Derby City Triathlon 2014

Aug
31
2014

Splits

  • 400 metre Swim

    — Pool Swim

  • 20 kilometre Cycle
  • 5 kilometre Run

Race Options

Entry Details

Athlete places1,000
Age range0 - 100
Entry 0.00

Organiser

Punishing Events

Contact details

Map

Sprint Distance

Triathlon | 2014-08-31 08:00am
1 viewed last hour.

Entry Details

Athlete places1,000
Age range0 - 100
Entry 0.00

All Race Results

Gender

Jump to bib

Pos#NameCatClubFinish Time
Finished (349 in total)
1st

302

MICHAL OndrejM1st25-291st00:56:43-
2nd

442

James TurnerM2nd30-341stBike-fit.co.uk00:57:10+00:00:27
3rd

372

David BoyesM3rd40-441stBelper 10:2000:58:07+00:01:24
4th

416

Scott DeaconM4th25-292ndBlair Davies Coaching00:58:08+00:01:25
5th

393

Hayden SmedleyM5th30-342nd00:59:27+00:02:44
6th

399

Darren RobinsonM6th40-442ndDerby Tri Club00:59:39+00:02:56
7th

451

DANIEL GuerreroM7th16-191stBlair Davies Coaching00:59:48+00:03:05
8th

439

George KirkmanM8th20-241st01:00:08+00:03:25
9th

413

Matthew ChambersM9th20-242nd01:00:22+00:03:39
10th

454

Mathew PearsM10th25-293rdJackpot Racing01:00:37+00:03:54
11th

415

THOMAS ShawM11th25-294thBassetlaw Tri Club01:00:50+00:04:07
12th

431

Duncan GrantM12th20-243rdBelper 10:2001:00:56+00:04:13
13th

452

ANDY YoungM13th30-343rd01:01:02+00:04:19
14th

336

Aidan LinskillM14th30-344th01:01:37+00:04:54
15th

443

Mark HarrisonM15th20-244thhumber triathletes01:01:50+00:05:07
16th

419

Bruno NikoloffM16th45-491stCharmwood Triathlon01:02:00+00:05:17
17th

391

Pat KinchM17th45-492ndChurnet Valley Tri Club01:02:08+00:05:25
18th

427

SIMON SharpM18th40-443rd01:02:46+00:06:03
19th

387

Craig ClaytonM19th40-444thsouth pennine road club01:02:48+00:06:05
20th

438

MARK DolemanM20th45-493rd01:03:40+00:06:57
21st

435

Shaun BrassingtonM21st01:03:55+00:07:12
22nd

434

Colin WardenM22nd30-345thRacetime Triathlon Club01:03:59+00:07:16
23rd

2

Tim DraycottM23rd35-391stav tri01:04:01+00:07:18
24th

414

Matthew HorsfieldM24th25-295thBassetlaw Triathlon Club01:04:12+00:07:29
25th

445

Ben RhodesM25th20-245thBen Rhodes01:04:17+00:07:34
26th

453

Lauren YorkF1st16-191stBlair Davies Coaching01:04:31+00:07:48
27th

409

Neil ForemanM26th40-445th01:04:42+00:07:59
28th

371

Andy ReidM27th35-392ndStafford Triathlon Club01:04:51+00:08:08
29th

444

Matthew JoryM28th25-296th01:04:52+00:08:09
30th

424

Kelly WeallF2nd35-391stBike Science Boardman Elite01:04:56+00:08:13
31st

448

Andrew C WhyteM29th25-297thDERBY TRI01:05:17+00:08:34
32nd

368

Paul HarphamM30th25-298thAvtri01:05:25+00:08:42
33rd

447

Polly Veazey-linskillF3rd25-291stTriathloncoaching Uk01:05:32+00:08:49
34th

388

Colin NadinM31st35-393rdwirksworth crn01:06:02+00:09:19
35th

377

Richard ParkerM32nd30-346thLeicester Triathlon Club01:06:16+00:09:33
36th

