Pocklington 10K 2017

Apr
25
2017

10K Distance

Running | 2017-04-25 19:00pm
1 viewed last hour.

All Race Results

Gender

Jump to bib

Pos#NameCatClubChip TimeFinish Time
Finished (401 in total)
1st

288

Ben JonesM1stSEN1stUniversity Of York00:34:0500:34:06-
2nd

389

Phillip ElliottM2ndV401stYork Knavesmire Harriers00:34:0800:34:10+00:00:03
3rd

3

Oliver CockerillM3rdSEN2ndCity of York AC00:34:1300:34:15+00:00:08
4th

335

Christopher John PoultonM4thSEN3rdYork Acorn Running Club00:34:1900:34:20+00:00:14
5th

404

Gareth GreenM5thSEN4thYork Knavesmire Harriers00:34:3400:34:35+00:00:29
6th

285

George CookM6thSEN5thUniversity Of York00:34:4400:34:44+00:00:39
7th

7

Jack EggingtonM7thSEN6thCity of York AC00:35:3300:35:34+00:01:28
8th

279

Duncan WoodhallM8thSEN7thTadcaster Harriers00:35:5500:35:56+00:01:50
9th

289

Liam MedleyM9thSEN8thUniversity Of York00:35:5700:35:58+00:01:52
10th

247

Ryan KavanaghM10thSEN9thTadcaster Harriers00:36:0000:36:02+00:01:55
11th

486

David SmithersM11thV402ndYork Knavesmire Harriers00:36:2800:36:29+00:02:23
12th

397

Simon FrickeM12thSEN10thYork Knavesmire Harriers00:36:3000:36:31+00:02:25
13th

290

Jacob Cameron PhillipsM13thSEN11thUniversity Of York00:36:4000:36:40+00:02:35
14th

593

HELEN CrossF1stV351stYork Triathlon Club00:36:5300:36:56+00:02:48
15th

24

George Benedict PhillipsM14thSEN12thCity of York AC00:36:5700:36:58+00:02:52
16th

470

Richard William PurserM15thSEN13thYork Knavesmire Harriers00:36:5900:37:00+00:02:54
17th

413

Giles HawkingM16thV403rdYork Knavesmire Harriers00:37:0400:37:06+00:02:59
18th

36

Samuel WilsonM17thSEN14thCity of York AC00:37:0800:37:09+00:03:03
19th

297

Tim BoyntonM18thSEN15thYork Acorn Running Club00:37:0800:37:11+00:03:03
20th

301

Michael CarrickerM2ndV501stYork Acorn Running Club00:37:1500:37:16+00:03:10
21st

14

Stephen KirkM19thSEN16thCity of York AC00:37:1000:37:22+00:03:05
22nd

619

Laurence GriffinM20thSEN17thYork Knavesmire Harriers00:37:2700:37:28+00:03:22
23rd

617

RICHARD JAMES LowsonM21stSEN18thYork Knavesmire Harriers00:37:2800:37:29+00:03:23
24th

589

Geoff WynnM22ndSEN19thYork Triathlon Club00:37:4000:37:44+00:03:35
25th

597

Will MaddockM23rdSEN20thYork Triathlon Club00:37:3800:37:44+00:03:33
26th

493

Garry TewM24thSEN21stYork Knavesmire Harriers00:37:4200:37:45+00:03:37
27th

421

Gary Daniel HopeM25thV404thYork Knavesmire Harriers00:37:3600:37:46+00:03:31
28th

40

Jamie ArkleM26thSEN22ndEasingwold Running Club00:37:4600:37:47+00:03:41
29th

281

Alex YoungM27thSEN23rdTadcaster Harriers00:37:4600:37:49+00:03:41
30th

223

Nicholas TateM28thSEN24thSelby Striders00:37:3600:37:51+00:03:31
31st

18

Charlotte MasonF3rdsenior1stCity of York AC00:37:4500:37:52+00:03:40
32nd

1

Emma BallantyneF4thsenior2ndCity of York AC00:37:5300:37:55+00:03:48
33rd

13

ISAAC HulseM29thSEN25thCity of York AC00:38:1000:38:12+00:04:05
34th

564

Adam HartleyM30thSEN26thYork Triathlon Club00:38:1500:38:22+00:04:10
35th

266

Andrew SloanM31stV405thTadcaster Harriers00:38:2200:38:27+00:04:17
36th

548

IAN AndersonM32ndV406thYork Triathlon Club00:38:2600:38:31+00:04:21
37th

103

Simon JonesM33rdV407thPICKERING RUNNING CLUB00:38:4400:38:47+00:04:39
38th

534

Simon Michael PartridgeM34thV408thYORK POSTAL HARRIERS00:38:4100:38:48+00:04:36
39th

75

Shaun LawsonM35thSEN27thEasingwold Running Club00:38:4500:38:49+00:04:40
40th

426

Abbas KhanM36thSEN28thYork Knavesmire Harriers00:38:4100:38:51+00:04:36
41st

70

Mark JacksonM37thV409thEasingwold Running Club00:38:5000:38:54+00:04:45
42nd

73

NEIL KingM38thV4010thEasingwold Running Club00:38:5400:38:57+00:04:49
43rd

568

Robin LavinM39thSEN29thYork Triathlon Club00:38:5400:38:57+00:04:49
44th

151

Stuart SmithM40thV4011thPOCKLINGTON RUNNERS00:39:0200:39:04+00:04:57
45th

351

Barry AtkinsonM41stV501stYork Knavesmire Harriers00:39:0300:39:04+00:04:58
46th

307

Mark DowsonM42ndV4012thYork Acorn Running Club00:39:0200:39:12+00:04:57
47th

98

Peter AllenM43rdSEN30thPICKERING RUNNING CLUB00:39:1100:39:14+00:05:06
48th

6

Edward DunnM44thSEN31stCity of York AC00:39:1400:39:17+00:05:09
49th

152

Michael SmithM45thSEN32ndPOCKLINGTON RUNNERS00:38:4600:39:19+00:04:41
50th

77

Stephen LosebyM46thV4013thEasingwold Running Club00:39:1500:39:20+00:05:10
51st

248

Stephen KingM47thV4014thTadcaster Harriers00:39:1900:39:24+00:05:14
52nd

415

Rory Edmund Alexander HendersonM48thSEN33rdYork Knavesmire Harriers00:39:2300:39:25+00:05:18
53rd

