Ashbourne Sprint Triathlon & Junior Aquathlon 2019

May
19
2019

Splits

  • 150 metre Swim

    — ''

  • 1,500 metre Run

    — ''

Race Options

Entry Details

Athlete places70
Age range9 - 10
Race Entry£19.00
Affiliation Discount£1.00

Race entry is closed.

Organiser

PMA Racing

Contact details

Map

Junior Aquathlon TriStar 1

Aquathlon | 2019-05-19 08:00am
1 viewed last hour.

Entry Details

Athlete places70
Age range9 - 10
Race Entry£19.00
Affiliation Discount£1.00

Race entry is closed.

All Race Results

Gender

Jump to bib

Pos#NameCatClubFinish Time
Finished (68 in total)
1st

220

Joshua Simon LaneM1stTS1M1st00:09:40-
2nd

219

Gregory ReadM2ndTS1M2ndAbsolute Tri00:10:02+00:00:22
3rd

218

Luan PowerF1stTS1F1stSaffron AC00:10:21+00:00:41
4th

249

Jax Ralph RobertsM3rdTS1M3rdCorby Tri00:10:35+00:00:55
5th

246

Charlotte LissamanF2ndTS1F2nd4 Life Tri00:10:45+00:01:05
6th

227

Oliver Dakota FraryM4thTS1M4thScunthorpe Triathlon00:10:47+00:01:07
7th

264

Alistair HuttonM5thTS1M5thTRI3 SLEAFORD00:10:48+00:01:08
8th

222

Huw PierceM6thTS1M6thLeicester Junior Tri Club00:10:49+00:01:09
9th

228

Felix JarvisM7thTS1M7th4 Life Tri00:10:55+00:01:15
10th

233

Jonas Francis MullingtonM8thTS1M8thPeak Performance00:11:03+00:01:23
11th

243

Lucia Victoria CaseldineF3rdTS1F3rd4 Life Tri00:11:03+00:01:23
12th

238

Roch MorganM9thTS1M9thDERBY TRIATHLON CLUB00:11:03+00:01:23
13th

253

Millie Grace BattissonF4thTS1F4thwreake and soar valley ac00:11:08+00:01:28
14th

262

Olly LocktonM10thTS1M10thCharnwood Tri Club00:11:09+00:01:29
15th

248

Maizie GoddardF5thTS1F5th00:11:10+00:01:30
16th

241

Matthew BushM11thTS1M11thBoston tri club00:11:15+00:01:35
17th

232

Max MarshallM12thTS1M12th00:11:23+00:01:43
18th

217

Liam Thomas LyonsM13thTS1M13th00:11:28+00:01:48
19th

235

Maisie AshF6thTS1F6thLong Eaton Triathlon Club00:11:35+00:01:55
20th

226

Archie MeadM14thTS1M14thPMA RT00:11:37+00:01:57
21st

224

Florrie Joy HensmanF7thTS1F7th00:11:41+00:02:01
22nd

242

Reuben Thomas James OwenM15thTS1M15thBoston tri club00:11:41+00:02:01
23rd

247

Libby CooperF8thTS1F8thMansfield Triathlon Club00:11:46+00:02:06
24th

239

Eva HopperF9thTS1F9thLSF Tri Club00:11:47+00:02:07
25th

274

Gloria Hannah BainbridgeF10thTS1F10thManTri Club00:11:53+00:02:13
26th

285

Will SweeneyM16thTS1M16thAbsolute Tri00:11:58+00:02:18
27th

236

Emma CoxF11thTS1F11thLincoln Tri Club00:12:01+00:02:21
28th

263

Thomas CraggM17thTS1M17thTRI3 SLEAFORD00:12:05+00:02:25
29th

260

Jamie BrownM18thTS1M18thAbsolute Tri00:12:07+00:02:27
30th

234

Robert AlcockM19thTS1M19thMansfield Triathlon Club00:12:08+00:02:28
31st