375

Marcus AlsopM33rd40-446th01:06:48+00:10:05
37th

408

Lydia AdelinF4th30-341stTFN01:07:06+00:10:23
38th

430

Sharleen HolinsheadF5th40-441stCheadle Running Club01:07:17+00:10:34
39th

380

Christine HowardF6th40-442nd01:07:28+00:10:45
40th

422

Jenny NewberyF7th20-241stSheffield Hallam01:07:30+00:10:47
41st

370

Andrew RosemanM34th25-299th01:07:38+00:10:55
42nd

321

Owen BarronM35th50-541stUttoxeter Cycle Club01:07:42+00:10:59
43rd

396

David EvansM36th40-447thRAF TRI01:08:12+00:11:29
44th

359

Robert StrachanM37th25-2910th01:08:19+00:11:36
45th

410

Andrew SteelM38th35-394thWakefield Triathlon Club01:08:28+00:11:45
46th

352

Mark WilsonM39th30-347th01:09:02+00:12:19
47th

298

James SprayM40th35-395thSinfin RC01:09:07+00:12:24
48th

341

Christopher Brand-barkerM41st20-246th01:09:08+00:12:25
49th

109

Chris LosebyM42nd40-448thMVH TRI CLUB01:09:27+00:12:44
50th

402

Andy NormanM43rd16-192nd01:09:39+00:12:56
51st

326

Kieran TurnerM44th16-193rd01:10:02+00:13:19
52nd

426

ROBIN NewboldM45th25-2911th01:10:13+00:13:30
53rd

367

Neil Anthony SorrellM46th35-396th1485 TRI CLUB01:10:48+00:14:05
54th

276

Leonardo LupelliM47th25-2912th01:10:50+00:14:07
55th

432

Kathryn EvansF8th30-342nd01:10:59+00:14:16
56th

289

Mike Thomas WarrenerM48th40-449thDERBY TRIATHLON CLUB01:11:01+00:14:18
57th

214

LEWIS MorleyM49th20-247th01:11:08+00:14:25
58th

390

Clive BednallM50th55-591st01:11:16+00:14:33
59th

104

Matt NicholasM51st25-2913th01:11:18+00:14:35
60th

343

Fiona KestevenF9th35-392ndRACING TNT01:11:19+00:14:36
61st

117

Marvin MaliaM52nd40-4410thSinfin RC01:11:22+00:14:39
62nd

349

LEE DurkinM53rd30-348th01:11:23+00:14:40
63rd

77

James MchaleM54th25-2914th01:11:29+00:14:46
64th

215

Luke JohnsonM55th40-4411th01:11:36+00:14:53
65th

397

Mark AllenM56th25-2915thASHBOURNE RUNNING CLUB01:11:38+00:14:55
66th

167

Nikki EllisM57th35-397th01:11:47+00:15:04
67th

418

Rachel OlivantF10th30-343rd01:11:49+00:15:06
68th

303

Nicj AlexanderM58th45-494th01:11:51+00:15:08
69th

54

David O'brienM59th30-349th01:11:54+00:15:11
70th

34

Adam BurrowsM60th20-248th01:11:57+00:15:14
71st

406

Matthew JonesM61st35-398th01:12:06+00:15:23
72nd

62

Mark DolbyM62nd30-3410th01:12:09+00:15:26
73rd

269

ANDREW NobleM63rd45-495thnone01:12:16+00:15:33
74th

295

Mark RowleyM64th01:12:16+00:15:33
75th

35

Alessandro SchoenmakerM65th35-399th01:12:17+00:15:34
76th

376

Mark ChurtonM66th45-496thStone Master Marathoners01:12:17+00:15:34
77th

425

Paul PearsonM67th35-3910th01:12:23+00:15:40
78th

42

Maxwell FitzpatrickM68th25-2916th01:12:25+00:15:42
79th

291

IAN BeswickM69th35-3911th01:12:27+00:15:44
80th

278

Paul GillingwqterM70th60-641stLong Eaton Running Club01:12:27+00:15:44
81st

296

Robert CartwrightM71st25-2917thRobert Cartwright01:12:27+00:15:44
