Hever Castle Triathlon 2014

Sep
28
2014

Splits

  • 1,900 metre Swim
  • 90 kilometre Cycle
  • 21 kilometre Run

Race Options

Organiser

Castle Triathlon Series

Contact details

Map

Middle Distance - The Gauntlet

Triathlon | 2014-09-28 00:00am
1 viewed last hour.

All Race Results

Gender

Jump to bib

Pos#NameCatClubFinish Time
Finished (425 in total)
-

282

Allan StruthersMV4000:00:00-
1st

319

Victor Debil-cauxM1stSEN1st04:30:02-
2nd

320

Cedric LassondeM2ndSEN2ndSft/speedo04:37:19+00:07:17
3rd

21

Dan BighamM3rdSEN3rdTripackrt04:51:04+00:21:02
4th

70

MATT DewisM4thSEN4thRacetime events race team05:01:37+00:31:35
5th

2

Karl AlexanderM5thSEN5th05:02:39+00:32:37
6th

26

PAUL BowyerM6thSEN6thVO2 MAXIMUM RACING TEAM05:09:27+00:39:25
7th

74

Matthew DowleM7thSEN7thBODYWORKS XTC05:19:32+00:49:30
8th

272

Andrew SnookM8thSEN8th05:19:39+00:49:37
9th

544

Martin ProctorM9thSEN9th05:20:16+00:50:14
10th

263

Rob SherwoodM10thSEN10thClapham Chasers05:21:27+00:51:25
11th

250

Michael RichmondM11thSEN11thBelper 10:20 Tri Club05:24:49+00:54:47
12th

16

RYAN BaylyM12thSEN12th05:30:04+01:00:02
13th

76

JONATHAN EamesM13thSEN13thChiltern Tri05:30:51+01:00:49
14th

308

Luke WhibleyM14thSEN14th05:31:27+01:01:25
15th

35

James BruceM15thV401st05:33:12+01:03:10
16th

281

James Strong '81M16thSEN15thTriathlon Europe05:34:32+01:04:30
17th

242

MARIA PowellF1stSEN1stBike Science-Boardman Elite05:34:39+01:04:37
18th

357

TOM ByrneM17thSEN16thSerpentine Running Club05:35:12+01:05:10
19th

304

NIC WaltonM18thSEN17th05:35:45+01:05:43
20th

236

STUART PenmanM19thSEN18thwimbledon windmilers05:35:50+01:05:48
21st

28

CAROL BridgeF2ndSEN2ndRhondda Triathlon05:36:00+01:05:58
22nd

23

Jean-Pierre BlazekM20thSEN19th05:36:19+01:06:17
23rd

134

MATTHEW HumphreysM21stSEN20thWrekin College Triathlon Club05:38:10+01:08:08
24th

213

Michael MullenderM22ndSEN21stTeam Trisports05:38:14+01:08:12
25th

68

Philip DenvirM23rdSEN22nd05:38:19+01:08:17
26th

185

Tracy MarkhamF3rdSEN3rd05:38:21+01:08:19
27th

63

Lucie CustanceF4thSEN4thTriathlon Europe05:39:43+01:09:41
28th

177

Tim LucasM24thSEN23rd05:40:47+01:10:45
29th

7

Jason AshM25thV402ndDERBY TRIATHLON CLUB05:40:50+01:10:48
30th

57

Brian CorcoranM26thV403rd05:41:38+01:11:36
31st

52

BEN ClothierM27thV404th05:41:46+01:11:44
32nd

151

SIMON KearnsM28thSEN24thHillingdon05:42:36+01:12:34
33rd

237

Mark PestridgeM29thV405th05:43:40+01:13:38
34th

457

Guy JohnsonM30thV406th05:47:57+01:17:55
35th

594

Petra VymetalovaF5thSEN5thCHELTENHAM TRI CLUB05:48:56+01:18:54
36th

276

IAN StewartM31stV501stBASINGSTOKE TRI SQUAD05:48:58+01:18:56
37th

124

Thomas HilderM32ndSEN25th05:51:28+01:21:26
38th

10

Simon BaldwinM33rdV407thRedhill05:51:33+01:21:31
39th

550

Tony RiderM34thV408th05:52:20+01:22:18
40th

19

Tim BentleyM35thSEN26th05:52:59+01:22:57
41st

476

Stephen KnightM36thSEN27th05:53:01+01:22:59
