Ashby Triathlon 2018

Jul
22
2018

Splits

  • 100 metre Swim

    — ''

  • 3 kilometre Cycle

    — ''

  • 1 kilometre Run

    — ''

Race Options

Organiser

Map

Juniors 8-15

Triathlon | 2018-07-22 10:00am
1 viewed last hour.

All Race Results

Gender

Jump to bib

Pos#NameCatClubFinish Time
Finished (114 in total)
1st

1117

Zac HeywoodM1stJ14-151stLong Eaton Juniors00:11:30-
2nd

1123

Joe PipesM2ndJ14-152ndLong Eaton Junior Tri Club00:13:01+00:01:31
3rd

1060

Jack LlewellynM3rdJ10-111stLeicester Junior Triathlon Club00:13:07+00:01:37
4th

1115

Luke TalbotM4thJ14-153rdIvanhoe Robins00:13:51+00:02:21
5th

1125

Megan NeaveF1stJ14-151stPMA CUDA00:14:03+00:02:33
6th

1095

Owen LynasM5thJ10-112ndHeanor RC00:14:14+00:02:44
7th

1111

Isabelle FrenchF2ndJ14-152ndAbsolute Junior Triathlon00:14:47+00:03:17
8th

1110

Hayden CottonM6thJ12-131st00:15:08+00:03:38
9th

1200

Murphy HamiltonM7thJ10-113rdLichfield CCC/Stafford Harriers00:15:26+00:03:56
10th

1037

B AnonF3rdJ12-131st00:15:26+00:03:56
11th

1057

William JarmanM8thJ10-114th00:15:27+00:03:57
12th

1023

Tom NasserM9thJ8-91st00:15:36+00:04:06
13th

1107

William SewellM10thJ12-132nd00:15:41+00:04:11
14th

1109

Ethan AddisonM11thJ12-133rd00:15:44+00:04:14
15th

1025

Oliver SewellM12thJ8-92nd00:15:47+00:04:17
16th

1101

Charles WatkinsM13thJ10-115thIvanhoe Robins00:15:50+00:04:20
17th

1074

Evan WillisM14thJ10-116thCorby And District Triathlon Club00:15:55+00:04:25
18th

1072

Jake WeavellM15thJ10-117thSTAFFORD TRI CLUB00:16:03+00:04:33
19th

1040

Huw PierceM16thJ8-93rdLeicester Junior Triathlon Club00:16:03+00:04:33
20th

1105

Jonathan IngramM17thJ12-134th00:16:05+00:04:35
21st

1081

Archie CooperM18thJ12-135th00:16:07+00:04:37
22nd

1075

Max AddisonM19thJ12-136th00:16:11+00:04:41
23rd

1055

Imogen GreenF4thJ10-111st00:16:21+00:04:51
24th

1077

Aston ChapmanM20thJ12-137thCorby And District Triathlon Club00:16:22+00:04:52
25th

1047

Jessica AtkinsF5thJ10-112nd (Soar Valley & Wreake Athletics Club)00:16:24+00:04:54
26th

1062

Oliver NormanM21stJ10-118th00:16:26+00:04:56
27th

1022

Jonas Francis MullingtonM22ndJ8-94thPeak Performance Tri Club00:16:30+00:05:00
28th

