Wistow 10K 2017

Jul
04
2017

10K Distance

Running | 2017-07-04 19:30pm
1 viewed last hour.

All Race Results

Gender

Jump to bib

Pos#NameCatClubChip TimeFinish Time
Finished (327 in total)
1st

389

Phillip ElliottM1stV401stYork Knavesmire Harriers00:34:0900:34:11-
2nd

3

Oliver Roy CockerillM2ndSEN1stCity of York AC00:35:0700:35:09+00:00:58
3rd

345

Paul WhitakerM3rdV402ndYork Acorn Running Club00:35:1800:35:20+00:01:09
4th

335

Christopher John PoultonM4thSEN2ndYork Acorn Running Club00:35:2800:35:30+00:01:19
5th

397

Simon FrickeM5thSEN3rdYork Knavesmire Harriers00:35:3600:35:39+00:01:27
6th

247

Ryan KavanaghM6thSEN4thTadcaster Harriers00:35:5800:36:00+00:01:49
7th

279

Duncan WoodhallM7thSEN5thTadcaster Harriers00:36:0100:36:03+00:01:52
8th

440

Stephen MaddisonM8thV403rdYork Knavesmire Harriers00:36:0500:36:07+00:01:56
9th

75

Shaun LawsonM9thSEN6thEasingwold Running Club00:36:0600:36:08+00:01:57
10th

136

RICHARD GinnM10thV404thPOCKLINGTON RUNNERS00:36:0700:36:09+00:01:58
11th

470

Richard William PurserM11thSEN7thYork Knavesmire Harriers00:36:1100:36:13+00:02:02
12th

103

Simon JonesM12thV405thPICKERING RUNNING CLUB00:36:3000:36:33+00:02:21
13th

30

Dennis Robert SpeckM13thSEN8thCity of York AC00:36:3300:36:36+00:02:24
14th

18

Charlotte MasonF1stsenior1stCity of York AC00:36:3800:36:43+00:02:29
15th

301

Michael CarrickerM14thV501stYork Acorn Running Club00:36:4100:36:44+00:02:32
16th

376

Simon CollinsM15thSEN9thYork Knavesmire Harriers00:37:0000:37:03+00:02:51
17th

355

Alex BedinghamM16thSEN10thYork Knavesmire Harriers00:37:1400:37:17+00:03:05
18th

467

Jon Scott PinderM17thSEN11thYork Knavesmire Harriers00:37:1400:37:17+00:03:05
19th

245

Glen JohnsonM18thV502ndTadcaster Harriers00:37:2000:37:22+00:03:11
20th

493

Garry TewM19thSEN12thYork Knavesmire Harriers00:37:3000:37:31+00:03:21
21st

266

Andrew SloanM20thV406thTadcaster Harriers00:37:3000:37:34+00:03:21
22nd

426

Abbas KhanM21stSEN13thYork Knavesmire Harriers00:37:3100:37:36+00:03:22
23rd

568

Robin LavinM22ndSEN14thYork Triathlon Club00:37:3500:37:39+00:03:26
24th

643

Chris AlderM23rdV407thYork Acorn Running Club00:37:4400:37:48+00:03:35
25th

632

Carl John WardM24thSEN15thSelby Striders00:37:4700:37:50+00:03:38
26th

501

Peter WalkerM25thSEN16thYork Knavesmire Harriers00:37:5200:37:57+00:03:43
27th

151

stuart SmithM26thV408thPOCKLINGTON RUNNERS00:37:5900:38:02+00:03:50
28th

223

Nicholas TateM27thSEN17thSelby Striders00:38:0000:38:03+00:03:51
29th

9

Mark FitzpatrickM28thV409thCity of York AC00:37:5600:38:04+00:03:47
30th

496

david TurnbullM29thSEN18thYork Knavesmire Harriers00:38:0000:38:05+00:03:51
31st

156

STEVEN WorthM30thSEN19thPOCKLINGTON RUNNERS00:38:0700:38:10+00:03:58
32nd

307

Mark DowsonM31stV4010thYork Acorn Running Club00:38:0900:38:13+00:04:00
33rd

667

Ian RobertsonM32ndV4011thSelby Striders00:38:1700:38:21+00:04:08
34th

1

Emma BallantyneF2ndsenior2ndCity of York AC00:38:1800:38:23+00:04:09
35th

92

Mark Ian WhitemanM33rdV503rdEasingwold Running Club00:38:2400:38:28+00:04:15
36th

