Waddle 5 Miles 2018

May
06
2018

5 Mile

Running | 2018-05-06 08:30am
1 viewed last hour.

All Race Results

Gender

Jump to bib

Pos#NameCatClubChip TimeFinish Time
Finished (333 in total)
1st

112

Danny HallamM1stSEN1stWreake & Soar Valley00:25:4500:25:45-
2nd

203

Aston PerrinM2ndSEN2ndLong Eaton Running Club00:27:2600:27:26+00:01:41
3rd

315

Martin LewisM3rdSEN3rdCharnwood A C00:27:4400:27:45+00:01:59
4th

206

Ben PlummerM4thSEN4thBARROW RUNNERS00:27:5300:27:53+00:02:08
5th

101

Christopher GidlowM5thSEN5thCity Of Stoke Ac00:28:0400:28:04+00:02:19
6th

213

BRUCE RaesideM6thSEN6thKimberley & District Striders00:28:0600:28:06+00:02:21
7th

107

David GreenwoodM7thSEN7thRushcliffe AC00:28:1600:28:17+00:02:31
8th

169

Oliver MatharuM8thSEN8thPoplar Running Club00:28:4500:28:45+00:03:00
9th

207

Juliet PotterF1stSEN1stCharnwood A C00:29:1200:29:12+00:03:27
10th

336

Alice DanielF2ndSEN2ndHallam Ac00:29:5100:29:52+00:04:06
11th

16

Ian BenskinM9thSEN9thShepshed Running Club00:30:0200:30:02+00:04:17
12th

5226

Alexi HastingsM10thSEN10thHastings Harriers00:30:0900:30:11+00:04:24
13th

319

Pascal Bouttier-butlerM11thSEN11thCoritanian00:30:2000:30:20+00:04:35
14th

235

Stephen SnowM12thSEN12thHuncote Harriers00:30:3500:30:35+00:04:50
15th

329

Luke EgglestoonM13thSEN13thStilton Striders00:30:5400:30:54+00:05:09
16th

40

Martin Andrew Colin ButtonM14thSEN14thPoplar Running Club00:31:1300:31:14+00:05:28
17th

5236

Richard MartinM15thSEN15thIVANHOE RUNNERS00:31:3000:31:31+00:05:45
18th

269

Paul WassM16thV501stTeam Balanced Performance00:31:3800:31:39+00:05:53
19th

260

James ThurmanM17thSEN16thRoadhoggs Leicester AC00:32:0800:32:08+00:06:23
20th

190

Andy NichollsM18thSEN17thStilton Striders00:32:0400:32:10+00:06:19
21st

171

Sean McauliffeM19thV502ndRutland Running & Triathlon Club00:32:1200:32:13+00:06:27
22nd

330

Keith JamiesonM20thSEN18thHolme Pierrepont RC00:32:1500:32:17+00:06:30
23rd

346

Shaun CrousonM21stSEN19thPoplar Running Club00:32:1900:32:23+00:06:34
24th

275

Matt Cameron WellsM22ndSEN20th00:32:2800:32:33+00:06:43
25th

77

matthew DenniffM23rdSEN21stPoplar Running Club00:32:2900:32:33+00:06:44
26th

340

Louis MassarellaM24thSEN22ndanstey00:32:3200:32:33+00:06:47
27th

215

LOUISE ReadF3rdSEN3rdNOTTS AC00:32:5700:32:58+00:07:12
28th

314

Nathan SmithM25thSEN23rdWreake Runners00:32:5600:33:01+00:07:11
29th

327

Stephen BloxhamM26thSEN24th00:33:0000:33:03+00:07:15
30th

326

Danielle AndersonF4thSEN4th00:33:1200:33:15+00:07:27
31st

71

Gary CraggM28thSEN26thHolme Pierrepont RC00:33:2700:33:29+00:07:42
32nd

284

Paul WooldridgeM29thSEN27thShepshed Running Club00:33:3700:33:37+00:07:52
33rd

347

Chris ReapM30thSEN28th00:33:4000:33:42+00:07:55
34th

42

Andrew CarmichaelM31stV503rdWreake Runners00:33:4200:33:44+00:07:57
35th

87

Peter EvansM32ndSEN29thRushcliffe AC00:34:0100:34:02+00:08:16
36th

345

Maluin SmithM33rdV504thRutland Running & Triathlon Club00:34:0100:34:02+00:08:16
37th

