The Festival of Endurance at Hever Castle 2018

Jul
08
2018

Splits

  • 21 kilometre Run

    — ''

Race Options

Organiser

Castle Triathlon Series

Map

Half Marathon

Running | 2018-07-08 06:00am
4 viewed last hour.

All Race Results

Gender

Jump to bib

Pos#NameCatClubChip TimeFinish Time
Finished (306 in total)
1st

1155

Jozef ZidekM1st30-341stSKP Zilina01:32:0301:32:06-
2nd

1178

Lee CooperM2nd35-391stLARKFIELD AC01:33:1101:33:14+00:01:08
3rd

1169

Hayley ManningF1st30-341st01:36:2501:36:29+00:04:22
4th

1135

Guillaume NinevenM3rd30-342nd01:37:1301:37:18+00:05:10
5th

1219

Tristan GrigalisM4th25-291stWyndyMilla01:37:3601:37:40+00:05:33
6th

1072

Matthew SmithM5th30-343rd01:37:5001:37:54+00:05:47
7th

1212

Kieran O'sullivanM6th35-392nd01:39:4901:39:56+00:07:46
8th

1913

Matt BottenM7th30-344th01:42:4201:42:46+00:10:39
9th

1164

Graeme ClarkeM8th30-345th01:43:4601:43:51+00:11:43
10th

1151

Beckie ChapmanF2nd35-391stSouth London Harriers01:44:2201:44:26+00:12:19
11th

1111

Matthew LlewellinM9th45-491st01:44:5901:45:02+00:12:56
12th

1910

Jason WalkerM10th55-591st01:45:1001:45:13+00:13:07
13th

1122

Peter RobinsonM11th40-441st01:45:4501:45:52+00:13:42
14th

870

Daniel OwenM12th45-492nd01:46:5801:47:06+00:14:55
15th

1188

Katie AustinF3rd35-392nd01:47:4701:47:55+00:15:44
16th

1069

Katey CrooksF4th30-342nd01:48:3801:48:44+00:16:35
17th

1183

Jack GoldsmithM13th35-393rd01:48:3901:48:47+00:16:36
18th

1922

Alex MarshM14th35-394th01:48:4301:48:50+00:16:40
19th

1063

Lizzi PittF5th20-241stUniversity Of Bath Triathlon Club01:48:4901:48:52+00:16:46
20th

1231

Andrew HarrowerM15th30-346th01:48:5201:48:55+00:16:49
21st

869

Laura MccraveF6th40-441stKent AC01:48:4901:48:57+00:16:46
22nd

882

David BallardM16th50-541st01:49:0701:49:15+00:17:04
23rd

1161

Ian SutherlandM17th40-442ndPaddock Wood Athletics Club01:49:2901:49:32+00:17:26
24th