318

Adrian GunnM34thSEN20thYork Acorn Running Club00:38:2700:38:30+00:04:18
37th

420

Toby HoneM35thSEN21stYork Knavesmire Harriers00:38:2400:38:33+00:04:15
38th

98

Peter AllenM36thSEN22ndPICKERING RUNNING CLUB00:38:3100:38:35+00:04:22
39th

572

Ian MartinM37thV504thYork Triathlon Club00:38:3300:38:39+00:04:24
40th

73

NEIL KingM38thV4012thEasingwold Running Club00:38:3900:38:42+00:04:30
41st

449

Lee MetcalfeM39thV4013thYork Knavesmire Harriers00:38:5200:38:55+00:04:43
42nd

70

Mark JacksonM40thV4014thEasingwold Running Club00:38:5100:38:57+00:04:42
43rd

536

Marc PearsonM41stSEN23rdYORK POSTAL HARRIERS00:39:0300:39:10+00:04:54
44th

124

DARREN BallM42ndV505thPOCKLINGTON RUNNERS00:39:1300:39:21+00:05:04
45th

27

Michael RaynesM43rdV4015thCity of York AC00:39:1900:39:23+00:05:10
46th

339

Matthew John SmithsonM44thV4016thYork Acorn Running Club00:39:1900:39:25+00:05:10
47th

25

Wesley PossibleM45thSEN24thCity of York AC00:39:2100:39:29+00:05:12
48th

587

Christian James WhiteM46thV4017thYork Triathlon Club00:39:3100:39:35+00:05:22
49th

663

David LancasterM47thV601stYork Acorn Running Club00:39:3600:39:41+00:05:27
50th

577

STEPHEN PorrittM48thSEN25thYork Triathlon Club00:39:3100:39:43+00:05:22
51st

6

Edward Peter DunnM49thSEN26thCity of York AC00:39:4000:39:45+00:05:31
52nd

104

Ben MyersM50thSEN27thPICKERING RUNNING CLUB00:39:4800:39:53+00:05:39
53rd

152

Michael SmithM51stSEN28thPOCKLINGTON RUNNERS00:39:4600:39:54+00:05:37
54th

614

Gareth BurrowM52ndV4018thYork Triathlon Club00:39:4800:39:56+00:05:39
55th

165

James Andrew BriggsM53rdSEN29thSelby Striders00:39:5300:39:57+00:05:44
56th

63

Patrick GoodM54thSEN30thEasingwold Running Club00:39:5900:40:02+00:05:50
57th

649

Danny ChanM55thV4019thYork Knavesmire Harriers00:39:5500:40:03+00:05:46
58th

333

Matt MillsM56thSEN31stYork Acorn Running Club00:40:0300:40:08+00:05:54
59th

77

Stephen LosebyM57thV4020thEasingwold Running Club00:40:0700:40:11+00:05:58
60th

132

Daniel Paul EastwoodM58thSEN32ndPOCKLINGTON RUNNERS00:40:0400:40:13+00:05:55
61st

149

Matt SavoryM59thSEN33rdPOCKLINGTON RUNNERS00:40:1700:40:30+00:06:08
62nd

520

Daniel ClaytonM60thV4021stYORK POSTAL HARRIERS00:40:2500:40:31+00:06:16
63rd

323

martin LawnM61stV506thYork Acorn Running Club00:40:2500:40:36+00:06:16
64th

465

stephen PetersM62ndV4022ndYork Knavesmire Harriers00:40:2300:40:40+00:06:14
65th

210

Neil MusgroveM63rdSEN34thSelby Striders00:40:3400:40:42+00:06:25
66th

302

John CooperM64thV4023rdYork Acorn Running Club00:40:3500:40:45+00:06:26
67th

58

Colin FletcherM65thV507thEasingwold Running Club00:40:4300:40:47+00:06:34
68th

14

Stephen KirkM66thSEN35thCity of York AC00:40:4000:40:49+00:06:31
69th

353

Emily BainesF3rdsenior3rdYork Knavesmire Harriers00:40:4500:40:50+00:06:36
70th

541

Bill ShivelyM67thV508thYORK POSTAL HARRIERS00:40:4700:40:57+00:06:38
71st

357

John BevanM68thV509thYork Knavesmire Harriers00:40:4900:40:59+00:06:40
72nd

166

Mark BrooksM69thSEN36thSelby Striders00:40:5600:41:02+00:06:47
73rd

466

lucy PinderF4thV351stYork Knavesmire Harriers00:40:5300:41:02+00:06:44
74th

502

Richard WalkerM70thV5010thYork Knavesmire Harriers00:40:5300:41:02+00:06:44
75th

415

Rory Edmund Alexander HendersonM71stSEN37thYork Knavesmire Harriers00:41:0200:41:10+00:06:53
76th

386

Pete DownesM72ndV5011thYork Knavesmire Harriers00:41:0500:41:14+00:06:56
77th

564

Adam HartleyM73rdSEN38thYork Triathlon Club00:40:5900:41:15+00:06:50
78th

523

Glynn EllwoodM74thSEN39thYORK POSTAL HARRIERS00:41:2000:41:28+00:07:11
79th

316

RICHARD GoverM75thSEN40thYork Acorn Running Club00:41:2400:41:29+00:07:15
80th

532

Simon Paul MiddletonM76thV4024thYORK POSTAL HARRIERS00:41:2400:41:32+00:07:15
81st

474

Russell RidgeM77thSEN41stYork Knavesmire Harriers00:41:2900:41:36+00:07:20
82nd

479

Laura SchofieldF5thsenior4thYork Knavesmire Harriers00:41:3300:41:38+00:07:24
83rd

