Easingwold 10K 2017

May
23
2017

10K Distance

Running | 2017-05-23 19:30pm
2 viewed last hour.

All Race Results

Gender

Jump to bib

Pos#NameCatClubChip TimeFinish Time
Finished (385 in total)
1st

653

JOSHUA SchofieldM1stSEN1stCity of York AC00:34:0300:34:04-
2nd

288

Ben JonesM2ndSEN2ndUniversity Of York00:34:5300:34:54+00:00:50
3rd

285

George CookM3rdSEN3rdUniversity Of York00:35:1000:35:11+00:01:07
4th

645

Jack EggingtonM4thSEN4thCity of York AC00:35:1100:35:13+00:01:08
5th

486

David SmithersM5thV401stYork Knavesmire Harriers00:36:0600:36:08+00:02:03
6th

24

George Benedict PhillipsM6thSEN5thCity of York AC00:36:1200:36:13+00:02:09
7th

14

Stephen KirkM7thSEN6thCity of York AC00:36:1400:36:19+00:02:11
8th

345

Paul WhitakerM8thV402ndYork Acorn Running Club00:36:2700:36:28+00:02:24
9th

397

Simon FrickeM9thSEN7thYork Knavesmire Harriers00:36:3700:36:39+00:02:34
10th

290

Jacob Cameron PhillipsM10thSEN8thUniversity Of York00:36:5000:36:51+00:02:47
11th

593

HELEN CrossF1stV351stYork Triathlon Club00:37:0000:37:02+00:02:57
12th

247

Ryan KavanaghM11thSEN9thTadcaster Harriers00:37:0100:37:04+00:02:58
13th

3

Oliver CockerillM12thSEN10thCity of York AC00:37:1200:37:12+00:03:09
14th

589

Geoff WynnM13thSEN11thYork Triathlon Club00:37:0900:37:12+00:03:06
15th

75

Shaun LawsonM14thSEN12thEasingwold Running Club00:37:1100:37:13+00:03:08
16th

136

RICHARD GinnM15thV403rdPOCKLINGTON RUNNERS00:37:1900:37:21+00:03:16
17th

440

Stephen MaddisonM16thV404thYork Knavesmire Harriers00:37:3200:37:34+00:03:29
18th

103

Simon JonesM17thV405thPICKERING RUNNING CLUB00:37:3500:37:38+00:03:32
19th

18

Charlotte MasonF2ndsenior1stCity of York AC00:37:4200:37:45+00:03:39
20th

426

Abbas KhanM18thSEN13thYork Knavesmire Harriers00:37:4000:37:45+00:03:37
21st

40

Jamie ArkleM19thSEN14thEasingwold Running Club00:37:4400:37:46+00:03:41
22nd

617

RICHARD JAMES LowsonM20thSEN15thYork Knavesmire Harriers00:37:4700:37:49+00:03:44
23rd

467

Jon PinderM21stSEN16thYork Knavesmire Harriers00:37:4600:37:51+00:03:43
24th

413

Giles HawkingM22ndV406thYork Knavesmire Harriers00:37:5200:37:54+00:03:49
25th

493

Garry TewM23rdSEN17thYork Knavesmire Harriers00:37:5300:37:55+00:03:50
26th

526

Ian EllwoodM24thSEN18thYORK POSTAL HARRIERS00:37:5900:38:01+00:03:56
27th

644

John WileyM25thSEN19thPOCKLINGTON RUNNERS00:38:0200:38:05+00:03:59
28th

623

LUKE OsbornM26thSEN20thYork Knavesmire Harriers00:38:0300:38:07+00:04:00
29th

307

Mark DowsonM27thV407thYork Acorn Running Club00:38:0300:38:08+00:04:00
30th

597

Will MaddockM28thSEN21stYork Triathlon Club00:38:0800:38:10+00:04:05
31st

534

Simon Michael PartridgeM29thV408thYORK POSTAL HARRIERS00:38:1800:38:21+00:04:15
32nd

281

Alex YoungM30thSEN22ndTadcaster Harriers00:38:2400:38:27+00:04:21
33rd

355

Alex BedinghamM31stSEN23rdYork Knavesmire Harriers00:38:2700:38:33+00:04:24
34th

619

Laurence GriffinM32ndSEN24thYork Knavesmire Harriers00:38:4400:38:45+00:04:41
35th

421

Gary Daniel HopeM33rdV409thYork Knavesmire Harriers00:38:4600:38:50+00:04:43
36th

572

Ian MartinM34thV501stYork Triathlon Club00:38:4500:38:51+00:04:42
37th

632

Carl WardM35thSEN25thSelby Striders00:38:5100:38:51+00:04:48
38th

245

Glen JohnsonM36thV502ndTadcaster Harriers00:38:4900:38:53+00:04:46
39th

30

Dennis Robert SpeckM37thSEN26thCity of York AC00:38:5500:39:01+00:04:52
40th

351

Barry AtkinsonM38thV503rdYork Knavesmire Harriers00:38:5900:39:01+00:04:56
41st

339

Matthew SmithsonM39thV4010thYork Acorn Running Club00:38:5800:39:05+00:04:55
42nd

