Run with the Wind Half Marathon 2019

Feb
17
2019

Half Marathon

Running | 2019-02-17 10:30am
1 viewed last hour.

All Race Results

Gender

Jump to bib

Pos#NameCatClubChip TimeFinish Time
Finished (325 in total)
1st

321

DOUGLAS RobertsM1stSNR1stCambuslang Harriers01:14:4201:14:43-
2nd

322

Jonathan RoebuckM2ndSNR2nd01:15:1301:15:13+00:00:31
3rd

33

Martin BrownM3rdSNR3rdKilmarnock Harrier & Athletic Club01:17:2201:17:23+00:02:40
4th

123

Nicholas GemmellM4thM401stInverclyde Athletics Club01:19:3601:19:38+00:04:54
5th

238

Iain McdonaldM5thSNR4thCambuslang Harriers01:20:1201:20:13+00:05:30
6th

9

Colin AndersonM6thSNR5thnone01:21:4701:21:50+00:07:05
7th

34

Reid BrownM7thSNR6th01:22:5101:22:54+00:08:09
8th

12

David AtkinsonM8thSNR7th01:23:0701:23:09+00:08:25
9th

43

Andy CampbellM9thM402ndBELLAHOUSTON ROAD RUNNERS01:23:2901:23:31+00:08:47
10th

207

Stuart MacdonaldM10thSNR8thGiffnock North AC01:23:5401:23:57+00:09:12
11th

227

Murray McalpineM11thSNR9thHamilton Harriers01:26:2501:26:28+00:11:43
12th

380

PETER WalshM12thSNR10thDumbarton AAC01:26:3801:26:42+00:11:56
13th

196

Sheena LoganF1stF351stFife Athletic Club01:26:4501:26:46+00:12:03
14th

72

GRAEME CrollM13thM501stScottish Fire & Rescue Service01:27:0801:27:09+00:12:26
15th

214

Ruairidh MacleanM14thSNR11thGiffnock North AC01:27:2401:27:28+00:12:42
16th

323

Kevin RogersM15thM403rdPERTH ROAD RUNNERS01:27:3801:27:48+00:12:56
17th

354

Mark SutherlandM16thM404thgiffnock north aac01:28:0201:28:06+00:13:20
18th

106

Mark EllisM17thM405thMotherwell AC01:28:2901:28:37+00:13:47
19th

2

Bryce AitkenM18thM502ndFife Athletic Club01:28:5301:28:55+00:14:11
20th

365

James ToshM19thSNR12th01:28:5201:28:58+00:14:10
21st

347

Ross StewartM20thSNR13th01:28:5601:29:02+00:14:14
22nd

277

Nicky MillerM21stSNR14thG72 TRI01:29:1001:29:13+00:14:28
23rd

131

Richard GoldsworthyM22ndSNR15thSTRATHAVEN STRIDERS01:29:2101:29:28+00:14:39
24th

332

David SimpsonM23rdM406th01:29:3101:29:33+00:14:49
25th

387

John WhitecrossM24thM407th01:29:3301:29:38+00:14:51
26th

328

Mikey GowansM25thSNR16th01:29:3401:29:39+00:14:52
27th

118

Paul FrielM26thM408thSERPENTINE RC01:29:5301:29:56+00:15:11
28th

220

Paul MarkacM27thSNR17thKilmarnock Harrier & Athletic Club01:29:5701:29:58+00:15:15
29th

297

Neil James NairnM28thM409thGiffnock North AC01:30:1701:30:20+00:15:35
30th

334

Ryan SlessorM29thSNR18th01:30:3601:30:41+00:15:54
31st

241

Patrick McfallM30thM4010th01:30:3401:30:43+00:15:52
32nd

64

Iain CowanM31stSNR19th01:30:4601:30:52+00:16:04
33rd

222

Dave MartinM32ndSNR20thAchilles Heel01:30:4301:31:04+00:16:01
34th

28

Gareth BrownM33rdSNR21stNorth Ayrshire Athletics Club01:31:0601:31:10+00:16:24
35th

