Aldridge 10k 2018

Jun
10
2018

Splits

  • 10 kilometre Run
  • 10 kilometre Run

Race Options

Entry Details

Athlete places500
Age range15 - 99
per entrant£15.00
Affiliation Discount£2.00

Race entry is sold out..

Map

10km Road Race

Running | 2018-06-10 10:30am
1 viewed last hour.

Entry Details

Athlete places500
Age range15 - 99
per entrant£15.00
Affiliation Discount£2.00

Race entry is sold out..

All Race Results

Gender

Jump to bib

Pos#NameCatClubChip TimeFinish Time
Finished (437 in total)
1st

204

Paul WardM1stSEN1sttelford athletics club00:34:0100:34:02-
2nd

272

Dean BateM2ndSEN2ndTIPTON HARRIERS00:35:0900:35:10+00:01:08
3rd

331

BARRY LloydM3rdSEN3rdroyal sutton coldfield athletics clubs00:36:3000:36:31+00:02:29
4th

374

KEVIN LoundesM4thSEN4thChase Harriers00:36:3900:36:40+00:02:38
5th

407

Richard BravingtonM5thSEN5thLichfield Running Club00:36:4500:36:46+00:02:44
6th

316

Oliver ShepherdM6thSEN6th00:36:5100:36:53+00:02:50
7th

293

ASHLEY FawkeM7thSEN7thBRAT00:37:1700:37:19+00:03:16
8th

330

Nathan Michael WarrenM8thSEN8thBRAT00:37:2600:37:28+00:03:25
9th

409

JON WolfeM9thV401stLichfield Running Club00:37:5000:37:52+00:03:49
10th

397

MICHAEL MorleyM10thV501stBIRCHFIELD HARRIERS00:38:0000:38:02+00:03:59
11th

436

Gordon WalkerM11thV402ndSE Fitness00:38:2200:38:24+00:04:21
12th

8

Daniel HurleyM12thSEN9thLichfield Running Club00:38:5100:38:54+00:04:50
13th

195

Liam BusbyM13thSEN10thBurnham Joggers00:39:0000:39:03+00:04:59
14th

238

Adam SmithM14thSEN11th00:39:0600:39:13+00:05:05
15th

115

Mark Paul RickardsM15thSEN12thRSCAC00:39:1500:39:16+00:05:14
16th

480

Adam WildbloodM16thSEN13thUK RUN CHAT00:39:1400:39:18+00:05:13
17th

452

Richard NaylorM17thV451stSNEYD STRIDERS00:39:1400:39:19+00:05:13
18th

437

Tom NealM18thV452ndSE Fitness00:39:2500:39:26+00:05:24
19th

285

ANDY YuM19thSEN14th00:39:2500:39:27+00:05:24
20th

135

Simon John RhodesM20thV403rdBIRCHFIELD HARRIERS00:39:5200:39:54+00:05:51
21st

289

Richard WrightM21stV404th00:40:0900:40:11+00:06:08
22nd

125

DANIEL ChappellM22ndSEN15th00:40:1000:40:11+00:06:09
23rd

393

Carli BaldwinF1stSEN1stBIRCHFIELD HARRIERS00:40:2400:40:26+00:06:23
24th

474

STEVEN DarbyM23rdSEN16thThe Yellow Army00:40:5100:40:52+00:06:50
25th

222

Mark SmithM24thV502nd00:40:5400:40:57+00:06:53
26th

482

owen DaviesM25thSEN17thLichfield Running Club00:41:2500:41:30+00:07:24
27th

183

Stephen Keith MorganM26thSEN18th00:41:2700:41:30+00:07:26
28th

76

daniel james DayM27thSEN19th00:41:5500:41:56+00:07:54
29th

369

Lewis ComminsM28thSEN20thwolverhampton & bilston00:41:5100:41:57+00:07:50
30th

158

Andrew David CooperM29thV453rd00:42:0000:42:11+00:07:59
31st

50

Gary NealM30thSEN21stLawley running club00:42:0500:42:15+00:08:04
32nd

323

Hector ParraM31stSEN22ndBADGERS00:42:2600:42:29+00:08:25
33rd

443

Sam HallM32ndSEN23rdtelford athletics club00:42:3400:42:36+00:08:33
34th

98

Matt WardM33rdSEN24th00:42:4000:42:43+00:08:39
35th

388

Jamie Paul GrahamM34thSEN25thKINGS HEATH RUNNING CLUB00:42:5500:42:56+00:08:54
36th

