Sundowner 2018

Sep
01
2018

Splits

  • 750 metre Swim

    — ''

  • 20 kilometre Cycle

    — ''

  • 5 kilometre Run

    — ''

Race Options

Organiser

Freebird Events

Map

Sprint Distance

Triathlon | 2018-09-01 08:00am
1 viewed last hour.

All Race Results

Gender

Jump to bib

Pos#NameCatClubFinish Time
Finished (314 in total)
1st

569

Aidan AdamsM1stM 35-391stHarrogate Tri Club/Vitfor00:59:35-
2nd

565

OLIVER DixonM2ndM 25-291st01:00:09+00:00:34
3rd

566

Robert WhitakerM3rdM 40-441stWakefield Triathlon Club01:00:22+00:00:47
4th

577

Colin RobsonM4thM 45-491stNE31 Tri Club01:00:57+00:01:22
5th

598

JAMES MckennaM5thM 40-442nd01:01:08+00:01:33
6th

897

Jason CutlerM6thM 40-443rd01:01:35+00:02:00
7th

584

Stuart WallM7thM 35-392ndGodleys01:01:57+00:02:22
8th

594

Ian PrestonM8thM 35-393rdTadcaster Triathlon club01:02:27+00:02:52
9th

911

Craig LaneM9thM 35-394thhumber triathletes01:03:54+00:04:19
10th

1000

Stephen Edward BallM10thM 35-395th01:04:50+00:05:15
11th

815

Brit May TateF1stF 25-291st01:05:08+00:05:33
12th

575

Gerard PenderM11thM 45-492ndLEEDS BRADFORD TRIATHLON CLUB01:05:13+00:05:38
13th

572

Michael BirtwhistleM12thM 50-541st01:05:44+00:06:09
14th

593

Jason RuckM13thM 50-542nd01:05:49+00:06:14
15th

901

Tina WilsonF2ndF 40-441stReal Fitness Race Team01:06:14+00:06:39
16th

606

Tim BennettM14thM 25-292nd01:06:26+00:06:51
17th

613

SHAUN RobertsM15thM 35-396th01:08:10+00:08:35
18th

573

Emma AdamsU1stTEAM1stThe Elites01:08:35+00:09:00
19th

801

John DohertyM16thM 40-444thWakefield Triathlon Club01:08:38+00:09:03
20th

591

Jamie HockleyM17thM 35-397thLINCOLN TRI01:08:40+00:09:05
21st

640

Mal LancasterM18thM 45-493rdWakefield Triathlon Club01:08:45+00:09:10
22nd

702

Keith DaviesM19thM 45-494th01:08:55+00:09:20
23rd

579

PETER WordsworthM20thM 50-543rd01:09:10+00:09:35
24th

678

Nick BelcherM21stM 35-398th01:09:14+00:09:39
25th

672

Ben HallworthM22ndM 35-399thLEEDS BRADFORD TRI01:09:20+00:09:45
26th

705

Joe SteeleM23rdM 45-495thLEEDS BRADFORD TRIATHLON CLUB01:09:35+00:10:00
27th

650

Garry BeanlandM24thM 35-3910th01:09:59+00:10:24
28th

615

Steven PollockM25thM 35-3911thTri-life01:10:06+00:10:31
29th

571

William LawM26thM 25-293rdRoyston Runners01:10:06+00:10:31
30th

888

DARREN HotchkinM27thM 40-445th01:10:28+00:10:53
31st

899

Lee WilliamsonM28thM 35-3912th01:10:43+00:11:08
32nd

608

Mark WalbyM29thM 50-544thhumber triathletes01:10:45+00:11:10
33rd

910

Ian PrattM30thM 55-591stSteel Town Triathlon01:10:58+00:11:23
34th

599

JAMES DickinsonM31stM 60-641stOne Life Racing01:11:01+00:11:26
35th

616

Angela HannonF3rdF 45-491stWakefield Triathlon Club01:11:03+00:11:28
36th

625

