Thames Run 2017

May
21
2017

Splits

  • 10 kilometre Run

Race Options

Entry Details

Athlete places600
Age range16 - 99
Per entrant£16.00
Affiliation Discount£2.00

Race entry is closed. Closed 18th May 2017, 10:00

Map

10km distance

Running | 2017-05-21 10:00am
1 viewed last hour.

£14.00 early bird entries until 12th March, £16.00 from 13th March.

Entry Details

Athlete places600
Age range16 - 99
Per entrant£16.00
Affiliation Discount£2.00

Race entry is closed. Closed 18th May 2017, 10:00

All Race Results

Gender

Jump to bib

Pos#NameCatClubChip TimeFinish Time
Finished (329 in total)
1st

357

PAUL WilemanM1stSEN1stWhite Horse Harriers00:36:4700:36:50-
2nd

89

ROBERT DeanM2ndSEN2ndTHAME RUNNERS00:36:5400:36:56+00:00:07
3rd

191

Sarah Louise BroughtonF1stV501st00:36:1100:37:07-
4th

209

Sam Lawrence LlewellynM3rdSEN3rd00:37:2700:37:29+00:00:40
5th

115

sebastien GarriguesM4thSEN4thAbingdon Athletic club00:37:2700:37:30+00:00:40
6th

262

Robert PayneM5thSEN5thCaistor Running Club00:37:3700:37:42+00:00:50
7th

280

Lewis RiseleyM6thSEN6th00:37:4000:37:42+00:00:53
8th

834

DAVID HollidgeM7thSEN7th00:37:5700:37:59+00:01:10
9th

213

Christopher LumleyM8thSEN8thALCHESTER RUNNING CLUB00:38:2500:38:27+00:01:38
10th

812

Graham CoiathM9thSEN9th00:38:2600:38:27+00:01:39
11th

315

Gavin SpiersM10thSEN10th00:38:3900:38:40+00:01:52
12th

124

Andy GodwinM11thSEN11thWhite Horse Harriers00:38:4900:38:52+00:02:02
13th

350

Rich WarnerM12thSEN12thBENSON STRIDERS00:38:5400:38:56+00:02:07
14th

147

David HarveyM13thSEN13th00:39:5200:39:55+00:03:05
15th

316

Andrew StantonM14thV501st00:40:0000:40:02+00:03:13
16th

266

Thomas PinkhamM15thSEN14thMarlow Striders00:40:0400:40:06+00:03:17
17th

803

Andrew HullM16thSEN15th00:40:2800:40:36+00:03:41
18th

39

David William BoydM17thSEN16th00:40:5300:41:01+00:04:06
19th

804

Alistair CunnninghamM18thSEN17th00:40:5700:41:02+00:04:10
20th

277

David ReevesM19thSEN18thDavid REEVES00:41:0700:41:10+00:04:20
21st

342

Mike UnwinM20thSEN19thWallingford Tri club00:41:1400:41:19+00:04:27
22nd

256

Simon O'neillM21stV502ndMarlow Striders00:41:2300:41:24+00:04:36
23rd

148

Philip HaylettM22ndSEN20th00:41:2300:41:28+00:04:36
24th

212

SIAN LovelessF2ndSEN1stDidcot Runners00:41:2300:41:28+00:04:36
25th

347

Lawrence WardleM23rdSEN21st00:41:3600:41:46+00:04:49
26th

331

Richard ThompsonM24thSEN22nd00:41:4000:41:47+00:04:53
27th

193

James Arthur KnoppM25thSEN23rd00:41:4800:41:57+00:05:01
28th

249

Anthony NooneM26thSEN24th00:41:4900:41:59+00:05:02
29th

92

Philip DrewM27thSEN25thMarlow Striders00:41:5400:42:08+00:05:07
30th

150

KENNY HeatonM28thSEN26thReading Roadrunners00:42:0400:42:08+00:05:17
31st

833

Donal McgurkM29thSEN27th00:42:0700:42:11+00:05:20
32nd

314

Phil SpencerM30thV503rd00:42:1100:42:15+00:05:24
33rd

