CUDA Foremark Hall Junior Triathlon 2017

Jul
01
2017

Splits

  • 150 metre Swim
  • 2 kilometre Cycle
  • 1,200 metre Run

Race Options

Entry Details

Athlete places140
Age range9 - 10
Per entrant£20.00
Affiliation Discount£1.00

Race entry is closed. Closed 29th Jun 2017, 14:00

Organiser

PMA Racing

Contact details

Map

Tri Star 1 (9-10 years)

Triathlon | 2017-07-01 14:00pm
1 viewed last hour.

Entry Details

Athlete places140
Age range9 - 10
Per entrant£20.00
Affiliation Discount£1.00

Race entry is closed. Closed 29th Jun 2017, 14:00

All Race Results

Gender

Jump to bib

Pos#NameCatClubFinish Time
Finished (103 in total)
1st

119

Tyler BroomeM1stTS11stMansfield Tri00:13:51-
2nd

111

Joe George WhiteheadM2ndTS12ndAbsolute Triathlon00:13:53+00:00:02
3rd

102

Harrison MorrollM3rdTS13rdPortland SC/Clarion CC00:14:23+00:00:32
4th

133

Freya LesterF1stTS11stPeak Performance00:14:51+00:01:00
5th

131

James Fergus BerryM4thTS14th4LIFE TRI00:14:54+00:01:03
6th

118

Ben SteinertM5thTS15thLeicester Junior Triathlon Club00:14:59+00:01:08
7th

126

Jack LlewellynM6thTS16th00:15:00+00:01:09
8th

107

Matilda HerriesF2ndTS12nd4LIFE TRI00:15:11+00:01:20
9th

130

Jenson WardM7thTS17thAbsolute00:15:13+00:01:22
10th

129

Frederico SalcedoM8thTS18th4LIFE TRI00:15:17+00:01:26
11th

75

Dillon PreeceM9thTS19thMANSFIELD TRI CLUB00:15:22+00:01:31
12th

137

Edie BottF3rdTS13rd4LIFE TRI00:15:23+00:01:32
13th

61

James CanhamM10thTS110thDoncaster Wheelers00:15:31+00:01:40
14th

60

James FlintM11thTS111thMansfield Tri00:15:32+00:01:41
15th

115

Emerson BarbosaM12thTS112th00:15:41+00:01:50
16th

93

Nancy ReadF4thTS14thAbsolute Triathlon00:15:43+00:01:52
17th

74

William BrownM13thTS113thAbsolute Tri00:15:44+00:01:53
18th

127

Charlie Gillies Coleston-shieldsM14thTS114th00:15:50+00:01:59
19th

44

Harry Andrew ChapmanM15thTS115thLeicester Junior Tri Club00:15:51+00:02:00
20th

34

Joseph JohnsonM16thTS116thKetton Panthers00:15:54+00:02:03
21st

43

Finnley Ryan PickerM17thTS117thLINCOLN TRI00:16:10+00:02:19
22nd

134

Amelia RobinsonF5thTS15thPMA Cuda RT00:16:13+00:02:22
23rd

47

Alfie BrownM18thTS118thMANSFIELD TRI CLUB00:16:14+00:02:23
24th

138

Drew Francis OttewellM19thTS119th00:16:20+00:02:29
25th

147

Caoimbhe Marie KirtlandF6thTS16thCity of Derby S.C00:16:38+00:02:47
26th

104

Romy JamiesonF7thTS17thPMA Cuda RT00:16:38+00:02:47
27th

80

Joseph James MurphyM20thTS120th00:16:40+00:02:49
28th

132

Reuben TaylorM21stTS121st4LIFE TRI00:16:40+00:02:49
29th

92

Lucy May DonagheyF8thTS18thCharnwood Tri Club00:16:40+00:02:49
30th

100

Rory BurchM22ndTS122nd00:16:52+00:03:01
31st

76

Thom AlonsoM23rdTS123rd4Life00:16:53+00:03:02
32nd

116

Tyler Reece MorrisM24thTS124thLINCOLN TRI00:16:59+00:03:08
33rd

95

Dillon AirM25thTS125th00:16:59+00:03:08
34th

31

HARRY CONNOR CressyM26thTS126thLeicester junior triathlon00:17:02+00:03:11
35th

125

Esme Evelina RaeF9thTS19th00:17:25+00:03:34
36th

58

Arthur LimbM27thTS127th00:17:32+00:03:41
37th

67

Bethany Grace WatsonF10thTS110th4life triathlon00:17:34+00:03:43
38th

121

Isabella May MacswineyF11thTS111thLeicester Junior Tri Club00:17:34+00:03:43
39th