134

Stephen Michael AmsdenM35thV454th00:43:0900:43:11+00:09:08
37th

476

Peter LittleM36thV455thThree Counties Runing Club00:43:1000:43:13+00:09:09
38th

477

Mike SheltonM37thV405thpeel road runner00:43:2300:43:28+00:09:22
39th

141

Adrian CockayneM38thV406th00:43:2600:43:32+00:09:25
40th

376

LOUISA DavidsonF2ndSEN2ndBIRCHFIELD HARRIERS00:43:3600:43:36+00:09:35
41st

444

Oliver CrossM39thSEN26thSNEYD STRIDERS00:43:3800:43:40+00:09:37
42nd

220

JAMES CoombesM40thSEN27thLichfield Running Club00:43:5500:43:57+00:09:54
43rd

236

Phil SutcliffeM41stV551stLichfield Running Club00:44:1600:44:20+00:10:15
44th

73

BARRY NichollsM42ndV456thShabbarunners00:44:1700:44:21+00:10:16
45th

75

Steven JulianM43rdSEN28thBIRCHFIELD HARRIERS00:44:2000:44:22+00:10:19
46th

137

Sarah HaymanF3rdSEN3rdLichfield Running Club00:44:2400:44:27+00:10:23
47th

49

Scott Peter StokesM44thSEN29th00:44:3400:44:38+00:10:33
48th

153

Graham WildgooseM45thV552ndDudley Kingswinford RC00:44:4600:44:50+00:10:45
49th

247

Keith BoxleyM46thV503rdBIRCHFIELD HARRIERS00:44:5700:45:00+00:10:56
50th

460

Matthew DoyleM47thSEN30thSNEYD STRIDERS00:45:0800:45:10+00:11:07
51st

65

NEIL CroftM48thSEN31st00:44:4900:45:10+00:10:48
52nd

370

Joanne PalmerF4thV401stLichfield Running Club00:45:2500:45:29+00:11:24
53rd

146

Dave EvittsM49thSEN32nd00:45:2900:45:31+00:11:28
54th

481

PETER PaprckaM50thV407thMassey Ferguson RC00:45:4200:45:49+00:11:41
55th

15

Rob TaylorM51stSEN33rdChase Water Runners00:45:4100:46:02+00:11:40
56th

284

martin RussellM52ndV457th00:45:5700:46:03+00:11:56
57th

453

Adam SpellacyM53rdSEN34thTIPTON HARRIERS00:45:5800:46:03+00:11:57
58th

333

Thomas LloydM54thSEN35thRoyal Sutton Coldfield Athletics Club00:46:1100:46:15+00:12:10
59th

129

Ian WinwoodM55thV458thChase Water Runners00:45:5800:46:16+00:11:57
60th

429

Anthony Stephen StoneM56thSEN36thRoyal Sutton Coldfield Athletic Club00:45:5600:46:18+00:11:55
61st

440

Shaun WilemanM57thSEN37thSEDGLEY STRIDERS00:46:1200:46:18+00:12:11
62nd

312

Henry BallM58thSEN38th00:46:0800:46:20+00:12:07
63rd

299

NEIL LloydM59thV408thBIRCHFIELD HARRIERS00:46:2000:46:20+00:12:19
64th

44

Sarah Louise TravisF5thSEN4thBIRCHFIELD HARRIERS00:46:1800:46:23+00:12:17
65th

485

Simon BullM60thSEN39thWarley Wasps Triathlon and Running club00:46:2200:46:26+00:12:21
66th

240

Owen HillM61stSEN40th00:46:1200:46:28+00:12:11
67th

84

CHRISTOPHER Pinson-bradleyM62ndV459thSNEYD STRIDERS00:46:1100:46:29+00:12:10
68th

185

Nick CaswellM63rdV409th00:46:2900:46:34+00:12:28
69th

100

AMY LavinF6thSEN5th00:46:3400:46:40+00:12:33
70th

400

Chris BlakemoreM64thV4510thLichfield Running Club00:46:4200:46:50+00:12:41
71st

203

Alan JeavansM65thV70+1st00:46:4400:46:50+00:12:43
72nd

110

Gavin Simon HarrisonM66thV4010thSNEYD STRIDERS00:46:5000:46:55+00:12:49
73rd

465

Jason StoppsM67thSEN41stSteel City Striders RC00:46:4900:46:56+00:12:48
74th

40

Mark BeechM68thSEN42ndRoad Runners Club00:46:5600:47:03+00:12:55
75th

322

Erik HughesM69thSEN43rdBADGERS00:46:3600:47:06+00:12:35
76th

277

BARRY WhiteM70thV4011th00:47:0300:47:08+00:13:02
77th

329

Nick Lee-wilsonM71stV4012thBIRCHFIELD HARRIERS00:47:0400:47:12+00:13:03
78th

116

Nicola Clare RossF7thV402ndBIRCHFIELD HARRIERS00:47:1500:47:20+00:13:14
79th

416

JOHN HayesM72ndV4511th00:47:1700:47:23+00:13:16
80th

414

KERRY AllenF8thSEN6thKINGS HEATH RUNNING CLUB00:47:3200:47:38+00:13:31
81st

464

Antonio CalatayudM73rdSEN44thSTAFFORD HARRIERS00:47:4200:47:49+00:13:41
82nd

380

David PountneyM74thSEN45thDulwich Runners AC00:47:4100:47:51+00:13:40
83rd

327

Paul Kevin FosterM75thSEN46thsimon rhodes00:47:3100:47:52+00:13:30
84th

48

Andrew ClarkeM76thV4512th00:47:3600:47:53+00:13:35
85th

497

jack WooldridgeM77thSEN47thWrekin Road runners00:48:2900:48:38+00:14:28
86th

26

David PageM78thSEN48th00:48:2400:48:41+00:14:23
87th

216

Harry SinghM79thSEN49th00:48:4000:48:52+00:14:39
88th

423

Fiona HickinbottomF9thV403rdRedditch Stars00:48:4800:48:53+00:14:47
89th

399

PAUL Nicholas HodgkissM80thV4013thLichfield Running Club00:48:5300:48:57+00:14:52
90th

390

kelvin GregoryM81stV601stKINGS HEATH RUNNING CLUB00:49:0000:49:02+00:14:59
91st

403

Jonathon James ClifftM82ndSEN50thwolverhampton & bilston00:48:5500:49:05+00:14:54
92nd

200

Dean MastersM83rdV553rd00:49:0600:49:08+00:15:05
93rd

325

Darren ForemanM84thV4513thBIRCHFIELD HARRIERS00:49:0100:49:09+00:15:00
94th

287

Andrew BridgeM85thSEN51st00:48:5800:49:18+00:14:57
95th

447

Jack MartinM86thSEN52ndwolverhampton & bilston00:48:5700:49:25+00:14:56
96th

130

RACHEL ThebridgeF10thSEN7thRoyal Sutton Coldfield Athletics Club00:49:2500:49:29+00:15:24
97th

111

Paul Stephen MaguireM87thSEN53rdBIRCHFIELD HARRIERS00:49:2800:49:34+00:15:27
98th

352

Danni BraineF11thV404thwolverhampton & bilston00:49:2800:49:39+00:15:27
99th

344

Jonathan InceM88thSEN54thBOURNVILLE HARRIERS00:49:2500:49:39+00:15:24
100th

392

PAUL MansellM89thV504thWEST BROMWICH HARRIERS00:49:2400:49:47+00:15:23
101st

373

John MeadsM90thV602ndMeads Machine00:49:3900:49:49+00:15:38
102nd

193

Clive John CorbettM91stV505th00:49:4900:49:55+00:15:48
103rd

288

Oliver MaddenM92ndSEN55thWARLEY WASPS TRIATHLON & RUNNING CLUB00:49:5000:50:01+00:15:49
104th