359

Tina Louise WiseF3rdSEN2ndDidcot Runners00:42:1300:42:20+00:05:26
34th

838

Chritopher PinkhamM31stSEN28th00:42:1800:42:29+00:05:31
35th

343

Simon James VaiseyM32ndSEN29th00:42:2300:42:30+00:05:36
36th

28

SIMON BestM33rdV504thAlchester RC00:42:3300:42:38+00:05:46
37th

207

Daniel LingM34thSEN30thDidcot Runners00:42:4300:42:48+00:05:56
38th

240

Neil MuirM35thV505thVale of Aylesbury AC00:43:1200:43:16+00:06:25
39th

198

PETER LancasterM36thV506th00:43:1200:43:18+00:06:25
40th

297

Richard SavageM37thV507thabingdon athletics00:43:1600:43:22+00:06:29
41st

192

Peter KingM38thSEN31stPeter King00:43:3000:43:32+00:06:43
42nd

365

Dave WrightM39thV508th00:43:3400:43:39+00:06:47
43rd

118

Jon GibbardM40thSEN32ndWhite Horse Harriers00:43:3600:43:44+00:06:49
44th

108

Benjamin FowlerM41stSEN33rd00:43:4000:43:46+00:06:53
45th

293

Rachel SalmonsF4thSEN3rd00:43:4600:43:53+00:06:59
46th

225

Andrew MaskellM42ndSEN34thTHAME RUNNERS00:44:0000:44:05+00:07:13
47th

351

Nick WatkimsM43rdSEN35th00:44:0100:44:09+00:07:14
48th

74

Lizzie CoulsonF5thSEN4thAbingdon Athletics Club00:44:0500:44:10+00:07:18
49th

86

Liam DayM44thSEN36th00:44:0300:44:21+00:07:16
50th

70

William CooksleyM45thSEN37thWilliam Cooksley00:44:3100:44:38+00:07:44
51st

187

Nick JuddM46thSEN38th00:44:4100:44:52+00:07:54
52nd

815

Stuart CrookM47thSEN39th00:44:5200:45:00+00:08:05
53rd

802

Martin AllenM48thV509th00:44:5300:45:01+00:08:06
54th

199

Phil LascellesM49thSEN40th00:45:1600:45:22+00:08:29
55th

133

Stephen HaleM50thSEN41st00:45:1700:45:24+00:08:30
56th

282

Ross RiseleyM51stSEN42ndKerron Riseley00:45:2500:45:28+00:08:38
57th

333

mike ThompsonM52ndV5010thMarlow Striders00:45:1900:45:32+00:08:32
58th

848

Inge DoranF6thSEN5th00:45:2200:45:33+00:08:35
59th

96

Dom EatonM53rdSEN43rd00:45:2900:45:36+00:08:42
60th

58

Benjamin ChaffeyM54thSEN44thBen Chaffey00:45:3600:45:44+00:08:49
61st

366

Craig WrightM55thSEN45th00:45:4600:45:51+00:08:59
62nd

103

Andrea FinniganF7thSEN6thKIDLINGTON00:45:4500:45:53+00:08:58
63rd

301

SUZIE SheehyF8thSEN7thWhite Horse Harriers00:45:5600:46:03+00:09:09
64th

243

Eileen NaughtonF9thSEN8thDidcot Runners00:45:5200:46:07+00:09:05
65th

188

Simon KeelerM56thSEN46th00:46:0300:46:22+00:09:16
66th

820

Alan RobertsM57thV5011th00:46:2000:46:25+00:09:33
67th

131

Bradley HaighM58thSEN47thDidcot Runners00:46:1000:46:27+00:09:23
68th

856

Marcus WoodM59thSEN48th00:46:1600:46:27+00:09:29
69th

811

Ken SwanM60thSEN49th00:46:2700:46:31+00:09:40
70th

323

Charlotte SugdenF10thSEN9thHeadington Road Runners00:46:2600:46:33+00:09:39
71st

337

Callum TurnsM61stSEN50thCallum Turns00:46:2100:46:33+00:09:34
72nd

72

Brian CopleyM62ndV5012th00:46:2400:46:35+00:09:37
73rd

54

Darren CarringtonM63rdSEN51stWallingford Triathlon Club00:46:2600:46:38+00:09:39
74th

