Mike's Bikes Pembrokeshire Coast Triathlon 2019

Jun
08
2019

Standard Distance

Triathlon | 2019-06-08 10:00am
1 viewed last hour.

All Race Results

Gender

Jump to bib

Pos#NameCatClubFinish Time
1st

117

Edward ClementsM1stF1stTenby Aces02:06:25-
2nd

127

Ross SimpsonM2ndF2nd02:07:21+00:00:56
3rd

151

Roscoe HowellM3rdG1stPEMBROKESHIRE HARRIERS02:11:28+00:05:03
4th

105

Max JonesM4thE1st02:18:00+00:11:35
5th

93

Guto MorgansM5thD1stCycle Specific02:18:20+00:11:55
6th

173

Niall FosterM6thH1stCardiff Triathletes02:19:02+00:12:37
7th

150

Matt HoleM7thG2nd02:20:16+00:13:51
8th

188

Huw CookeM8thI1st02:22:04+00:15:39
9th

115

Craig AndrewsM9thF3rd02:23:39+00:17:14
10th

107

Gareth MeddM10thE2nd02:23:59+00:17:34
11th

172

Edward EvansM11thH2ndPoppit SLSC02:24:07+00:17:42
12th

122

Scott HolderM12thF4thWEST COAST TRI02:25:08+00:18:43
13th

141

James DicksM13thG3rdPEMBROKESHIRE TRI02:26:06+00:19:41
14th

58

Laura ClementsF1stF1stUFit02:26:14+00:19:49
15th

225

Steve MatchettM14thJ1stPEMBROKESHIRE TRI02:26:43+00:20:18
16th

167

Darren BowdenM15thH3rdRHONDDA TRI02:27:48+00:21:23
17th

85

James OulsnamM16thB1stCSG02:27:58+00:21:33
18th

189

Spencer CowperM17thI2ndPEMBROKESHIRE TRI02:28:09+00:21:44
19th

129

Andrew SuttonM18thF5thSutton Architecture02:28:41+00:22:16
20th

134

Richard AddisM19thG4th02:30:33+00:24:08
21st

68

Catherine MarksF2ndG1stPEMBROKESHIRE TRI02:30:50+00:24:25
22nd

160

Karl RobertsM20thG5th02:30:55+00:24:30
23rd

226

Mr JamesM21stE3rd02:31:23+00:24:58
24th

149

Timothy HicksM22ndG6th02:31:51+00:25:26
25th

205

Robert SilcoxM23rdI3rdWEST COAST TRI02:32:32+00:26:07
26th

123

Chris JohnsM24thF6thPencoed Triathlon02:32:39+00:26:14
27th

83

Jack AckermannM25thC1stPEMBROKESHIRE TRI02:34:08+00:27:43
28th

120

Marc GelonaM26thF7th02:34:31+00:28:06
29th

154

Andrew JonesM27thG7thUFit02:34:40+00:28:15
30th

198

Stephen MayM28thI4thTAFF ELY TRI02:35:30+00:29:05
31st

128

Craig StrangerM29thF8th02:35:43+00:29:18
32nd

162

Alex TurnerM30thG8th02:36:48+00:30:23
33rd

152

Alex JohnsonM31stG9th02:36:57+00:30:32
34th

126

James PassmoreM32ndF9th02:37:06+00:30:41
35th

171

John DurbinM33rdH4th02:37:14+00:30:49
36th

109

Timothy WestM34thE4thCardiff Triathletes02:37:50+00:31:25
37th

94

Jack ReesM35thD2ndPEMBROKESHIRE TRI02:38:24+00:31:59
38th

184

Chris TruemanM36thH5th02:38:50+00:32:25
39th

190

Neil DaviesM37thI5thRHONDDA TRI02:38:54+00:32:29
40th

87

Jamie DaviesM38thD3rdRHONDDA TRI02:38:57+00:32:32
41st

218

Nick ElliottM39thJ2ndMikes Bikes02:39:05+00:32:40
42nd

202

Simon OneillM40thI6thY-Fenni Tri02:39:12+00:32:47
43rd

217

Ian DuncanM41stJ3rd02:39:51+00:33:26
44th

183

Alun ThomasM42ndH6th02:40:54+00:34:29
45th

133

Phylip WilliamsM43rdF10thWEST COAST TRI02:40:59+00:34:34
46th

125

Jamie MunnM44thF11th02:41:41+00:35:16
47th

90

Dafydd GeorgeM45thD4th02:42:27+00:36:02
48th

92

Daniel LinkensM46thD5th02:43:23+00:36:58
49th

145

Matthew EvansM47thG10thATG02:43:55+00:37:30
50th

142

Will DimondM48thG11th02:44:25+00:38:00
51st

100

Johnnie GrahamM49thE5th02:44:47+00:38:22
52nd

213

J AdamsM50thJ4thRHONDDA TRI02:44:49+00:38:24
53rd

155

Edward KeenM51stG12th02:45:02+00:38:37
54th

96