1088

Ben GloverM23rdJ12-138th00:16:31+00:05:01
29th

1086

Finlay FriedersdorffM24thJ10-119th00:16:31+00:05:01
30th

1087

Jonathan FriedersdorffM25thJ10-1110th00:16:31+00:05:01
31st

1094

Holly LynasF6thJ10-113rdHeanor RC00:16:33+00:05:03
32nd

1020

Olly LocktonM26thJ8-95thCharnwood Triathlon Club00:16:35+00:05:05
33rd

1199

Edward HewertsonM27thJ10-1111th00:16:35+00:05:05
34th

1038

Dylan DevelingM28thJ12-139th00:16:35+00:05:05
35th

1054

Daniel GloverM29thJ10-1112th00:16:39+00:05:09
36th

1051

Charis CrawfordF7thJ10-114thGlasgow Triathlon Club00:16:40+00:05:10
37th

1089

Charlie HalfordM30thJ10-1113th00:16:40+00:05:10
38th

1121

Woody TalbotM31stJ14-154th00:16:47+00:05:17
39th

1058

Hazel JefferyF8thJ10-115th00:16:54+00:05:24
40th

1028

Thomas BarnettM32ndJ10-1114thMANSFIELD TRI CLUB00:17:04+00:05:34
41st

1036

Nicholas FriedersdorffM33rdJ8-96th00:17:05+00:05:35
42nd

1050

Tyler BullivantM34thJ10-1115th00:17:09+00:05:39
43rd

1093

Jeri LinnellF9thJ10-116thSheffield City Swim Club00:17:10+00:05:40
44th

1059

Oliver KennedyM35thJ10-1116th00:17:18+00:05:48
45th

1116

Caitlin Tillotson-robertsF10thJ12-132nd00:17:21+00:05:51
46th

1035

Joe CrawfordM36thJ8-97thGlasgow Triathlon Club00:17:29+00:05:59
47th

1009

NathanielM37thJ8-98th00:17:31+00:06:01
48th

1082

Madison CottonF11thJ12-133rd00:17:37+00:06:07
49th

1078

Jacob ChristerM38thJ10-1117thKenilworth Juniors Tri00:17:42+00:06:12
50th

1146

George WatkinsM39thJ8-99thIvanhoe Robins00:17:42+00:06:12
51st

1100

Leo WalkerM40thJ12-1310th00:17:51+00:06:21
52nd

1045

Emily WalneF12thJ8-91st00:17:52+00:06:22
52nd

1009

Nathaniel BullM40thUnknown1st00:18:34+00:07:04
53rd

1056

Oliver HamesM41stJ10-1118th00:17:55+00:06:25
54th

1015

Amelia GloverF13thJ8-92nd00:18:11+00:06:41
55th

1053

Joshua DuttonM42ndJ10-1119th00:18:16+00:06:46
56th

1044

Harry WalkerM43rdJ10-1120th00:18:19+00:06:49
57th

1184

louis reuben DexterM44thJ10-1121stLong Eaton Junior Tri Club00:18:27+00:06:57
58th

