WILMSLOW TRIATHLON 2017

May
14
2017

Splits

  • 400 metre Swim
  • 24 kilometre Cycle
  • 6,300 metre Run

Race Options

Organiser

XTRA MILE EVENTS LTD

Contact details

Map

Sprint Distance Triathlon

Triathlon | 2017-05-14 07:00am
1 viewed last hour.

All Race Results

Gender

Jump to bib

Pos#NameCatClubFinish Time
Finished (637 in total)
1st

6

Matt BarnesM1st40-441stManchester Triathlon Club01:05:45-
2nd

1

Paul HawkinsM2nd35-391stpeaks-performance.com01:06:47+00:01:02
3rd

7

Cole DrewsM3rd30-341stTeam Tri Guru01:07:22+00:01:37
4th

2

Joe BannsM4th30-342nd01:08:15+00:02:30
5th

457

Matthew SmithM5th25-291stpeaks-performance.com01:09:27+00:03:42
6th

18

Mark RussellM6th45-491stBolton Metro Tri Club01:10:37+00:04:52
7th

19

Team MagnafiM1stREL1st01:11:06+00:05:21
8th

20

Dan HarbidgeM7th20-241stWARRINGTON TRI CLUB01:11:37+00:05:52
9th

39

Steve HallM8th35-392nd01:12:58+00:07:13
10th

468

Peter KirbyM9th40-442nd01:13:07+00:07:22
11th

469

Jonathan CurrieM10th25-292ndStockport Tri Club01:13:16+00:07:31
12th

464

NICK AllenM11th45-492ndRochdale Tri Club01:13:55+00:08:10
13th

12

Bruce MunroM12th40-443rdManchester Triathlon Club01:14:14+00:08:29
14th

5

Tom CarsonM13th25-293rdBOLTON UNITED HARRIERS01:14:27+00:08:42
15th

8

Simon McgloneM14th30-343rdManchester Triathlon Club01:14:27+00:08:42
16th

442

Colin EasthamM15th50-541st01:15:18+00:09:33
17th

483

Mark BensonM16th35-393rdCHESTER TRI CLUB01:15:22+00:09:37
18th

43

Mike DouglasM17th35-394thWARRINGTON TRI CLUB01:15:41+00:09:56
19th

22

Robert CassidyM18th40-444thRacepace01:16:04+00:10:19
20th

403

Carl KrystekM19th35-395th01:16:12+00:10:27
21st

50

Steph BannsF1st30-341st01:16:25+00:10:40
22nd

40

Shaun GilmourM20th35-396thManchester Triathlon Club01:16:41+00:10:56
23rd

120

Darrel WatsonM21st25-294thReal Fitness Race Team01:17:14+00:11:29
24th

460

Ashley WaltonM22nd25-295th01:17:30+00:11:45
25th

28

Alex MasidloverM23rd35-397th01:17:51+00:12:06
26th

105

Charlie WilliamsM24th40-445thKnutsford Triathlon Club01:18:00+00:12:15
27th

148

John CarrM25th40-446th01:18:06+00:12:21
28th

118

Ben CharlesM26th35-398thStockport Tri Club01:18:06+00:12:21
29th

467

Pej NikoufekrM27th35-399thRoyal Navy Tri Club01:18:13+00:12:28
30th

16

Aaron SteeleM28th30-344th01:18:39+00:12:54
31st

262

Mark BradburyM29th35-3910th01:18:41+00:12:56
32nd

21

BEN TongM30th20-242nd01:18:45+00:13:00
33rd

316

Ian WilsonM31st35-3911thpeaks-performance.com01:19:01+00:13:16
34th

114

Ewan HumphriesM32nd30-345th01:19:04+00:13:19
35th

317

Gary CoppingerM33rd35-3912th01:19:18+00:13:33
36th

119

Peter EllisM34th40-447thWrexham Tri Club01:19:23+00:13:38
37th

11

Matthew BraybrookeM35thU201stKnutsford Triathlon Club01:19:35+00:13:50
38th

121

Jon PartonM36th40-448th01:20:17+00:14:32
39th

139

Peter HitchenM37th35-3913th01:20:19+00:14:34
40th

66

Team JamiegeraldM2ndREL2nd01:20:19+00:14:34
41st

167

Callan RowlandM38thU202nd01:20:21+00:14:36
42nd

1071

Craig BarkerM39th30-346thCalderdale Tri club01:20:29+00:14:44
43rd

318

Team Rentalcars Lt1M3rdREL3rd01:20:44+00:14:59
44th

15

SIMON TroopM40th60-641stTeam Tri Guru01:20:53+00:15:08
45th

440

Sam PerrettM41st30-347thManchester Triathlon Club01:20:56+00:15:11
46th

433

Emily NewtonF2nd25-291stRoyal Navy Tri Club01:20:56+00:15:11
47th

27

Lee HewittM42nd25-296th01:21:17+00:15:32
48th

274

Chris TerryM43rd30-348th01:21:22+00:15:37
49th

466

Tom DawsonM44th40-449thKnutsford Triathlon Club01:21:29+00:15:44
50th

61

Charlotte EdmondsonF3rd25-292nd01:21:35+00:15:50
51st

55

Jennifer PybisF4th30-342ndSt. Helens Tri01:21:40+00:15:55
52nd

45

Graham ScreawnM45th50-542ndWilmslow Running Club01:21:44+00:15:59
53rd

462

Jonathan BowlM46th40-4410th01:21:48+00:16:03
54th

453

Chris BrooksM47th40-4411th01:22:02+00:16:17
55th

10

Matthew CurrieM48th25-297th01:22:03+00:16:18
56th

60

Caroline AinscoughF5th35-391stKnutsford Triathlon Club01:22:10+00:16:25
57th

480

Steven OrbertelliM49th30-349thpeaks-performance.com01:22:12+00:16:27
58th

438

James WillettsM50th30-3410thTeam JMC01:22:19+00:16:34
59th

244

James SingletonM51st25-298thTri Rivington01:22:21+00:16:36
60th

149

Stephen BoothM52nd45-493rd01:22:23+00:16:38
61st

37

Nick HolmanM53rd35-3914thAltrincham Triathlon CLub01:22:26+00:16:41
62nd

47

Tony MarrsM54th60-642ndSy Tri (shrewsbury)01:22:28+00:16:43
63rd

128

Danny TaylorM55th35-3915th01:22:56+00:17:11
64th

452

Matthew CrimesM56th35-3916thSCARAB Tri Club01:23:02+00:17:17
65th

242

Gavin BrownM57th50-543rd01:23:03+00:17:18
66th

56

Cathy AtkinsonF6th45-491stManchester Triathlon Club01:23:07+00:17:22
67th

443

Simon SomervilleM58th50-544th01:23:11+00:17:26
68th

1170

Josh TwineM59th25-299th01:23:14+00:17:29
69th

4

Damien CurrieM60th35-3917thManchester Triathlon Club01:23:24+00:17:39
70th

397

Iain WoodM61st55-591stCHESTER TRI CLUB01:23:33+00:17:48
71st

150

Paul BoothM62nd35-3918thst helens striders01:23:37+00:17:52
72nd

129

Peter StockM63rd60-643rdSCARAB Tri Club01:23:38+00:17:53
73rd

449

Peter SmallwoodM64th25-2910thManchester Triathlon Club01:23:42+00:17:57
74th

54

NICKI RushtonF7th50-541stChorley Harriers and Tri Club01:23:43+00:17:58
75th

241

Kieran KapoorM65th35-3919thWrexham Tri Club01:23:49+00:18:04
76th

152

Daniel BaldwinM66th25-2911th01:23:53+00:18:08
77th

446

Richard ArmishawM67th45-494th01:24:06+00:18:21
78th

373

Allan KayeM68th40-4412th01:24:17+00:18:32
79th

1168

Paul WainM69th45-495thKnutsford Triathlon Club01:24:20+00:18:35
80th

3

David Fryer- WinderM70thU203rdHIGH PEAK TRI CLUB01:24:20+00:18:35
81st

594

Michael HiltonM71st40-4413thRossendale Triathlon Club01:24:40+00:18:55
82nd

177

Bill CrawshawM72nd55-592ndWrexham Tri Club01:24:55+00:19:10
83rd

26

Adam NewellM73rd25-2912thSheffield Tri CLUB01:25:03+00:19:18
84th

368

Max HallamM74th20-243rd01:25:22+00:19:37
85th

13

Mark EganM75th40-4414thRacepace01:25:27+00:19:42
86th

265

Andy WitterM76th35-3920th01:25:34+00:19:49
87th

163

Alan TurnerM77th55-593rdGlossop Triathlon Club01:25:42+00:19:57
88th

589

Christopher SykesM78th45-496th01:25:51+00:20:06
89th

360

Chris HoltbyM79th30-3411th01:25:59+00:20:14
90th

240

Tony RutterM80th55-594th01:26:00+00:20:15
91st

31

Paul DaviesM81st45-497th01:26:09+00:20:24
92nd

454

John AinsworthM82nd50-545th01:26:11+00:20:26
93rd

530

Martin ForkerM83rd30-3412th01:26:19+00:20:34
94th

113

Alistair HunterM84th40-4415thSCARAB Tri Club01:26:23+00:20:38
95th

264

Paul CurtisM85th35-3921st01:26:30+00:20:45
96th

111

Paul MeredithM86th40-4416th01:26:39+00:20:54
97th

14

Joseph BriggsM87th20-244thMarple Swimming Club01:26:41+00:20:56
98th

432

Andrew OldM88th40-4417th01:26:42+00:20:57
99th

367

Chris LoxtonM89th35-3922nd01:26:48+00:21:03
100th

159

Dean JacksonM90th40-4418th01:26:51+00:21:06
101st

157

Adrian PrendergastM91st40-4419th01:26:52+00:21:07
102nd

48

Hannah LambertF8th35-392ndTeam Evolve01:26:52+00:21:07
103rd

567

David HickeyF9th35-393rd01:27:01+00:21:16
104th

133

Tim MedwellM92nd40-4420th01:27:06+00:21:21
105th

263

Patricia Louise WardF10th40-441st01:27:09+00:21:24
106th

284

Steve McconvilleM93rd35-3923rd01:27:33+00:21:48
107th

576

Simon CroftM94th30-3413th01:27:35+00:21:50
108th

1001

Steve WoodM95th40-4421stGREATER MANCHESTER FIRE SERVICE TRI CLUB01:27:39+00:21:54
109th