Sam BartonM52ndE6thPEMBROKESHIRE TRI02:45:18+00:38:53
55th

215

James DaviesM53rdJ5thCELTIC TRI02:45:45+00:39:20
56th

182

Matthew ObrienM54thH7thRisca Tri02:45:51+00:39:26
57th

157

Matthew MarshallM55thG13th02:46:23+00:39:58
58th

201

Simon NewtonM56thI7thOmnium02:47:27+00:41:02
59th

208

Emyr StephensM57thI8th02:47:37+00:41:12
60th

72

Rebecca EvansF3rdH1st02:47:57+00:41:32
61st

229

Jason ThomasM58thJ6th02:47:59+00:41:34
62nd

214

Julian BurtM59thJ7th02:48:20+00:41:55
63rd

76

Jennifer AylwardF4thJ1stCELTIC TRI02:48:53+00:42:28
64th

63

Kay WarrellF5thF2nd02:49:10+00:42:45
65th

176

Pete HughesM60thH8th02:49:13+00:42:48
66th

48

Elsa BromhallF6thE1st02:49:25+00:43:00
67th

146

Matthew HalstedM61stG14th02:49:38+00:43:13
68th

169

Matthew DarkM62ndH9th02:49:39+00:43:14
69th

216

Kelvyn DaviesM63rdJ8thRHONDDA TRI02:50:36+00:44:11
70th

46

Lucy DobbsF7thD1st02:50:36+00:44:11
71st

137

Neil CookM64thG15th02:50:40+00:44:15
72nd

180

Jonathan MathiasM65thH10thOmnium02:50:42+00:44:17
73rd

51

Flora HayF8thE2ndBAD TRI02:50:48+00:44:23
74th

230

James WermigM66thJ9th02:50:56+00:44:31
75th

158

Martin MathiasM67thG16th02:51:33+00:45:08
76th

242

Malcolm ClashM68thM1st02:51:42+00:45:17
77th

138

Martin DaviesM69thG17th02:51:55+00:45:30
78th

116

Matthew ArnoldM70thF12th02:51:56+00:45:31
79th

112

Dominic WrightM71stE7th02:52:12+00:45:47
80th

111

Henry WrightM72ndE8th02:52:12+00:45:47
81st

200

Nigel MorganM73rdI9thBynea CC02:52:25+00:46:00
82nd

60

Ellen LavenderF9thF3rd02:53:05+00:46:40
83rd

147

Joel HardakerM74thG18thPEMBROKESHIRE TRI02:53:46+00:47:21
84th

121

William GoldsmithM75thF13thPEMBROKESHIRE TRI02:55:22+00:48:57
85th

174

Gareth GreenM76thH11th02:55:32+00:49:07
86th

212

David WoodM77thI10th02:56:26+00:50:01
87th

199

Jonathan MeekM78thI11th02:57:05+00:50:40
88th

236

Iain RichM79thK1stTenby Aces02:57:43+00:51:18
89th

47

Hollie ThomasF10thD2nd02:57:44+00:51:19
90th

196

Colin LewisM80thI12th02:58:05+00:51:40
91st

193

Anthony JamesM81stI13thWEST COAST TRI02:58:09+00:51:44
92nd

101

Owen GreyM82ndE9th02:58:54+00:52:29
93rd

148

Dave Harding-lyleM83rdG19th02:59:03+00:52:38
94th

80

Juliet EdwardsF11thK1stCERIST TRI02:59:50+00:53:25
95th

66

Erika HoleF12thG2nd03:00:06+00:53:41
96th

64

Zara WilliamsF13thF4th03:01:00+00:54:35
97th

211

Andrew WilliamsM84thI14th03:01:15+00:54:50
98th

192

Arwel HughesM85thI15th03:01:33+00:55:08
99th

50

Paige DaviesF14thE3rd03:01:45+00:55:20
100th

82

Jackie GibbonsF15thK2ndPEMBROKESHIRE TRI03:01:56+00:55:31
101st

86

Joe ButlerM86thD6th03:02:29+00:56:04
102nd

237

Neil RobertsM87thK2nd03:02:50+00:56:25
103rd

104

Marcus JamesM88thE10thNorth Dock Dredgers03:02:55+00:56:30
104th

62

Ingrid SalisburyF16thF5th03:03:15+00:56:50
105th

194

Stuart KerrM89thI16th03:03:50+00:57:25
106th

73

Xiaojun YinF17thH2nd03:04:44+00:58:19
107th

239

Dai WebbM90thK3rdPEMBROKESHIRE TRI03:04:49+00:58:24
108th

61

Ceri NortonF18thF6th03:05:54+00:59:29
109th

156

Gareth KingM91stG20thNorth Dock Dredgers03:06:12+00:59:47
110th

187

Craig ColborneM92ndI17thPEMBROKESHIRE TRI03:06:17+00:59:52
111st

71

Lucy DaviesF19thH3rdCardiff Triathletes03:06:36+01:00:11
112nd

223

Peter LaneM93rdJ10th03:06:54+01:00:29