234

DAN CopeM93rdSEN56th00:50:0200:50:13+00:16:01
105th

290

Rebecca Rachael AttwellF12thSEN8th00:50:2700:50:31+00:16:26
106th

360

Johnathan Sketchley-kingM94thSEN57thChase Water Running Club00:50:2700:50:35+00:16:26
107th

361

George PercyM95thSEN58thChase Water Running Club00:50:2700:50:35+00:16:26
108th

424

Paul DonnerM96thSEN59thRMR00:50:3800:50:48+00:16:37
109th

196

Carl PerryM97thSEN60th00:50:3600:50:52+00:16:35
110th

294

Jonathan HaleM98thV4514th00:50:5800:50:58+00:16:57
111st

348

Joshua WilliamsonF13thSEN9thCANNOCK AND STAFFS AC00:50:5300:51:04+00:16:52
112nd

375

Steve HughesM99thV4014thWrekin Road runners00:51:0200:51:11+00:17:01
113rd

367

Jay PatelM100thSEN61stChase Water Running Club00:51:1200:51:17+00:17:11
114th

275

Jenny RossF14thSEN10thDulwich Runners AC00:51:0800:51:25+00:17:07
115th

179

Stephen ColeyM101stV4515th00:51:0500:51:28+00:17:04
116th

499

Paul MaidenM102ndSEN62ndYellow army00:51:1300:51:33+00:17:12
117th

371

Peter FlaniganM103rdV506thLichfield Running Club00:51:2200:51:33+00:17:21
118th

78

Robert Ernest ColesM104thV554th00:51:2000:51:39+00:17:19
119th

349

MATTHEW HillbackM105thV4015thCardiff AAC00:51:4000:51:46+00:17:39
120th

80

Andy FellowsM106thV4516th00:51:5200:51:52+00:17:51
121st

214

Richard Edward GibbonM107thV507thLichfield Running Club00:51:3800:51:54+00:17:37
122nd

410

Ruth HortonF15thV405thLichfield Running Club00:51:3900:51:59+00:17:38
123rd

271

Bernadette CarrollF16thV501st00:52:0000:52:03+00:17:59
124th

217

Jon TurnerM108thV4016th00:51:5100:52:03+00:17:50
125th

211

Nick ParkesM109thV4017th00:51:5500:52:20+00:17:54
126th

167

garry DaintyM110thV4517th00:52:0800:52:22+00:18:07
127th

268

Denise WeekesF17thV451st00:52:2100:52:28+00:18:20
128th

5

GREG MorrisM111stV4518th00:52:1600:52:28+00:18:15
129th

469

Nick LongleyM112ndV4519thTELFORD HARRIERS00:52:2000:52:29+00:18:19
130th

182

Angela LeeF18thSEN11th00:52:2000:52:39+00:18:19
131st

177

David LeighM113rdV555th00:52:4000:52:42+00:18:39
132nd

430

Dave HeeleyM114thV603rdRoyal Sutton Coldfield Athletic Club00:52:0600:52:44+00:18:05
133rd

500

Tony EllisM115thV508th00:52:0600:52:44+00:18:05
134th

434

Kelly Marie StokesF19thV452nd00:52:5500:53:01+00:18:54
135th

88

Bryan DavisM116thV4520th00:52:4700:53:10+00:18:46
136th

303

TIM CarterM117thV4521st00:52:5800:53:10+00:18:57
137th

466

Allan ToddM118thV651stWARLEY WOODS PACERS00:52:5300:53:16+00:18:52
138th

426

Paul FilleryM119thV4522ndRoad Runners Club00:52:5800:53:22+00:18:57
139th

262

Dean RochelleM120thV4523rd00:53:0900:53:25+00:19:08
140th

475

ALAN BrittonM121stV652ndBIRCHFIELD HARRIERS00:53:2400:53:33+00:19:23
141st

39

MISS CHRISTINE TolleyF20thV453rdRMR00:53:0300:53:34+00:19:02
142nd

52

Kyle HackittM122ndSEN63rdChase Water Runners00:53:3600:53:36+00:19:35
143rd

317

Leon MillershipM123rdSEN64thBADGERS00:53:3200:53:39+00:19:31
144th

245

Henry SimpsonM124thV604th00:53:3800:53:44+00:19:37
145th

435

Nigel CromptonM125thV509thSE Fitness00:53:3700:53:49+00:19:36
146th

420

fabio SverzelatiM126thSEN65thPENKRIDGE RUNNERS00:53:4000:53:53+00:19:39
147th

218

John LaceyM127thV70+2nd00:53:5300:53:53+00:19:52
148th

60

Graham Allan ArmstrongM128thV5010thSNEYD STRIDERS00:53:4000:53:56+00:19:39
149th

228

KAY SilvesterF21stV454th00:53:3600:54:00+00:19:35
150th

470

DYLAN WrightM129thV4018thTELFORD HARRIERS00:53:5000:54:11+00:19:49
151st

408

MAURICE WrightM130thV653rdLichfield Running Club00:53:5100:54:12+00:19:50
152nd

324

Luke Colin Alan WhiteM131stSEN66thBIRCHFIELD HARRIERS00:54:0700:54:13+00:20:06
153rd

309

Craig BurgessM132ndV556th00:53:5900:54:13+00:19:58
154th

210

CAROLINE QuinnF22ndSEN12th00:54:1000:54:16+00:20:09
155th

491

Stuart DaviesM133rdV4524thWOLVERHAMPTON00:53:5300:54:19+00:19:52
156th

229

Helen SilvesterF23rdV455th00:53:5900:54:23+00:19:58
157th

479

richard FrancisM134thV4019thTIPTON HARRIERS00:54:2600:54:26+00:20:25
158th

415

Paul EmesM135thV4020thLichfield Running Club00:54:1100:54:29+00:20:10
159th

394

Ian GrundyM136thV4525thLawley running club00:54:2300:54:32+00:20:22
160th

494

Louise BoydF24thSEN13thWOLVERHAMPTON AND BILSTON00:54:0600:54:33+00:20:05
161st

225

Lisa Margaret WrightF25thV456thBIRCHFIELD HARRIERS00:54:2600:54:36+00:20:25
162nd