258

David McmillanM34thSNR22ndG72 TRI01:31:2001:31:23+00:16:38
36th

360

Derren ThomsonM35thM4011thGiffnock North AC01:31:2701:31:34+00:16:45
37th

262

Conor McnultyM36thSNR23rd01:31:3001:31:46+00:16:48
38th

47

Kevin CaseyM37thSNR24th01:31:4501:31:49+00:17:03
39th

390

Gavin DunbarM38thSNR25thSTRATHAVEN STRIDERS01:32:0101:32:09+00:17:19
40th

20

Andrew BickerstaffM39thSNR26thHamilton Harriers01:31:5401:32:19+00:17:12
41st

344

Richard StarkM40thM503rdSTRATHAVEN STRIDERS01:32:1501:32:21+00:17:33
42nd

236

Mary MccutcheonF2ndF451stGiffnock North AC01:32:4501:32:49+00:18:03
43rd

104

Bartosz DziolkoM41stSNR27th01:32:4601:32:52+00:18:04
44th

342

Simon Robert SmithM42ndM4012th01:33:0401:33:28+00:18:22
45th

202

NIKKI LyonsF3rdSNR1stDumbarton AAC01:33:2201:33:28+00:18:40
46th

318

SEAN ReidM43rdSNR28th01:33:5901:34:34+00:19:17
47th

96

Alastair DrummondM44thM4013thNewton Road Runners01:34:4801:34:53+00:20:06
48th

270

David MeldrumM45thSNR29th01:34:5701:35:13+00:20:15
49th

19

Julie BeveridgeF4thF352ndCalderglen Harriers01:35:3701:35:41+00:20:55
50th

166

Ken JacksonM46thSNR30thSTRATHAVEN STRIDERS01:36:0601:36:18+00:21:24
51st

177

Tony JudgeM47thM4014th01:36:1501:36:24+00:21:33
52nd

108

Michael EwingM48thM504thGiffnock North AC01:36:2201:36:30+00:21:40
53rd

45

Duncan CampbellM49thSNR31stStrathaven Strollers01:36:2901:36:47+00:21:47
54th

337

Craig SmithM50thSNR32ndGiffnock North AC01:36:5601:37:01+00:22:14
55th

23

Ian BirchM51stM4015thBellahouston Harriers01:37:0701:37:14+00:22:25
56th

199

Frances LowrieF5thSNR2ndGiffnock North AC01:37:0701:37:17+00:22:25
57th

253

Richard LowrieM52ndM4016thGiffnock North AC01:37:1301:37:26+00:22:31
58th

161

Martin HowellM53rdM505thCalderglen Harriers01:37:1601:37:26+00:22:34
59th

71

Lorne CrawfordM54thM4017th01:37:2801:37:35+00:22:46
60th

139

Chris GunstoneM55thM601stSouth Derbyshire Road Runners01:37:2901:37:42+00:22:47
61st