102

Sam GilesM34thSEN30thWest End Runners00:34:1600:34:18+00:08:31
38th

338

Mat DumelowM35thSEN31stHERMITAGE HARRIERS00:34:2100:34:23+00:08:36
39th

64

David CorbettM36thSEN32ndRetford AC00:34:4200:34:45+00:08:57
40th

28

Michael BrewittM37thSEN33rdRodillian Runners00:34:4600:34:51+00:09:01
41st

26

Mark BradfordM38thV505thIVANHOE RUNNERS00:34:5400:34:54+00:09:09
42nd

216

Kate RiceF4thSEN4th00:34:5400:34:55+00:09:09
43rd

341

Megan RosierF5thSEN5th00:34:5700:34:58+00:09:12
44th

306

Rob BaserM39thV601stWigston Pheonix00:35:0500:35:10+00:09:20
45th

124

CLAIRE Hayes GillF6thSEN6thHolme Pierrepont RC00:35:0800:35:10+00:09:23
46th

311

George ClarkeM40thSEN34thShepshed Running Club00:35:1700:35:18+00:09:32
47th

261

Mick TinbergenM41stV506th00:35:2500:35:30+00:09:40
48th

22

Thomas BoltonM42ndSEN35th00:35:3000:35:32+00:09:45
49th

310

Sam CollingtonM43rdSEN36th00:35:3200:35:37+00:09:47
50th

31

Kevin BrooksM44thSEN37thPoplar Running Club00:35:4100:35:45+00:09:56
51st

12

Jonathan BeangeM45thV507th00:35:5000:35:53+00:10:05
52nd

175

COLIN MeeM46thV602ndSouth Derbyshire Road Runners00:36:0500:36:10+00:10:20
53rd

266

Seb WalkerM47thSEN38thTeam Derby Runner00:36:0800:36:14+00:10:23
54th

271

David WatsonM48thSEN39th00:36:1000:36:15+00:10:25
55th

333

Gary TowleM49thSEN40thMansfield Harriers00:36:2100:36:24+00:10:36
56th

313

Tam NicolF8thV501st00:36:1800:36:25+00:10:33
57th

305

Douglas GrayM51stSEN41st00:36:2000:36:26+00:10:35
58th

5224

Shelly HillierF7thV501st00:36:2700:36:27+00:10:42
59th

122

Sam HatherleyM52ndSEN42nd00:36:0800:36:29+00:10:23
60th

229

Harry ShortM53rdSEN43rdRoadhoggs Leicester AC00:36:3100:36:37+00:10:46
61st

277

Elisa WhittlestoneF8thV502ndBirstall RC00:36:2800:36:38+00:10:43
62nd

55

Paul CockayneM54thSEN44th00:36:4100:36:44+00:10:56
63rd

24

Neil BradburnM55thSEN45th00:36:3300:36:46+00:10:48
64th

248

Dominic SturmeyM56thSEN46th00:36:4800:36:51+00:11:03
65th

177

Simon MickleburghM57thSEN47th00:37:0300:37:03+00:11:18
66th

303

Ben WhiteM58thSEN48th00:36:5900:37:06+00:11:14
67th

300

Adrian StanleyM59thSEN49th00:37:0600:37:14+00:11:21
68th

187

Daniel MurphyM60thSEN50th00:37:0200:37:19+00:11:17
69th

10

Chris BarkerM61stSEN51st00:37:1200:37:28+00:11:27
70th

249

David SummersM62ndV603rdRutland Running & Triathlon Club00:37:1900:37:30+00:11:34
71st

113

Steve HammondM63rdV509th00:37:2600:37:30+00:11:41
72nd

27

Kirsty BradshawF9thSEN7thNOTTS AC00:37:2800:37:31+00:11:43
73rd

92

David FearnM64thV604thBARROW RUNNERS00:37:3400:37:40+00:11:49
74th

81

Stephen DolemanM65thV5010th00:37:4500:37:46+00:12:00
75th

342

Jonathan Johnston-smithM66thSEN52ndPreston Tyre Kickers00:37:3700:37:48+00:11:52
76th

