Castle Howard Triathlon 2017

Jul
22
2017

Splits

  • 400 metre Swim
  • 23 kilometre Cycle
  • 4 kilometre Run

Race Options

Organiser

Castle Triathlon Series

Contact details

Map

Super Sprint Distance

Triathlon | 2017-07-22 09:00am
1 viewed last hour.

All Race Results

Gender

Jump to bib

Pos#NameCatClubFinish Time
Finished (337 in total)
1st

485

TYLER HutchinsonM1stSEN1stYorkshire Academy01:06:24-
2nd

452

Barney ClacyM2ndSEN2ndChapel Tri01:06:38+00:00:14
3rd

534

Harry SpeersM3rdSEN3rdLeeds Triathlon Centre01:06:54+00:00:30
4th

545

Lee-J WatsonM4thSEN4thNewcastle Triathlon Club01:07:02+00:00:38
5th

493

Shaun LawsonM5thSEN5thEasingwold Running Club01:07:06+00:00:42
6th

487

WILLIAM KayeM6thV401st01:10:08+00:03:44
7th

528

Anthony SimpsonM7thSEN6thCraven Energy01:11:12+00:04:48
8th

484

Finnian HutchinsonM8th13-151stYorkshire Academy01:11:38+00:05:14
9th

538

OLIVER RIOS TrottM9thSEN7thTEAM TIME MALAYSIA01:12:33+00:06:09
10th

548

James WoodM10thSEN8thWetherby Runners01:13:47+00:07:23
11th

623

Jemma SpeersF1stSEN1stleeds triathlon cente01:14:08+00:07:44
12th

471

SIMON GrayM11thV402ndJackpot Racing01:14:16+00:07:52
13th

425

James AdamsonM12thSEN9thnewcastle staffs triathlon club01:15:04+00:08:40
14th

530

Abi SmithF2nd13-151stYorkshire Triathlon Academy01:15:59+00:09:35
15th

532

Stephen SmithM13thV403rd01:16:27+00:10:03
16th

533

Ian SmithsonM14thSEN10thTrigger Happy TC01:16:29+00:10:05
17th

483

Elliot HutchinsonM15thSEN11thYorkshire triathlon01:17:27+00:11:03
18th

529

PETER SimpsonM16thV501stCraven Energy01:17:29+00:11:05
19th

490

Darren KingstonM17thV404th01:17:55+00:11:31
20th

426

PAUL AdamsonM18thV405thnewcastle staffs triathlon club01:18:17+00:11:53
21st

474

MATT HardyM19thV406thClifton CC01:18:43+00:12:19
22nd

451

Daniel CastleM20thSEN12th01:18:54+00:12:30
23rd

429

Cole BaldamM21st13-152ndhartlepool triathletes01:18:56+00:12:32
24th

645

Chris AllcardM22ndV407th01:19:19+00:12:55
25th

503

Rich MccullochM23rdV502ndYORK TRI CLUB01:19:56+00:13:32
26th

743

Adam ShepherdM24thSEN13th01:20:00+00:13:36
27th

704

Joseph HoughtonM25thSEN14th01:20:03+00:13:39
28th

506

TOM MewesM26thSEN15thNYP TRI01:20:05+00:13:41
29th

549

Lorna WrigleyF3rdSEN2nd01:20:50+00:14:26
30th

809

George RigalM27thSEN16th01:21:42+00:15:18
31st

554

BEN WhiteM28th13-153rdCleveland Triathlon Club01:22:42+00:16:18
32nd

673

Katy CawthornF4thV401st01:23:23+00:16:59
33rd

686

Andrew DavidsonM29thSEN17th01:23:24+00:17:00
34th

517

JONATHAN QuainM30thV408thCleveland Triathlon Club01:23:49+00:17:25
35th

648

Chris BahraM31stSEN18th01:23:55+00:17:31
