Results breakdown for Juniors 8-15 @ Ashby Triathlon

Splits

  • 100 metre Swim

    — ''

  • 3 kilometre Cycle

    — ''

  • 1 kilometre Run

    — ''

Race Options

Organiser

Map

Top 3 Overall

Overall # Name Category Club
1

1117

Zac HEYWOODMJ14-15Long Eaton Juniors00:11:30
2

1123

Joe PipesMJ14-15Long Eaton Junior Tri Club00:13:01
3

1060

Jack LLEWELLYNMJ10-11Leicester Junior Triathlon Club00:13:07

Top 3 Ladies

Overall # Name Category Club
5

1125

Megan NeaveFJ14-15PMA CUDA00:14:03
7

1111

Isabelle FRENCHFJ14-15Absolute Junior Triathlon00:14:47
10

1037

B AnonFJ12-1300:15:26

Top 3 Men

Overall # Name Category Club
1

1117

Zac HEYWOODMJ14-15Long Eaton Juniors00:11:30
2

1123

Joe PipesMJ14-15Long Eaton Junior Tri Club00:13:01
3

1060

Jack LLEWELLYNMJ10-11Leicester Junior Triathlon Club00:13:07

Top 3 male & female for category "J14-15"

Overall # Name Category Club
1

1117

Zac HEYWOODMJ14-15Long Eaton Juniors00:11:30
2

1123

Joe PipesMJ14-15Long Eaton Junior Tri Club00:13:01
4

1115

Luke TALBOTMJ14-15Ivanhoe Robins00:13:51
5

1125

Megan NeaveFJ14-15PMA CUDA00:14:03
7

1111

Isabelle FRENCHFJ14-15Absolute Junior Triathlon00:14:47
77

1122

Leah HYDEFJ14-1500:20:07

Top 3 male & female for category "J10-11"

Overall # Name Category Club
3

1060

Jack LLEWELLYNMJ10-11Leicester Junior Triathlon Club00:13:07
6

1095

Owen LYNASMJ10-11Heanor RC00:14:14
9

1200

Murphy HAMILTONMJ10-11Lichfield CCC/Stafford Harriers00:15:26
23

1055

Imogen GREENFJ10-1100:16:21
25

1047

Jessica ATKINSFJ10-11 (Soar Valley & Wreake Athletics Club)00:16:24
31

1094

Holly LYNASFJ10-11Heanor RC00:16:33

Top 3 male & female for category "J12-13"

Overall # Name Category Club
8

1110

Hayden COTTONMJ12-1300:15:08
10

1037

B AnonFJ12-1300:15:26
13

1107

William SEWELLMJ12-1300:15:41
14

1109

Ethan ADDISONMJ12-1300:15:44
45

1116

Caitlin TILLOTSON-ROBERTSFJ12-1300:17:21
48

1082

Madison COTTONFJ12-1300:17:37

Top 3 male & female for category "J8-9"

Overall # Name Category Club
12

1023

Tom NASSERMJ8-900:15:36
15

1025

Oliver SEWELLMJ8-900:15:47
19

1040

Huw PierceMJ8-9Leicester Junior Triathlon Club00:16:03
52

1045

Emily WALNEFJ8-900:17:52
54

1015

Amelia GLOVERFJ8-900:18:11
62

1041

Niamh RUTLEDGEFJ8-900:18:55

Top 3 male & female for category "Unknown"

Overall # Name Category Club
52

1009

Nathaniel BULLMUnknown00:18:34