71

SUE DawsonF11th45-492nd01:27:42+00:21:57
110th

1166

Michael HarteM96th45-498th01:27:43+00:21:58
111st

63

Nicola LongdenF12th35-394thHIGH PEAK TRI CLUB01:27:44+00:21:59
112nd

29

Steve PadgettM97th45-499th01:27:46+00:22:01
113rd

58

Courtney BeattieF13th30-343rdHIGH PEAK TRI CLUB01:27:54+00:22:09
114th

1016

Gary HowlandM98th35-3924th01:28:00+00:22:15
115th

451

Brad DaviesM99th35-3925th01:28:07+00:22:22
116th

30

Nick ArdernM100th25-2913th01:28:14+00:22:29
117th

551

Dominic OrangeM101st40-4422nd01:28:19+00:22:34
118th

44

Jim CaseyM102nd50-546th01:28:27+00:22:42
119th

147

ROBERT ClarkM103rd40-4423rd01:28:28+00:22:43
120th

361

Steve GibbinsM104th35-3926th01:28:39+00:22:54
121st

112

Nicholas LordM105th35-3927thGlossop Triathlon Club01:28:40+00:22:55
122nd

67

Cal StewartM106th25-2914thWilmslow Running Club01:28:47+00:23:02
123rd

126

Jacob WhittakerM107thU204thHIGH PEAK TRI CLUB01:28:51+00:23:06
124th

106

Richard WaringM108th45-4910th01:28:52+00:23:07
125th

448

Stuart RichardsM109th30-3414th01:28:54+00:23:09
126th

583

Tim StephenM110th40-4424th01:28:56+00:23:11
127th

51

Beth MurrayF14th35-395th01:28:59+00:23:14
128th

81

Rachel RushtonF15th35-396th01:29:01+00:23:16
129th

36

Paul SmithM111st40-4425thKnutsford Triathlon Club01:29:06+00:23:21
130th

401

Adam O'sheaM112nd30-3415th01:29:07+00:23:22
131st

434

Sarah RobertsF16th25-293rdManchester Triathlon Club01:29:08+00:23:23
132nd

405

Colum MchughM113rd25-2915th01:29:10+00:23:25
133rd

404

Tom HuaneM114th20-245th01:29:14+00:23:29
134th

296

STEVE GibbonsM115th50-547th01:29:39+00:23:54
135th

447

Nicholas WatkinM116th50-548th01:29:42+00:23:57
136th

134

Chris MccormackM117th30-3416th01:29:43+00:23:58
137th

343

Dave TysonM118th50-549th01:29:45+00:24:00
138th

33

IAN WoodwardM119th40-4426th01:29:47+00:24:02
139th

278

Martin TerryM120th30-3417thTeam Deane01:29:48+00:24:03
140th

23

Martin GrayM121st45-4911thSTYAL RUNNING CLUB01:29:48+00:24:03
141st

350

Team Team Seashell TrustM4thREL4th01:29:56+00:24:11
142nd

180

Andy VareM122nd45-4912th01:30:03+00:24:18
143rd

104

Robert WarburtonM123rd40-4427th01:30:05+00:24:20
144th

332

Nigel FooM124th45-4913thPENNY LANE STRIDERS01:30:06+00:24:21
145th

450

Jon BowdenM125th30-3418th01:30:12+00:24:27
146th

125

Mark WilsonM126th40-4428th01:30:14+00:24:29
147th

178

Ben CapseyM127th40-4429th01:30:15+00:24:30
148th

399

Team Rentalcars AllstarsM5thREL5th01:30:19+00:24:34
149th

1149

Carl HenthornM128th35-3928th01:30:20+00:24:35
150th

108

Elliot SleathM129th35-3929thMacclesfield Wheelers01:30:21+00:24:36
151st

143

PHIL DuffyM130th45-4914thHIGH PEAK TRI CLUB01:30:32+00:24:47
152nd

376

Simon BradshawM131st40-4430th01:30:38+00:24:53
153rd

330

Sarah RenshawF17th35-397thManchester Triathlon Club01:30:38+00:24:53
154th

479

David IbbotsonM132nd60-644th01:30:42+00:24:57
155th

169

Tony MolyneuxM133rd45-4915th01:30:49+00:25:04
156th

321

Jeroen CornelissenM134th30-3419th01:30:58+00:25:13
157th

541

Colin ShoreM135th45-4916th01:31:00+00:25:15
158th

136

Graeme LoudonM136th30-3420th01:31:05+00:25:20
159th

273

Malcolm NashM137th45-4917th01:31:07+00:25:22
160th

301

Thomas PembertonM138th20-246th01:31:21+00:25:36
161st

599

Jay BeardM139th45-4918thGlossop Triathlon Club01:31:24+00:25:39
162nd

1074

Carl FarrowM140th50-5410th01:31:29+00:25:44
163rd

77

Pam OliverF18th65+1stHIGH PEAK TRI CLUB01:31:31+00:25:46
164th

461

Christopher WrayM141st30-3421st01:31:44+00:25:59
165th

243

Michael SingletonM142nd35-3930thTri Rivington01:31:58+00:26:13
166th

547

Tom CorlessM143rd30-3422nd01:31:59+00:26:14
167th

409

Craig DeakinM144th40-4431st01:31:59+00:26:14
168th

593

Bob JohnstonM145th65+1stLEEDS BRADFORD TRIATHLON CLUB01:31:59+00:26:14
169th

1004

Jim RyanM146th45-4919th01:32:01+00:26:16
170th

1126

Richard BiggsM147th45-4920th01:32:02+00:26:17
171st

1113

Malcolm RaeM148th55-595th01:32:10+00:26:25
172nd

537

Liam DonellyM149th25-2916th01:32:12+00:26:27
173rd

519