82nd

386

Joshua MoonM72nd25-2918th01:12:27+00:15:44
83rd

421

Damian ProctorM73rd35-3912th01:12:39+00:15:56
84th

361

STEVE MessamM74th50-542nd01:12:40+00:15:57
85th

138

MICHAEL MorleyM75th50-543rdBIRCHFIELD HARRIERS01:12:58+00:16:15
86th

347

James CurranM76th55-592ndn/a01:13:06+00:16:23
87th

260

Antony WhormersleyM77th40-4412thMVH TRI CLUB01:13:15+00:16:32
88th

348

KEVIN FletcherM78th55-593rd01:13:22+00:16:39
89th

110

Craige SpencerM79th30-3411thKimberworth Striders01:13:28+00:16:45
90th

227

Paul HolfordM80th50-544th01:13:42+00:16:59
91st

385

Mark KirklandM81st25-2919th01:13:44+00:17:01
92nd

429

Chris GeorgeM82nd25-2920th01:13:44+00:17:01
93rd

335

Lesley PickersgillF11th45-491st01:13:47+00:17:04
94th

315

Paul HudsonM83rd40-4413th01:13:49+00:17:06
95th

300

Tim RookesM84th35-3913th01:13:55+00:17:12
96th

293

GARY CaronM85th45-497th01:13:59+00:17:16
97th

411

Craig PembertonM86th20-249thCream Ig01:13:59+00:17:16
98th

382

Michelle YatesF12th40-443rdTFN01:14:02+00:17:19
99th

384

Kelly TurnerF13th30-344th01:14:02+00:17:19
100th

316

Fraser JordanM87th45-498th01:14:04+00:17:21
101st

357

Nicola ThorpeF14th25-292nd01:14:04+00:17:21
102nd

3

David ColeM88th40-4414th01:14:08+00:17:25
103rd

268

Andrew BriggsM89th40-4415th01:14:19+00:17:36
104th

320

Lukas SutcliffeM90th20-2410th01:14:20+00:17:37
105th

417

JEZ HackettM91st45-499th01:14:24+00:17:41
106th

264

Mark MajorM92nd35-3914th01:14:27+00:17:44
107th

279

Paul GiblinM93rd45-4910th01:14:43+00:18:00
108th

250

James RobertsM94th35-3915th01:14:44+00:18:01
109th

433

Mark ReedM95th25-2921st01:14:46+00:18:03
110th

412

Emma PrusekF15th20-242nd01:14:52+00:18:09
111st

286

Chris OrchardM96th35-3916th01:14:54+00:18:11
112nd

323

Simon BristerM97th65-691st01:15:10+00:18:27
113rd

55

James WattM98th30-3412th01:15:20+00:18:37
114th

383

Kris BrownM99th30-3413th01:15:25+00:18:42
115th

297

Rachel MclardieF16th35-393rd01:15:25+00:18:42
116th

449

Team Lesc TrioU1st20-241st01:15:26+00:18:43
117th

330

Claire Marie DaviesF17th35-394th1485 TRI CLUB01:15:32+00:18:49
118th

61

M CM100th45-4911thn/a01:15:34+00:18:51
119th

350

Leo PickfordM101st30-3414thDerby Tri Club01:15:43+00:19:00
120th

440

Andy SweeneyM102nd45-4912th01:15:51+00:19:08
121st

292

Owen ShadickM103rd30-3415th01:15:53+00:19:10
122nd

1

Rebecca LinekerF18th25-293rd01:15:55+00:19:12
123rd

267

Andrew RowleyM104th30-3416th01:16:00+00:19:17
124th

394

Gary ThursfieldM105th01:16:00+00:19:17
125th

239

Tracy BaileyF19th01:16:03+00:19:20
126th

282

Thomas ProctorM106th30-3417th01:16:04+00:19:21
127th

365

Ali RaynorF20th45-492ndabsolute tri coaching01:16:12+00:19:29
128th

231

Sam PayneM107th25-2922nd01:16:16+00:19:33
129th

345

GLYN AllsopM108th45-4913th01:16:20+00:19:37
