Knavesmire 10K 2017

Jun
06
2017

10K Distance

Running | 2017-06-06 19:30pm
1 viewed last hour.

All Race Results

Gender

Jump to bib

Pos#NameCatClubChip TimeFinish Time
Finished (285 in total)
1st

3

Oliver CockerillM1stSEN1stCity of York AC00:34:1400:34:16-
2nd

389

Phillip ElliottM2ndV401stYork Knavesmire Harriers00:34:2600:34:28+00:00:12
3rd

335

Christopher John PoultonM3rdSEN2ndYork Acorn Running Club00:34:2700:34:30+00:00:13
4th

645

Jack EggingtonM4thSEN3rdCity of York AC00:34:4300:34:46+00:00:29
5th

404

Gareth GreenM5thSEN4thYork Knavesmire Harriers00:34:5500:34:57+00:00:41
6th

486

David SmithersM6thV402ndYork Knavesmire Harriers00:35:2300:35:26+00:01:09
7th

290

Jacob Cameron PhillipsM7thSEN5thUniversity Of York00:35:3700:35:40+00:01:23
8th

345

Paul WhitakerM8thV403rdYork Acorn Running Club00:36:1500:36:17+00:02:01
9th

397

Simon FrickeM9thSEN6thYork Knavesmire Harriers00:36:1600:36:19+00:02:02
10th

247

Ryan KavanaghM10thSEN7thTadcaster Harriers00:36:1600:36:20+00:02:02
11th

593

HELEN CrossF1stV351stYork Triathlon Club00:36:2200:36:27+00:02:08
12th

75

Shaun LawsonM11thSEN8thEasingwold Running Club00:36:5400:36:57+00:02:40
13th

18

Charlotte MasonF2ndsenior1stCity of York AC00:37:0700:37:12+00:02:53
14th

413

Giles HawkingM12thV404thYork Knavesmire Harriers00:37:1100:37:14+00:02:57
15th

470

Richard William PurserM13thSEN9thYork Knavesmire Harriers00:37:1300:37:15+00:02:59
16th

526

Ian EllwoodM14thSEN10thYORK POSTAL HARRIERS00:37:2900:37:32+00:03:15
17th

279

Duncan WoodhallM15thSEN11thTadcaster Harriers00:37:3300:37:37+00:03:19
18th

467

Jon PinderM16thSEN12thYork Knavesmire Harriers00:37:3800:37:42+00:03:24
19th

440

Stephen MaddisonM17thV405thYork Knavesmire Harriers00:37:4500:37:48+00:03:31
20th

1

Emma BallantyneF3rdsenior2ndCity of York AC00:37:4800:37:53+00:03:34
21st

421

Gary Daniel HopeM18thV406thYork Knavesmire Harriers00:37:5400:37:59+00:03:40
22nd

