelinskiM100th30-3412thYorkshire Vikings01:15:43+00:21:34
118th

559

Liz SellersF18th30-342nd01:15:43+00:21:34
119th

458

DAVID WardM101st50-5415th01:15:46+00:21:37
120th

480

Georgie StarkeyF19th25-292nd01:15:52+00:21:43
121st

418

ROBERT GiffhornM102nd45-4916th01:15:55+00:21:46
122nd

448

Jordan MayM103rd15-161stWakefield Junior Triathlon Club01:15:56+00:21:47
123rd

627

Richard WittyM104th55-597thSCARBOROUGH KINGFISHERS01:15:58+00:21:49
124th

511

MATTHEW NutterM105th40-4419thWakefield Triathlon Club01:16:01+00:21:52
125th

468

Christopher PittM106th25-299thMy Pretty Girl01:16:02+00:21:53
126th

464

Matthew DaintyM107th30-3413th01:16:02+00:21:53
127th

335

Chris WilsonM108th45-4917th01:16:14+00:22:05
128th

466

Jamie MossM109th35-3920thLINCSQUAD01:16:19+00:22:10
129th

381

Nathan LittleM110th30-3414th01:16:21+00:22:12
130th

588

Chris WilesM111st40-4420th01:16:38+00:22:29
131st

321

Joseph BonnerM112nd35-3921st01:16:40+00:22:31
132nd

412

Ian ArchibaldM113rd40-4421st01:16:44+00:22:35
133rd

486

Clare HensmanF20th30-343rdLeeds & Bradford Triathlon Club01:16:50+00:22:41
134th

492

Amanda RhodesF21st45-493rd01:16:53+00:22:44
135th

479

Jamie DaviesM114th45-4918th01:17:04+00:22:55
136th

443

Beckie MayF22nd45-494th01:17:05+00:22:56
137th

553

Jayne EarleF23rd45-495th01:17:26+00:23:17
138th

484

Jon ReevesM115th45-4919th01:17:32+00:23:23
139th

348

Rachel LilleyF24th20-244thNE3101:17:34+00:23:25
140th

498

James SmithM116th40-4422nd01:17:49+00:23:40
141st

463

Andrew JacksonM117th45-4920thWakefield Triathlon Club01:17:50+00:23:41
142nd

315

Piotr LamaczM118th35-3922nd01:17:50+00:23:41
143rd

388

Ian HopkinsonM119th50-5416thYorkshire Vikings01:17:52+00:23:43
144th

493

ANNA MowatF25th30-344th01:18:08+00:23:59
145th

401

Michael SmithM120th35-3923rd01:18:27+00:24:18
146th

537

Stephen EvansM121st50-5417th01:18:27+00:24:18
147th

482

Daren TophamM122nd50-5418thNYP TRI01:18:34+00:24:25
148th

579

Keleigh FlintoftF26th20-245th01:18:51+00:24:42
149th

615

Pavel HammondM123rd30-3415th01:18:53+00:24:44
150th

483

Anthony ArmitageM124th40-4423rd01:18:54+00:24:45
151st

539

Andrew DunhillM125th55-598th01:18:55+00:24:46
152nd

372

Mick TiffanyM126th55-599th01:18:56+00:24:47
153rd

376

Shelley HindleyF27th35-392ndWest Hull Ladies01:18:57+00:24:48
154th

555

Clare MillerF28th35-393rd01:19:06+00:24:57
155th

573

Graham HillM127th45-4921st01:19:09+00:25:00
156th

440

Cath WoodF29th35-394thBridlington Road Runners01:19:10+00:25:01
157th

398

Lee TaylorM128th40-4424thSUN CITY01:19:12+00:25:03
158th

521

Helen WakeleyF30th45-496th01:19:15+00:25:06
159th

470

Ashley GrindrodF31st25-293rd01:19:37+00:25:28
160th

413

Terry WollertonM129th55-5910th01:19:46+00:25:37
161st

424

Jo StablerF32nd40-445th01:19:47+00:25:38
162nd

469

Leanne KilvingtonF33rd35-395thhumber triathletes01:19:51+00:25:42
163rd

485

Heather WoolleyF34th50-544th01:20:01+00:25:52
164th

444

Elizabeth UglowF35th40-446th01:20:03+00:25:54
165th

538

Michelle ConnorF36th35-396th01:20:13+00:26:04
166th

461

Richard NealM130th50-5419th01:20:30+00:26:21
167th

473

Paul BennettM131st55-5911thBramley Breezers01:20:33+00:26:24
168th

314

William LeesM132nd40-4425th01:20:35+00:26:26
169th

459

Charley BayleyF37th25-294th01:20:47+00:26:38
170th

383

Cycling Sisters Tri-Ing It U1stTEAM1st01:20:52+00:26:43
171st

339

David MaskellM133rd50-5420th01:21:08+00:26:59
172nd

393

John MiddletonM134th55-5912th01:21:08+00:26:59
173rd

428

Carl HorthM135th35-3924th01:21:08+00:26:59
174th

386

Duncan EvansM136th50-5421st01:21:12+00:27:03
175th

487

David ThompsonM137th50-5422nd01:21:20+00:27:11
176th

515

Kate ThompsonF38th35-397thYork Triathlon Club01:21:32+00:27:23
177th

513

Sally RatcliffeF39th40-447th01:21:37+00:27:28
178th

509

Rachel FeatherF40th40-448thBramley Breezers01:21:41+00:27:32
179th

366

Sebastian Gryz?oM138th17-194thJasielskie Stowarzyszenie Cyklistow01:21:54+00:27:45
180th