111

nina FarmerF6thF353rdGiffnock North AC01:37:3701:37:43+00:22:55
62nd

225

Nicholas MasseyM56thSNR33rd01:37:5501:38:13+00:23:13
63rd

295

Jason MurphyM57thSNR34th01:38:1801:38:25+00:23:36
64th

219

Stuart MaitlandM58thSNR35thSTRATHAVEN STRIDERS01:38:1801:38:26+00:23:36
65th

197

Gregor LoveM59thM4018thGlasgow Triathlon Club01:38:2001:38:40+00:23:38
66th

146

Richard HarrisM60thSNR36th01:38:2201:38:44+00:23:40
67th

39

George BurnsM61stM506thn/a01:38:4701:38:50+00:24:05
68th

122

Michael GarciaM62ndM4019th01:38:4801:38:59+00:24:06
69th

268

Ian MeekM63rdM4020th01:38:5801:39:07+00:24:16
70th

228

Nicola McbeathF7thF354thgiffnock north aac01:39:1301:39:23+00:24:31
71st

263

Dave McnultyM64thSNR37th01:39:3701:39:42+00:24:55
72nd

356

Alexander Sy-quiaM65thSNR38th01:39:5501:40:00+00:25:13
73rd

296

Raymond MurphyM66thM4021st01:39:5801:40:06+00:25:16
74th

109

Melanie EynonF8thF355th01:40:1301:40:21+00:25:31
75th

159

Douglas HolmesM67thM4022nd01:40:0401:40:23+00:25:22
76th

103

Fraser DuthieM68thM4023rdAchilles Heel01:40:2901:40:37+00:25:47
77th

42

Kevin CameronM69thSNR39thgiffnock north aac01:40:3901:40:46+00:25:57
78th

58

David CoghlanM70thM507th01:40:1001:40:46+00:25:28
79th

66

Alan CoxM71stM508thSTRATHAVEN STRIDERS01:40:3401:40:53+00:25:52
80th

266

JIM MearnsM72ndM509thCalderglen Harriers01:40:4701:40:57+00:26:05
81st

349

Alan StrangM73rdM4024thMotherwell AC01:40:5601:41:04+00:26:14
82nd

257

Jim McluckieM74thM5010th01:40:3101:41:08+00:25:49
83rd

300

Greig NeilsonM75thM4025th01:40:5701:41:12+00:26:15
84th

340

Greg SmithM76thSNR40th01:41:0601:41:24+00:26:24
85th

400

Mark YoungM77thSNR41stMETRO ABERDEEN RUNNING CLUB01:41:2401:41:26+00:26:42
86th

50

Keith ChartersM78thM5011thEast Kilbride Athletics Club01:41:4601:41:54+00:27:04
87th

325

Jennifer RuddickF9thSNR3rdWesterlands Cross Country Club01:41:3901:41:57+00:26:57
88th

110

Kevin FarmerM79thSNR42nd01:42:0801:42:11+00:27:26
89th

176

Magnus JudgeM80thSNR43rd01:42:0201:42:15+00:27:20
90th

280

Stuart MilliganM81stSNR44th01:41:5901:42:24+00:27:17
91st

350

Paul StuartM82ndM4026th01:42:1801:42:28+00:27:36
92nd

174

Harry JollM83rdSNR45th01:42:1001:42:29+00:27:28
93rd

362

Ruth ThomsonF10thSNR4th01:42:3501:42:45+00:27:53
94th

18

James BennettM84thM4027th01:42:4301:42:54+00:28:01
95th

94

Alexander DowneyM85thSNR46th01:42:2401:43:01+00:27:42
96th

151

Garry HendersonM86thM5012th01:42:4801:43:01+00:28:06
97th

175

james JonesM87thSNR47th01:42:4301:43:10+00:28:01
98th

7

Karen AllenF11thF356thCalderglen Harriers01:43:0101:43:11+00:28:19
99th

376

Alison WallaceF12thSNR5th01:43:5001:44:11+00:29:08
100th

119

Gavin GallM88thM4028thATHelite Triathlon Club01:43:5301:44:16+00:29:11
101st

164

Stephen IngledewM89thM5013thEdinburgh Athletics Club01:44:2101:44:26+00:29:39
102nd