Daniel GyiM150th25-2917th01:32:13+00:26:28
174th

170

Phil MayallM151st40-4432ndTri Team Wigan01:32:13+00:26:28
175th

91

Louise PlevinF19th30-344thWarrington Running Club01:32:14+00:26:29
176th

458

Steve ClaytonM152nd45-4921stManchester Triathlon Club01:32:14+00:26:29
177th

369

Ian CartwrightM153rd40-4433rdParogon Asc01:32:19+00:26:34
178th

395

Matthew GyiM154th30-3423rd01:32:35+00:26:50
179th

115

Mark HoughM155th30-3424thStockport Tri Club01:32:35+00:26:50
180th

482

Pete WoodwardM156th40-4434thTeam Tri Guru01:32:39+00:26:54
181st

334

Josh GillM157th25-2918th01:32:51+00:27:06
182nd

553

Graham FernM158th50-5411th01:32:57+00:27:12
183rd

162

John WardM159th35-3931st01:32:57+00:27:12
184th

64

Jenny KovacsF20th45-493rdRochdale Tri Club01:33:02+00:27:17
185th

463

LIAM PooleM160th25-2919th01:33:04+00:27:19
186th

283

Paul CoxM161st40-4435th01:33:09+00:27:24
187th

1114

Laurence HudghtonM162nd50-5412th01:33:15+00:27:30
188th

455

Team Likely LadsM6thREL6thRochdale Tri Club01:33:15+00:27:30
189th

96

Julie LuckmanF21st50-542ndRochdale Tri Club01:33:26+00:27:41
190th

336

Paul StittM163rd45-4922nd01:33:27+00:27:42
191st

320

Gavin BartonM164th35-3932nd01:33:31+00:27:46
192nd

246

Lee O'connorM165th50-5413th01:33:36+00:27:51
193rd

588

Michael WilsonM166th50-5414thChorley Harriers and Tri Club01:33:38+00:27:53
194th

142

Roy EdwardM167th55-596th01:33:39+00:27:54
195th

110

Johnny MoorcroftM168th25-2920th01:33:50+00:28:05
196th

380

PETE TankerM169th50-5415th01:33:55+00:28:10
197th

236

Gareth HineM170th30-3425thManchester Triathlon Club01:33:55+00:28:10
198th

441

Ben HorleyM171st45-4923rd01:33:55+00:28:10
199th

591

Nick RawlinsonM172nd60-645th01:34:07+00:28:22
200th

1107

David BrierM173rd40-4436th01:34:30+00:28:45
201st

174

William Hayman-brownM174th30-3426th01:34:32+00:28:47
202nd

344

Michael MurrayM175th55-597th01:34:39+00:28:54
203rd

1013

Ian MarshallM176th35-3933rd01:34:44+00:28:59
204th

1152

Jake BensonM177th25-2921st01:34:49+00:29:04
205th

166

Philip SkurokM178th20-247th01:34:52+00:29:07
206th

158

Chris ArnerM179th30-3427th01:34:57+00:29:12
207th

130

Joshua StapletonM180th35-3934th01:34:57+00:29:12
208th

477

Peter PrestonM181st35-3935th01:34:58+00:29:13
209th

1136

Gordon NicollM182nd55-598thAltrincham & District Athletics Club01:35:02+00:29:17
210th

141

Greig Daniel FranklandM183rd35-3936thMANCHESTER FRONTRUNNERS01:35:03+00:29:18
211st

385

Stewart KempM184th60-646th01:35:05+00:29:20
212nd

436

Daniel CheneryM185th40-4437th01:35:06+00:29:21
213rd

598

Mark SanganM186th50-5416thpeaks-performance.com01:35:11+00:29:26
214th

426

Susan RobertsF22nd40-442nd01:35:11+00:29:26
215th

276

David HebdenM187th40-4438thTotal Transition Triathlon01:35:13+00:29:28
216th

1164

Phil BarnesM188th45-4924th01:35:17+00:29:32
217th

402

Martyn JonesM189th35-3937th01:35:17+00:29:32
218th

75

Debbie SmithF23rd40-443rd01:35:33+00:29:48
219th

345

Neil AndersonM190th35-3938th01:35:35+00:29:50
220th

1119

Pete StoneM191st40-4439th01:35:38+00:29:53
221st

1064

John DerrickM192nd50-5417th01:35:44+00:29:59
222nd

161

Richard CatchpoleM193rd50-5418th01:35:47+00:30:02
223rd

109

Alexander ShawM194th25-2922nd01:35:49+00:30:04
224th

478

Ross GardnerM195th35-3939th01:35:49+00:30:04
225th

289

George GibbonsM196thU205th01:35:55+00:30:10
226th

68

Jennifer RothburyF24th30-345th01:36:02+00:30:17
227th

400

Robert O'sheaM197th30-3428th01:36:17+00:30:32
228th

156

Rich MannM198th50-5419th01:36:19+00:30:34
229th

507

Team Gym Legends 1M7thREL7th01:36:20+00:30:35
230th

1005

Gavin RobertsM199th40-4440th01:36:22+00:30:37
231st

138

Daniel JonesM200th40-4441st01:36:23+00:30:38
232nd

394

Chris EvansM201st35-3940th01:36:25+00:30:40
233rd

218

Emma DownieF25th35-398thSt. Helens Tri01:36:32+00:30:47
234th

415

Phil TaylorM202nd35-3941st01:36:35+00:30:50
235th

329

Fionnuala McloughlinF26th35-399th01:36:39+00:30:54
236th

266

Francesca CoxF27th20-241stUniversity Of Sheffield Triathlon Club01:36:39+00:30:54
237th