252

Phoebe ReevesF12thTS1F12thKetton Panthers00:12:12+00:02:32
32nd

261

Lucy LynasF13thTS1F13thheanor running club00:12:19+00:02:39
33rd

259

Daniel Enzo MargiottaM20thTS1M20th00:12:21+00:02:41
34th

273

AMELIA MAI ArbonF14thTS1F14thMansfield Triathlon Club00:12:22+00:02:42
35th

279

Louie Patrick GoldbergM21stTS1M21stPeak Performance00:12:38+00:02:58
36th

254

Willow Grace WheelerF15thTS1F15thBoston tri club00:12:38+00:02:58
37th

221

Charles Richard SmithM22ndTS1M22ndPeak Performance00:12:47+00:03:07
38th

268

Thomas William StrudwickM23rdTS1M23rdBassetlaw Triathlon Club00:12:51+00:03:11
39th

255

Scarlett AndrewsF16thTS1F16th00:12:58+00:03:18
40th

237

Grace Amelia CullenF17thTS1F17thKetton Panthers00:13:02+00:03:22
41st

251

Charlotte Elizabeth Isla UnderwoodF18thTS1F18th00:13:03+00:03:23
42nd

225

Ben CroxfordM24thTS1M24th00:13:04+00:03:24
43rd

223

Indiana Grace FranklinF19thTS1F19th00:13:09+00:03:29
44th

230

Sophie AlonsoF20thTS1F20th4 Life Tri00:13:10+00:03:30
45th

281

Freddie Samuel FrancisM25thTS1M25thKetton Panthers00:13:13+00:03:33
46th

256

Eden Grace PigottF21stTS1F21stBuxton Athletics Club00:13:15+00:03:35
47th

269

Elliott William OwenM26thTS1M26thBassetlaw Triathlon Club00:13:17+00:03:37
48th

240

Irene ThrelfallF22ndTS1F22nd00:13:19+00:03:39
49th

244

Isla Meg CraftF23rdTS1F23rdMVH TRI CLUB00:13:21+00:03:41
50th

231

Phoebe Charlotte StalkerF24thTS1F24th00:13:22+00:03:42
51st

257

Isabel Anne PettittF25thTS1F25th00:13:29+00:03:49
52nd

275

Elizabeth Ruth FothergillF26thTS1F26thLincoln Tri Club00:13:31+00:03:51
53rd

280

Harry GarmanM27thTS1M27thAbsolute Tri00:13:35+00:03:55
54th

229

Sabah CresswellF27thTS1F27thAshbourne Primary00:13:37+00:03:57
55th

250

Ruby HannonF28thTS1F28th00:13:44+00:04:04
56th

271

Grace ArcherF29thTS1F29th00:13:52+00:04:12
57th

245

ALICE MAY LincolnF30thTS1F30th00:13:54+00:04:14
58th

272

Emma Grace HansonF31stTS1F31st00:13:55+00:04:15
59th

284

Joshua BennettM28thTS1M28thLong Eaton Triathlon Club00:14:10+00:04:30
60th

276

Ruby Louise ChapmanF32ndTS1F32ndLeicester Junior Tri Club00:14:25+00:04:45
61st

282

Tilly HyattF33rdTS1F33rdPro Vision Race Team00:14:26+00:04:46
62nd

258

Fern Georgia GoodmanF34thTS1F34th4 Life Tri00:14:32+00:04:52
63rd

277

Toby David CopsonM29thTS1M29thLeicester Junior Tri Club00:15:05+00:05:25
64th

278

Astrid HollidayF35thTS1F35th00:15:20+00:05:40
65th

216

Alice StobbsF36thTS1F36th00:15:33+00:05:53
66th

270

Quinn RobinsonM30thTS1M30th00:15:38+00:05:58
67th

265

Nicholas WrightM31stTS1M31stLSF Tri Club00:16:07+00:06:27
68th

283

Harriet May DanversF37thTS1F37th00:16:26+00:06:46