Crystal Palace Triathlon 2017

May
14
2017

Splits

  • 750 metre Swim
  • 20 kilometre Cycle
  • 5 kilometre Run

Race Options

Organiser

Crystyal Palace Triathletes

Map

Sprint Distance

Triathlon | 2017-05-14 00:00am
1 viewed last hour.

All Race Results

Gender

Jump to bib

Pos#NameCatClubFinish Time
Finished (611 in total)
1st

780

WILL RussellM1stV201stThames Turbo Triathlon Club01:04:14-
2nd

749

Vanrisch McleanM2ndV301stSerpentine Running Club01:04:22+00:00:08
3rd

771

Gary LaybourneM3rdV302ndSouth London Harriers01:04:51+00:00:37
4th

16

Rob ParryM4thV303rdCrystal Palace Triathletes01:06:47+00:02:33
5th

779

Nicholas De BouillaneM5thV202ndFUL-ON TRI01:07:08+00:02:54
6th

769

Tom BlanshardM6thV203rdClapham Chasers01:07:20+00:03:06
7th

25

Ben HudsonM7thV204thWindrush Triathlon Club01:07:38+00:03:24
8th

745

Riccardo CompostoM8thV304thClapham Chasers01:07:46+00:03:32
9th

12

Richard SharpM9thV305thWindrush Triathlon Club01:07:47+00:03:33
10th

746

Richard CurlingM10thV205thFUL-ON TRI01:07:51+00:03:37
11th

775

EUAN LeesM11thV401stFUL-ON TRI01:08:13+00:03:59
12th

753

James DonaldsonM12thV206thGREENWICH TRITONS01:08:29+00:04:15
13th

5

Mike DowdsM13thV207thCrystal Palace Triathletes01:09:06+00:04:52
14th

710

Johnny BoylanM14thV306thSerpentine Running Club01:09:08+00:04:54
15th

774

Richard StonesM15thV307th01:09:22+00:05:08
16th

671

James EllisM16thV208thFUL-ON TRI01:09:37+00:05:23
17th

759

Sebastian BuhsM17thV308thSerpentine Running Club01:09:48+00:05:34
18th

707

Thomas MitchellM18thV209thClapham Chasers01:10:40+00:06:26
19th

673

Patrick HannahM19thV2010thGREENWICH TRITONS01:11:05+00:06:51
20th

765

Dominic LewisM20thV2011thClapham Chasers01:11:05+00:06:51
21st

767

Craig ToppM21stV309th01:11:34+00:07:20
22nd

758

Nathan SweeneyM22ndV402ndFUL-ON TRI01:11:35+00:07:21
23rd

17

Hannah Kate EwensF1stV201stCrystal Palace Triathletes01:11:36+00:07:22
24th

22

Jon HorsmanM23rdV501stCrystal Palace Triathletes01:11:37+00:07:23
25th

9

Alexander PorteM24thV3010thTRI LONDON01:11:43+00:07:29
26th

609

ALAN WrayM25thV403rdHerne Hill Harriers01:11:48+00:07:34
27th

718

Tom MuersM26thJUN1stEAST ESSEX TRI CLUB01:11:56+00:07:42
28th

672

Jack HambletonM27thV2012thClapham Chasers01:12:06+00:07:52
29th

4

Amy lenore PritchardF2ndV301stTRI LONDON01:12:10+00:07:56
30th

762

Jose PaivaM28thV3011thSerpentine Running Club01:12:14+00:08:00
31st

763

IAN ShawM29thV404thThames Turbo Triathlon Club01:12:22+00:08:08
32nd

14

Pleuni HooijmanF3rdV302ndTRI LONDON01:12:25+00:08:11
33rd

49

Graham LittleM30thV405thDULWICH PARAGON01:12:25+00:08:11
34th

61

Justin WalshM31stV3012thWindrush Triathlon Club01:12:45+00:08:31
35th

28

Rebecca GoodwinF4thV303rdWindrush Triathlon Club01:13:29+00:09:15
36th

677

Jack MorrisM32ndV2013thEAST ESSEX TRI CLUB01:13:32+00:09:18
37th

719

Sean ParrettM33rdV3013thLONDON FIELDS TRIATHLON CLUB01:13:42+00:09:28
38th

735

Steven LeonardM34thV3014thClapham Chasers01:13:44+00:09:30
39th

777

CHRISTIAN GrayM35thV2014thEAST ESSEX TRI CLUB01:13:45+00:09:31
40th

712

Daniel ChappellM36thV406thHerne Hill Harriers01:13:55+00:09:41
41st

612

CHRISTOPHE Des VallieresM37thV3015thSerpentine Running Club01:14:14+00:10:00
42nd