65

Matthew Matthew ClampM64thSEN52nd00:46:3100:46:40+00:09:44
75th

267

Susie PowerF11thSEN10thHeadington Road Runners00:46:3300:46:41+00:09:46
76th

328

George SwiatekM65thSEN53rdJustGeorge00:46:3800:46:49+00:09:51
77th

264

Gav PetrieM66thSEN54th00:46:4000:46:57+00:09:53
78th

158

Rachael HolfordF12thSEN11thDidcot Runners00:46:4500:47:01+00:09:58
79th

102

Alvaro Ferrer-bonsomsM67thSEN55th00:46:4800:47:03+00:10:01
80th

78

Jo CreberF13thSEN12th00:46:5900:47:06+00:10:12
81st

292

Carl SalmonM68thSEN56th00:46:4000:47:09+00:09:53
82nd

24

nathan noble samuel BellM69thSEN57th00:47:1100:47:11+00:10:24
83rd

49

Ros J BurgessF14thV502ndWhite Horse Harriers00:47:0700:47:14+00:10:20
84th

257

Andrea OrlerF15thSEN13thAndrea Orler00:47:0900:47:17+00:10:22
85th

826

Jason ButlerM70thSEN58th00:47:0500:47:26+00:10:18
86th

275

Julie ReadF16thSEN14thWOODSTOCK HARRIERS00:47:2700:47:30+00:10:40
87th

855

Ian CruickshankM71stSEN59th00:47:3400:47:38+00:10:47
88th

338

Harry Edward TyeM72ndSEN60th00:47:2600:47:40+00:10:39
89th

216

Pippa Emily MackF17thSEN15thWhite Horse Harriers00:47:3400:47:42+00:10:47
90th

268

Michael PriceM73rdSEN61stMarlow Striders00:47:0800:47:45+00:10:21
91st

233

Olga MeadowsF18thV503rdAbingdon Athletics Club00:47:5400:47:57+00:11:07
92nd

283

Owen Thomas RiseleyM74thSEN62ndKerron Riseley00:47:5000:48:05+00:11:03
93rd

326

Colin SuttieM75thV5013thBENSON STRIDERS00:48:0100:48:14+00:11:14
94th

63

Linda ChruchF19thV504thReading AC00:48:1100:48:16+00:11:24
95th

208

Richard LiptrotM76thSEN63rd00:48:1100:48:16+00:11:24
96th

259

Sarah ParadineF20thSEN16th00:48:1400:48:20+00:11:27
97th

372

Natham MorrisM77thSEN64th00:48:1700:48:25+00:11:30
98th

289

Neil RourkeM78thV5014th00:48:1700:48:28+00:11:30
99th

371

Ian NegusM79thSEN65th00:48:1300:48:30+00:11:26
100th

176

Simon JarvisM80thSEN66thBENSON STRIDERS00:48:1100:48:33+00:11:24
101st

205

Paul LinesM81stSEN67th00:48:2100:48:38+00:11:34
102nd

168

Steve HughesM82ndV5015th00:48:0400:48:40+00:11:17
103rd

305

Paul SimsM83rdSEN68th00:48:1900:48:43+00:11:32
104th

56

Andrew CaseyM84thSEN69thDidcot Runners00:48:2900:48:44+00:11:42
105th

130

Edward GutteridgeM85thSEN70th00:48:3200:48:50+00:11:45
106th

295

Pete SatchwellM86thSEN71st00:48:0900:48:54+00:11:22
107th

163

Deborah HopeF21stSEN17thMarlow Striders00:48:4900:49:00+00:12:02
108th

48

WIZ BunceM87thV5016thWiz Bunce00:48:5600:49:03+00:12:09
109th

3

Wesley AdamsM88thSEN72nd00:48:3100:49:03+00:11:44
110th

200

Josh LawrenceM89thSEN73rd00:48:2800:49:08+00:11:41
111st

241

Edina MullinF22ndSEN18th00:49:0600:49:23+00:12:19
112nd

119

Hannah GibbinsF23rdSEN19thMarlow Striders00:49:1300:49:26+00:12:26
113rd

75

Lewis CousinsM90thSEN74th00:49:1500:49:34+00:12:28
114th

33

Raf Andrew ThorntonM91stSEN75thBOF00:49:3800:49:38+00:12:51
115th

110

Noel FrancisM92ndV5017thDidcot Runners00:49:2200:49:39+00:12:35
116th

170

Alistair InkersoleM93rdSEN76th00:49:2500:49:42+00:12:38
117th

146

Mark Andrew HarveyM94thV5018thDidcot Runners00:49:2700:49:43+00:12:40