130th

287

Daniela (danni) TurnerF21st40-444th01:16:22+00:19:39
131st

24

Michael HutchesonM109th45-4914th01:16:40+00:19:57
132nd

324

Simon IronsM110th40-4416th01:16:43+00:20:00
133rd

436

JOHN EwinsM111st50-545thDerby Tri Club01:16:46+00:20:03
134th

230

RYAN BlakeM112nd30-3418thBROXTOWE TRIATHLON CLUB01:16:53+00:20:10
135th

160

MARK BrownleeM113rd35-3917th01:16:55+00:20:12
136th

108

Antoni ChambersM114th45-4915th01:17:05+00:20:22
137th

89

Ashley FowlerM115th25-2923rd01:17:09+00:20:26
138th

274

John WiddowsonM116th30-3419th01:17:28+00:20:45
139th

362

Steven RobinsonM117th55-594th1485 TRI CLUB01:17:37+00:20:54
140th

175

Clive CliffordM118th50-546th01:17:38+00:20:55
141st

407

Matt BullM119th40-4417thAbsolute Triathlon01:17:40+00:20:57
142nd

404

Kerry JonesF22nd30-345th01:17:42+00:20:59
143rd

314

ROBIN WellsM120th45-4916th01:17:57+00:21:14
144th

446

JACK RhodesM121st20-2411thBelper Tentwenty01:17:57+00:21:14
145th

244

Grahame CopeM122nd40-4418thUttoxeter Road Runners01:18:01+00:21:18
146th

73

Christopher HaywoodM123rd30-3420th01:18:07+00:21:24
147th

243

Carl HopkinsonM124th45-4917thRipley Running Club01:18:13+00:21:30
148th

172

GLEN AlcockM125th50-547thGlen Alcock01:18:35+00:21:52
149th

313

Harry SimpsonM126th25-2924th01:18:48+00:22:05
150th

120

STEVE MartinM127th35-3918thAbsolute Triathlon01:18:53+00:22:10
151st

157

Gavin ChadwickM128th30-3421st01:18:58+00:22:15
152nd

457

David TuckerM129th45-4918th01:19:00+00:22:17
153rd

346

Isabelle Van HeeswijkF23rd25-294th01:19:02+00:22:19
154th

455

JAMES MeacockM130th25-2925th01:19:12+00:22:29
155th

92

Paul ClewsM131st40-4419th01:19:13+00:22:30
156th

118

Michael EggleshawM132nd40-4420th01:19:29+00:22:46
157th

178

Adam LeightonM133rd35-3919thRad-Tri01:19:29+00:22:46
158th

193

Alastair CoombeM134th25-2926th01:19:37+00:22:54
159th

45

Robert SmithM135th25-2927thRobert Smith01:19:46+00:23:03
160th

200

Hazel GibsonF24th50-541stNewcastle Triathlon Club01:19:49+00:23:06
161st

220

Beverley NobleF25th45-493rd01:19:51+00:23:08
162nd

360

Sarah BransbyF26th25-295th01:19:52+00:23:09
163rd

258

Alex CrookM136th45-4919th01:19:54+00:23:11
164th

139

simon JacksonM137th40-4421stTRI3 SLEAFORD01:19:55+00:23:12
165th

266

ALEXANDER HallM138th25-2928thTFN TRI CLUB01:19:56+00:23:13
166th

374

Helen WadeF27th35-395thKimberworth Striders01:19:59+00:23:16
167th

114

Steven VassM139th45-4920th01:20:11+00:23:28
168th

154

Mark WetherillM140th40-4422nd01:20:11+00:23:28
169th

188

Craig ChamberlainM141st35-3920th01:20:14+00:23:31
170th

93

Richard HouseM142nd35-3921st01:20:15+00:23:32
171st

113

Sam TaylorM143rd25-2929th01:20:16+00:23:33
172nd

456

TOM BurnsM144th25-2930th01:20:21+00:23:38
173rd

253

Matt HillM145th20-2412th01:20:32+00:23:49
174th