Michael ThomasM32ndM 40-446th01:11:10+00:11:35
37th

590

Emma RobinsonF4thF 35-391stHarrogate Triathlon Club01:11:19+00:11:44
38th

748

Chris BarkerM33rdM 30-341st01:11:32+00:11:57
39th

582

Andrew SmithM34thM 35-3913th01:11:36+00:12:01
40th

626

Samuel WadeM35thM 25-294th01:11:36+00:12:01
41st

628

Martin KingM36thM 45-496th01:11:37+00:12:02
42nd

662

HARRY CorkerM37thM 30-342nd01:11:44+00:12:09
43rd

664

Richard MccullochM38thM 50-545thPICKERING RUNNING CLUB01:11:44+00:12:09
44th

688

Matt Cardell-williamsM39thM 25-295th01:11:57+00:12:22
45th

704

Alex MarlandM40thM 45-497th01:12:14+00:12:39
46th

906

Phil AllenM41stM 35-3914thLegion Multisports01:12:25+00:12:50
47th

576

Ken BrownM42ndM 55-592ndNE31 Tri Club01:12:29+00:12:54
48th

605

Annie ParkerF5thF 20-241st01:12:30+00:12:55
49th

773

Jason BellM43rdM 40-447thiGotDOMS01:12:36+00:13:01
50th

648

Stephen PutnamM44thM 40-448th01:12:43+00:13:08
51st

770

Steve RileyM45thM 50-546th01:12:45+00:13:10
52nd

655

Greg BillennessM46thM 45-498thHyde Park Harriers Triathlon Club01:12:49+00:13:14
53rd

570

Naomi KellettF6thF 25-292ndHyde Park Harriers Triathlon01:12:55+00:13:20
54th

835

David CarruthersM47thM 45-499th01:13:12+00:13:37
55th

633

Graeme MilesM48thM 30-343rdHyde Park Harriers Triathlon01:13:18+00:13:43
56th

821

Andrew RichardsonM49thM 50-547th01:13:22+00:13:47
57th

585

Roisin Florence GorryF7thF Youth1sthumber triathletes01:13:24+00:13:49
58th

881

Jacob KempM50thM Youth1stHumber Triathletes Jnrs01:13:42+00:14:07
59th

671

Amy WalkerF8thF 30-341stWakefield Triathlon Club01:13:51+00:14:16
60th

889

Karen WoodF9thF 45-492ndNE31 Tri Club01:13:55+00:14:20
61st

885

Andrew AllenM51stM 40-449th01:13:59+00:14:24
62nd

574

Alex RichardsM52ndM 40-4410thBeat the burn01:14:18+00:14:43
63rd

586

Kerry ArcherF10thF 35-392ndYork Triathlon Club01:14:19+00:14:44
64th

607

Richard PurnellM53rdM 50-548thCraven Energy01:14:26+00:14:51
65th

652

Matthew BigginsM54thM 25-296th01:14:27+00:14:52
66th

661

Erica MorrisF11thF 30-342ndDoncaster Triathlon Club01:14:44+00:15:09
67th

722

Richard SevierM55thM 40-4411thWakefield Triathlon Club01:14:44+00:15:09
68th

638

Roger SmithM56thM 60-642ndTYF01:14:57+00:15:22
69th

729

Anthony CassM57thM 30-344th01:14:57+00:15:22
70th

637

David ParkinsonM58thM 50-549thTADCASTER TRIATHLON TEAM01:15:01+00:15:26
71st

687

Mark HuntM59thM 40-4412th01:15:03+00:15:28
72nd

900

Matthew SimisterM60thM 35-3915th01:15:03+00:15:28
73rd

710

Bruno RushforthM61stM 45-4910th01:15:13+00:15:38
74th

882

Thomas WinnM62ndM 50-5410th01:15:14+00:15:39
75th

602

Bradley O'donoghueM63rdM Under 201stTri-Life Triathlon Team01:15:24+00:15:49
76th