564

Adam HartleyM40thSEN27thYork Triathlon Club00:39:0300:39:07+00:05:00
43rd

643

Chris AlderM41stV4011thYork Acorn Running Club00:39:0700:39:10+00:05:04
44th

156

Steven WorthM42ndSEN28thPOCKLINGTON RUNNERS00:39:0800:39:11+00:05:05
45th

548

IAN AndersonM43rdV4012thYork Triathlon Club00:39:1300:39:17+00:05:10
46th

223

Nicholas TateM44thSEN29thSelby Striders00:39:1700:39:22+00:05:14
47th

605

Martin DevineM45thV4013thYork Triathlon Club00:39:1500:39:23+00:05:12
48th

627

David LeeseM46thSEN30thYork Knavesmire Harriers00:39:2200:39:28+00:05:19
49th

70

Mark JacksonM47thV4014thEasingwold Running Club00:39:2600:39:31+00:05:23
50th

318

Adrian GunnM48thSEN31stYork Acorn Running Club00:39:3900:39:44+00:05:36
51st

649

Danny ChanM49thV4015thYork Knavesmire Harriers00:39:3800:39:45+00:05:35
52nd

298

Steve BoyntonM50thV601stYork Acorn Running Club00:39:4200:39:47+00:05:39
53rd

536

Marc PearsonM51stSEN32ndYORK POSTAL HARRIERS00:39:4600:39:50+00:05:43
54th

248

Stephen KingM52ndV4016thTadcaster Harriers00:39:4700:39:53+00:05:44
55th

6

Edward DunnM53rdSEN33rdCity of York AC00:39:4800:39:55+00:05:45
56th

92

Mark Ian WhitemanM54thV504thEasingwold Running Club00:39:5100:39:56+00:05:48
57th

77

Stephen LosebyM55thV4017thEasingwold Running Club00:39:5300:39:57+00:05:50
58th

291

Jessica Margaret Shaffrey TroyF3rdsenior2ndUniversity Of York00:39:5500:40:03+00:05:52
59th

266

Andrew SloanM56thV4018thTadcaster Harriers00:39:5800:40:05+00:05:55
60th

333

Matt MillsM57thSEN34thYork Acorn Running Club00:40:0700:40:10+00:06:04
61st

529

Paul HatfieldM58thSEN35thYORK POSTAL HARRIERS00:40:0800:40:11+00:06:05
62nd

283

TIMOTHY BagguleyM59thSEN36thUniversity Of York00:40:1600:40:17+00:06:13
63rd

294

David Richard BannisterM60thV4019thYork Acorn Running Club00:40:0900:40:18+00:06:06
64th

132

Daniel Paul EastwoodM61stSEN37thPOCKLINGTON RUNNERS00:40:1500:40:19+00:06:12
65th

614

Gareth BurrowM62ndV4020thYork Triathlon Club00:40:1700:40:21+00:06:14
66th

503

Robert WardM63rdSEN38thYork Knavesmire Harriers00:40:1700:40:23+00:06:14
67th

250

Jonathan MaleM64thV4021stTadcaster Harriers00:40:2500:40:30+00:06:22
68th

323

martin LawnM65thV505thYork Acorn Running Club00:40:4400:40:48+00:06:41
69th

13

ISAAC HulseM66thSEN39thCity of York AC00:40:4400:40:51+00:06:41
70th

165

James Andrew BriggsM67thSEN40thSelby Striders00:40:4700:40:53+00:06:44
71st

275

Simon TordoffM68thV4022ndTadcaster Harriers00:40:5100:40:57+00:06:48
72nd

663

David LancasterM69thV602ndYork Acorn Running Club00:40:5300:40:59+00:06:50
73rd

305

Tom CravenM70thSEN41stYork Acorn Running Club00:40:5200:41:00+00:06:49
74th

587

Christian WhiteM71stV4023rdYork Triathlon Club00:41:1300:41:20+00:07:10
75th

8

Nick ElliottM72ndV506thCity of York AC00:41:1500:41:24+00:07:12
76th

451

Chris MurphyM73rdSEN42ndYork Knavesmire Harriers00:41:1700:41:28+00:07:14
77th

357

John BevanM74thV507thYork Knavesmire Harriers00:41:2600:41:33+00:07:23
78th

243

Scott Joseph HayesM75thV4024thTadcaster Harriers00:41:3100:41:38+00:07:28
79th

418

Andy HolladayM76thV4025thYork Knavesmire Harriers00:41:3400:41:42+00:07:31
80th

284

Lewis BellwoodM77thSEN43rdUniversity Of York00:41:4000:41:47+00:07:37
81st

446

Thomas Henry MccuskerM78thSEN44thYork Knavesmire Harriers00:41:3000:41:47+00:07:27
82nd

532

Simon Paul MiddletonM79thV4026thYORK POSTAL HARRIERS00:41:3800:41:49+00:07:35
83rd

520

Daniel ClaytonM80thV4027thYORK POSTAL HARRIERS00:41:4000:41:53+00:07:37
84th

104

Ben MyersM81stSEN45thPICKERING RUNNING CLUB00:41:3400:41:54+00:07:31
85th

353

Emily BainesF4thsenior3rdYork Knavesmire Harriers00:41:4500:41:55+00:07:42
86th

502

Richard WalkerM82ndV508thYork Knavesmire Harriers00:41:4500:41:55+00:07:42
87th

543

Jonathan SmitheyM83rdSEN46thYORK POSTAL HARRIERS00:41:4100:41:55+00:07:38
88th

523

Glynn EllwoodM84thSEN47thYORK POSTAL HARRIERS00:41:4600:41:58+00:07:43
89th

505

Caroline WarringtonF5thV352ndYork Knavesmire Harriers00:42:0400:42:12+00:08:01
90th

149

Matt SavoryM85thSEN48thPOCKLINGTON RUNNERS00:42:1300:42:20+00:08:10
91st

122

WARWICK AndersonM86thV4028thPOCKLINGTON RUNNERS00:42:1600:42:22+00:08:13
92nd

15

Paddy LanganM87thV4029thCity of York AC00:42:1900:42:26+00:08:16
93rd

466

lucy PinderF6thV353rdYork Knavesmire Harriers00:42:1800:42:29+00:08:15
94th

166

Mark BrooksM88thSEN49thSelby Striders00:42:2300:42:32+00:08:20
95th

359

Jamie Anthony BoltonM89thSEN50thYork Knavesmire Harriers00:42:2600:42:34+00:08:23
96th