607

TOM AdamsM78thSEN42ndYork Triathlon Club00:41:3000:41:40+00:07:21
84th

621

Stephen Jonathan ClarkeM79thV5012thYork Knavesmire Harriers00:41:3300:41:42+00:07:24
85th

545

Mark WhitbyM80thV5013thYORK POSTAL HARRIERS00:41:5300:42:00+00:07:44
86th

516

Darren Glen BakerM81stV5014thYORK POSTAL HARRIERS00:41:5300:42:01+00:07:44
87th

592

Ewan CochraneM82ndSEN43rdYork Knavesmire Harriers00:42:0000:42:09+00:07:51
88th

312

Andy FawcettM83rdSEN44thYork Acorn Running Club00:42:0300:42:11+00:07:54
89th

20

Ciaran MurrayM84thV4025thCity of York AC00:42:0800:42:18+00:07:59
90th

147

MIKE PullonM85thV5015thPOCKLINGTON RUNNERS00:42:0600:42:18+00:07:57
91st

260

Craig RedmondM86thSEN45thTadcaster Harriers00:42:1100:42:25+00:08:02
92nd

648

Andrew CooperM87thSEN46thTadcaster Harriers00:42:1300:42:27+00:08:04
93rd

476

Stephen RobsonM88thSEN47thYork Knavesmire Harriers00:42:3000:42:37+00:08:21
94th

414

Michael HemsworthM89thSEN48thYork Knavesmire Harriers00:42:3400:42:40+00:08:25
95th

676

chris mark JudgeM90thV4026thYork Triathlon Club00:42:4100:42:46+00:08:32
96th

81

Marie MurtaghF6thV352ndEasingwold Running Club00:42:4600:42:49+00:08:37
97th

639

Richard PennyM91stV4027thTadcaster Harriers00:42:3700:42:50+00:08:28
98th

184

RICHARD HarrisonM92ndV4028thSelby Striders00:42:4500:42:51+00:08:36
99th

428

Ewan KirkM93rdSEN49thYork Knavesmire Harriers00:42:4600:42:57+00:08:37
100th

359

Jamie Anthony BoltonM94thSEN50thYork Knavesmire Harriers00:42:5300:43:03+00:08:44
101st

443

Andrew MartinM95thSEN51stYork Knavesmire Harriers00:42:5700:43:05+00:08:48
102nd

127

Marcus James BourneM96thV4029thPOCKLINGTON RUNNERS00:42:4700:43:06+00:08:38
103rd

531

Sam LynnM97thV4030thYORK POSTAL HARRIERS00:43:0100:43:08+00:08:52
104th

164

Richard BrayM98thSEN52ndSelby Striders00:43:1200:43:18+00:09:03
105th

598

Natalie GreavesF7thsenior5thYork Knavesmire Harriers00:43:1800:43:25+00:09:09
106th

12

Peter David HansonM99thV5016thCity of York AC00:43:2700:43:38+00:09:18
107th

650

David LeafM100thV602ndYork Knavesmire Harriers00:43:3300:43:39+00:09:24
108th

176

Chris DugherM101stV4031stSelby Striders00:43:3300:43:40+00:09:24
109th

547

Stephen John YoungM102ndV4032ndYORK POSTAL HARRIERS00:43:3400:43:40+00:09:25
110th

44

Paul BergmanM103rdV5017thEasingwold Running Club00:43:3900:43:43+00:09:30
111st

630

Matt DaleM104thV4033rdYork Knavesmire Harriers00:43:3800:43:49+00:09:29
112nd

144

Jonathan Richard MellingM105thSEN53rdPOCKLINGTON RUNNERS00:43:3800:43:50+00:09:29
113rd

519

Christopher Anthony BushM106thSEN54thYORK POSTAL HARRIERS00:43:4000:43:50+00:09:31
114th

107

Ellen SharpeF8thsenior6thPICKERING RUNNING CLUB00:43:2800:43:52+00:09:19
115th

452

CHRISTOPHER PAUL NewtonM107thV5018thYork Knavesmire Harriers00:43:4900:43:57+00:09:40
116th

530

Patrick HoughM108thV4034thYORK POSTAL HARRIERS00:43:4700:44:01+00:09:38
117th

324

julie anne LawnF9thV451stYork Acorn Running Club00:43:5100:44:02+00:09:42
118th

139

Peter JacksonM109thV4035thPOCKLINGTON RUNNERS00:43:5100:44:03+00:09:42
119th

451

Chris MurphyM110thSEN55thYork Knavesmire Harriers00:43:5300:44:03+00:09:44
120th

588

Scott WrayM111stV4036thYork Triathlon Club00:43:5400:44:08+00:09:45
121st

599

Andrew Haigh TomlinsonM112ndSEN56thYork Knavesmire Harriers00:43:5600:44:08+00:09:47
122nd

211

ELIZABETH NairnF10thsenior7thSelby Striders00:44:0600:44:12+00:09:57
123rd

544

Christopher ThompsonM113rdV5019thYORK POSTAL HARRIERS00:44:0300:44:16+00:09:54
124th