36th

405

Philip HurstM32ndSEN19th01:24:13+00:17:49
37th

650

Jordan BallaM33rdSEN20th01:24:28+00:18:04
38th

539

Neil TwidaleM34thV409th01:24:41+00:18:17
39th

449

Nathan ButcherM35thV4010th01:24:58+00:18:34
40th

457

Christopher CollinsM36thSEN21st01:25:09+00:18:45
41st

595

Charlotte JordanF5thSEN3rd01:25:11+00:18:47
42nd

726

ADRIAN PittsM37thV4011th01:25:19+00:18:55
43rd

498

scott LoweM38thSEN22nd01:25:24+00:19:00
44th

555

Ruth WilsonF6thV402ndRacing Team Dawson01:25:33+00:19:09
45th

592

Sarah Hunter JohnstonF7thSEN4th01:25:37+00:19:13
46th

553

Lucy MayF8thSEN5thCity Of Lancaster Tri (Colt)01:25:56+00:19:32
47th

815

CHRIS SockettM39thV4012thYork Triathlon Club01:25:58+00:19:34
48th

507

Neil MillicanM40thV503rd01:25:59+00:19:35
49th

467

Andrew GarrettM41stV504thBeverley Knights Cycling Club01:26:17+00:19:53
50th

713

JAMES KinreadM42ndV4013thYork Triathlon Club01:26:17+00:19:53
51st

653

Craig BarracloughM43rdV4014th01:26:50+00:20:26
52nd

552

Neil MayM44thV505thBARRACUDA TRI01:27:09+00:20:45
53rd

468

Andrew GellM45thV506th01:27:25+00:21:01
54th

472

CHRIS GriffinM46thV601st01:27:35+00:21:11
55th

536

Daniel ThackrayM47thV4015th01:27:39+00:21:15
56th

597

Karen LandellsF9thSEN6thTriSports Lanzarote01:27:40+00:21:16
57th

435

Matthew BesseyM48thSEN23rdEasingwold Running Club01:27:51+00:21:27
58th

541

Marina VincentF10thSEN7th01:27:54+00:21:30
59th

802

James MillsonM49thSEN24th01:27:58+00:21:34
60th

537

Emma ThackrayF11thV403rd01:28:07+00:21:43
61st

473

COLIN GriffithsM50thV4016th01:28:33+00:22:09
62nd

830

Paul WoodroffeM51stV507thnone01:28:34+00:22:10
63rd

447

CARYN BurkeF12thV501stblue lagooners01:28:39+00:22:15
64th

454

Matthew CliffM52ndSEN25th01:28:43+00:22:19
65th

795

MARK LansdownM53rdV602ndAlba Rosa CC01:29:13+00:22:49
66th

550

Peter WrigleyM54thV4017th01:29:19+00:22:55
67th

702

Rory HobkinsonM55thSEN26th01:29:23+00:22:59
68th

459

Alex DanceM56thSEN27th01:29:40+00:23:16
69th

551

Sam MayM57thSEN28thBARRACUDA TRI01:29:48+00:23:24
70th

642

Vanessa WoodF13thSEN8th01:30:04+00:23:40
71st

659

Simon BoycottM58thSEN29th01:30:08+00:23:44
72nd

531

RICHARD SmithM59thSEN30th01:30:18+00:23:54
73rd

655

Luke BeardonM60thV4018th01:30:25+00:24:01
74th

820

Alastair Tucker-brownM61stV508thCraven Energy01:30:26+00:24:02
75th

500

Beckie MayF14thV404thSCARBOROUGH ATHLETIC CLUB01:30:30+00:24:06
76th

685

Alexander DalleyM62ndSEN31st01:30:40+00:24:16
77th

739

Brett RoscoeM63rdV4019thWakefield Triathlon Club01:32:14+00:25:50
78th

524

Nicholas Mark SandersonM64thV4020thLong Eaton Triathlon Club01:32:50+00:26:26
79th

