Wistow 10K 2017

Oct
29
2017

Splits

  • 10 kilometre Run

    — ''

Race Options

Entry Details

Athlete places300
Age range18 - 99
Per entrant£16.00
Affiliation Discount£2.00

Race entry is sold out..

Map

10K Road Race

Running | 2017-10-29 11:00am
1 viewed last hour.

Wistow 10k is a flat road race ideal for PB seekers, those looking to progress from a summer 5k Race for Life run and those recovering from an Autumn marathon.

Jubilee Hall, Wistow, Selby, North Yorkshire, YO8 3YP

Start time 11:00

Entry Details

Athlete places300
Age range18 - 99
Per entrant£16.00
Affiliation Discount£2.00

Race entry is sold out..

All Race Results

Gender

Jump to bib

Pos#NameCatClubChip TimeFinish Time
Finished (256 in total)
1st

234

Rob ScottM1stSEN1stRICHMOND & ZETLAND HARRIERS00:32:3600:32:37-
2nd

120

John HobbsM2ndSEN2ndValley Striders00:32:3600:32:38-
3rd

198

Franco PardiniM3rdSEN3rdRoundhay Runners00:34:1800:34:18+00:01:42
4th

145

Ben JonesM4thSEN4thWORCESTER AC00:34:3500:34:35+00:01:59
5th

113

David HerdsmanM5thSEN5thValley Striders00:34:5100:34:52+00:02:15
6th

114

RICHARD THOMAS HerringtonM6thSEN6thSt Theresas AC00:35:3700:35:37+00:03:01
7th

244

David SmithersM7thV401stYork Knavesmire Harriers00:35:3600:35:38+00:03:00
8th

182

Steve MiddletonM8thV402ndRICHMOND & ZETLAND HARRIERS00:36:0800:36:10+00:03:32
9th

133

Chris HunterM9thV403rdWAKEFIELD HARRIERS00:36:2200:36:22+00:03:46
10th

92

Mark ForrestM10thV501stRICHMOND & ZETLAND HARRIERS00:36:4500:36:47+00:04:09
11th

9

Pete BakerM11thV404thCITY OF HULL AC00:36:5000:36:54+00:04:14
12th

77

Lee DaviesM12thV405thRICHMOND & ZETLAND HARRIERS00:37:0100:37:03+00:04:25
13th

155

Joshua LincolnM13thSEN7thRichmond and zetland harriers00:37:4200:37:45+00:05:06
14th

185

James MorrisM14thV406thDEWSBURY ROADRUNNERS00:37:5400:37:55+00:05:18
15th

251

Kevin SummersM15thSEN8thn/a00:38:2300:38:27+00:05:47
16th

103

Martin HallM16thV502ndspenborough00:38:3500:38:37+00:05:59
17th

213

Martin PlaceM17thV503rdnone00:38:4200:38:45+00:06:06
18th

203

Simon Michael PartridgeM18thV407thYORK POSTAL HARRIERS00:38:5100:38:55+00:06:15
19th

277

Geoff Webber-crossM19thSEN9thCHAPEL ALLERTON00:39:2400:39:24+00:06:48
20th

291

STEVEN WorthM20thSEN10thPOCKLINGTON RUNNERS00:39:2500:39:27+00:06:49
21st

173

Simon MatsonM21stV408thYorkshire Wolds Runners00:39:4600:39:48+00:07:10
22nd

300

David YoungerM22ndSEN11thn/a00:39:4600:39:50+00:07:10
23rd

10

DARREN BallM23rdV504thPOCKLINGTON RUNNERS00:39:4900:39:52+00:07:13
24th

255

Nicholas TateM24thSEN12thSelby Striders00:39:5400:39:59+00:07:18
25th

56

Trevor CloughM25thV505thLeeds City AC00:39:5700:40:00+00:07:21
26th

65

Jonathan CorkeM26thV409thWetherby Runners AC00:40:1800:40:20+00:07:42
27th

11

Steve David BarberM27thSEN13thDANUM HARRIERS00:40:2300:40:24+00:07:47
28th

177

KEVIN McmullanM28thV4010thValley Striders00:40:2900:40:34+00:07:53
29th

129

Martin HorburyM29thV506thSt Theresas athletics club00:40:3500:40:40+00:07:59
30th