42nd

341

Lucy BowditchF6thV501st05:54:12+01:24:10
43rd

110

Kowalski GregoireM37thV409thBEAUMONT TRIATHLON05:54:38+01:24:36
44th

581

Matthew ThackwrayM38thSEN28th05:54:44+01:24:42
45th

262

ANNA SeymourF7thSEN6thArmy Tri Ass05:55:06+01:25:04
46th

280

Neil StrangeM39thV4010thTri Spirit Team05:55:09+01:25:07
47th

81

Jon EllisM40thSEN29thHillingdon Triathletes05:56:12+01:26:10
48th

140

kelly JarvisF8thSEN7thEAST GRINSTEAD TRI CLUB05:56:53+01:26:51
49th

5

PHIL AndersonM41stV502nd05:57:14+01:27:12
50th

144

PAUL JenkinsonM42ndV4011thSERPENTINE05:57:37+01:27:35
51st

72

James DoranM43rdSEN30th05:58:06+01:28:04
52nd

92

Andrew FullerM44thSEN31stTEAM MK05:58:11+01:28:09
53rd

59

Daniel CoxM45thSEN32ndSUTRI05:58:38+01:28:36
54th

434

Mike HayesM46thSEN33rd05:58:54+01:28:52
55th

180

Bruno MahsoudiM47thV503rdGREENWICH TRITONS05:59:35+01:29:33
56th

285

Fran SummersF9thV401stHillingdon Triathletes06:00:38+01:30:36
57th

297

Norbert Van DorpeM48thV4012th06:02:20+01:32:18
58th

182

NICK MannM49thV4013th06:02:25+01:32:23
59th

133

Matthieu HuilleM50thV4014th06:02:26+01:32:24
60th

181

Damien MaltarpM51stV4015thSevenoaks tri cluc06:02:42+01:32:40
61st

238

Jessica PilgrimF10thSEN8th06:04:36+01:34:34
62nd

296

Bart Van Der VlietM52ndV4016th06:05:10+01:35:08
63rd

288

Richard ThomasM53rdV4017thHoddesdon Tri Club06:05:16+01:35:14
64th

407

Anna FischerF11thSEN9th06:05:16+01:35:14
65th

494

Neil MannM54thSEN34thTriforce06:05:37+01:35:35
66th

520

Alex NormanM55thSEN35thRAF TRI06:05:46+01:35:44
67th

377

Tom CornishM56thSEN36th06:05:48+01:35:46
68th

258

Linzey RyanF12thSEN10thTHAMES TURBO06:05:49+01:35:47
69th

580

Benj Tembey BarnardM57thSEN37th06:06:03+01:36:01
70th

416

John GatrellM58thV504thnone06:06:06+01:36:04
71st

14

Daniel BatemanM59thV4018th06:06:15+01:36:13
72nd

11

Paul BannisterM60thSEN38th06:06:43+01:36:41
73rd

427

GREG HaggerM61stSEN39thRC TRI CLUB06:07:53+01:37:51
74th

83

THOMAS ElphickM62ndSEN40th06:08:14+01:38:12
75th

492

Warna ManM63rdV4019th06:08:25+01:38:23
76th

31

MARK BroadM64thSEN41st06:08:47+01:38:45
77th

389

Annett DavyF13thSEN11th06:08:59+01:38:57
78th

156

Matt KittM65thSEN42nd06:09:31+01:39:29
79th

198

Mark McleaveryM66thV4020th06:10:04+01:40:02
80th

94

Jesus Garcia DelgadoM67thSEN43rdAlucinatura triathlon Manzanares06:10:06+01:40:04
81st

382

Alex CruttendenM68thSEN44thSERPENTINE06:10:30+01:40:28
82nd

417

JASON GaylerM69thSEN45th06:10:43+01:40:41
83rd

562

Sally SmokerF14thV402ndTriathlon Europe06:10:52+01:40:50
84th

56

EMILY Conrad-picklesF15thSEN12thClapham Chasers06:10:58+01:40:56
85th

62

Rich CromartyM70thSEN46th06:11:12+01:41:10
86th

166

Phillip LeggM71stSEN47th06:11:23+01:41:21
87th

527

Martyn OdellM72ndSEN48th06:13:50+01:43:48
88th

114

Ben HallamM73rdSEN49th06:14:08+01:44:06
89th

99

ANGELA GirgisF16thV403rdNewmarket Cycling and Triathlon Club06:14:18+01:44:16
90th