247

Allister Richard JordanM146th45-4921st01:20:37+00:23:54
175th

88

Nigel GoreM147th45-4922nd01:20:37+00:23:54
176th

332

TRACY TaylorF28th35-396th01:20:39+00:23:56
177th

334

Craig HutchbyM148th30-3422nd01:20:44+00:24:01
178th

148

Karl WesleyM149th40-4423rd01:20:47+00:24:04
179th

294

Steve CaronM150th40-4424th01:20:47+00:24:04
180th

162

SHAUN EdwardsM151st25-2931st01:20:52+00:24:09
181st

91

Sarah VaughanF29th30-346th01:20:54+00:24:11
182nd

301

ALEX CobbM152nd40-4425thSPALDING TRI CLUB01:20:56+00:24:13
183rd

366

Jon KojdicM153rd35-3922nd01:20:57+00:24:14
184th

248

Emily BurkeF30th20-243rd01:21:24+00:24:41
185th

257

Guillem MorenoM154th25-2932nd01:21:30+00:24:47
186th

156

Thomas Richard TillsonM155th50-548th01:21:50+00:25:07
187th

369

HANNAH RobertsF31st35-397th01:21:51+00:25:08
188th

223

Michael HuskM156th25-2933rd01:21:52+00:25:09
189th

280

Peter YoullM157th20-2413th01:21:52+00:25:09
190th

342

David Geoffrey ShieldM158th30-3423rd01:21:53+00:25:10
191st

381

Des BarnesM159th55-595th01:21:58+00:25:15
192nd

103

Dean VaughanM160th40-4426th01:22:05+00:25:22
193rd

74

Craig HowkinsM161st25-2934th01:22:10+00:25:27
194th

180

Alexander KnibbsM162ndnone01:22:11+00:25:28
195th

191

Nathan PriceM163rd25-2935th01:22:23+00:25:40
196th

190

June JacksonF32nd40-445thTRI3 SLEAFORD01:22:25+00:25:42
197th

206

Jeremy LawsonM164th40-4427thn/a01:22:27+00:25:44
198th

240

William James LordM165th30-3424thTeammnd01:22:56+00:26:13
199th

94

Ritesh PatelM166th30-3425th01:23:00+00:26:17
200th

142

MICHAEL JacksonM167th40-4428th01:23:01+00:26:18
201st

107

HELEN WoodburnF33rd25-296thKimberworth Striders01:23:07+00:26:24
202nd

105

Team Burnt Tree TrioU2nd20-242nd01:23:09+00:26:26
203rd

251

Jen PlantF34th30-347thBROXTOWE TRIATHLON CLUB01:23:12+00:26:29
204th

18

Simon HancoxM168th40-4429th01:23:14+00:26:31
205th

246

RHONA KirkhamF35th30-348th01:23:17+00:26:34
206th

354

MATT GriffithsM169th35-3923rdTeam Derby Runner01:23:22+00:26:39
207th

149

Andrew BallM170th45-4923rdMansfield Triathlon Club01:23:22+00:26:39
208th

13

Tom O'reillyM171st25-2936th01:23:30+00:26:47
209th

277

Marijana MacisF36th30-349thTFN01:23:34+00:26:51
210th

127

KEIR RobinsonM172nd35-3924th01:23:35+00:26:52
211st

166

Mark SarsonM173rd35-3925th01:23:39+00:26:56
212nd

233

Steve SmartM174th35-3926th01:23:40+00:26:57
213rd

17

Mark SmithM175th40-4430th01:23:44+00:27:01
214th

259

Nicolette ArcherF37th45-494th01:23:48+00:27:05
215th

225

Neil DaviesM176th45-4924th01:23:49+00:27:06
216th

31

James Thomson-gloverM177th25-2937th01:23:51+00:27:08
217th

168

Ryan WaggM178th30-3426th01:23:52+00:27:09
218th

183

ANDREW MillerM179th50-549thDERBY TRI01:23:53+00:27:10
219th

221

Team Saint Leonard VetsU3rd20-243rd01:23:54+00:27:11
220th