751

Sara ThomasF5thV304thSerpentine Running Club01:14:49+00:10:35
43rd

46

Russell SpeechleyM38thV3016thWindrush Triathlon Club01:15:07+00:10:53
44th

761

SAMUEL LeonardM39thV2015thClapham Chasers01:15:10+00:10:56
45th

56

CHARLES BarclayM40thV502ndWindrush Triathlon Club01:15:17+00:11:03
46th

31

John GriffinM41stV503rdTRI LONDON01:15:18+00:11:04
47th

24

Martin WorthingtonM42ndV3017thTRI LONDON01:15:30+00:11:16
48th

738

Simon NeedleM43rdV3018thSerpentine Running Club01:15:36+00:11:22
49th

692

Thomas FinneganM44thJUN2nd01:15:38+00:11:24
50th

463

Edward HillM45thV407th01:15:43+00:11:29
51st

664

Mattias KunzM46thV408th01:15:51+00:11:37
52nd

624

Lloyd CollierM47thV409thWindrush Triathlon Club01:15:57+00:11:43
53rd

755

Fred MerrettM48thV2016th01:16:00+00:11:46
54th

2

Nils YoungM49thV4010thTRI LONDON01:16:01+00:11:47
55th

18

Lizzy BramaF6thV305thCrystal Palace Triathletes01:16:02+00:11:48
56th

619

Nicola BuscaM50thV3019thFUL-ON TRI01:16:16+00:12:02
57th

678

Gareth ParrM51stV3020thSouth London Harriers01:16:26+00:12:12
58th

667

RACHEL RowanF7thV401stThames Turbo Triathlon Club01:16:29+00:12:15
59th

63

Thomas Rigard-asquithM52ndJUN3rdCrystal Palace Triathletes01:16:30+00:12:16
60th

553

Oliver HayesM53rdV2017th01:16:39+00:12:25
61st

36

Imogen HarveyF8thV306thTRI LONDON01:16:47+00:12:33
62nd

512

Stevo SouthwoodM54thV4011th01:16:48+00:12:34
63rd

11

Eli PowellM55thV2018thTRI LONDON01:16:51+00:12:37
64th

6

Daniel PinnM56thV2019thCrystal Palace Triathletes01:16:57+00:12:43
65th

60

Matthew ShawM57thV3021stWindrush Triathlon Club01:17:02+00:12:48
66th

650

IAN SmithM58thV504thSouth London Harriers01:17:02+00:12:48
67th

690

Neal ThomasM59thV4012th01:17:08+00:12:54
68th

57

Ben DolmanM60thV3022ndWindrush Triathlon Club01:17:11+00:12:57
69th

709

Victoria BishopF9thV202ndEAST ESSEX TRI CLUB01:17:22+00:13:08
70th

701

Patrick NaveinM61stV2020th01:17:30+00:13:16
71st

716

Sarah McdadeF10thV203rdThames Valley Triathletes01:17:38+00:13:24
72nd

668

Nick BrackenburyM62ndV2021stLONDON FIELDS TRIATHLON CLUB01:17:39+00:13:25
73rd

747

CHRISTINA JenkinsF11thV307thFUL-ON TRI01:17:39+00:13:25
74th

44

GESINE JunkerF12thV402ndWindrush Triathlon Club01:17:40+00:13:26
75th

35

Chris TirantM63rdV3023rdTRI LONDON01:17:48+00:13:34
76th

20

Aaron DesboroughM64thV2022ndTRI LONDON01:17:51+00:13:37
77th

653

Alan ThomasM65thV4013th01:17:59+00:13:45
78th

30

Rhodri HarrisM66thV2023rdWindrush Triathlon Club01:18:19+00:14:05
79th

26

Jonathan WortelboerM67thV3024thTRI LONDON01:18:20+00:14:06
80th

47

Dean TothamM68thV4014thWindrush Triathlon Club01:18:28+00:14:14
81st

705

Angelo BellaM69thV3025thThames Turbo Triathlon Club01:18:33+00:14:19
82nd

625

Jason CurtisM70thV4015th01:18:40+00:14:26
83rd

73

Martin LeatM71stV505thCrystal Palace Triathletes01:18:41+00:14:27
84th

732

Helena HayesF13thV204th01:18:41+00:14:27
85th

37

Paolo PeruginiM72ndV3026thTRI LONDON01:18:43+00:14:29
86th

556

Andrew HoseasonM73rdV4016thKingfisher Triathletes01:18:44+00:14:30
87th

559

Jack Edward MartinM74thV2024thEAST ESSEX TRI CLUB01:18:48+00:14:34
88th

451

Chris ScottM75thV4017thThames Turbo Triathlon Club01:18:49+00:14:35
89th

33

Ray BrunsbergM76thV506thTRI LONDON01:18:53+00:14:39
90th

85

Adrian BondM77thV4018thWindrush Triathlon Club01:18:53+00:14:39
91st

492

DENNIS EarlM78thV4019th01:18:56+00:14:42
92nd

681

STEPHEN RobsonM79thV507th01:18:56+00:14:42
93rd

700

Gavin MurrisonM80thV3027thSerpentine Running Club01:18:56+00:14:42
94th

622

Tim CallaghanM81stV3028th01:18:58+00:14:44
95th

646

Claire PowellF14thV403rdHERC Tri01:18:59+00:14:45
96th

27

James WilsonM82ndV4020thTRI LONDON01:19:03+00:14:49
97th

7

Gordon ReidM83rdV3029thTRI LONDON01:19:07+00:14:53
98th

776

Mark LyonsM84thV4021st01:19:11+00:14:57
99th

607

Terence TsuiM85thV3030thRG Active Race Team01:19:17+00:15:03
100th

112

Matthew CurryM86thV2025thCrystal Palace Triathletes01:19:19+00:15:05
101st

602

JULIEN MasM87thV3031st01:19:23+00:15:09
102nd

634

Julian HatchwellM88thV4022nd01:19:27+00:15:13
103rd

652

Oliver TanquerayM89thV2026th01:19:29+00:15:15
104th

515

Richard BrimelowM90thV508thClapham Chasers01:19:31+00:15:17
105th

580

Bono VincentM91stV3032ndClapham Chasers01:19:56+00:15:42
106th

615

Maija AntilaF15thV308thSerpentine Running Club01:20:03+00:15:49
107th

48

Harry VanerisM92ndV3033rdWindrush Triathlon Club01:20:09+00:15:55
108th

71

RICHARD McdermottM93rdV4023rd01:20:12+00:15:58
109th

684

Garry CooperM94thV4024thDAVID LLOYD01:20:13+00:15:59
110th

82

Alex GreenM95thV3034thWindrush Triathlon Club01:20:14+00:16:00
111st

715

Ben JenkinsM96thV3035th01:20:17+00:16:03
112nd

644

ALEX PallinM97thV3036th01:20:19+00:16:05
113rd

77

Mark BreslinM98thV3037thWindrush Triathlon Club01:20:23+00:16:09
114th

59

Tobias MittelstaedtM99thV3038thWindrush Triathlon Club01:20:35+00:16:21
115th

551

Staffan GnosspeliusM100thV4025th01:20:36+00:16:22
116th

723

JASON ClarkM101stV4026th01:20:36+00:16:22
117th

523

Ian StarkM102ndV4027thGREENWICH TRITONS01:20:39+00:16:25
118th

42

Ben IdleM103rdV4028thTRI LONDON01:20:40+00:16:26
119th

80

Dermot HeronM104thV2027thWindrush Triathlon Club01:20:41+00:16:27
120th

721

Jo Stephens-smithF16thV501st01:20:44+00:16:30
121st

598

Edward HooperM105thV509th01:20:45+00:16:31
122nd

65

Tom GilboyM106thV2028thTRI LONDON01:20:50+00:16:36
123rd

579

Roman Van Den BoschM107thV2029th01:20:50+00:16:36
124th

654

Cormac ToomeyM108thV3039thClapham Chasers01:20:50+00:16:36
125th

696

Matt JacksonM109thV3040th01:21:02+00:16:48
126th

713

Franky DucombleM110thV4029th01:21:03+00:16:49
127th

633

John HammondM111stV4030th01:21:04+00:16:50
128th

92

Rune HenriksenM112ndV4031stTRI LONDON01:21:07+00:16:53
129th

490

Scott BullenM113rdV4032ndAddiscome Cycling Club01:21:07+00:16:53
130th

698

Colin KingM114thV3041stThames Valley Triathletes01:21:09+00:16:55
131st

683

Mark CawoodM115thV5010thSouth London Harriers01:21:18+00:17:04
132nd

740

Niall QuigleyM116thV2030th01:21:18+00:17:04
133rd

689

GARY ShawM117thV5011thGREENWICH TRITONS01:21:21+00:17:07
134th

626

Christian EstevesM118thV3042nd01:21:24+00:17:10
135th

729

Alexandra CookeF17thV205thSerpentine Running Club01:21:27+00:17:13
136th

768

Sophie BiggsF18thV404thThames Turbo Triathlon Club01:21:30+00:17:16
137th

448

David TylerM119thV4033rd01:21:31+00:17:17
138th

517

Howard GlynnM120thV4034th01:21:33+00:17:19
139th

45

Alex HeapsM121stV3043rdWindrush Triathlon Club01:21:34+00:17:20
140th

521

Sebastian MasseiM122ndV4035th01:21:36+00:17:22
141st

430

Chris TapsonM123rdV4036th01:21:42+00:17:28
142nd

565

PHILLIP NormanM124thV601st01:21:43+00:17:29
143rd

53

Saffron PinegerF19thV309thWindrush Triathlon Club01:21:44+00:17:30
144th

666

Julien MillsM125thV4037th01:21:45+00:17:31
145th

480

THOMAS RoffM126thV4038th7Oaks Triathlon Club01:21:48+00:17:34
146th

58

LUKE KevanM127thV4039thWindrush Triathlon Club01:21:51+00:17:37
147th

38

Ellie RileyF20thV3010thWindrush Triathlon Club01:21:58+00:17:44
148th

505

NICHOLAS MaggiulliM128thV4040thSerpentine Running Club01:21:58+00:17:44
149th

608

AGA WicinskaF21stV3011thSerpentine Running Club01:21:58+00:17:44
150th

585

Tom CumberlegeM129thV4041st01:22:00+00:17:46
151st

41

MITCH CookeM130thV5012thCrystal Palace Triathletes01:22:01+00:17:47
152nd

737

Sian MorganF22ndV206thFUL-ON TRI01:22:10+00:17:56
153rd

23

Francisco Egana BarriosM131stV3044thTRI LONDON01:22:17+00:18:03
154th

66

Michael LieberherrM132ndV2031stTRI LONDON01:22:24+00:18:10
155th

468

David LaleM133rdV3045th01:22:31+00:18:17
156th

592

Richard BridgerM134thV3046thFUL-ON TRI01:22:32+00:18:18
157th

511

Terry SaundersM135thV4042nd01:22:43+00:18:29
158th

272

Dmitrij SavickijM136thV3047thGREENWICH TRITONS01:22:48+00:18:34
159th

21

Emily RobinsonF23rdV3012thWindrush Triathlon Club01:22:51+00:18:37
160th

429

Andrew StarkM137thV3048th01:22:51+00:18:37
161st

453

Anton WalshM138thV3049th01:22:54+00:18:40
162nd

680

Carly QuigleyF24thV207th01:22:54+00:18:40
163rd

32

Spare U1stV201st01:23:02+00:18:48
164th

442

Andrew KingM139thV3050th01:23:05+00:18:51
165th

575

George SiskosM140thV2032ndGREENWICH TRITONS01:23:05+00:18:51
166th

34

John Peter FarringtonM141stV3051stTRI LONDON01:23:19+00:19:05
167th

590

David ShaptonM142ndV3052nd01:23:20+00:19:06
168th

537

Anthony CarewM143rdV5013thCarew Osteopathic Clinic01:23:24+00:19:10
169th

324

Daniel LearyM144thV3053rd01:23:32+00:19:18
170th

733

Nathan HiltonM145thV3054th01:23:32+00:19:18
171st

69

Charlie ElsonM146thV2033rdWindrush Triathlon Club01:23:34+00:19:20
172nd

687

Nick NewmanM147thV5014thLondon Fire Brigade Triathlon Club01:23:36+00:19:22
173rd