313

Claire RudgeF26thSEN14th00:54:2100:54:36+00:20:20
163rd

25

Charlotte Louise ClarkeF27thSEN15th00:54:1200:54:37+00:20:11
164th

205

Mike EverittM137thV5011th00:54:2400:54:38+00:20:23
165th

278

Andy Richard PughM138thV4526thSE Fitness00:54:2700:54:41+00:20:26
166th

209

Anthony BoldM139thSEN67th00:54:3000:54:41+00:20:29
167th

107

Rob VernonM140thV4527th00:54:3400:54:42+00:20:33
168th

478

Alan BridgewoodM141stV4021stTIPTON HARRIERS00:54:3900:54:45+00:20:38
169th

94

Beverley Susan WardF28thV551stWEST BROMWICH HARRIERS00:54:2400:54:46+00:20:23
170th

276

Kristian RussellM142ndSEN68thPENKRIDGE RUNNERS00:54:3400:54:52+00:20:33
171st

189

Roger GloverM143rdV5012th00:54:4400:54:57+00:20:43
172nd

338

Kate GreenF29thV406thBIRCHFIELD HARRIERS00:54:4500:54:59+00:20:44
173rd

472

Beth HammondF30thSEN16thTeresa Ryan00:54:4000:55:01+00:20:39
174th

473

Toby BarnardM144thV4022ndThe Yellow Army00:54:4000:55:01+00:20:39
175th

37

Sophie AshF31stV552ndTELFORD HARRIERS00:54:4500:55:02+00:20:44
176th

391

Bob WhitbyM145thV557thBIRCHFIELD HARRIERS00:54:3100:55:04+00:20:30
177th

280

katie Briggsf32ndSEN17thTIPTON HARRIERS00:54:5900:55:04+00:20:58
178th

28

CHRISTOPHER KnightM146thV5013th00:55:0300:55:10+00:21:02
179th

235

Graham CarterM147thSEN69th00:55:0100:55:12+00:21:00
180th

368

MARK HalliwellM148thV5014thChase Water Running Club00:54:5000:55:16+00:20:49
181st

190

Luke Cartwright-jonesM149thSEN70th00:54:5000:55:20+00:20:49
182nd

81

Will BrookesM150thSEN71stLawley running club00:55:1100:55:20+00:21:10
183rd

320

Brian WelshM151stV605th00:55:1800:55:26+00:21:17
184th

389

Teresa RyanF33rdSEN18thKINGS HEATH RUNNING CLUB00:55:1800:55:31+00:21:17
185th

292

Julian WebbM152ndV4528th00:55:1500:55:34+00:21:14
186th

405

Daniel Robert William PeckM153rdSEN72ndLichfield Running Club00:55:2200:55:39+00:21:21
187th

70

David BratbyF34thSEN19thWARLEY WASPS TRIATHLON & RUNNING CLUB00:55:1600:55:40+00:21:15
188th

21

Jennie Anne ElsonF35thSEN20thChase Water Runners00:55:2500:55:46+00:21:24
189th

378

Nicholas MaceM154thV4529thDudley Kingswinford RC00:55:3600:55:48+00:21:35
190th

61

Ian Paul HolderM155thV4530th00:55:3200:55:50+00:21:31
191st

295

Jack William HaleM156thSEN73rd00:55:5200:55:52+00:21:51
192nd

249

Jackie TimmsF36thV502ndSphinx AC00:55:3600:55:53+00:21:35
193rd

248

Mitch TimmsM157thV606thSphinx AC00:55:3600:55:53+00:21:35
194th

250

Andrew EvansM158thV4531st00:55:4400:56:01+00:21:43
195th

419

Sarah AshtonF37thSEN21stpeel road runner00:55:5800:56:03+00:21:57
196th

213

Alexandria EvansF38thSEN22nd00:55:4700:56:06+00:21:46
197th

455

Liam KennedyM159thSEN74thSNEYD STRIDERS00:56:0700:56:09+00:22:06
198th

298

Josephine BlewittF39thV407thSteel City Striders RC00:55:5800:56:12+00:21:57
199th

212

ALAN MilesM160thV5015thLichfield Running Club00:55:5800:56:16+00:21:57
200th

411

IAN Paul WoottonM161stV4532nd00:56:1100:56:18+00:22:10
201st

306

Nick WalkerM162ndSEN75th00:56:0500:56:19+00:22:04
202nd

377

Dean TrubshawM163rdSEN76thDudley Kingswinford RC00:56:0600:56:21+00:22:05
203rd

14

Thomas ClarkeM164thSEN77thChase Water Runners00:56:1100:56:35+00:22:10
204th

166

Paul Anthony FowlerM165thV5016thLichfield Running Club00:56:3200:56:47+00:22:31
205th

300

KELVIN BoddyM166thV4533rd00:56:3400:56:51+00:22:33
206th

402

DAVE YatesM167thV558thLichfield Running Club00:56:2600:56:56+00:22:25
207th

187

Beth Louise WillisF40thV408th00:56:3100:56:56+00:22:30
208th

314

ALEXANDER Davidson-elliottM168thV70+3rdBIRCHFIELD HARRIERS00:56:5000:57:00+00:22:49
209th

162

Ian MckayM169thV4023rd00:56:4800:57:01+00:22:47
210th

291

Gaynor Marie WebbF41stV457thLichfield Running Club00:56:4900:57:08+00:22:48
211st