239

Emma Spencer-cumberlandF10thSEN8thBARROW RUNNERS00:37:4500:37:49+00:12:00
77th

158

Simon MaddoxM67thSEN53rdRace Hub00:37:5400:37:57+00:12:09
78th

19

Tony BlakewayM68thV5011thLong Eaton Running Club00:37:5600:38:00+00:12:11
79th

301

Chris UptonM69thSEN54thBADGERS00:37:5700:38:00+00:12:12
80th

293

Stephen NassauM70thSEN55th00:37:5900:38:01+00:12:14
81st

140

Stuart HunterM71stV5012thShepshed Running Club00:37:5300:38:05+00:12:08
82nd

291

John WalkerM72ndV5013th00:38:0400:38:16+00:12:19
83rd

233

Jason SmithM73rdSEN56th00:38:0400:38:20+00:12:19
84th

7

Gary AshwellM74thV5014thWest End Runners00:38:1600:38:22+00:12:31
85th

137

Richard HopeM75thSEN57thIVANHOE RUNNERS00:38:1600:38:23+00:12:31
86th

337

Tim DanielM76thV5015th00:38:1500:38:27+00:12:30
87th

108

Lee GreetM77thSEN58th00:38:2200:38:28+00:12:37
88th

135

Colin HopeM78thV5016th00:38:2200:38:28+00:12:37
89th

222

Peter RolinsonM79thV605th00:38:2200:38:31+00:12:37
90th

174

Andrew McknightM80thV5017th00:38:3400:38:36+00:12:49
91st

75

Rachel DeardenF11thSEN9thRoadhoggs Leicester AC00:38:3700:38:43+00:12:52
92nd

195

Paulo IorioM81stSEN59thSouth Derbyshire Road Runners00:38:3800:38:44+00:12:53
93rd

142

Stephen HuttonM82ndSEN60thBirstall RC00:38:4000:38:48+00:12:55
94th

257

denis malcolm ThompsonM83rdV606th00:38:4800:38:51+00:13:03
95th

178

Samantha MiddletonF12thSEN10th00:38:5800:39:06+00:13:13
96th

5231

Salome MaybanksF13thSEN11thBeeston AC00:39:1100:39:20+00:13:26
97th

181

Malcolm MooreM84thV607thSouth Derbyshire Road Runners00:39:2100:39:22+00:13:36
98th

5235

Anne NewberyF14thSEN12thHuncote Harriers00:39:1600:39:23+00:13:31
99th

54

April Arianna CloughF15thSEN13th00:39:1000:39:25+00:13:25
100th

272

Jessica WatsonF16thSEN14th00:39:2300:39:27+00:13:38
101st

323

Charlie RileyM85thSEN61st00:39:1000:39:30+00:13:25
102nd

282

Jim WiltshireM86thV608thWest End Runners00:39:2900:39:38+00:13:44
103rd

227

Nick ShawM87thV5018th00:39:3800:39:41+00:13:53
104th

307

Sarah GarveyF17thSEN15th00:39:4100:39:44+00:13:56
105th

211

Robin QuirkM88thSEN62nd00:39:3400:39:52+00:13:49
106th

201

Lisa Pendery-huntF18thSEN16thWest End Runners00:39:4400:39:53+00:13:59
107th

56

Stuart Anthony CoeM89thV609thBeaumont Rc00:39:5400:40:01+00:14:09
108th

273

Jackie WelburnF19thSEN17thBeeston AC00:39:5400:40:02+00:14:09
109th

350

Damian WilkinsM90thSEN63rdRutland Running & Triathlon Club00:39:4600:40:03+00:14:01
110th

5232

Sarah KellyF20thSEN18thClapham Chasers00:39:5200:40:07+00:14:07
111st

304

Edward ProwseM91stSEN64th00:40:0500:40:12+00:14:20
112nd

252

Martin BeattieM92ndSEN65thTeam Anstey Amblers and Runners00:39:4600:40:12+00:14:01
113rd

139

Carl HuntM93rdSEN66thWest End Runners00:40:0500:40:14+00:14:20
114th

280

Jon WilsonM94thV5019thStilton Striders00:40:1400:40:25+00:14:29
115th

138

Daniel HorsleyM95thSEN67th00:40:1400:40:28+00:14:29
116th

5234

Alec PurcellM96thSEN68th00:40:2900:40:31+00:14:44
117th

38

Matt ButlerM97thSEN69th00:40:2100:40:32+00:14:36
118th

115

Rob HandfordM98thSEN70th00:40:3000:40:34+00:14:45
119th

295

Jane WilsonF21stV503rd00:40:2500:40:36+00:14:40
120th

228

JOANNE ShoreF22ndSEN19thRutland Running & Triathlon Club00:40:2300:40:40+00:14:38
121st