165

Richard SmithM203rd45-4925th01:36:39+00:30:54
238th

362

Daniel RoyleM204th30-3429th01:36:43+00:30:58
239th

168

Nicholas RobertsM205th50-5420thStockport Tri Club01:36:47+00:31:02
240th

98

Jan WylesF28th50-543rdWilmslow Running Club01:36:53+00:31:08
241st

429

Jemma BrooksF29th35-3910th01:36:53+00:31:08
242nd

1077

Tony PilkingtonM206th50-5421stCalderdale Tri club01:36:57+00:31:12
243rd

540

David AhearnM207th35-3942nd01:36:59+00:31:14
244th

176

John CussonsM208th40-4442ndLincoln Tri Club01:37:03+00:31:18
245th

1108

Craig BlundellM209th35-3943rd01:37:14+00:31:29
246th

194

Helen CooneyF30th50-544thMersey Tri Club01:37:18+00:31:33
247th

252

Brian HigginsM210th50-5422nd01:37:26+00:31:41
248th

578

Nick ChadwickM211st30-3430th01:37:27+00:31:42
249th

1145

James TaylorM212nd25-2923rd01:37:29+00:31:44
250th

209

Louise MainwaringF31st30-346th01:37:30+00:31:45
251st

502

Conor GrantM213rd30-3431stCity of Lancaster Tri Club01:37:32+00:31:47
252nd

353

Jonny GilmoreM214th35-3944th01:37:33+00:31:48
253rd

1014

DAVID KellyM215th45-4926th01:37:35+00:31:50
254th

87

Helen AdamsonF32nd30-347th01:37:35+00:31:50
255th

587

Mike WinstanleyM216th65+2ndRochdale Tri Club01:37:44+00:31:59
256th

444

Ian BriggsM217th50-5423rd01:37:44+00:31:59
257th

1017

Mike GavinM218th30-3432nd01:37:49+00:32:04
258th

421

Kirsten BennettF33rd35-3911th01:38:06+00:32:21
259th

49

Katie HeskethF34th20-242nd01:38:10+00:32:25
260th

424

Mary WhiteF35th65+2ndLOSTOCK AC01:38:10+00:32:25
261st

171

Stephen MarsdenM219th55-599thBolton Metro Tri Club01:38:11+00:32:26
262nd

295

Catherine JackF36th30-348th01:38:13+00:32:28
263rd

325

Tshepo ReynoldsM220th25-2924th01:38:15+00:32:30
264th

154

Neil ArmstrongM221st30-3433rd01:38:15+00:32:30
265th

1115

Ian MortonM222nd55-5910th01:38:33+00:32:48
266th

173

Adam HebdenM223rd35-3945th01:38:38+00:32:53
267th

528

Wayne ThorntonM224th40-4443rd01:38:39+00:32:54
268th

192

Anna BruntF37th40-444thSeamons Cycling Club01:38:41+00:32:56
269th

83

Dora MoonF38th30-349th01:38:41+00:32:56
270th

155

Tom AndersonM225th25-2925th01:38:45+00:33:00
271st

437

Richard GerardM226th50-5424th01:38:47+00:33:02
272nd

101

Lindsay HurstF39th40-445thRochdale Tri Club01:38:47+00:33:02
273rd

189

Team Total Transition TriathletesM8thREL8thMersey Tri Club01:38:49+00:33:04
274th

