Results breakdown for Tamworth 10K @ Tamworth 10K

Splits

  • 10 kilometre Run

    — ''

Race Options

Organiser

KP Events

Contact details

Map

Top 3 Overall

Overall # Name Category Club
1

362

Lloyd BiddellMMSENMercia Fell Runners00:31:49
2

499

Sylvain LetendartMV35Tamworth AC00:34:00
3

511

Anthony WoodMMSEN00:34:48

Top 3 Ladies

Overall # Name Category Club
14

687

Emma PickFFSENPeel Running Club00:38:11
20

622

Rachel BurchellFV3500:38:42
33

524

Olivia HarrisFFSEN00:40:41

Top 3 Men

Overall # Name Category Club
1

362

Lloyd BiddellMMSENMercia Fell Runners00:31:49
2

499

Sylvain LetendartMV35Tamworth AC00:34:00
3

511

Anthony WoodMMSEN00:34:48

Top 3 male & female for category "MSEN"

Overall # Name Category Club
1

362

Lloyd BiddellMMSENMercia Fell Runners00:31:49
3

511

Anthony WoodMMSEN00:34:48
4

140

Robert DyjakMMSEN00:35:34

Top 3 male & female for category "V35"

Overall # Name Category Club
2

499

Sylvain LetendartMV35Tamworth AC00:34:00
20

622

Rachel BurchellFV3500:38:42
45

208

Vicki BoneFV35Vicki Bone00:42:14
59

437

Nicola TaylorFV35Stilton Striders RC00:43:22

Top 3 male & female for category "V45"

Overall # Name Category Club
5

692

Phil ChimpMV45TIPTON HARRIERS00:35:37
12

103

Ian SatterthwaiteMV45Centurion RC00:37:50
15

446

Ron MahoneyMV45Ron Mahoney00:38:19
50

270

Kym PeggFV4500:42:51
166

504

Colette Morgan-FordFV4500:50:22
171

261

Jo SmithFV4500:50:28

Top 3 male & female for category "V40"

Overall # Name Category Club
8

54

Paul StevensMV40st austell running club00:36:32
13

386

stuart maleMV40TIPTON HARRIERS00:37:59
18

315

John PotterMV40Wirksworth00:38:33
46

602

Vickie HallamFV40West End Runners00:42:16
114

694

Sophie WindsorFV4000:46:58
115

674

Caroline AllenFV4000:47:00

Top 3 male & female for category "FSEN"

Overall # Name Category Club
14

687

Emma PickFFSENPeel Running Club00:38:11
33

524

Olivia HarrisFFSEN00:40:41
41

673

Gemma Harcombe-MooreFFSENHartlepool Burn Road Harriers00:41:54

Top 3 male & female for category "V50"

Overall # Name Category Club
19

370

Martin PennyMV50Ripley Running Club00:38:36
31

601

Mark LangdaleMV50Mark Langdale00:40:22
37

451

Christopher ArmstrongMV50Grantham Running Club00:41:11
150

305

Esther MartinFV50SNEYD STRIDERS00:49:20
264

624

Jo ButlerFV50hatton darts00:54:13
265

462

Stephanie LaneFV5000:54:16

Top 3 male & female for category "V60"

Overall # Name Category Club
52

377

Anthony HughesMV60Anthony Hughes00:42:54
117

691

Edward EvittMV60ALDRIDGE RUNNING CLUB00:47:13
181

533

Paul WhitacreMV6000:50:50
289

376

Anne HughesFV60Anne Hughes00:55:06
366

646

Hazel BeasleyFV6000:58:52
405

600

Kaye ArisFV6001:00:49

Top 3 male & female for category "V70"

Overall # Name Category Club
61

586

Andrew JeyesMV70IVANHOE RUNNERS00:43:26
282

587

Sally JeyesFV70Andrew Jeyes00:55:01
463

338

Nick NichollsMV7001:04:19
556

486

Christine NorrisFV70PEEL ROAD RUNNERS01:12:26

Top 3 male & female for category "V65"

Overall # Name Category Club
96

428

David CollinsMV6500:46:02
226

509

Diane BrianFV65Diane Brian00:52:48
231

312

Michael BaileyMV6500:52:53
326

555

Robert BurtonMV6500:57:04
451

308

Helen HirstFV65aldridge running club01:03:42

Top 3 male & female for category "V55"

Overall # Name Category Club
113

568

Chris PottsMV5500:46:55
127

393

Dean MastersMV5500:47:53
136

32

Karl GrangerMV5500:48:20
197

231

Kate ChristianFV55Kate Christian00:51:35
251

572

Jenny ReeveFV5500:53:44
351

532

Anne WhitacreFV5500:57:57