98

Rhys Carwyn LessiterM28thTS128thMatlock AC00:17:41+00:03:50
40th

86

Rose KingF12thTS112thPeak Performance00:17:44+00:03:53
41st

78

Arthur Harold PendletonM29thTS129th00:17:47+00:03:56
42nd

46

Oliver DaviesM30thTS130thLEICESTER TRIATHLON00:17:50+00:03:59
43rd

117

Tom DayM31stTS131st4Life Tri Club00:17:51+00:04:00
44th

99

Conor SmithM32ndTS132ndPMA Cuda RT00:17:51+00:04:00
45th

73

Fitz FanthamM33rdTS133rd00:17:54+00:04:03
46th

123

Brooke TraynorF13thTS113thLeicester Junior Tri00:17:56+00:04:05
47th

140

Christian James BurrowsM34thTS134th00:17:58+00:04:07
48th

89

Ayla BurrowsF14thTS114thMVH TRI CLUB00:18:02+00:04:11
49th

150

Eva LloydF15thTS115thCHARNWOOD TRIATHLON00:18:06+00:04:15
50th

69

Elena Kate FraserF16thTS116th4 Life Tri00:18:07+00:04:16
51st

49

Isla LoveF17thTS117thLong Eaton00:18:09+00:04:18
52nd

41

Lucy MayF18thTS118thIvanhoe Robins00:18:12+00:04:21
53rd

109

Sam CrooksM35thTS135th00:18:16+00:04:25
54th

88

Imogen BurrowsF19thTS119thMVH TRI CLUB00:18:18+00:04:27
55th

64

Kye Anthony RookM36thTS136thBoston tri club00:18:20+00:04:29
56th

63

Hayden JonesM37thTS137thnone00:18:21+00:04:30
57th

77

William John CroftM38thTS138thMatlock AC00:18:22+00:04:31
58th

120

Ewan BusfieldM39thTS139th00:18:33+00:04:42
59th

85

isabelle rose LundF20thTS120thKetton Panthers00:18:33+00:04:42
60th

128

Haydn James Dean SimpkinsM40thTS140th00:18:37+00:04:46
61st

97

Freddie GibbsM41stTS141stLINCSQUAD00:18:37+00:04:46
62nd

105

Molly HammondF21stTS121stPMA Cuda RT00:18:39+00:04:48
63rd

110

Oscar James Kenneth BartonM42ndTS142nd00:18:40+00:04:49
64th

113

Charis CrawfordF22ndTS122nd00:18:43+00:04:52
65th

36

Luke John PerryM43rdTS143rdCorby Tri00:18:50+00:04:59
66th

40

martha wun sze WongF23rdTS123rdMeynell Valley Hunters00:18:53+00:05:02
67th

139

Christain MountainM44thTS144th00:19:09+00:05:18
68th

70

Anna Elizabeth WF24thTS124thMansfield Junior Tri00:19:33+00:05:42
69th

141

Gabriel Falconer-whiteM45thTS145thmatlock cc00:19:33+00:05:42
70th

68

isabelle FlemingF25thTS125th4Life Tri Club00:19:38+00:05:47
71st

91

Molly TauntonF26thTS126th00:19:39+00:05:48
72nd

62

Ewan Alexander MckittrickM46thTS146thCHARNWOOD TRIATHLON00:19:40+00:05:49
73rd

55

Aidan William PettittM47thTS147thSouth Pennine RC00:19:45+00:05:54
74th

56

Arje James LankhorstM48thTS148th00:19:46+00:05:55
75th

35

Ronnie SmithM49thTS149th00:19:48+00:05:57
76th

59

Sam DuroM50thTS150th4Life00:19:53+00:06:02
77th

45

Robert JonesM51stTS151stDERBY TRIATHLON CLUB00:20:02+00:06:11
78th

39

Aimee DonaghyF27thTS127th00:20:09+00:06:18
79th

66

Zachary Thomas SmithM52ndTS152nd4 Life Tri00:20:13+00:06:22
80th

101

Jonathan BrainM53rdTS153rd00:20:15+00:06:24
81st

114

Tamsin Eleanor CarrollF28thTS128thAshbourne Swimming Club00:20:19+00:06:28
82nd

79

Lucas GranvilleM54thTS154th00:20:20+00:06:29
83rd

51

Helena MceneryF29thTS129thKetton Panthers00:20:20+00:06:29
84th

108

Anya PickeringF30thTS130thPMA Cuda RT00:20:20+00:06:29
85th

42

George Emily Rose PritchardF31stTS131stKetton Triathlon Club00:20:32+00:06:41
86th

146

Talis Delta DavidsonF32ndTS132ndPeak Performance00:20:33+00:06:42
87th

53

Anya Kaur GosalF33rdTS133rd4Life Triathlon Club00:20:34+00:06:43
88th

50

Matilda Rose ChisholmF34thTS134th4Life Tri Club00:20:43+00:06:52
89th

81

Olivia Marie DobsonF35thTS135th00:21:10+00:07:19
90th

82

Isla SpencerF36thTS136th00:21:32+00:07:41
91st

71

Sophie Lily DuckmantonF37thTS137th00:21:33+00:07:42
92nd

52

Fern Summer LimpkinF38thTS138thLINCOLN TRI00:21:39+00:07:48
93rd

57

Rocco Ewart-whiteM55thTS155th00:21:58+00:08:07
94th

103

Gemma NewallF39thTS139thPMA Cuda RT00:22:01+00:08:10
95th

148

Jemima Elizabeth DanversF40thTS140th00:22:01+00:08:10
96th

142

Louis-Nicolas FlochM56thTS156th00:22:47+00:08:56
97th

65

Douglas Peter CundyM57thTS157thPMA Cuda RT00:22:51+00:09:00
98th

54

louis reuben DexterM58thTS158thLETC JUNIORS00:23:16+00:09:25
99th

136

Kate BarnesF41stTS141st00:23:19+00:09:28
100th

48

Edward FarmerM59thTS159thMeynell Valley Hunters00:23:49+00:09:58
101st

112

Eva MathiasF42ndTS142nd00:25:03+00:11:12
102nd

37

Emilia Beatrice BushF43rdTS143rd00:25:28+00:11:37
103rd

124

Poppy Elizabeth GoldbergF44thTS144th00:33:28+00:19:37

This results listing includes athletes who have opted not to show their full name. This is an option in the member profile settings.

You may also be interested in...

Erewash Triathlon Tri Start 2019-08-11 08:00:00
Beachborough Triathlon and Mixed Relay Event TriStart 2019-06-16 10:00:00