462

Paul GrocuttM170thSEN78thSNEYD STRIDERS00:56:4400:57:10+00:22:43
212nd

53

Laura Jayne MatthewsF42ndSEN23rd00:56:4800:57:13+00:22:47
213rd

132

Abigail Claire McnabF43rdV409th00:56:4300:57:13+00:22:42
214th

152

Emma PoultonF44thSEN24th00:57:0800:57:15+00:23:07
215th

23

TAMMY Partridge-smithF45thV4010th00:57:0600:57:18+00:23:05
216th

283

Russell Norman MoxonM171stV559th00:57:0100:57:19+00:23:00
217th

401

PrzemyslawM172ndSEN79thLichfield Running Club00:57:0200:57:19+00:23:01
218th

282

Marvin Jamie RiceM173rdV4024th00:57:0600:57:32+00:23:05
219th

54

David PoyntonM174thV4534thSNEYD STRIDERS00:57:0700:57:35+00:23:06
220th

113

Rose HemmingsF46thSEN25thThe Yellow Army00:57:2700:57:42+00:23:26
221st

114

Dave MatthewsM175thV5510th00:57:3600:57:50+00:23:35
222nd

253

Matthew HornblowerM176thV4535th00:57:4200:57:57+00:23:41
223rd

353

Peter DrewM177thSEN80thKINGS HEATH RUNNING CLUB00:57:4600:58:04+00:23:45
224th

72

Chris James TuckerM178thV4025th00:58:0600:58:06+00:24:05
225th

91

Michelle PheasantF47thSEN26th00:57:5500:58:06+00:23:54
226th

93

James TruemanM179thV4026th00:57:5200:58:12+00:23:51
227th

413

Phil RogersM180thV4027thMassey Ferguson RC00:58:0700:58:18+00:24:06
228th

417

MICHAEL WhitehouseM181stV5511th00:57:4600:58:21+00:23:45
229th

142

Karen BotwoodF48thV4011th00:58:1200:58:23+00:24:11
230th

97

Ian Andrew BlackwellM182ndV4536th00:58:0500:58:24+00:24:04
231st

442

Juliet DaviesF49thV4012thChase Harriers00:58:1500:58:26+00:24:14
232nd

335

Nikhel ChhibaM183rdSEN81stBIRCHFIELD HARRIERS00:58:2300:58:29+00:24:22
233rd

198

Samuel KerbyM184thSEN82nd00:58:2100:58:32+00:24:20
234th

382

Scott TurnerM185thV4028thFradley Ladies00:58:2000:58:39+00:24:19
235th

334

Kevin StylerM186thV4029thBIRCHFIELD HARRIERS00:58:2200:58:43+00:24:21
236th

362

David MontgomeryM187thV4537thChase Water Running Club00:58:3800:58:50+00:24:37
237th

12

Stewart FosterM188thSEN83rd00:58:4600:58:57+00:24:45
238th

438

PAUL GlennM189thV5512thSE Fitness00:58:5100:59:00+00:24:50
239th

379

Simon MorrisM190thV4538thDulwich Runners AC00:58:3200:59:01+00:24:31
240th

281

Greg TaylorM191stV607th00:58:5100:59:08+00:24:50
241st

208

Nicola StojkowskiF50thSEN27th00:58:4100:59:09+00:24:40
242nd

68

Maurice Andrew HillM192ndV5513th00:58:4800:59:12+00:24:47
243rd

67

John EmmsM193rdV608thChase Water Runners00:58:5000:59:15+00:24:49
244th

83

SUE DesboroughF51stV553rd00:58:5800:59:18+00:24:57
245th

164

Steve WoolleyM194thV5514th00:59:0800:59:19+00:25:07
246th

341

Cassie CF52ndSEN28thChase Water Runners00:59:0000:59:23+00:24:59
247th

16

Colin Glyn JonesM195thSEN84thChase Water Runners00:59:1600:59:29+00:25:15
248th

46

Diane ThackerF53rdV503rd00:59:2300:59:30+00:25:22
249th

372

James MclocklinM196thSEN85thChase Water Running Club00:59:1400:59:36+00:25:13
250th

439

Rob EnglandM197thV4030thSEDGLEY STRIDERS00:59:4200:59:42+00:25:41
251st

127

James StevensonM198thSEN86th00:59:4700:59:57+00:25:46
252nd

223

Brendan Lee ColesM199thV4031st00:59:4801:00:03+00:25:47
253rd

227

Norm BoultonM200thV5017thUK RUN CHAT00:59:2901:00:06+00:25:28
254th

251

Cathy KeayF54thV504thMassey Ferguson RC00:59:4601:00:11+00:25:45
255th

2

Clare SmithF55thSEN29thLawley01:00:0501:00:14+00:26:04
256th

32

Paul John CanningM201stV5018th00:59:5601:00:21+00:25:55
257th

425

LORNA WitterF56thV505thBoldmere bullets01:00:2001:00:26+00:26:19
258th

118

Steph WardF57thSEN30thSEDGLEY STRIDERS01:00:0001:00:29+00:25:59
259th

20

Melanie Jayne Yates-boothbyF58thV4013th01:00:1401:00:34+00:26:13
260th

47

PETER ChawnerM202ndV4539th01:00:2301:00:35+00:26:22
261st

422

Claire Angelina WilkesF59thV4014thCobra running & triathlon club01:00:1801:00:35+00:26:17
262nd

33

EMMA AldridgeF60thV458th01:00:5501:01:01+00:26:54
263rd

302

Carl William DavisM203rdV5515th01:01:0101:01:01+00:27:00
264th

366

Gemma RhodesF61stV4015thChase Water Running Club01:00:5101:01:03+00:26:50
265th

103

Heidi Anne SelleyF62ndV4016thChase Water Runners01:00:4301:01:05+00:26:42
266th

328

Ellen WintleF63rdV459thLichfield Running Club01:00:5001:01:09+00:26:49
267th

45

MIKE RogersM204thV70+4th01:00:4301:01:15+00:26:42
268th

150

Melissa CookF64thSEN31st01:00:5601:01:18+00:26:55
269th

471

RAY BowyerM205thV70+5thTELFORD HARRIERS01:00:5801:01:19+00:26:57
270th

4

Kim BrownF65thV4510thChase Harriers01:01:0901:01:20+00:27:08
271st

124

Roxy BablaF66thV4017th01:01:0401:01:21+00:27:03
272nd

148

Jo Finlay LineF67thV4511th01:01:1401:01:26+00:27:13
273rd

406

Andrew John DetheridgeM206thV4540thLichfield Running Club01:01:2601:01:42+00:27:25
274th