238

Kath SpencerF23rdV504thBARROW RUNNERS00:40:1900:40:41+00:14:34
122nd

144

Peta JarvisF24thSEN20thCharnwood A C00:40:5000:40:51+00:15:05
123rd

186

Julia MurfittF25thSEN21stKimberley & District Striders00:40:4400:41:06+00:14:59
124th

156

Mike MacdonaldM99thV6010th00:41:0400:41:07+00:15:19
125th

183

Emily MuddimerF26thSEN22nd00:40:5600:41:08+00:15:11
126th

184

Rachel MuddimerF27thV505thShepshed Running Club00:40:5600:41:08+00:15:11
127th

289

Heather ThorntonF28thSEN23rd00:41:0500:41:09+00:15:20
128th

294

David WilsonM100thV5020th00:41:0500:41:16+00:15:20
129th

163

Lindsey MarshallF29thV506thHolme Pierrepont RC00:41:0900:41:19+00:15:24
130th

21

Richard BolamM101stV5021st00:41:2000:41:23+00:15:35
131st

120

JOHN HartshornM102ndV6011th00:41:3300:41:38+00:15:48
132nd

332

Steve RooneyM103rdV6012thBeeston AC00:41:3200:41:39+00:15:47
133rd

60

Chris CoombsM104thSEN71st00:41:2600:41:43+00:15:41
134th

256

Paul TebbuttM105thSEN72nd00:41:4200:41:48+00:15:57
135th

287

James PeyrerM106thSEN73rd00:41:4300:41:58+00:15:58
136th

251

Andrew TanserM107thSEN74th00:41:3500:42:03+00:15:50
137th

89

Rachael FarleyF30thSEN24th00:42:0000:42:03+00:16:15
138th

218

Mr RigbyM108thV5022nd00:41:5500:42:08+00:16:10
139th

205

Jeff PilbinM109thSEN75th00:42:0100:42:11+00:16:16
140th

5228

Hannah PoleF31stSEN25thRace Hub00:41:4800:42:14+00:16:03
141st

76

Rob DelahayM110thV5023rd00:42:0900:42:17+00:16:24
142nd

41

Carla CammF32ndV507th00:42:2300:42:29+00:16:38
143rd

83

Alex DulewiczM111stSEN76th00:42:2100:42:31+00:16:36
144th

51

Alison CherryF33rdSEN26thBARROW RUNNERS00:42:2900:42:38+00:16:44
145th

43

Catherine CarrF34thSEN27th00:42:3600:42:43+00:16:51
146th

5233

Purcell M110thSEN76th00:42:4700:42:52+00:17:02
147th

11

Sue BarrowF35thV508thFenland Running Club00:42:5200:42:53+00:17:07
148th

149

Craig JohnsonM113rdSEN78th00:42:3000:42:54+00:16:45
149th

126

Sam HeathM114thSEN79th00:42:3300:42:56+00:16:48
150th

5229

Will ChappellM115thSEN80th00:42:5200:42:59+00:17:07
151st

292

Gary NassauM116thV5024th00:42:3700:43:03+00:16:52
152nd

224

Mark SalterM117thV5025thREDHILL ROAD RUNNERS00:43:0500:43:05+00:17:20
153rd

36

RACHEL BuryF36thSEN28th00:43:0700:43:11+00:17:22
154th

33

FIONA BrownF37thSEN29th00:43:0700:43:11+00:17:22
155th

1

Clare AblethorpeF38thSEN30thHolme Pierrepont RC00:43:0500:43:13+00:17:20
156th

324

Matthew RenoldsM118thSEN81st00:43:2000:43:25+00:17:35
157th

30

Tracey BrookesF39thV509th00:43:1300:43:28+00:17:28
158th

132

Lora HolmesF40thSEN31st00:43:1100:43:30+00:17:26
159th

15

Martin BennellM119thSEN82nd00:43:2100:43:36+00:17:36
160th

14

Jayne BennellF41stSEN32nd00:43:2300:43:37+00:17:38
161st

25

Celine BradburnF42ndSEN33rd00:43:2400:43:38+00:17:39
162nd

88

Marie FardellF43rdSEN34th00:43:3400:43:40+00:17:49
163rd

145

Darren JennerM120thSEN83rd00:43:2800:43:44+00:17:43
164th

13

Peter TaylorM121stV6013th00:43:2900:43:53+00:17:44
165th

5230

Ndiarka NboddiM122ndSEN84thBeeston AC00:43:5200:44:01+00:18:07
166th

152

Tracey KeaneF44thSEN35th00:43:5700:44:04+00:18:12
167th

348

Cassie VidlerF45thSEN36th00:43:5700:44:04+00:18:12
168th

245

Craig StinchcombeM123rdSEN85thShepshed Running Club00:43:5900:44:05+00:18:14
169th

