Results breakdown for 10k @ Maxifuel Duathlon & Runs - Race 3

Splits

  • 10 kilometre Run

Race Options

Organiser

F3 EVENTS

Map

Top 3 Overall

Overall # Name Category Club
1

220

Richard OSTELLM30-34Gateshead Harriers00:36:06
2

168

Stephen BARRITTM30-3400:38:57
3

225

Alex PAPADOPOULOSM25-2900:40:34

Top 3 Ladies

Overall # Name Category Club
14

200

Anastasia KERSHAWF40-4400:48:59
17

174

Gillian CAVELLF55-59Dulwich Park Runners00:50:16
18

240

Helena SHIRLEYF45-4900:50:44

Top 3 Men

Overall # Name Category Club
1

220

Richard OSTELLM30-34Gateshead Harriers00:36:06
2

168

Stephen BARRITTM30-3400:38:57
3

225

Alex PAPADOPOULOSM25-2900:40:34

Top 3 male & female for category "30-34"

Overall # Name Category Club
1

220

Richard OSTELLM30-34Gateshead Harriers00:36:06
2

168

Stephen BARRITTM30-3400:38:57
6

217

RICHARD NOTLEYM30-3400:44:35
28

234

Katie ROSEF30-3400:54:22
33

193

Kerry HYATTF30-3400:54:50
38

236

Laura SAXBYF30-3400:56:22

Top 3 male & female for category "25-29"

Overall # Name Category Club
3

225

Alex PAPADOPOULOSM25-2900:40:34
5

176

Chris COOKM25-2900:42:57
7

219

Matthew O'NEILM25-2900:45:24
24

415

Jade ColemanF25-2900:52:42
42

170

Charlotte BREARLEYF25-2900:57:05
67

227

Charlotte PAYNEF25-2901:09:08

Top 3 male & female for category "45-49"

Overall # Name Category Club
4

241

ANDREW SHIRLEYM45-4900:40:51
9

207

SIMON MARTYNM45-4900:47:36
11

181

Gary DORMANDM45-4900:48:09
18

240

Helena SHIRLEYF45-4900:50:44
26

212

Nicky MELLINGSF45-4900:53:05
43

162

Charlotte ALLENF45-4900:57:15

Top 3 male & female for category "50-54"

Overall # Name Category Club
8

252

Keith WISHARTM50-5400:47:13
27

185

Martin HALSTEADM50-5400:53:44
29

202

Jan KINASZM50-5400:54:26
32

177

Jacquie CREEDF50-54Bearbrook00:54:49

Top 3 male & female for category "40-44"

Overall # Name Category Club
10

189

Peter HARVERSONM40-4400:47:45
14

200

Anastasia KERSHAWF40-4400:48:59
23

163

Charles ALMONDM40-4400:52:33
25

216

Clare NIELANDF40-4400:52:52
31

201

Vicky KINASZF40-4400:54:37
60

213

Paul MILLERM40-4401:07:14

Top 3 male & female for category "35-39"

Overall # Name Category Club
15

190

Steve HENNESSYM35-3900:49:12
34

249

Abbi WatsonF35-3900:55:30
36

228

Nikki PHILLIPSF35-3900:55:59
46

214

Maryann MORRISF35-3900:58:14

Top 3 male & female for category "55-59"

Overall # Name Category Club
17

174

Gillian CAVELLF55-59Dulwich Park Runners00:50:16
30

208

Steve MathiesonM55-59Bearbrook Running Club00:54:30

Top 3 male & female for category "60-64"

Overall # Name Category Club
20

199

LESLEY KERNAGHANF60-64BERKSHIRE TRI SQUAD00:51:46
50

175

Martin CHAMBERSM60-6401:00:21

Top 3 male & female for category ""

Overall # Name Category Club
21

247

Matthew TEBBITM00:51:57

Top 3 male & female for category "20-24"

Overall # Name Category Club
49

209

Beth MCCORDF20-2400:59:20
57

221

Ben OSTELLM20-2401:05:10
66

197

Sara Jane JONESF20-2401:08:52

Top 3 male & female for category "16-19"

Overall # Name Category Club
70

195

Rebecca JAYNE-COUPEF16-1901:12:01