383

Li WangF13thF551stGiffnock North AC01:44:2201:44:33+00:29:40
103rd

406

Tim GreenM90thM4029th01:44:0501:44:37+00:29:23
104th

243

Elizabeth-Anne McgonigleF14thF357th01:44:4001:44:47+00:29:58
105th

145

Gerry HanlonM91stM5014thBELLAHOUSTON ROAD RUNNERS01:44:4201:44:49+00:30:00
106th

397

Cameron YoungM92ndSNR48th01:44:3401:44:51+00:29:52
107th

292

Euan MunroM93rdSNR49th01:44:4401:45:01+00:30:02
108th

239

Manus McenteeM94thM4030th01:45:0301:45:11+00:30:21
109th

74

Claire CulleyF15thF358thGiffnock North AC01:44:5101:45:13+00:30:09
110th

275

RICHARD MillarM95thM4031stShettleston Harriers01:44:4901:45:15+00:30:07
111st

403

Billy MathesonM96thM602nd01:45:0301:45:17+00:30:21
112nd

256

Stuart McleodM97thM5015th01:45:1001:45:36+00:30:28
113rd

113

Ryan FergusonM98thSNR50thLothian Running Club01:45:4501:45:50+00:31:03
114th

31

Jamie BrownM99thSNR51st01:45:1501:45:53+00:30:33
115th

331

Rebecca SimisterF16thSNR6thBellahouston Harriers01:45:4201:45:55+00:31:00
116th

348

Will StoltonM100thSNR52nd01:45:5101:46:00+00:31:09
117th

282

Rebecca MitchellF17thSNR7th01:45:4801:46:08+00:31:06
118th

286

Laura MooneyF18thF359thCross Garage01:45:5701:46:09+00:31:15
119th

223

Michael MartinM101stM4032ndAthelite Tri Club01:46:1101:46:34+00:31:29
120th

117

Ben FraserM102ndSNR53rd01:46:0601:46:36+00:31:24
121st

180

Stephen John KerrM103rdM4033rd01:46:0101:46:38+00:31:19
122nd

254

Peter MclaughlinM104thSNR54th01:46:4601:47:01+00:32:04
123rd

49

Derek ChambersM105thM4034thnone01:46:5501:47:06+00:32:13
124th

308

Tom PentaM106thM4035th01:46:5801:47:23+00:32:16
125th

170

Alison JardineF19thSNR8thMotherwell AC01:47:1601:47:24+00:32:34
126th

302

Christie NisbetM107thM5016thMotherwell AC01:47:0301:47:30+00:32:21
127th

259

Gayle McmorrowF20thF3510thSTRATHAVEN STRIDERS01:47:2701:47:35+00:32:45
128th

234

John MccluskeyM108thM4036thCambuslang Harriers01:47:0201:47:37+00:32:20
129th

320

DERRICK STEWART RitchieM109thM603rd01:47:1901:47:42+00:32:37
130th

209

Lorne MaceachenM110thM4037th01:47:3001:47:43+00:32:48
131st

255

Ross McleanM111stM4038thMotherwell AC01:47:2101:47:47+00:32:39
132nd

130

Hugh GoldieM112ndSNR55th01:47:3201:47:47+00:32:50
133rd

369

John TweedieM113rdSNR56th01:47:4301:47:51+00:33:01
134th

233

JULIA McclureF21stSNR9th01:47:3701:47:55+00:32:55
135th

377

David WallaceM114thM4039thAyr Seaforth Athletic Club01:47:2401:48:03+00:32:42
136th

91

Steven DonnellyM115thSNR57thHamilton Harriers01:47:4901:48:14+00:33:07
137th

21

Ross BickerstaffM116thM604thHamilton Harriers01:47:4901:48:15+00:33:07
138th

294

Richard MurcianoM117thSNR58thHamilton Harriers01:47:4901:48:15+00:33:07
139th

141

Andy HallM118thSNR59thSTRATHAVEN STRIDERS01:47:4901:48:21+00:33:07
140th

184

Tracey LamontF22ndF452ndMotherwell AC01:48:0201:48:21+00:33:20
141st

129

Paul GlenM119thM4040th01:48:0501:48:25+00:33:23
142nd

333

Finlay SlaneM120thM5017thLothian Running Club01:48:1401:48:33+00:33:32
143rd

168

Colin JamiesonM121stSNR60thClub 671301:48:3301:48:51+00:33:51
144th

163

Gil HunterM122ndM5018th01:49:1501:49:25+00:34:33
145th

329

ROBIN ScottM123rdM605thKilbarchan Amateur Athletic Club01:49:3701:49:49+00:34:55
146th

134

Iain GrantM124thSNR61stSTRATHAVEN STRIDERS01:49:3001:49:51+00:34:48
147th

338

Emma SmithF23rdSNR10thATHelite Triathlon Club01:49:4401:50:08+00:35:02
148th

56

Elsbeth CochraneF24thF453rd01:49:4601:50:11+00:35:04
149th

59

Francis ConnorM125thSNR62nd01:49:4901:50:25+00:35:07
150th

382

Trevor WalshM126thM4041st01:50:2001:50:31+00:35:38
151st

16

REBECCA BealeF25thF3511thHelensburgh AAC01:50:2101:50:34+00:35:39
152nd

3

Sandra AitkenF26thF552ndFife Athletic Club01:50:5401:50:59+00:36:12
153rd

48

Jacqui CattanachF27thF3512thTroon Tortoises01:50:3301:51:06+00:35:51
154th

155

Paul HenryM127thM4042nd01:50:5401:51:30+00:36:12
155th

193

Will LintonM128thM5019thGiffnock North AC01:51:1101:51:34+00:36:29
156th

36

William BuchananM129thM606thCalderglen Harriers01:51:2601:51:38+00:36:44
157th

192

William LindsayM130thM4043rd01:51:1301:51:49+00:36:31
158th

264

Gerard McnultyM131stM5020th01:51:5001:52:07+00:37:08
159th

293

Kathyn MunroF28thF454th01:51:5401:52:29+00:37:12
160th

278

Robin MillerM132ndSNR63rdGiffnock North AC01:52:1901:52:32+00:37:37
161st

105

Stevie EcclesonM133rdM4044th01:52:1001:52:32+00:37:28
162nd

208

Stuart MacdonaldM134thM5021stBellahouston Harriers01:52:2801:52:43+00:37:46
163rd