846

Tim DixonM64thM 25-297thKirkstall Harriers01:15:30+00:15:55
77th

644

Andrew JohnsonM65thM 55-593rd01:15:38+00:16:03
78th

893

Simon JacksonM66thM 40-4413thLEEDS BRADFORD TRIATHLON CLUB01:15:52+00:16:17
79th

890

Patrick HeptinstallM67thM 50-5411thWakefield Triathlon Club01:15:52+00:16:17
80th

646

ANDY BushM68thM 50-5412th01:16:03+00:16:28
81st

677

Tim FfordeM69thM 40-4414th01:16:06+00:16:31
82nd

592

Peter GossopM70thM 50-5413thLINCSQUAD01:16:18+00:16:43
83rd

735

Malcolm SmithU2ndTEAM2ndKing Smith01:16:22+00:16:47
84th

578

Thomas ShawM71stM 35-3916thSheffield Triathlon Club01:16:23+00:16:48
85th

902

Victoria MurrayF12thF 30-343rd01:16:25+00:16:50
86th

660

Simon LeahM72ndM 35-3917thCalder Tri Club01:16:38+00:17:03
87th

636

Ken HaughanM73rdM 45-4911thSUN CITY TRI01:16:42+00:17:07
88th

632

Jane HolmesF13thF 65-691stHARROGATE TRI01:16:50+00:17:15
89th

642

Georgie StarkeyF14thF 25-293rd01:16:50+00:17:15
90th

601

Tania AlamedaF15thF 30-344thTRI LAKELAND01:16:55+00:17:20
91st

898

STEPHEN FirthM74thM 50-5414thWakefield Triathlon Club01:17:01+00:17:26
92nd

907

Gary VietenM75thM 50-5415th01:17:12+00:17:37
93rd

597

Zoe SmithF16thF 40-442nd01:17:19+00:17:44
94th

812

Christopher JuddF17thF 25-294th01:17:21+00:17:46
95th

618

Garry TrilloM76thM 60-643rdWhitby Wheelers01:17:22+00:17:47
96th

622

Rob SeymourM77thM 25-298th01:17:23+00:17:48
97th

624

Claire BondF18thF 35-393rd01:17:34+00:17:59
98th

587

Lisa BollandF19thF 40-443rd01:17:35+00:18:00
99th

699

Andrew Neil NewsamM78thM 50-5416thTEAM MANVERS01:17:35+00:18:00
100th

896

Nicola DarraghF20thF 35-394thAycliffe Tri Club01:17:35+00:18:00
101st

895

Chris LeeM79thM 35-3918th01:17:36+00:18:01
102nd

667

Sue McfarlaneF21stF 35-395th01:17:43+00:18:08
103rd

595

Mat KellyM80thM 35-3919thWakefield Triathlon Club01:17:53+00:18:18
104th

656

Andy HolmesM81stM 45-4912thTEAM MANVERS01:17:54+00:18:19
105th

712

Jonathan DixonM82ndM 25-299th01:18:04+00:18:29
106th

654

John CostelloM83rdM 60-644thGlossop Triathlon Club01:18:16+00:18:41
107th

860

LEE MartinM84thM 50-5417thYamAp Racing01:18:16+00:18:41
108th

796

Jagoda MalendowiczF22ndF 35-396thSheffield Triathlon Club01:18:21+00:18:46
109th

734

Kevin JuddM85thM 55-594th01:18:28+00:18:53
110th

683

Michael MansfieldM86thM 55-595thValley Striders Triathlon Club01:18:32+00:18:57
111st