1085

Antony HardenM18th40-443rd01:49:3001:49:38+00:17:27
25th

1246

Rob TippettM19th45-493rd01:49:5901:50:03+00:17:56
26th

854

Stephen GreenM20th45-494thRunthrough01:50:0401:50:12+00:18:01
27th

1059

Peter RalphM21st30-347th01:50:5401:51:05+00:18:51
28th

1004

Tom GallagherM22nd25-292nd01:51:1401:51:27+00:19:11
29th

1185

Ben LoveM23rd45-495th01:51:5401:52:10+00:19:51
30th

1106

Nick HoultM24th45-496thEast London Runners01:51:5201:52:19+00:19:49
31st

1207

Craig BardenM25th20-241st01:52:2201:52:26+00:20:19
32nd

1203

Philippa BeachF7th30-343rd01:52:2601:52:31+00:20:23
33rd

1213

Lara SeabourneF8th30-344th01:52:2201:52:43+00:20:19
34th

1215

Murray RingroseM26th40-444th01:52:3701:52:44+00:20:34
35th

1920

Dominic WalshM27th16-191st01:52:4601:52:52+00:20:43
36th

853

Myles PittM28th20-242nd01:52:5401:53:02+00:20:51
37th

1233

Steven FosterM29th35-395th01:53:5201:54:03+00:21:49
38th

1244

Kris LabeckiM30th40-445th01:54:1201:54:17+00:22:09
39th

945

Michael BanfiM31st60-641stwimbledon windmilers01:54:2501:54:25+00:22:22
40th

1136

Stewart GassonM32nd35-396thUckfield Runners01:54:2601:54:29+00:22:23
41st

1182

Jane WalshF9th35-393rd01:54:3301:54:39+00:22:30
42nd

1026

Louise '90 PhillipsF10th25-291st01:54:5101:54:58+00:22:48
43rd

1252

Charlotte FairsF11th45-491st01:54:5401:54:59+00:22:51
44th

1075

Johnson BenM33rd35-397th01:54:4401:55:18+00:22:41
45th

1181

Anthony RobertsonM34th40-446th01:55:1701:55:23+00:23:14
46th

1087

Miranda BennettF12th35-394th01:55:2101:55:26+00:23:18
47th

1217

Victoria KingF13th35-395th01:55:2901:55:40+00:23:26
48th

1218

Mark MccormackM35th30-348th01:55:3201:55:43+00:23:29
49th

1191

Jj PrimroseM36th35-398th01:55:3301:55:48+00:23:30
50th

886

Matthew EllingtonM37th30-349th01:55:4701:56:06+00:23:44
51st

1240

Rob WilkinM38th35-399th01:56:3301:56:50+00:24:30
52nd

973

Sarah HibbertF14th45-492nd01:56:5001:57:00+00:24:47
53rd

959

Damien RigbyM39th35-3910th01:56:5201:57:01+00:24:49
54th

1093

Rhea MalkinF15th30-345thVO2 MAXIMUM01:57:3001:57:45+00:25:27
55th

1236

Thomas MoodyM40th25-293rd01:57:5001:57:52+00:25:47
56th

1067

Luke SwiftM41st35-3911th01:58:3501:58:58+00:26:32
57th

1173

Leona SmithF16th35-396th01:58:5601:59:07+00:26:53
58th

1162

Matthew HowardM42nd30-3410th01:59:2801:59:28+00:27:25
59th

1179

Syed HassanM43rd45-497th01:59:1401:59:30+00:27:11
60th

1234

Jack BardenM44th20-243rd01:59:2601:59:35+00:27:23
61st

1225

Antony Scott SmithM45th40-447th01:59:2701:59:40+00:27:24
62nd

972

Dave HibbertM46th45-498th01:59:3301:59:43+00:27:30
63rd

956

Hannah WinfieldF17th25-292nd01:59:4301:59:51+00:27:40
64th

924

Ed MorrowM47th30-3411th01:59:5101:59:59+00:27:48
65th

1197

Matthew DonM48th30-3412thnone02:00:1902:00:23+00:28:16
66th

1005

Bridget MorkaneF18th30-346th02:00:1602:00:31+00:28:13
67th

1013

Maciej GryszkiewiczM49th35-3912thMr Big Team02:00:2202:00:36+00:28:19