781

Chris FolanM65thV509thDorking Cycling Club01:32:54+00:26:30
80th

458

Richard CummingsM66thSEN32nd01:33:13+00:26:49
81st

558

Zara BaileyF15thSEN9th01:33:38+00:27:14
82nd

476

Kathryn HarrisonF16thSEN10th01:33:41+00:27:17
83rd

766

Andy WardellM67thSEN33rd01:33:44+00:27:20
84th

406

Greg GoodallM68thSEN34th01:33:50+00:27:26
85th

540

Frankie VaughanM69thV603rdintratri01:33:58+00:27:34
86th

629

Elizabeth UglowF17thV405th01:34:00+00:27:36
87th

776

CHRISTOPHER RhodesM70thV4021st01:34:07+00:27:43
88th

701

Hamish HobkinsonM71stV4022nd01:34:11+00:27:47
89th

811

JON RussellM72ndV4023rd01:34:13+00:27:49
90th

578

Trina ElkingtonF18thV406th01:34:18+00:27:54
91st

428

John ArcherM73rdV604thYork Triathlon Club01:34:25+00:28:01
92nd

738

Bill RoscoeM74thV605th01:34:26+00:28:02
93rd

724

John PikeM75thV4024th01:34:30+00:28:06
94th

478

Louisa HolbrookF19thSEN11th01:34:40+00:28:16
95th

821

Claire TuckerF20thV407th01:34:44+00:28:20
96th

571

Charlotte CraigF21stV502ndDorking Mole Valley AC01:34:47+00:28:23
97th

782

Kelly GaughanF22ndSEN12th01:35:01+00:28:37
98th

829

Kevin WillisM76thV5010th01:35:02+00:28:38
99th

791

Steven JonesM77thSEN35thDarlington Tri01:35:08+00:28:44
100th

825

Nicolas WheelerM78thV4025th01:35:08+00:28:44
101st

442

Jonny BraithwaiteM79thSEN36th01:35:19+00:28:55
102nd

625

Gemma ThompsonF23rdSEN13th01:35:27+00:29:03
103rd

475

Ian HargreavesM80thV5011thBats01:35:32+00:29:08
104th

671

Richard CanterburyM81stV4026th01:35:33+00:29:09
105th

669

Phil CamplinM82ndSEN37th01:35:43+00:29:19
106th

560

Dom BenfordF24thSEN14th01:35:49+00:29:25
107th

674

Julian ChalkM83rdV5012th01:35:55+00:29:31
108th

819

Martin ThorpeM84thV5013th01:36:13+00:29:49
109th

849

Richard DawsonM85thV5014th01:36:25+00:30:01
110th

846

Robert HawkinsM86thV5015th01:36:31+00:30:07
111st

547

Paul WhitneyM87thV4027thSTOCKPORT TRIATHLON01:36:38+00:30:14
112nd

663

Alex BrownF25thV408th01:36:44+00:30:20
113rd

499

JUSTIN MagnerM88thV4028th01:37:08+00:30:44
114th

812

Nicholas ShawM89thV4029th01:37:10+00:30:46
115th

656

Mattie BellM90thSEN38th01:37:11+00:30:47
116th

492

Stacey KiteF26thSEN15th01:37:19+00:30:55
117th

775

Alison GeldartF27thV601stCraven Energy Skipton01:37:26+00:31:02
118th

605

Helen MillerF28thSEN16thYork Triathlon Club01:37:28+00:31:04
119th

772

Matt WinfieldM91stV4030th01:37:45+00:31:21
120th

438

Chris BlanshardM92ndV4031st01:37:49+00:31:25
121st

469

Josh GibsonM93rdSEN39th01:37:51+00:31:27
122nd

729

Timothy PooleyM94thV5016th01:37:52+00:31:28
123rd

666

Christopher BryanM95thV4032nd01:37:53+00:31:29
124th

579

Louise ElliottF29thSEN17thAcre street runners01:37:54+00:31:30
125th

695

Tony GrettonM96thV5017thRossendale Triathlon Club01:38:00+00:31:36
126th

644

Alexa DawsonF30thV409thKnutsford Triathlon Club01:38:34+00:32:10
127th

502

Andrew McburneyM97thV5018thYork Triathlon Club01:38:42+00:32:18
128th

824

Michael WarwickM98thSEN40th01:38:44+00:32:20
129th

445

Robert BrittainM99thSEN41st01:38:49+00:32:25
130th

814

Christine SmithF31stV4010thLBT01:38:49+00:32:25
131st

482

Lucy HupplerF32ndSEN18th01:39:02+00:32:38
132nd

749

ian SkeltonM100thV4033rdOcean Lake Triathlon01:39:04+00:32:40
133rd

796

Robert LeachM101stV5019thLEEDS BRADFORD TRIATHLON01:39:04+00:32:40
134th

519

Kenton RobbinsM102ndV4034thTeam Lion Fitness01:39:07+00:32:43
135th

730

Julie PotterF33rdV4011thBaildon Runners01:39:13+00:32:49
136th

789

Mike IzonM103rdV4035th01:39:15+00:32:51