908

Jon BurnM87thM 35-3920th01:18:36+00:19:01
112nd

713

Karen HopwoodF23rdF 45-493rdNYP TRI01:18:43+00:19:08
113rd

658

Richard WalkerM88thM 50-5418thValley Striders01:18:50+00:19:15
114th

695

Sarah TomlinsonF24thF 40-444thDarlington Harriers01:18:57+00:19:22
115th

774

Jason ListerM89thM 50-5419thLEEDS BRADFORD TRIATHLON CLUB01:18:57+00:19:22
116th

635

Stephen O?sheaM90thM 55-596thSheffield Triathlon Club01:19:06+00:19:31
117th

649

Nicholas De La PoerM91stM 40-4415th01:19:10+00:19:35
118th

647

Paul GreaneyM92ndM 45-4913th01:19:10+00:19:35
119th

894

Rachel ButlerF25thF 35-397thReal Fitness Race Team01:19:18+00:19:43
120th

763

Graham PorterM93rdM 35-3921st01:19:20+00:19:45
121st

560

Grant WallingM94thM 45-4914th01:19:21+00:19:46
122nd

653

Neil TwidaleM95thM 45-4915th01:19:26+00:19:51
123rd

720

Nick PantonM96thM 50-5420thPanton 50th01:19:36+00:20:01
124th

627

Leigh SchelvisM97thM 30-345thHyde Park Harriers Tri Club01:19:39+00:20:04
125th

749

Mark McveighM98thM 30-346th01:19:54+00:20:19
126th

849

Marty SmithM99thM 45-4916thCleveland Triathlon Club01:20:00+00:20:25
127th

884

Michael GeorgiouM100thM 50-5421stCalderdale Tri club01:20:01+00:20:26
128th

614

Andrew LoweyM101stM 40-4416thTeam FA01:20:07+00:20:32
129th

742

Ruth DaviesF26thF 45-494th01:20:16+00:20:41
130th

730

Richard EllisM102ndM 35-3922ndLEEDS BRADFORD TRIATHLON CLUB01:20:17+00:20:42
131st

876

Mike WellsM103rdM 30-347th01:20:22+00:20:47
132nd

909

James SkidmoreM104thM 40-4417thWakefield Triathlon Club01:20:25+00:20:50
133rd

731

Mikey WallisM105thM 40-4418thMorley Running Club01:20:32+00:20:57
134th

739

Ian RegesterM106thM 50-5422ndLegion01:20:35+00:21:00
135th

785

Dean WilsonM107thM 35-3923rd01:20:37+00:21:02
136th

709

Ray BannerM108thM 50-5423rd01:20:37+00:21:02
137th

630

Jack BackhouseM109thM 20-241st01:20:39+00:21:04
138th

583

Lorna CastleF27thF 25-295th01:20:40+00:21:05
139th

792

Simon QuartermaineM110thM 50-5424th01:20:41+00:21:06
140th

797

Graham PinderM111stM 50-5425thSUN CITY TRI01:20:45+00:21:10
141st

772

Harry SamsonM112ndM Under 202nd01:20:47+00:21:12
142nd

721

Duncan BrookesM113rdM 50-5426th01:20:50+00:21:15
143rd

845

James BrookerM114thM 35-3924th01:20:58+00:21:23
144th

750

Terry SinarM115thM 55-597thACKWORTH ROAD RUNNERS01:21:00+00:21:25
145th

581

JENNY WaiteF28thF 40-445th01:21:24+00:21:49
146th

856

Donal GriffinM116thM 30-348th01:21:26+00:21:51
147th

701

Bogna ZimnaF29thF 35-398th01:21:31+00:21:56
148th

762

Malcolm RobinsonM117thM 45-4917th01:21:33+00:21:58
149th

562

Michael Stuart HansonM118thM 45-4918thCleethorpes Tri Club01:21:40+00:22:05
150th