245

Glen JohnsonM19thV501stTadcaster Harriers00:38:0100:38:06+00:03:47
23rd

13

ISAAC HulseM20thSEN13thCity of York AC00:38:0100:38:09+00:03:47
24th

9

Mark FitzpatrickM21stV407thCity of York AC00:38:0900:38:14+00:03:55
25th

632

Carl WardM22ndSEN14thSelby Striders00:38:1000:38:15+00:03:56
26th

281

Alex YoungM23rdSEN15thTadcaster Harriers00:38:0900:38:16+00:03:55
27th

151

Stuart SmithM24thV408thPOCKLINGTON RUNNERS00:38:1500:38:17+00:04:01
28th

355

Alex BedinghamM25thSEN16thYork Knavesmire Harriers00:38:1100:38:21+00:03:57
29th

493

Garry TewM26thSEN17thYork Knavesmire Harriers00:38:2300:38:25+00:04:09
30th

156

Steven WorthM27thSEN18thPOCKLINGTON RUNNERS00:38:3200:38:36+00:04:18
31st

339

Matthew SmithsonM28thV409thYork Acorn Running Club00:38:3800:38:44+00:04:24
32nd

266

Andrew SloanM29thV4010thTadcaster Harriers00:38:4300:38:49+00:04:29
33rd

307

Mark DowsonM30thV4011thYork Acorn Running Club00:38:5300:38:59+00:04:39
34th

643

Chris AlderM31stV4012thYork Acorn Running Club00:38:5600:39:00+00:04:42
35th

73

NEIL KingM32ndV4013thEasingwold Running Club00:38:5600:39:01+00:04:42
36th

318

Adrian GunnM33rdSEN19thYork Acorn Running Club00:39:0000:39:05+00:04:46
37th

572

Ian MartinM34thV502ndYork Triathlon Club00:39:0500:39:10+00:04:51
38th

420

Toby HoneM35thSEN20thYork Knavesmire Harriers00:39:0500:39:13+00:04:51
39th

627

David LeeseM36thSEN21stYork Knavesmire Harriers00:39:0800:39:14+00:04:54
40th

298

Steve BoyntonM37thV601stYork Acorn Running Club00:39:1300:39:18+00:04:59
41st

223

Nicholas TateM38thSEN22ndSelby Striders00:39:1200:39:21+00:04:58
42nd

548

IAN AndersonM39thV4014thYork Triathlon Club00:39:2100:39:25+00:05:07
43rd

649

Danny ChanM40thV4015thYork Knavesmire Harriers00:39:1500:39:26+00:05:01
44th

667

Ian RobertsonM41stV4016thSelby Striders00:39:2700:39:31+00:05:13
45th

124

Darren BallM42ndV503rdPOCKLINGTON RUNNERS00:39:3200:39:35+00:05:18
46th

333

Matt MillsM43rdSEN23rdYork Acorn Running Club00:39:3300:39:41+00:05:19
47th

24

George Benedict PhillipsM44thSEN24thCity of York AC00:39:4100:39:43+00:05:27
47th

536

Marc PearsonM44thSEN24thYORK POSTAL HARRIERS00:39:3500:39:43+00:05:21
49th

77

Stephen LosebyM46thV4017thEasingwold Running Club00:39:3900:39:45+00:05:25
50th

614

Gareth BurrowM47thV4018thYork Triathlon Club00:39:4900:39:56+00:05:35
51st

58

Colin FletcherM48thV504thEasingwold Running Club00:40:0200:40:12+00:05:48
52nd

132

Daniel Paul EastwoodM49thSEN26thPOCKLINGTON RUNNERS00:40:1100:40:19+00:05:57
53rd

503

Robert WardM50thSEN27thYork Knavesmire Harriers00:40:1000:40:20+00:05:56
54th

149

Matt SavoryM51stSEN28thPOCKLINGTON RUNNERS00:40:1900:40:27+00:06:05
54th

165

James Andrew BriggsM51stSEN28thSelby Striders00:40:2200:40:27+00:06:08
56th

490

Nik TarregaF4thsenior3rdYork Knavesmire Harriers00:40:1700:40:30+00:06:03
57th

353

Emily BainesF5thsenior4thYork Knavesmire Harriers00:40:3500:40:47+00:06:21
58th

275

Simon TordoffM53rdV4019thTadcaster Harriers00:40:4300:40:51+00:06:29
59th

663

David LancasterM54thV602ndYork Acorn Running Club00:40:4900:40:55+00:06:35
60th

446

Thomas Henry MccuskerM55thSEN30thYork Knavesmire Harriers00:40:4800:40:57+00:06:34
61st

316

RICHARD GoverM56thSEN31stYork Acorn Running Club00:40:5100:40:58+00:06:37
62nd

451

Chris MurphyM57thSEN32ndYork Knavesmire Harriers00:40:4900:41:00+00:06:35
63rd

352

Sarah AttwoodF6thV352ndYork Knavesmire Harriers00:40:5700:41:04+00:06:43
64th

668

Richard WalkerM58thV4020thYork Knavesmire Harriers00:40:5600:41:07+00:06:42
65th

532

Simon Paul MiddletonM59thV4021stYORK POSTAL HARRIERS00:41:0200:41:10+00:06:48
66th