68th

1066

Dan WattsM50th35-3913th02:00:4002:01:03+00:28:37
69th

970

Declan O'connellM51st25-294th02:01:0102:01:18+00:28:58
70th

1911

Anthony WebbM52nd40-448th02:01:2302:01:32+00:29:20
71st

1043

Guiseppe OrlandoM53rd45-499th02:01:3102:01:45+00:29:28
72nd

903

Ciprian MoldovanM54th40-449thn/a02:01:5702:02:22+00:29:54
73rd

914

Andrew BiggsM55th45-4910thMID SUSSEX TRI CLUB02:02:3902:02:44+00:30:36
74th

1158

Mark MorganM56th45-4911thUK RUN CHAT02:02:4102:02:51+00:30:38
75th

1102

Carly RogersF19th30-347th02:03:0902:03:15+00:31:06
76th

940

ANTONY FroggattM57th50-542nd02:03:3702:03:44+00:31:34
77th

1204

Jack DownsM58th30-3413th02:03:4602:03:57+00:31:43
78th

957

Lidia LundyF20th30-348th02:03:3002:04:11+00:31:27
79th

1148

Anneleen MalfroidF21st30-349th02:04:3902:04:52+00:32:36
80th

1184

Ben JourdainM59th45-4912th02:04:5502:05:03+00:32:52
81st

1081

Rumiko KingF22nd35-397th02:05:0502:05:15+00:33:02
82nd

909

Paul BurnettM60th40-4410th02:05:2002:05:20+00:33:17
83rd

1130

Abigail WittsF23rd20-242nd02:05:2902:05:33+00:33:26
84th

1010

Fiona TubbF24th35-398th02:05:2602:05:34+00:33:23
85th

986

Hannah MayesF25th25-293rd02:05:3002:05:35+00:33:27
86th

1187

Gareth VidlerM61st35-3914thBacon Butty Brigade02:05:3502:05:58+00:33:32
87th

1124

Charlie SargeantM62nd16-192ndn/a02:05:4402:06:03+00:33:41
88th

1025

MATT RawboneM63rd30-3414th02:06:0702:06:26+00:34:04
89th

1029

Mike BarclayM64th55-592nd02:06:3602:06:51+00:34:33
90th

910

Rosalind SmithF26th25-294th02:07:0302:07:08+00:35:00
91st

935

Luke ZwalfM65th40-4411thUKRunChat and York Triathlon Club02:07:1102:07:19+00:35:08
92nd

1016

Albinas UikisM66th25-295th02:07:0502:07:33+00:35:02
93rd

1172

James GreenM67th45-4913th02:07:3402:07:43+00:35:31
94th

1109

Sophie McdermottF27th20-243rdTeam Newcastle Triathlon02:07:4102:07:51+00:35:38
95th

892

Danny DemuthM68th25-296th02:07:2402:07:53+00:35:21
96th

1079

Kjetil StoreboM69th30-3415th02:08:0102:08:09+00:35:58
97th

1116

Tao TangM70th30-3416th02:07:3102:08:11+00:35:28
98th

987

Maria ButylinaF28th30-3410thLondon City Athletics Club02:08:2502:08:37+00:36:22
99th

1076

Luke GordonM71st40-4412th02:08:1602:08:40+00:36:13
100th

976

Ben CrawfordM72nd25-297th02:08:1802:08:41+00:36:15
101st

954

Polly HaywoodF29th40-442ndTunbridge Wells Harriers02:08:3802:08:47+00:36:35
102nd

1232

Kit WebsterM73rd45-4914th02:08:5402:09:00+00:36:51
103rd

1923

Steve GormanM74th45-4915th02:08:4802:09:06+00:36:45
104th

1192

David GayM75th40-4413th02:08:4402:09:07+00:36:41
105th

856

Heather RainsburyF30th35-399thKent AC02:08:5502:09:17+00:36:52
106th

1068

Rachel SellersF31st55-591st02:08:5502:09:27+00:36:52
107th

1174

Grant Miles-wilsonM76th30-3417th02:09:2302:09:30+00:37:20
108th

889

Sebastian Archer-coxM77th45-4916thTunbridge Wells Triathlon Club02:09:3002:09:54+00:37:27
109th