696

Davyd ChalkerM119thM 35-3925thHyde Park Harriers Tri Club01:21:41+00:22:06
151st

666

Helen JolliffeF30thF 40-446th01:21:43+00:22:08
152nd

784

Paul CornsM120thM 50-5427thSTAINLAND LIONS01:21:50+00:22:15
153rd

740

Dan JanesM121stM 40-4419thSheffield Triathlon Club01:21:51+00:22:16
154th

589

Kirsty SmithF31stF 25-296thBassetlaw Tri Club01:21:53+00:22:18
155th

684

Emily MaguireF32ndF 35-399th01:21:56+00:22:21
156th

703

Stephen FinchM122ndM 45-4919th01:22:02+00:22:27
157th

726

Jenny TempleyF33rdF 25-297th01:22:09+00:22:34
158th

588

Annie RileyF34thF 25-298th01:22:24+00:22:49
159th

620

Matthew LawsonM123rdM 25-2910th01:22:28+00:22:53
160th

869

Ian MortimerM124thM 45-4920th01:22:28+00:22:53
161st

639

Martin SutcliffeM125thM 35-3926thValley Striders Triathlon01:22:31+00:22:56
162nd

611

Heather HoltF35thF 35-3910th360Tri01:22:32+00:22:57
163rd

871

James HaslamM126thM 25-2911th01:22:33+00:22:58
164th

634

Naakesha SethF36thF 25-299thLEEDS BRADFORD TRIATHLON CLUB01:22:36+00:23:01
165th

682

Joe HillM127thM 20-242nd01:22:36+00:23:01
166th

659

WILLIAM HillM128thM 45-4921st01:22:45+00:23:10
167th

567

Simon DustonM129thM 20-243rd01:22:48+00:23:13
168th

754

Martin GosneyM130thM 55-598th01:22:52+00:23:17
169th

609

Grace IllingworthF37thF 25-2910th01:23:02+00:23:27
170th

777

Melissa KellyF38thF 45-495thWakefield Triathlon Club01:23:07+00:23:32
171st

746

Mark LudlamM131stM 55-599th01:23:11+00:23:36
172nd

675

tim PalmerM132ndM 45-4922nd01:23:26+00:23:51
173rd

645

Anthony PilkingtonM133rdM 50-5428th01:23:29+00:23:54
174th

691

Carys LippiattF39thF 45-496thValley Striders01:23:36+00:24:01
175th

828

Steve BarryM134thM 40-4420th01:24:01+00:24:26
176th

855

Alex BellM135thM 35-3927th01:24:06+00:24:31
177th

847

Stuart SpencerM136thM 50-5429th01:24:10+00:24:35
178th

629

Sam KelhamM137thM 25-2912th01:24:11+00:24:36
179th

780

Iain SouchM138thM 50-5430thYork Triathlon Club01:24:19+00:24:44
180th

786

Debbie PyeF40thF 40-447thblue lagooners01:24:32+00:24:57
181st

623

Emily O'riordanF41stF 20-242ndCardiff University Triathlon Club01:24:34+00:24:59
182nd

617

Simon LawteyM139thM 55-5910thWakefield Triathlon Club01:24:39+00:25:04
183rd

668

JOHN SinclairM140thM 60-645th01:24:52+00:25:17
184th

747

Neil MotleyM141stM 45-4923rd01:25:06+00:25:31
185th

728

Justin ShawM142ndM 45-4924th01:25:16+00:25:41
186th

787

Claire JacksonF42ndF 45-497thFARNHAM TRI CLUB01:25:19+00:25:44
187th

768

Dan FaulknerM143rdM 40-4421st01:25:25+00:25:50
188th

848

Stuart WatersM144thM 45-4925thHatric01:25:29+00:25:54
189th

727

Bron WatsonF43rdF 25-2911th01:25:30+00:25:55
190th

723

Rachel WoodF44thF 35-3911th01:25:40+00:26:05
191st

752

Hannah PeelF45thF 35-3912thSheffield Triathlon Club01:25:42+00:26:07
192nd

859

Trish WatsonF46thF 60-641stBridlington Cycling Club01:25:49+00:26:14
193rd

858

David HillM145thM 45-4926th01:26:00+00:26:25
194th

886

Deborah CooperF47thF 50-541stNYP TRI01:26:05+00:26:30
195th

778

Sally CampbellF48thF 40-448thWakefield Triathlon Club01:26:22+00:26:47
196th

834

Andrew RhodesM146thM 40-4422ndLEEDS BRADFORD TRIATHLON CLUB01:26:22+00:26:47
197th