332

Tom MegginsonM139th40-4426th01:21:56+00:27:47
181st

582

Liz DevaneyU2ndTEAM2nd01:22:01+00:27:52
182nd

699

Martin GarbuttM140th45-4922nd01:22:05+00:27:56
183rd

329

Justine SutcliffeF41st45-497th01:22:10+00:28:01
184th

426

John BainbridgeM141st50-5423rd01:22:15+00:28:06
185th

481

Tim PrattM142nd50-5424thBarracuda Triathlon Club01:22:22+00:28:13
186th

460

Laura BroddleF42nd35-398th01:22:23+00:28:14
187th

328

Mike PughM143rd55-5913th01:22:30+00:28:21
188th

380

Tony AppleyardM144th50-5425th01:22:32+00:28:23
189th

449

Simon FarnsworthM145th35-3925th01:22:45+00:28:36
190th

531

Adele HavercroftF43rd40-449th01:22:52+00:28:43
191st

425

Verity MegginsonF44th40-4410th01:23:08+00:28:59
192nd

404

Andy WrightM146th35-3926th01:23:17+00:29:08
193rd

390

Adrian OttawayM147th50-5426th01:23:26+00:29:17
194th

333

Jill JamesonF45th55-591stWest Hull Ladies01:23:31+00:29:22
195th

360

Laura ScalesF46th30-345th01:23:31+00:29:22
196th

455

Lorraine BrownF47th50-545th01:23:37+00:29:28
197th

408

Judi HolmesF48th50-546th01:23:39+00:29:30
198th

603

Katie PurcellF49th25-295thWakefield Triathlon Club01:23:41+00:29:32
199th

488

Peter GladstoneM148th55-5914th01:23:59+00:29:50
200th

423

Vanessa LancashireF50th45-498th01:24:14+00:30:05
201st

442

Chris PallisterF51st45-499th01:24:31+00:30:22
202nd

344

Jeff TeeM149th55-5915th01:24:34+00:30:25
203rd

609

Rebecca PriceF52nd45-4910th01:24:37+00:30:28
204th

467

Chad LingardM150th40-4427th01:24:37+00:30:28
205th

541

LUCY TateF53rd25-296th01:24:39+00:30:30
206th

323

Trudy LawF54th35-399th01:24:40+00:30:31
207th

322

Sarah ReadmanF55th30-346th01:24:54+00:30:45
208th

394

David MeighM151st55-5916th01:24:59+00:30:50
209th

317

David RamshawM152nd35-3927th01:25:16+00:31:07
210th

451

Rebecca TurnerF56th30-347th01:25:22+00:31:13
211st

356

Elke FraserF57th45-4911th01:25:30+00:31:21
212nd

450

Nicky GambleF58th45-4912th01:25:35+00:31:26
213rd

379

Ralph KidnerM153rd60-644thLeeds & Bradford Triathlon Club01:25:49+00:31:40
214th

520

Rebecca ThompsonF59th50-547th01:26:04+00:31:55
215th

417

Amanda LongneyF60th40-4411th01:26:12+00:32:03
216th

330

Neil GraysonM154th45-4923rd01:26:13+00:32:04