333

Matt MillsM49thSEN34thYork Acorn Running Club00:39:1600:39:28+00:05:11
54th

536

Marc PearsonM50thSEN35thYORK POSTAL HARRIERS00:39:2200:39:28+00:05:17
55th

516

Darren Glen BakerM51stV502ndYORK POSTAL HARRIERS00:39:2400:39:29+00:05:19
56th

298

Steve BoyntonM52ndV601stYork Acorn Running Club00:39:2600:39:31+00:05:21
57th

579

ADAM RaffellM53rdSEN36thYork Triathlon Club00:38:5800:39:31+00:04:53
58th

320

Alistair KettlewellM54thSEN37thYork Acorn Running Club00:39:2200:39:35+00:05:17
59th

605

Martin DevineM55thV4015thYork Triathlon Club00:39:3000:39:35+00:05:25
60th

490

Nik TarregaF5thsenior3rdYork Knavesmire Harriers00:39:2500:39:36+00:05:20
61st

627

David LeeseM56thSEN38thYork Knavesmire Harriers00:39:2800:39:37+00:05:23
62nd

339

Matthew SmithsonM57thV4016thYork Acorn Running Club00:39:4200:39:50+00:05:37
63rd

51

Daniel CurtoisM58thV4017thEasingwold Running Club00:39:4800:39:53+00:05:43
64th

124

Darren BallM59thV503rdPOCKLINGTON RUNNERS00:39:2900:39:54+00:05:24
65th

291

Jessica Margaret Shaffrey TroyF6thsenior4thUniversity Of York00:40:0800:40:13+00:06:03
66th

357

John BevanM60thV504thYork Knavesmire Harriers00:40:1800:40:20+00:06:13
67th

465

Stephen PetersM61stV4018thYork Knavesmire Harriers00:40:1400:40:25+00:06:09
68th

614

Gareth BurrowM62ndV4019thYork Triathlon Club00:40:0000:40:30+00:05:55
69th

322

David LancasterM63rdV602ndYork Acorn Running Club00:40:1700:40:33+00:06:12
70th

250

Jonathan MaleM64thV4020thTadcaster Harriers00:40:3000:40:34+00:06:25
71st

352

Sarah AttwoodF7thV352ndYork Knavesmire Harriers00:40:3000:40:39+00:06:25
72nd

302

John CooperM65thV4021stYork Acorn Running Club00:40:3500:40:42+00:06:30
73rd

420

Toby HoneM66thSEN39thYork Knavesmire Harriers00:40:4000:40:46+00:06:35
74th

132

Daniel Paul EastwoodM67thSEN40thPOCKLINGTON RUNNERS00:40:2200:40:51+00:06:17
75th

480

Victoria Louise SewellF8thsenior5thYork Knavesmire Harriers00:40:5400:40:56+00:06:49
76th

353

Emily BainesF9thsenior6thYork Knavesmire Harriers00:40:5200:41:01+00:06:47
77th

523

Glynn EllwoodM68thSEN41stYORK POSTAL HARRIERS00:40:5400:41:02+00:06:49
78th

243

Scott Joseph HayesM69thV4022ndTadcaster Harriers00:41:0000:41:10+00:06:55
79th

466

lucy PinderF10thV353rdYork Knavesmire Harriers00:41:0100:41:11+00:06:56
80th

386

Pete DownesM70thV505thYork Knavesmire Harriers00:41:1400:41:19+00:07:09
81st

61

RICHARD GaleM71stV4023rdEasingwold Running Club00:41:1700:41:22+00:07:12
82nd

122

WARWICK AndersonM72ndV4024thPOCKLINGTON RUNNERS00:41:2700:41:32+00:07:22
83rd

418

Andy HolladayM73rdV4025thYork Knavesmire Harriers00:41:3000:41:34+00:07:25
84th

27

Michael RaynesM74thV4026thCity of York AC00:41:2800:41:35+00:07:23
85th

284

Lewis BellwoodM75thSEN42ndUniversity Of York00:41:3300:41:39+00:07:28
86th

532

Simon Paul MiddletonM76thV4027thYORK POSTAL HARRIERS00:41:4100:41:48+00:07:36
87th

104

Ben MyersM77thSEN43rdPICKERING RUNNING CLUB00:41:3400:41:52+00:07:29
88th

165

James Andrew BriggsM78thSEN44thSelby Striders00:41:1600:41:53+00:07:11
89th

502

Richard WalkerM79thV506thYork Knavesmire Harriers00:41:4000:41:53+00:07:35
90th

543

Jonathan SmitheyM80thSEN45thYORK POSTAL HARRIERS00:41:4600:41:54+00:07:41
91st

63

Patrick GoodM81stSEN46thEasingwold Running Club00:41:5000:41:56+00:07:45
92nd

428

Ewan KirkM82ndSEN47thYork Knavesmire Harriers00:41:5900:42:05+00:07:54
93rd

336

Emily Ruth PoultonF11thV354thYork Acorn Running Club00:41:5600:42:07+00:07:51
94th

474

Russell RidgeM83rdSEN48thYork Knavesmire Harriers00:42:0400:42:09+00:07:59
95th

491

Richard TarregaM84thSEN49thYork Knavesmire Harriers00:42:0000:42:12+00:07:55
96th

476

Stephen RobsonM85thSEN50thYork Knavesmire Harriers00:42:0100:42:13+00:07:56
97th

621

Stephen Jonathan ClarkeM86thV507thYork Knavesmire Harriers00:42:0600:42:17+00:08:01
98th

166

Mark BrooksM87thSEN51stSelby Striders00:41:4900:42:27+00:07:44
99th

15

Paddy LanganM88thV4028thCity of York AC00:42:2300:42:28+00:08:18
100th

443

Andrew MartinM89thSEN52ndYork Knavesmire Harriers00:42:2500:42:28+00:08:20
101st

359

Jamie Anthony BoltonM90thSEN53rdYork Knavesmire Harriers00:42:2100:42:31+00:08:16
102nd