316

Susan RedpathF29thF455thBellahouston Harriers01:52:2801:52:43+00:37:46
164th

77

KIERAN CunninghamM135thSNR64th01:52:3601:52:54+00:37:54
165th

267

Fiona MeekF30thF3513th01:52:4101:52:55+00:37:59
166th

181

Paul William James KillenM136thM4045th01:52:3301:52:55+00:37:51
167th

8

Margaret AllisonF31stF553rdSTRATHAVEN STRIDERS01:52:5101:53:09+00:38:09
168th

353

Louise SutherlandF32ndF456thGiffnock North AC01:52:5401:53:11+00:38:12
169th

299

Ewan Graham NeilsonM137thM4046th01:52:5901:53:14+00:38:17
170th

13

Stuart AuldM138thM5022ndAthelite01:53:2301:53:48+00:38:41
171st

290

Claire MuirheadF33rdF3514th01:53:2501:53:56+00:38:43
172nd

70

Iain CrawfordM139thM5023rdCambuslang Harriers01:53:3701:54:12+00:38:55
173rd

244

Campbell McgregorM140thM5024th01:54:1401:54:29+00:39:32
174th

279

Vivian MillerF34thF457th01:54:1101:54:39+00:39:29
175th

147

Joe HaugheyM141stM4047thnone01:54:5801:55:06+00:40:16
176th

44

Colin CampbellM142ndM5025thAchilles Heel01:54:5501:55:16+00:40:13
177th

87

Laura DoigF35thSNR11thWhitemoss AAC01:54:5401:55:24+00:40:12
178th

124

Olivia GillF36thF3515th01:55:1501:55:38+00:40:33
179th

395

Damian WolekM143rdSNR65thAKB Cracovia01:55:2001:55:46+00:40:38
180th

173

Laura JohnstonF37thSNR12thDumbarton AAC01:55:3401:55:53+00:40:52
181st

204

Ronnie Mac EachenM144thM5026th01:55:5101:55:56+00:41:09
182nd

237

BRIAN McdonaldM145thSNR66th01:55:4901:56:02+00:41:07
183rd

73

James CullenM146thM5027thGiffnock North AC01:55:5301:56:05+00:41:11
184th

311

ALLAN PriceM147thM607thHARMENY AC01:55:3601:56:10+00:40:54
185th

401

Russell YoungM148thM4048th01:55:4801:56:15+00:41:06
186th

154

Pauline HendersonF38thF554th01:55:5001:56:22+00:41:08
187th

62

Jeremy CoulingM149thM5028thGARSCUBE HARRIERS01:56:2401:56:31+00:41:42
188th

301

CATRIONA NisbetF39thF3516thMaryhill Harriers01:56:0801:56:37+00:41:26
189th

160

Louise Alyson HopeF40thF3517thSTRATHAVEN STRIDERS01:56:0901:56:42+00:41:27
190th

93

Colin DouglasM150thM4049th01:56:3501:56:50+00:41:53
191st

359

Gregory ThomasM151stSNR67th01:56:4401:57:04+00:42:02
192nd

298

William NeilM152ndM4050th01:56:3301:57:08+00:41:51
193rd

57

Beth CoghlanF41stSNR13th01:56:3601:57:13+00:41:54
194th

81

Paige DenholmF42ndSNR14th01:56:3601:57:13+00:41:54
195th

389

Laura WilkinsonF43rdF3518th01:57:4801:58:12+00:43:06
196th

393

Thomas WilsonM153rdM608thSTRATHAVEN STRIDERS01:58:1801:58:42+00:43:36
197th

326

Dariusz RusekM154thM4051stAKB Cracovia01:58:2001:58:47+00:43:38
198th

314

David RaesideM155thSNR68thSTRATHAVEN STRIDERS01:58:4101:58:51+00:43:59
199th

121

David GallacherM156thM4052nd01:58:2401:58:55+00:43:42
200th

310

Aaron PresleyM157thSNR69th01:58:3601:59:01+00:43:54
201st

291

Allan MunroM158thM4053rd01:59:2201:59:45+00:44:40
202nd

317

Billy ReidM159thM5029thCross Garage01:59:2802:00:01+00:44:46
203rd

339

GILLIAN SmithF44thSNR15thPERTH ROAD RUNNERS01:59:5002:00:05+00:45:08
204th

330

David SearilM160thM609thCalderglen Harriers02:00:1302:00:24+00:45:31
205th

41

Alison Marion CairnsF45thF3519thBellahouston Harriers02:00:0202:00:29+00:45:20
206th