428

Ewan KirkM90thSEN51stYork Knavesmire Harriers00:42:2600:42:36+00:08:23
97th

316

RICHARD GoverM91stSEN52ndYork Acorn Running Club00:42:3300:42:39+00:08:30
98th

476

Stephen RobsonM92ndSEN53rdYork Knavesmire Harriers00:42:3400:42:41+00:08:31
99th

618

Nick GriffinM93rdV509thYork Knavesmire Harriers00:42:3600:42:47+00:08:33
100th

387

stefan DurkinM94thV4030thYork Knavesmire Harriers00:42:4400:42:49+00:08:41
101st

443

Andrew MartinM95thSEN54thYork Knavesmire Harriers00:42:4600:42:51+00:08:43
102nd

302

John CooperM96thV4031stYork Acorn Running Club00:42:4400:42:52+00:08:41
103rd

274

ANDREW ToonM97thSEN55thTadcaster Harriers00:42:5600:43:03+00:08:53
104th

598

Natalie GreavesF7thsenior4thYork Knavesmire Harriers00:43:0100:43:09+00:08:58
105th

45

Matthew BesseyM98thSEN56thEasingwold Running Club00:43:0700:43:11+00:09:04
106th

592

Ewan CochraneM99thSEN57thYork Knavesmire Harriers00:43:0300:43:12+00:09:00
107th

91

Howard Ian ThompsonM100thV5010thEasingwold Running Club00:43:1000:43:15+00:09:07
108th

184

RICHARD HarrisonM101stV4032ndSelby Striders00:43:1200:43:16+00:09:09
109th

210

Neil MusgroveM102ndSEN58thSelby Striders00:43:0000:43:17+00:08:57
110th

607

TOM AdamsM103rdSEN59thYork Triathlon Club00:43:1100:43:21+00:09:08
111st

582

CHRIS SockettM104thV4033rdYork Triathlon Club00:43:1900:43:27+00:09:16
112nd

612

Richard KnottM105thV5011thEasingwold Running Club00:43:3100:43:39+00:09:28
113rd

629

Graham GillM106thSEN60thYork Knavesmire Harriers00:43:1900:43:43+00:09:16
114th

595

John Andrew OliverM107thV603rdYork Knavesmire Harriers00:43:2700:43:46+00:09:24
115th

324

julie anne LawnF8thV451stYork Acorn Running Club00:43:3500:43:47+00:09:32
116th

81

Marie MurtaghF9thV354thEasingwold Running Club00:43:4800:43:52+00:09:45
117th

135

Tristan FeatherbyM108thSEN61stPOCKLINGTON RUNNERS00:43:4000:43:54+00:09:37
118th

12

Peter David HansonM109thV5012thCity of York AC00:43:5200:43:59+00:09:49
119th

147

MIKE PullonM110thV5013thPOCKLINGTON RUNNERS00:43:4500:43:59+00:09:42
120th

134

Paul EastwoodM111stV4034thPOCKLINGTON RUNNERS00:43:5000:44:00+00:09:47
121st

211

ELIZABETH NairnF10thsenior5thSelby Striders00:43:5000:44:07+00:09:47
122nd

127

Marcus BourneM112ndV4035thPOCKLINGTON RUNNERS00:43:5500:44:08+00:09:52
123rd

88

Paul Iain SM113rdV5014thEasingwold Running Club00:44:0200:44:12+00:09:59
124th

150

Emma SimmonsF11thV355thPOCKLINGTON RUNNERS00:43:5900:44:13+00:09:56
125th

630

Matt DaleM114thV4036thYork Knavesmire Harriers00:44:0200:44:18+00:09:59
126th

419

Cassie HolmesF12thsenior6thYork Knavesmire Harriers00:44:1300:44:24+00:10:10
127th

588

Scott WrayM115thV4037thYork Triathlon Club00:44:1800:44:27+00:10:15
128th

415

Rory Edmund Alexander HendersonM116thSEN62ndYork Knavesmire Harriers00:44:2300:44:29+00:10:20
129th

37

Karen Lesley WoodF13thV452ndCity of York AC00:44:2000:44:30+00:10:17
130th

545

Mark WhitbyM117thV5015thYORK POSTAL HARRIERS00:44:2000:44:34+00:10:17
131st

544

Christopher ThompsonM118thV5016thYORK POSTAL HARRIERS00:44:2300:44:37+00:10:20
132nd

260

Craig RedmondM119thSEN63rdTadcaster Harriers00:44:4100:44:47+00:10:38
133rd

565

Paul JohnsonM120thV4038thYork Triathlon Club00:44:1200:44:47+00:10:09
134th

229

Gerald BeallM121stV5017thTadcaster Harriers00:44:3500:44:51+00:10:32
135th

452

CHRISTOPHER PAUL NewtonM122ndV5018thYork Knavesmire Harriers00:44:4000:44:53+00:10:37
136th

547

Stephen John YoungM123rdV4039thYORK POSTAL HARRIERS00:44:4100:44:54+00:10:38
137th

44

Paul BergmanM124thV5019thEasingwold Running Club00:44:5100:44:55+00:10:48
138th

143

Georgina LundieF14thsenior7thPOCKLINGTON RUNNERS00:44:4600:45:00+00:10:43
139th

308

Samuel James DredgeM125thSEN64thYork Acorn Running Club00:44:5200:45:02+00:10:49
140th

639

Richard PennyM126thV4040thTadcaster Harriers00:44:4100:45:02+00:10:38
141st

140

Tristran Jackson-brookeM127thSEN65thPOCKLINGTON RUNNERS00:44:4900:45:06+00:10:46
142nd

513

Helen YoungF15thV356thYork Knavesmire Harriers00:44:4300:45:06+00:10:40
143rd

54

richard derek DarlingM128thV4041stEasingwold Running Club00:45:0000:45:07+00:10:57
144th

393

Madeleine FootF16thsenior8thYork Knavesmire Harriers00:44:5900:45:11+00:10:56
145th