1226

Andrew DinnisM78th35-3915th02:09:5602:09:56+00:37:53
110th

1143

Evan SarosikM79th30-3418th02:09:5002:10:04+00:37:47
111st

1144

Kate WalkerF32nd55-592nd02:10:3702:10:44+00:38:34
112nd

833

Dan MoncktonM80th25-298th02:10:2502:10:46+00:38:22
113rd

1024

Darren JamesM81st50-543rdSittingbourne Striders02:11:1602:11:38+00:39:13
114th

1041

Nia ClarkF33rd20-244th02:11:4102:11:51+00:39:38
115th

865

Martin FaulknerM82nd40-4414th02:11:4002:11:54+00:39:37
116th

998

James SachonM83rd35-3916th02:11:4902:12:09+00:39:46
117th

1223

Louisa Innes WilkinF34th30-3411th02:12:2102:12:21+00:40:18
118th

875

Anthony PortchM84th35-3917th02:12:0402:12:29+00:40:01
119th

1200

Dean MillsM85th45-4917th02:12:1702:12:30+00:40:14
120th

1229

Ian PettsM86th55-593rd02:11:5102:12:35+00:39:48
121st

992

Philip BeelM87th30-3419th02:12:3702:12:47+00:40:34
122nd

1044

Richard PatienceM88th45-4918th02:12:3702:12:52+00:40:34
123rd

938

Brooke BarnesF35th35-3910th02:12:4602:13:05+00:40:43
124th

939

Ian BarnesM89th35-3918th02:12:4602:13:07+00:40:43
125th

1247

Katharine ClarkF36th30-3412th02:12:3502:13:17+00:40:32
126th

895

Jonathan PurvisM90th45-4919thSarah'S Runners02:13:1802:13:29+00:41:15
127th

1160

Keeley ClarkF37th35-3911th02:13:1902:13:39+00:41:16
128th

953

Sherree KemptonF38th40-443rd02:13:0302:13:40+00:41:00
129th

968

Sasha LyneF39th35-3912th02:13:2802:13:44+00:41:25
130th

1074

Emma LaytonF40th25-295th02:13:2802:13:54+00:41:25
131st

994

Jennifer YoungF41st30-3413th02:13:4302:13:57+00:41:40
132nd

1908

Peter HorneM91st40-4415th02:13:4402:14:03+00:41:41
133rd

1061

Tamsin LovellF42nd25-296th02:13:3902:14:05+00:41:36
134th

1171

Guy MedleyM92nd50-544th02:14:0502:14:20+00:42:02
135th

1142

Phil ParkerM93rd60-642nd02:14:4802:15:04+00:42:45
136th

829

Andy BolderstoneM94th40-4416thEast London Runners02:14:5102:15:18+00:42:48
137th

1163

David SmithM95th50-545th02:15:1802:15:30+00:43:15
138th

1228

MARK HolmesM96th40-4417th02:15:3802:15:51+00:43:35
139th

1127

Emma HolmesF43rd40-444thMOJO02:15:3802:15:51+00:43:35
140th

888

Charlotte YoungF44th35-3913th02:15:3802:15:58+00:43:35
141st

1216

Timothy BibbsM97th55-594th02:16:2602:16:30+00:44:23
142nd

813

Esmee GroenF45th40-445th02:16:1502:16:35+00:44:12
143rd

887

Eefke JansenF46th35-3914th02:16:1702:16:35+00:44:14
144th

1196

Owen WeeksM98th35-3919th02:17:1102:17:17+00:45:08
145th

1214

Mayoor PatelM99th40-4418th02:17:2502:17:36+00:45:22
146th

1077

Lindsay HaningtonF47th30-3414th02:17:1602:17:41+00:45:13
147th

1058

Hayley LucasF48th40-446th02:17:3102:17:48+00:45:28
148th

1028

Sally LonghurstF49th25-297th02:17:4002:18:05+00:45:37
149th

1249

David GogginM100th35-3920th02:17:4902:18:09+00:45:46
150th

1125

Roger SargeantM101st50-546thn/a02:17:5002:18:10+00:45:47
151st

1020

Charlotte HildebrandtF50th40-447th02:18:3602:18:45+00:46:33
152nd

1131

Andrew WittsM102nd55-595th02:19:0002:19:05+00:46:57
153rd

1221

Neil HaggertayM103rd55-596th02:18:5002:19:22+00:46:47
154th

1175

Stephen HarryM104th50-547th02:19:1402:19:30+00:47:11
155th

1129

Andy NewtonM105th40-4419th02:19:2302:19:32+00:47:20
156th

1022

Graham WenhamM106th45-4920th02:19:2302:19:46+00:47:20
157th

1147

Peter DufauxM107th50-548thSpeelhofrunners02:19:4402:19:56+00:47:41
158th

1254

Matt BathamM108th30-3420th02:19:4602:20:07+00:47:43
159th

1030

Stephen RapoportM109th35-3921stOxted Gentlemen's Society Fitness Club02:20:0402:20:15+00:48:01
160th