137th

826

Allen WhiteheadM104thSEN42nd01:39:32+00:33:08
138th

761

SIMON TurnerM105thV4036th01:39:33+00:33:09
139th

733

Alban PoussardM106thSEN43rd01:39:40+00:33:16
140th

751

Hannah SmithF34thSEN19th01:39:54+00:33:30
141st

777

Rachel CreekF35thV503rdEast lancs Road Club01:40:02+00:33:38
142nd

697

Eva HatfieldF36thSEN20th01:40:10+00:33:46
143rd

698

Mark HatfieldM107thSEN44th01:40:10+00:33:46
144th

831

Heather WoolleyF37thV504th01:40:18+00:33:54
145th

641

Caroline WilsonF38thV4012thCleveland Triathlon Club01:40:29+00:34:05
146th

525

Guy SaundersM108thV5020th01:40:52+00:34:28
147th

620

Kim SavageF39thSEN21stWindrush01:40:56+00:34:32
148th

725

Lara PikeF40thV4013th01:40:56+00:34:32
149th

488

Kevin KentM109thV4037th01:40:59+00:34:35
150th

822

Stuart WardleM110thV5021st01:41:01+00:34:37
151st

430

Clare BeckwithF41stSEN22nd01:41:18+00:34:54
152nd

607

LAURA Moisey-smithF42ndSEN23rd01:41:30+00:35:06
153rd

774

Glynn FearnM111stV4038th01:41:35+00:35:11
154th

542

Kathy WalkerF43rdSEN24th01:41:48+00:35:24
155th

823

Trish WardleF44thV505th01:41:53+00:35:29
156th

496

Rachel LimmerF45thSEN25th01:41:56+00:35:32
157th

778

Graham DaviesM112ndV5022nd01:42:01+00:35:37
158th

461

Richard DicksonM113rdV4039th01:42:06+00:35:42
159th

588

Jess HeapsF46thSEN26th01:42:14+00:35:50
160th

444

Liz BriggsF47thV4014thhumber triathletes01:42:30+00:36:06
161st

463

Molly FieldingF48thSEN27th01:42:38+00:36:14
162nd

618

Heather Grace RileyF49thSEN28th01:42:42+00:36:18
163rd

617

Chloe RileyF50thSEN29th01:42:43+00:36:19
164th

727

GEMMA PittsF51stSEN30th01:42:50+00:36:26
165th

728

Annabelle PolitoF52ndV4015th01:42:50+00:36:26
166th

722

Emma PenningtonF53rdSEN31st01:42:51+00:36:27
167th

508

Janet MillsF54thV4016th01:43:07+00:36:43
168th

511

Dillan NicholsonM114thSEN45thRibby Tri Club01:43:07+00:36:43
169th

436

Stephanie BiggsF55thSEN32nd01:43:23+00:36:59
170th

443

Charmayne BrierleyF56thV506thGlossop Triathlon01:43:28+00:37:04
171st

505

Andrew MewesM115thV5023rdNYP TRI01:43:39+00:37:15
172nd

481

Kim HumeF57thV4017th01:44:01+00:37:37
173rd

682

Alexandra CoultishF58thV4018th01:44:10+00:37:46
174th

626

Steven TindallM116thSEN46th01:44:21+00:37:57
175th

640

Victoria WilliamsF59thSEN33rd01:44:44+00:38:20
176th

780

Sam EustaceM117thSEN47th01:44:44+00:38:20
177th

563

Kathryn BlomfieldF60thSEN34th01:44:53+00:38:29
178th

747

Steve SingletonM118thV4040th01:45:01+00:38:37
179th

604

Verity MegginsonF61stSEN35th01:45:03+00:38:39
180th

439

Chris BlayM119thV5024th01:45:15+00:38:51
181st

610

Lisa ParkerF62ndV4019th01:45:24+00:39:00
182nd

767

Josephine WardleF63rdV507thDarlington Tri01:45:39+00:39:15
183rd

600

Kate LoomesF64thSEN36thYork Triathlon Club01:45:44+00:39:20
184th

790

Andie JohnsonF65thV4020th01:46:00+00:39:36
185th

797

Samuel LeaverM120thSEN48th01:46:05+00:39:41
186th

556

Rebecca AllanF66thSEN37th01:46:26+00:40:02
187th

628

Lucy TownsendF67thSEN38th01:46:27+00:40:03
188th

404

Leanne KilvingtonF68thSEN39th01:46:51+00:40:27
189th

672

Laura CarrollF69thSEN40th01:46:59+00:40:35
190th

786

ANNABELLE HosteF70thV4021st01:47:00+00:40:36
191st

624

Elaine StephensonF71stV4022nd01:47:04+00:40:40
192nd

793

Charlie Kilvington-wrayM121stSEN49th01:47:19+00:40:55
193rd

800

Gary MayesM122ndV4041st01:47:28+00:41:04
194th

798

Sam LeeM123rdSEN50th01:47:38+00:41:14
195th

667

Philip CaddickM124thV4042ndYorkshire Vikings Triathlon Team01:47:39+00:41:15
196th