155

RALPH KnibbsM180th50-5410thBelper Ten Twenty01:23:56+00:27:13
221st

187

CLAIRE ChapmanF38th35-398th01:24:01+00:27:18
222nd

129

Oliver ParkinsonM181st30-3427th01:24:20+00:27:37
223rd

217

Mark FrostM182nd45-4925th01:24:24+00:27:41
224th

222

Emily CainF39th20-244th01:24:28+00:27:45
225th

135

Mark Simon ThompsonM183rd30-3428th01:24:37+00:27:54
226th

235

Team GreevleyU4th20-244th01:24:51+00:28:08
227th

218

MATTHEW MousleyM184th30-3429th01:24:52+00:28:09
228th

23

Jason VesseyM185th35-3927th01:24:52+00:28:09
229th

179

Adelle MarsdenF40th40-446th01:24:54+00:28:11
230th

216

Mark SpringallM186th30-3430thMark Springall01:25:05+00:28:22
231st

199

GAVIN PierpointM187th25-2938thStokefit01:25:10+00:28:27
232nd

204

James OwenM188th25-2939th01:25:11+00:28:28
233rd

340

Chris FrostM189th30-3431stav tri01:25:28+00:28:45
234th

5

James FoaleM190th30-3432nd01:25:30+00:28:47
235th

284

Sue BowlingF41st50-542nd01:25:35+00:28:52
236th

344

GAVIN CrookM191st35-3928th01:25:40+00:28:57
237th

205

Janice WainwrightF42nd50-543rd01:25:44+00:29:01
238th

95

Russell SlaterM192nd35-3929th01:25:45+00:29:02
239th

97

Simon BettisonM193rd35-3930th01:25:47+00:29:04
240th

28

BRENDAN MoroneyM194th25-2940th01:26:11+00:29:28
241st

130

Stephen WilliamsM195th50-5411thASHBOURNE RUNNING CLUB01:26:11+00:29:28
242nd

52

PHYLLIS GaskinF43rd50-544th01:26:20+00:29:37
243rd

121

Aaron SpeightM196th25-2941st01:26:25+00:29:42
244th

102

David ShawM197th60-642nd01:26:26+00:29:43
245th

338

Paul WilsonM198th30-3433rd01:26:26+00:29:43
246th

185

Arron OgdenM199th40-4431st01:26:34+00:29:51
247th

198

Emma ProctorF44th30-3410th01:26:38+00:29:55
248th

208

Joanne HuttonF45th40-447th01:26:39+00:29:56
249th

48

Tom RussellM200th20-2414th01:26:48+00:30:05
250th

252

Louisa DuckmantonF46th30-3411th01:27:02+00:30:19
251st

229

Roisin ReevesF47th30-3412th01:27:14+00:30:31
252nd

401

Jemma WoodsF48th25-297th01:27:25+00:30:42
253rd

53

Ben MycockM201st35-3931st01:27:27+00:30:44
254th

271

Helen SearF49th25-298th01:27:27+00:30:44
255th

165

Laura WinterbottomF50th25-299th01:27:29+00:30:46
256th

392

James TaylorM202nd16-194th01:27:35+00:30:52
257th

261

CLAIRE DerbyshireF51st35-399th01:27:38+00:30:55
258th

112

Ian David WardM203rd50-5412th01:27:45+00:31:02
259th

241

IAN BatkinM204th40-4432nd01:27:55+00:31:12
260th

169

Steven JinksM205th35-3932nd01:28:07+00:31:24
261st

78

Karen ChestersF52nd50-545th01:28:08+00:31:25
262nd

82

Matthew DavisM206th40-4433rd01:28:10+00:31:27
263rd

210

Katie GoodwinF53rd35-3910th01:28:14+00:31:31
264th

356

Myles DowlingM207th40-4434th01:28:24+00:31:41
265th

43

Merill ReadettM208th20-2415th01:28:31+00:31:48
266th

327

Emily PartridgeF54th20-245th01:28:38+00:31:55
267th

196

Darren GibsonM209th45-4926th01:28:42+00:31:59