268

Paul EdwardsM227th40-4444th01:38:50+00:33:05
275th

1161

Mark FriendM228th35-3946th01:38:51+00:33:06
276th

1087

Paul FarringtonM229th45-4927thStockport Tri Club01:38:52+00:33:07
277th

557

Michael MooreM230th45-4928th01:38:55+00:33:10
278th

25

Paul StevenM231st25-2926th01:39:07+00:33:22
279th

357

Nick AllenM232nd30-3434th01:39:11+00:33:26
280th

383

Sara KellyF40th35-3912thPENNY LANE STRIDERS01:39:15+00:33:30
281st

1160

John MartinM233rd40-4445th01:39:21+00:33:36
282nd

294

Daniel MooreM234th25-2927th01:39:21+00:33:36
283rd

220

Claire ChadwickF41st40-446th01:39:23+00:33:38
284th

1079

Bob FleetwoodM235th60-647th01:39:24+00:33:39
285th

1080

Stuart WhiteheadM236th40-4446th01:39:24+00:33:39
286th

1169

Timothy JonesM237th40-4447th01:39:25+00:33:40
287th

328

Cheryl StittF42nd40-447th01:39:25+00:33:40
288th

1144

Peter BunyardM238th40-4448th01:39:37+00:33:52
289th

1006

Steve Pugh-jonesM239th40-4449th01:39:38+00:33:53
290th

1008

Steve OwenM240th50-5425th01:39:38+00:33:53
291st

185

Vicci SchultzF43rd45-494thKnutsford Triathlon Club01:39:40+00:33:55
292nd

107

Andrew SmithM241st45-4929thRochdale Tri Club01:39:52+00:34:07
293rd

1117

David WilsonM242nd45-4930th01:39:53+00:34:08
294th

251

Darrell LaneM243rd45-4931st01:39:54+00:34:09
295th

430

Madeleine HillF44th40-448thDRAGONS RUNNING CLUB (SALE)01:39:56+00:34:11
296th

245

Dan RogersM244th40-4450th01:40:16+00:34:31
297th

188

Rachel GreenF45th25-294th01:40:20+00:34:35
298th

1092

Nicolas WheelerM245th45-4932nd01:40:30+00:34:45
299th

349

Simon MulreidM246th35-3947th01:40:33+00:34:48
300th

356

Marcus AllenM247th45-4933rd01:40:38+00:34:53
301st

1155

Maya KurjanovaF46th30-3410th01:40:41+00:34:56
302nd

305

Soraya MasonF47th50-545thWilmslow Running Club01:40:46+00:35:01
303rd

175

Andrew DuxburyM248th30-3435th01:40:47+00:35:02
304th

181

Alan RussellM249th40-4451stCHESTER TRI CLUB01:40:48+00:35:03
305th

1106

Richard CasselsM250th60-648th01:41:00+00:35:15
306th

546

Alastair CostainM251st30-3436th01:41:02+00:35:17
307th

92

Ailbhe McmullinF48th35-3913th01:41:02+00:35:17
308th

550

Adam JonesM252nd30-3437th01:41:04+00:35:19
309th

508

Team Gym Legends 2M9thREL9th01:41:04+00:35:19
310th

146

Alan CollierM253rd55-5911th01:41:06+00:35:21
311st

95

Sophie BakerF49th30-3411thHIGH PEAK TRI CLUB01:41:10+00:35:25
312nd

586

MATT BaileyM254th30-3438th01:41:13+00:35:28
313rd

198

Victoria SmithF50th45-495thRoyton Road Runners01:41:13+00:35:28
314th

41

Aydin EmsleyM255th20-248th01:41:13+00:35:28
315th

1132

Mark WilliamsM256th50-5426th01:41:17+00:35:32
316th

135

Andrew McanallyM257th30-3439th01:41:18+00:35:33
317th

1082

Robert KnottM258th35-3948th01:41:19+00:35:34
318th

1076

John BroadbentM259th65+3rd01:41:23+00:35:38
319th

1138

Graeme KayM260th40-4452nd01:41:25+00:35:40
320th

80

Jenni TamlinF51st30-3412th01:41:25+00:35:40
321st

250

Stephen LawsonM261st40-4453rd01:41:27+00:35:42
322nd

1028

Janet ScreawnF52nd50-546th01:41:33+00:35:48
323rd

297

Rob DansonM262nd25-2928th01:41:35+00:35:50
324th

363

Daniel CampbellM263rd30-3440th01:41:39+00:35:54
325th

1029

Sarah LoweF53rd40-449th01:41:50+00:36:05
326th

514

Ed BurchellM264th25-2929thManchester Triathlon Club01:41:57+00:36:12
327th

239

Steven WynneM265th40-4454thManchester Triathlon Club01:42:02+00:36:17
328th

531

Mike WalkerM266th50-5427thEgerton01:42:04+00:36:19
329th

524

Polly EganF54th25-295th01:42:17+00:36:32
330th

378

Paul SaleM267th35-3949thSalford Harriers01:42:20+00:36:35
331st

427

Madeline HopkinsonF55th35-3914th01:42:24+00:36:39
332nd

1047

Dayna CurrieF56th25-296th01:42:27+00:36:42
333rd

290

Sarah GibbonsF57th50-547thAltrincham Triathlon CLub01:42:32+00:36:47
334th

413

William CorlessM268th25-2930th01:42:35+00:36:50
335th

1137

Stephen NaismithM269th35-3950th01:42:42+00:36:57
336th

1118

Sam WilliamsM270thU206th01:42:43+00:36:58
337th

425

Dawn BrinkmanF58th20-243rd01:42:45+00:37:00
338th

186

Ruth WilkinsonF59th50-548th01:42:47+00:37:02
339th

475

Paul TedfordM271st30-3441st01:42:48+00:37:03
340th

579

Simon BoyleM272nd40-4455th01:42:51+00:37:06
341st

1072

Curtis JohnsonM273rd30-3442nd01:42:54+00:37:09
342nd

70

Andrea CaunceF60th40-4410th01:42:57+00:37:12
343rd

575

Kim DaviesF61st35-3915th01:42:58+00:37:13
344th

346

Team HotshotsM10thREL10th01:43:06+00:37:21
345th

84

Iona MacruryF62nd20-244thKnutsford Triathlon Club01:43:19+00:37:34
346th

562

David BrycelandM274th25-2931st01:43:22+00:37:37
347th

535

Sheena MorganF63rd40-4411thDr Sprocket Tri Club01:43:25+00:37:40
348th

197

Julie SmylieF64th40-4412th01:43:25+00:37:40
349th

590

Kenton RobbinsM275th45-4934thTeam Lion Fitness01:43:27+00:37:42
350th

247

Peter McgrathM276th45-4935th01:43:36+00:37:51
351st

520

Martin JenningsM277th45-4936th01:43:37+00:37:52
352nd

1167

Michael JonesM278th60-649thAltrincham & District Athletics Club01:43:40+00:37:55
353rd