1000

Ian ForshewM110th35-3922nd02:20:0302:20:16+00:48:00
161st

921

Kelly TrendallF51st40-448th02:19:5602:20:27+00:47:53
162nd

1194

ALAN PurbrickM111st50-549th02:20:1902:20:34+00:48:16
163rd

949

Howard WatsonM112nd55-597th02:20:1802:20:37+00:48:15
164th

950

Timothy Gascoyne-dayM113rd45-4921st02:20:3702:20:37+00:48:34
165th

868

Alex YewM114th45-4922nd02:20:4902:21:10+00:48:46
166th

1166

Jim WoodM115th55-598th02:20:5902:21:20+00:48:56
167th

1012

Michael WilliamsM116th55-599th02:21:3102:21:35+00:49:28
168th

971

George CookeM117th20-244thFTR02:21:4502:21:45+00:49:42
169th

893

Frances PickinF52nd25-298th02:21:4602:22:15+00:49:43
170th

899

Allan JonesM118th40-4420thTunbridge Wells Triathlon Club02:21:4702:22:27+00:49:44
171st

1904

Pavlo KolomiyetsM119th30-3421stJBR run and Tri02:22:4002:22:55+00:50:37
172nd

1306

Daniel HardingM120th30-3422nd02:23:0302:23:03+00:51:00
173rd

1126

Janet AveryF53rd30-3415th02:22:5502:23:08+00:50:52
174th

1015

Martina UikyteF54th30-3416th02:22:5402:23:08+00:50:51
175th

1190

Joe NewmanM121st40-4421st02:22:3002:23:11+00:50:27
176th

880

Paul SwanburyM122nd40-4422nd02:22:5802:23:21+00:50:55
177th

832

Sophie HaywardF55th20-245th02:23:0702:23:28+00:51:04
178th

952

Selven ArmoogumM123rd40-4423rd02:23:1102:23:51+00:51:08
179th

1921

Marta BurnleyF56th20-246th02:23:5002:23:56+00:51:47
180th

827

Linda DraperF57th40-449th02:23:5402:24:02+00:51:51
181st

1138

William LowryM124th35-3923rd02:23:3502:24:14+00:51:32
182nd

1167

Dan WatsonM125th25-299th02:24:1602:24:31+00:52:13
183rd

961

Gary HintonM126th45-4923rd02:24:2002:24:48+00:52:17
184th

1235

Gavin MeakingsM127th35-3924th02:24:4102:25:08+00:52:38
185th

1208

Miriam CerberiF58th45-493rd02:25:0602:25:33+00:53:03
186th

1253

Adele Van EdenF59th45-494th02:25:1102:25:56+00:53:08
187th

905

Eleanor HanlonF60th25-299thBodyworks02:25:4802:26:14+00:53:45
188th

1153

Chris RowleyM128th50-5410th02:26:0202:26:36+00:53:59
189th

1156

Angela BartlettF61st50-541st02:26:4302:27:07+00:54:40
190th

1145

Candice GarthwaiteF62nd35-3915th02:27:1902:27:58+00:55:16
191st

1027

Ellen KimF63rd20-247th02:28:0302:28:18+00:56:00
192nd

1224

Karolina LubienieckaF64th35-3916th02:28:0902:28:26+00:56:06
193rd

1146

Suzanne MachrayF65th35-3917th02:27:5402:28:32+00:55:51
194th

1222

Annemarie RobertsF66th35-3918th02:28:3002:28:48+00:56:27
195th

1086

Harry ButteryM129th25-2910th02:28:2202:28:50+00:56:19
196th

902

Marie BoothF67th40-4410th02:28:3302:29:06+00:56:30
197th

901

Lee BoothM130th45-4924th02:28:3202:29:06+00:56:29
198th

932

Christine OmalleyF68th35-3919th02:29:3902:29:56+00:57:36
199th

974

James PareM131st30-3423rd02:29:1602:29:59+00:57:13
200th

1139

Rory CreavinM132nd30-3424th02:29:5602:30:25+00:57:53
201st

1195

Gavin MallochM133rd60-643rdSittingbourne Striders02:30:1102:30:36+00:58:08
202nd

990

Derek JeffsM134th25-2911th02:30:1402:30:38+00:58:11
203rd

1152

Caroline FimerF69th45-495thKent police athletics club02:30:0402:30:38+00:58:01
204th