393

Madeleine FootF12thsenior7thYork Knavesmire Harriers00:42:2500:42:34+00:08:20
103rd

520

Daniel ClaytonM91stV4029thYORK POSTAL HARRIERS00:42:4600:42:48+00:08:41
104th

91

Howard Ian ThompsonM92ndV508thEasingwold Running Club00:42:4400:42:49+00:08:39
105th

618

Nick GriffinM93rdV509thYork Knavesmire Harriers00:42:4100:42:53+00:08:36
106th

184

RICHARD HarrisonM94thV4030thSelby Striders00:42:5700:43:00+00:08:52
107th

562

Richard HarrisonM95thSEN54thYork Triathlon Club00:42:2400:43:02+00:08:19
108th

135

Tristan FeatherbyM96thSEN55thPOCKLINGTON RUNNERS00:42:3300:43:05+00:08:28
109th

598

Natalie GreavesF13thsenior8thYork Knavesmire Harriers00:42:5500:43:06+00:08:50
110th

5

Ben DrakeM97thSEN56thCity of York AC00:42:4500:43:10+00:08:40
111st

182

Graham FrostM98thV4031stSelby Striders00:42:4900:43:11+00:08:44
112nd

607

TOM AdamsM99thSEN57thYork Triathlon Club00:42:3600:43:11+00:08:31
113rd

143

Georgina LundieF14thsenior9thPOCKLINGTON RUNNERS00:42:3900:43:12+00:08:34
114th

229

Gerald BeallM100thV5010thTadcaster Harriers00:43:0900:43:14+00:09:04
115th

312

Andy FawcettM101stSEN58thYork Acorn Running Club00:43:0600:43:14+00:09:01
116th

545

Mark WhitbyM102ndV5011thYORK POSTAL HARRIERS00:43:1100:43:14+00:09:06
117th

599

Andrew TomlinsonM103rdSEN59thYork Knavesmire Harriers00:43:0800:43:14+00:09:03
118th

446

Thomas Henry MccuskerM104thSEN60thYork Knavesmire Harriers00:42:3700:43:18+00:08:32
119th

211

ELIZABETH NairnF15thsenior10thSelby Striders00:42:5600:43:23+00:08:51
120th

371

Philip ChapmanM105thSEN61stYork Knavesmire Harriers00:43:1100:43:25+00:09:06
121st

45

Matthew BesseyM106thSEN62ndEasingwold Running Club00:43:2300:43:29+00:09:18
122nd

81

Marie MurtaghF16thV355thEasingwold Running Club00:43:2600:43:30+00:09:21
123rd

463

Rhys PateyM107thSEN63rdYork Knavesmire Harriers00:43:1500:43:30+00:09:10
124th

112

ADRIAN TolhurstM108thSEN64thPICKERING RUNNING CLUB00:42:5400:43:32+00:08:49
125th

37

Karen Lesley WoodF17thV451stCity of York AC00:43:2900:43:41+00:09:24
126th

485

Andy SmithM109thSEN65thYork Knavesmire Harriers00:43:3100:43:45+00:09:26
127th

338

Ian SmallwoodM110thV5012thYork Acorn Running Club00:43:3900:43:47+00:09:34
128th

147

MIKE PullonM111stV5013thPOCKLINGTON RUNNERS00:43:1700:43:49+00:09:12
129th

573

Juliet MayF18thsenior11thYork Triathlon Club00:43:2400:43:50+00:09:19
130th

164

Richard BrayM112ndSEN66thSelby Striders00:43:3600:43:51+00:09:31
131st

381

Matt DaleM113rdV4032ndYork Knavesmire Harriers00:43:1300:43:53+00:09:08
132nd

479

Laura SchofieldF19thsenior12thYork Knavesmire Harriers00:43:4400:43:53+00:09:39
133rd

287

Seren HughesF20thsenior13thUniversity Of York00:43:4800:43:54+00:09:43
134th

456

Jonathan O'neillM114thV5014thYork Knavesmire Harriers00:43:4400:43:55+00:09:39
135th

530

Patrick HoughM115thV4033rdYORK POSTAL HARRIERS00:43:5500:44:07+00:09:50
136th

127

Marcus BourneM116thV4034thPOCKLINGTON RUNNERS00:43:3800:44:11+00:09:33
137th

324

julie anne LawnF21stV452ndYork Acorn Running Club00:44:0100:44:16+00:09:56
138th

140

Tristran Jackson-brookeM117thSEN67thPOCKLINGTON RUNNERS00:44:1200:44:20+00:10:07
139th

445

Alistair David McandrewM118thV4035thYork Knavesmire Harriers00:44:1500:44:25+00:10:10
140th

174

Adrian CravenM119thV4036thSelby Striders00:44:1200:44:27+00:10:07
141st

25

Wesley PossibleM120thSEN68thCity of York AC00:43:5900:44:31+00:09:54
142nd

44

Paul BergmanM121stV5015thEasingwold Running Club00:44:3000:44:34+00:10:25
143rd

602

Andrew CooperM122ndSEN69thTadcaster Harriers00:44:1500:44:35+00:10:10
144th

128

Nick BoydM123rdV4037thPOCKLINGTON RUNNERS00:44:0400:44:38+00:09:59
145th

8

Nick ElliottM124thV5016thCity of York AC00:44:0100:44:44+00:09:56
146th

592

Ewan CochraneM125thSEN70thYork Knavesmire Harriers00:44:4100:44:50+00:10:36
147th

416

Robin HicksM126thV5017thYork Knavesmire Harriers00:44:1400:44:54+00:10:09
148th

100

David HinchliffeM127thSEN71stPICKERING RUNNING CLUB00:44:4700:45:06+00:10:42
149th

608

Brian Antony Paul SharpM128thV5018thYork Knavesmire Harriers00:44:5300:45:07+00:10:48
150th

130

Howard CrossM129thV4038thPOCKLINGTON RUNNERS00:44:4200:45:13+00:10:37
151st

334

David MoulderM130thSEN72ndYork Acorn Running Club00:45:0500:45:15+00:11:00
152nd

258

John Robert NetherwayM131stV4039thTadcaster Harriers00:45:1200:45:19+00:11:07
153rd