224

Jenny OsborneF65th45-496th01:43:45+00:38:00
354th

69

Michelle RobertsF66th45-497thRossendale Triathlon Club01:43:48+00:38:03
355th

277

Matthew ClarkeM279th45-4937th01:43:50+00:38:05
356th

160

Norbert PlezerM280th35-3951st01:43:52+00:38:07
357th

503

Paul LuceyM281st25-2932nd01:44:00+00:38:15
358th

249

Alan LeaderM282nd40-4456th01:44:01+00:38:16
359th

211

Sophie LewisF67th25-297th01:44:07+00:38:22
360th

292

Nicky SmithF68th45-498th01:44:10+00:38:25
361st

259

Chris WarrenM283rd45-4938th01:44:27+00:38:42
362nd

1148

Amy McconvilleF69th35-3916th01:44:32+00:38:47
363rd

560

Jason HarneyM284th45-4939th01:44:49+00:39:04
364th

526

Emma SimmsF70th25-298thDidsbury runners01:44:49+00:39:04
365th

570

Sarka JeremicF71st45-499thManchester Triathlon Club01:44:51+00:39:06
366th

267

Fiona DohertyF72nd40-4413thMersey Tri Club01:44:53+00:39:08
367th

1102

John HilditchM285th55-5912th01:44:54+00:39:09
368th

516

Alex MacdonaldM286th20-249th01:44:58+00:39:13
369th

1015

Martin JamesM287th40-4457th01:44:59+00:39:14
370th

564

Daniel JonesM288th30-3443rd01:45:04+00:39:19
371st

201

Sharon RobertsF73rd30-3413th01:45:06+00:39:21
372nd

76

Libby ReedF74th35-3917th01:45:21+00:39:36
373rd

86

Tracey CollierF75th55-591stSTYAL RUNNING CLUB01:45:23+00:39:38
374th

196

Amy WalkerF76th30-3414th01:45:25+00:39:40
375th

151

Paul BarrattM289th40-4458th01:45:25+00:39:40
376th

256

Neil FinnieM290th45-4940th01:45:30+00:39:45
377th

533

Tom LightM291st30-3444thEgerton01:45:32+00:39:47
378th

226

Claire JohnsonF77th35-3918th01:45:37+00:39:52
379th

281

Nicola TerryF78th30-3415th01:45:39+00:39:54
380th

515

Fiona MacdonaldF79th50-549th01:45:42+00:39:57
381st

555

Lucy McgillF80th35-3919th01:45:43+00:39:58
382nd

304

Alex EtheringtonM292nd30-3445th01:45:57+00:40:12
383rd

416

Mandy EllisF81st45-4910th01:46:02+00:40:17
384th

1081

Thomas PearsonM293rd30-3446th01:46:03+00:40:18
385th

471

TOM WilsonM294th25-2933rd01:46:05+00:40:20
386th

299

Sam SmithM295thU207th01:46:20+00:40:35
387th

1135

Michael PhillipsM296th30-3447th01:46:25+00:40:40
388th

253

Nick GillM297th60-6410thAltrincham Triathlon CLub01:46:26+00:40:41
389th

269

Elizabeth EdwardsF82nd40-4414th01:46:27+00:40:42
390th

1032

Linda MortonF83rd50-5410th01:46:29+00:40:44
391st

1131

Andrew SumnerM298th45-4941st01:46:32+00:40:47
392nd

1002

Ian TaylorM299th65+4thSCARAB Tri Club01:46:36+00:40:51
393rd

561

Rebecca LeighF84th25-299th01:46:43+00:40:58
394th

372

Drew RobertsM300th25-2934th01:46:51+00:41:06
395th

582

David LeeM301st55-5913th01:47:06+00:41:21
396th

291

Holly GibbonsF85th20-245th01:47:06+00:41:21
397th

254

Karl GilbertM302nd50-5428th01:47:06+00:41:21
398th

221

Rachael BensonF86th50-5411thBramhall Runners01:47:06+00:41:21
399th

1127

Klaus DalgaardM303rd55-5914th01:47:07+00:41:22
400th

275

Chris CoxM304th55-5915th01:47:07+00:41:22
401st

377

Eleanore GayF87th35-3920th01:47:09+00:41:24
402nd

585

Dave EllisM305th50-5429th01:47:10+00:41:25
403rd

572

David RobsonM306th35-3952nd01:47:21+00:41:36
404th

417

Ruth TravisF88th45-4911thTRI PRESTON01:47:21+00:41:36
405th

216

Gail Heathcote-milnerF89th50-5412th01:47:24+00:41:39
406th

1019

Andrew DixonM307th35-3953rd01:47:25+00:41:40
407th

552

Mandy WillettF90th35-3921st01:47:26+00:41:41
408th

1100

Tim HughesM308th50-5430th01:47:28+00:41:43
409th

1097

Matt Mason-smithM309th30-3448th01:47:29+00:41:44
410th

238

David MillerM310th30-3449th01:47:30+00:41:45
411st

1116

Mark GarnettM311st50-5431st01:47:36+00:41:51
412nd

1095

Tim RichardsM312nd45-4942ndCalderdale Tri club01:47:41+00:41:56
413rd

1111

Malcolm SowerbyM313rd50-5432nd01:47:42+00:41:57
414th

62

Eleanor MaskreyF91st20-246th01:47:42+00:41:57
415th

1154

Sandra EasthamF92nd45-4912th01:47:51+00:42:06
416th

1048

Louise JenningsF93rd35-3922nd01:47:55+00:42:10
417th

596

John JamiesonM314th55-5916th01:47:57+00:42:12
418th

1046

Zoe DavidsonF94th40-4415th01:47:59+00:42:14
419th

1141

Wayne JaffeM315th55-5917th01:48:00+00:42:15
420th

323

Nicola BartonF95th35-3923rd01:48:12+00:42:27
421st

1066

Steven CoeM316th50-5433rd01:48:14+00:42:29
422nd

1110

Paul RoperM317th50-5434thLymm Runners01:48:20+00:42:35
423rd

554

Andrea FernF96th45-4913th01:48:22+00:42:37
424th

389

Chris WilliamsM318th45-4943rd01:48:33+00:42:48
425th

1007

Andrew PenneyM319th45-4944thSTYAL RUNNING CLUB01:48:35+00:42:50
426th

428

Sophie PageF97th25-2910th01:48:42+00:42:57
427th

1147

Mark RadfordM320th45-4945th01:48:43+00:42:58
428th

1086

Phillip FleetwoodM321st45-4946th01:48:55+00:43:10
429th

581

Glynn FearnM322nd45-4947th01:48:55+00:43:10
430th

74

Siobhan FarmerF98th35-3924th01:49:05+00:43:20
431st

1043

Liz KinsellaF99th40-4416th01:49:10+00:43:25
432nd

1104

Michael HalliwellM323rd50-5435th01:49:17+00:43:32
433rd

1078

Paul PenneyM324th50-5436th01:49:19+00:43:34
434th

52

Andrea MulhollandF100th25-2911th01:49:19+00:43:34
435th

1163

Gary EastM325th60-6411th01:49:20+00:43:35
436th

127

Rolf WestrumM326th60-6412thMersey Tri Club01:49:26+00:43:41
437th

1040

Kelly SavageF101st40-4417th01:49:31+00:43:46
438th

190

Sarah DugdaleF102nd35-3925th01:49:31+00:43:46
439th

1033

Heather MortonF103rd40-4418th01:49:38+00:43:53
440th

366

Adam RobsonM327th35-3954th01:49:41+00:43:56
441st

206

Lucy OkellF104th35-3926th01:49:52+00:44:07
442nd

435

Team Parker/norrisM11thREL11th01:49:55+00:44:10
443rd

342

Russell WorthingtonM328th35-3955th01:50:03+00:44:18
444th

419

PIPPA PriceF105th50-5413th01:50:10+00:44:25
445th

293

David SmithM329th55-5918th01:50:15+00:44:30
446th

260

James GilzeanM330th30-3450th01:50:25+00:44:40
447th

1010

John MoorcroftM331st50-5437th01:50:27+00:44:42
448th

1026

Melissa FairhurstF106th45-4914thMersey Tri Club01:50:28+00:44:43
449th

1045

Alison FordF107th40-4419th01:50:29+00:44:44
450th

145

Jonathan CooperM332nd40-4459th01:50:40+00:44:55
451st

164

Steven SpriggsM333rd30-3451stStockport Harriers & AC01:50:41+00:44:56
452nd

228

Team VettetesM12thREL12th01:50:48+00:45:03
453rd

1124

Christopher ByatteM334th45-4948th01:50:54+00:45:09
454th

422

Team ThunderstruckM13thREL13th01:51:08+00:45:23
455th

172

Matthew JohnsonM335th30-3452nd01:51:16+00:45:31
456th

234

Rose WilliamsF108th20-247th01:51:18+00:45:33
457th

565

Sam CoxM336th25-2935th01:51:20+00:45:35
458th

65

Katie Jane HamptonF109th30-3416th01:51:20+00:45:35
459th

331

Stephen SutherlandM337th45-4949thSocial Circle01:51:24+00:45:39
460th

324

Luke RussellM338th25-2936th01:51:27+00:45:42
461st

233

Tanya AtkinsonF110th35-3927th01:51:29+00:45:44
462nd

229

Angela RaffertyF111st40-4420th01:52:11+00:46:26
463rd

310

Thomas GreenM339th60-6413th01:52:13+00:46:28
464th

512

Gary ConnollyM340th45-4950th01:52:17+00:46:32
465th

327

Judith EvettsF112nd35-3928th01:52:17+00:46:32
466th

237

Sara DansonF113rd40-4421stRibble Valley Triathlon Club01:52:17+00:46:32
467th

1044

Elizabeth HoltF114th25-2912th01:52:26+00:46:41
468th

571

Emily HF115th30-3417th01:52:26+00:46:41
469th

97

Team Heathlands HeathensM14thREL14th01:52:41+00:46:56
470th

103

Kelly HillF116th40-4422nd01:52:41+00:46:56
471st

1130

MARK MaguireM341st45-4951st01:52:43+00:46:58
472nd

1075

Gerwyn RobertsM342nd25-2937th01:52:43+00:46:58
473rd

411

John OpenshawM343rd40-4460th01:52:46+00:47:01
474th

511

Michael OdlingM344th50-5438th01:52:48+00:47:03
475th

1089

Team CollinsM15thREL15th01:52:51+00:47:06
476th

214

Francine HiltonF117th50-5414thRossendale Triathlon Club01:52:58+00:47:13
477th

326

Neil GouldingM345th40-4461st01:53:01+00:47:16
478th

374

Lisa CarrickF118th35-3929th01:53:04+00:47:19
479th

542

Kathleen Cooper-shoreF119th35-3930th01:53:05+00:47:20
480th

410

Emma NicholsonF120th45-4915th01:53:07+00:47:22
481st

183

Catherine CatchpoleF121st45-4916thKnutsford Triathlon Club01:53:08+00:47:23
482nd