191

Paul MurgatroydM30thV507thSouth Leeds Lakers00:40:3800:40:41+00:08:02
31st

63

Gary CooperM31stV4011thnone00:40:5400:40:57+00:08:18
32nd

287

Steven WoodsM32ndV508thSouth Leeds Lakers Running club00:40:5800:41:01+00:08:22
33rd

109

Paul John HatfieldM33rdSEN14thYORK POSTAL HARRIERS00:41:1100:41:15+00:08:35
34th

134

Sarah HunterF1stSEN1stACKWORTH ROAD RUNNERS00:41:3200:41:35+00:08:56
35th

171

Ian MartinM34thV509thYork Triathlon Club00:41:5100:41:57+00:09:15
36th

217

MIKE PullonM35thV5010thPOCKLINGTON RUNNERS00:41:5100:41:57+00:09:15
37th

226

Karl RobertsM36thV4012thnone00:42:0300:42:14+00:09:27
38th

176

Paul McgreevyM37thV4013thSt Theresas AC00:42:1400:42:19+00:09:38
39th

252

Shaun SumnerM38thSEN15thnone00:42:1800:42:32+00:09:42
40th

86

Chris DugherM39thV4014thSelby Striders00:42:3100:42:37+00:09:55
41st

60

David CohenM40thSEN16thSt Theresas A.C.00:42:4400:42:50+00:10:08
42nd

90

Dean FieldingM41stSEN17thLeeds City AC00:42:5500:42:57+00:10:19
43rd

80

Mark Paul DelaneyM42ndV5011thBaildon Runners00:42:5700:43:01+00:10:21
44th

8

Daniel AyresM43rdV4015thnone00:43:0600:43:12+00:10:30
45th

97

Christopher GillM44thV70+1stSt Theresas00:43:4900:43:54+00:11:13
46th

207

Chris PearsonM45thV4016thRothwell Harriers00:43:5600:44:00+00:11:20
47th

253

Leroy SuttonM46thV601stValley Striders00:43:5400:44:00+00:11:18
48th

278

Jim WheldonM47thV602ndBaildon Runners00:44:0300:44:08+00:11:27
49th

88

Carl Alan FarrowM48thV5012thnone00:44:1200:44:15+00:11:36
50th

290

Matthew WorsmanM49thSEN18thnone00:44:2100:44:26+00:11:45
51st

271

Peter WardM50thV4017thholmfirth00:44:2700:44:34+00:11:51
52nd

156

Judy Tao LiuF2ndV401stSt Theresas AC00:44:3400:44:35+00:11:58
53rd

229

Stephen RuddockM51stV5013thn/a00:44:3100:44:43+00:11:55
54th

202

James David ParryM52ndV4018thn/a00:44:4400:44:44+00:12:08
55th

4

Christopher Douglas Frank AmorM53rdSEN19thnone00:44:3000:44:46+00:11:54
56th

73

Andy CullenM54thV4019thSt Theresas AC00:44:5000:44:55+00:12:14
57th

96

Darren GillM55thV4020thACKWORTH ROAD RUNNERS00:45:2200:45:24+00:12:46
58th

36

Roger BurkillM56thV5014thSouth Leeds Lakers00:45:1800:45:26+00:12:42
59th

285

Mark WilsonM57thV4021st00:45:2400:45:33+00:12:48
60th

180

David MellorM58thV4022ndSt Theresas AC00:45:3500:45:39+00:12:59
61st

22

Paul BennettM59thSEN20thSelby Striders00:45:4100:45:44+00:13:05
62nd

275

Jonathan WebbM60thV4023rdnone00:45:3900:45:47+00:13:03
63rd

44

Christopher ByrneM61stSEN21stDewsbury Road Runners00:45:3200:45:48+00:12:56
64th

201

Karen Louise ParryF3rdV402ndn/a00:45:4000:45:49+00:13:04
65th

67

Sue CrabtreeF4thV403rdSt Theresa's AC00:45:4600:45:52+00:13:10
66th

94

Daniel GauntM62ndSEN22ndSt Theresas AC00:45:5700:45:57+00:13:21
67th

2

William AllanM63rdV70+2ndTadcaster Harriers00:45:5400:46:00+00:13:18
68th

150

Malcolm LaveryM64thV5015thSt Theresas AC00:45:5500:46:04+00:13:19
69th

254

Mark SwindenM65thV603rdTadcaster Harriers00:46:0600:46:15+00:13:30
70th

174

Paul MaunouryM66thV5016thn/a00:46:1100:46:16+00:13:35
71st