107

Ellen SharpeF17thsenior9thPICKERING RUNNING CLUB00:44:5500:45:12+00:10:52
146th

479

Laura SchofieldF18thsenior10thYork Knavesmire Harriers00:45:0800:45:19+00:11:05
147th

456

Jonathan O'neillM129thV5020thYork Knavesmire Harriers00:45:0500:45:21+00:11:02
148th

530

Patrick HoughM130thV4042ndYORK POSTAL HARRIERS00:45:1300:45:22+00:11:10
149th

519

Christopher Anthony BushM131stSEN66thYORK POSTAL HARRIERS00:45:1000:45:26+00:11:07
150th

115

Liam John VaughanM132ndSEN67thPICKERING RUNNING CLUB00:45:2000:45:30+00:11:17
151st

128

Nick BoydM133rdV4043rdPOCKLINGTON RUNNERS00:45:1600:45:30+00:11:13
152nd

258

John Robert NetherwayM134thV4044thTadcaster Harriers00:45:2600:45:39+00:11:23
153rd

130

Howard CrossM135thV4045thPOCKLINGTON RUNNERS00:45:2400:45:40+00:11:21
154th

531

Sam LynnM136thV4046thYORK POSTAL HARRIERS00:45:2800:45:41+00:11:25
155th

648

Andrew CooperM137thSEN68thTadcaster Harriers00:45:2200:45:43+00:11:19
156th

144

Jonathan MellingM138thSEN69thPOCKLINGTON RUNNERS00:45:2900:45:44+00:11:26
157th

445

Alistair David McandrewM139thV4047thYork Knavesmire Harriers00:45:1900:45:46+00:11:16
158th

573

Juliet MayF19thsenior11thYork Triathlon Club00:45:4200:45:51+00:11:39
159th

139

Peter JacksonM140thV4048thPOCKLINGTON RUNNERS00:45:4500:46:01+00:11:42
160th

571

TERRY LightfootM141stV4049thYork Triathlon Club00:45:5500:46:03+00:11:52
161st

570

RACHEL LightfootF20thV453rdYork Triathlon Club00:45:5600:46:04+00:11:53
162nd

99

Andy HarveyM142ndV5021stPICKERING RUNNING CLUB00:45:5900:46:11+00:11:56
163rd

312

Andy FawcettM143rdSEN70thYork Acorn Running Club00:46:0600:46:14+00:12:03
164th

559

Neil GilbertsonM144thV4050thYork Triathlon Club00:46:0400:46:16+00:12:01
165th

371

Philip ChapmanM145thSEN71stYork Knavesmire Harriers00:46:0300:46:18+00:12:00
166th

646

Seren HughesF21stsenior12thUniversity Of York00:46:1500:46:24+00:12:12
167th

68

Karl HumphreysM146thV4051stEasingwold Running Club00:46:2100:46:26+00:12:18
168th

262

David RoweM147thV4052ndTadcaster Harriers00:46:0700:46:28+00:12:04
169th

263

Ian David SaynorM148thV4053rdTadcaster Harriers00:46:1600:46:29+00:12:13
170th

126

Annette BendelowF22ndV357thPOCKLINGTON RUNNERS00:46:1500:46:32+00:12:12
171st

599

Andrew TomlinsonM149thSEN72ndYork Knavesmire Harriers00:46:2300:46:40+00:12:20
172nd

321

Martin KirbyM150thV5022ndYork Acorn Running Club00:46:2600:46:47+00:12:23
173rd

361

Jonathan Mark BoyleM151stV5023rdYork Knavesmire Harriers00:46:3400:46:47+00:12:31
174th

277

Ian WardM152ndV5024thTadcaster Harriers00:46:4000:46:51+00:12:37
175th

337

Chris PriceM153rdV5025thYork Acorn Running Club00:46:3100:46:51+00:12:28
176th

383

MICHAEL DennerM154thV604thYork Knavesmire Harriers00:46:5000:46:55+00:12:47
177th

100

David HinchliffeM155thSEN73rdPICKERING RUNNING CLUB00:46:3500:46:59+00:12:32
178th

178

Paula FentemanF23rdV358thSelby Striders00:46:4000:46:59+00:12:37
179th

67

Simon Timothy HowsonM156thV4054thEasingwold Running Club00:46:5200:47:01+00:12:49
180th

180

Kathryn FordF24thsenior13thSelby Striders00:47:0100:47:06+00:12:58
181st

174

Adrian CravenM157thV4055thSelby Striders00:46:5400:47:13+00:12:51
182nd

657

Rebecca Katherine CooperF25thV359thEasingwold Running Club00:47:0100:47:13+00:12:58
183rd

315

Nicola J GoverF26thsenior14thYork Acorn Running Club00:47:0300:47:14+00:13:00
184th

368

James Douglas Alexander ChambersM158thSEN74thYork Knavesmire Harriers00:46:4900:47:14+00:12:46
185th

650

David LeafM159thV605thYork Knavesmire Harriers00:47:0600:47:17+00:13:03
186th

454

John NodderM160thV606thYork Knavesmire Harriers00:46:5200:47:19+00:12:49
187th

551

Neil BuckleyM161stV5026thYork Triathlon Club00:47:0000:47:21+00:12:57
188th

296

Gill BoyntonF27thV551stYork Acorn Running Club00:47:1400:47:24+00:13:11
189th

394

Don Christopher FormhalsM162ndV4056thYork Knavesmire Harriers00:47:0600:47:24+00:13:03
190th

410

Julian Robert HarrisonM163rdV4057thYork Knavesmire Harriers00:47:1400:47:31+00:13:11
191st