208

Alison PoverF46thV5010th00:44:0400:44:05+00:18:19
170th

162

DAVID MarshallM124thV5026thHolme Pierrepont RC00:43:5500:44:05+00:18:10
171st

264

Vanessa WalkerF47thV5011thStilton Striders00:43:5900:44:09+00:18:14
172nd

86

Amy ElphickF48thSEN37th00:44:0100:44:12+00:18:16
173rd

179

Emma MillerF49thSEN38th00:43:5300:44:19+00:18:08
174th

6

RICHARD ArmstrongM125thSEN86thHolme Pierrepont RC00:44:0800:44:22+00:18:23
175th

65

Catherine Ruth CousinF50thSEN39thIVANHOE RUNNERS00:44:0500:44:24+00:18:20
176th

209

Carol PullF51stSEN40th00:44:0500:44:24+00:18:20
177th

5223

Ben DaviesM126thSEN87th00:44:1400:44:24+00:18:29
178th

283

Christine WoodF52ndSEN41st00:44:1900:44:31+00:18:34
179th

134

Martin HooleyM127thSEN88th00:44:1200:44:33+00:18:27
180th

173

Thomas MckeanM128thSEN89th00:44:2100:44:35+00:18:36
181st

159

Clare MarlowF53rdSEN42nd00:44:1600:44:38+00:18:31
182nd

331

Rob BeersM129thSEN90thBARROW RUNNERS00:44:1600:44:39+00:18:31
183rd

160

Katy MarlowF54thSEN43rd00:44:1500:44:39+00:18:30
184th

320

Alastair GarrattM130thSEN91st00:44:2600:44:42+00:18:41
185th

18

Jo BettsF55thSEN44th00:44:3800:44:49+00:18:53
186th

49

Paul ChapmanM131stSEN92nd00:44:3900:44:54+00:18:54
187th

153

Keith PeryerM132ndV5027th00:44:4500:45:00+00:19:00
188th

170

Amy MatharuF56thSEN45th00:44:4600:45:00+00:19:01
189th

225

Gary SawleM133rdSEN93rd00:44:4500:45:06+00:19:00
190th

268

Kathy WalshF57thSEN46thStilton Striders00:45:0600:45:17+00:19:21
191st

72

Felicity CrottyF58thSEN47thRutland Running & Triathlon Club00:45:0300:45:20+00:19:18
192nd

198

Steve ParkinsonM134thSEN94th00:45:1400:45:24+00:19:29
193rd

242

Jo StantonF59thV5012th00:45:1500:45:25+00:19:30
194th

334

Charlotte OrgillF60thSEN48thBirstall RC00:45:1600:45:26+00:19:31
195th

204

BILL PhillipsM135thV6014thBARROW RUNNERS00:45:1500:45:27+00:19:30
196th

308

Richard PiggottM136thSEN95thRipley00:45:3000:45:34+00:19:45
197th

133

Richard HolmesM137thSEN96th00:45:1700:45:35+00:19:32
198th

335

David Manning-ohrenM138thSEN97th4Life Triathlon Club00:45:1300:45:36+00:19:28
199th

44

Sharon CarrF61stSEN49th00:45:2000:45:38+00:19:35
200th

172

Linda Mcinerney-ellisF62ndV5013thRutland Running & Triathlon Club00:45:2000:45:38+00:19:35
201st

104

Andrew GoodmanM139thV701stBirstall RC00:45:2800:45:40+00:19:43
202nd

221

Kimberley RobertsF63rdSEN50th00:45:1400:45:41+00:19:29
203rd

147

Chris JohnsonM140thSEN98th00:45:2200:45:44+00:19:37
204th

48

Matt ChambersM141stSEN99th00:45:3600:45:56+00:19:51
205th

34

Kevin BuntingM142ndSEN100th00:45:4400:45:58+00:19:59
206th

5227

Melissa HastingsF64thSEN51stHastings Harriers00:46:0600:46:14+00:20:21
207th

197

Gina PaceyF65thSEN52ndHolme Pierrepont RC00:46:1000:46:20+00:20:25
208th

274

Andi WellsM143rdSEN101st00:45:5300:46:23+00:20:08
209th

247

Kelly StroudF66thSEN53rdWest End Runners00:46:2000:46:28+00:20:35
210th

167

Hazel Ann FosseyF67thV5014thTeam Anstey Amblers and Runners00:46:0500:46:33+00:20:20
211st