126

Robin HodkinsonM74thV4021st06:14:25+01:44:23
91st

355

Kornelis BuursmaM75thSEN50th06:14:27+01:44:25
92nd

223

Chris NieuwoudtM76thSEN51st06:14:42+01:44:40
93rd

212

Ramses MrabetM77thSEN52nd06:15:47+01:45:45
94th

383

Guy DaunceyM78thV4022nd06:16:23+01:46:21
95th

194

LIAM McentegartM79thSEN53rd06:16:42+01:46:40
96th

545

Emma PurcellF17thSEN13th06:17:01+01:46:59
97th

103

Daniel GoscombM80thSEN54thSevenoaks Tri Club06:17:08+01:47:06
98th

531

Matthew PachentM81stV4023rd06:17:38+01:47:36
99th

303

Duncan WalkerM82ndSEN55th06:18:52+01:48:50
100th

138

Robert JacksonM83rdV4024th06:19:20+01:49:18
101st

436

IVOR HewittM84thV4025th06:19:25+01:49:23
102nd

209

Ian MitchellM85thV4026thOcean Lake Triathlon06:20:10+01:50:08
103rd

462

OWEN JonesM86thSEN56thTeam Thb06:20:12+01:50:10
104th

93

Alex GandonM87thV4027th06:20:15+01:50:13
105th

452

Benjamin HuntleyM88thSEN57th06:20:26+01:50:24
106th

117

Nicholas HassallM89thV4028th06:20:52+01:50:50
107th

164

Rory Laughton-scottM90thSEN58th06:20:54+01:50:52
108th

27

NEIL BradshawM91stV505thSERPENTINE06:20:56+01:50:54
109th

84

Martin EmeryM92ndSEN59th06:20:56+01:50:54
110th

122

Steven HessionM93rdV4029thfulontri06:20:58+01:50:56
111st

111

STEPHEN GriggM94thV506thRebel Tri06:21:00+01:50:58
112nd

381

Rob CroucherM95thSEN60th06:21:07+01:51:05
113rd

558

Richard SingerM96thSEN61st06:21:14+01:51:12
114th

607

Stephen WoodusM97thV4030th06:21:15+01:51:13
115th

210

James MorrisM98thSEN62nd06:21:18+01:51:16
116th

318

TOM YorkM99thSEN63rd06:21:27+01:51:25
117th

509

Hannah MolloyF18thSEN14th06:21:32+01:51:30
118th

248

Emmanuel RenardM100thV4031st06:21:37+01:51:35
119th

50

Finn ChristiansenM101stSEN64th06:22:29+01:52:27
120th

266

TIERNAN SimmonsM102ndSEN65thTRITALK.CO.UK06:22:36+01:52:34
121st

71

Paul DominguezM103rdV4032ndTeam Ting Tong06:23:32+01:53:30
122nd

537

Simon PerrinM104thSEN66th06:23:58+01:53:56
123rd

387

MICHAEL DavisM105thSEN67thClapham Chasers06:24:13+01:54:11
124th

350

Glenn BurgessM106thSEN68thActive Life Triathlon Club06:24:27+01:54:25
125th

432

PAUL HarrisM107thSEN69th06:24:41+01:54:39
126th

532

Jon PagetM108thSEN70th06:24:43+01:54:41
127th

188

Mike MaskreyM109thV4033rdStirling Triathlon Club06:24:58+01:54:56
128th

334

Jonathan BloomfieldM110thSEN71st06:25:00+01:54:58
129th

260

Andrew Scott '69M111stV4034th06:25:03+01:55:01
130th

17

Dave BeattieM112ndV4035th06:25:51+01:55:49
131st

325

Richard BainsM113rdV4036thTriTalk06:26:07+01:56:05
132nd

543

Kevin PriceM114thSEN72nd06:26:31+01:56:29
133rd

53

Edward CloughM115thSEN73rd06:26:35+01:56:33
134th

142

Pip JenkinsF19thSEN15thBike Science Boardman Elite06:27:05+01:57:03
135th

269

Graham Smith '68M116thV4037thSLSC06:27:23+01:57:21
136th

222

Barnaby NicholsM117thSEN74thSERPENTINE RC06:27:28+01:57:26
137th

178

Dominic LynchM118thV4038th06:27:40+01:57:38
138th

89

Paul FerryM119thSEN75th06:27:44+01:57:42
139th

184

Ryan MaraisM120thV4039th06:28:00+01:57:58
140th

162

Anthony LangloisM121stSEN76th06:28:46+01:58:44
141st

219

Jonathan NaimM122ndSEN77th06:28:54+01:58:52
142nd

472

Alan KirbyM123rdSEN78th06:29:08+01:59:06
143rd

404

Gavin FawcettM124thSEN79th06:29:27+01:59:25
144th

330

Vincent BenitaM125thV4040th06:29:40+01:59:38
145th

603

Peter Williams '86M126thSEN80th06:29:59+01:59:57
146th

163