549

Julian GibsonM148thV4043rdTri Surrey01:23:38+00:19:24
174th

450

Rhodri JamesM149thV3055thSouth London Harriers01:23:39+00:19:25
175th

600

Stephen JonesM150thV4044th01:23:49+00:19:35
176th

500

James BradleyM151stV3056thTriSexuals01:23:53+00:19:39
177th

54

Chris O'gormanM152ndV4045thCrystal Palace Triathletes01:23:56+00:19:42
178th

584

Andrew BamfordM153rdV3057th01:24:07+00:19:53
179th

704

Will SmartM154thV3058thbrighton tri club01:24:09+00:19:55
180th

643

Ciara OwensF25thV405thHarlech Triathlon01:24:14+00:20:00
181st

403

Dale HolmesM155thV3059th01:24:17+00:20:03
182nd

685

Simon HartleyM156thV4046thTridads01:24:21+00:20:07
183rd

236

Nicola AndersonF26thV3013thFUL-ON TRI01:24:23+00:20:09
184th

736

Ben LongdenM157thV2034th01:24:29+00:20:15
185th

29

Raya HubbellF27thV3014thWindrush Triathlon Club01:24:33+00:20:19
186th

113

Ben RollinsonM158thV3060thWindrush Triathlon Club01:24:38+00:20:24
187th

593

Ian BrophyM159thV3061st01:24:39+00:20:25
188th

489

Ann BrennanF28thV406thClapham Chasers01:24:42+00:20:28
189th

473

SIMON MossM160thV4047th01:24:46+00:20:32
190th

469

Richard LangstonM161stV4048th01:24:52+00:20:38
191st

739

Holly PowellF29thJUN1st01:24:52+00:20:38
192nd

72

Steve GarrettM162ndV5015thCrystal Palace Triathletes01:25:09+00:20:55
193rd

656

Florian WagnerM163rdV2035thClapham Chasers01:25:10+00:20:56
194th

649

David SmithM164thV5016thSerpentine Running Club01:25:11+00:20:57
195th

83

Matt LawleyM165thV4049thCrystal Palace Triathletes01:25:16+00:21:02
196th

413

Mark LeahM166thV4050th01:25:17+00:21:03
197th

124

Jo WattsM167thV4051stWindrush Triathlon Club01:25:19+00:21:05
198th

577

Oliver StewartM168thV3062nd01:25:19+00:21:05
199th

3

Natasha RaggettF30thV208thCrystal Palace Triathletes01:25:24+00:21:10
200th

661

Gavin CounsellM169thV4052nd01:25:27+00:21:13
201st

201

RYAN AnglemM170thV4053rd01:25:30+00:21:16
202nd

538

SIMON ChatwinM171stV3063rd01:25:34+00:21:20
203rd

438

Edward ButlerM172ndV4054th01:25:37+00:21:23
204th

414

Alex LoftusM173rdV4055th01:25:39+00:21:25
205th

382

Chris WestwoodM174thV3064th01:25:41+00:21:27
206th

778

PAUL BrockwayM175thV4056th01:25:42+00:21:28
207th

94

Martyn BarmbyM176thV4057thWindrush Triathlon Club01:25:47+00:21:33
208th

679

Nicole PugsonF31stV209thLONDON FIELDS TRIATHLON CLUB01:25:54+00:21:40
209th

724

Willy DuhenM177thV3065th01:26:01+00:21:47
210th

640

Niall McfaddenM178thV3066th01:26:03+00:21:49
211st

576

Peter SpringettM179thV5017th01:26:06+00:21:52
212nd

487

John WellerM180thV5018th01:26:09+00:21:55
213rd

503

Toby GriffithsM181stV4058th01:26:18+00:22:04
214th

722

Michael AlboneM182ndV3067th01:26:21+00:22:07
215th

524

Greg ThornettM183rdV3068th01:26:24+00:22:10
216th

773

Emily BlountF32ndJUN2ndChapel Tri Club Charnwood Triathlon Club01:26:26+00:22:12
217th

435

SIMON WilliamsM184thV4059th01:26:27+00:22:13
218th

528

Danielle WrightF33rdV3015th01:26:30+00:22:16
219th

764

Thomas StellM185thV3069thSerpentine Running Club01:26:46+00:22:32
220th

586

JONATHAN DaleM186thV4060th01:26:50+00:22:36
221st

477

Kieran PapasavvaM187thV3070th01:26:52+00:22:38
222nd

81

Rhys TriffittM188thV3071stWindrush Triathlon Club01:27:00+00:22:46
223rd

19

Charlotte SandersonF34thV3016thCrystal Palace Triathletes01:27:01+00:22:47
224th

655

Freya TringhamF35thV3017thClapham Chasers01:27:01+00:22:47
225th

290

Joe RobertsonM189thJUN4th01:27:02+00:22:48
226th

141

Melissa LomaxF36thV3018thMornington Chasers Triathlon01:27:04+00:22:50
227th

339

JENNY HarleyF37thV502ndEAST ESSEX TRI CLUB01:27:14+00:23:00
228th

220

Amy WhiteF38thV2010th01:27:18+00:23:04
229th

555

John HigginsM190thV5019thSerpentine Running Club01:27:24+00:23:10
230th

632

Louise GrettonF39thV407thHERC Tri01:27:24+00:23:10
231st

321

Mark SunderlandM191stV4061st01:27:26+00:23:12
232nd

349

Laurence MillerM192ndV2036th01:27:29+00:23:15
233rd

734

Scott HoustonM193rdV2037thSerpentine Running Club01:27:29+00:23:15
234th

552

Richard HarrisM194thV4062nd01:27:30+00:23:16
235th

232

Paul VivashM195thV3072nd01:27:32+00:23:18
236th

418

ARTHUR MehtaM196thV4063rd01:27:33+00:23:19
237th

354

William RayM197thV4064th01:27:35+00:23:21
238th

546

Fabio FaraggiM198thV3073rd01:27:40+00:23:26
239th

474

David NelsonM199thV3074th01:27:48+00:23:34
240th

62

LUCY PickeringF40thV503rdWindrush Triathlon Club01:27:54+00:23:40
241st

111

Kevin LockwoodM200thV3075thWindrush Triathlon Club01:27:57+00:23:43
242nd

376

John FishwickM201stV4065th01:27:58+00:23:44
243rd

647

Clint SaulsM202ndV4066thSouth London Harriers01:27:58+00:23:44
244th

40

Francisco Javier Mendez MoyanoM203rdV3076thTRI LONDON01:28:04+00:23:50
245th

730

Holly DixonF41stV2011thGREENWICH TRITONS01:28:09+00:23:55
246th

481

CHRIS RogersM204thV3077th01:28:13+00:23:59
247th

407

Alex JenkinsM205thV2038thClapham Chasers01:28:17+00:24:03
248th

118

Justin SiderfinM206thV4067thWindrush Triathlon Club01:28:18+00:24:04
249th

472

Ian McnallyM207thV3078thEaling Triathletes01:28:19+00:24:05
250th

516

Sam GersteinM208thV3079th01:28:19+00:24:05
251st

599

Mark JollyM209thV3080thGREENWICH TRITONS01:28:26+00:24:12
252nd

513

CLARE WyngardF42ndV504thDulwich Runners01:28:27+00:24:13
253rd

119

Alicja FurmanczykF43rdV3019thWindrush Triathlon Club01:28:29+00:24:15
254th

720

Darren SimpsonM210thV3081stS4f Triathlon Squad01:28:36+00:24:22
255th

389

Paul BunkerM211stV3082nd01:28:42+00:24:28
256th

345

DAVID KrigeM212ndV5020thOXFORD TRI01:28:46+00:24:32
257th

362

Brendan TrobeM213rdV3083rd01:28:54+00:24:40
258th

334

Joshua DaviesM214thV2039th01:28:57+00:24:43
259th

278

ANDREW SymesM215thV4068th01:29:08+00:24:54
260th

467

Vaughan KingstonM216thV4069th01:29:15+00:25:01
261st

639

Chris MccandlessM217thV3084th01:29:34+00:25:20
262nd

89

Robert Weinert-aplinM218thV2040thWindrush Triathlon Club01:29:37+00:25:23
263rd

629

Peppi FletcherF44thV3020th01:29:49+00:25:35
264th

531

Joe CrustM219thV2041st01:29:53+00:25:39
265th

686

Suzannah KinsellaF45thV408thTunbridge Wells Triathlon Club01:29:56+00:25:42
266th