157

Geoff LodgeM67thV5017thWetherby Runners00:46:1600:46:19+00:13:40
72nd

52

edward alan ClarkM68thV4024thSelby Rugby Club00:46:1400:46:27+00:13:38
73rd

169

Alan MarshallM69thV5018thSelby Striders00:46:3500:46:39+00:13:59
74th

298

Naomi YouelF5thV404thNaomi Youel00:46:3500:46:39+00:13:59
75th

29

Jonathan Mark BoyleM70thV5019thYork Knavesmire Harriers00:46:4600:46:46+00:14:10
76th

82

Graham DinsdaleM71stV5020thGraham Dinsdale00:46:4700:46:58+00:14:11
77th

50

Kevin ChippendaleM72ndV604thKevin Chippendale00:47:0500:47:14+00:14:29
78th

299

Peter YoungM73rdV4025thUnattached00:47:1000:47:21+00:14:34
79th

247

James SpencerM74thSEN23rdJames Spencer00:47:2000:47:27+00:14:44
80th

190

David MullaneyM75thV5021stTadcaster Harriers00:47:2200:47:31+00:14:46
81st

160

Richard LundM76thV4026thBaildon Runners00:47:1400:47:37+00:14:38
82nd

20

Brian BeislyM77thV605thSelby Striders00:47:3700:47:43+00:15:01
83rd

19

Richard BeckettM78thV4027thSelby Striders00:47:3500:47:53+00:14:59
84th

127

Gaz HoltomM79thV5022ndSouth Leeds Lakers00:47:4400:47:56+00:15:08
85th

183

Marion MilnesF6thV501stUnattached00:47:5900:48:07+00:15:23
86th

259

Sue TindallF7thV405thTadcaster Harriers00:48:1100:48:19+00:15:35
87th

172

Peter MartinM80thV5023rdWakefield Triathlon Club00:48:2500:48:38+00:15:49
88th

34

David BrunyardM81stSEN24thSelby Striders00:48:3200:48:39+00:15:56
89th

43

Dom ByrneM82ndSEN25thDom00:48:2700:48:43+00:15:51
90th

53

Tillie ClarkF8thSEN2ndSt Theresas AC00:48:4800:48:53+00:16:12
91st

79

John DawsonM83rdSEN26thSelby Striders00:48:5500:48:55+00:16:19
92nd

224

Lindsey ReynoldsF9thV406thSt Theresas Athletic Club00:48:5300:49:01+00:16:17
93rd

84

erwin DorlandM84thV5024thYork Acorn00:48:4800:49:02+00:16:12
94th

38

Andy ButcherM85thV5025thThirsk & Sowerby Harriers00:48:5800:49:04+00:16:22
95th

270

Sarah Louise WalshF10thSEN3rdn/a00:49:0300:49:09+00:16:27
96th

222

Liz ReddingtonF11thV502ndVALLEY STRIDERS AC00:49:0300:49:10+00:16:27
97th

262

Emma TuneF12thSEN4thGoole Viking Striders00:49:0900:49:13+00:16:33
98th

282

James Bentley WilliamsonM86thSEN27thGoole Viking Striders00:49:1300:49:13+00:16:37
99th

211

Emma PlaceF13thSEN5thnone00:49:1100:49:15+00:16:35
100th

64

Ian CopleyM87thV5026thBarnsley AC00:49:1100:49:17+00:16:35
101st

138

Bob JacksonM88thV606thValley Striders00:49:1700:49:24+00:16:41
102nd

268

David WaiteM89thV5027thStainland Lions Running Club00:49:3300:49:41+00:16:57
103rd

33

Richard Arthur BromleyM90thV607thDursley Running Club00:49:3200:49:48+00:16:56
104th

148

Tracy Ann LacyF14thV503rdSelby Striders00:49:4300:49:55+00:17:07
105th

158

Joanne LoftusF15thV407thSt Theresas AC00:49:4900:49:57+00:17:13
106th

18

Robert BayleyM91stV4028thSweatshop Running Community00:49:5500:50:05+00:17:19
107th

260

MICHAEL TinkerM92ndV608thVALLEY STRIDERS AC00:50:1400:50:21+00:17:38
108th

231

Tony RuddockM93rdV5028thTony Ruddock00:50:1700:50:24+00:17:41
109th

245

Andrew John SnowballM94thV5029thPOCKLINGTON RUNNERS00:50:1000:50:27+00:17:34
110th