150

Emma SimmonsF22ndV356thPOCKLINGTON RUNNERS00:44:4600:45:20+00:10:41
154th

115

Liam John VaughanM132ndSEN73rdPICKERING RUNNING CLUB00:44:4300:45:21+00:10:38
155th

206

Alan MarshallM133rdV5019thSelby Striders00:44:5300:45:21+00:10:48
156th

262

David RoweM134thV4040thTadcaster Harriers00:45:0500:45:24+00:11:00
157th

513

Helen YoungF23rdV357thYork Knavesmire Harriers00:44:4300:45:24+00:10:38
158th

612

Richard KnottM135thV5020thEasingwold Running Club00:44:3900:45:25+00:10:34
159th

588

Scott WrayM136thV4041stYork Triathlon Club00:44:5100:45:28+00:10:46
160th

68

Karl HumphreysM137thV4042ndEasingwold Running Club00:45:2500:45:30+00:11:20
161st

452

CHRISTOPHER PAUL NewtonM138thV5021stYork Knavesmire Harriers00:45:1800:45:30+00:11:13
162nd

547

Stephen John YoungM139thV4043rdYORK POSTAL HARRIERS00:45:1900:45:30+00:11:14
163rd

346

howard WinzarM140thV603rdYork Acorn Running Club00:45:2500:45:31+00:11:20
164th

328

Sharon LynnF24thV358thYork Acorn Running Club00:45:2500:45:34+00:11:20
165th

117

Mike WilsonM141stV5022ndPICKERING RUNNING CLUB00:45:3200:45:35+00:11:27
166th

368

James Douglas Alexander ChambersM142ndSEN74thYork Knavesmire Harriers00:44:5500:45:36+00:10:50
167th

519

Christopher Anthony BushM143rdSEN75thYORK POSTAL HARRIERS00:45:3000:45:38+00:11:25
168th

107

Ellen SharpeF25thsenior14thPICKERING RUNNING CLUB00:45:1900:45:43+00:11:14
169th

308

Samuel James DredgeM144thSEN76thYork Acorn Running Club00:45:1000:45:44+00:11:05
170th

382

Zoe DavisF26thV359thYork Knavesmire Harriers00:45:2400:45:51+00:11:19
171st

139

Peter JacksonM145thV4044thPOCKLINGTON RUNNERS00:45:1800:45:52+00:11:13
172nd

144

Jonathan MellingM146thSEN77thPOCKLINGTON RUNNERS00:45:2000:45:54+00:11:15
173rd

584

PHIL SteelM147thV4045thYork Triathlon Club00:45:3900:45:58+00:11:34
174th

454

John NodderM148thV604thYork Knavesmire Harriers00:45:4800:46:08+00:11:43
175th

622

Kate Louise OsbornF27thsenior15thYork Knavesmire Harriers00:45:5900:46:10+00:11:54
176th

315

Nicola J GoverF28thsenior16thYork Acorn Running Club00:45:5100:46:13+00:11:46
177th

570

RACHEL LightfootF29thV453rdYork Triathlon Club00:45:3400:46:15+00:11:29
178th

56

Davide Di MaioM149thV4046thEasingwold Running Club00:46:0900:46:17+00:12:04
179th

234

Andy CravenM150thV4047thTadcaster Harriers00:46:0300:46:23+00:11:58
180th

306

erwin DorlandM151stV5023rdYork Acorn Running Club00:45:4600:46:25+00:11:41
181st

383

MICHAEL DennerM152ndV605thYork Knavesmire Harriers00:46:2200:46:30+00:12:17
182nd

99

Andy HarveyM153rdV5024thPICKERING RUNNING CLUB00:46:1000:46:31+00:12:05
183rd

471

Peter QuinnM154thV4048thYork Knavesmire Harriers00:46:1700:46:31+00:12:12
184th

595

John Andrew OliverM155thV606thYork Knavesmire Harriers00:45:4900:46:35+00:11:44
185th

453

Jane NodderF30thV552ndYork Knavesmire Harriers00:46:1900:46:38+00:12:14
186th

126

Annette BendelowF31stV3510thPOCKLINGTON RUNNERS00:46:0900:46:40+00:12:04
187th

497

Adrian James TurnerM156thV4049thYork Knavesmire Harriers00:45:5700:46:41+00:11:52
188th

189

Chris HeneachonM157thV4050thSelby Striders00:46:2400:46:44+00:12:19
189th

300

Matthew BrownM158thV4051stYork Acorn Running Club00:46:4300:46:59+00:12:38
190th

296

Gill BoyntonF32ndV553rdYork Acorn Running Club00:46:4700:47:02+00:12:42
191st

317

Andrew GreenM159thV4052ndYork Acorn Running Club00:46:4900:47:05+00:12:44
192nd

565

Paul JohnsonM160thV4053rdYork Triathlon Club00:46:4000:47:05+00:12:35
193rd

508

Stephen WilsonM161stV4054thYork Knavesmire Harriers00:46:4500:47:06+00:12:40
194th

321

Martin KirbyM162ndV5025thYork Acorn Running Club00:46:3300:47:07+00:12:28
195th

553

Chad BullivantM163rdSEN78thYork Triathlon Club00:46:2900:47:09+00:12:24
196th

361

Jonathan Mark BoyleM164thV5026thYork Knavesmire Harriers00:46:5500:47:10+00:12:50
197th

551

Neil BuckleyM165thV5027thYork Triathlon Club00:46:3200:47:14+00:12:27
198th

222

Nicholas SummertonM166thSEN79thSelby Striders00:47:0500:47:16+00:13:00
199th

188

Zoey HeneachonF33rdV3511thSelby Striders00:47:0700:47:28+00:13:02
200th

496

David TurnbullM167thSEN80thYork Knavesmire Harriers00:46:4700:47:32+00:12:42
201st