584

PHIL SteelM164thV4058thYork Triathlon Club00:47:2900:47:38+00:13:26
192nd

117

Mike WilsonM165thV5027thPICKERING RUNNING CLUB00:47:3200:47:42+00:13:29
193rd

78

ALISTAIR LunnM166thSEN75thEasingwold Running Club00:47:3800:47:47+00:13:35
194th

577

STEPHEN PorrittM167thSEN76thYork Triathlon Club00:47:4100:47:54+00:13:38
195th

300

Matthew BrownM168thV4059thYork Acorn Running Club00:47:3700:47:57+00:13:34
196th

206

Alan MarshallM169thV5028thSelby Striders00:47:3900:47:59+00:13:36
197th

590

Rob WhiteM170thV4060thYork Knavesmire Harriers00:47:4900:48:01+00:13:46
198th

187

Stephen HeadleyM171stV5029thSelby Striders00:47:3400:48:02+00:13:31
199th

342

Tim SteadM172ndV5030thYork Acorn Running Club00:47:4500:48:02+00:13:42
200th

553

Chad BullivantM173rdSEN77thYork Triathlon Club00:47:5600:48:13+00:13:53
201st

382

Zoe DavisF28thV3510thYork Knavesmire Harriers00:48:1200:48:22+00:14:09
202nd

403

Vicky GreenF29thV3511thYork Knavesmire Harriers00:48:0500:48:27+00:14:02
203rd

27

Michael RaynesM174thV4061stCity of York AC00:48:2600:48:36+00:14:23
204th

83

Doug PearceM175thV4062ndEasingwold Running Club00:48:2800:48:37+00:14:25
205th

29

Miyako ShimojiF30thV454thCity of York AC00:48:2800:48:38+00:14:25
206th

626

Emma HartleyF31stV3512thYork Knavesmire Harriers00:48:2000:48:39+00:14:17
207th

638

Liz MouldF32ndsenior15thTadcaster Harriers00:48:2000:48:39+00:14:17
208th

655

Robert Andrew DuxburyM176thV5031stTadcaster Harriers00:48:2600:48:42+00:14:23
209th

450

John MiddletonM177thV5032ndYork Knavesmire Harriers00:48:3100:48:54+00:14:28
210th

317

Andrew GreenM178thV4063rdYork Acorn Running Club00:48:3500:48:55+00:14:32
211st

329

Abigail Sarah MaceF33rdsenior16thYork Acorn Running Club00:48:4300:48:56+00:14:40
212nd

558

Tony GeorgeM179thV5033rdYork Triathlon Club00:48:3500:48:56+00:14:32
213rd

254

Norman MillerM180thV607thTadcaster Harriers00:48:4000:49:00+00:14:37
214th

271

Mark SwindenM181stV608thTadcaster Harriers00:48:4200:49:01+00:14:39
215th

121

Lizzy WiseF34thsenior17thPICKERING RUNNING CLUB00:48:4300:49:06+00:14:40
216th

232

James CarterM182ndV4064thTadcaster Harriers00:48:3900:49:06+00:14:36
217th

385

Simon Paul DixonM183rdV4065thYork Knavesmire Harriers00:48:4700:49:07+00:14:44
218th

47

Andrew BondM184thV4066thEasingwold Running Club00:49:1000:49:21+00:15:07
219th

482

Mike SmithM185thV5034thYork Knavesmire Harriers00:49:0500:49:22+00:15:02
220th

172

Katy CloseF35thV3513thSelby Striders00:48:5400:49:24+00:14:51
221st

185

Neil HarveyM186thV4067thSelby Striders00:49:0100:49:26+00:14:58
222nd

237

Paul DykesM187thSEN78thTadcaster Harriers00:49:0600:49:27+00:15:03
223rd

651

Kathryn RobertsF36thV3514thYork Triathlon Club00:49:0100:49:28+00:14:58
224th

233

John Joseph CookeM188thV609thTadcaster Harriers00:49:1400:49:29+00:15:11
225th

360

Andy BonseyM189thSEN79thYork Knavesmire Harriers00:48:5900:49:29+00:14:56
226th

494

Adrian ThearM190thV5035thYork Knavesmire Harriers00:48:5900:49:31+00:14:56
227th

492

Kelly TempleF37thV3515thYork Knavesmire Harriers00:49:1200:49:34+00:15:09
228th

328

Sharon LynnF38thV3516thYork Acorn Running Club00:49:2500:49:38+00:15:22
229th

52

stephen DanielM191stV4068thEasingwold Running Club00:49:2700:49:42+00:15:24
230th

340

Deirdre SouchF39thV455thYork Acorn Running Club00:49:3000:49:44+00:15:27
231st

528

Christopher Mark GuestM192ndSEN80thYORK POSTAL HARRIERS00:49:2400:49:44+00:15:21
232nd

145

Becky MoylettF40thsenior18thPOCKLINGTON RUNNERS00:49:3300:49:52+00:15:30
233rd

610

EMILY NICOLE KendraF41stsenior19thPOCKLINGTON RUNNERS00:49:3200:49:52+00:15:29
234th

261

Laura Margaret RossF42ndV3517thTadcaster Harriers00:49:3600:49:55+00:15:33
235th

131

Jill DowsonF43rdV456thPOCKLINGTON RUNNERS00:49:3800:49:58+00:15:35
236th

255

Joanna Louise MillicanF44thV3518thTadcaster Harriers00:49:4100:50:03+00:15:38
237th

341

Phil SteadM193rdV5036thYork Acorn Running Club00:49:5000:50:06+00:15:47
238th

436

Peter LythM194thV5037thYork Knavesmire Harriers00:49:4100:50:07+00:15:38
239th

108

Jane SimpsonF45thV3519thPICKERING RUNNING CLUB00:49:5300:50:12+00:15:50
240th

222

Nicholas SummertonM195thSEN81stSelby Striders00:49:4800:50:13+00:15:45
241st

439

Alaistair MacleodM196thV5038thYork Knavesmire Harriers00:49:4500:50:17+00:15:42
242nd

270

jonathan edward SteeleM197thV4069thTadcaster Harriers00:49:4600:50:19+00:15:43
243rd