535

Tim TealeM125thSEN51st01:47:51+00:41:27
197th

510

Natalie MounseyF72ndSEN41st01:47:53+00:41:29
198th

657

Millie BellF73rdSEN42nd01:47:57+00:41:33
199th

723

Nigel PepperM126thV5025th01:48:02+00:41:38
200th

769

Marlena WhiteF74thV4023rdManchester Triathlon Club01:48:13+00:41:49
201st

745

Katherine SinclairF75thV4024th01:48:36+00:42:12
202nd

681

Kate CotterF76thV4025th01:48:38+00:42:14
203rd

828

Nail WilkinsonM127thV5026th01:48:49+00:42:25
204th

803

Matthew PatonM128thSEN52nd01:48:52+00:42:28
205th

619

Lyeanda RobinsonF77thV4026th01:49:13+00:42:49
206th

523

Peter RyallM129thV4043rd01:49:17+00:42:53
207th

568

Debs ClarkeF78thV4027thNewcastle (Staffs) Tri01:49:17+00:42:53
208th

752

Mark SmithM130thV4044thSpenborough & district AC01:49:26+00:43:02
209th

754

Carolyn SnellF79thSEN43rd01:49:41+00:43:17
210th

602

Sarah MaultbyF80thV4028th01:49:42+00:43:18
211st

589

Elise HollowellF81stV4029th01:50:11+00:43:47
212nd

827

Barbra WhittleF82ndSEN44th01:50:18+00:43:54
213rd

678

Laura ClarkeF83rdSEN45th01:50:19+00:43:55
214th

573

Michelle CrowtherF84thV508th01:50:38+00:44:14
215th

716

Jean UrquhartF85thV4030th01:50:41+00:44:17
216th

758

Dale ThompsonM131stSEN53rd01:50:55+00:44:31
217th

711

Kate KallawayF86thV4031st01:51:21+00:44:57
218th

479

Richard HolgateM132ndV4045th01:51:39+00:45:15
219th

448

Cathy BurkeF87thV509th01:51:43+00:45:19
220th

526

David SeaversM133rdV4046th01:51:45+00:45:21
221st

543

Mark WaltonM134thV5027th01:51:51+00:45:27
222nd

440

Ghysllaine BodycombeF88thSEN46th01:51:52+00:45:28
223rd

649

Jo BakerF89thV4032nd01:51:52+00:45:28
224th

792

Laura KendallF90thSEN47th01:51:59+00:45:35
225th

651

Emma BarnardF91stV4033rd01:52:15+00:45:51
226th

719

Lizzie MooreF92ndSEN48th01:52:18+00:45:54
227th

735

Jools RebbeckF93rdV4034th01:52:19+00:45:55
228th

562

Sharon BlackF94thV4035thLINCOLN TRI01:52:22+00:45:58
229th

609

Temple MooreF95thSEN49th01:52:23+00:45:59
230th

565

Jacqui ChaplinF96thV4036th01:52:26+00:46:02
231st

801

Michael MclaughlinM135thV4047th01:52:42+00:46:18
232nd

585

Loren GrosvenorF97thSEN50th01:52:46+00:46:22
233rd

423

Katie RowleyF98thV4037th01:52:52+00:46:28
234th

582

Sandrine FranklinF99thV4038th01:52:58+00:46:34
235th

779

Jamie DugganM136thSEN54th01:53:17+00:46:53
236th

627

Susan TindallF100thV4039thCleveland Triathlon Club01:53:31+00:47:07
237th

691

Scott FletcherM137thV4048th01:53:49+00:47:25
238th

515

Sarah CaseyF101stV5010th01:53:58+00:47:34
239th

784

Janet GibsonF102ndV5011th01:53:59+00:47:35
240th

515

Sarah CaseyF101stSEN52nd01:53:58+00:47:34
240th

714

Jennifer KinreadF103rdV4040th01:54:15+00:47:51
241st

603

Rachel McintoshF104thV4041st01:54:16+00:47:52
242nd

773

Paul DobsonM138thSEN55th01:54:25+00:48:01
243rd

615

Sally RainesF105thV4042ndPICKERING RUNNING CLUB01:54:26+00:48:02
244th

601

Joanne MarshallF106thV4043rd01:54:33+00:48:09