150

Emma SimmonsF11thV353rdPOCKLINGTON RUNNERS00:44:0600:44:18+00:09:57
125th

608

Brian Antony Paul SharpM114thV5020thYork Knavesmire Harriers00:44:1100:44:22+00:10:02
126th

456

Jonathan O'neillM115thV5021stYork Knavesmire Harriers00:44:1000:44:25+00:10:01
127th

565

Paul JohnsonM116thV4037thYork Triathlon Club00:44:2400:44:31+00:10:15
128th

453

Jane NodderF12thV551stYork Knavesmire Harriers00:44:2200:44:33+00:10:13
129th

300

Matthew BrownM117thV4038thYork Acorn Running Club00:44:3000:44:36+00:10:21
130th

128

Nick BoydM118thV4039thPOCKLINGTON RUNNERS00:44:3100:44:48+00:10:22
131st

570

RACHEL LightfootF13thV452ndYork Triathlon Club00:44:4900:44:57+00:10:40
132nd

117

Mike WilsonM119thV5022ndPICKERING RUNNING CLUB00:44:5700:45:02+00:10:48
133rd

337

Chris PriceM120thV5023rdYork Acorn Running Club00:44:5900:45:07+00:10:50
134th

361

Jonathan Mark BoyleM121stV5024thYork Knavesmire Harriers00:44:5800:45:08+00:10:49
135th

56

Davide Di MaioM122ndV4040thEasingwold Running Club00:44:5700:45:09+00:10:48
136th

513

Helen YoungF14thV354thYork Knavesmire Harriers00:44:5700:45:11+00:10:48
137th

277

Ian John WardM123rdV5025thTadcaster Harriers00:45:0000:45:12+00:10:51
138th

262

David RoweM124thV4041stTadcaster Harriers00:45:0300:45:14+00:10:54
139th

571

TERRY LightfootM125thV4042ndYork Triathlon Club00:45:1000:45:18+00:11:01
140th

99

Andy HarveyM126thV5026thPICKERING RUNNING CLUB00:45:1200:45:19+00:11:03
141st

78

ALISTAIR LunnM127thSEN57thEasingwold Running Club00:45:1500:45:20+00:11:06
142nd

68

Karl HumphreysM128thV4043rdEasingwold Running Club00:45:2200:45:26+00:11:13
143rd

308

Samuel James DredgeM129thSEN58thYork Acorn Running Club00:45:2700:45:38+00:11:18
144th

88

Paul Iain SM130thV5027thEasingwold Running Club00:45:4300:45:47+00:11:34
145th

180

Kathryn Louise FordF15thsenior8thSelby Striders00:45:4600:45:53+00:11:37
146th

383

MICHAEL DennerM131stV603rdYork Knavesmire Harriers00:45:4800:45:54+00:11:39
147th

346

howard WinzarM132ndV604thYork Acorn Running Club00:45:4700:45:55+00:11:38
148th

403

Vicky GreenF16thV355thYork Knavesmire Harriers00:45:4200:46:00+00:11:33
149th

296

Gill BoyntonF17thV552ndYork Acorn Running Club00:45:5100:46:03+00:11:42
150th

317

Andrew GreenM133rdV4044thYork Acorn Running Club00:46:0300:46:10+00:11:54
151st

394

Don Christopher FormhalsM134thV4045thYork Knavesmire Harriers00:45:5900:46:10+00:11:50
152nd

567

Mark LaughtonM135thV5028thYork Triathlon Club00:46:1000:46:23+00:12:01
153rd

590

Rob WhiteM136thV4046thYork Knavesmire Harriers00:46:0800:46:28+00:11:59
154th

368

James Douglas Alexander ChambersM137thSEN59thYork Knavesmire Harriers00:46:1100:46:29+00:12:02
155th

31

Helen SpringF18thV356thYork Acorn Running Club00:46:2000:46:34+00:12:11
156th

559

Neil GilbertsonM138thV4047thYork Triathlon Club00:46:2600:46:38+00:12:17
157th

655

Robert Andrew DuxburyM139thV5029thTadcaster Harriers00:46:3000:46:42+00:12:21
158th

310

Mark Patrice EstienneM140thV4048thYork Acorn Running Club00:46:4600:46:53+00:12:37
159th

671

Tim SteadM141stV5030thYork Acorn Running Club00:46:1900:46:53+00:12:10
160th

638

Liz Caroline MouldF19thsenior9thTadcaster Harriers00:46:4000:46:56+00:12:31
161st

133

Eleanor Kate EastwoodF20thV357thPOCKLINGTON RUNNERS00:46:4000:47:00+00:12:31
162nd

329

Abigail Sarah MaceF21stsenior10thYork Acorn Running Club00:46:5900:47:14+00:12:50
163rd

232

James CarterM142ndV4049thTadcaster Harriers00:47:1200:47:15+00:13:03
164th

626

Emma Jane HartleyF22ndV358thYork Knavesmire Harriers00:47:1300:47:21+00:13:04
165th