311

Heather FarrowF46thV552ndYork Acorn Running Club00:50:1000:50:20+00:16:07
244th

665

Andy HallM198thV4070thYork Triathlon Club00:50:1900:50:31+00:16:16
245th

160

Victoria AstinF47thsenior20thSelby Striders00:50:1200:50:33+00:16:09
246th

662

Bev CallowM199thV5039thYork Knavesmire Harriers00:50:1600:50:44+00:16:13
247th

293

Amy Marie BailissF48thV3520thYork Acorn Running Club00:50:2300:50:48+00:16:20
248th

574

Andrew McburneyM200thV5040thYork Triathlon Club00:50:4800:50:55+00:16:45
249th

344

Emma TaylorF49thV3521stYork Acorn Running Club00:50:4600:50:59+00:16:43
250th

378

Janet CordingleyF50thV553rdYork Knavesmire Harriers00:50:4000:50:59+00:16:37
251st

656

Neil HulseM201stV5041stCity of York AC00:50:4200:51:02+00:16:39
252nd

613

William BaileyM202ndV4071stYork Knavesmire Harriers00:50:3900:51:05+00:16:36
253rd

19

Ed MezzettiM203rdSEN82ndCity of York AC00:50:4600:51:06+00:16:43
254th

325

Jane Susan LawsonF51stsenior21stYork Acorn Running Club00:50:5800:51:15+00:16:55
255th

50

Jane CowleyF52ndV554thEasingwold Running Club00:51:1000:51:25+00:17:07
256th

201

Tracy LacyF53rdV457thSelby Striders00:50:5800:51:27+00:16:55
257th

273

Sue TindallF54thV458thTadcaster Harriers00:51:0700:51:29+00:17:04
258th

253

Celia McroyallF55thV459thTadcaster Harriers00:51:1000:51:32+00:17:07
259th

557

Pauline FootF56thV4510thYork Triathlon Club00:51:2300:51:34+00:17:20
260th

96

Alice Kate WilliamsF57thsenior22ndEasingwold Running Club00:51:2600:51:37+00:17:23
261st

609

Paul CickerillM204thV5042ndCity of York AC00:51:2500:51:41+00:17:22
262nd

161

Paul BakerM205thSEN83rdSelby Striders00:51:1100:51:44+00:17:08
263rd

113

Kate TowseF58thV3522ndPICKERING RUNNING CLUB00:51:2400:51:45+00:17:21
264th

224

Nigel Chadwick TaylorM206thV4072ndSelby Striders00:51:2800:51:53+00:17:25
265th

442

Anna Ray MarshallF59thV3523rdYork Knavesmire Harriers00:51:3000:51:56+00:17:27
266th

153

Andrew John SnowballM207thV5043rdPOCKLINGTON RUNNERS00:51:3400:51:58+00:17:31
267th

221

Lesley StainthorpeF60thV3524thSelby Striders00:51:4500:52:00+00:17:42
268th

94

Joshua WilliamsM208thSEN84thEasingwold Running Club00:51:5000:52:01+00:17:47
269th

575

Robert MitchellM209thSEN85thYork Triathlon Club00:51:4400:52:01+00:17:41
270th

194

Stephen HopwoodM210thV4073rdSelby Striders00:51:4300:52:07+00:17:40
271st

517

Jo BarrettF61stV3525thYORK POSTAL HARRIERS00:51:5200:52:10+00:17:49
272nd

202

Neil LawsonM211stV5044thSelby Striders00:51:3800:52:12+00:17:35
273rd

111

Paul Tate-smithM212ndV5045thPICKERING RUNNING CLUB00:51:5500:52:19+00:17:52
274th

204

Lee LockwoodM213rdSEN86thSelby Striders00:51:5300:52:21+00:17:50
275th

59

Richard FreemanM214thV4074thEasingwold Running Club00:52:1300:52:24+00:18:10
276th

167

FELICITY CaddickF62ndV3526thSelby Striders00:52:0100:52:25+00:17:58
277th

522

Melanie EllwoodF63rdsenior23rdYORK POSTAL HARRIERS00:52:2100:52:43+00:18:18
278th

647

David BygraveM215thV5046thYork Knavesmire Harriers00:52:1700:52:45+00:18:14
279th

331

Andrew MckennaM216thV5047thYork Acorn Running Club00:52:2100:52:47+00:18:18
280th

84

Joanna PearsonF64thV3527thEasingwold Running Club00:52:4000:52:48+00:18:37
281st

76

Steph Lauren LawsonF65thsenior24thEasingwold Running Club00:52:5700:53:08+00:18:54
282nd

343

Michael TaskerM217thV701stYork Acorn Running Club00:53:0000:53:08+00:18:57
283rd

38

Jeff WrightM218thV4075thCity of York AC00:53:0400:53:22+00:19:01
284th

129

Chris CleggM219thV4076thPOCKLINGTON RUNNERS00:53:0300:53:26+00:19:00
285th

97

christopher charles AdamsM220thV4077thPICKERING RUNNING CLUB00:52:5400:53:29+00:18:51
286th

314

Tim GibsonM221stV4078thYork Acorn Running Club00:53:1700:53:37+00:19:14
287th

69

Philippa Ann HuttonF66thV555thEasingwold Running Club00:53:2700:53:41+00:19:24
288th

280

Angela WrayF67thV4511thTadcaster Harriers00:53:2400:53:42+00:19:21
289th

190

Tim HeneghanM222ndV5048thSelby Striders00:53:0000:53:43+00:18:57
290th

659

Sarah DixonF68thV4512thEasingwold Running Club00:53:3700:53:48+00:19:34
291st

637

Jane MorbyF69thV556thYork Knavesmire Harriers00:53:1700:53:50+00:19:14
292nd

518

Deirdre BouderbaF70thV4513thYORK POSTAL HARRIERS00:53:3500:53:54+00:19:32
293rd

181

Peter FoxM223rdV5049thSelby Striders00:53:3000:53:55+00:19:27
294th

252

Becky McguinnessF71stsenior25thTadcaster Harriers00:53:4000:54:00+00:19:37
295th

379

Sarah CostelloF72ndV3528thYork Knavesmire Harriers00:53:3400:54:01+00:19:31
296th