305

Ben Hadley-evansM207thSEN87th01:01:2301:01:46+00:27:22
275th

241

Clare HillF68thV4018thSNEYD STRIDERS01:01:1901:01:46+00:27:18
276th

242

Julia RobinsonF69thV4019thSE Fitness01:01:3501:01:47+00:27:34
277th

194

Stephanie PerryF70thSEN32nd01:01:3501:01:51+00:27:34
278th

484

ANNA OstojitschF71stSEN33rdBOURNVILLE HARRIERS01:01:3601:01:54+00:27:35
279th

418

Samantha Louise JonesF72ndSEN34thShabbarunners01:02:0201:02:02+00:28:01
280th

35

Wendy Marie ColeF73rdV554th01:01:5001:02:03+00:27:49
281st

336

Emma Alice NeachellF74thSEN35thFetch Everyone01:01:4501:02:03+00:27:44
282nd

463

Sandie JorissenF75thSEN36thSphinx AC01:01:4501:02:05+00:27:44
283rd

351

Julie CraigF76thV4512thChase Harriers01:01:5001:02:05+00:27:49
284th

459

Steven ReeveM208thSEN88thSNEYD STRIDERS01:01:3401:02:07+00:27:33
285th

133

LAURIE-ANNE KennedyF77thV4020thBoldmere bullets01:01:5801:02:15+00:27:57
286th

143

Sally MorrisF78thSEN37th01:01:5501:02:21+00:27:54
287th

170

Nichola ParkesF79thV4021stPENKRIDGE RUNNERS01:02:1301:02:27+00:28:12
288th

310

Guzz BurgessF80thV4022nd01:02:1701:02:30+00:28:16
289th

230

Donna JillingsF81stV4513thChase Harriers01:02:2901:02:39+00:28:28
290th

186

Steph CarrF82ndSEN38th01:02:2201:02:41+00:28:21
291st

66

Laura StewardF83rdSEN39thShabbarunners01:02:2601:02:45+00:28:25
292nd

13

Samantha CanningF84thSEN40thChase Water Runners01:02:2401:02:49+00:28:23
293rd

104

Paula Elizabeth PearceF85thV4023rdChase Water Runners01:02:3401:02:59+00:28:33
294th

461

David BaileyM209thV609thBADGERS01:02:5101:03:01+00:28:50
295th

347

Rebecca ThomasF86thV4514thBurnham Joggers01:02:5001:03:03+00:28:49
296th

106

Louise VernonF87thV4024th01:03:0101:03:10+00:29:00
297th

232

A N OtherM210thSEN89th01:03:1301:03:27+00:29:12
298th

358

Rebecca Sketchley-kingF88thSEN41stChase Water Running Club01:03:2301:03:31+00:29:22
299th

359

Charlotte OrthodoxouF89thSEN42ndChase Water Running Club01:03:2301:03:31+00:29:22
300th

297

Karen Ann CresswellF90thV4515th01:03:1701:03:41+00:29:16
301st

74

Alison TaylorF91stV4025thChase Water Runners01:03:2701:03:48+00:29:26
302nd

243

Kirsty MillingtonF92ndSEN43rdSE Fitness01:03:4401:03:57+00:29:43
303rd

174

Rahul VashishtM211stSEN90th01:03:5201:03:57+00:29:51
304th

206

Martin NewmanM212ndV4032nd01:03:4901:04:03+00:29:48
305th

318

Catherine Helen HallF93rdSEN44th01:03:4501:04:07+00:29:44
306th

493

Brenda HinesF94thV506thBoldmere bullets01:04:0001:04:16+00:29:59
307th

108

Nigel PalinM213rdV4033rd01:04:1101:04:20+00:30:10
308th

441

Stephanie PetersenF95thV4516thShabbarunners01:03:5501:04:21+00:29:54
309th

446

Sara CaldwellF96thSEN45thSNEYD STRIDERS01:03:5601:04:22+00:29:55
310th

139

Christina Elizabeth HutchinsonF97thSEN46th01:04:1901:04:38+00:30:18
311st

356

Michelle Gibson-leesF98thSEN47thSNEYD STRIDERS01:04:1101:04:39+00:30:10
312nd

10

Paul BethellM214thSEN91st01:04:0901:04:41+00:30:08
313rd

156

georgia HaddockF99thSEN48th01:04:3301:04:42+00:30:32
314th

157

Nick HaddockM215thV5516th01:04:3601:04:45+00:30:35
315th

226

Lisa JonesF100thSEN49thWARLEY WASPS TRIATHLON & RUNNING CLUB01:04:3301:04:47+00:30:32
316th

404

Christopher BromleyM216thSEN92ndLichfield Running Club01:04:3401:04:48+00:30:33
317th

31

Jane Louise PalmerF101stV4517th01:04:4501:04:59+00:30:44
318th

252

James ClarkM217thV6010th01:04:4201:05:12+00:30:41
319th

498

Glyn RowleyM218thV4034thSNEYD STRIDERS01:04:5801:05:23+00:30:57
320th

428

MELANIE JonesF102ndV4518thSNEYD STRIDERS01:04:5801:05:25+00:30:57
321st

319

STEVEN HallM219thSEN93rd01:05:0901:05:31+00:31:08
322nd

468

Kim Louise TonkinsonF103rdV4026thTELFORD HARRIERS01:05:2101:05:32+00:31:20
323rd

445

Chelle Ann FarmerF104thV4027thSNEYD STRIDERS01:05:0501:05:35+00:31:04
324th

486

Phillip BuckleyM220thV5019thWarley Wasps Triathlon Club01:05:1201:05:35+00:31:11
325th

120

Vanessa Kay HarrisF105thV4028th01:05:0601:05:36+00:31:05
326th

82

Ann Margaret MyattF106thV601stChase Water Runners01:05:1501:05:39+00:31:14
327th

22

Barbara BoycottF107thV4519th01:05:4201:05:54+00:31:41
328th

492

Lindsey GardnerF108thV4029thhalesowen TRI01:05:4101:05:58+00:31:40
329th

3

Tracey BartlamF109thV4030th01:05:4001:05:59+00:31:39
330th

467

Laura WhitehouseF110thSEN50thtelford athletics club01:05:4901:06:00+00:31:48
331st