508

Andrew MerryweatherM220thV5021stOcean Lake Tri01:29:58+00:25:44
267th

507

Hannah Jean McquarrieF46thV3021stMornington Chasers01:30:00+00:25:46
268th

105

Andrew BowmerM221stV5022ndWindrush Triathlon Club01:30:01+00:25:47
269th

635

Kevin HazellM222ndV5023rdDavid Lloyd Sidcup01:30:07+00:25:53
270th

697

Merilee KarrF47thV409thFUL-ON TRI01:30:08+00:25:54
271st

79

Dan TysonM223rdV3085thWindrush Triathlon Club01:30:21+00:26:07
272nd

663

Denise KempF48thV505thEAST ESSEX TRI CLUB01:30:23+00:26:09
273rd

444

Nick McnamaraM224thV5024thSouth London Harriers01:30:24+00:26:10
274th

714

Oliver HoughtonM225thV2042ndClapham Chasers01:30:25+00:26:11
275th

68

Laura BentonF49thV3022ndWindrush Triathlon Club01:30:27+00:26:13
276th

335

David DernisM226thV4070th01:30:33+00:26:19
277th

618

Katie BruntF50thV3023rd01:30:33+00:26:19
278th

229

Neil MasonM227thV3086th01:30:36+00:26:22
279th

343

ADAM JaroszM228thV5025th01:30:39+00:26:25
280th

101

Ronald YeeM229thV5026thCrystal Palace Triathletes01:30:41+00:26:27
281st

386

Jason LeeM230thV4071st01:30:42+00:26:28
282nd

573

Laurent SchonbachM231stV4072nd01:30:42+00:26:28
283rd

15

Jade WrightF51stV2012thTRI LONDON01:30:43+00:26:29
284th

459

Chris CallenderM232ndV5027th01:30:44+00:26:30
285th

493

Peter ElsonM233rdV5028th01:30:53+00:26:39
286th

548

Mark FranklinM234thV3087th01:30:57+00:26:43
287th

378

Ellie HughesF52ndV4010th01:31:06+00:26:52
288th

380

Javier Panizo EspuelasM235thV3088th01:31:13+00:26:59
289th

483

Matthew SinclairM236thV2043rdEAST ESSEX TRI CLUB01:31:14+00:27:00
290th

401

Gareth Hamer-hodgesM237thV4073rd01:31:16+00:27:02
291st

344

Antonia KleinF53rdV4011thTriathlon Europe01:31:24+00:27:10
292nd

314

Amanda WobyF54thV2013th01:31:33+00:27:19
293rd

757

Charlotte ParkinsonF55thV4012th01:31:47+00:27:33
294th

341

Anthony HollowayM238thV5029th01:31:56+00:27:42
295th

589

Andrea Sanders-reeceF56thV601stMornington Chasers01:31:56+00:27:42
296th

366

Steven WoodwardM239thV4074th01:31:57+00:27:43
297th

574

Alexander SinclairM240thJUN5thEAST ESSEX TRI CLUB01:32:01+00:27:47
298th

533

James StembridgeM241stV3089th01:32:04+00:27:50
299th

567

Jim PhelanM242ndV602ndBlackheath and Bromley Harriers Tri Club01:32:14+00:28:00
300th