252

Kerry McknightF46thF3520th02:00:4302:00:49+00:46:01
207th

324

Karen RoslingF47thF3521stBellahouston Harriers02:00:3602:00:50+00:45:54
208th

142

Vanessa HamiltonF48thF3522nd02:00:1902:00:52+00:45:37
209th

80

Nicola DavidsonF49thF3523rd02:01:0102:01:12+00:46:19
210th

281

John MitchellM161stM4054th02:01:0202:01:20+00:46:20
211st

54

Neil CliftonM162ndM4055th02:00:5102:01:27+00:46:09
212nd

63

Russell CouperM163rdM5030thCalderglen Harriers02:01:5502:01:56+00:47:13
213rd

195

David LoganM164thM4056th02:01:3302:02:01+00:46:51
214th

135

Stacey GrantF50thSNR16thWhitemoss AAC02:01:4002:02:09+00:46:58
215th

79

Louisa DavidsonF51stSNR17th02:02:0402:02:21+00:47:22
216th

373

Barbara WalkerF52ndF458th02:02:2202:02:33+00:47:40
217th

86

Paul DobbinM165thM4057th02:02:0602:02:34+00:47:24
218th

14

WILLIAM BairdM166thM5031stKirkintilloch Olympians02:02:0602:02:34+00:47:24
219th

51

Gillian ChisholmF53rdF3524th02:02:0502:02:37+00:47:23
220th

65

John CowanM167thM4058th02:02:1002:02:47+00:47:28
221st

232

Jenna MccallionF54thSNR18thNewton Road Runners02:02:3402:02:48+00:47:52
222nd

37

Morven Catriona BullochF55thF3525th02:03:2302:03:35+00:48:41
223rd

341

SELWYN SmithM168thM4059th02:03:2602:03:51+00:48:44
224th

140

Sharon HaggertyF56thF459th02:03:2402:03:54+00:48:42
225th

189

Nicholas LeckermanM169thM4060th02:03:5802:04:10+00:49:16
226th

25

Christopher BoyleM170thM4061st02:03:5502:04:16+00:49:13
227th

188

Michal LechtanskiM171stSNR70thAC Pajace02:03:5002:04:23+00:49:08
228th

17

Zander BeggsM172ndM5032nd02:04:2002:04:27+00:49:38
229th

187

Anna LechtanskaF57thSNR19thAC Pajace02:03:5502:04:27+00:49:13
230th

378

Karen GoldieF58thF3526thNewton Road Runners02:04:1402:04:28+00:49:32
231st

156

Joe HigginsM173rdM5033rd02:04:0502:04:41+00:49:23
232nd

40

Anthony ButlerM174thSNR71st02:04:3002:05:02+00:49:48
233rd

82

Sarah DevlinF59thF3527th02:04:3002:05:02+00:49:48
234th

250

Angela MckinneyF60thF4510thGlasgow dental school02:04:3402:05:04+00:49:52
235th

309

Shelley PercivalF61stF3528th02:04:3402:05:04+00:49:52
236th

115

Mark FosterM175thSNR72nd02:04:3102:05:05+00:49:49
237th

392

Stewart WilsonM176thM4062nd02:04:5102:05:14+00:50:09
238th

205

Cathy MacdonaldF62ndF4511thSTRATHAVEN STRIDERS02:05:0202:05:19+00:50:20
239th

148

Alexandra HaydenF63rdSNR20thCalderglen Harriers02:05:1902:05:30+00:50:37
240th

284

Neil MonaghanM177thSNR73rd02:05:0902:05:41+00:50:27
241st

394

Kevin WinsleyM178thM4063rdNewton Road Runners02:05:4402:06:00+00:51:02
242nd

398

Helen YoungF64thF555th02:05:5302:06:11+00:51:11
243rd

194

Beth LockhartF65thF3529thGlasgow Triathlon Club02:05:4802:06:19+00:51:06
244th

371

Pamela WaiteF66thSNR21st02:06:0802:06:28+00:51:26
245th

218

Margaret MaitlandF67thSNR22ndSTRATHAVEN STRIDERS02:06:2002:06:48+00:51:38
246th

132

Vivienne GoughF68thF3530th02:06:4802:07:19+00:52:06
247th

120

Lorna GallF69thF4512thAthelite02:07:1202:07:36+00:52:30
248th

216

Stuart MacneillM179thM4064th02:07:0502:07:43+00:52:23
249th

61

Gail CooperF70thF3531stCross Garage02:07:1902:07:52+00:52:37
250th

10