1238

Siobhan BarrF70th40-4411th02:30:4302:31:21+00:58:40
205th

1084

Michaela SchweigerF71st40-4412th02:30:5602:31:25+00:58:53
206th

877

Andrew SheaM135th35-3925th02:31:0002:31:43+00:58:57
207th

878

Saskia Mareike SheaF72nd35-3920th02:31:0002:31:43+00:58:57
208th

874

Oliver CurrallM136th35-3926th02:31:2502:31:47+00:59:22
209th

1241

Simon Mathew TurnerM137th35-3927th02:31:3402:31:53+00:59:31
210th

929

Chanel DykesF73rd25-2910th02:31:5002:32:09+00:59:47
211st

984

Anna Van EedenF74th40-4413th02:31:5002:32:10+00:59:47
212nd

930

Danielle WillingaleF75th25-2911th02:31:5202:32:10+00:59:49
213rd

983

Andrew Van EedenM138th35-3928th02:31:5202:32:11+00:59:49
214th

960

Sarah JenkinsF76th35-3921st02:31:5002:32:14+00:59:47
215th

1100

Stephanie FareF77th25-2912th02:32:3002:32:55+01:00:27
216th

1001

Gulliver MartinM139th35-3929thOxted Gentlemen's Society Fitness Club02:32:5702:33:08+01:00:54
217th

988

Philipp SchroederM140th40-4424th02:33:0002:33:37+01:00:57
218th

831

Roselin BoramakotF78th30-3417thEast London Runners02:33:1702:33:49+01:01:14
219th

1133

Eleanor JonesF79th30-3418th02:33:4502:33:55+01:01:42
220th

1002

Allan Vela-wildingM141st40-4425th02:33:3602:33:57+01:01:33
221st

1132

David JonesM142nd25-2912th02:33:4802:33:57+01:01:45
222nd

879

Melanie BrooksF80th40-4414th02:33:4602:34:04+01:01:43
223rd

1103

Pete RawlinsonM143rd40-4426th02:34:0902:34:25+01:02:06
224th

1186

Amber StevensonF81st25-2913th02:34:1502:34:40+01:02:12
225th

977

Trevor CrawfordM144th60-644th02:34:2202:34:43+01:02:19
226th

857

Tien WildeF82nd45-496th02:34:1802:34:51+01:02:15
227th

1220

RACHEL CrispF83rd40-4415th02:34:3802:35:13+01:02:35
228th

1039

Clelie MedlockF84th40-4416th02:35:2002:35:50+01:03:17
229th

937

Tracy EatonF85th50-542ndHove Hornets02:36:1202:36:20+01:04:09
230th

1121

Mark FloranceM145th60-645th02:37:4002:37:59+01:05:37
231st

1120

Charlotte FloranceF86th30-3419th02:37:4202:38:01+01:05:39
232nd

1107

Luisa PedretF87th50-543rdReigate Priority Athletics Club02:38:0302:38:19+01:06:00
233rd