680

Bradley HampsonM147thM 25-2913th01:26:23+00:26:48
198th

621

Glynn FearnM148thM 45-4927th01:26:31+00:26:56
199th

879

Alastair WorsleyM149thM 35-3928th01:26:35+00:27:00
200th

757

David HerriottU3rdTEAM3rdClee Tri01:26:39+00:27:04
201st

805

Claire JohnsonF49thF 35-3913thYork Triathlon Club01:26:41+00:27:06
202nd

782

Lou ThorpeF50thF 45-498th01:26:42+00:27:07
203rd

771

Elizabeth ForsythF51stF 40-449th01:26:44+00:27:09
204th

596

Karen ByrneF52ndF 45-499th01:27:06+00:27:31
205th

631

Glenn George DodsonM150thM 45-4928thCleethorpes Tri Club01:27:12+00:27:37
206th

827

Greg HaighM151stM 45-4929th01:27:16+00:27:41
207th

663

Sally MarplesF53rdF 60-642ndNorth Derbyshire Running Club01:27:36+00:28:01
208th

795

Katie BryanF54thF 40-4410thBlue Lagooners Triathlon Club01:27:43+00:28:08
209th

861

Claire WestF55thF 40-4411th01:27:46+00:28:11
210th

700

Catherine WesleyF56thF 40-4412th01:27:47+00:28:12
211st

755

Victoria WoodwardF57thF 30-345th01:27:55+00:28:20
212nd

830

Ian SamsonM152ndM 45-4930th01:28:00+00:28:25
213rd

708

Belinda ParkinsonF58thF 35-3914thWakefield Triathlon Club01:28:06+00:28:31
214th

767

Janine Tina FellF59thF 40-4413thCleethorpes Tri Club01:28:13+00:28:38
215th

761

Niamh JacksonF60thF 35-3915th01:28:22+00:28:47
216th

665

Sam HillM153rdM 25-2914th01:28:26+00:28:51
217th

799

Robert VerityM154thM 45-4931st01:28:34+00:28:59
218th

604

Emma BinnersleyF61stF 25-2912th01:28:36+00:29:01
219th

822

Edward WoodthorpeM155thM 40-4423rd01:28:49+00:29:14
220th

818

Nick WhiteheadM156thM 55-5911th01:29:12+00:29:37
221st

798

Matthew KeyworthM157thM 25-2915thOakwell Runfit01:29:18+00:29:43
222nd

840

Matthew LesterM158thM 30-349th01:29:21+00:29:46
223rd

673

Alan ChurcherM159thM 70-741stsheffield triathlon01:29:22+00:29:47
224th

714

Heather WoolleyF62ndF 50-542nd01:29:35+00:30:00
225th

794

Tim WelbournM160thM 60-646th01:29:40+00:30:05
226th

853

Lisa EdmondsonF63rdF 45-4910th01:29:50+00:30:15
227th

686

Andy IvesM161stM 50-5431st01:29:52+00:30:17
228th

857

Jonathan HattonM162ndM 25-2916th01:29:54+00:30:19
229th

751

Alyson BlakeleyF64thF 40-4414thRoundhay Runners01:29:55+00:30:20
230th

724

Rebecca ParishF65thF 35-3916th01:29:55+00:30:20
231st

791

Joel KentM163rdM 30-3410th01:29:57+00:30:22
232nd

781

NICOLA McphunF66thF 50-543rd01:30:02+00:30:27
233rd

779

Chloe SpencerF67thF 25-2913thWest Yorkshire Police01:30:05+00:30:30
234th

693

Julie Ann LippittF68thF 50-544th01:30:06+00:30:31
235th

717

Andrew VigrassM164thM 45-4932nd01:30:18+00:30:43
236th

811

Rosalind SmithF69thF 25-2914th01:30:28+00:30:53