1036

Kathryn ParrF122nd45-4917th01:53:10+00:47:25
483rd

193

Lisa BoothF123rd40-4423rd01:53:16+00:47:31
484th

595

Clive BrownM346th50-5439th01:53:21+00:47:36
485th

523

Rosie EganF124th25-2913th01:53:34+00:47:49
486th

1090

Michael MossM347th40-4462nd01:53:41+00:47:56
487th

412

Tom McdonnellM348th25-2938th01:53:49+00:48:04
488th

558

Oliver BarberM349th35-3956th01:54:02+00:48:17
489th

396

Team Wilmslow All StarsM16thREL16th01:54:03+00:48:18
490th

333

Helen PartingtonF125th55-592nd01:54:08+00:48:23
491st

1120

Chris KinsellaM350th35-3957th01:54:10+00:48:25
492nd

1070

Peter BeswickM351st35-3958th01:54:25+00:48:40
493rd

341

Billy SergesonM352nd50-5440th01:54:32+00:48:47
494th

1165

Alan EdwardsM353rd60-6414th01:54:34+00:48:49
495th

509

Craig WilsonM354th55-5919th01:54:34+00:48:49
496th

102

Cathrine HollandF126th45-4918th01:54:35+00:48:50
497th

223

Amanda PenneyF127th50-5415th01:54:39+00:48:54
498th

532

Tom OdonnellM355th45-4952ndEgerton01:54:44+00:48:59
499th

355

Team Aviator GirlsM17thREL17th01:54:49+00:49:04
500th

1038

DEBBIE WilsonF128th50-5416th01:54:51+00:49:06
501st

78

Teresa HughesF129th55-593rdGlossop Triathlon Club01:54:52+00:49:07
502nd

559

David StarkieM356th40-4463rd01:54:56+00:49:11
503rd

420

Sandra CheesemanF130th35-3931sthyde village striders01:54:56+00:49:11
504th

418

Paula DonnellanF131st40-4424th01:54:57+00:49:12
505th

505

Karen CleggF132nd40-4425th01:55:01+00:49:16
506th

212

Team SparksM18thREL18th01:55:01+00:49:16
507th

431

April DrakeF133rd25-2914th01:55:12+00:49:27
508th

335

Martyn BuckleyM357th45-4953rd01:55:17+00:49:32
509th

1084

Ian JonesM358th50-5441st01:55:18+00:49:33
510th

521

Kealey ThomasF134th20-248th01:55:26+00:49:41
511st

1091

Simon WoodM359th50-5442nd01:55:34+00:49:49
512nd

271

Steve ClowesM360th50-5443rd01:55:35+00:49:50
513rd

230

Cathy HollisF135th45-4919th01:55:40+00:49:55
514th

1023

Rosie McardleF136th40-4426th01:55:45+00:50:00
515th

1022

Deborah ParkerF137th50-5417th01:55:52+00:50:07
516th

1052

Tracy CritchlowF138th50-5418thDerbyshire Dynamos01:56:35+00:50:50
517th

1012

Ash McdowellM361st25-2939th01:56:51+00:51:06
518th

522

Amanda MossF139th40-4427th01:56:54+00:51:09
519th

287

Tobi OputaM362nd30-3453rd01:56:58+00:51:13
520th

187

Kenzie MancierF140th30-3418th01:57:00+00:51:15
521st

1058

Team RentalcarsM19thREL19th01:57:01+00:51:16
522nd

202

Gillian RobertsF141st30-3419thBramhall Runners01:57:04+00:51:19
523rd

1151

Lucy McnaughtF142nd25-2915th01:57:24+00:51:39
524th

231

Mia BrunnerF143rd30-3420th01:57:32+00:51:47
525th

302

Charlotte GreenF144th25-2916th01:57:33+00:51:48
526th

1093

Scott WarrenderM363rd40-4464th01:58:04+00:52:19
527th

203

Rachel Richardson-wrightF145th55-594th01:58:04+00:52:19
528th

1128

Ian MoranM364th40-4465th01:58:10+00:52:25
529th

1099

Andy JonesM365th40-4466th01:58:36+00:52:51
530th

300

Leah SmithF146thU201st01:58:54+00:53:09
531st

1027

Charlotte SmailesF147th20-249th01:59:05+00:53:20
532nd

513

Janet DavenportF148th45-4920th01:59:24+00:53:39
533rd

1146

Marcus RichardsonM366th50-5444th01:59:28+00:53:43
534th

322

Elizabeth BayleyF149th35-3932nd01:59:33+00:53:48
535th

1041

Fiona RadfordF150th50-5419th01:59:39+00:53:54
536th

1060

Christine GibbonsF151st60-641stBramhall Runners01:59:49+00:54:04
537th

195

Margaret ParkerF152nd55-595th01:59:55+00:54:10
538th

574

Bryony PatrickF153rd25-2917th01:59:57+00:54:12
539th

308

Katie GreenF154th20-2410th01:59:57+00:54:12
540th

1056

Ellie ThorntonF155th25-2918th02:00:45+00:55:00
541st

1069

Michael BoltonM367th50-5445th02:00:46+00:55:01
542nd

510

David SwindellsM368th50-5446th02:00:47+00:55:02
543rd

232

Caroline ParkerF156th50-5420th02:00:50+00:55:05
544th

580

Matthew BatesM369th30-3454thKnowsley Harriers Ac02:01:01+00:55:16
545th

225

Rachel JohnsonF157th30-3421st02:01:03+00:55:18
546th

1021

Jaynie PhillipsF158th40-4428th02:01:09+00:55:24
547th

213

Jane LancashireF159th40-4429thhyde village striders02:01:13+00:55:28
548th

539

Mike PlaskettM370th35-3959thDr Sprocket Tri Club02:01:16+00:55:31
549th

307

Penelope RobertsF160th55-596th02:01:22+00:55:37
550th

1094

Mike SladeM371st65+5th02:01:26+00:55:41
551st

1025

Caroline HadfieldF161st40-4430th02:01:45+00:56:00
552nd

285

Jonathon MccafferyM372nd30-3455th02:01:47+00:56:02
553rd

258

Monica CaseyF162nd45-4921st02:01:50+00:56:05
554th

123

Paul BestM373rd55-5920thTeam Tri Guru02:01:50+00:56:05
555th

359

Laura JonesF163rd30-3422nd02:01:58+00:56:13
556th

205

Lisa ParryF164th40-4431st02:02:17+00:56:32
557th

270

Rob BrannanM374th40-4467th02:02:21+00:56:36
558th

538

Emma HardingF165th35-3933rdDr Sprocket Tri Club02:02:39+00:56:54
559th

1109

John AndrewM375th40-4468th02:02:48+00:57:03
560th

1020

Wanausha Rashed KhafafF166th35-3934thManchester Triathlon Club02:03:11+00:57:26
561st