525

David TihanyiM243rdV3090thLondon Frontrunners01:32:16+00:28:02
301st

70

Lizzie GermanF57thV2014thWindrush Triathlon Club01:32:22+00:28:08
302nd

176

Tom SchwarzM244thV3091st01:32:24+00:28:10
303rd

674

Robert HarrisM245thV3092nd01:32:24+00:28:10
304th

447

Benjamin PrivettM246thV4075th01:32:26+00:28:12
305th

631

Emerson GorhamM247thV4076th01:32:26+00:28:12
306th

228

Kevin LowrieM248thV4077th01:32:27+00:28:13
307th

310

Mark NewmanM249thV5030th01:32:27+00:28:13
308th

562

Kristina MoellerF58thV3024th01:32:30+00:28:16
309th

466

Matthew KiddM250thV3093rd01:32:32+00:28:18
310th

420

Borja PerezM251stV2044th01:32:37+00:28:23
311st

250

Rory HoareM252ndV3094th01:32:43+00:28:29
312nd

277

Joseph SturlaM253rdV2045th01:32:44+00:28:30
313rd

542

Alexandra DalyF59thV3025th01:32:48+00:28:34
314th

238

Jo BriggsF60thV3026th01:32:55+00:28:41
315th

421

Ed PotterM254thV4078th01:32:55+00:28:41
316th

120

Elly WhiteF61stV3027thWindrush Triathlon Club01:32:58+00:28:44
317th

502

Katie CalascioneF62ndV4013thBeckenham Running Club01:33:03+00:28:49
318th

352

IAN OwenM255thV4079th01:33:05+00:28:51
319th

315

Steve YoungM256thV5031st01:33:06+00:28:52
320th

431

Mario VieiraM257thV4080th01:33:10+00:28:56
321st

514

Vilmos ZsomboriM258thV3095th01:33:12+00:28:58
322nd

76

Simon WilliamsM259thV4081stTRI LONDON01:33:21+00:29:07
323rd

257

Jamie MckayM260thV4082nd01:33:21+00:29:07
324th

97

Anna MarshallF63rdV3028thWindrush Triathlon Club01:33:26+00:29:12
325th

67

Lois BarmbyF64thV4014thWindrush Triathlon Club01:33:36+00:29:22
326th

475

Victoria NewtonF65thV2015th01:33:43+00:29:29
327th

410

Abigail KingstonF66thV2016th01:33:50+00:29:36
328th

665

Sue MayesF67thV506thEAST ESSEX TRI CLUB01:33:57+00:29:43
329th

87

Sarah RoundingF68thV3029thWindrush Triathlon Club01:34:00+00:29:46
330th

233

Glenn WoodheadM261stV5032nd01:34:00+00:29:46
331st

392

James ChesherM262ndV3096th01:34:00+00:29:46
332nd

541

CORINNE CunninghamF69thV507th01:34:01+00:29:47
333rd

596

KENZO FryM263rdV3097th01:34:05+00:29:51
334th

337

Marc GilM264thV3098thSerpentine Running Club01:34:07+00:29:53
335th

518

REBECCA GreenF70thV3030th01:34:07+00:29:53
336th

375

Ian DonaldsonM265thV3099th01:34:10+00:29:56
337th

412

Dein-Soren LaidoM266thV2046th01:34:14+00:30:00
338th

303

Matthew GeeM267thV4083rd01:34:15+00:30:01
339th

426

Holly SheldonF71stV4015th01:34:22+00:30:08
340th

482

Terry ShewM268thV4084th01:34:29+00:30:15
341st

252

Christopher JacksonM269thV5033rd01:34:37+00:30:23
342nd

422

Jannet RickettsF72ndV4016th01:34:37+00:30:23
343rd

86

PAUL JamesM270thV4085thWindrush Triathlon Club01:34:38+00:30:24
344th

454

John WartonM271stV5034thClapham Chasers01:34:41+00:30:27
345th

404

Dominic HowardM272ndV5035th01:34:45+00:30:31
346th

443

Timmy ManM273rdV4086th01:34:49+00:30:35
347th

688

Sergio RosM274thV2047th01:34:59+00:30:45
348th

460

Oliver CloseM275thV30100th01:35:06+00:30:52
349th

104

Gary ShearinM276thV4087thWindrush Triathlon Club01:35:15+00:31:01
350th

142

Norman TamkiviM277thV2048th01:35:25+00:31:11
351st

50

Richard LeweyM278thV5036thCrystal Palace Triathletes01:35:26+00:31:12
352nd

216

Ka Yui TangM279thV30101st01:35:29+00:31:15
353rd

116

Martin PughM280thV4088thWindrush Triathlon Club01:35:32+00:31:18
354th

534

Rose WilmotF73rdV3031stbrighton tri club01:35:33+00:31:19
355th

554

Mark HaymanM281stV4089th01:35:35+00:31:21
356th

693

Adam HannathM282ndV30102nd01:35:39+00:31:25
357th

530

Louis CrustM283rdV2049th01:35:40+00:31:26
358th

641

Atholl MiltonM284thV4090th01:35:44+00:31:30
359th

446

Rob O'brienM285thV30103rd01:35:46+00:31:32
360th

642

Johanna MorleyF74thV4017th01:35:46+00:31:32
361st

638

Matthew LeightonM286thV30104th01:35:48+00:31:34
362nd

98

Louise BlackF75thV3032ndWindrush Triathlon Club01:35:51+00:31:37
363rd

373

Robin BeaumontM287thV4091st01:35:51+00:31:37
364th

662

Hannah KaneF76thV2017thEAST ESSEX TRI CLUB01:36:01+00:31:47
365th

367

Claudia WoodwardF77thV508th01:36:05+00:31:51
366th

561

Gary MccoyM288thV5037th01:36:06+00:31:52
367th

409

Marcia KingF78thV3033rd01:36:11+00:31:57
368th

527

Nick WhelanM289thV4092nd01:36:20+00:32:06
369th

107

Natasha BranchF79thV2018thSerpentine Running Club01:36:21+00:32:07
370th

529

Juliann CantyF80thV3034thClapham Chasers01:36:25+00:32:11
371st

300

Chris El BizantiM290thV4093rd01:36:28+00:32:14
372nd

417

Helen MckenzieF81stV2019th01:36:29+00:32:15
373rd

479

Aileen RobinsonF82ndV3035thThames Turbo Triathlon Club01:36:32+00:32:18
374th

623

Ashley ChapmanM291stV4094th01:36:34+00:32:20
375th

96

Dan HarrisM292ndV30105thWindrush Triathlon Club01:36:35+00:32:21
376th

706

Graham MatthewsM293rdV30106th01:36:44+00:32:30
377th

402

MARTIN HancockM294thV603rd01:36:45+00:32:31
378th

458

Andrew BurrellM295thV30107th01:36:46+00:32:32
379th

190

Anna VolkmerF83rdV3036th01:36:49+00:32:35
380th

110

Elizabeth CurwenF84thV3037thWindrush Triathlon Club01:36:54+00:32:40
381st

440

Nicholas CumiskyM296thV4095thCummers RUNNERS01:36:55+00:32:41
382nd

285

Michael ThompsonM297thV5038th01:37:01+00:32:47
383rd

494

Andrea HartF85thV4018th01:37:04+00:32:50
384th

449

JAMIE HillM298thV4096th01:37:07+00:32:53
385th

93

Emily RisnessF86thV2020thTRI LONDON01:37:09+00:32:55
386th

416

Rachel LynnF87thV3038th01:37:11+00:32:57
387th

452

Emma VickersF88thV3039th01:37:11+00:32:57
388th

359

Camilla SheldonF89thV4019th01:37:13+00:32:59
389th

394

Paul CreggM299thV5039thBeckenham Rc01:37:13+00:32:59
390th

766

Deborah LowiF90thV2021stSerpentine Running Club01:37:16+00:33:02
391st

328

DIANE SuterF91stV509thSerpentine Running Club01:37:20+00:33:06
392nd

384

Daniel DoyleM300thV4097th01:37:21+00:33:07
393rd

208

Luke GeorgiouM301stV30108th01:37:24+00:33:10
394th

457

James BrownM302ndV30109thSerpentine Running Club01:37:24+00:33:10
395th

476

Amanda NichollsF92ndV4020th01:37:29+00:33:15
396th

153

Rick AdamsM303rdV5040thRJAtri01:37:30+00:33:16
397th

332

Sally CoulthardF93rdV4021st01:37:30+00:33:16
398th

614

Louise WhelanF94thV4022nd01:37:30+00:33:16
399th

499

Sam BoltonM304thV2050th01:37:31+00:33:17
400th

699

Martin MatthewsM305thV4098th01:37:31+00:33:17
401st

274

Fiona SharmanF95thV4023rd01:37:33+00:33:19
402nd

258

Carolyn McnamaraF96thV4024thSouth London Harriers01:37:36+00:33:22
403rd

445

Tom MercerM306thV4099th01:37:37+00:33:23
404th

251

Robert HorganM307thV2051st01:37:46+00:33:32
405th

330

Richard CarterM308thV30110th01:37:48+00:33:34
406th

282

MAXWELL DixonM309thV40100th01:37:59+00:33:45
407th

114

Francesco SiasM310thV30111stWindrush Triathlon Club01:38:04+00:33:50
408th

289

Will LingardM311stV40101st01:38:06+00:33:52
409th

264

Sherradan ParnellF97thV3040th01:38:08+00:33:54
410th

569

RICHARD PoveyM312ndV40102nd01:38:19+00:34:05
411st

497

Daniel SmithM313rdV30112nd01:38:21+00:34:07
412nd

126

Andrew YoungM314thV40103rdWindrush Triathlon Club01:38:22+00:34:08
413rd

504

Elizabeth HickeyF98thV3041st01:38:22+00:34:08
414th

363

Tanja VellingF99thV2022ndSerpentine Running Club01:38:33+00:34:19
415th

320

Michael PowellM315thV5041stFUL-ON TRI01:38:37+00:34:23
416th

506

Wayne Tw ManM316thV40104th01:38:37+00:34:23
417th

261

CAROLINE MortenF100thV4025th01:38:41+00:34:27
418th

398

Luke GazzardM317thV30113rd01:38:41+00:34:27
419th

462

Jonny EmmersonM318thV30114th01:38:49+00:34:35
420th

510

Kasia PasternakF101stV4026th01:38:52+00:34:38
421st

408

Howard KerrM319thV5042nd01:38:53+00:34:39
422nd