Anthony LansdowneM127thV4041st06:30:03+02:00:01
147th

497

Rob MartinM128thSEN81stLoughborough Triathlon06:30:27+02:00:25
148th

292

Ben TimmermansM129thSEN82nd06:30:49+02:00:47
149th

136

Lucy HurnF20thSEN16thWindrush06:30:57+02:00:55
150th

588

Jon TocockM130thSEN83rd06:31:03+02:01:01
151st

105

Philip GowingM131stV4042ndLocal Logs06:31:42+02:01:40
152nd

254

nicholas RogersM132ndV4043rd06:31:55+02:01:53
153rd

458

Aleck JohnstonM133rdSEN84th06:32:39+02:02:37
154th

552

Richard John RussellM134thSEN85th06:32:54+02:02:52
155th

86

Gerard EvansM135thV507th06:33:07+02:03:05
156th

96

Stephen GeeM136thV4044thThames Turbo Triathlon06:33:08+02:03:06
157th

342

Mark BowditchM137thV4045thIpswich06:33:34+02:03:32
158th

91

Darryn FrostM138thSEN86th06:33:45+02:03:43
159th

349

James BunnM139thV4046thEast Essex Tri06:33:54+02:03:52
160th

501

Scott MayesM140thSEN87thTriforce06:33:55+02:03:53
161st

143

Rhys JenkinsM141stSEN88th06:34:12+02:04:10
162nd

106

James GranthamM142ndSEN89thARMY06:34:19+02:04:17
163rd

150

Nicola KayeF21stSEN17thSERPENTINE RC06:35:19+02:05:17
164th

471

Moona KingM143rdV4047th06:35:37+02:05:35
165th

78

Richard EdwardsM144thSEN90th06:35:39+02:05:37
166th

116

Amy HandfordF22ndSEN18th06:35:41+02:05:39
167th

273

Richard SnookM145thSEN91st06:35:58+02:05:56
168th

25

Steve BottomleyM146thV4048thCOVENTRY TRIATHLETES06:36:09+02:06:07
169th

321

Carl AllenM147thSEN92ndDunmow Triathlon Club06:36:37+02:06:35
170th

8

Marc AstonM148thSEN93rd06:36:40+02:06:38
171st

246

Matthew PuddephattM149thSEN94th06:36:45+02:06:43
172nd

546

Steven RamseyM150thSEN95th06:36:54+02:06:52
173rd

602

James WhartonM151stSEN96th06:37:25+02:07:23
174th

332

Daniel BerrymanM152ndV4049th06:37:42+02:07:40
175th

351

Mark BurleyM153rdSEN97thb2p06:37:57+02:07:55
176th

54

Liam CoadyM154thSEN98thGalway06:38:31+02:08:29
177th

504

Rob MeadowsM155thSEN99thRob Meadows06:38:39+02:08:37
178th

215

Reid MurphyM156thSEN100th06:39:10+02:09:08
179th

249

Matthew RenierM157thSEN101st06:39:16+02:09:14
180th

483

Brad LinternM158thSEN102nd06:40:02+02:10:00
181st

88

Dave FerrabyM159thSEN103rdFull On Tri06:40:06+02:10:04
182nd

307

Jonathan WellsM160thSEN104th06:40:53+02:10:51
183rd

77

Robert EarthyM161stV4050thn/a06:41:02+02:11:00
184th

121

Rhoderic HendersonM162ndV4051st06:41:28+02:11:26
185th

137

David HuttonM163rdV508thTonbridge Triathlon Club06:41:48+02:11:46
186th

548

Gavin RichardsM164thSEN105th06:41:48+02:11:46
187th

228

Shaun O'garaM165thV4052nd06:42:02+02:12:00
188th

275

Tom StanleyM166thV4053rd06:42:24+02:12:22
189th

408

STUART FisherM167thSEN106th06:42:33+02:12:31
190th

167

Claire LevermoreF23rdSEN19thSERPENTINE06:42:44+02:12:42
191st

339

Abigail BoswellF24thSEN20thLONDON FIELDS TRIATHLON CLUB06:43:06+02:13:04
192nd

49

Nick ChiversM168thV4054th06:43:22+02:13:20
193rd

61

ALAN CreweM169thV4055th06:45:48+02:15:46
194th

299

Danny VlasakM170thV4056th06:45:49+02:15:47
195th

157

Matthew KnowlesM171stSEN107th06:46:31+02:16:29
196th

326

Robert BardenM172ndSEN108th06:46:33+02:16:31
197th

431

Michael HamesM173rdSEN109th06:47:03+02:17:01
198th

571

Andreas StrugglM174thSEN110th06:47:13+02:17:11
199th

556

Nick ShayM175thSEN111st06:47:21+02:17:19
200th

489

ken MacsporranM176thSEN112ndTunbridge Wells Triathlon Club06:47:22+02:17:20
201st