1066

Reuben SmithM45thJ10-1122nd00:18:29+00:06:59
59th

1092

Johnny IkinM46thJ10-1123rd00:18:35+00:07:05
60th

1071

Owen WardleM47thJ10-1124th00:18:37+00:07:07
61st

1090

Harry HewertsonM48thJ12-1311th00:18:39+00:07:09
62nd

1041

Niamh RutledgeF14thJ8-93rd00:18:55+00:07:25
63rd

1091

Ruben HickmanM49thJ10-1125thcorby00:19:02+00:07:32
64th

1018

Daniel HoltonM50thJ8-910th00:19:03+00:07:33
65th

1099

Connor RutledgeM51stJ10-1126th00:19:05+00:07:35
66th

1027

Miley AramF15thJ8-94thLong Eaton Triathlon Club00:19:06+00:07:36
67th

1030

Tiffany BladesF16thJ10-117th00:19:07+00:07:37
68th

1119

Owen MatthewsM52ndJ14-155th00:19:07+00:07:37
69th

1068

Ben Tillotson-robertsM53rdJ10-1127th00:19:17+00:07:47
70th

1031

Amelia BourneF17thJ8-95thPerry Beeches Swimming Club00:19:38+00:08:08
71st

1008

Joshua BennettM54thJ8-911thLong Eaton00:19:44+00:08:14
72nd

1013

Maisie EdwardsF18thJ8-96th00:19:46+00:08:16
73rd

1032

Chloe BracknerF19thJ10-118th00:19:53+00:08:23
74th

1011

Kauri DowningM55thJ8-912thCoalville Tri Club00:20:00+00:08:30
75th

1076

Kate BarnesF20thJ10-119th00:20:01+00:08:31
76th

1065

Anneliis RobertsF21stJ10-1110th00:20:07+00:08:37
77th

1122

Leah HydeF22ndJ14-153rd00:20:07+00:08:37
78th

1106

James RimmerM56thJ12-1312th00:20:08+00:08:38
79th

1006

Imogen Ashton-blanksbyF23rdJ8-97thDERBY00:20:12+00:08:42
80th

1004

Ava SteansF24thJ8-98th00:20:13+00:08:43
81st

1001

Grace NormanF25thJ8-99th00:20:16+00:08:46
82nd

1085

Annelise Lily FrenchF26thJ10-1111thAbsolute Junior Triathlon00:20:26+00:08:56
83rd

1061

Henry MannM57thJ10-1128th00:20:36+00:09:06
84th

1080

Noah ClementsM58thJ12-1313th00:20:38+00:09:08
85th

1029

Jude BettelleyM59thJ8-913th00:20:39+00:09:09
86th

1070

Bridget WardF27thJ10-1112th00:21:01+00:09:31
87th

1102

Keeley HamiltonF28thJ12-134thLichfield CCC/Stafford Harriers00:21:10+00:09:40
88th

1021

Thomas MartinM60thJ8-914thMANSFIELD TRI CLUB00:21:12+00:09:42
89th

1073

Rebekah WilkinsonF29thJ10-1113th00:21:16+00:09:46
90th

1129

A AnonM61stJ12-1314th00:21:17+00:09:47
91st

1010

Isla Meg CraftF30thJ8-910thMVH TRI CLUB00:21:18+00:09:48
92nd

1098

Molly PoultonF31stJ10-1114th00:21:18+00:09:48
93rd

1052

Oscar DuryM62ndJ10-1129th00:21:29+00:09:59
94th

1033

Aimee BrooksF32ndJ10-1115thCorby Triathlon Club00:21:33+00:10:03
95th

1016

Cerys GloverF33rdJ8-911th00:21:33+00:10:03
96th

1043

Ella SteansF34thJ10-1116th00:21:55+00:10:25
97th

1024

Dorothy PlumptonF35thJ8-912th00:21:58+00:10:28
98th

1064

Cameron ReederM63rdJ10-1130th00:21:59+00:10:29
99th

1063

Bethany PearchF36thJ10-1117thshelton striders00:22:33+00:11:03
100th

1118

Emily HopeF37thJ14-154th00:22:33+00:11:03
101st

1014

James EdwardsM64thJ8-915th00:22:36+00:11:06
102nd

1002

Max ParkinsonM65thJ8-916th00:22:39+00:11:09
103rd

1039

Toby ParkerM66thJ8-917th00:22:56+00:11:26
104th

1049

Zoe BarrowsF38thJ10-1118th00:23:06+00:11:36
105th

1104

Arron HydeM67thJ12-1315th00:23:12+00:11:42
106th

1069

Ella TunstallF39thJ10-1119th00:23:16+00:11:46
107th

1026

Alex TunstallM68thJ8-918th00:23:58+00:12:28
108th

1048

Kieran BarnesM69thJ10-1131st00:24:26+00:12:56
109th

1012

Erin DuryF40thJ8-913th00:24:45+00:13:15
110th

1042

Lilly Mai ShovlinF41stJ8-914th00:25:31+00:14:01
111st

1007

Holly BarrowsF42ndJ8-915th00:25:41+00:14:11
112nd

1097

Florence PennyF43rdJ10-1120th00:29:29+00:17:59
113rd

1003

Rose ShepherdF44thJ8-916th00:31:28+00:19:58

This results listing includes athletes who have opted not to show their full name. This is an option in the member profile settings.

You may also be interested in...

Beachborough Triathlon and Mixed Relay Event TriStart 2019-06-16 10:00:00