675

John IsittM320thV40105th01:38:55+00:34:41
423rd

306

Tom JoslinM321stV30115th01:38:56+00:34:42
424th

95

Lisa BretherickF102ndV3042ndWindrush Triathlon Club01:39:00+00:34:46
425th

464

Johnathon HynesM322ndV30116th01:39:00+00:34:46
426th

520

Leena LindvallF103rdV4027thSouth London Harriers01:39:03+00:34:49
427th

336

Jenna FishwickF104thV4028th01:39:04+00:34:50
428th

491

Kate ChhatwalF105thV4029th01:39:05+00:34:51
429th

340

Naomi HartoppF106thV2023rdClapham Chasers01:39:18+00:35:04
430th

212

Steve PalmerM323rdV40106th01:39:23+00:35:09
431st

501

Enrique Cabado FernandezM324thV30117th01:39:28+00:35:14
432nd

532

Jan Ole KisoM325thV40107th01:39:39+00:35:25
433rd

395

Kirsty DurmanF107thV3043rd01:39:41+00:35:27
434th

292

Nicola SmithF108thV3044th01:39:46+00:35:32
435th

78

Benjamin LawsonM326thV40108thWindrush Triathlon Club01:39:49+00:35:35
436th

478

Natalie RamsdenF109thV2024th01:39:58+00:35:44
437th

427

Amy-Claire ShortF110thV2025th01:40:07+00:35:53
438th

627

NICOLE FallaF111stV4030th01:40:09+00:35:55
439th

219

John VickersM327thV40109th01:40:12+00:35:58
440th

84

Rachel WadhamF112ndV3045thCrystal Palace Triathletes01:40:17+00:36:03
441st

266

Phil PembertonM328thV40110th01:40:19+00:36:05
442nd

99

Stephen GreyM329thV40111stWindrush Triathlon Club01:40:22+00:36:08
443rd

603

CLARE MatthewsF113rdV3046th01:40:24+00:36:10
444th

255

Heather McclureF114thV3047th01:40:28+00:36:14
445th

222

Catherine FrenchF115thV3048th01:40:29+00:36:15
446th

357

Olivia RiddleF116thV3049th01:40:30+00:36:16
447th

241

Stephen ChealM330thV40112nd01:40:39+00:36:25
448th

370

James FotheringhamM331stV2052nd01:40:50+00:36:36
449th

564

Matthew NewmanM332ndV30118thOther01:40:56+00:36:42
450th

725

Andrew FieldM333rdV40113rd01:40:58+00:36:44
451st

280

Sarah YoungF117thV5010thKent AC01:41:05+00:36:51
452nd

428

Michael SmithM334thV30119th01:41:05+00:36:51
453rd

162

ADAM HarmanM335thV5043rd01:41:12+00:36:58
454th

571

Laila RamF118thV5011th01:41:19+00:37:05
455th

388

Susannah BarlowF119thV3050th01:41:26+00:37:12
456th

270

Michael SaenzM336thV30120th01:41:31+00:37:17
457th

307

Kevin MccreethM337thV5044th01:41:33+00:37:19
458th

102

Aine CassidyF120thV3051stWindrush Triathlon Club01:41:35+00:37:21
459th

302

Ian FernandezM338thV40114th01:41:38+00:37:24
460th

207

Gary FarrantM339thV5045th01:41:49+00:37:35
461st

338

Elizabeth GlennonF121stV3052nd01:41:49+00:37:35
462nd

329

JONATHAN BrentM340thV40115th01:41:57+00:37:43
463rd

383

Henry WittM341stV2053rd01:42:00+00:37:46
464th

456

MARION AldousF122ndV4031stKingfisher Triathletes01:42:00+00:37:46
465th

399

Mikko GordonM342ndV30121st01:42:01+00:37:47
466th

364

David WestgateM343rdV40116th01:42:11+00:37:57
467th

437

Alice WoodF123rdV4032nd01:42:13+00:37:59
468th

495

Estelle MclaughlinF124thV3053rdEaling Triathletes01:42:14+00:38:00
469th

327

Halcyon RansomF125thV3054th01:42:17+00:38:03
470th

371

Julia KillickF126thV3055th01:42:19+00:38:05
471st

387

Bhups AdhikariM344thV40117th01:42:22+00:38:08
472nd

519

Laura HamiltonF127thV2026thSerpentine Running Club01:42:30+00:38:16
473rd

189

Bryan WoolfallM345thV30122nd01:42:31+00:38:17
474th

248

PAUL GardnerM346thV30123rd01:42:33+00:38:19
475th

155

Katie BloomF128thV3056th01:42:39+00:38:25
476th

543

Mark DavisM347thV5046thDavis Brothers01:42:40+00:38:26
477th

198

Stuart WilsonM348thV5047th01:42:46+00:38:32
478th

244

Rachel DwekF129thV3057th01:42:46+00:38:32
479th

239

Anke BroniusF130thV3058th01:42:50+00:38:36
480th

262

JAMES MullarkeyM349thV30124thRambo First Blood01:42:51+00:38:37
481st

509

Amy O'gormanF131stV3059th01:43:01+00:38:47
482nd

265

Mark PembertonM350thV5048th01:43:16+00:39:02
483rd

361

Paul ShermanM351stV30125thAbingdon Vale Tri01:43:27+00:39:13
484th

374

Katy DennyF132ndV4033rdDulwich Park Runners01:43:33+00:39:19
485th

439

Felicity CarusF133rdV4034th01:43:38+00:39:24
486th

225

Lawrence BaylisM352ndV40118th01:43:50+00:39:36
487th

488

Matt WorleyM353rdV40119th01:43:50+00:39:36
488th

108

MARK HoolahanM354thV604thCrystal Palace Triathletes01:44:04+00:39:50
489th

348

Marie Lynch-smartF134thV3060thbrighton tri club01:44:04+00:39:50
490th

160

Edward DevlinM355thV40120th01:44:09+00:39:55
491st

287

Marie HellyF135thV5012th01:44:11+00:39:57
492nd

256

SIMON McdonaldM356thV40121st01:44:25+00:40:11
493rd

90

Adele PeeresF136thV3061stWindrush Triathlon Club01:44:26+00:40:12
494th

100

Lydia LevyF137thV2027thWindrush Triathlon Club01:44:27+00:40:13
495th

347

Javier LujambioM357thV30126th01:44:30+00:40:16
496th

165

Matthew JohnsonM358thV30127th01:44:39+00:40:25
497th

268

Ian RobertsonM359thV5049th01:44:39+00:40:25
498th

91

Guillermo Diaz-aguadoM360thV30128thTRI LONDON01:44:53+00:40:39
499th

400

Paul GriffithsM361stV40122nd01:45:01+00:40:47
500th

157

Jason BryanM362ndV40123rd01:45:14+00:41:00
501st

390

Midge CameronF138thV5013th01:45:25+00:41:11
502nd

117

Prasoon JaiswalM363rdV30129thTRI LONDON01:45:41+00:41:27
503rd

294

Calum BunceM364thV40124th01:45:42+00:41:28
504th

273

William SeymourM365thV30130th01:45:54+00:41:40
505th

313

Nicola SandsF139thV2028th01:45:57+00:41:43
506th

1

Haren ThillainathanM366thPT1stWindrush Triathlon Club01:46:04+00:41:50
507th

547

Paul FinneganM367thV5050th01:46:08+00:41:54
508th

648

Anna SmithF140thV4035th01:46:16+00:42:02
509th

295

REBECCA BurridgeF141stV5014th01:46:30+00:42:16
510th

703

Gail PrestonF142ndV3062nd01:46:34+00:42:20
511st

174

David PeggieM368thV30131st01:46:53+00:42:39
512nd

193

Oliver FieldM369thV40125th01:47:03+00:42:49
513rd

323

George AllanM370thV605thSerpentine Running Club01:47:17+00:43:03
514th

156

Sally BrianF143rdV3063rd01:47:18+00:43:04
515th

130

Spencer CahalarnM371stV40126th01:47:20+00:43:06
516th

218

Collette TilsonF144thV4036th01:47:35+00:43:21
517th

224

Jean O DonovanF145thV2029th01:47:35+00:43:21
518th

185

Christian KapurM372ndV40127th01:47:46+00:43:32
519th

167

JOHN KellyM373rdV606th01:47:50+00:43:36
520th

125

Rita CabacoF146thV3064thWindrush Triathlon Club01:48:15+00:44:01
521st

405

Andy HowardM374thV40128th01:48:21+00:44:07
522nd

471

Darren MccreeryM375thV40129th01:48:32+00:44:18
523rd

246

Lynnette EveF147thV4037th01:48:34+00:44:20
524th

296

Sophie CoenF148thV3065th01:48:37+00:44:23
525th

164

Jamie InnesM376thV30132nd01:48:44+00:44:30
526th

351

Stephanie NimmoF149thV4038thwimbledon windmilers01:48:47+00:44:33
527th

353

Emma PalmerF150thV4039th01:48:48+00:44:34
528th

331

Alison CottonF151stV3066th01:48:59+00:44:45
529th

131

Paul CrampinM377thV5051stLONDON FIELDS TRIATHLON CLUB01:49:04+00:44:50
530th

606

Stephen RobinsonM378thV30133rdThames Turbo Triathlon Club01:49:06+00:44:52
531st

455

Helen WilkesF152ndV2030thLazy Girl Running01:49:10+00:44:56
532nd

436

Mark WilsonM379thV40130th01:49:11+00:44:57
533rd

316

Simon BentonM380thV2054th01:49:20+00:45:06
534th

432

Hilary WalkerF153rdV602ndSerpentine Running Club01:49:21+00:45:07
535th

151

Jess TorrF154thV2031stClapham Chasers01:49:23+00:45:09
536th

299

Anwar El BizantiM381stV40131st01:49:25+00:45:11
537th

298

Maria DavidF155thV4040thSerpentine Running Club01:49:30+00:45:16
538th

293

Claire BallF156thV3067th01:50:20+00:46:06
539th

288

Robert KennedyM382ndV40132nd01:50:40+00:46:26
540th

159

Lily ChongF157thV3068thSerpentine Running Club01:50:47+00:46:33
541st

620

Charlottle ButcherF158thV2032ndDartford & White Oak Triathlon Club01:50:48+00:46:34
542nd