354

IAN ButterworthM177thV4057th06:47:37+02:17:35
202nd

367

Mike ClearyM178thV4058th06:48:09+02:18:07
203rd

322

Richard AllenM179thSEN113rdWeald Tri Club06:48:59+02:18:57
204th

397

Ben DugganM180thSEN114thGuernsey Triathlon Club06:49:06+02:19:04
205th

312

Ben WilkinsonM181stSEN115th06:49:16+02:19:14
206th

284

PETER SullivanM182ndV4059th06:49:18+02:19:16
207th

610

Katie WrightF25thSEN21stfulontri06:49:35+02:19:33
208th

232

Steve PalmerM183rdV4060th06:49:50+02:19:48
209th

347

Stuart BrownM184thSEN116th06:51:06+02:21:04
210th

274

David SpringsguthM185thV4061st06:51:09+02:21:07
211st

399

Stuart EasterM186thSEN117th06:51:29+02:21:27
212nd

104

MATTHEW GoughM187thV4062nd06:51:45+02:21:43
213rd

159

Andrew LakerM188thSEN118th06:51:53+02:21:51
214th

500

Fred MatysekM189thSEN119th06:52:33+02:22:31
215th

443

George HoldtM190thSEN120th06:52:46+02:22:44
216th

601

Mark WestM191stV4063rd06:52:47+02:22:45
217th

256

Dominik RudeckiM192ndSEN121st06:53:43+02:23:41
218th

36

PIETER BrummerM193rdSEN122nd06:54:01+02:23:59
219th

18

Jeremy BensonM194thSEN123rd06:54:05+02:24:03
220th

560

Lloyd SmithM195thV4064thTe Crosskeys06:54:11+02:24:09
221st

130

Luke HudsonM196thSEN124th06:54:44+02:24:42
222nd

268

Darren SmithM197thV4065th06:54:58+02:24:56
223rd

338

James BonnerM198thV4066thTunbridge Wells Triathlon Club06:55:20+02:25:18
224th

572

Frank SwaislandM199thV4067th06:55:30+02:25:28
225th

329

Martin BeardmoreM200thSEN125th06:55:33+02:25:31
226th

512

Dominic MurrayM201stV4068th06:56:02+02:26:00
227th

230

Nir OrenM202ndV4069th06:56:07+02:26:05
228th

51

Adrian ClarkeM203rdV4070th06:56:10+02:26:08
229th

173

Deborah LloydF26thV502ndWindrush Tri06:56:11+02:26:09
230th

393

ANDREW DonaldsonM204thV4071st06:56:51+02:26:49
231st

175

Chris LodgeM205thV4072ndTHAMES TURBO06:56:51+02:26:49
232nd

403

Mark FarrellM206thV509th06:56:53+02:26:51
233rd

153

LUKE KevanM207thSEN126thWindrush Tri06:56:53+02:26:51
234th

154

Danielle KingF27thSEN22ndArmy Triathlon06:57:31+02:27:29
235th

428

Graham HaighM208thSEN127th06:57:34+02:27:32
236th

202

David MellorM209thV4073rd06:57:53+02:27:51
237th

265

John Shortland GambierF28thSEN23rd06:58:15+02:28:13
238th

112

Katia HadaschikF29thV404thSERPENTINE RC06:59:08+02:29:06
239th

541

Hayley PowellF30thSEN24th06:59:23+02:29:21
240th

24

Graham BoardmanM210thV4074th06:59:28+02:29:26
241st

241

William PopeM211stSEN128th06:59:44+02:29:42
242nd

384

Neil DaviesM212ndV4075th06:59:52+02:29:50
243rd

255

Tom RogersM213rdV5010thFARNHAM TRI CLUB07:00:40+02:30:38
244th

283

Keith SullivanM214thV4076th7oaks Tri07:01:01+02:30:59
245th

400

Sam EdgingsM215thSEN129thEAST ESSEX TRI CLUB07:01:05+02:31:03
246th

259

Guy RyckaertM216thV4077th07:01:30+02:31:28
247th

324

Tom BaileyM217thSEN130th07:01:37+02:31:35
248th

168

JOHN LewisM218thV5011th07:01:38+02:31:36
249th

439

Tom HillierM219thV4078th07:01:56+02:31:54
250th

466

Yuri JurgensM220thV4079th07:02:38+02:32:36
251st

183

James ManningM221stSEN131st7oaks Tri07:03:04+02:33:02
252nd

590

Stuart TrimbyM222ndSEN132nd07:03:47+02:33:45
253rd

482

David Lewis '77M223rdSEN133rdNo07:03:49+02:33:47
254th

340

Aidan BottenM224thSEN134th07:04:02+02:34:00
255th

438

Katie HillF31stSEN25thFUL ON TRI07:04:08+02:34:06
256th

155

Luke KingsnorthM225thSEN135th07:04:49+02:34:47
257th

423

Leigh GriffithsM226thV5012th07:04:52+02:34:50