396

VIVIANNE FraserF73rdV4514thYork Knavesmire Harriers00:53:3400:54:05+00:19:31
297th

116

Amanda Jane Welburn-smithF74thV3529thPICKERING RUNNING CLUB00:53:3800:54:09+00:19:35
298th

141

Alan KendraM224thV5050thPOCKLINGTON RUNNERS00:53:4800:54:09+00:19:45
299th

35

Ian WilcockM225thV6010thCity of York AC00:53:5900:54:19+00:19:56
300th

652

Andrew GillM226thV4079thPOCKLINGTON RUNNERS00:54:0000:54:23+00:19:57
301st

524

Andy EllwoodM227thV5051stYORK POSTAL HARRIERS00:54:0600:54:28+00:20:03
302nd

227

Andrea Faye WhiteheadF75thV3530thSelby Striders00:54:1400:54:29+00:20:11
303rd

299

Ian BrownM228thV5052ndYork Acorn Running Club00:54:1500:54:31+00:20:12
304th

583

Fran StarkeyM229thV4080thYork Triathlon Club00:54:1000:54:45+00:20:07
305th

269

Shirley SteeleF76thV557thTadcaster Harriers00:54:2300:54:55+00:20:20
306th

267

Keith SmithM230thV4081stTadcaster Harriers00:54:4000:55:04+00:20:37
307th

120

Jennifer WiseF77thsenior26thPICKERING RUNNING CLUB00:54:3900:55:10+00:20:36
308th

196

Anna JaquesF78thV3531stSelby Striders00:54:5800:55:16+00:20:55
309th

219

Fran RutherfordF79thsenior27thSelby Striders00:54:4300:55:16+00:20:40
310th

358

Ian BithellM231stV702ndYork Knavesmire Harriers00:55:0600:55:21+00:21:03
311st

146

Brian PerkinsM232ndV5053rdPOCKLINGTON RUNNERS00:55:1400:55:32+00:21:11
312nd

372

Tim ClarkeM233rdV6011thYork Knavesmire Harriers00:55:0800:55:33+00:21:05
313rd

400

Rachel Neilson GillespieF80thsenior28thYork Knavesmire Harriers00:55:0000:55:33+00:20:57
314th

87

Karen RaynerF81stV4515thEasingwold Running Club00:55:1600:55:36+00:21:13
315th

157

Phil AlfordM234thV4082ndSelby Striders00:55:0900:55:38+00:21:06
316th

215

Hannah PriestleyF82ndsenior29thSelby Striders00:55:1700:55:38+00:21:14
317th

512

Richard YeomansM235thV4083rdYork Knavesmire Harriers00:55:1900:55:40+00:21:16
318th

508

Stephen WilsonM236thV4084thYork Knavesmire Harriers00:55:2800:55:41+00:21:25
319th

581

Amanda Scott TabronF83rdV3532ndYork Triathlon Club00:55:0800:55:43+00:21:05
320th

138

Tracey HoldenF84thV4516thPOCKLINGTON RUNNERS00:55:2200:55:46+00:21:19
321st

484

Martin SmithM237thV5054thYork Knavesmire Harriers00:55:2700:56:07+00:21:24
322nd

213

Barry PickeringM238thV703rdSelby Striders00:55:4300:56:11+00:21:40
323rd

154

Kathryn TaylorF85thV651stPOCKLINGTON RUNNERS00:55:5300:56:17+00:21:50
324th

80

John McburnieM239thSEN87thEasingwold Running Club00:56:0700:56:19+00:22:04
325th

391

Mary FarmeryF86thV652ndYork Knavesmire Harriers00:56:1700:56:43+00:22:14
326th

563

Judith HarrisonF87thV3533rdYork Triathlon Club00:56:3700:56:49+00:22:34
327th

220

Debbie ScottF88thV4517thSelby Striders00:56:2600:56:54+00:22:23
328th

158

Mark AllittM240thV5055thSelby Striders00:56:2900:56:55+00:22:26
329th

555

Helen DurrantF89thV3534thYork Triathlon Club00:56:5700:57:09+00:22:54
330th

392

Mark Jonathan FennellM241stV4085thYork Knavesmire Harriers00:56:5700:57:23+00:22:54
331st

246

Gillian JohnsonF90thV4518thTadcaster Harriers00:57:0700:57:29+00:23:04
332nd

170

Nicola CheltonF91stV4519thSelby Striders00:57:0400:57:34+00:23:01
333rd

79

Jane MaloneyF92ndV558thEasingwold Running Club00:57:1800:57:36+00:23:15
334th

664

Colette EllisF93rdV4520thYork Acorn Running Club00:57:1700:57:41+00:23:14
335th

661

jeffrey victor LittleM242ndV6012thPOCKLINGTON RUNNERS00:57:2500:57:44+00:23:22
336th

425

Paula KellyF94thV3535thYork Knavesmire Harriers00:57:1100:57:47+00:23:08
337th

212

Wendy OrmsbyF95thV559thSelby Striders00:57:2700:57:57+00:23:24
338th

23

David PaverM243rdV6013thCity of York AC00:57:3600:58:02+00:23:33
339th

468

Liz PiperF96thV5510thYork Knavesmire Harriers00:57:3500:58:04+00:23:32
340th

606

Lucy Isabel ThomasF97thV4521stTadcaster Harriers00:57:4200:58:06+00:23:39
341st

118

Nicola Jane WiseF98thV5511thPICKERING RUNNING CLUB00:57:3900:58:16+00:23:36
342nd