129

Sean DavisM383rdV30134th01:51:36+00:47:22
543rd

582

Edward WilliamsonM384thV30135th01:51:36+00:47:22
544th

197

GRAHAM WilliamsM385thV5052nd01:51:43+00:47:29
545th

311

Mark O'sullivanM386thV5053rd01:51:58+00:47:44
546th

286

Margarita BrombergF159thV4041stBeckenham Cycling Club01:52:14+00:48:00
547th

171

Melanie MoultF160thV4042nd01:52:55+00:48:41
548th

235

Frances AldridgeF161stV3069th01:52:57+00:48:43
549th

581

Nick WilliamsM387thV40133rd01:53:13+00:48:59
550th

249

Eduard HernandezM388thV30136th01:53:28+00:49:14
551st

147

Andy MaceM389thV5054th01:53:30+00:49:16
552nd

234

Lyn EganF162ndV5015th01:54:02+00:49:48
553rd

317

Lucy FryF163rdV3070th01:54:03+00:49:49
554th

604

Laura McguinnessF164thV4043rdSerpentine Running Club01:54:08+00:49:54
555th

152

Luis RozanM390thV2055th01:54:26+00:50:12
556th

199

Lucy BallF165thV3071st01:54:30+00:50:16
557th

172

Richard NiblockM391stV40134th01:55:48+00:51:34
558th

200

Grace StonehouseF166thV3072nd01:55:49+00:51:35
559th

254

Mark LordM392ndV30137th01:56:08+00:51:54
560th

243

Katarzyna DudaF167thV3073rd01:56:50+00:52:36
561st

175

David ReamM393rdV30138th01:57:10+00:52:56
562nd

52

Michael TaylorM394thV30139thTRI LONDON01:57:19+00:53:05
563rd

322

Christy WellingsF168thV4044th01:57:30+00:53:16
564th

312

Chris RichardsM395thV30140th01:57:34+00:53:20
565th

169

RICHARD MartinM396thV30141st01:57:45+00:53:31
566th

544

PAUL DavisM397thV5055thDavis Brothers01:57:57+00:53:43
567th

145

Robin JamiesonM398thV701stStriders of Croydon01:58:08+00:53:54
568th

621

Kevin ButcherM399thV5056thDartford & White Oak Triathlon Club01:58:13+00:53:59
569th

319

Natalie MorleyF169thV2033rd01:58:42+00:54:28
570th

194

Paul LancasterM400thV30142nd01:59:28+00:55:14
571st

423

Heather RomainF170thV4045th01:59:30+00:55:16
572nd

419

Melissa NiblettF171stV4046th02:00:16+00:56:02
573rd

301

Kate El BizantiF172ndV3074th02:00:42+00:56:28
574th

182

Rainer Van Den BoschM401stV607th02:00:44+00:56:30
575th

187

Georgie SmithF173rdV2034th02:00:49+00:56:35
576th

267

Leyla Razavi FallahiehF174thV3075thMornington Chasers Running Club02:00:56+00:56:42
577th