258th

469

Umer KhanM227thSEN136th07:04:56+02:34:54
259th

591

Tomas VincentM228thSEN137th07:04:58+02:34:56
260th

30

Tom BrigdenM229thV4080thn/a07:05:06+02:35:04
261st

437

Neil HigginsM230thV4081st07:05:08+02:35:06
262nd

575

Matt TalboysM231stSEN138thMetropolitan Police Tri Club07:05:08+02:35:06
263rd

201

Trevor MeadwayM232ndV5013thTriSpirit Events07:06:12+02:36:10
264th

192

DAVID McdonaldM233rdV4082nd07:06:22+02:36:20
265th

22

mike BlackerM234thSEN139th07:06:50+02:36:48
266th

66

ADAM Deller-smithM235thSEN140thnone07:07:00+02:36:58
267th

234

Karen PayneF32ndV405th07:07:02+02:37:00
268th

309

John WhiteM236thV4083rd07:07:52+02:37:50
269th

294

Chris TownM237thSEN141st07:08:15+02:38:13
270th

360

Shane CastleM238thSEN142nd07:08:41+02:38:39
271st

538

Bryan PietersenM239thSEN143rd07:08:41+02:38:39
272nd

456

John JefferyM240thSEN144thNo07:08:44+02:38:42
273rd

521

James Norman '83M241stSEN145th07:08:44+02:38:42
274th

135

GARETH HuntM242ndV4084th07:09:00+02:38:58
275th

64

CHRISTOPHE DavironM243rdV4085th07:09:11+02:39:09
276th

525

RAY O'gradyM244thV601st07:09:20+02:39:18
277th

564

Helen SpiersF33rdSEN26thn/a07:09:24+02:39:22
278th

147

Pierre-Emmanuel JouyM245thV4086thF4L Coaching07:09:35+02:39:33
279th

378

Lexi CouchmanF34thSEN27thTunbridge Wells Triathlon Club07:09:40+02:39:38
280th

606

Dave WoodM246thV4087th07:09:43+02:39:41
281st

464

Dominic JoscelyneM247thV4088thTri & Tri Again07:09:58+02:39:56
282nd

235

ALAN PenfoldM248thSEN146thTunbridge Wells Triathlon Club07:10:23+02:40:21
283rd

589

Alice ToddF35thSEN28th07:11:16+02:41:14
284th

60

Nicholas CreakM249thV4089th07:11:19+02:41:17
285th

214

PETER MurphyM250thV5014thDEAL TRI07:11:44+02:41:42
286th

353

Sam Burne JamesM251stSEN147th07:11:48+02:41:46
287th

508

Guy MilneM252ndSEN148thGuy Milne07:11:53+02:41:51
288th

149

Alex KallaschM253rdV4090th07:12:19+02:42:17
289th

128

David HolmesM254thSEN149thFUL-ON TRI07:12:55+02:42:53
290th

278

Tim StoyleM255thV4091st07:12:58+02:42:56
291st

540

Matthew PontM256thSEN150thtrisurrey07:13:00+02:42:58
292nd

599

Daniel WebbM257thSEN151st07:13:41+02:43:39
293rd

454

Kirstie JacksonF36thSEN29th07:13:46+02:43:44
294th

216

Andrew MurrayM258thSEN152nd07:13:54+02:43:52
295th

386

HUGO DavisM259thV4092nd07:15:54+02:45:52
296th

364

Andrew ChesneyM260thSEN153rd07:15:59+02:45:57
297th

191

Michael Mccall-peatM261stSEN154th07:16:19+02:46:17
298th

390

Alex DeanM262ndSEN155th07:16:33+02:46:31
299th

218

Trevor NagelM263rdV4093rd07:16:49+02:46:47
300th

39

Ian CairnsM264thV5015th07:17:30+02:47:28
301st

108

HELEN GrayF37thV406thEAST GRINSTEAD07:17:45+02:47:43
302nd

484

Wayne ListerM265thSEN156th07:17:54+02:47:52
303rd

505

Simon MerryM266thV4094th07:18:52+02:48:50
304th

13

Andrew BassM267thV5016thSERPENTINE07:18:58+02:48:56
305th

145

Andrew JonesM268thV4095th07:19:48+02:49:46
306th

513

STEVE NashM269thV4096thEast Grinstead Triathlon Club07:19:53+02:49:51
307th

257

John RyanM270thSEN157thwimbledon windmilers07:20:00+02:49:58
308th

37

Lucy BushF38thSEN30thFul-on-Tri07:20:17+02:50:15
309th

302

Wojtek WajerowiczM271stSEN158th07:20:20+02:50:18
310th

612

Richard LawtonM272ndV4097th07:21:43+02:51:41
311st

518

Kaye NippardF39thV407th07:21:51+02:51:49
312nd

120

Brian HendersonM273rdV4098thNorth Norfolk Vikings Swimming And Triathlon Club07:22:17+02:52:15
313rd