145

Becky MoylettF23rdsenior11thPOCKLINGTON RUNNERS00:47:1900:47:34+00:13:10
166th

477

Matthew David RowleyM143rdSEN60thYork Knavesmire Harriers00:47:1800:47:38+00:13:09
167th

554

Egg CameronF24thsenior12thYork Triathlon Club00:47:2800:47:43+00:13:19
168th

224

Nigel Chadwick TaylorM144thV4050thSelby Striders00:47:3500:47:49+00:13:26
169th

83

Doug PearceM145thV4051stEasingwold Running Club00:47:5100:47:55+00:13:42
170th

508

Stephen Paul WilsonM146thV4052ndYork Knavesmire Harriers00:47:3400:47:55+00:13:25
171st

450

John MiddletonM147thV5031stYork Knavesmire Harriers00:47:2900:48:00+00:13:20
172nd

271

Mark SwindenM148thV605thTadcaster Harriers00:47:4800:48:01+00:13:39
173rd

94

Joshua Michael Thomas WilliamsM149thSEN61stEasingwold Running Club00:47:4800:48:03+00:13:39
174th

610

EMILY NICOLE KendraF25thsenior13thPOCKLINGTON RUNNERS00:47:4400:48:04+00:13:35
175th

641

Jim BrayshawM150thV4053rdTadcaster Harriers00:47:5300:48:04+00:13:44
176th

558

Tony GeorgeM151stV5032ndYork Triathlon Club00:47:4200:48:06+00:13:33
177th

19

Ed MezzettiM152ndSEN62ndCity of York AC00:48:0200:48:07+00:13:53
178th

233

John Joseph CookeM153rdV606thTadcaster Harriers00:47:5900:48:11+00:13:50
179th

254

NORMAN MillerM154thV607thTadcaster Harriers00:47:5800:48:17+00:13:49
180th

497

Adrian James TurnerM155thV4054thYork Knavesmire Harriers00:47:4900:48:17+00:13:40
181st

105

Serena PartridgeF26thV359thPICKERING RUNNING CLUB00:47:5600:48:21+00:13:47
182nd

97

christopher charles AdamsM156thV4055thPICKERING RUNNING CLUB00:47:5900:48:24+00:13:50
183rd

239

Steve FordM157thV5033rdTadcaster Harriers00:48:0400:48:29+00:13:55
184th

273

Sue TindallF27thV453rdTadcaster Harriers00:48:1500:48:29+00:14:06
185th

47

Andrew BondM158thV4056thEasingwold Running Club00:48:2600:48:31+00:14:17
186th

185

Neil Michael HarveyM159thV4057thSelby Striders00:48:1000:48:46+00:14:01
187th

370

Richard ChapmanM160thSEN63rdYork Knavesmire Harriers00:48:3300:48:53+00:14:24
188th

514

Qin ZhouF28thV3510thYork Knavesmire Harriers00:48:4700:48:57+00:14:38
189th

475

Mark RobinsonM161stSEN64thYork Knavesmire Harriers00:48:4300:49:08+00:14:34
190th

231

Abigail Louise CarterF29thV3511thTadcaster Harriers00:48:5700:49:13+00:14:48
191st

494

Adrian ThearM162ndV5034thYork Knavesmire Harriers00:49:0000:49:18+00:14:51
192nd

315

Nicola J GoverF30thsenior14thYork Acorn Running Club00:49:0000:49:23+00:14:51
193rd

669

Adam SmithM163rdV4058thTadcaster Harriers00:49:1600:49:29+00:15:07
194th

253

Celia McroyallF31stV454thTadcaster Harriers00:49:1500:49:33+00:15:06
195th

613

William BaileyM164thV4059thYork Knavesmire Harriers00:49:1200:49:33+00:15:03
196th

201

Tracy Ann LacyF32ndV455thSelby Striders00:49:2100:49:35+00:15:12
197th

527

Kevan Simon FordM165thV5035thYORK POSTAL HARRIERS00:49:2200:49:38+00:15:13
198th

436

Peter LythM166thV5036thYork Knavesmire Harriers00:49:2600:49:41+00:15:17
199th

677

Rosemary Anne PaulingF33rdsenior15thCity of York AC00:49:3400:49:43+00:15:25
200th

198

John KeesM167thV4060thSelby Striders00:49:1300:49:47+00:15:04
201st

219

Fran RutherfordF34thsenior16thSelby Striders00:49:2200:49:47+00:15:13
202nd

292

Liz Anne WattonF35thsenior17thUniversity Of York00:49:4500:49:54+00:15:36
203rd

283

TIMOTHY BagguleyM168thSEN65thUniversity Of York00:49:4600:49:55+00:15:37
204th

662

Bev CallowM169thV5037thYork Knavesmire Harriers00:49:2800:49:55+00:15:19
205th

230

Thomas Andrew BondM170thSEN66thTadcaster Harriers00:49:3300:49:57+00:15:24
206th

675

Emily Louise GreggF36thsenior18thEasingwold Running Club00:49:5800:50:03+00:15:49
207th