219

Rachel CichoszF111stSEN51stRedditch Stars01:05:5701:06:13+00:31:56
332nd

168

Steve ClarkeM221stV4035thThree Counties Runing Club01:06:0301:06:33+00:32:02
333rd

30

Sharon ShirleyF112ndV4520th01:06:2201:06:42+00:32:21
334th

269

Colin GloverM222ndV5517th01:06:3901:06:47+00:32:38
335th

343

Philbert FernandezM223rdV4541stBoldmere bullets01:06:3301:06:50+00:32:32
336th

357

Chris HarperM224thV4542ndChase Water Running Club01:06:2001:06:55+00:32:19
337th

92

claire Cohenf113rdV4031st01:06:3601:07:05+00:32:35
338th

105

C TF114thSEN52ndDudley Kingswinford RC01:07:0501:07:05+00:33:04
339th

339

Kay RadfordF115thSEN53rdBoldmere bullets01:07:1501:07:28+00:33:14
340th

192

Emma YatesF116thSEN54thThe Yellow Army01:07:0701:07:37+00:33:06
341st

155

Ben WhiteheadM225thSEN94th01:07:1201:07:40+00:33:11
342nd

384

Roger Stephen BoulterM226thV4543rdGuide Runner01:07:3001:07:46+00:33:29
343rd

385

Amanda Claire BoulterF117thV4521sthalesowen TRI01:07:3001:07:47+00:33:29
344th

231

John HateleyM227thV70+6thSTAFFORD HARRIERS01:07:2201:07:56+00:33:21
345th

101

HILARY HollingtonF118thV651stSNEYD STRIDERS01:07:3001:07:58+00:33:29
346th

308

Joshua ClarkeM228thSEN95th01:07:4201:07:59+00:33:41
347th

342

Debby SnapperF119thV4032ndSNEYD STRIDERS01:07:3401:08:02+00:33:33
348th

178

Emma Jane Virgina SheldonM229thV4036th01:07:3801:08:02+00:33:37
349th

260

Trev Michael PayneM230thV4037thSNEYD STRIDERS01:07:4201:08:10+00:33:41
350th

261

Alison Margaret PayneF120thV4033rdSNEYD STRIDERS01:07:4201:08:10+00:33:41
351st

201

Alison Jane LeeF121stV555th01:07:4101:08:10+00:33:40
352nd

433

Zoe Hadley-lauderF122ndSEN55th01:07:5501:08:17+00:33:54
353rd

340

Michelle SmithF123rdV507thChase Water Runners01:08:0801:08:31+00:34:07
354th

427

Carol Ann GreenF124thV556thRoyal Sutton Coldfield Athletic Club01:08:2901:08:54+00:34:28
355th

451

MATTHEW GriffithsM231stSEN96thSNEYD STRIDERS01:08:4201:09:04+00:34:41
356th

233

Lynsay Anne BoucherF125thV4522ndFradley Ladies01:08:5701:09:12+00:34:56
357th

345

Rachel Elizabeth TelferF126thSEN56thBRAT01:09:2301:09:29+00:35:22
358th

87

DONNA JANE AskinsF127thV4523rdYellow army01:09:0201:09:31+00:35:01
359th

244

Kathy HughesF128thV4034thSE Fitness01:09:1901:09:33+00:35:18
360th

29

Sandra Carol DaykinF129thV508th01:09:2601:09:34+00:35:25
361st

86

Kerry GraingerF130thV4524th01:09:0701:09:35+00:35:06
362nd

79

Lauren ColesF131stSEN57th01:09:4201:10:03+00:35:41
363rd

19

Jane JonesF132ndV4035th01:09:4201:10:03+00:35:41
364th

355

Paul AppsM232ndV4544thChase Harriers01:09:5201:10:13+00:35:51
365th

56

LISA WestworthF133rdSEN58thRMR01:09:5201:10:17+00:35:51
366th

454

Jodie Ann WilliamsF134thSEN59thSNEYD STRIDERS01:10:1201:10:17+00:36:11
367th

346

Mandy BirdF135thV4525thWARLEY WASPS TRIATHLON & RUNNING CLUB01:10:1801:10:33+00:36:17
368th

398

Tracy HodgkissF136thV4036thLichfield Running Club01:10:3601:10:40+00:36:35
369th

457

Zoe RobertsonF137thV4037thSNEYD STRIDERS01:10:2301:10:42+00:36:22
370th

432

Alex Hadley-lauderM233rdV5020thRUGELEY RUNNERS01:10:2101:10:44+00:36:20
371st

207

Louise HaywardF138thSEN60th01:10:1501:10:44+00:36:14
372nd

448

Nick DarbeyM234thV5021stSNEYD STRIDERS01:10:1701:10:47+00:36:16
373rd

490

Emma Otero SalgadoF139thV4526thWEST BROMWICH HARRIERS01:10:3501:10:55+00:36:34
374th

77

Marie ColesF140thV509th01:10:4001:11:02+00:36:39
375th

483

JOHN BuckbyM235thV70+7thWEST BROMWICH HARRIERS01:10:4501:11:07+00:36:44
376th

488

Nicola BakerF141stSEN61st01:10:4501:11:08+00:36:44
377th

140

Andrew LangleyM236thV4038th01:10:5201:11:09+00:36:51
378th

191

Julia Cartwright-jonesF142ndV4038th01:10:4001:11:09+00:36:39
379th

117

Jackie WardF143rdV5010thSEDGLEY STRIDERS01:10:4101:11:10+00:36:40
380th

456

Denise Jane WilkesF144thV4527thChase Water Runners01:10:5001:11:23+00:36:49
381st