276

Vicky WebbF16thV408thnone00:50:1900:50:27+00:17:43
111st

111

Tim HeneghanM95thV5030thSelby Striders00:50:0600:50:30+00:17:30
112nd

269

Diane WaiteF17thV504thStainland Lions Running Club00:50:2400:50:30+00:17:48
113rd

42

Donna ByrneF18thV409thDewsbury Road Runners00:50:2200:50:37+00:17:46
114th

168

Sarah MannF19thSEN6thValley Striders00:50:3400:50:42+00:17:58
115th

76

Nicolas DaudetM96thV4029thACKWORTH ROAD RUNNERS00:50:2800:50:45+00:17:52
116th

294

Tracey YarsleyF20thV4010thTracey Yarsley00:50:3800:50:47+00:18:02
117th

23

Chris BerryM97thV5031stSt Theresa's AC00:50:4600:50:52+00:18:10
118th

95

Kelly GillF21stV4011thACKWORTH ROAD RUNNERS00:50:4800:50:54+00:18:12
119th

117

Wendy HigginsF22ndV505thSt Theresa00:50:5400:51:02+00:18:18
120th

230

Anita RuddockF23rdV506thn/a00:50:5000:51:02+00:18:14
121st

89

Helen FentonF24thV507thSt Theresas AC00:50:5800:51:06+00:18:22
122nd

258

Claire ThorntonF25thSEN7thMethley Striders00:50:5600:51:08+00:18:20
123rd

75

stephen DanielM98thV4030thEasingwold Running Club00:51:0700:51:14+00:18:31
124th

233

Jon SchofieldM99thSEN28thMethley Striders00:51:2500:51:25+00:18:49
125th

279

Vicky Marion WhitehurstF26thSEN8thSouth Leeds Lakers00:51:1400:51:25+00:18:38
126th

69

Robin CrewesM100thSEN29thRobin Crewes00:51:1300:51:30+00:18:37
127th

196

Debbie NorrisF27thV4012thDewsbury Road Runners00:51:2000:51:31+00:18:44
128th

46

Paul Andrew CallaghanM101stV4031stSelby Striders00:51:0900:51:34+00:18:33
128th

46

Paul BakerM101stSEN30thSelby Striders00:51:0900:51:34+00:18:33
129th

153

Alex LewryM102ndSEN31stYork Acorn Running Club00:51:5000:52:03+00:19:14
130th

248

Paul StokesM103rdV4031stVALLEY STRIDERS AC00:51:5400:52:10+00:19:18
131st

122

Tracey HoldenF28thV4013thPOCKLINGTON RUNNERS00:51:5500:52:13+00:19:19
132nd

195

Michelle Marie NewtonF29thSEN9thNA00:52:1500:52:21+00:19:39
133rd

200

Ann ParryF30thV4014thnone00:52:1800:52:21+00:19:42
134th

216

Gavin PriestleyM104thSEN32ndSelby Striders00:52:1400:52:21+00:19:38
135th

297

David YeomansM105thV609thDavid Yeomans00:52:1700:52:31+00:19:41
136th

51

Gill ChippendaleF31stV601stGill Chippendale00:52:2700:52:35+00:19:51
137th

295

Jeffery Peter YatesM106thSEN33rdunaffiliated00:52:2200:52:40+00:19:46
138th

242

charlotte SmithF32ndSEN10thACKWORTH ROAD RUNNERS00:52:3400:52:45+00:19:58
139th

16

Rob BarlowM107thV4032ndnone00:52:4800:52:58+00:20:12
140th

239

Anna SharrottF33rdSEN11thAnna Sharrott00:52:5000:52:58+00:20:14
141st

241

Michelle SmaleF34thV508thSt Theresas AC00:53:1500:53:23+00:20:39
142nd

219

Mark RamskillM108thV4033rdWakefield Triathlon Club00:53:1800:53:25+00:20:42
143rd

236

Scott SharlotteM109thSEN34thNON00:53:1700:53:32+00:20:41
144th

123

Adrian HoldenM110thV5032ndPOCKLINGTON RUNNERS00:53:2400:53:41+00:20:48
145th

165

Marzena MakowskaF35thSEN12thMarzena Makowska00:53:2800:53:48+00:20:52
146th

166

Piotr MakowskiM111stSEN35thnone00:53:2800:53:48+00:20:52
147th

14

Julie Frances BarkerF36thV4015thGoole Viking Striders00:53:4100:53:51+00:21:05
148th