217th

375

Linda DoddF61st45-4913thYork Triathlon Club01:26:27+00:32:18
218th

306

William PikeM155th50-5427th01:26:36+00:32:27
219th

411

Fiona CundallF62nd50-548th01:26:43+00:32:34
220th

316

Ron LearyM156th45-4924th01:26:55+00:32:46
221st

402

Ali KempM157th45-4925th01:27:01+00:32:52
222nd

400

Janice WalkerF63rd50-549thWolds Way Gym01:27:10+00:33:01
223rd

431

James TaylorM158th35-3928th01:27:19+00:33:10
224th

355

Claire HigginsF64th40-4412thBramley Breezers01:27:31+00:33:22
225th

456

Janet LeslieF65th50-5410th01:27:43+00:33:34
226th

430

Helen NealF66th50-5411th01:27:49+00:33:40
227th

392

Helen FlintoftF67th45-4914th01:27:53+00:33:44
228th

362

Darren JohnsonM159th45-4926th01:28:01+00:33:52
229th

439

Sarah CollierF68th45-4915thhumber triathletes01:28:15+00:34:06
230th

361

Elaine StephensonF69th45-4916th01:28:22+00:34:13
231st

389

Lindsay CrewF70th45-4917thWakefield Triathlon Club01:28:24+00:34:15
232nd

359

Neil WilcockM160th45-4927th01:28:25+00:34:16
233rd

377

Michael DickinsonM161st50-5428th01:28:34+00:34:25
234th

340

Lucy BeresfordF71st17-192nd01:28:58+00:34:49
235th

385

Lee WoodallM162nd35-3929th01:29:01+00:34:52
236th

419

Jon DayM163rd45-4928th01:29:04+00:34:55
237th

427

Jane MetcalfeF72nd40-4413th01:29:33+00:35:24
238th

465

Kath CookeF73rd50-5412thYorkshire Vikings Tri Team01:29:46+00:35:37
239th

518

Lucie StevensonF74th25-297thhumber triathletes01:29:51+00:35:42
240th

596

Mark RobertsM164th40-4428th01:29:58+00:35:49
241st

434

Jo RoosF75th45-4918th01:30:17+00:36:08
242nd

346

Petra BirdF76th50-5413th01:30:25+00:36:16
243rd

343

Karen FalcusF77th50-5414th01:30:25+00:36:16
244th

452

Marie WalkerF78th35-3910thFitmums And Friends01:30:28+00:36:19
245th

358

Lee WillisM165th40-4429th01:30:56+00:36:47
246th

477

Dee NorthF79th35-3911th01:31:04+00:36:55
247th

302

Alistair SharpM166th45-4929th01:31:25+00:37:16
248th

403

Paul TittertonM167th30-3416th01:31:27+00:37:18
249th

384

Paula HarrisF80th40-4414th01:31:30+00:37:21
250th

363

Katie WebsterF81st40-4415thSCARBOROUGH AC01:32:11+00:38:02
251st

462

Susie FosterF82nd45-4919thYorkshire Vikings Triathlon Team01:32:11+00:38:02
252nd