67

Simon Timothy HowsonM171stV4061stEasingwold Running Club00:49:4700:50:03+00:15:38
208th

111

Paul Tate-smithM172ndV5038thPICKERING RUNNING CLUB00:49:4500:50:11+00:15:36
209th

557

Pauline FootF37thV456thYork Triathlon Club00:50:0600:50:23+00:15:57
210th

332

Mark MilliganM173rdV5039thYork Acorn Running Club00:50:0200:50:30+00:15:53
211st

343

Michael TaskerM174thV701stYork Acorn Running Club00:50:2500:50:34+00:16:16
212nd

293

Amy Marie BailissF38thV3512thYork Acorn Running Club00:50:1000:50:35+00:16:01
213rd

512

Richard YeomansM175thV4062ndYork Knavesmire Harriers00:50:0900:50:35+00:16:00
214th

537

Jason PlattenM176thSEN67thYORK POSTAL HARRIERS00:50:2200:50:37+00:16:13
215th

482

Mike SmithM177thV5040thYork Knavesmire Harriers00:50:2200:50:39+00:16:13
216th

108

Jane SimpsonF39thV3513thPICKERING RUNNING CLUB00:50:1600:50:41+00:16:07
217th

215

Hannah Louise PriestleyF40thsenior19thSelby Striders00:50:2300:50:45+00:16:14
218th

50

Jane CowleyF41stV553rdEasingwold Running Club00:50:2800:50:46+00:16:19
219th

206

Alan MarshallM178thV5041stSelby Striders00:50:2500:50:46+00:16:16
220th

79

Jane MaloneyF42ndV554thEasingwold Running Club00:50:2500:50:54+00:16:16
221st

90

Martyn Roger TeareM179thV608thEasingwold Running Club00:50:3900:51:03+00:16:30
222nd

439

Alaistair MacleodM180thV5042ndYork Knavesmire Harriers00:50:2800:51:04+00:16:19
223rd

138

Tracey HoldenF43rdV457thPOCKLINGTON RUNNERS00:50:3500:51:06+00:16:26
224th

396

VIVIANNE FraserF44thV458thYork Knavesmire Harriers00:50:3000:51:06+00:16:21
225th

609

Paul Henry CickerillM181stV5043rdCity of York AC00:50:4800:51:09+00:16:39
226th

113

Kate TowseF45thV3514thPICKERING RUNNING CLUB00:50:4500:51:10+00:16:36
227th

59

Richard John FreemanM182ndV4063rdEasingwold Running Club00:51:0100:51:24+00:16:52
228th

620

Andrew McmorrisM183rdV4064thYork Knavesmire Harriers00:51:1000:51:30+00:17:01
229th

654

Chris FellM184thV4065thYork Knavesmire Harriers00:51:1400:51:45+00:17:05
230th

153

Andrew John SnowballM185thV5044thPOCKLINGTON RUNNERS00:51:2900:51:49+00:17:20
231st

267

Keith SmithM186thV4066thTadcaster Harriers00:51:3300:51:49+00:17:24
232nd

522

Melanie EllwoodF46thsenior20thYORK POSTAL HARRIERS00:51:3900:51:59+00:17:30
233rd

311

Heather FarrowF47thV555thYork Acorn Running Club00:51:4900:52:05+00:17:40
234th

331

Andrew MckennaM187thV5045thYork Acorn Running Club00:51:3500:52:05+00:17:26
235th

583

Fran StarkeyM188thV4067thYork Triathlon Club00:51:4800:52:06+00:17:39
236th

257

DAVE MullaneyM189thV5046thTadcaster Harriers00:51:4700:52:07+00:17:38
237th

167

FELICITY CaddickF48thV3515thSelby Striders00:52:0100:52:15+00:17:52
238th

146

Brian PerkinsM190thV5047thPOCKLINGTON RUNNERS00:51:4600:52:18+00:17:37
239th

664

Colette EllisF49thV459thYork Acorn Running Club00:51:5400:52:19+00:17:45
240th

647

David BygraveM191stV5048thYork Knavesmire Harriers00:51:5300:52:19+00:17:44
241st

454

John NodderM192ndV609thYork Knavesmire Harriers00:52:1300:52:25+00:18:04
242nd

272

Sue TennantF50thV556thTadcaster Harriers00:52:0800:52:26+00:17:59
243rd

379

Sarah CostelloF51stV3516thYork Knavesmire Harriers00:52:2000:52:27+00:18:11
244th

116

Amanda Jane Welburn-smithF52ndV3517thPICKERING RUNNING CLUB00:52:0900:52:32+00:18:00
245th

344

Emma Christina TaylorF53rdV3518thYork Acorn Running Club00:52:2200:52:36+00:18:13
246th

160

Victoria Louise AstinF54thsenior21stSelby Striders00:52:1400:52:37+00:18:05
247th

120

Jennifer WiseF55thsenior22ndPICKERING RUNNING CLUB00:52:1800:52:45+00:18:09
248th