232

James CarterM168thV4055thTadcaster Harriers00:47:1200:47:36+00:13:07
202nd

559

Neil GilbertsonM169thV4056thYork Triathlon Club00:47:0100:47:39+00:12:56
203rd

337

Chris PriceM170thV5028thYork Acorn Running Club00:47:2900:47:45+00:13:24
204th

67

Simon Timothy HowsonM171stV4057thEasingwold Running Club00:47:1900:47:49+00:13:14
205th

460

Howard PaleyM172ndSEN81stYork Knavesmire Harriers00:47:4000:47:49+00:13:35
206th

576

Orna O'tooleF34thV3512thYork Triathlon Club00:47:2500:47:52+00:13:20
207th

567

Mark LaughtonM173rdV5029thYork Triathlon Club00:47:2100:47:58+00:13:16
208th

571

TERRY LightfootM174thV4058thYork Triathlon Club00:47:2100:48:03+00:13:16
209th

403

Vicky GreenF35thV3513thYork Knavesmire Harriers00:47:5300:48:04+00:13:48
210th

162

Brian BeislyM175thV607thSelby Striders00:47:3200:48:07+00:13:27
211st

554

Egg CameronF36thsenior17thYork Triathlon Club00:47:4200:48:09+00:13:37
212nd

180

Kathryn FordF37thsenior18thSelby Striders00:47:4400:48:12+00:13:39
213rd

105

Serena PartridgeF38thV3514thPICKERING RUNNING CLUB00:48:0600:48:20+00:14:01
214th

461

Bryony ParkinsonF39thsenior19thYork Knavesmire Harriers00:47:5600:48:22+00:13:51
215th

438

James MacdonaldM176thV608thYork Knavesmire Harriers00:48:0100:48:23+00:13:56
216th

310

Mark Patrice EstienneM177thV4059thYork Acorn Running Club00:47:2700:48:25+00:13:22
217th

531

Sam LynnM178thV4060thYORK POSTAL HARRIERS00:48:2200:48:32+00:14:17
218th

624

Kathryn DickinsonF40thV554thYork Knavesmire Harriers00:48:0300:48:35+00:13:58
219th

65

Jonathon Robin Harris-douglasM179thV5030thEasingwold Running Club00:47:5100:48:36+00:13:46
220th

270

jonathan edward SteeleM180thV4061stTadcaster Harriers00:48:1800:48:40+00:14:13
221st

472

Hope Ellen RamsdenF41stsenior20thYork Knavesmire Harriers00:48:2600:48:42+00:14:21
222nd

492

Kelly TempleF42ndV3515thYork Knavesmire Harriers00:48:2900:48:47+00:14:24
223rd

52

stephen DanielM181stV4062ndEasingwold Running Club00:48:3600:48:50+00:14:31
224th

385

Simon Paul DixonM182ndV4063rdYork Knavesmire Harriers00:48:3900:48:50+00:14:34
225th

450

John MiddletonM183rdV5031stYork Knavesmire Harriers00:48:2100:48:51+00:14:16
226th

477

Matthew RowleyM184thSEN82ndYork Knavesmire Harriers00:48:4300:48:54+00:14:38
227th

494

Adrian ThearM185thV5032ndYork Knavesmire Harriers00:48:4200:48:58+00:14:37
228th

625

Paul HodginM186thSEN83rdYork Knavesmire Harriers00:48:5600:49:00+00:14:51
229th

311

Heather FarrowF43rdV555thYork Acorn Running Club00:48:3800:49:05+00:14:33
230th

401

Andrew GrayleyM187thV5033rdYork Knavesmire Harriers00:48:5900:49:06+00:14:54
231st

537

Jason PlattenM188thSEN84thYORK POSTAL HARRIERS00:48:4200:49:09+00:14:37
232nd

514

Qin ZhouF44thV3516thYork Knavesmire Harriers00:48:4900:49:15+00:14:44
233rd

185

Neil HarveyM189thV4064thSelby Striders00:48:4900:49:18+00:14:44
234th

455

James OllerenshawM190thSEN85thYork Knavesmire Harriers00:49:0000:49:20+00:14:55
235th

340

Deirdre SouchF45thV454thYork Acorn Running Club00:49:1600:49:32+00:15:11
236th

108

Jane SimpsonF46thV3517thPICKERING RUNNING CLUB00:49:1700:49:33+00:15:12
237th

254

Norman MillerM191stV609thTadcaster Harriers00:49:0600:49:34+00:15:01
238th

329

Abigail Sarah MaceF47thsenior21stYork Acorn Running Club00:48:5700:49:38+00:14:52
239th

394

Don Christopher FormhalsM192ndV4065thYork Knavesmire Harriers00:49:3200:49:45+00:15:27
240th

436

Peter LythM193rdV5034thYork Knavesmire Harriers00:49:1800:49:48+00:15:13
241st

204

Lee LockwoodM194thSEN86thSelby Striders00:49:1300:49:49+00:15:08
242nd

145

Becky MoylettF48thsenior22ndPOCKLINGTON RUNNERS00:49:2600:49:50+00:15:21
243rd

332

Mark MilliganM195thV5035thYork Acorn Running Club00:49:1800:49:53+00:15:13
244th

255

Joanna Louise MillicanF49thV3518thTadcaster Harriers00:49:4400:49:55+00:15:39
245th

282

Christopher John ActonM196thV5036thUniversity Of York00:49:3300:49:57+00:15:28
246th

560

Andy HallM197thV4066thYork Triathlon Club00:49:2100:50:04+00:15:16
247th

233

John Joseph CookeM198thV6010thTadcaster Harriers00:50:0000:50:08+00:15:55
248th

344

Emma TaylorF50thV3519thYork Acorn Running Club00:49:4100:50:10+00:15:36
249th

528

Christopher Mark GuestM199thSEN87thYORK POSTAL HARRIERS00:50:0000:50:17+00:15:55
250th

133

Eleanor Kate EastwoodF51stV3520thPOCKLINGTON RUNNERS00:49:4400:50:18+00:15:39
251st