118th

171

Beth Rose IrelandF24thSEN20th00:49:3400:49:43+00:12:47
119th

79

Steven CurtisM95thSEN77th00:49:3100:49:44+00:12:44
120th

325

Wayne SummersM96thSEN78th00:49:2400:49:44+00:12:37
121st

76

Samantha CousinsF25thSEN21st00:49:2100:49:45+00:12:34
122nd

121

Louise Francesca GildeaF26thSEN22ndDidcot Runners00:49:3500:49:51+00:12:48
123rd

47

Tess BrownF27thSEN23rd00:49:5100:49:59+00:13:04
124th

57

Toby CatlinM97thSEN79th00:49:5000:50:11+00:13:03
125th

16

Jon AxonM98thV5019thDidcot Runners00:49:5500:50:12+00:13:08
126th

274

Bruce RaynerM99thV5020thBruce Rayner00:49:5300:50:16+00:13:06
127th

353

Neal Douglas WestM100thSEN80th00:49:5400:50:28+00:13:07
128th

829

Matt ShepherdM101stSEN81st00:50:2300:50:34+00:13:36
129th

287

Ian RoperM102ndSEN82nd00:50:1500:50:40+00:13:28
130th

352

Sharon WatsonF28thSEN24th00:50:2100:50:40+00:13:34
131st

127

Emily GordonF29thSEN25thRomsey Runners00:50:3500:50:46+00:13:48
132nd

307

Nicholas SmartM103rdV5021st00:50:2100:50:50+00:13:34
133rd

294

Nina SarpongF30thSEN26th00:50:2600:50:55+00:13:39
134th

844

Samantha ThompsonF31stSEN27th00:50:4200:50:55+00:13:55
135th

129

Eugene GreenM104thV5022nd00:50:1600:50:57+00:13:29
136th

286

Trevor RobinsonM105thSEN83rd00:51:0200:51:11+00:14:15
137th

261

Colleen PaviourF32ndSEN28th00:51:1100:51:23+00:14:24
138th

847

Amy ColeF33rdSEN29th00:51:0000:51:24+00:14:13
139th

194

Brendan KromerM106thSEN84th00:51:0300:51:25+00:14:16
140th

62

Jake ChickM107thSEN85th00:51:0500:51:26+00:14:18
141st

32

Alex BiswasM108thSEN86th00:51:1400:51:29+00:14:27
142nd

809

Alex OkeefeM109thSEN87th00:50:5600:51:30+00:14:09
143rd

61

Jon ChickM110thV5023rd00:51:1300:51:33+00:14:26
144th

211

Kim LombardF34thSEN30th00:51:2600:51:39+00:14:39
145th

90

Glenn DearloveM111stSEN88th00:51:3100:51:42+00:14:44
146th

263

Julia PenningtonF35thV505thABINGDON AC00:51:3100:51:46+00:14:44
147th

38

Ann Veronica BowlesF36thV506thMarlow Striders00:51:4100:51:53+00:14:54
148th

26

VERONICA BensonF37thV507th00:51:5400:52:00+00:15:07
149th

334

Karl ThompsonM112ndV5024th00:51:5100:52:15+00:15:04
150th

128

Sam GouldF38thSEN31st00:52:1100:52:23+00:15:24
151st

23

Duncan BatemanM113rdSEN89th00:52:0800:52:25+00:15:21
152nd

123

Joanna GillingtonF39thSEN32nd00:52:0300:52:26+00:15:16
153rd

320

Rob StevensonM114thSEN90th00:51:5900:52:28+00:15:12
154th

248

Tess NixeyF40thSEN33rd00:52:1600:52:29+00:15:29
155th

71

Matthew CoolinM115thSEN91st00:52:1600:52:30+00:15:29
156th

104

Stuart FlanaganM116thSEN92nd00:52:0500:52:32+00:15:18
157th

313

ROBERT SnookM117thSEN93rd00:51:5700:52:36+00:15:10
158th

290

David RoyM118thSEN94thRun Wallingford00:52:2200:52:37+00:15:35
159th

310

Helen SmythF41stSEN34thWhite Horse Harriers00:52:3600:52:48+00:15:49
160th

11

Clare AshtonF42ndSEN35th00:52:4000:52:49+00:15:53
161st

363

Thomas WorsleyM119thSEN95th00:52:4100:52:50+00:15:54
162nd

818

Kevin WilkinsonM120thSEN96th00:52:2700:52:50+00:15:40
163rd

101

Barry EvansM121stSEN97th00:52:3400:52:53+00:15:47