237th

852

Julia RushtonF70thF 55-591st01:30:34+00:30:59
238th

765

Daniel CorrieM165thM 35-3929th360Tri01:30:40+00:31:05
239th

670

Michael W KM166thM 50-5432nd01:30:45+00:31:10
240th

864

Sarah MinchinF71stF 55-592ndWakefield Triathlon Club01:30:46+00:31:11
241st

804

Wayne MillerM167thM 45-4933rdWakefield Triathlon Club01:30:52+00:31:17
242nd

803

Vivienne IrvineF72ndF 50-545thWakefield Triathlon Club01:30:58+00:31:23
243rd

736

Ashley OliverF73rdF 50-546th01:31:00+00:31:25
244th

643

Andrew DunhillM168thM 55-5912th01:31:07+00:31:32
245th

887

Ben WykmanM169thM 35-3930th01:31:19+00:31:44
246th

816

Chloe RileyF74thF 20-243rd01:31:47+00:32:12
247th

783

Marie ParkinsonF75thF 30-346th01:32:21+00:32:46
248th

690

Philip HillM170thM 55-5913thRoundhay Runners01:32:32+00:32:57
249th

706

Joanna HeatonF76thF 30-347thRoundhay Runners01:32:41+00:33:06
250th

766

Mark HorsfieldM171stM 60-647thBassetlaw Triathlon Club01:32:50+00:33:15
251st

807

Catherine HenryF77thF 45-4911th01:32:53+00:33:18
252nd

875

Sarah GeddesF78thF 25-2915th01:33:02+00:33:27
253rd

806

Emma BuckleyF79thF 45-4912th01:33:06+00:33:31
254th

851

Lesley HaywardF80thF 55-593rd01:33:08+00:33:33
255th

877

Vanessa PullanF81stF 25-2916th01:33:22+00:33:47
256th

674

Paul StokesM172ndM 55-5914thblue lagooners01:33:31+00:33:56
257th

867

Simon StoweM173rdM 55-5915th01:33:32+00:33:57
258th

715

Linda NawojF82ndF 40-4415th01:33:33+00:33:58
259th

836

Karen ValentineF83rdF 50-547thCleethorpes Tri Club01:33:35+00:34:00
260th

764

Fiona MillerF84thF 40-4416th01:33:42+00:34:07
261st

669

Ken ShannonM174thM 50-5433rd01:33:51+00:34:16
262nd

826

Craig AtkinsonM175thM 40-4424th01:34:06+00:34:31
263rd

788

Karl JacksonM176thM 45-4934thFARNHAM TRI CLUB01:34:06+00:34:31
264th

809

Lisa GrandcourtF85thF 40-4417th01:34:11+00:34:36
265th

802

DIANE SimmonsF86thF 55-594thWakefield Triathlon Club01:34:14+00:34:39
266th

707

Jane PartridgeF87thF 45-4913thWakefield Triathlon Club01:34:20+00:34:45
267th

737

Wendy ReevesF88thF 55-595thTADCASTER TRIATHLON TEAM01:34:28+00:34:53
268th

698

Debi LovelandF89thF 50-548thJBR Run & Tri01:34:39+00:35:04
269th

789

Patrick HutchinsonM177thM 40-4425th01:34:42+00:35:07
270th

850

George CallcutM178thM 20-244thYamAp Racing01:34:44+00:35:09
271st

685

Emma LarardF90thF 30-348th01:35:04+00:35:29
272nd

600

Helen KennedyF91stF 30-349th01:35:12+00:35:37
273rd

817

Anthony LeahM179thM 60-648th01:35:39+00:36:04
274th

697

Ruth WatsonF92ndF 40-4418thHyde Park Harriers Triathlon Club01:35:44+00:36:09
275th