1165

Joshua PooleyM146th35-3930th02:38:0102:38:33+01:05:58
234th

876

Tom HadkissM147th25-2913th02:38:1802:38:46+01:06:15
235th

1070

Tayler MessenbirdM148th20-245th02:38:4402:38:57+01:06:41
236th

818

Darren LilleyM149th50-5411th02:38:2102:38:59+01:06:18
237th

1128

Wanwisa BurnsF88th30-3420th02:39:0602:39:17+01:07:03
238th

981

BING JonesM150th65-691stSheffield Triathlon Club02:39:5202:40:21+01:07:49
239th

982

Lavinia JonesF89th60-641st02:39:5202:40:22+01:07:49
240th

897

John O'dowdM151st40-4427thStriders of Croydon02:40:0002:40:29+01:07:57
241st

955

Ruth GrayF90th35-3922nd02:40:1402:40:51+01:08:11
242nd

814

Helen SargisonF91st35-3923rd02:40:2802:40:58+01:08:25
243rd

1021

Sarah JacksonF92nd35-3924th02:41:2802:41:53+01:09:25
244th

1205

Holly BentleyF93rd35-3925th02:42:0502:42:33+01:10:02
245th

1206

Hazel WrightF94th35-3926th02:42:0702:42:35+01:10:04
246th

858

Sam BroderickM152nd30-3425th02:42:2002:42:43+01:10:17
247th

1090

Richard BeardsworthM153rd30-3426th02:42:1702:42:47+01:10:14
248th

989

Abby JonesF95th25-2914th02:42:4302:43:14+01:10:40
249th

873

Kevin PatienceM154th55-5910th02:43:1602:43:16+01:11:13
250th

815

Michelle McintyreF96th40-4417th02:44:1702:44:44+01:12:14
251st

810

Emma RichardsonF97th40-4418th02:44:1602:44:45+01:12:13
252nd

843

HELLE AsquithF98th45-497th02:45:0702:45:28+01:13:04
253rd

1101

Felicity BurgessF99th25-2915thn/a02:45:3502:45:55+01:13:32
254th

1088

Andrew PearceM155th35-3931st02:45:5702:46:11+01:13:54
255th

1180

Nithan MohindraM156th25-2914th02:46:2002:46:33+01:14:17
256th

1242

Anthony BrewerM157th30-3427th02:46:2702:46:53+01:14:24
257th

1243

Julieta TrottaF100th30-3421st02:46:2702:46:53+01:14:24
258th

1211

NATASHA WilsonF101st25-2916th02:46:4702:47:18+01:14:44
259th

967

Diane BuckleyF102nd50-544th02:47:1702:47:55+01:15:14
260th

884

Mark VatcherM158th45-4925th02:47:4002:48:22+01:15:37
261st

927

James WithersM159th40-4428th02:47:4402:48:26+01:15:41
262nd

1110

Abby VatcherF103rd45-498th02:47:5102:48:32+01:15:48
263rd

811

Annet TeeuwenF104th35-3927th02:48:2002:48:53+01:16:17
264th

1071

Patrick TaylorM160th35-3932nd02:50:3802:50:38+01:18:35
265th

1051

Jane PhillipsF105th60-642ndDover Road Runners02:50:0802:50:40+01:18:05
266th

943

Sheela McleanF106th55-593rd02:50:1602:50:52+01:18:13
267th

826

Stuart WilliamsM161st35-3933rd02:50:5302:51:05+01:18:50
268th

985

Sadie DayF107th25-2917thBEGINNERS 2 RUNNERS02:51:1802:51:44+01:19:15
269th

846

Jackie HochF108th40-4419thMOJO Running and Fitness02:52:1402:52:49+01:20:11
270th