378

Amelie DickinsonF83rd35-3912th01:32:32+00:38:23
253rd

437

Lorna WatsonF84th45-4920thYorkshire Vikings01:32:56+00:38:47
254th

338

Alison HesleyF85th45-4921st01:33:37+00:39:28
255th

313

Linda LeesF86th45-4922nd01:34:10+00:40:01
256th

308

zoe GreenF87th45-4923rd01:34:44+00:40:35
257th

407

Teejay JonesF88th35-3913th01:34:51+00:40:42
258th

303

Nigel KitchingM168th65-691st01:34:51+00:40:42
259th

433

Ruth WatsonF89th35-3914th01:35:28+00:41:19
260th

471

Heather BlakeyF90th40-4416thVikings01:36:04+00:41:55
261st

544

Simon UsherM169th40-4430th01:36:09+00:42:00
262nd

474

Rachel CollinsF91st35-3915th01:36:18+00:42:09
263rd

336

Amy BeresfordF92nd17-193rd01:36:24+00:42:15
264th

312

Philip ParkerM170th45-4930th01:36:54+00:42:45
265th

352

Hannah BeeverF93rd30-348thPlop Flop And Drop01:37:02+00:42:53
266th

351

Vicky StablerF94th35-3916thPlop Flop And Drop01:37:07+00:42:58
267th

353

Pip BettsF95th40-4417thPlop Flop And Drop01:37:17+00:43:08
268th

349

Annabel JelleyF96th50-5415th01:37:17+00:43:08
269th

395

Nicky JacksonF97th45-4924th01:37:23+00:43:14
270th

472

Paula KingF98th50-5416th01:38:09+00:44:00
271st

369

Alison ArundelF99th45-4925thEast Coast Triathletes01:39:01+00:44:52
272nd

415

Lisa BrownF100th30-349th01:39:31+00:45:22
273rd

304

Sharon TaitF101st50-5417th01:40:38+00:46:29
274th

399

Becky KidnerF102nd30-3410th01:40:47+00:46:38
275th

354

Malcolm James BellM171st45-4931st01:41:02+00:46:53
276th

371

Maureen QuinnF103rd50-5418th01:41:29+00:47:20
277th

409

Susanne BurwellF104th45-4926th01:42:34+00:48:25
278th

326

Sue WebbF105th40-4418th01:44:40+00:50:31
279th

365

Deborah OkeyF106th50-5419th01:45:03+00:50:54
280th

341

Julie RobsonF107th50-5420th01:45:06+00:50:57
281st

370

Abigail HutchinsonF108th45-4927th01:46:02+00:51:53
282nd

337

Claire HoughamF109th40-4419th01:47:16+00:53:07
283rd

364

Cheryl HoggarthF110th55-592nd01:48:07+00:53:58
284th

319

Denis WasylkowskiM172nd17-195th01:48:53+00:54:44
285th

368

Kerri ArundelF111st17-194thEast Coast Triathletes01:49:41+00:55:32
286th

331

Jonathan RowellM173rd45-4932nd01:53:09+00:59:00
287th

436

Peter BallM174th45-4933rdCleveland Triathlon Club01:53:49+00:59:40
288th

345

Hayley GeeF112nd35-3917th01:55:12+01:01:03
289th

310

Nicola RamshawF113rd40-4420thEast Coast Triathletes01:55:20+01:01:11
290th

327

Ulrika KellyF114th40-4421st01:55:49+01:01:40
291st

325

Emma EmmsF115th50-5421st01:55:59+01:01:50
292nd

357

Helen RogersF116th50-5422nd01:59:28+01:05:19
293rd

305

Aisling WellsF117th30-3411th02:00:13+01:06:04
294th

397

Kirmington Ladies U3rdTEAM3rd02:03:13+01:09:04
295th

324

Sarah LongfieldF118th35-3918thWakefield Triathlon Club02:05:37+01:11:28
296th

318

Karen WillcockF119th45-4928thHYDE PARK HARRIERS02:08:28+01:14:19
DNF (1 in total)
-

602

James FranklandM25-29Wakefield Triathlon Club00:00:00-
Started (2 in total)
-

350

Sally RobinsonF35-3900:00:00-