230

Thomas BondM200thSEN88thTadcaster Harriers00:50:0200:50:23+00:15:57
252nd

172

Katy CloseF52ndV3521stSelby Striders00:50:0200:50:26+00:15:57
253rd

26

JANE PowerF53rdV455thCity of York AC00:50:0800:50:31+00:16:03
254th

314

Tim GibsonM201stV4067thYork Acorn Running Club00:50:2300:50:45+00:16:18
255th

626

Emma HartleyF54thV3522ndYork Knavesmire Harriers00:50:0500:50:45+00:16:00
256th

610

EMILY NICOLE KendraF55thsenior23rdPOCKLINGTON RUNNERS00:50:1500:50:50+00:16:10
257th

131

Jill DowsonF56thV456thPOCKLINGTON RUNNERS00:50:4200:50:51+00:16:37
258th

169

Gillian Clare ChathamF57thV3523rdSelby Striders00:50:2100:50:52+00:16:16
259th

224

Nigel Chadwick TaylorM202ndV4068thSelby Striders00:50:2900:50:58+00:16:24
260th

50

Jane CowleyF58thV556thEasingwold Running Club00:50:5400:51:15+00:16:49
261st

221

Lesley StainthorpeF59thV3524thSelby Striders00:50:4600:51:19+00:16:41
262nd

370

Richard ChapmanM203rdSEN89thYork Knavesmire Harriers00:50:5100:51:20+00:16:46
263rd

574

Andrew McburneyM204thV5037thYork Triathlon Club00:50:4700:51:24+00:16:42
264th

521

Ian CundallM205thV5038thYORK POSTAL HARRIERS00:51:0600:51:30+00:17:01
265th

292

Liz WattonF60thsenior24thUniversity Of York00:50:5500:51:32+00:16:50
266th

299

Ian BrownM206thV5039thYork Acorn Running Club00:51:1800:51:32+00:17:13
267th

111

Paul Tate-smithM207thV5040thPICKERING RUNNING CLUB00:51:1400:51:35+00:17:09
268th

167

FELICITY CaddickF61stV3525thSelby Striders00:51:1100:51:39+00:17:06
269th

203

Joanne LockF62ndV457thSelby Striders00:51:2700:51:39+00:17:22
270th

613

William BaileyM208thV4069thYork Knavesmire Harriers00:51:3600:51:46+00:17:31
271st

325

Jane Susan LawsonF63rdsenior25thYork Acorn Running Club00:51:3200:51:47+00:17:27
272nd

22

Rosemary PaulingF64thsenior26thCity of York AC00:51:4300:51:49+00:17:38
273rd

231

Abigail CarterF65thV3526thTadcaster Harriers00:51:2400:51:50+00:17:19
274th

102

Philip JM209thV6011thPICKERING RUNNING CLUB00:51:3100:51:55+00:17:26
275th

293

Amy Marie BailissF66thV3527thYork Acorn Running Club00:51:2900:52:01+00:17:24
276th

609

Paul CickerillM210thV5041stCity of York AC00:51:4900:52:07+00:17:44
277th

113

Kate TowseF67thV3528thPICKERING RUNNING CLUB00:51:5100:52:09+00:17:46
278th

628

Alistair McqueenM211stV4070thYork Knavesmire Harriers00:51:2600:52:09+00:17:21
279th

533

Oliver NewbouldM212ndV4071stYORK POSTAL HARRIERS00:51:3100:52:12+00:17:26
280th

215

Hannah PriestleyF68thsenior27thSelby Striders00:51:4100:52:15+00:17:36
281st

157

Phil AlfordM213rdV4072ndSelby Striders00:51:4300:52:16+00:17:38
282nd

379

Sarah CostelloF69thV3529thYork Knavesmire Harriers00:51:5100:52:19+00:17:46
283rd

575

Robert MitchellM214thSEN90thYork Triathlon Club00:51:4200:52:25+00:17:37
284th

190

Tim HeneghanM215thV5042ndSelby Striders00:51:3600:52:28+00:17:31
285th

194

Stephen HopwoodM216thV4073rdSelby Striders00:51:5900:52:36+00:17:54
286th

557

Pauline FootF70thV458thYork Triathlon Club00:51:5400:52:36+00:17:49
287th

566

Mike LakinM217thV4074thYork Triathlon Club00:51:5500:52:39+00:17:50
288th

146

Brian PerkinsM218thV5043rdPOCKLINGTON RUNNERS00:52:3600:52:44+00:18:31
289th

160

Victoria AstinF71stsenior28thSelby Striders00:52:1000:52:47+00:18:05
290th

331

Andrew MckennaM219thV5044thYork Acorn Running Club00:52:2500:52:47+00:18:20
291st

201

Tracy LacyF72ndV459thSelby Striders00:52:1300:52:50+00:18:08
292nd

524

Andy EllwoodM220thV5045thYORK POSTAL HARRIERS00:52:3800:52:51+00:18:33
293rd

522

Melanie EllwoodF73rdsenior29thYORK POSTAL HARRIERS00:52:4600:53:03+00:18:41
294th

69

Philippa Ann HuttonF74thV557thEasingwold Running Club00:52:5100:53:05+00:18:46
295th

196

Anna JaquesF75thV3530thSelby Striders00:52:3900:53:10+00:18:34
296th

4

Garry DickinsonM221stV4075thCity of York AC00:52:4500:53:14+00:18:40
297th

517

Jo BarrettF76thV3531stYORK POSTAL HARRIERS00:52:5700:53:15+00:18:52
298th

158

Mark AllittM222ndV5046thSelby Striders00:52:4300:53:20+00:18:38
299th

629

Graham GillM223rdSEN91stYork Knavesmire Harriers00:52:4000:53:24+00:18:35
300th

59

Richard FreemanM224thV4076thEasingwold Running Club00:52:4200:53:26+00:18:37
301st

499

Gabriel UttleyM225thV5047thYork Knavesmire Harriers00:52:5900:53:26+00:18:54
302nd

395

Richard David FountainM226thV4077thYork Knavesmire Harriers00:53:0400:53:29+00:18:59
303rd

581

Amanda Scott TabronF77thV3532ndYork Triathlon Club00:53:0900:53:34+00:19:04
304th