253

Melissa TaylorF70thSEN55th00:46:0900:46:36+00:20:24
212nd

176

Abigail MeeF69thSEN55th00:46:2900:46:39+00:20:44
213rd

297

Claire HarrisonF70thV5015th00:46:3800:46:48+00:20:53
214th

82

raymond DraycottM144thV6015thShepshed Running Club00:46:4400:46:50+00:20:59
215th

244

Cathy StevensonF71stSEN56th00:46:3100:46:52+00:20:46
216th

199

Esther ParkinsonF72ndSEN57th00:46:4500:46:55+00:21:00
217th

192

Kate NielsenF73rdSEN58th00:46:3500:47:04+00:20:50
218th

231

Katherine SmithF74thSEN59thSouth Derbyshire Road Runners00:46:5300:47:07+00:21:08
219th

141

Emma HunterF75thSEN60th00:46:4200:47:10+00:20:57
220th

344

Barbara MartinF76thSEN61st00:47:0000:47:12+00:21:15
221st

254

Stevie Emma TaylorF77thSEN62nd00:47:0700:47:13+00:21:22
222nd

164

Steve MarshallM145thSEN102nd00:46:4600:47:17+00:21:01
223rd

155

Peter LucasM146thV5028th00:47:0800:47:20+00:21:23
224th

84

Alexandra DulewiczF78thSEN63rd00:47:1200:47:21+00:21:27
225th

322

Kim RileyF79thSEN64th00:47:1000:47:29+00:21:25
226th

281

Deborah WilsonF80thV5016thStilton Striders00:47:2400:47:34+00:21:39
227th

57

Jo CollingtonF81stV5017th00:47:2000:47:37+00:21:35
228th

196

Martin OwenM147thSEN103rd00:47:2400:47:47+00:21:39
229th

189

Hannah NealF82ndSEN65th00:47:3600:47:50+00:21:51
230th

29

Nicola BriggsF83rdSEN66th00:47:4000:47:52+00:21:55
231st

217

Petra RichmondF84thSEN67th00:47:2900:47:56+00:21:44
232nd

78

Clare DicksonF85thSEN68th00:47:3200:47:57+00:21:47
233rd

103

Thomas GoldspinkM148thSEN104th00:47:4000:48:04+00:21:55
234th

312

Steph NicolF86thV5018thStilton Striders00:47:4700:48:04+00:22:02
235th

316

Sarah BrooksbankF87thSEN69thCharnwood A C00:48:0200:48:07+00:22:17
236th

5

Kelly AllardF88thSEN70th00:47:5900:48:21+00:22:14
237th

121

David HastingsM149thV6016th00:48:1800:48:25+00:22:33
238th

165

Lindsay MarshallF89thSEN71st00:47:5500:48:26+00:22:10
239th

47

Sheila CarruthersF90thV601st00:48:1100:48:26+00:22:26
240th

90

Elliot FarleyM150thSEN105th00:48:0700:48:32+00:22:22
241st

210

Miriam QuinnF91stSEN72ndNotts Women Runners00:48:3100:48:38+00:22:46
242nd

279

Carly WilliamsF92ndSEN73rd00:48:2300:48:38+00:22:38
243rd

45

Rob CarrollM151stV5029th00:48:1800:48:39+00:22:33
244th

46

Joanna CarrollF93rdV5019th00:48:1800:48:40+00:22:33
245th

263

Alan WaiteM152ndV5030th00:48:3100:48:41+00:22:46
246th

123

Emma HayesF94thSEN74thPoplar Running Club00:48:5100:49:13+00:23:06
247th

298

Mike BrailsfordM153rdSEN106th00:48:4800:49:14+00:23:03
248th

278

Miss WilliamsF95thSEN75th00:49:0700:49:21+00:23:22
249th

136

Jennifer HopeF96thV5020thIVANHOE RUNNERS00:49:0400:49:22+00:23:19
250th

5222

Laura HopeF97thSEN76thIVANHOE RUNNERS00:49:0500:49:23+00:23:20
251st

265

Alasdair WalkerM154thSEN107th00:49:1100:49:35+00:23:26
252nd

212

leonie RaceF98thSEN77th00:49:2600:49:41+00:23:41
253rd

93

Jenna FisherF99thSEN78th00:49:2700:49:42+00:23:42
254th

73

Susie CrowleyF100thSEN79th00:49:1800:49:42+00:23:33
255th

151

Trusha KachhelaF101stSEN80th00:49:2900:49:45+00:23:44
256th

246

BRIAN ROBERT StoneM155thV6017thHolme Pierrepont RC00:49:4500:49:53+00:24:00
257th