245th

963

Janice ShillabeerF116thV4046th02:04:40+00:58:16
245th

594

Laura JamesF107thSEN51st01:54:34+00:48:10
246th

489

Justin KingM139thV5028th01:54:40+00:48:16
247th

715

Helena LeachF108thSEN52ndLEEDS BRADFORD TRIATHLON01:54:44+00:48:20
248th

696

Lizzy GummerF109thV4044th01:54:52+00:48:28
249th

670

Hannah CannF110thV4045thLINCOLN TRI01:55:04+00:48:40
250th

720

Joshua Michael ParsonsM140thSEN56th01:55:10+00:48:46
251st

622

Karen ShackletonF111stV5012thLBT01:55:27+00:49:03
252nd

794

Stewart LancasterM141stV5029thTri 3 Sleaford01:55:36+00:49:12
253rd

616

ALISON ReedF112ndV5013th01:56:02+00:49:38
254th

746

Louisa SingletonF113rdV4046th01:56:19+00:49:55
255th

521

John RogersM142ndV4049th01:56:26+00:50:02
256th

460

Rebecca DawsonF114thV4047th01:56:27+00:50:03
257th

522

Rebecca RogersF115thSEN53rd01:56:27+00:50:03
258th

652

Steven BarnardM143rdV4050th01:56:34+00:50:10
259th

509

Nicola MoloneyF116thSEN54th01:56:44+00:50:20
260th

805

Anna PhillipsF117thV5014th01:56:47+00:50:23
261st

606

Yvette MindelF118thV4048th01:56:56+00:50:32
262nd

675

Sarah ChristieF119thV4049th01:57:01+00:50:37
263rd

707

Lucy JopsonF120thSEN55th01:57:22+00:50:58
264th

768

Gillian WeightmanF121stSEN56th01:57:28+00:51:04
265th

748

Andrew SixsmithM144thV5030th01:57:48+00:51:24
266th

750

Elizabeth SmithF122ndSEN57th01:57:53+00:51:29
267th

679

Pascale CoatesF123rdV5015thRACING TNT01:58:12+00:51:48
268th

717

Vaughan LindleyM145thV5031st01:58:16+00:51:52
269th

464

Bob FleetwoodM146thV606th01:58:36+00:52:12
270th

787

Naomi HumphreysF124thV4050thHOLMFIRTH HARRIERS01:58:39+00:52:15
271st

486

Glyn JohnsonM147thV4051st01:58:48+00:52:24
272nd

658

Christopher BootM148thSEN57th01:58:50+00:52:26
273rd

504

Karlie McgintyF125thV4051st01:59:06+00:52:42
274th

709

Eleanor JordanF126thSEN58th01:59:15+00:52:51
275th

708

Daniel JordanM149thV4052nd01:59:16+00:52:52
276th

427

Waring AndrewM150thV5032nd01:59:32+00:53:08
277th

576

Catherine DownesF127thV602nd01:59:33+00:53:09
278th

598

Anne LewisF128thV603rdYorkshire Vikings Triathlon Club02:00:10+00:53:46
279th

520

Mark RobertsM151stSEN58th02:00:13+00:53:49
280th

480

Sarah HughesF129thV5016th02:00:32+00:54:08
281st

513

Jeremy NickallsM152ndV5033rd02:00:32+00:54:08
282nd

557

Sue AltassF130thV5017th02:01:20+00:54:56
283rd

636

Kirsty WarburtonF131stV4052nd02:01:46+00:55:22
284th

599

Michelle LinacreF132ndV4053rd02:01:47+00:55:23
285th

753

Millie SmithF133rdSEN59th02:01:54+00:55:30
286th

632

Coreen WalkerF134thV4054th02:02:28+00:56:04
287th

586

Karen HaxbyF135thV5018th02:02:37+00:56:13
288th

638

Becky WilkinsonF136thSEN60thLexi02:02:37+00:56:13
289th

639

Karli WilkinsonF137thSEN61st02:02:37+00:56:13
290th

665

Paul BrownhillM153rdV5034th02:02:41+00:56:17
291st

742

Jonathan ScuttM154thV4053rd02:02:41+00:56:17
292nd

687