164th

156

Graham HillM122ndSEN98th00:52:3300:52:54+00:15:46
165th

309

Ian SmithM123rdV5025thON THE RUN00:52:3400:52:55+00:15:47
166th

37

Ted BowlerM124thSEN99th00:52:3800:52:57+00:15:51
167th

6

Ruth Mary AllanF43rdSEN36th00:52:4800:52:59+00:16:01
168th

107

Steve FowlerM125thV5026thMrs tracy Fowler00:52:3000:53:02+00:15:43
169th

7

Andrew AllumM126thSEN100th00:52:3100:53:03+00:15:44
170th

40

Mark BradfieldM127thSEN101st00:52:4000:53:05+00:15:53
171st

336

Lucy TomkinsonF44thSEN37th00:52:3900:53:05+00:15:52
172nd

254

Raymond Glenn OgdenM128thV5027thRaymond Ogden00:52:3500:53:06+00:15:48
173rd

29

Roger BestM129thV5028th00:53:0300:53:17+00:16:16
174th

84

EMMA DarkF45thSEN38thMARLOW STRIDERS URN361385300:52:4400:53:21+00:15:57
175th

184

Nicholas Rowley JonesM130thSEN102nd00:53:2400:53:24+00:16:37
176th

279

Alice RidleyF46thSEN39thMarlow strid00:53:1100:53:24+00:16:24
177th

20

Jo BalshawF47thSEN40th00:53:0800:53:26+00:16:21
178th

369

Patrick BinchyM131stV5029th00:52:1900:53:27+00:15:32
179th

44

Gary KingM132ndSEN103rdWallingford Triathlon Club00:53:1800:53:31+00:16:31
180th

825

Christopher ButlerM133rdV5030th00:53:2300:53:46+00:16:36
181st

87

Gemma Rani DayF48thSEN41st00:53:2400:53:47+00:16:37
182nd

204

Gemma LeonardF49thSEN42nd00:53:2600:53:47+00:16:39
183rd

132

Lisa HaleF50thSEN43rd00:52:5500:53:52+00:16:08
184th

228

John MayallM134thV5031st00:53:4400:53:56+00:16:57
185th

805

Graham WilsonM135thSEN104th00:53:5000:54:07+00:17:03
186th

140

Asa HarmerM136thSEN105thWallingford Triathlon Club00:54:0700:54:18+00:17:20
187th

827

Simon JonesM137thSEN106th00:54:0100:54:24+00:17:14
188th

302

Mike ShepherdM138thV5032nd00:54:0100:54:28+00:17:14
189th

8

CHRIS AllumM139thSEN107th00:53:5800:54:29+00:17:11
190th

109

Tim FoxallM140thSEN108th00:54:1600:54:41+00:17:29
191st

329

Freddie Charles SyrettM141stSEN109th00:54:1400:54:43+00:17:27
192nd

246

GUY NesbittM142ndSEN110th00:54:1200:54:49+00:17:25
193rd

299

James SchofieldM143rdSEN111st00:54:1100:54:54+00:17:24
194th

840

Sarah DuffyF51stSEN44th00:54:3500:54:55+00:17:48
195th

238

Katherine MossF52ndSEN45th00:54:3800:54:56+00:17:51
196th

251

Angie OakleyF53rdSEN46th00:54:3800:54:57+00:17:51
197th

252

Mark OakleyM144thSEN112nd00:54:3900:54:59+00:17:52
198th

203

rodney fredrick john LeonardM145thSEN113rd00:55:0000:55:00+00:18:13
199th

288

Chris RoseM146thSEN114th00:54:1500:55:02+00:17:28
200th

303

Nigel ShepherdM147thV5033rd00:55:0200:55:02+00:18:15
201st

284

Tracey Louise RobertF54thSEN47thWallingford Tri club00:54:5000:55:06+00:18:03
202nd

153

Jason Thomas HenmanM148thSEN115th00:54:3300:55:10+00:17:46
203rd

81

Andy DackM149thV5034th00:54:2500:55:11+00:17:38
204th

120

Paul GibbonM150thSEN116th00:54:4300:55:14+00:17:56
205th

98

David EllisM151stV5035th00:54:4600:55:21+00:17:59
206th

265

Natalie Jane PhillipsF55thSEN48th00:54:5600:55:27+00:18:09
207th

138

ANDREW Harden-sweetnamM152ndV5036thWallingford Triathlon Club00:55:2500:55:39+00:18:38
208th