67

Margaret CowlingF102ndV602ndshelton striders00:49:3000:49:54+00:23:45
258th

118

Fiona HarrisF103rdSEN81st00:49:3200:49:55+00:23:47
259th

128

Emma HenryF104thSEN82nd00:49:3300:49:58+00:23:48
260th

299

Kathryn FarrarF105thSEN83rd00:49:4100:50:00+00:23:56
261st

226

Emma ShawF106thSEN84th00:49:4100:50:07+00:23:56
262nd

95

Claire FlemingF107thSEN85th00:49:4300:50:11+00:23:58
263rd

276

Maxine WhiteheadF108thSEN86th00:49:5700:50:18+00:24:12
264th

240

Richard Stacey-chapmanM156thSEN108th00:50:0900:50:31+00:24:24
265th

114

Sue HammondF109thV5021st00:50:2600:50:34+00:24:41
266th

267

Mick WallerM157thV5031st00:50:2400:50:44+00:24:39
267th

148

Caroline JohnsonF110thSEN87th00:50:2900:50:52+00:24:44
268th

119

Juliet HarrisonF111stV5022ndBeeston AC00:50:4800:50:56+00:25:03
269th

35

Nicola BurkinshawF112ndSEN88th00:50:5200:51:01+00:25:07
270th

37

Rebecca ButlerF113rdSEN89th00:50:4200:51:03+00:24:57
271st

236

Janine SoarsF114thSEN90th00:50:4200:51:04+00:24:57
272nd

349

Dawn MorrisF115thSEN91stRutland Running & Triathlon Club00:50:4800:51:06+00:25:03
273rd

99

Zoe FurberF116thSEN92nd00:50:5200:51:13+00:25:07
274th

129

Louise HewsonF117thSEN93rd00:50:5600:51:17+00:25:11
275th

328

Emma HerdF118thSEN94thVegan Runners00:51:2300:51:40+00:25:38
276th

20

Mark BlandM158thSEN109th00:51:4700:51:53+00:26:02
277th

80

Lee DobsonM159thSEN110th00:51:4900:52:03+00:26:04
278th

262

Grania TowleF119thSEN95thIVANHOE RUNNERS00:51:5100:52:04+00:26:06
279th

96

Louise ForsdykeF120thV5023rdWest End Runners00:51:4300:52:07+00:25:58
280th

259

Sandra ThorntonF121stSEN96th00:51:5000:52:09+00:26:05
281st

258

Liz ThorntonF122ndSEN97th00:51:5000:52:09+00:26:05
282nd

223

Catherine RolinsonF123rdV5024th00:52:0500:52:16+00:26:20
283rd

180

Laurel MitchellF124thSEN98th00:52:1200:52:41+00:26:27
284th

200

Zoe PeacockF125thSEN99th00:52:1900:52:41+00:26:34
285th

109

Karen GriffinF126thSEN100thBARROW RUNNERS00:52:3300:52:47+00:26:48
286th

237

Christine SpencerF127thV5025thBARROW RUNNERS00:52:3200:52:55+00:26:47
287th

220

Katie RobertsF128thSEN101st00:52:5500:53:14+00:27:10
288th

168

Kelly MateF129thSEN102nd00:53:1700:53:37+00:27:32
289th

105

Lauren GalvinF130thSEN103rd00:53:3900:53:56+00:27:54
290th

288

Lisa PeyrerF131stSEN104th00:53:4300:54:00+00:27:58
291st

317

Jenny KellowF132ndSEN105th00:53:3600:54:03+00:27:51
292nd

154

Katherine LangF133rdSEN106thWreake Runners00:53:5400:54:05+00:28:09
293rd

343

Gary KirkM160thV5032ndRutland Running & Triathlon Club00:53:5100:54:10+00:28:06
294th