843

Kay HarkerF93rdF 40-4419thCalderdale Tri club01:35:52+00:36:17
276th

719

Liz MerryF94thF 45-4914thPanton 50th01:35:55+00:36:20
277th

657

Sarah MakinsonF95thF 55-596thJBR Run & Tri01:36:13+00:36:38
278th

870

Alex WebbM180thM 35-3931st01:36:22+00:36:47
279th

823

Michael GregsonM181stM 40-4426th01:36:39+00:37:04
280th

744

Caroline WalkerF96thF 35-3917th01:36:56+00:37:21
281st

833

Paul HillM182ndM 40-4427thWakefield Triathlon Club01:37:14+00:37:39
282nd

878

Gerry BanhamM183rdM 60-649th01:38:06+00:38:31
283rd

759

Sarah JonesF97thF 45-4915thhumber triathletes01:38:37+00:39:02
284th

676

IAN EarnshawM184thM 45-4935th01:38:50+00:39:15
285th

776

Steve BurtonM185thM 50-5434thWakefield Triathlon Club01:38:55+00:39:20
286th

733

Rachel HowittF98thF 45-4916th01:38:57+00:39:22
287th

842

Adrian DawesM186thM 45-4936th01:39:00+00:39:25
288th

863

Barbara HudsonF99thF 45-4917thTEAM MANVERS01:39:39+00:40:04
289th

790

Donna PeacockF100thF 40-4420th01:40:21+00:40:46
290th

808

Lucy VerityF101stF 45-4918th01:40:29+00:40:54
291st

775

Jillian SabournF102ndF 50-549thValley Striders01:40:41+00:41:06
292nd

716

Brian LoudenM187thM 55-5916th01:41:22+00:41:47
293rd

718

Claire DunhamF103rdF 50-5410thYorkshire Vikings01:41:41+00:42:06
294th

904

Rebecca LaingF104thF 40-4421st01:42:03+00:42:28
295th

760

Chloe SmithF105thF 40-4422nd01:42:50+00:43:15
296th

832

Paul StewartM188thM 55-5917th01:42:54+00:43:19
297th

839

Peter SabournM189thM 50-5435th01:43:29+00:43:54
298th

758

Grazia CalvertF106thF 55-597thAlnwick Triathlon Club01:45:09+00:45:34
299th

865

Julie BanhamF107thF 55-598th01:45:16+00:45:41
300th

829

JOANNE OrmondroydF108thF 45-4919th01:45:16+00:45:41
301st

866

Caroline HiltonF109thF 50-5411th01:45:24+00:45:49
302nd

868

Iain NobleM190thM 55-5918th01:45:25+00:45:50
303rd

745

Kay HalliwellF110thF 35-3918th01:46:20+00:46:45
304th

891

Liz CooperF111stF 45-4920th01:46:20+00:46:45
305th

741

Paula NobleF112ndF 40-4423rdWakefield Triathlon Club01:46:47+00:47:12
306th

831

Kavan O'gradyM191stM 30-3411th01:48:19+00:48:44
307th

793

Peter BallM192ndM 45-4937thCleveland Triathlon Club01:48:49+00:49:14
308th

854

Bryan TwidaleM193rdM 65-691st01:49:36+00:50:01
309th

810

Caryl ShephardF113rdF 40-4424th01:53:13+00:53:38
310th

838

Rosie GregsonF114thF 30-3410th01:53:15+00:53:40
311st

873

George ChadwickM194thM 65-692nd01:55:05+00:55:30
312nd

814

Sophie ElliottF115thF 20-244th01:56:31+00:56:56
313rd

800

Gareth ShephardM195thM 45-4938th02:00:18+01:00:43
314th

874

Claire BlaggF116thF 30-3411thLegion02:27:55+01:28:20
DNF (2 in total)
-

903

JANETTE FreemanFF 50-54Horsforth Harriers00:00:00-
-

756

Stuart AtkinsonMM 40-4400:00:00-

You may also be interested in...

East Leake Triathlon Sprint Distance 2019-03-31 08:00:00
East Leake Triathlon Sprint Distance 2019-09-29 08:00:00
Erewash Triathlon Individuals 2019-08-11 08:00:00
Ashbourne Sprint Triathlon & Junior Aquathlon Sprint Distance 2019-05-19 08:00:00