268th

355

Matt BakerM210th25-2942nd01:29:02+00:32:19
269th

75

Donna AbbottF55th35-3911th01:29:08+00:32:25
270th

126

Holly DriverF56th25-2910th01:29:10+00:32:27
271st

100

Vicky GreenF57th40-448th01:29:18+00:32:35
272nd

186

Cherry OllerenshawF58th45-495th01:29:20+00:32:37
273rd

21

Chris ThundowM211st30-3434th01:29:28+00:32:45
274th

119

PETER FowlesM212nd65-692ndBroxtow Tri Club01:29:32+00:32:49
275th

72

Christopher KeenM213rd25-2943rd01:29:48+00:33:05
276th

116

DAVID WinfieldM214th40-4435th01:29:55+00:33:12
277th

203

Ian OwenM215th40-4436th01:30:03+00:33:20
278th

10

Richard WalkerM216th40-4437th01:30:07+00:33:24
279th

403

CAMILLA PrattF59th30-3413thDavid Lloyd Leeds01:31:20+00:34:37
280th

379

Yulia RavenhillF60th40-449th01:32:24+00:35:41
281st

249

Ieva SauleF61st30-3414th01:32:30+00:35:47
282nd

325

Ben SmithM217th35-3933rdPride01:32:57+00:36:14
283rd

322

Sarah HudsonF62nd45-496th01:33:02+00:36:19
284th

275

Kirsty MillsF63rd25-2911th01:33:07+00:36:24
285th

133

Vickey PetrieF64th35-3912th01:33:10+00:36:27
286th

22

Claire GebskiF65th40-4410th01:33:28+00:36:45
287th

64

Christopher HodgettsM218th50-5413th01:33:28+00:36:45
288th

63

Avis CowlingF66th50-546th01:33:32+00:36:49
289th

163

Gavin HendersonM219th45-4927th01:33:54+00:37:11
290th

67

Tracy CritchlowF67th45-497thTracy Critchlow01:33:58+00:37:15
291st

281

Sarah ShapcottF68th40-4411th01:34:12+00:37:29
292nd

192

Sophia NashF69th16-192ndBelper Ten Twenty01:34:13+00:37:30
293rd

87

Mitch SharpM220th25-2944th01:34:14+00:37:31
294th

124

Gary MorrisonM221st40-4438th01:34:25+00:37:42
295th

405

Mary BonnerF70th45-498th01:34:51+00:38:08
296th

69

Alison FlowerF71st01:34:59+00:38:16
297th

333

Fionnuala BarnesF72nd16-193rd01:35:05+00:38:22
298th

339

Rebbecca DickensF73rd20-246th01:35:06+00:38:23
299th

71

Christine ProctorF74th30-3415thCHORLTON RUNNERS01:35:07+00:38:24
300th

151

Jo ClarkeF75th30-3416thJo Clarke01:35:07+00:38:24
301st

40

Lewis CottonM222nd20-2416th01:35:16+00:38:33
302nd

141

Rachel CooperF76th01:35:32+00:38:49
303rd

197

Emma AgutterF77th40-4412th01:35:32+00:38:49
304th

68

Natasha TaylorF78th35-3913th01:35:59+00:39:16
305th

378

Team Must Tri HarderU5th20-245th01:36:00+00:39:17
306th

20

Alice StocksF79th50-547th01:36:01+00:39:18
307th

232

SIMON SaccaggiM223rd30-3435th01:36:03+00:39:20
308th

171

Lisa WallisF80th35-3914th01:36:11+00:39:28
309th

66

Tom GibsonM224th16-195th01:36:18+00:39:35
310th

318

Dorrien AllisonF81st30-3417th01:36:29+00:39:46
311st

115

David Antony SmithM225th45-4928th01:36:49+00:40:06
312nd

49

Unjulee KaradiaF82nd25-2912th01:37:01+00:40:18
313rd

50

Mark TaylorM226th40-4439th01:37:12+00:40:29
314th

351

Lorraine WallisF83rd50-548th01:37:34+00:40:51
315th

137