5225

Jay BadianiM161stV6018th00:54:0100:54:27+00:28:16
295th

63

Andrea CorbetF134thV603rd00:54:3600:54:49+00:28:51
296th

318

Fran McnerneyF135thV604thPolar Running Club00:54:3500:54:55+00:28:50
297th

2

James AitkenheadM162ndV5033rd00:54:3700:55:01+00:28:52
298th

286

Bob AirdM163rdV801stBARROW RUNNERS00:54:4900:55:04+00:29:04
299th

74

Julie CunningtonF136thSEN107th00:54:5500:55:16+00:29:10
300th

234

Sharon SmithF137thV5026th00:54:5600:55:16+00:29:11
301st

290

peter LottM164thV802ndWest End Runners00:55:1400:55:25+00:29:29
302nd

219

Helen RobbertsF138thSEN108thPoplar Running Club00:55:4200:55:45+00:29:57
303rd

309

Theresa KingF139thSEN109th00:55:3900:56:01+00:29:54
304th

3

Matthew AkersM165thV5034th00:56:0000:56:14+00:30:15
305th

255

Caroline TaylorF140thV5027th00:56:0900:56:35+00:30:24
306th

302

Fiona StrawF141stSEN110th00:56:2500:56:44+00:30:40
307th

68

Roger CowlingM166thSEN111st00:56:2700:56:49+00:30:42
308th

106

Trudie GouldF142ndSEN111st00:56:4800:57:07+00:31:03
309th

59

Jenna ConwayF143rdSEN112nd00:56:5100:57:08+00:31:06
310th

70

James CoyneM167thV5035th00:56:5600:57:08+00:31:11
311st

4

Amber Rose RobinsonF144thSEN113rd00:56:4900:57:16+00:31:04
312nd

214

Melanie RatcliffeF145thV5028th00:57:0500:57:19+00:31:20
313rd

241

Mandy StaniforthF146thV5029th00:57:4900:57:51+00:32:04
314th

270

Rachel WatersF147thSEN114thWreake Runners00:57:4100:57:52+00:31:56
315th

321

Neil DavidsonM168thV6019th00:57:5100:58:09+00:32:06
316th

58

Donna ComptonF148thSEN115th00:58:4200:58:53+00:32:57
317th

52

Kevin ClarkeM169thV5036thSouth Derbyshire Road Runners00:59:0400:59:18+00:33:19
318th

143

Lorraine IsaacF149thV5030thTeam Anstey Amblers and Runners00:58:5200:59:22+00:33:07
319th

182

NEIL richard MortonM170thV5037th00:58:5600:59:24+00:33:11
320th

85

Karen EdwardsF150thV5031stTeam Anstey Amblers and Runners00:59:5301:00:21+00:34:08
321st

339

Angela JohnstonF151stSEN116th01:00:0801:00:33+00:34:23
322nd

150

Jane JohnstonF152ndV605th01:00:0801:00:33+00:34:23
323rd

117

Julie HarrisF153rdSEN117thTeam Anstey Amblers and Runners01:00:4501:01:09+00:35:00
324th

191

Kerry NicholsonF154thSEN118th01:01:0101:01:26+00:35:16
325th

9

Carrie BarkerF155thSEN119thBeeston AC01:01:1501:01:34+00:35:30
326th

188

Lucinda MurphyF156thSEN120th01:01:1701:01:34+00:35:32
327th

166

Derek MarshallM171stSEN112ndTeam Anstey Amblers and Runners01:03:3801:04:06+00:37:53
328th

202

Melanie PercivalF157thSEN121stPoplar Running Club01:04:0801:04:30+00:38:23
329th

53

Helen ClarkeF158thV5032ndSouth Derbyshire Road Runners01:06:3001:06:44+00:40:45
330th

91

Jeannette FearingF159thV5033rd01:07:4801:08:10+00:42:03
331st

100

Tina GarnerF160thSEN122ndTeam Anstey Amblers and Runners01:07:5501:08:23+00:42:10
332nd

193

Jon NorwellM172ndSEN113rdTeam Anstey Amblers and Runners01:07:5501:08:24+00:42:10

You may also be interested in...

The Night Trail 5 Miles 2018-11-02 19:00:00
Batman's Trail 8 Mile Run 2018-11-03 10:00:00
'Erewash ' Half Marathon 2018-08-18 08:30:00
Moorgreen Duathlon 2K Fun Run (Individual entry) 2018-10-14 09:00:00