209

Geoff PerigoM112ndV6010thBaildon Runners00:53:4800:54:00+00:21:12
149th

116

Paula Marie HesterF37thSEN13thSt Theresas athletics club00:53:5400:54:06+00:21:18
150th

149

Lesley LaveryF38thV4016thSt Theresas AC00:54:0900:54:17+00:21:33
151st

141

Chris JessopM113rdSEN36thnone00:54:1000:54:31+00:21:34
152nd

264

Pauline UnderwoodF39thV4017thMethley Striders00:54:2400:54:37+00:21:48
153rd

81

Guy DethridgeM114thV5033rdnone00:54:2800:54:42+00:21:52
154th

256

Kathryn Anne TaylorF40thV602ndPOCKLINGTON RUNNERS00:54:2700:54:42+00:21:51
155th

192

Wendy MurgatroydF41stV509thSouth Leeds Lakers00:54:3600:54:47+00:22:00
156th

162

Tracy MacinnesF42ndV4018th.00:54:3900:54:54+00:22:03
157th

296

Jo YendellF43rdV5010thSelby Striders00:54:5200:55:03+00:22:16
158th

154

philippa LightowlerF44thSEN14thnone00:54:5500:55:15+00:22:19
159th

189

gary MoxonM115thV5034thPONTEFRACT ATHLETICS CLUB00:54:5800:55:15+00:22:22
160th

220

Steph RamskillF45thV4019thSweatshop00:55:1100:55:19+00:22:35
161st

126

Joanne HollandF46thV4020thSt Theresas AC00:55:1000:55:20+00:22:34
162nd

135

Kaye HuntingtonF47thV4021stLion fitness00:55:0300:55:21+00:22:27
163rd

197

Wendy OrmsbyF48thV5011thSelby Striders00:55:1100:55:21+00:22:35
164th

188

jackie MoxonF49thV5012thMethley Striders00:55:0800:55:24+00:22:32
165th

107

Lyndsey HarrisF50thSEN15thNON00:55:1700:55:31+00:22:41
166th

265

Nicki VincentF51stV4022ndnone00:55:1600:55:35+00:22:40
167th

218

JANE ELIZABETH RamsdenF52ndV5013thDEWSBURY ROADRUNNERS00:55:2900:55:39+00:22:53
168th

21

Lisa Belford-mcdowellF53rdV4023rdSt Theresas athletics club00:55:3200:55:43+00:22:56
169th

30

Gaynor BrennanF54thV4024thSRC Castleford00:55:2600:55:44+00:22:50
170th

31

Geoff BrennanM116thV4034thSRC Castleford00:55:2500:55:44+00:22:49
171st

139

Natalie Louise JacksonF55thSEN16thSelby Striders00:55:3800:55:49+00:23:02
172nd

205

Nuzhat ParveenF56thSEN17thSelby Striders00:55:4600:55:57+00:23:10
173rd

70

Katy CrombieF57thSEN18thnone00:55:5300:56:04+00:23:17
174th

289

Christopher WordsworthM117thV4035thThirsk & Sowerby Harriers00:55:5800:56:05+00:23:22
175th

74

Sarah DaleF58thSEN19thnone00:55:5300:56:06+00:23:17
176th

225

Jennifer Ann RobertsF59thSEN20thChapel Allerton Runners00:55:5100:56:07+00:23:15
177th

99

Stacey GoodyearF60thV4025thSt Theresas athletics club00:56:0000:56:13+00:23:24
178th

137

Daryl JacksonM118thV5035thSweatshop castleford00:56:0600:56:16+00:23:30
179th

235

Penny SettleF61stV4026thnone00:55:5900:56:18+00:23:23
180th

87

Heather Margaret EllisF62ndV4027thDEWSBURY ROADRUNNERS00:56:1600:56:27+00:23:40
181st