199

Hannah ShackletonF167th25-2919th02:03:17+00:57:32
562nd

473

Adie GrahamM376th45-4954th02:03:29+00:57:44
563rd

348

Louise PaulleyF168th40-4432nd02:03:31+00:57:46
564th

1143

Nicolas CookeM377th25-2940th02:03:42+00:57:57
565th

358

Samuel TaylorM378th35-3960th02:03:44+00:57:59
566th

573

Andrew DuckworthM379th50-5447th02:04:19+00:58:34
567th

1031

Debs ClarkeF169th45-4922ndNewcastle (Staffs) Tri Club02:04:20+00:58:35
568th

137

Andrew LeeM380th40-4469th02:04:21+00:58:36
569th

337

Louise JepsonF170th35-3935th02:04:28+00:58:43
570th

406

James ParumsM381st25-2941st02:04:30+00:58:45
571st

204

Claire RaynerF171st30-3423rdStockport Tri Club02:04:31+00:58:46
572nd

1034

Leah JacksonF172nd40-4433rd02:04:52+00:59:07
573rd

365

Team Wilmslow WarriorsM20thREL20th02:04:54+00:59:09
574th

1061

Tracey BrocklehurstF173rd50-5421st02:04:58+00:59:13
575th

1159

Darin Marrington-blairM382nd45-4955th02:05:12+00:59:27
576th

338

Chrystal SwariesF174th20-2411th02:05:12+00:59:27
577th

556

Alice BodleyF175th40-4434th02:05:13+00:59:28
578th

1062

Helen TamburroF176th30-3424th02:05:44+00:59:59
579th

210

Julieanne MaddocksF177th40-4435th02:05:46+01:00:01
580th

1153

Janine FletcherF178th40-4436thhyde village striders02:05:57+01:00:12
581st

476

Paul BlackburnM383rd40-4470thVillage Hyde Striders02:06:05+01:00:20
582nd

1051

Aysha HawcuttF179th40-4437th02:06:33+01:00:48
583rd

1157

Sarah FirthF180th45-4923rd02:06:38+01:00:53
584th

384

Neil KellyM384th25-2942nd02:07:01+01:01:16
585th

282

Mike CowdrayM385th60-6415th02:07:14+01:01:29
586th

227

Mandy BeamesF181st35-3936thGlossop Triathlon Club02:07:14+01:01:29
587th

261

Jo ShuttleworthF182nd40-4438th02:07:17+01:01:32
588th

527

Dean CollierM386th30-3456th02:07:20+01:01:35
589th

351

Team The 3 AmigosM21stREL21st02:07:40+01:01:55
590th

279

Victoria RussellF183rd45-4924th02:08:04+01:02:19
591st

53

Tish DrakonakiF184th25-2920th02:08:06+01:02:21
592nd

1059

Ruth HarkinF185th50-5422nd02:08:26+01:02:41
593rd

504

Helen MillwardF186th35-3937th02:08:29+01:02:44
594th

286

Adele MccafferyF187th30-3425th02:08:49+01:03:04
595th

1103

Jonathan HawesM387th40-4471st02:08:51+01:03:06
596th

1134

Judith WattsF188th45-4925th02:09:39+01:03:54
597th

1050

Lynne WebsterF189th60-642ndStockport Tri Club02:10:16+01:04:31
598th

392

Helen StephensonF190th35-3938th02:11:13+01:05:28
599th

272

Hannah WinterbottomF191st20-2412th02:11:36+01:05:51
600th

390

Amy FletcherF192nd35-3939th02:11:37+01:05:52
601st

525

Beth CooperF193rd25-2921st02:11:51+01:06:06
602nd

319

Emily WorthingtonF194th45-4926th02:12:00+01:06:15
603rd

1024

Helen LegertonF195th45-4927th02:12:24+01:06:39
604th

288

Iona AdamsF196th30-3426th02:12:54+01:07:09
605th

1105

Andrew ConstantineM388th40-4472nd02:13:33+01:07:48
606th

303

Sam GravettM389thU208th02:13:33+01:07:48
607th

222

Karen BannerF197th45-4928th02:14:36+01:08:51
608th

391

Roger DuncanM390th40-4473rd02:14:48+01:09:03
609th

184

Victoria HaleyF198th30-3427th02:15:23+01:09:38
610th

315

Richard WhiteM391st30-3457th02:15:31+01:09:46
611st

518

Alexandra HaleyF199th25-2922nd02:15:41+01:09:56
612nd

312

Sarah WilcockF200th40-4439th02:15:41+01:09:56
613rd

1049

Imaan HussainF201st20-2413th02:15:47+01:10:02
614th

569

Sudipta MooreF202nd40-4440th02:15:55+01:10:10
615th

1035

Diana PowellF203rd60-643rdBramhall Runners02:16:08+01:10:23
616th

313

Donna MurrayF204th30-3428th02:16:09+01:10:24
617th

217

Yvonne J B Gilbert Van BeersF205th45-4929th02:16:33+01:10:48
618th

311

Philippa GreenF206th50-5423rd02:18:14+01:12:29
619th

414

Georgina PileF207th40-4441st02:18:15+01:12:30
620th

543

Laura ForresterF208th35-3940th02:18:40+01:12:55
621st

1101

Fred HowardM392nd60-6416th02:19:28+01:13:43
622nd

1053

Sarah WilsonF209th50-5424th02:20:11+01:14:26
623rd

1037

Suzanne HardyF210th35-3941st02:20:17+01:14:32
624th

339

Claire YoungF211st55-597thStockport Tri Club02:20:51+01:15:06
625th

298

Jessica BrownF212nd25-2923rd02:20:56+01:15:11
626th

1162

James KnightonM393rd45-4956th02:21:02+01:15:17
627th

529

Attila GaramszegiM394th30-3458th02:23:01+01:17:16
628th

182

Jenny GaramszegiF213rd30-3429th02:23:18+01:17:33
629th

1039

KATHRYN WilkinsonF214th35-3942nd02:23:50+01:18:05
630th

309

Rebecca ParumsF215th25-2924th02:25:21+01:19:36
631st

566

Tamsyn Marsh-patrickF216th40-4442nd02:28:11+01:22:26
632nd

340

Helen Griffiths GriffithsF217th55-598thBramhall Runners02:28:20+01:22:35
633rd

545

Clare SmithF218th35-3943rd02:32:40+01:26:55
634th

548

Kerry ScholesF219th40-4443rd02:33:17+01:27:32
635th

387

Joanne EgertonF220th40-4444thhyde village striders02:36:13+01:30:28
636th

568

Rashmi ChatopadhyayF221st35-3944th02:41:18+01:35:33
637th

1067

Christopher ClaphamM395th45-4957th02:43:37+01:37:52
DNF (10 in total)
-

534

Craig LightM25-29Egerton00:00:00-
-

32

Paul WytonM55-59Rochdale Tri Club00:00:00-
-

57

Rachel WardF40-44Rochdale Tri Club00:00:00-
-

501

Chris KendryM35-3900:00:00-
-

35

Tony SpencerM55-5900:00:00-
-

1150

Jason AtkinsonM45-4900:00:00-
-

600

Kirk YearsleyM30-3400:00:00-
-

347

Team Agecroftboys2menMREL00:00:00-
-

93

Kate HallamF35-3900:00:00-
-

34

Henry TonksM30-3400:00:00-
Started (2 in total)
-

1148

Amy McconvilleMS3500:00:00-

This results listing includes athletes who have opted not to show their full name. This is an option in the member profile settings.

You may also be interested in...

WILMSLOW TRIATHLON Sprint Distance Triathlon 2019-05-05 07:00:00
Ashbourne Sprint Triathlon & Junior Aquathlon Sprint Distance 2019-05-19 08:00:00
Blithfield Triathlon Junior Entry Sprint Distance (15-19 years) 2019-07-21 08:00:00
Halesowen Triathlon Sprint Distance 2019-04-07 08:00:00