75

Lara DohenyF175thV2035thTRI LONDON02:01:01+00:56:47
578th

206

Anne EldridgeF176thV4047th02:01:01+00:56:47
579th

283

SEAN IvoryM402ndV40135th02:01:10+00:56:56
580th

150

Benedict YoungM403rdV30143rd02:01:21+00:57:07
581st

381

Jo RobertsonF177thV4048th02:02:03+00:57:49
582nd

485

Murray StoneM404thV40136th02:02:28+00:58:14
583rd

215

Shelley SilasF178thV5016th02:02:42+00:58:28
584th

355

Claire RennF179thV4049th02:02:45+00:58:31
585th

202

Rob BaldockM405thV40137th02:02:52+00:58:38
586th

209

Peter JerromM406thV40138th02:04:29+01:00:15
587th

247

Joanna GambellF180thV3076th02:04:44+01:00:30
588th

365

Rebecca WilliamsF181stV4050th02:04:47+01:00:33
589th

260

Victoria MitchellF182ndV4051st02:05:14+01:01:00
590th

271

Annette SaundersF183rdV3077th02:05:22+01:01:08
591st

168

Donna KissiF184thV4052nd02:05:25+01:01:11
592nd

144

Christopher HorganM407thV5057th02:05:26+01:01:12
593rd

123

Catherine IsaacF185thV4053rdWindrush Triathlon Club02:05:59+01:01:45
594th

231

Eniko SzokeF186thV3078th02:07:45+01:03:31
595th

242

Daniel DevittM408thV5058thLONDON FIELDS TRIATHLON CLUB02:08:29+01:04:15
596th

128

Richard SleeM409thV30144th02:10:00+01:05:46
597th

140

Anna SemmensF187thV3079th02:10:53+01:06:39
598th

240

Jennifer BrownF188thV4054th02:10:57+01:06:43
599th

149

Sue WoodheadF189thV5017th02:11:17+01:07:03
600th

161

Sally DraytonF190thV4055th02:12:33+01:08:19
601st

133

Nathalie HarvierF191stV4056th02:15:46+01:11:32
602nd

154

Heather Blake SuttonF192ndV4057th02:16:33+01:12:19
603rd

192

Eloisa CastrilloF193rdV2036th02:18:58+01:14:44
604th

173

Amit PatelM410thV30145th02:19:39+01:15:25
605th

177

Lea SitkinF194thV3080th02:23:37+01:19:23
606th

188

Sarah StevnsF195thV3081st02:24:04+01:19:50
607th

196

Alison OosthuizenF196thV5018th02:28:19+01:24:05
608th

368

Vilmos Zsombori (snr)M411stV608th02:30:21+01:26:07
609th

138

Michelle NelsonF197thV4058th02:41:47+01:37:33
610th

281

Madeline YoungF198thV3082nd02:47:30+01:43:16
611st

134

Joe HunterM412ndV30146th02:53:50+01:49:36
DNF (21 in total)
-

558

Rachel LyonsFV3000:00:00-
-

346

Andrew LamMV4000:00:00-
-

708

Mark NightingaleMV4000:00:00-
-

741

Hugo SmutsMV4000:00:00-
-

595

James FisherMV4000:00:00-
-

772

Tim WainwrightMV40GREENWICH TRITONS00:00:00-
-

391

James CatoMV3000:00:00-
-

217

Andy ThornleyMV3000:00:00-
-

731

Andrew DumasMV3000:00:00-
-

214

Tim RiddingtonMV5000:00:00-
-

560

Steve MccourtMV40Clapham Chasers00:00:00-
-

127

Angel DossierMV40Windrush Triathlon Club00:00:00-
-

211

Jennifer MccloskeyFV3000:00:00-
-

470

Niall MccloskeyMV3000:00:00-
-

121

Anthony BrowneMV50Crystal Palace Triathletes00:00:00-
-

682

RICHIE ThorpeMV30Thames Turbo Triathlon Club00:00:00-
-

106

Clive MehewMV40Windrush Triathlon Club00:00:00-
-

750

Claire McnicolFV30GREENWICH TRITONS00:00:00-
-

203

Edward BowenMV4000:00:00-
-

309

Les MooreMV4000:00:00-
Started (111 in total)
-

356

DANIEL RichardsMV4000:00:00-
-

563

Kevin NeathMV4000:00:00-
-

180

Jacqueline TaylorFV2000:00:00-
-

146

Edward LeakeMV5000:00:00-
-

325

CLAUDIA ManeraFV50Serpentine Running Club00:00:00-
-

406

Ian HuntMV4000:00:00-
-

535

SIMON AldousMV50Kingfisher Triathletes00:00:00-
-

727

Shelley BakerMV30South London Harriers00:00:00-
-

726

Szymon RutkowskiMV30Thames Turbo Triathlon Club00:00:00-
-

669

Tim DobieMV3000:00:00-
-

291

Phil De MontmorencyMV4000:00:00-
-

275

Justyn SinglehurstMV3000:00:00-
-

526

Thomas VellaMV2000:00:00-
-

587

ANNA DiamantopoulosFV40Serpentine Running Club00:00:00-
-

743

Michael BlomMV3000:00:00-
-

578

Jose VadilloMV3000:00:00-
-

583

Sebastian ZentgrafMV40GREENWICH TRITONS00:00:00-
-

166

Ellen Keenan-o'malleyFV2000:00:00-
-

613

Sari LeppalaFV30South London Harriers00:00:00-
-

377

Micha GamperMV30Clapham Chasers00:00:00-
-

711

Martin BrownMV40Thames Turbo Triathlon Club00:00:00-
-

651

Keith StockdaleMV4000:00:00-
-

536

Robert BaxterMV4000:00:00-
-

55

Ian BarnardMV50TRI LONDON00:00:00-
-

550

COLIN GleesonMV40Serpentine Running Club00:00:00-
-

694

Richard HarperMV40FUL-ON TRI00:00:00-
-

572

Adrian RussellMV4000:00:00-
-

195

Peter MaceMV4000:00:00-
-

461

Ronnie CrosbieMV4000:00:00-
-

637

Rosh KarunaratneMV30Serpentine Running Club00:00:00-
-

770

Katie FalconerFJUNSouth London Harriers00:00:00-
-

297

Tim CorriganMV3000:00:00-
-

670

Laurence DobieMV30The Tri-Sexuals00:00:00-
-

158

James CallaghanMV4000:00:00-
-

342

Rory HughesMV3000:00:00-
-

496

Neil PhillipsMV50Presidentblinds.com00:00:00-
-

601

William MalinMV5000:00:00-
-

756

Josep MoratoMV30Serpentine Running Club00:00:00-
-

269

Alex RowbottomMV4000:00:00-
-

186

Dan JoyceMV2000:00:00-
-

385

Giselle JacksonFV4000:00:00-
-

425

Maria Fe SalazarFV3000:00:00-
-

360

John ShelikerMV50GREENWICH TRITONS00:00:00-
-

752

Rohan BylesMV30LONDON FIELDS TRIATHLON CLUB00:00:00-
-

660

EILEEN WalshFV40Serpentine Running Club00:00:00-
-

284

Alicia MoraleeFV2000:00:00-
-

645

Amber PartridgeFV2000:00:00-
-

305

Steven HazellMV5000:00:00-
-

566

Lucy PeacockFV3000:00:00-
-

433

GREGORY WalmsleyMV50Tri Surrey00:00:00-
-

695

BEN Hieatt-smithMV30South London Harriers00:00:00-
-

630

Henry FootMV3000:00:00-
-

181

Louise TaylorFV2000:00:00-
-

484

LOUIS SpurginMJUN00:00:00-
-

411

Evgenia KorolevaFV30FUL-ON TRI00:00:00-
-

728

Paolo BuscagliaMV30Serpentine Running Club00:00:00-
-

369

Michael BurnsMV5000:00:00-
-

276

Michelle StoneFV30Clapham Chasers00:00:00-
-

616

STEPHEN BarrMV50Farnham Triathlon Club00:00:00-
-

358

Joe RobertsMV30GREENWICH TRITONS00:00:00-
-

691

Alex ElferinkMV40Serpentine Running Club00:00:00-
-

539

Bruno ClaroMV3000:00:00-
-

415

NATHANIEL LunnMV3000:00:00-
-

434

Andrew WhelanMV30GREENWICH TRITONS00:00:00-
-

393

David CooperMV60Tri-Anglia Triathlon Club00:00:00-
-

170

John MarxMV4000:00:00-
-

676

Yu KawachiMV40Ealing Triathletes00:00:00-
-

379

Izzy JonesFV30LONDON FIELDS TRIATHLON CLUB00:00:00-
-

744

Edward ChallesMV20FUL-ON TRI00:00:00-
-

39

Olivia HetreedFV50TRI LONDON00:00:00-
-

659

Robert HighamMV20Homerton University Hospital00:00:00-
-

326

Nick MilburnMV3000:00:00-
-

636

Lucy HopkinsFV3000:00:00-
-

210

Reka KindaFV3000:00:00-
-

259

Sinead McsweeneyFV2000:00:00-
-

522

Dianne ReadingsFV3000:00:00-
-

782

Luke BeltonMV2000:00:00-
-

318

Alison HuntFV4000:00:00-
-

163

Lewis HoareMV3000:00:00-
-

350

Michelle MillsFV4000:00:00-
-

742

Barry WillisMV5000:00:00-
-

605

Eamonn OdwyerMV5000:00:00-
-

557

Robert ThorntonMV5000:00:00-
-

397

Rebecca Fisher LambFV3000:00:00-
-

597

Emily HodgsonFV2000:00:00-
-

702

JANE OsborneFV30FUL-ON TRI00:00:00-
-

498

SCOTT BakerMV4000:00:00-
-

611

Sylvia BokerFV40Kingfisher Triathletes00:00:00-
-

191

Daniel YeatesMV3000:00:00-
-

441

David HamiltonMV3000:00:00-
-

465

Sam JarmanMV3000:00:00-
-

760

Mandy FranklandFV3000:00:00-
-

591

TOM WatkinsMV3000:00:00-
-

628

Joseph FletcherMV3000:00:00-
-

568

jo PhelpsFV40EAST ESSEX TRI CLUB00:00:00-
-

617

MARY BlountFV50Chapel Tri Club Charnwood Triathlon Club00:00:00-
-

308

Ewan MitchellUV2000:00:00-
-

588

Kate LottFV3000:00:00-
-

570

Samuel PuseyMV4000:00:00-
-

717

MICHAEL MuddMV3000:00:00-
-

183

Duncan VictorinMV5000:00:00-
-

594

Cathy DrewFV2000:00:00-
-

424

Catherine RuffleFV4000:00:00-
-

781

Scott BarnettMJUNTri Henley00:00:00-
-

748

William LakeMV30Serpentine Running Club00:00:00-
-

333

Catherine DalyFV4000:00:00-
-

486

Eimear ToomeyFV30FUL-ON TRI00:00:00-
-

304

Gayle HannonFV3000:00:00-
-

610

Julian BarrettMV4000:00:00-
-

540

Niall CrowleyMV3000:00:00-
-

279

SHELDON TamsettMV5000:00:00-
QRY (30 in total)
-

253

Tadeus KazinecMV2000:00:00-
-

10

Nick FlowerMV20Windrush Triathlon Club00:00:00-
-

223

Vivienne GreigFV50Beckenham Rc00:00:00-
-

137

Jorge LeeMV2000:00:00-
-

43

Frank FontonMV50Windrush Triathlon Club00:00:00-
-

135

LISA JacksonFV5000:00:00-
-

237

Emma Ashman-clarkFV4000:00:00-
-

226

Stuart GilliesMV5000:00:00-
-

132

Jennifer DaviesFV2000:00:00-
-

221

Kerry EnzorFV3000:00:00-
-

109

Alfonso MonroyMV30TRI LONDON00:00:00-
-

115

Tom VenablesMV30Windrush Triathlon Club00:00:00-
-

51

Jonathan CalverMV40TRI LONDON00:00:00-
-

13

Anthony FlickMV40TRI LONDON00:00:00-
-

205

Ben DaviesMV3000:00:00-
-

88

Helen Victoria ThompsonFV30Windrush Triathlon Club00:00:00-
-

227

Joanna HendersonFV30Clapham Chasers00:00:00-
-

184

Peter WoodMV5000:00:00-
-

139

Doug PerkinsMV3000:00:00-
-

8

Luke ChapmanMV30TRI LONDON00:00:00-
-

245

Maximillian EtheridgeMV2000:00:00-
-

136

Jacqueline JarvisFV50Dulwich Park Runners00:00:00-
-

74

Sam BirchMV30TRI LONDON00:00:00-
-

230

Neil PikeMV50Tridads00:00:00-
-

103

Hannah FishpoolFV30Windrush Triathlon Club00:00:00-
-

122

Niamh FarrellFV30TRI LONDON00:00:00-
-

64

Andrew BettonMV40TRI LONDON00:00:00-
-

213

Alex PattonMV4000:00:00-
-

754

Josephibe DowFV3000:00:00-
-

204

Jade BradyFV3000:00:00-

You may also be interested in...

Dartford White Oak Triathlon Sprint Distance 2019-06-09 06:00:00
Crawley Triathlon Late Summer Tri Super Sprint 2019-09-08 06:30:00
Tonbridge Triathlon Sprint Distance 2019-05-06 07:00:00
Gosfield Lake Triathlon Sprint Distance 2019-07-07 08:00:00