140

Gail Adele JamiesonF63rdV4028thTadcaster Harriers00:56:2800:56:38+00:23:52
182nd

194

Gillian Leigh NairnF64thSEN21stn/a00:57:0300:57:17+00:24:27
183rd

83

Victoria DoddsF65thSEN22ndnone00:57:0400:57:21+00:24:28
184th

115

ashley HeslinF66thSEN23rdChapel Allerton Runners00:57:0500:57:21+00:24:29
185th

175

Angela Marie MayF67thV4029thWest Hull Ladies00:57:0700:57:27+00:24:31
186th

215

Stephen Mark Collins PrattM119thV4036thnone00:57:2100:57:38+00:24:45
187th

91

LYNN FletcherF68thV603rdSt.Theresas00:57:3900:57:51+00:25:03
188th

5

Graham Stuart ArgentM120thV5036thSelby Striders00:57:5800:58:07+00:25:22
189th

78

Carolyn DavyF69thV4030thnone00:58:0400:58:25+00:25:28
190th

237

Amy SharpF70thSEN24thnone00:58:2500:58:32+00:25:49
191st

288

Elizabeth WordsworthF71stV4031stThirsk & Sowerby Harriers00:58:3800:58:44+00:26:02
192nd

39

alison ButcherF72ndV5014thThirsk & Sowerby Harriers00:58:4600:58:54+00:26:10
193rd

100

kerry GraydonF73rdSEN25thRedcar Running Club00:58:4400:58:59+00:26:08
194th

193

Grant Johnathan NairnM121stSEN37thn/a00:58:5000:59:05+00:26:14
195th

119

Alison HillF74thV4032ndSt Theresas A.C00:58:5900:59:12+00:26:23
196th

110

Helen HaywoodF75thV4033rdnone00:59:0600:59:21+00:26:30
197th

284

John Mark WillisM122ndSEN38thSelby Striders00:59:0300:59:22+00:26:27
198th

47

Linda Mary CareyF76thV5015thBaildon Runners00:59:2200:59:44+00:26:46
199th

261

Rachel Louise TrawallyF77thSEN26thSt Theresas AC00:59:5000:59:58+00:27:14
200th

283

Sarah Louise WillisF78thSEN27thBaildon Runners00:59:3800:59:59+00:27:02
201st

240

ARCHIE SissonsM123rdV5037thnone00:59:5001:00:08+00:27:14
202nd

61

Laura Joanne Pratt CollinsF79thSEN28thSelby Striders01:00:0701:00:24+00:27:31
203rd

132

Lindsey HugillF80thV4034thSelby Striders01:00:1401:00:24+00:27:38
204th

1

Jannette AbbishawF81stV4035thn/a01:00:2401:00:44+00:27:48
205th

93

Andrew GardnerM124thV6011thSt Theresas A C01:00:3601:00:47+00:28:00
206th

293

Jane Elizabeth WrightF82ndV5016thNA01:00:4501:01:02+00:28:09
207th

167

Chris MaltbyM125thV6012thSt Theresas AC01:00:4601:01:03+00:28:10
208th

228

Siobhan RowlandF83rdSEN29th01:00:4301:01:03+00:28:07
209th

17

Deborah BatemanF84thV5017thMethley Striders01:00:5301:01:07+00:28:17
210th

152

Kim LeesF85thV5018thKim Lees01:01:0101:01:14+00:28:25
211st

286

Jemima WongF86thSEN30thnone01:01:0901:01:29+00:28:33
212nd

187

Andrea MoultonF87thV5019thLion fitness01:01:3001:01:48+00:28:54
213rd

101

Dawn Susan GreavesF88thV4036thDewsbury Road Runners01:02:1701:02:27+00:29:41
214th