425

Paula KellyF56thV3519thYork Knavesmire Harriers00:52:2600:52:46+00:18:17
249th

155

Rebecca Jane WatsonF57thV3520thPOCKLINGTON RUNNERS00:52:1700:52:49+00:18:08
250th

400

Rachel Neilson GillespieF58thsenior23rdYork Knavesmire Harriers00:52:2900:52:49+00:18:20
251st

581

Amanda Scott TabronF59thV3521stYork Triathlon Club00:52:4100:52:59+00:18:32
252nd

255

Joanna Louise MillicanF60thV3522ndTadcaster Harriers00:52:5800:53:13+00:18:49
253rd

347

Dan WyrillM193rdSEN68thYork Acorn Running Club00:52:4300:53:22+00:18:34
254th

358

Ian BithellM194thV702ndYork Knavesmire Harriers00:53:1300:53:22+00:19:04
255th

673

Mike LakinM195thV4068thYork Triathlon Club00:52:5600:53:23+00:18:47
256th

395

Richard David FountainM196thV4069thYork Knavesmire Harriers00:53:0500:53:26+00:18:56
257th

325

Jane LawsonF61stsenior24thYork Acorn Running Club00:53:1100:53:34+00:19:02
258th

102

Philip JM197thV6010thPICKERING RUNNING CLUB00:53:1200:53:39+00:19:03
259th

76

Steph Lauren LawsonF62ndsenior25thEasingwold Running Club00:53:3100:53:48+00:19:22
260th

391

Mary Elizabeth FarmeryF63rdV651stYork Knavesmire Harriers00:53:3700:53:56+00:19:28
261st

659

Sarah DixonF64thV4510thEasingwold Running Club00:53:4400:54:03+00:19:35
262nd

181

Peter FoxM198thV5049thSelby Striders00:53:5300:54:11+00:19:44
263rd

616

nicholas StaffordM199thV6011thYork Knavesmire Harriers00:54:0600:54:15+00:19:57
264th

69

Philippa Ann HuttonF65thV557thEasingwold Running Club00:54:0000:54:19+00:19:51
265th

106

Michael John PunchardM200thV5050thPICKERING RUNNING CLUB00:54:2500:54:47+00:20:16
266th

462

Martin ParvinM201stV6012thYork Knavesmire Harriers00:54:1800:54:50+00:20:09
267th

246

Gillian JohnsonF66thV4511thTadcaster Harriers00:54:3700:54:55+00:20:28
268th

269

Shirley SteeleF67thV558thTadcaster Harriers00:54:3200:55:02+00:20:23
269th

270

jonathan edward SteeleM202ndV4070thTadcaster Harriers00:54:3300:55:03+00:20:24
270th

212

Wendy OrmsbyF68thV559thSelby Striders00:54:4800:55:09+00:20:39
271st

484

Martin SmithM203rdV5051stYork Knavesmire Harriers00:55:0200:55:22+00:20:53
272nd

563

Judith HarrisonF69thV3523rdYork Triathlon Club00:55:0200:55:22+00:20:53
273rd

2

Helen BowermanF70thV4512thCity of York AC00:55:0300:55:29+00:20:54
274th

295

Laura Danielle BennettF71stsenior26thYork Acorn Running Club00:55:0900:55:33+00:21:00
275th

74

Sally-Anne LardnerF72ndV5510thEasingwold Running Club00:55:3100:55:39+00:21:22
276th

46

Michael Andrew BishopM204thV5052ndEasingwold Running Club00:55:1300:55:41+00:21:04
277th

141

ALAN TATE KendraM205thV5053rdPOCKLINGTON RUNNERS00:55:1700:55:47+00:21:08
278th

524

Andy EllwoodM206thV5054thYORK POSTAL HARRIERS00:55:3900:55:58+00:21:30
279th

28

Amanda SelvaratnamF73rdV4513thCity of York AC00:55:5300:56:04+00:21:44
280th

182

Graham FrostM207thV4071stSelby Striders00:56:2100:56:27+00:22:12
281st

672

Helen DurrantF74thV3524thYork Triathlon Club00:56:0500:56:33+00:21:56
282nd

303

Christopher Norman CoplandM208thV6013thYork Acorn Running Club00:56:2400:56:50+00:22:15
283rd

39

Eryl AndrewF75thV5511thEasingwold Running Club00:56:3200:57:03+00:22:23
284th

118

Nicola Jane WiseF76thV5512thPICKERING RUNNING CLUB00:56:4700:57:18+00:22:38
285th

392

Mark Jonathan FennellM209thV4072ndYork Knavesmire Harriers00:57:0000:57:22+00:22:51
286th

163

Giles Alexander BennettM210thV4073rdSelby Striders00:57:1700:57:30+00:23:08
287th

191

Steph HiscottF77thV3525thSelby Striders00:57:5200:58:06+00:23:43
288th

168

Paul Andrew CallaghanM211stV4074thSelby Striders00:57:3300:58:09+00:23:24
289th

244

Mark Richard HobsonM212ndV4075thTadcaster Harriers00:57:5400:58:16+00:23:45
290th