Jane ArmstrongF71stF3532nd02:07:2302:07:59+00:52:41
251st

345

Chris StewartM180thSNR74th02:08:0102:08:31+00:53:19
252nd

203

Steven LyttelM181stM4065th02:08:2102:08:37+00:53:39
253rd

201

Andrea LustyF72ndSNR23rd02:08:2102:08:38+00:53:39
254th

85

Carol DixonF73rdF4513thSTRATHAVEN STRIDERS02:08:1502:08:41+00:53:33
255th

248

Louise MckeanF74thF3533rd02:09:1902:09:52+00:54:37
256th

198

Rebecca LoveF75thSNR24th02:09:5502:10:06+00:55:13
257th

230

Eleanor MccabeF76thF4514thSTRATHAVEN STRIDERS02:09:5502:10:13+00:55:13
258th

374

George WalkerM182ndM4066th02:10:0802:10:29+00:55:26
259th

217

Neil MacritchieM183rdM4067th02:09:5702:10:30+00:55:15
260th

385

Ruth Ward-coxF77thF3534thSTRATHAVEN STRIDERS02:10:2302:10:36+00:55:41
261st

24

Richard BowmanM184thM5034thZenith Fitness Tayside02:10:1502:10:44+00:55:33
262nd

372

Tom RyanM185thM5035th02:10:2102:10:44+00:55:39
263rd

4

Christina AlexanderF78thF4515thSTRATHAVEN STRIDERS02:10:2102:10:47+00:55:39
264th

178

Pauline KeegansF79thF556thSTRATHAVEN STRIDERS02:10:2202:10:47+00:55:40
265th

92

Kevin DoohanM186thM4068thGiffnock North AC02:10:3602:11:01+00:55:54
266th

171

Emma JohnstonF80thSNR25th02:10:4002:11:14+00:55:58
267th

172

Graham JohnstonM187thM6010th02:10:4002:11:15+00:55:58
268th

210

Frances MackenzieF81stF4516th02:10:5602:11:17+00:56:14
269th

335

Kirsty SloanF82ndF4517thSTRATHAVEN STRIDERS02:11:1502:11:44+00:56:33
270th

97

Lorna DrummondF83rdF4518th02:11:2802:11:49+00:56:46
271st

133

Susan GrahamF84thF4519thJog Scotland02:11:3702:11:57+00:56:55
272nd

352

Hannah SutherlandF85thSNR26thWhitemoss AAC02:11:3602:12:06+00:56:54
273rd

305

Lynsey ParkerF86thF3535thMaryhill Harriers02:11:5202:12:22+00:57:10
274th

358

Gail TennantF87thF3536th02:12:0402:12:23+00:57:22
275th

69

Alan CrawfordM188thM4069th02:12:4002:12:50+00:57:58
276th

361

Eileen ThomsonF88thF4520th02:12:4502:13:05+00:58:03
277th

83

Helen DicksonF89thF4521stSTRATHAVEN STRIDERS02:13:0202:13:17+00:58:20
278th

95

Donna DoyleF90thF3537th02:13:2302:13:38+00:58:41
279th

312

Alasdair PurdieM189thM5036th02:13:1202:13:49+00:58:30
280th

152

John HendersonM190thM5037thSTRATHAVEN STRIDERS02:14:3602:15:06+00:59:54
281st

246

Christine MckayF91stF557thBellahouston Harriers02:14:5102:15:08+01:00:09
282nd

127

Gillian GlassF92ndF4522ndBellahouston Harriers02:14:5402:15:09+01:00:12
283rd

32

Lorraine BrownF93rdF4523rd02:15:0802:15:42+01:00:26
284th

191

Geraldine LindenF94thF4524th02:15:2902:15:50+01:00:47
285th

260

Andy McnicollM191stSNR75th02:16:0502:16:13+01:01:23
286th

215

June MacleodF95thF558thBellahouston Harriers02:16:0202:16:19+01:01:20
287th

101

Gillian DunbarF96thF4525thSTRATHAVEN STRIDERS02:16:0802:16:35+01:01:26
288th

221

Chris MarshM192ndM5038th02:16:5902:17:08+01:02:17
289th

46

Kirstin CampbellF97thSNR27th02:16:5002:17:13+01:02:08
290th

11

Finola AsheF98thF4526thThe runbetweeners02:16:5602:17:19+01:02:14
291st

157

hamish Hilston.M193rdM5039thSTRATHAVEN STRIDERS02:17:1602:17:49+01:02:34
292nd

167

Brian JamiesonM194thM4070thWesterlands Cross Country Club02:17:2502:17:53+01:02:43
293rd