146

Simon Jones '72M274thV4099thBalanced Performance07:22:26+02:52:24
314th

376

Paul CorneliusM275thSEN159th07:22:46+02:52:44
315th

419

John GilmourM276thSEN160th07:24:37+02:54:35
316th

568

Paul StephensonM277thV40100th07:25:22+02:55:20
317th

534

Paul PartrickM278thSEN161st07:26:11+02:56:09
318th

595

Tom WaightsM279thSEN162nd07:26:14+02:56:12
319th

459

JAMES JohnstoneM280thV40101st07:26:37+02:56:35
320th

41

DAVID CallaghanM281stV5017thRg Active Raceteam07:26:41+02:56:39
321st

405

ROBERT FentonstoneM282ndV40102nd07:27:49+02:57:47
322nd

161

Oliver LancasterM283rdV40103rd07:28:09+02:58:07
323rd

565

Michael SpinkM284thV40104thDunmow Triathlon Club07:28:15+02:58:13
324th

430

GARRY HallM285thV5018th07:28:16+02:58:14
325th

129

Paul HorvathM286thV40105th07:28:21+02:58:19
326th

529

Benjamin OllivereM287thSEN163rd07:28:31+02:58:29
327th

421

Adam GoodbandM288thSEN164th07:28:50+02:58:48
328th

109

Adam Gray '67M289thV40106th07:29:00+02:58:58
329th

253

mike Robinson-charltonM290thSEN165th07:29:33+02:59:31
330th

480

Simon LeggM291stV40107thHorsham amphibians07:30:36+03:00:34
331st

291

Russ ThorpeM292ndSEN166thbrighton tri club07:30:43+03:00:41
332nd

187

David Martin '65M293rdV40108thGREENWICH TRITONS07:31:35+03:01:33
333rd

495

PETER ManningM294thV5019th7Oaks07:31:38+03:01:36
334th

79

Florent EgonneauM295thSEN167th07:32:20+03:02:18
335th

441

Hadrian HobbsM296thSEN168th07:33:58+03:03:56
336th

596

Richard WakefordM297thSEN169th07:33:58+03:03:56
337th

98

Wayne GillonM298thSEN170th07:34:15+03:04:13
338th

362

Jason ChapmanM299thSEN171stMet Police Tri Club07:36:39+03:06:37
339th

205

Matthew MernaghM300thV40109thEAST ESSEX TRI CLUB07:36:44+03:06:42
340th

65

Aaron De SouzaM301stSEN172ndSerpentine Running Club07:37:27+03:07:25
341st

190

KARA MaylorF40thV408th07:38:00+03:07:58
342nd

229

Robert OatesM302ndSEN173rd07:38:05+03:08:03
343rd

542

CHRISTOPHER PrestonM303rdV40110th07:38:16+03:08:14
344th

453

Calum InnesM304thV5020thNA07:38:52+03:08:50
345th

411

Andrew FrancisM305thV40111st07:38:55+03:08:53
346th

244

RUTH PowellF41stV409thFARNHAM TRIATHLON07:39:06+03:09:04
347th

392

Jonathan DomineyM306thSEN174th07:40:14+03:10:12
348th

496

Jonathan MartinM307thSEN175th07:40:36+03:10:34
349th

264

Martin ShewenM308thV40112ndTen point blackfish07:40:55+03:10:53
350th

82

Julia EllisF42ndSEN31stHillingdon Triathletes07:41:15+03:11:13
351st

479

Dean LangtonM309thSEN176th07:43:07+03:13:05
352nd

488

Douglas Mac TaggartM310thV40113rd07:43:28+03:13:26
353rd

409

Malcolm FlemingM311stV40114th07:43:38+03:13:36
354th

368

Louise ClintonF43rdV4010th07:44:03+03:14:01
355th

426

Richard GuthrieM312ndV40115th07:44:11+03:14:09
356th

34

James Brown '78M313rdSEN177thSERPENTINE RC07:44:21+03:14:19
357th

493

Kimberley MangelshotF44thV4011thHoddesdon Tri Club07:44:24+03:14:22
358th

374

Glenn CookM314thV40116th07:44:52+03:14:50
359th

328

KEN BatesM315thV40117th07:46:49+03:16:47
360th

584

ANDREW TimbersM316thSEN178th07:47:39+03:17:37
361st

563

Jatinder SoomalM317thSEN179th07:48:07+03:18:05
362nd

433

Ruth HarrisonF45thSEN32nd07:48:34+03:18:32
363rd

152

Dean Michael KellyM318thSEN180th07:49:12+03:19:10
364th

369

MARK ClintonM319thV40118th07:50:44+03:20:42
365th

519

Michael NippardM320thV5021st07:50:47+03:20:45
366th

561

Nick Smith '73M321stV40119th07:50:49+03:20:47
367th

356

Simon ByfordM322ndSEN181st07:51:58+03:21:56
368th

574

DEAN SykesM323rdV5022nd07:52:00+03:21:58
369th

226

Michael NorthM324thV40120th07:54:07+03:24:05
370th

412

Neil FranklandM325thV40121st07:55:11+03:25:09