402

Camilla Deborah GrayleyF78thV3526thYork Knavesmire Harriers00:57:5700:58:16+00:23:48
291st

468

Liz PiperF79thV5513thYork Knavesmire Harriers00:57:5500:58:16+00:23:46
292nd

586

Christopher WatsonM213rdSEN69thYork Triathlon Club00:58:0300:58:21+00:23:54
293rd

506

karen marie WealleansF80thV4514thYork Knavesmire Harriers00:58:0200:58:25+00:23:53
294th

596

Margaret OliverF81stV5514thYork Knavesmire Harriers00:57:5800:58:27+00:23:49
295th

304

Gill CraneF82ndV4515thYork Acorn Running Club00:58:5300:59:26+00:24:44
296th

82

Karen NewtonF83rdV5515thEasingwold Running Club00:59:0300:59:30+00:24:54
297th

95

Michael Roger WilliamsM214thV6014thEasingwold Running Club00:59:0100:59:30+00:24:52
298th

409

Christopher Paul HarrisonM215thSEN70thYork Knavesmire Harriers00:58:5400:59:30+00:24:45
299th

601

Rebecca Jay ShawF84thsenior27thSelby Striders00:59:0700:59:35+00:24:58
300th

225

Beverley Anne TuteF85thV3527thSelby Striders00:59:1300:59:38+00:25:04
301st

594

Pam JohnsonF86thV3528thEasingwold Running Club00:59:1000:59:38+00:25:01
302nd

227

Andrea Faye WhiteheadF87thV3529thSelby Striders00:59:1700:59:42+00:25:08
303rd

199

DAVID KellettM216thV6015thSelby Striders00:59:1500:59:50+00:25:06
304th

49

Elizabeth ChambersF88thV3530thEasingwold Running Club00:59:3701:00:05+00:25:28
305th

546

Tracey Jane YeomansF89thV4516thYORK POSTAL HARRIERS01:00:0201:00:14+00:25:53
306th

423

Dick HunterM217thV703rdYork Knavesmire Harriers01:00:1201:00:45+00:26:03
307th

60

Ray FrenchM218thV6016thEasingwold Running Club01:01:2001:01:52+00:27:11
308th

193

Jane HopwoodF90thV4517thSelby Striders01:01:5101:02:08+00:27:42
309th

615

Calum CoganM219thSEN71stYork Knavesmire Harriers01:01:4501:02:08+00:27:36
310th

500

Jessica ValenghiF91stsenior28thYork Knavesmire Harriers01:01:4601:02:08+00:27:37
311st

175

Debbie Ann CroslandF92ndV4518thSelby Striders01:02:1001:02:34+00:28:01
312nd

437

Samantha LythF93rdV4519thYork Knavesmire Harriers01:02:4801:03:05+00:28:39
313rd

119

Dean WiseM220thV6017thPICKERING RUNNING CLUB01:02:4001:03:10+00:28:31
314th

62

Natalie GobbiF94thsenior29thEasingwold Running Club01:03:0201:03:30+00:28:53
315th

195

Kym HurstF95thV3531stSelby Striders01:03:5401:04:22+00:29:45
316th

125

Emma Michelle BarkerF96thV3532ndPOCKLINGTON RUNNERS01:04:4001:05:11+00:30:31
317th

326

Alex LewryM221stSEN72ndYork Acorn Running Club01:05:0101:05:45+00:30:52
318th

327

Rosie LewryF97thsenior30thYork Acorn Running Club01:05:1801:05:48+00:31:09
319th

218

Neil RussellM222ndV6018thSelby Striders01:05:4801:06:20+00:31:39
320th

256

Richard John MillicanM223rdV6019thTadcaster Harriers01:06:0301:06:27+00:31:54
321st

110

Katharine Anne SmithF98thsenior31stPICKERING RUNNING CLUB01:06:3001:06:56+00:32:21
322nd

48

Sue Jane BrownF99thV4520thEasingwold Running Club01:06:3001:07:00+00:32:21
323rd

183

Lindsey GlenvilleF100thV5516thSelby Striders01:07:1201:07:48+00:33:03
324th

190

Tim HeneghanM224thV5055thSelby Striders01:07:1201:07:48+00:33:03
325th

214

Jean PickeringF101stV652ndSelby Striders01:08:4001:09:03+00:34:31
326th

349

Susan Pamela AdamsF102ndV653rdYork Knavesmire Harriers01:08:4401:09:17+00:34:35
327th

348

Paul Anthony AdamsM225thV6020thYork Knavesmire Harriers01:08:5701:09:31+00:34:48

This results listing includes athletes who have opted not to show their full name. This is an option in the member profile settings.

You may also be interested in...

National Primary & Year 7 Cross Country Final incorporating Leicestershire & Rutland Primary Schools County Championships Year 3 Girls 2019-03-23 10:45:00
Knowle Fun Run 5K Run 2019-05-19 10:00:00
Skegness 10K 10 K Run 2018-12-02 10:00:00
Sneyd Christmas Pudding Run 10 Miles 2018-12-09 10:00:00