583

Fran StarkeyM227thV4078thYork Triathlon Club00:53:0900:53:34+00:19:04
305th

80

John McburnieM228thSEN92ndEasingwold Running Club00:53:2200:53:38+00:19:17
306th

129

Chris CleggM229thV4079thPOCKLINGTON RUNNERS00:53:0400:53:42+00:18:59
307th

616

nicholas StaffordM230thV6012thYork Knavesmire Harriers00:53:1800:53:53+00:19:13
308th

153

Andrew John SnowballM231stV5048thPOCKLINGTON RUNNERS00:53:1100:53:54+00:19:06
309th

116

Amanda Jane Welburn-smithF78thV3533rdPICKERING RUNNING CLUB00:53:3000:53:55+00:19:25
310th

138

Tracey HoldenF79thV4510thPOCKLINGTON RUNNERS00:53:1600:53:59+00:19:11
311st

280

Angela WrayF80thV4511thTadcaster Harriers00:53:4000:53:59+00:19:35
312nd

343

Michael TaskerM232ndV7013thYork Acorn Running Club00:53:5300:53:59+00:19:48
313rd

620

Andrew McmorrisM233rdV4080thYork Knavesmire Harriers00:53:4400:53:59+00:19:39
314th

252

Becky McguinnessF81stsenior30thTadcaster Harriers00:53:4200:54:02+00:19:37
315th

518

Deirdre BouderbaF82ndV4512thYORK POSTAL HARRIERS00:53:5800:54:16+00:19:53
316th

38

Jeff WrightM234thV4081stCity of York AC00:53:3500:54:19+00:19:30
317th

74

Sally-Anne LardnerF83rdV558thEasingwold Running Club00:54:0400:54:19+00:19:59
318th

213

Barry PickeringM235thV7014thSelby Striders00:54:0900:54:30+00:20:04
319th

195

Kym HurstF84thV3534thSelby Striders00:54:0300:54:33+00:19:58
320th

295

Laura Danielle BennettF85thsenior31stYork Acorn Running Club00:53:5900:54:33+00:19:54
321st

219

Fran RutherfordF86thsenior32ndSelby Striders00:54:0400:54:35+00:19:59
322nd

372

Tim ClarkeM236thV6015thYork Knavesmire Harriers00:54:1900:54:47+00:20:14
323rd

76

Steph Lauren LawsonF87thsenior33rdEasingwold Running Club00:54:2900:55:01+00:20:24
324th

97

christopher charles AdamsM237thV4082ndPICKERING RUNNING CLUB00:54:3800:55:03+00:20:33
325th

246

Gillian JohnsonF88thV4513thTadcaster Harriers00:55:0900:55:29+00:21:04
326th

319

Angie IrvineF89thV4514thYork Acorn Running Club00:55:0500:55:38+00:21:00
327th

181

Peter FoxM238thV5049thSelby Striders00:55:0400:55:43+00:20:59
328th

603

Vanessa CraneF90thV3535thSelby Striders00:55:2300:55:57+00:21:18
329th

106

Michael PunchardM239thV5050thPICKERING RUNNING CLUB00:55:3600:56:01+00:21:31
330th

512

Richard YeomansM240thV4083rdYork Knavesmire Harriers00:55:2800:56:14+00:21:23
331st

23

David PaverM241stV6016thCity of York AC00:55:4700:56:32+00:21:42
332nd

2

Helen BowermanF91stV4515thCity of York AC00:56:2600:56:38+00:22:21
333rd

309

Colette EllisF92ndV4516thYork Acorn Running Club00:55:5800:56:39+00:21:53
334th

154

Kathryn TaylorF93rdV659thPOCKLINGTON RUNNERS00:55:5900:56:42+00:21:54
335th

391

Mary FarmeryF94thV6510thYork Knavesmire Harriers00:56:2300:56:49+00:22:18
336th

400

Rachel Neilson GillespieF95thsenior34thYork Knavesmire Harriers00:56:2200:56:49+00:22:17
337th

425

Paula KellyF96thV3536thYork Knavesmire Harriers00:56:3200:56:49+00:22:27
338th

563

Judith HarrisonF97thV3537thYork Triathlon Club00:56:2500:56:52+00:22:20
339th

118

Nicola Jane WiseF98thV5511thPICKERING RUNNING CLUB00:56:2400:56:54+00:22:19
340th

155

Rebecca Jane WatsonF99thV3538thPOCKLINGTON RUNNERS00:56:0700:56:54+00:22:02
341st

540

CARL SchumacherM242ndSEN93rdYORK POSTAL HARRIERS00:56:3900:56:58+00:22:34
342nd

555

Helen DurrantF100thV3539thYork Triathlon Club00:56:1800:57:02+00:22:13
343rd

87

Karen RaynerF101stV4517thEasingwold Running Club00:56:5400:57:09+00:22:49
344th

212

Wendy OrmsbyF102ndV5512thSelby Striders00:56:4300:57:14+00:22:38
345th

606

Lucy Isabel ThomasF103rdV4518thTadcaster Harriers00:56:5400:57:16+00:22:49
346th

402

Camilla GrayleyF104thV3540thYork Knavesmire Harriers00:57:2300:57:31+00:23:18
347th

197

ANDREW KayM243rdV5051stSelby Striders00:55:4400:57:33+00:21:39
348th

205

Michaela LoveF105thsenior35thSelby Striders00:57:0600:57:37+00:23:01
349th

142

jeffrey victor LittleM244thV6017thPOCKLINGTON RUNNERS00:57:1900:57:56+00:23:14
350th

430

HELEN LeachF106thV4519thYork Knavesmire Harriers00:57:0500:57:58+00:23:00
351st

358

Ian BithellM245thV7018thYork Knavesmire Harriers00:57:1400:58:01+00:23:09
352nd

392

Mark Jonathan FennellM246thV4084thYork Knavesmire Harriers00:57:4000:58:06+00:23:35
353rd