341

Richard UnderhillM153rdSEN117th00:55:1200:55:40+00:18:25
209th

355

Anna WhithamF56thSEN49thWitney Road Runners00:55:0600:55:41+00:18:19
210th

197

Theresa LambleF57thSEN50thDidcot Runners00:55:4400:55:58+00:18:57
211st

10

Nigel ArnellM154thV5037thNigel Arnell00:55:3600:56:02+00:18:49
212nd

175

James JardineM155thSEN118th00:56:2000:56:20+00:19:33
213rd

304

Helen ShillabeerF58thSEN51st00:56:1100:56:20+00:19:24
214th

162

Suzy HollidayF59thSEN52ndMarlow Striders00:56:1800:56:33+00:19:31
215th

831

Susan HumphreyF60thV508th00:56:1200:56:38+00:19:25
216th

247

Jeremy Newton-moldM156thV5038th00:56:1500:56:39+00:19:28
217th

111

Anna Caroline FranklinF61stSEN53rd00:55:4700:56:41+00:19:00
218th

142

Malcolm HarrisM157thSEN119th00:55:5700:56:42+00:19:10
219th

296

Charlotte SatchwellF62ndSEN54th00:56:0300:56:49+00:19:16
220th

321

Sharon StroudF63rdSEN55thabingdon athletics00:56:3900:57:01+00:19:52
221st

335

Raf Daniel ThorpM158thSEN120thRAF00:57:0100:57:01+00:20:14
222nd

330

Kenn TaylorM159thV5039th00:56:3600:57:08+00:19:49
223rd

201

Andrew LeeM160thSEN121stON THE RUN00:56:5000:57:10+00:20:03
224th

237

Andy MortonM161stSEN122nd00:56:3500:57:10+00:19:48
225th

99

Lucy EllisF64thSEN56th00:56:5000:57:25+00:20:03
226th

190

Grace KerriganF65thSEN57th00:57:1000:57:36+00:20:23
227th

271

Cher RamburuthF66thSEN58th00:57:3000:58:05+00:20:43
228th

810

Graham GerrenM162ndV5040th00:57:5800:58:12+00:21:11
229th

41

Anne BridgemanF67thSEN59th00:58:0000:58:13+00:21:13
230th

177

Donna JewellF68thSEN60thDidcot Runners00:58:2600:58:47+00:21:39
231st

186

Kerry Lorraine JonesF69thV509th00:58:2900:58:49+00:21:42
232nd

69

K CF70thSEN61stDidcot Runners00:58:2000:58:52+00:21:33
233rd

300

Raf Jess SharmanF71stSEN62ndRAF00:58:5700:58:57+00:22:10
234th

116

IAN GascoigneM163rdV5041st00:58:4100:58:59+00:21:54
235th

339

Gillian Frances TysonF72ndV5010thRun Wallingford00:58:3100:59:01+00:21:44
236th

367

Daniel WyattM164thSEN123rd00:58:3800:59:14+00:21:51
237th

354

Ruth WhetterF73rdSEN63rd00:58:5400:59:26+00:22:07
238th

217

Tracey MaclarenF74thV5011th00:58:5500:59:30+00:22:08
239th

851

Nicky BrockF75thSEN64th00:59:1300:59:38+00:22:26
240th

88

Luke Alexander De FreitasM165thSEN124thRAF00:59:5000:59:50+00:23:03
241st

94

Kerriann Louise DunbarF76thSEN65th00:59:2501:00:07+00:22:38
242nd

845

Martin BatesM166thSEN125th00:59:1201:00:08+00:22:25
243rd

55

Emma Jayne CarterF77thSEN66thMarlow Striders00:59:3401:00:11+00:22:47
244th

106

Antonio Adelino Fonseca Santos CardosoM167thSEN126th00:59:3001:00:17+00:22:43
245th

183

Kate JohnstoneF78thSEN67th01:00:0601:00:37+00:23:19
246th

144

Fiona Isabella HartlandF79thSEN68thWhite Horse Harriers01:00:0401:00:45+00:23:17
247th