113rd

106

William MartinM94thE11th03:06:56+01:00:31
114th

78

Makala DoughtyF20thJ2nd03:07:19+01:00:54
115th

241

David HunterM95thL1st03:07:34+01:01:09
116th

65

Sally WoodF21stF7thWindrush Triathlon Club03:07:57+01:01:32
117th

124

Martin KingM96thF14thPEMBROKESHIRE TRI03:08:49+01:02:24
118th

219

Huw EvansM97thJ11thNorth Dock Dredgers03:10:04+01:03:39
119th

206

Julian SmartM98thI18th03:11:16+01:04:51
120th

110

Sam Winter-barkerM99thE12th03:11:32+01:05:07
121st

89

Brandon EvansM100thD7thPontyclun Triathlon Club03:11:59+01:05:34
122nd

186

Simon ChenM101stI19th03:12:52+01:06:27
123rd

161

Geraint RowlandsM102ndG21stCaderman03:13:55+01:07:30
124th

164

Mike WoodsM103rdG22ndPEMBROKESHIRE TRI03:14:01+01:07:36
125th

238

Michael SmithM104thK4th03:14:06+01:07:41
126th

114

Craig AbbsM105thF15th03:14:07+01:07:42
127th

67

Vicki LewisF22ndG3rdPEMBROKESHIRE TRI03:15:05+01:08:40
128th

165

Alex WorthingM106thG23rd03:15:28+01:09:03
129th

195

Manuel Jesus Lago FernandezM107thI20th03:16:08+01:09:43
130th

54

Sophie LicenceF23rdE4thBAD TRI03:16:52+01:10:27
131st

224

Gareth LaneM108thJ12th03:16:58+01:10:33
132nd

185

Panos BabalisM109thI21stNotting Hill Spartans03:17:02+01:10:37
133rd

77

Sarah DawsonF24thJ3rd03:17:36+01:11:11
134th

53

Sarah LavenderF25thE5th03:18:03+01:11:38
135th

52

Eleri JonesF26thE6th03:18:27+01:12:02
136th

175

Craig HitchingsM110thH12th03:18:34+01:12:09
137th

159

Tim PhillipsM111stG24th03:20:01+01:13:36
138th

233

Martin GreenM112ndK5thPEMBROKESHIRE TRI03:22:13+01:15:48
139th

153

Aidan JonesM113rdG25th03:22:24+01:15:59
140th

143

Paul EllisM114thG26th03:26:07+01:19:42
141st

56

Emma WatersF27thE7th03:26:25+01:20:00
142nd

221

Gareth HowellsM115thJ13thPEMBROKESHIRE TRI03:26:26+01:20:01
143rd

44

Sophie AllenF28thD3rd03:27:24+01:20:59
144th

140

Matthew DennisonM116thG27th03:28:39+01:22:14
145th

227

Jason PeachM117thJ14thTewkesbury Triathlon Club03:28:50+01:22:25
146th

69

Sophie PrichardF29thG4th03:28:58+01:22:33
147th

75

Denise PhillipsF30thI1stBynea CC03:29:23+01:22:58
148th

191

Manuel De Souza-giraoM118thI22nd03:30:48+01:24:23
149th

207

Andrew StammersM119thI23rd03:31:49+01:25:24
150th

231

John WilliamsM120thJ15thPEMBROKESHIRE HARRIERS03:34:05+01:27:40
151st

168

Adrian CoombsM121stH13th03:35:54+01:29:29
152nd

220

Huw GeorgeM122ndJ16th03:36:45+01:30:20
153rd

170

Barry DaviesM123rdH14thWEST COAST TRI03:37:22+01:30:57
154th

70

Rhian SulaF31stG5th03:38:24+01:31:59
155th

74

Debbi PayneF32ndI2ndCoalville Triathlon Club03:38:26+01:32:01
156th

222

Gareth KennardM124thJ17th03:39:46+01:33:21
157th

55

Juliana MorgansF33rdE8th03:39:59+01:33:34
158th

49

Philippa ChristleyF34thE9th03:40:56+01:34:31
159th

139

Steven DaviesM125thG28thWEST COAST TRI03:44:43+01:38:18
160th

59

Catherine FulsonF35thF8th03:45:04+01:38:39
161st

57

Caroline ArterF36thF9th03:51:01+01:44:36
162nd

113

Hugh YoungM126thE13th03:58:47+01:52:22
163rd

84

Rhys GriffithsM127thC2nd04:19:42+02:13:17
164th

228

Rhodri PowellM128thJ18th04:33:15+02:26:50
-

179

Ewan MacgillivrayMH00:00:00-
-

234

John JonesMKRHONDDA TRI00:00:00-
-

95

Ben SimpsonMD00:00:00-
-

79

Sh WilliamsFJFairwater Runners Cwmbran00:00:00-