304

Gill CraneF107thV4520thYork Acorn Running Club00:57:5300:58:10+00:23:48
354th

539

Laura RobsonF108thsenior36thYORK POSTAL HARRIERS00:57:5600:58:14+00:23:51
355th

580

DANNY SampsonM247thV4085thYork Triathlon Club00:57:3800:58:19+00:23:33
356th

615

Calum CoganM248thSEN94thYork Knavesmire Harriers00:57:5500:58:22+00:23:50
357th

39

Eryl AndrewF109thV5513thEasingwold Running Club00:58:4600:59:22+00:24:41
358th

601

Rebecca ShawF110thsenior37thSelby Striders00:58:4800:59:23+00:24:43
359th

535

melissa PartridgeF111stV3541stYORK POSTAL HARRIERS00:59:1800:59:34+00:25:13
360th

546

Tracey YeomansF112ndV4521stYORK POSTAL HARRIERS00:59:1700:59:34+00:25:12
361st

407

Janet HalesF113rdV6514thYork Knavesmire Harriers00:59:1800:59:57+00:25:13
362nd

79

Jane MaloneyF114thV5515thEasingwold Running Club00:59:1601:00:02+00:25:11
363rd

171

Lindsey CliffF115thV3542ndSelby Striders00:59:2901:00:09+00:25:24
364th

437

Samantha LythF116thV4522ndYork Knavesmire Harriers00:59:4201:00:13+00:25:37
365th

86

Grace Catherine RaperF117thsenior38thEasingwold Running Club01:00:0801:00:40+00:26:03
366th

256

Richard MillicanM249thV6019thTadcaster Harriers01:00:2201:00:43+00:26:17
367th

596

Margaret OliverF118thV5516thYork Knavesmire Harriers01:00:0201:00:48+00:25:57
368th

191

Steph HiscottF119thV3543rdSelby Striders01:00:3801:01:08+00:26:33
369th

423

Dick HunterM250thV7020thYork Knavesmire Harriers01:00:4001:01:09+00:26:35
370th

604

Vicky WelnaF120thsenior39thEasingwold Running Club01:00:5901:01:29+00:26:54
371st

179

Paul FirthM251stV4086thSelby Striders01:01:0201:01:36+00:26:57
372nd

175

Debbie Ann CroslandF121stV4523rdSelby Striders01:01:0701:01:46+00:27:02
373rd

78

ALISTAIR LunnM252ndSEN95thEasingwold Running Club01:01:3201:02:03+00:27:27
374th

62

Natalie GobbiF122ndsenior40thEasingwold Running Club01:01:3801:02:08+00:27:33
375th

209

Fran MilnerF123rdV3544thSelby Striders01:01:4501:02:21+00:27:40
376th

469

Alan PriestmanM253rdV5052ndYork Knavesmire Harriers01:02:3101:02:53+00:28:26
377th

57

Liz FirthF124thV3545thEasingwold Running Club01:02:1601:03:01+00:28:11
378th

43

Angela BanksF125thV3546thEasingwold Running Club01:02:1701:03:04+00:28:12
379th

119

Dean WiseM254thV6021stPICKERING RUNNING CLUB01:02:3801:03:06+00:28:33
380th

594

Pam JohnsonF126thV3547thEasingwold Running Club01:02:4901:03:35+00:28:44
381st

125

Emma BarkerF127thV3548thPOCKLINGTON RUNNERS01:03:0301:03:41+00:28:58
382nd

500

Jessica ValenghiF128thsenior41stYork Knavesmire Harriers01:02:5801:03:41+00:28:53
383rd

586

Christopher WatsonM255thSEN96thYork Triathlon Club01:03:1601:04:04+00:29:11
384th

193

Jane HopwoodF129thV4524thSelby Striders01:03:2701:04:05+00:29:22
385th

225

Beverley Anne TuteF130thV3549thSelby Striders01:04:0501:04:29+00:30:00
386th

326

Alex LewryM256thSEN97thYork Acorn Running Club01:04:5001:05:25+00:30:45
387th

327

Rosie LewryF131stsenior42ndYork Acorn Running Club01:04:5101:05:27+00:30:46
388th

218

Neil RussellM257thV6022ndSelby Striders01:06:2501:07:01+00:32:20
389th

216

Deborah RichardsonF132ndV3550thSelby Striders01:06:4301:07:04+00:32:38
390th

32

Andrew Mark StonehamM258thV4087thCity of York AC01:06:3301:07:18+00:32:28
391st

362

Rosie Anne BramleyF133rdV3551stYork Knavesmire Harriers01:07:4901:08:30+00:33:44
392nd

53

Elizabeth Anne DarleyF134thV3552ndEasingwold Running Club01:07:5801:08:45+00:33:53
393rd

611

Rachael SmithF135thV3553rdPOCKLINGTON RUNNERS01:08:0401:08:51+00:33:59
394th

409

Christopher HarrisonM259thSEN98thYork Knavesmire Harriers01:08:1401:08:55+00:34:09
395th

110

Katharine Anne SmithF136thsenior43rdPICKERING RUNNING CLUB01:08:4801:09:12+00:34:43
396th

348

Paul Anthony AdamsM260thV6023rdYork Knavesmire Harriers01:08:5501:09:29+00:34:50
397th

242

Shirley HarrisonF137thV4525thTadcaster Harriers01:09:3701:09:57+00:35:32
398th

268

Claire SpencerF138thsenior44thTadcaster Harriers01:09:3701:09:57+00:35:32
399th

349

Susan Pamela AdamsF139thV6517thYork Knavesmire Harriers01:09:2001:10:00+00:35:15
400th

214

Jean PickeringF140thV6518thSelby Striders01:10:0801:10:30+00:36:03
401st

507

Edwina WilcoxF141stV4526thYork Knavesmire Harriers01:12:4301:13:24+00:38:38
DNF (1 in total)
-

245

Glen JohnsonMV50Tadcaster Harriers00:00:0000:00:00-

This results listing includes athletes who have opted not to show their full name. This is an option in the member profile settings.

You may also be interested in...

National Primary & Year 7 Cross Country Final incorporating Leicestershire & Rutland Primary Schools County Championships Year 3 Girls 2019-03-23 10:45:00
'Erewash ' Half Marathon 2019-08-10 08:30:00
Woodhouse May Day Challenge 13.5 Mile Run 2019-05-06 08:30:00
Mad March Hare & Fun Runs Half Marathon 2019-03-24 09:15:00