22

Georgina BirchF99thF3538th02:18:1802:18:49+01:03:36
294th

126

Claire GillespieF100thF3539thSTRATHAVEN STRIDERS02:19:0702:19:23+01:04:25
295th

186

Ross LaveryM195thSNR76th02:19:3902:19:56+01:04:57
296th

226

Steven MatthewsM196thM6011th02:19:4302:19:56+01:05:01
297th

169

Roksana JamilF101stF4527thVirgin Active02:19:4402:19:57+01:05:02
298th

190

Nicole LevakF102ndF3540th02:20:4202:21:12+01:06:00
299th

375

Pamela WalkerF103rdF3541st02:21:1502:21:36+01:06:33
300th

231

Frank MccaffertyM197thM5040th02:21:5702:22:08+01:07:15
301st

153

Micki HendersonF104thF4528thSTRATHAVEN STRIDERS02:23:1102:23:41+01:08:29
302nd

265

James McphersonM198thM4071stSTRATHAVEN STRIDERS02:23:3602:24:12+01:08:54
303rd

304

Michele OsborneF105thF559thSTRATHAVEN STRIDERS02:25:0502:25:43+01:10:23
304th

404

Gemma TraceyF106thF3542nd02:25:2202:25:43+01:10:40
305th

67

Rachel CoxF107thF4529thRon???s Runners02:25:3102:26:02+01:10:49
306th

128

Jacqueline GlassF108thF5510thBellahouston Harriers02:25:5302:26:11+01:11:11
307th

137

Jackie GunnF109thF4530th02:26:0202:26:40+01:11:20
308th

283

Lyndsay MoffatF110thF3543rdHamilton Harriers02:26:3402:27:01+01:11:52
309th

26

Alan BrownM199thM5041st02:26:3502:27:02+01:11:53
310th

75

Lynn Marie CummingF111stF4531stBELLAHOUSTON ROAD RUNNERS02:27:2102:27:35+01:12:39
311st

402

Saraid LawsonF112ndF3544th02:28:0002:28:15+01:13:18
312nd

370

Katrina TweedieF113rdF4532ndn/a02:29:1502:29:47+01:14:33
313rd

405

Kati WaitzmannF114thF4533rd02:29:2602:29:49+01:14:44
314th

29

Gemma BrownF115thSNR28th02:30:4802:31:00+01:16:06
315th

76

Eleanor CunninghamF116thSNR29thAthelite02:30:5402:31:19+01:16:12
316th

112

Ruth FarrellF117thF3545th02:30:5802:31:29+01:16:16
317th

269

Anna MeikleF118thF3546th02:35:3402:35:37+01:20:52
318th

38

David BurnsM200thM4072nd02:35:1702:35:37+01:20:35
319th

53

Dianne CliftonF119thF3547thSTRATHAVEN STRIDERS02:38:0202:38:39+01:23:20
320th

200

Dorothy Margaret LucasF120thF5511thSTRATHAVEN STRIDERS02:39:1602:39:45+01:24:34
321st

100

Irene WilsonF121stF5512thSTRATHAVEN STRIDERS02:39:1602:39:45+01:24:34
322nd

235

Michael MccrohonM201stSNR77th02:40:5602:41:08+01:26:14
323rd

307

Samantha PatersonF122ndF3548thSTRATHAVEN STRIDERS02:44:5802:45:20+01:30:16
324th

336

Katy SmillieF123rdF3549th02:44:5702:45:20+01:30:15
325th

90

Mark DonnellyM202ndM4073rd02:51:4102:52:02+01:36:59
DNF (4 in total)
-

165

Lorraine InnerdaleFF4500:00:0000:00:00-
-

303

Jordan OrrMSNRGiffnock North AC00:00:0000:00:00-
-

136

Allistair GrayMSNR00:00:0000:00:00-
-

149

Fiona HeathFSNRMRF00:00:0000:00:00-

You may also be interested in...

Rouken Glen 10K 10K Distance 2019-06-06 07:00:00
Brian Goodwin Memorial 10K 10 K Run 2019-06-21 19:30:00
Babcock Shettleston 10K 10k Run 2019-05-26 09:30:00
Roon the Toon 10K 10 Km 2019-06-09 10:00:00