906

Nigel GaterM162nd45-4926thn/a02:52:3902:53:12+01:20:36
271st

900

Alan BoothM163rd40-4429th02:52:4102:53:14+01:20:38
272nd

1114

Martin StorrsM164th40-4430th02:52:4802:53:26+01:20:45
273rd

1177

Mark KimM165th55-5911th02:53:3902:53:55+01:21:36
274th

1046

Teresa HintonF109th55-594th02:53:2202:53:58+01:21:19
275th

855

Clare GriffithsF110th40-4420th02:54:5102:55:26+01:22:48
276th

978

Fae FooterF111st40-4421stPhoenix Striders02:55:0002:55:34+01:22:57
277th

823

Mark ManningM166th45-4927th02:56:0702:56:19+01:24:04
278th

1034

Joanne RossF112nd30-3422nd02:56:1502:56:44+01:24:12
279th

1113

Matthew TidimanM167th45-4928th02:56:1102:56:47+01:24:08
280th

915

Felicity NorthcottF113rd40-4422nd02:57:1402:57:31+01:25:11
281st

1083

Georgia LaurenF114th20-248th02:58:2602:58:53+01:26:23
282nd

844

TONY AsquithM168th45-4929th02:58:4702:59:07+01:26:44
283rd

1078

Lydia MalkinF115th30-3423rd02:58:4302:59:08+01:26:40
284th

1909

Harmander SinghM169th55-5912th03:04:1303:04:36+01:32:10
285th

1052

Robin PalmerM170th55-5913thMaidstone Harriers03:04:5403:05:19+01:32:51
286th

850

Donna MorleyF116th45-499thMOJO Running and Fitness03:04:5903:05:34+01:32:56
287th

1119

Harmonie TorosF117th40-4423rd03:04:5603:05:35+01:32:53
288th

1011

Michael ReidM171st50-5412th03:06:1803:06:42+01:34:15
289th

1245

Glenda BoutellF118th35-3928th03:06:0603:06:42+01:34:03
290th

1089

Anna PearceF119th35-3929th03:06:2803:06:42+01:34:25
291st

1176

Brian KimM172nd16-193rd03:07:0503:07:21+01:35:02
292nd

1050

Louise GouldF120th35-3930th03:09:2303:09:55+01:37:20
293rd

944

Alison BedwellF121st35-3931st03:09:2203:09:56+01:37:19
294th

951

Aneta ArmoogumF122nd40-4424th03:13:4503:14:25+01:41:42
295th

964

Karen DaveyF123rd45-4910th03:14:3703:15:17+01:42:34
296th

1023

Kevin WenhamM173rd50-5413th03:16:3303:16:57+01:44:30
297th

1134

Harriet OsbornF124th25-2918th03:23:5503:24:24+01:51:52
298th

1065

Casandra ThorpeF125th40-4425th03:28:4603:29:22+01:56:43
299th

1097

Natalie PougherF126th35-3932nd03:30:2403:30:57+01:58:21
300th

1056

Rosalyn LittleF127th45-4911th03:33:5903:34:36+02:01:56
301st

1117

Kristina BruniF128th40-4426th03:49:0703:49:40+02:17:04
302nd

1123

Lisa WulfF129th35-3933rd03:49:0603:49:40+02:17:03
303rd

966

Hayley SmithF130th40-4427thMichelle?s Running Club Braintree03:52:3503:53:17+02:20:32
304th

819

Sally LilleyF131st50-545th03:54:3903:55:18+02:22:36
305th

965

Mollie ReasonF132nd20-249thMichelle?s Running Club Braintree03:55:0303:55:44+02:23:00
306th

907

LISA JacksonF133rd50-546thStriders of Croydon04:05:1104:05:42+02:33:08
DNF (11 in total)
-

908

GRAHAM WilliamsM55-5900:00:0000:00:00-
-

1055

JO GennariF45-49TeamLGT00:00:0000:00:00-
-

1230

Victoria RichardsonF25-2900:00:0000:00:00-
-

840

Aidan RobersonM35-3900:00:0000:00:00-
-

1250

Gavin Peter FriendM55-5900:00:0000:00:00-
-

885

Helen CooperF25-2900:00:0000:00:00-
-

1018

Hilary ClarksonF55-5900:00:0000:00:00-
-

1049

Dave RawlinsonM45-4900:00:0000:00:00-
-

1098

Paul SmithM35-3900:00:0000:00:00-
-

1912

Gavriel CohenM35-3900:00:0000:00:00-
-

1248

Gary OreillyM55-59Tunbridge Wells Harriers00:00:0000:00:00-

You may also be interested in...

Solent Half Marathon 2018-09-23 10:00:00
Skegness 10K 10 K Run 2018-12-02 10:00:00
Beccles & District Lions Club Run Run/Walk 5K Child entry 2018-09-02 09:30:00
The Night Trail 5 Miles 2018-11-02 19:00:00