506

karen marie WealleansF99thV4522ndYork Knavesmire Harriers00:58:0400:58:34+00:24:01
343rd

658

Charlotte HarrisonF100thV3536thYork Knavesmire Harriers00:58:2500:58:47+00:24:22
344th

402

Camilla GrayleyF101stV3537thYork Knavesmire Harriers00:58:2500:58:54+00:24:22
345th

179

Paul FirthM244thV4086thSelby Striders00:58:4000:59:08+00:24:37
346th

330

Jane MarshallF102ndV4523rdYork Acorn Running Club00:58:3800:59:11+00:24:35
347th

640

sally BrownF103rdV5512thPICKERING RUNNING CLUB00:58:5900:59:33+00:24:56
348th

148

Kimberley RaperF104thsenior30thPOCKLINGTON RUNNERS00:59:0900:59:34+00:25:06
349th

89

Charlotte Elizabeth ShrimptonF105thV3538thEasingwold Running Club00:59:2900:59:44+00:25:26
350th

596

Margaret OliverF106thV5513thYork Knavesmire Harriers00:59:2300:59:45+00:25:20
351st

39

Eryl AndrewF107thV5514thEasingwold Running Club00:59:3300:59:51+00:25:30
352nd

546

Tracey YeomansF108thV4524thYORK POSTAL HARRIERS00:59:4301:00:00+00:25:40
353rd

82

Karen NewtonF109thV5515thEasingwold Running Club01:00:0001:00:15+00:25:57
354th

55

Ken DartM245thV6014thEasingwold Running Club01:00:2601:00:42+00:26:23
355th

137

Lucy HammondF110thV3539thPOCKLINGTON RUNNERS01:00:2801:00:53+00:26:25
356th

57

Liz FirthF111stV3540thEasingwold Running Club01:01:0001:01:09+00:26:57
357th

594

Pam JohnsonF112ndV3541stEasingwold Running Club01:01:3401:01:49+00:27:31
358th

295

Laura Danielle BennettF113rdsenior31stYork Acorn Running Club01:01:2601:01:55+00:27:23
359th

49

Elizabeth ChambersF114thV3542ndEasingwold Running Club01:01:4901:02:06+00:27:46
360th

256

Richard MillicanM246thV6015thTadcaster Harriers01:01:5401:02:25+00:27:51
361st

123

Sharron AndersonF115thV4525thPOCKLINGTON RUNNERS01:02:3001:02:53+00:28:27
362nd

119

Dean WiseM247thV6016thPICKERING RUNNING CLUB01:02:1901:02:55+00:28:16
363rd

437

Samantha LythF116thV4526thYork Knavesmire Harriers01:02:3501:03:06+00:28:32
364th

175

Debbie Ann CroslandF117thV4527thSelby Striders01:02:4401:03:14+00:28:41
365th

604

Vicky WelnaF118thsenior32ndEasingwold Running Club01:03:5601:04:14+00:29:53
366th

240

David FosterM248thV6017thTadcaster Harriers01:03:4701:04:19+00:29:44
367th

615

Calum CoganM249thSEN88thYork Knavesmire Harriers01:03:5801:04:29+00:29:55
368th

218

Neil RussellM250thV6018thSelby Striders01:04:1101:04:41+00:30:08
369th

225

Beverley Anne TuteF119thV3543rdSelby Striders01:04:1001:04:45+00:30:07
370th

193

Jane HopwoodF120thV4528thSelby Striders01:04:2201:04:51+00:30:19
371st

500

Jessica ValenghiF121stsenior33rdYork Knavesmire Harriers01:05:0701:05:33+00:31:04
372nd

53

Elizabeth Anne DarleyF122ndV3544thEasingwold Running Club01:05:3601:05:51+00:31:33
373rd

62

Natalie GobbiF123rdsenior34thEasingwold Running Club01:05:4301:05:57+00:31:40
374th

110

Katharine Anne SmithF124thsenior35thPICKERING RUNNING CLUB01:05:3301:05:57+00:31:30
375th

60

Ray FrenchM251stV6019thEasingwold Running Club01:05:4201:06:11+00:31:39
376th

242

Shirley HarrisonF125thV4529thTadcaster Harriers01:05:4501:06:12+00:31:42
377th

268

Claire SpencerF126thsenior36thTadcaster Harriers01:05:4401:06:12+00:31:41
378th

635

Di ThompsonF127thV4530thPOCKLINGTON RUNNERS01:06:1501:06:38+00:32:12
379th

48

Sue Jane BrownF128thV4531stEasingwold Running Club01:07:3101:07:50+00:33:28
380th

32

Andrew Mark StonehamM252ndV4087thCity of York AC01:07:1801:07:52+00:33:15
381st

216

Deborah RichardsonF129thV3545thSelby Striders01:07:3001:08:04+00:33:27
382nd

525

Lisa Jane EllwoodF130thV4532ndYORK POSTAL HARRIERS01:07:4101:08:04+00:33:38
383rd

214

Jean PickeringF131stV653rdSelby Striders01:10:2301:10:54+00:36:20
384th

109

Susan Ann SlackF132ndV5516thPICKERING RUNNING CLUB01:12:3001:12:42+00:38:27
385th

114

Hilary TurnerF133rdV654thPICKERING RUNNING CLUB01:12:2901:12:42+00:38:26

This results listing includes athletes who have opted not to show their full name. This is an option in the member profile settings.

You may also be interested in...

'Erewash ' Half Marathon 2019-08-10 08:30:00
National Primary & Year 7 Cross Country Final incorporating Leicestershire & Rutland Primary Schools County Championships Year 3 Girls 2019-03-23 10:45:00
Woodhouse May Day Challenge 13.5 Mile Run 2019-05-06 08:30:00
Mad March Hare Half Marathon & Fun Runs 20K Distance 2019-03-24 09:15:00