186

Derek MosbyM126thV6013thMethley Striders01:02:1501:02:29+00:29:39
215th

210

Tracey PiperF89thSEN31stSt Theresa Athletic Club01:02:2901:02:44+00:29:53
216th

7

Elizabeth AtkinsonF90thSEN32ndSt Theresas A.C.01:02:2901:02:45+00:29:53
217th

62

Clare CooperF91stV4037thSt Theresas AC01:02:5901:03:13+00:30:23
218th

143

Asha JohnsonF92ndSEN33rdn/a01:03:0001:03:13+00:30:24
219th

144

Laura JonesF93rdSEN34thn/a01:02:5901:03:13+00:30:23
220th

159

Shaun Patrick LoftusM127thV5038thSt Theresas AC01:02:5901:03:13+00:30:23
221st

45

Sarah Jane CairnsF94thV4038thSarah Cairns01:03:1301:03:23+00:30:37
222nd

212

Rachel PlaceF95thV5020thnone01:03:1501:03:29+00:30:39
223rd

25

Catherine BlytheF96thSEN35thGoole Viking Striders01:03:4201:04:03+00:31:06
224th

59

maureen CoffeyF97thV604thValley Striders01:04:0401:04:14+00:31:28
225th

85

BEVERLEY DraperF98thV4039thnot applicable01:03:5601:04:17+00:31:20
226th

15

Allison Jayne BarlowF99thV4040thnone01:04:0701:04:21+00:31:31
227th

118

Catherine HigginsF100thV4041stDewsbury Road Runners01:04:4001:04:51+00:32:04
228th

12

Ken BarberM128thV6014thAskern running club01:05:2701:05:40+00:32:51
229th

105

Pauline HardmanF101stV70+1stSt Theresas01:06:3101:06:40+00:33:55
230th

184

Jo MilsomF102ndV4042ndBaildon Runners01:06:5701:07:06+00:34:21
231st

232

Neil RussellM129thV6015thSelby Striders01:07:3401:07:55+00:34:58
232nd

32

Paul BrockbankM130thV4037th01:07:4101:07:58+00:35:05
233rd

263

Nicola TurnerF103rdV4043rd01:07:4501:08:02+00:35:09
234th

250

Jeanette Marie SullivanF104thV5021stSelby Striders01:07:4701:08:07+00:35:11
235th

163

Angus MacinnesM131stV5039th.01:08:1901:08:37+00:35:43
236th

37

Gemma BurtonF105thV4044thnone01:08:2401:08:43+00:35:48
237th

35

Megan BrunyardF106thSEN36thSelby Striders01:08:3201:08:46+00:35:56
238th

280

Sarah WilcockF107thV4045thGet Running Selby01:08:3301:08:46+00:35:57
239th

161

Lynsey LyonF108thV4046thSt. Theresas Athletics Club01:08:4401:08:55+00:36:08
240th

58

Ian CodlingM132ndV70+3rdTHIRSK AND SOWERBY HARRIERS01:09:0201:09:09+00:36:26
241st

48

Dot Mary CarrF109thV70+2ndUnattached01:09:1601:09:25+00:36:40
242nd

136

Emma JacksonF110thSEN37thSweatshop castleford01:09:2101:09:42+00:36:45
243rd

170

Jan MarshallF111stV5022ndJan Marshall01:09:5601:10:18+00:37:20
244th

147

Nicola KirkF112ndSEN38thMethley Striders01:10:3301:10:46+00:37:57
245th

181

Josie MellorF113rdV4047thn/a01:10:4801:11:09+00:38:12
246th

54

Kathryn ClarkF114thV5023rdWakefield Triathlon Club01:11:0601:11:29+00:38:30
247th

6

Amanda AstburyF115thV4048thPontefract01:11:2801:11:41+00:38:52
248th

274

Lesley WbitrF116thV5024thPontefract01:11:2801:11:41+00:38:52
249th

104

Geoffrey HardmanM133rdV70+4thSt Theresas01:12:1201:12:28+00:39:36
250th

24

Jo BlackburnF117thV4049thLion fitness01:13:2701:13:45+00:40:51
251st

108

Kimberly HarveyF118thV4050thSt Theresas Athletic Club01:14:3701:14:52+00:42:01
252nd

41

Kayleigh ButterfieldF119thSEN39thSt Theresas AC01:14:5801:15:11+00:42:22
253rd

40

Sharon ButterfieldF120thV5025thSt Theresas AC01:15:0201:15:16+00:42:26
254th

204

melissa PartridgeF121stV4051stYORK POSTAL HARRIERS01:15:0601:15:19+00:42:30
255th

57

Marian CodlingF122ndV70+3rdTHIRSK AND SOWERBY HARRIERS01:16:0701:16:15+00:43:31
DNF (1 in total)
-

55

Sarah CloughFV40Methley Striders00:00:0000:00:00-

You may also be interested in...

National Primary & Year 7 Cross Country Final incorporating Leicestershire & Rutland Primary Schools County Championships Year 3 Girls 2019-03-23 10:45:00
Cannock Rotary 10K 10K Distance 2018-11-18 11:00:00
Knowle Fun Run 5K Run 2019-05-19 10:00:00
Skegness 10K 10 K Run 2018-12-02 10:00:00