Jude ElderF138thSEN62nd02:02:43+00:56:19
293rd

654

Timothy BarryM155thV4054th02:03:23+00:56:59
294th

770

Amber WilsonF139thV4055th02:03:35+00:57:11
295th

676

LYNN ClagueF140thV5019th02:04:03+00:57:39
296th

693

Clair GascoyneF141stV4056th02:04:08+00:57:44
297th

744

Mark ShuttleworthM156thSEN59th02:04:12+00:57:48
298th

690

Sara FleetwoodF142ndV5020th02:06:05+00:59:41
299th

737

Lucy RobsonF143rdV4057th02:06:40+01:00:16
300th

608

Helen MontgomeryF144thV4058th02:06:46+01:00:22
301st

643

Kirsty YoungF145thV4059th02:06:46+01:00:22
302nd

580

Patsy FenelonF146thV604thLINCSQUAD02:06:49+01:00:25
303rd

564

Emma BrownlessF147thSEN63rdLINCOLN TRI02:07:38+01:01:14
304th

647

Michelle Claire BagshaweF148thSEN64th02:07:47+01:01:23
305th

799

Paul LockettM157thSEN60thDoncaster Triathlon Club02:07:58+01:01:34
306th

633

Jo WalkerF149thSEN65thLINCOLN TRI02:08:00+01:01:36
307th

614

Annie PlumbF150thSEN66th02:08:17+01:01:53
308th

587

Eileen HaywardF151stV605th02:08:24+01:02:00
309th

734

Jason PuseyM158thV5035thRibble Valley Tri Club02:08:40+01:02:16
310th

575

Jenny DicksonF152ndV5021st02:09:30+01:03:06
311st

491

Paul KirklandM159thV5036th02:10:50+01:04:26
312nd

577

Hollie DunningF153rdSEN67th02:11:06+01:04:42
313rd

631

Tracey VidlerF154thV4060th02:11:06+01:04:42
314th

456

Jack ColleyM160thSEN61st02:11:13+01:04:49
315th

494

Joe LeadleyM161stSEN62nd02:12:06+01:05:42
316th

432

Brian BellM162ndV607th02:12:49+01:06:25
316th

407

Christina CollinsonF155thSEN70th02:12:05+01:05:41
317th

433

Carol BellF155thV606th02:12:49+01:06:25
318th

434

Gemma BellF156thSEN68th02:12:49+01:06:25
319th

634

Pauline WalkerF157thV607th02:12:51+01:06:27
320th

570

Hannah CooperF158thSEN69th02:13:50+01:07:26
321st

621

Frances ScarisbrickF159thSEN70th02:13:50+01:07:26
322nd

637

Laura WartonF160thSEN71st02:13:57+01:07:33
323rd

590

Barbara HolmesF161stV608th02:16:51+01:10:27
324th

635

Tracy WallaceF162ndV4061st02:17:21+01:10:57
325th

712

Mark KingM163rdV5037th02:18:17+01:11:53
326th

705

Julie HumesF163rdV4062nd02:22:06+01:15:42
327th

477

Theresa HodgsonF164thV4063rd02:23:53+01:17:29
328th

771

Lauretta WilsonF165thV5022nd02:24:17+01:17:53
329th

806

Clare PlunkettF166thV5023rd02:36:53+01:30:29
330th

694

Lorraine GlewF167thV5024th02:45:36+01:39:12
330th

402

Alan DaveyM164thV608th02:37:51+01:31:27
331st

689

Sarah FairF168thV4064th02:47:03+01:40:39
332nd

465

Heather FoggoF169thV5025th02:47:30+01:41:06
DNF (3 in total)
-

668

Graham CalamMV5000:00:00-
-

512

Peter NicholsonMV40Ribby Tri Club00:00:00-
-

832

Thomas RendellMSEN00:00:00-

You may also be interested in...

East Leake Triathlon Sprint Distance 2019-03-31 08:00:00
East Leake Triathlon Sprint Distance 2019-09-29 08:00:00
Erewash Triathlon Individuals 2019-08-11 08:00:00
Ashbourne Sprint Triathlon & Junior Aquathlon Sprint Distance 2019-05-19 08:00:00