381

LYNN O'reillyF145thV602ndFetch Everyone01:11:1401:11:33+00:37:13
382nd

154

David William Lee WhiteheadM237thV4545th01:11:1001:11:40+00:37:09
383rd

85

Alison BakerF146thV4039thSNEYD STRIDERS01:11:2201:11:49+00:37:21
384th

9

Kay Cresswell-greenF147thSEN62nd01:11:5901:12:29+00:37:58
385th

224

Amy HawthorneF148thSEN63rd01:12:0801:12:37+00:38:07
386th

301

Rose LangleyF149thSEN64th01:12:3201:12:56+00:38:31
387th

296

Angela Dawn SmithF150thSEN65th01:12:3201:12:57+00:38:31
388th

311

Jane BallF151stV4040th01:12:3401:12:58+00:38:33
389th

496

Barry William HarrisonM238thV4039thSNEYD STRIDERS01:12:3001:12:58+00:38:29
390th

121

Sally HawthornF152ndV5011thBoldmere bullets01:13:1901:13:46+00:39:18
391st

304

Emma Ruth HarrisonF153rdV4041st01:13:1601:13:46+00:39:15
392nd

159

DAVID Samuel JacksonM239thV5518thwolverhampton & bilston01:14:0601:14:32+00:40:05
393rd

169

Steve WatkinsM240thV654th01:14:0601:14:32+00:40:05
394th

42

Natalie GrayF154thV4042nd01:14:0301:14:34+00:40:02
395th

136

Claire Louise HaywoodF155thV4043rd01:14:0501:14:36+00:40:04
396th

458

Lisa ReeveF156thV4044thSNEYD STRIDERS01:14:1301:14:46+00:40:12
397th

71

Clare BuckleyF157thV4045th01:14:2701:14:48+00:40:26
398th

109

Peter FeredayM241stSEN97thLawley running club01:14:3701:14:58+00:40:36
399th

119

Gillian Elizabeth FordF158thV5012th01:15:3401:15:40+00:41:33
400th

495

Joanne BucknallF159thSEN66thSNEYD STRIDERS01:16:0501:16:33+00:42:04
401st

69

Karen SwiftF160thV5013thWARLEY WASPS TRIATHLON & RUNNING CLUB01:16:0901:16:33+00:42:08
402nd

350

Robert ReeceM242ndSEN98thChase Harriers01:16:2501:16:56+00:42:24
403rd

55

lisa ButlerF161stSEN67thHartshill Runners01:16:4401:17:15+00:42:43
404th

36

Joanne JacksonF162ndSEN68thTELFORD HARRIERS01:16:4401:17:16+00:42:43
405th

264

Daniel RochelleM243rdSEN99th01:17:3801:17:54+00:43:37
406th

263

Donna Louise RochelleF163rdV4046th01:17:4001:17:56+00:43:39
407th

387

NICHOLA GreenF164thV4047thKINGS HEATH RUNNING CLUB01:17:5401:18:13+00:43:53
408th

386

Paul Terence GreenM244thV5022ndHartshill Runners01:17:5401:18:13+00:43:53
409th

147

Keith AstleM245thV4546th01:18:0301:18:18+00:44:02
410th

267

Kirsty ForthF165thSEN69th01:18:1901:18:43+00:44:18
411st

487

Simon Colin James FisherM246thSEN100thWARLEY WOODS PACERS01:18:2701:18:54+00:44:26
412nd

128

Keeley WaldronF166thSEN70thThe Yellow Army01:18:5301:19:17+00:44:52
413rd

18

Han JonesF167thSEN71st01:19:2401:19:37+00:45:23
414th

96

Keely Hannah May BlackwellF168thV4048th01:19:1901:19:38+00:45:18
415th

395

Corin ElliottM247thV4040thGuide Runner01:19:2601:19:43+00:45:25
416th

396

LIZZIE ToveyF169thV4528thLichfield Running Club01:19:2601:19:44+00:45:25
417th

202

Stephanie CowleyF170thSEN72ndChase Water Runners01:19:2901:19:50+00:45:28
418th

221

Richard William BeckettM248thSEN101st01:19:4801:20:06+00:45:47
419th

89

Kelly Michelle NoakesF171stV4049th01:19:5801:20:26+00:45:57
420th

307

Debbie WalleyF172ndSEN73rd01:20:0401:20:26+00:46:03
421st

365

TERESA FletcherF173rdV4529thChase Water Running Club01:20:0901:20:42+00:46:08
422nd

364

Allan FletcherM249thV5023rdChase Water Running Club01:20:1001:20:42+00:46:09
423rd

171

Jennifer ReidF174thSEN74th01:20:2901:20:44+00:46:28
424th

172

Charlotte Ann GibbsF175thSEN75th01:20:4401:20:44+00:46:43
425th

256

Alex BanksF176thSEN76th01:20:2001:20:44+00:46:19
426th

95

Vikki GiddinsF177thV5014th01:20:2801:20:55+00:46:27
427th

99

Lisa Joanne FrowenF178thV4530th01:20:2801:20:55+00:46:27
428th

266

Laura MewF179thSEN77th01:21:0701:21:27+00:47:06
429th

265

Claire CurryF180thSEN78th01:21:0701:21:27+00:47:06
430th

145

Sheena KhanF181stSEN79th01:22:1001:22:28+00:48:09
431st

326

Megan ScottF182ndSEN80thBIRCHFIELD HARRIERS01:23:3601:24:05+00:49:35
432nd

254

Heather SaranneF183rdV5015thVegan Runners01:23:5301:24:09+00:49:52
433rd

197

Rachel EllikerF184thV5016thBoldmere bullets01:24:0401:24:30+00:50:03
434th

102

Robert HoareM250thV655th01:25:2801:25:38+00:51:27
435th

321

John CluleeM251stV70+8thMIDLAND MASTERS01:33:1001:33:22+00:59:09
436th

255

Chris BanksM252ndV4547th01:35:0501:35:29+01:01:04
437th

64

Kathryn Helen FrancisF185thSEN81stChase Water Runners01:47:0601:47:32+01:13:05
DQ (3 in total)
-

59

Stephanie Laura RandallFSEN00:00:0000:00:00-
-

58

Richard Paul EnglandMSEN00:00:0000:00:00-
-

126

Lisa ThompsonFSEN00:00:0000:00:00-

This results listing includes athletes who have opted not to show their full name. This is an option in the member profile settings.

You may also be interested in...

Birmingham Black Country Half Marathon 2019-07-06 08:00:00
Wheaton Aston 10K 10K Road Race 2018-12-27 11:00:00
The Avenger Triathlon Ragley 10K 2019-06-08 08:30:00
Knowle Fun Run 5K Run 2019-05-19 10:00:00