235

Lainey Louise MitchellF80thSEN69th01:00:2401:01:04+00:23:37
248th

73

Graham Wilson CorkerM168thSEN127th01:00:2501:01:05+00:23:38
249th

151

Eleanor HelliwellF81stV5012th01:00:4801:01:06+00:24:01
250th

31

Pamela BirchF82ndV5013thMarlow Striders01:00:3101:01:09+00:23:44
251st

852

Lucy JarmanF83rdSEN70th01:00:5301:01:22+00:24:06
252nd

165

Sam Hotston-mooreM169thSEN128th01:00:4001:01:24+00:23:53
253rd

5

Emma AldworthF84thSEN71st01:01:0101:01:36+00:24:14
254th

231

Kelly MclaughlinF85thSEN72nd01:01:0101:01:37+00:24:14
255th

45

Louise BrownF86thSEN73rd01:01:1001:01:52+00:24:23
256th

159

Melissa HollandF87thSEN74th01:01:3901:01:53+00:24:52
257th

46

Robert BrownM170thV5042nd01:01:1301:01:54+00:24:26
258th

143

Emma HarrisF88thV5014th01:00:5701:02:00+00:24:10
259th

126

Steven GoralM171stSEN129th01:01:3401:02:32+00:24:47
260th

830

Mark FosterM172ndSEN130th01:01:3001:02:33+00:24:43
261st

319

Kryssie Verney SteigerF89thSEN75thn/a01:02:5701:03:23+00:26:10
262nd

324

Kathryn SullivanF90thSEN76th01:02:5501:03:35+00:26:08
263rd

52

Juliette CadoganF91stSEN77th01:03:1601:03:41+00:26:29
264th

134

Julian HaleyM173rdSEN131st01:03:1601:03:41+00:26:29
265th

242

Kali MurrellF92ndSEN78th01:03:2001:04:00+00:26:33
266th

349

Louise WardleF93rdSEN79th01:03:4201:04:01+00:26:55
267th

60

Elaine ChickF94thV5015thRun together Wallingford01:03:3501:04:15+00:26:48
268th

178

Julie JohnsF95thV5016thRunWallingford01:03:3601:04:15+00:26:49
269th

232

Catriona McmenaminF96thSEN80thCatrion McMenamin01:03:2601:04:17+00:26:39
270th

270

Sinead QuinnF97thSEN81stPaul Quinn01:03:5401:04:21+00:27:07
271st

255

Joanna O'halloranF98thSEN82nd01:03:3101:04:22+00:26:44
272nd

214

CAROLYN MachinF99thV5017thHarwell Harriers01:04:0701:04:40+00:27:20
273rd

1

Paul AbsolomM174thV5043rd01:04:0601:04:49+00:27:19
274th

135

Michael HallM175thSEN132nd01:04:0101:04:51+00:27:14
275th

835

Karen SweetF100thSEN83rd01:04:2101:04:55+00:27:34
276th

100

Laura EllistonF101stSEN84th01:04:3801:05:15+00:27:51
277th

229

Marianne MaysF102ndV5018thMarlow Striders01:05:0401:05:23+00:28:17
278th

112

Karen FredrickF103rdV5019th01:04:3301:05:25+00:27:46
279th

68

Abbie ColemanF104thSEN85th01:04:4101:05:28+00:27:54
280th

816

Alan MurphyM176thV5044th01:05:0601:05:38+00:28:19
281st

813

Joanne MyersF105thSEN86th01:05:2001:05:41+00:28:33
282nd

858

Steven GipsonM177thV5045th01:04:4401:05:46+00:27:57
283rd

817

Miranda HabermelF106thSEN87th01:05:1501:05:48+00:28:28
284th

4

GRACE MORENIKE AjoseF107thSEN88th01:05:0601:05:56+00:28:19
285th

19

John William BaileyM178thV5046thJohn William Bailey01:05:3301:05:57+00:28:46
286th

220

Helena Malhomme De La RocheF108thSEN89th01:05:4701:06:10+00:29:00
287th

291

Joana Saldanha Lopes Lourenco CardosoF109thSEN90th01:05:2601:06:11+00:28:39
288th