371st

498

Andrew MatonM326thV5023rdHillingdon07:56:22+03:26:20
372nd

306

Paul WeberM327thV40122nd07:56:28+03:26:26
373rd

315

MIKE WisnerM328thV40123rd07:56:57+03:26:55
374th

359

David CarterM329thSEN182nd07:57:08+03:27:06
375th

555

SIMON SharpM330thV40124thLouth Triathlon Club07:58:47+03:28:45
376th

4

Amy AlsopF46thSEN33rd07:59:07+03:29:05
377th

470

TIMOTHY KiddellM331stV5024th07:59:17+03:29:15
378th

398

Adrian DyballM332ndV40125th08:00:33+03:30:31
379th

90

DARRYL FrostM333rdV5025th08:01:04+03:31:02
380th

208

Graeme MilnerM334thSEN183rd08:01:04+03:31:02
381st

524

Alison NuttallF47thSEN34thBicester Triathlon Club08:01:28+03:31:26
382nd

379

NICOLA CowlesF48thSEN35thMID SUSSEX TRI CLUB08:01:29+03:31:27
383rd

582

Spiros TheodossiouM335thSEN184th08:03:12+03:33:10
384th

125

Kevin HoM336thSEN185thWestover Rowing Club08:03:33+03:33:31
385th

337

Neil BoltonM337thV40126th08:03:50+03:33:48
386th

394

Francesca DonnellyF49thSEN36th08:03:59+03:33:57
387th

406

ADAM FieldM338thV40127th08:04:35+03:34:33
388th

370

Lewis CollinsM339thSEN186th08:04:52+03:34:50
389th

313

GRAHAM WilkinsonM340thV5026th08:05:36+03:35:34
390th

289

Peter ThompsonM341stV40128thSEVENOAKS08:05:40+03:35:38
391st

425

Lucy GuestF50thV4012th08:06:01+03:35:59
392nd

604

Gary WilsonM342ndV40129thb2p08:06:36+03:36:34
393rd

113

Panny HadjioannouM343rdV5027th08:08:11+03:38:09
394th

467

Stewart JuroszekM344thSEN187thFUL ON TRI08:08:26+03:38:24
395th

586

Beth TimlettF51stV4013thSHIRES TRIERS08:09:44+03:39:42
396th

372

Mat CommonsM345thV40130thBrighton Triathlon Club08:10:18+03:40:16
397th

279

Stuart StrachanM346thV40131st08:11:18+03:41:16
398th

38

Colin ButtleM347thSEN188th08:13:14+03:43:12
399th

507

Anthony MillsM348thV40132nd08:13:39+03:43:37
400th

583

James ThomasM349thV40133rd08:15:01+03:44:59
401st

287

Amanda ThomasF52ndV503rd08:15:05+03:45:03
402nd

608

Christopher WoodwardM350thV5028th08:16:50+03:46:48
403rd

502

STEPHEN McinallyM351stV40134th08:22:15+03:52:13
404th

420

neil colin GloverM352ndV5029th08:24:05+03:54:03
405th

9

Bill BaileyM353rdV5030th08:25:52+03:55:50
406th

547

Paul ReynoldsM354thSEN189thChichester Westgate Triathlon Club08:26:13+03:56:11
407th

316

Richard WoodsM355thSEN190th08:27:19+03:57:17
408th

75

PAUL DraperM356thV40135th08:30:02+04:00:00
409th

576

Helena TargettF53rdSEN37thNo08:32:29+04:02:27
410th

311

Helen WilcockF54thV4014th08:32:48+04:02:46
411st

557

Steve SimpsonM357thV40136th08:34:05+04:04:03
412nd

371

Spiro ComitisM358thV40137th08:35:08+04:05:06
413rd

418

Frazer GibsonM359thSEN191st08:38:27+04:08:25
414th

204

DAVID MercerM360thV5031stSt Mary's Tri Club08:39:46+04:09:44
415th

323

Allison BaileyF55thV4015thDEAL TRI08:47:34+04:17:32
416th

570

Dan StoddartM361stSEN192ndImperial College Triathlon Club08:55:55+04:25:53
417th

533

George ParrisM362ndSEN193rd08:56:44+04:26:42
418th

506

Kirsty MiddlemistF56thV4016th08:58:14+04:28:12
419th

422

Alasdair GordonM363rdSEN194th08:58:18+04:28:16
420th

447

James HoweM364thV602nd08:58:33+04:28:31
421st

415

ADAM GadenneM365thSEN195th09:00:47+04:30:45
422nd

535

Lewis PearsonM366thSEN196th09:02:56+04:32:54
423rd

115

Phyllida HallidieF57thV4017th09:35:30+05:05:28
424th

465

Lesley JugooF58thV4018thGade Valley Harriers09:38:08+05:08:06

You may also be interested in...

Tonbridge Triathlon Sprint Distance 2019-05-06 07:00:00
Dartford White Oak Triathlon Sprint Distance 2019-06-09 06:00:00
Sudbury Triathlon Sprint Distance 2019-06-09 11:00:00
Beachborough Triathlon and Mixed Relay Event TriStart 2019-06-16 10:00:00