Tom BebbingtonM227th25-2945th01:38:07+00:41:24
316th

122

Amy BradleyF84th30-3418thRipley Running Club01:38:45+00:42:02
317th

37

Jack GreyM228th25-2946th01:38:51+00:42:08
318th

140

Kirstie GraceF85th35-3915th01:39:06+00:42:23
319th

153

Louise DaviesF86th35-3916th01:39:51+00:43:08
320th

242

Zoe JonesF87th45-499th01:39:55+00:43:12
321st

51

Simon KennedyM229th40-4440thSmalley Road Runners01:41:03+00:44:20
322nd

255

Simon BernardM230th25-2947th01:41:35+00:44:52
323rd

358

Rob PhelpsM231st01:42:22+00:45:39
324th

211

Katie LitherlandF88th25-2913th01:42:31+00:45:48
325th

101

Barry DiasM232nd40-4441st01:42:45+00:46:02
326th

262

Heather ParkesF89th20-247th01:42:57+00:46:14
327th

36

Alex GadsbyM233rd20-2417th01:43:03+00:46:20
328th

212

Katie EtheringtonF90th30-3419thDERBY TRIATHLON CLUB01:43:14+00:46:31
329th

131

Susan WilliamsF91st45-4910thASHBOURNE RUNNING CLUB01:43:20+00:46:37
330th

8

Thomas FinnM234th30-3436th01:44:01+00:47:18
331st

79

Kerry PurnellF92nd40-4413th01:44:47+00:48:04
332nd

132

Tom BriggsM235th25-2948th01:44:56+00:48:13
333rd

26

Sheila McneilF93rd55-591st01:45:05+00:48:22
334th

159

Chrissy WalkerF94th50-549th01:45:18+00:48:35
335th

328

Rhian GroundsF95th30-3420th01:45:18+00:48:35
336th

33

Lucy CowellF96th40-4414th01:45:28+00:48:45
337th

181

Alix SlaterF97th30-3421st01:46:51+00:50:08
338th

238

Tracy ThompsonF98th30-3422nd01:47:50+00:51:07
339th

47

Sophie EvansF99th25-2914th01:49:03+00:52:20
340th

85

Michele RaithbyF100th55-592nd01:49:30+00:52:47
341st

125

Hazel BurtonF101st45-4911th01:50:17+00:53:34
342nd

158

Laura Duncker-brownF102nd30-3423rd01:50:48+00:54:05
343rd

224

Natasha BingleyF103rd30-3424thnone01:50:50+00:54:07
344th

337

Susan WheatcroftF104th30-3425th01:51:06+00:54:23
345th

32

Sarah ChapmanF105th30-3426th01:56:01+00:59:18
346th

128

Leanne BurtonF106th25-2915th01:56:34+00:59:51
347th

143

Annie NobleF107th65-691st01:59:14+01:02:31
348th

209

Katie BainesF108th35-3917th02:08:04+01:11:21
349th

25

Ruth HawleyF109th35-3918th02:09:59+01:13:16
Withdrawn during race (3 in total)
-

39

Lee KellyM40-44Lee Kelly00:00:00-
-

450

David Fryer-winderM16-1900:00:00-
-

353

Mark Andrew RyderM45-49DERBY TRIATHLON CLUB00:00:00-
Started and running (2 in total)
-

150

Dave KitchenM25-2900:00:00-
-

106

Thomas HuntM20-2400:00:00-
Disqualified (1 in total)
-

219

Michael GrahamM25-2900:00:00-

This results listing includes athletes who have opted not to show their full name. This is an option in the member profile settings.

You may also be interested in...

Derby Pool Triathlon Sprint Distance 2019-09-15 07:30:00
'Staunton Harold Triathlon' Super Sprint Triathlon 2019-06-30 07:30:00
Ashby Triathlon Adults 2019-07-21 10:00:00
Erewash Triathlon Individuals 2019-08-11 08:00:00