814

Ruth ChesterF110thV5020th01:06:0401:06:26+00:29:17
289th

34

Alison BloomfieldF111stV5021stWallingford Runners01:05:4801:06:27+00:29:01
290th

36

Jacqui BowenF112ndSEN91st01:05:4601:06:32+00:28:59
291st

239

anna MotzF113rdV5022ndanna motz01:06:0101:06:38+00:29:14
292nd

360

Catharine CooksleyF114thSEN92nd01:06:0701:06:50+00:29:20
293rd

174

Susan JamesF115thV5023rdabingdon athletics01:06:3301:07:06+00:29:46
294th

272

Sanjay RamburuthM179thSEN133rd01:06:3601:07:11+00:29:49
295th

154

Louise HillF116thSEN93rdDidcot Runners01:06:4601:07:19+00:29:59
296th

155

Margaret HillF117thV5024th01:06:4501:07:19+00:29:58
297th

15

Louise AxonF118thSEN94th01:06:3001:07:20+00:29:43
298th

67

Claire ColeF119thSEN95th01:07:0201:07:20+00:30:15
299th

27

Catherine BeschF120thSEN96th01:07:0201:07:28+00:30:15
300th

317

Daniel StawarskiM180thSEN134th01:07:0201:07:29+00:30:15
301st

224

Francesca MartinF121stSEN97th01:06:4901:07:34+00:30:02
302nd

66

Sean Clayton-chanceM181stSEN135th01:07:0801:07:35+00:30:21
303rd

215

Vaughan MachinM182ndV5047thHarwell Harriers01:07:0501:07:39+00:30:18
304th

95

Alexy DuryF122ndSEN98thADDERBURY RUNNING CLUB01:07:2201:07:56+00:30:35
305th

839

Carol MartinF123rdV5025th01:07:3901:08:35+00:30:52
306th

42

Helen BrindF124thSEN99th01:07:3901:08:36+00:30:52
307th

308

Suzanna Clare SmartF125thSEN100th01:08:0401:08:37+00:31:17
308th

258

Alison Osborne-robertsF126thSEN101stWhite Horse Harriers01:08:0101:08:43+00:31:14
309th

226

Tracey MatthewsF127thSEN102ndWhite Horse Harriers01:08:0201:08:44+00:31:15
310th

219

Clare MaherF128thSEN103rd01:08:0901:08:46+00:31:22
311st

312

hannah susan SnookF129thSEN104th01:08:1201:08:51+00:31:25
312nd

18

Lorraine BaileyF130thV5026thLorraine Bailey01:08:4701:09:12+00:32:00
313rd

260

MARIE ParsonsF131stSEN105th01:08:5701:09:34+00:32:10
314th

206

Helen LinfordF132ndSEN106thAbingdon Athletic club01:09:0201:09:35+00:32:15
315th

149

Julie HaynesF133rdV5027th01:09:1601:09:38+00:32:29
316th

306

Anthony SkillingM183rdV5048th01:09:1801:10:18+00:32:31
317th

202

Kathryn Mary LeechF134thV5028thWhite Horse Harriers01:10:2101:11:02+00:33:34
318th

340

Jo UnderhillF135thSEN107th01:11:0801:11:40+00:34:21
319th

285

Nicola RobertsF136thSEN108th01:11:1901:11:41+00:34:32
320th

169

Deborah Jane HumphreyF137thSEN109th01:11:1801:12:05+00:34:31
321st

210

Amy Lodowski-hilsdonF138thSEN110th01:12:0101:12:42+00:35:14
322nd

152

Sue HendersonF139thV5029th01:14:1001:15:06+00:37:23
323rd

172

Geoffrey JacksonM184thV5049thDidcot Runners01:14:1801:15:07+00:37:31
324th

298

Hilary SavageF140thV5030th01:14:5001:15:19+00:38:03
325th

185

Alex Georgia Darville JonesF141stSEN111st01:14:5101:15:36+00:38:04
326th

114

ANNA GainF142ndV5031st01:15:4301:16:00+00:38:56
327th

195

Angela KurybaF143rdSEN112nd01:21:5301:22:47+00:45:06
328th

164

ELAINE HorseyF144thV5032nd01:21:5901:22:53+00:45:12
DNF (6 in total)
-

167

Carla HowesFSENDidcot Runners00:00:0000:00:00-
-

368

Peter JonesMV5000:00:0000:00:00-
-

137

Tom Hamilton-williamsMSEN00:00:0000:00:00-
-

85

Nick DaviesMSENEALING EAGLES00:00:0000:00:00-
-

9

Robin ArkellMSEN00:00:0000:00:00-
-

97

Rob EgertonMSEN00:00:0000:00:00-

This results listing includes athletes who have opted not to show their full name. This is an option in the member profile settings.

You may also be interested in...

Windsor Winter Fun Run and Duathlon Series - Race 1 5K Fun Run 2019-01-20 09:00:00
Race the Neighbours/ East Finchley 10K 2019-07-14 09:30:00
Mad March Hare Half Marathon & Fun Runs 20K Distance 2019-03-24 09:15:00
National Primary & Year 7 Cross Country Final incorporating Leicestershire & Rutland Primary Schools County Championships Year 3 Girls 2019-03-23 10:45:00