8

Nick ElliottM60thV505thCity of York AC00:41:0900:41:15+00:06:55
67th

122

WARWICK AndersonM61stV4022ndPOCKLINGTON RUNNERS00:41:1300:41:21+00:06:59
68th

243

Scott Joseph HayesM62ndV4023rdTadcaster Harriers00:41:1300:41:23+00:06:59
69th

466

lucy PinderF7thV353rdYork Knavesmire Harriers00:41:1400:41:26+00:07:00
70th

104

Ben MyersM63rdSEN33rdPICKERING RUNNING CLUB00:40:5200:41:27+00:06:38
71st

63

Patrick GoodM64thSEN34thEasingwold Running Club00:41:2300:41:33+00:07:09
72nd

465

Stephen PetersM65thV4024thYork Knavesmire Harriers00:41:2300:41:39+00:07:09
72nd

166

Mark BrooksM65thSEN35thSelby Striders00:41:3200:41:39+00:07:18
74th

386

Pete DownesM67thV506thYork Knavesmire Harriers00:41:3100:41:42+00:07:17
75th

523

Glynn EllwoodM68thSEN36thYORK POSTAL HARRIERS00:41:3700:41:46+00:07:23
76th

176

Chris DugherM69thV4025thSelby Striders00:41:4200:41:51+00:07:28
77th

274

ANDREW ToonM70thSEN37thTadcaster Harriers00:42:0000:42:08+00:07:46
78th

605

Martin DevineM71stV4026thYork Triathlon Club00:41:5900:42:11+00:07:45
79th

618

Nick GriffinM72ndV507thYork Knavesmire Harriers00:42:0100:42:15+00:07:47
80th

305

Tom CravenM73rdSEN38thYork Acorn Running Club00:42:1300:42:19+00:07:59
81st

577

STEPHEN PorrittM74thSEN39thYork Triathlon Club00:42:0200:42:29+00:07:48
82nd

562

Richard HarrisonM75thSEN40thYork Triathlon Club00:42:1500:42:30+00:08:01
83rd

135

Tristan FeatherbyM76thSEN41stPOCKLINGTON RUNNERS00:42:1100:42:31+00:07:57
84th

81

Marie MurtaghF8thV354thEasingwold Running Club00:42:2200:42:32+00:08:08
85th

359

Jamie Anthony BoltonM77thSEN42ndYork Knavesmire Harriers00:42:2000:42:34+00:08:06
86th

210

Neil MusgroveM78thSEN43rdSelby Striders00:42:2600:42:35+00:08:12
87th

476

Stephen RobsonM79thSEN44thYork Knavesmire Harriers00:42:4300:42:55+00:08:29
88th

91

Howard Ian ThompsonM80thV508thEasingwold Running Club00:42:4800:42:59+00:08:34
89th

598

Natalie GreavesF9thsenior5thYork Knavesmire Harriers00:42:5300:43:00+00:08:39
90th

387

stefan DurkinM81stV4027thYork Knavesmire Harriers00:42:4900:43:02+00:08:35
90th

143

Georgina LundieF10thsenior6thPOCKLINGTON RUNNERS00:42:4400:43:02+00:08:30
92nd

150

Emma SimmonsF11thV355thPOCKLINGTON RUNNERS00:42:5100:43:06+00:08:37
93rd

211

ELIZABETH NairnF12thsenior7thSelby Striders00:42:5600:43:14+00:08:42
94th

127

Marcus BourneM82ndV4028thPOCKLINGTON RUNNERS00:43:0000:43:18+00:08:46
95th

595

John Andrew OliverM83rdV603rdYork Knavesmire Harriers00:43:0200:43:25+00:08:48
96th

134

Paul EastwoodM84thV4029thPOCKLINGTON RUNNERS00:43:2300:43:32+00:09:09
97th

547

Stephen John YoungM85thV4030thYORK POSTAL HARRIERS00:43:3900:43:48+00:09:25
97th

12

Peter David HansonM85thV509thCity of York AC00:43:4000:43:48+00:09:26
99th

182

Graham FrostM87thV4031stSelby Striders00:43:4600:43:52+00:09:32
100th

147

MIKE PullonM88thV5010thPOCKLINGTON RUNNERS00:43:4000:43:56+00:09:26
101st

260

Craig RedmondM89thSEN45thTadcaster Harriers00:43:5100:43:57+00:09:37
102nd

590

Rob WhiteM90thV4032ndYork Knavesmire Harriers00:43:4100:43:59+00:09:27
103rd

308

Samuel James DredgeM91stSEN46thYork Acorn Running Club00:43:4700:44:00+00:09:33
104th

324

julie anne LawnF13thV451stYork Acorn Running Club00:43:4900:44:01+00:09:35
105th

639

Richard PennyM92ndV4033rdTadcaster Harriers00:43:5600:44:05+00:09:42
105th

545

Mark WhitbyM92ndV5011thYORK POSTAL HARRIERS00:43:5600:44:05+00:09:42
107th

452

CHRISTOPHER PAUL NewtonM94thV5012thYork Knavesmire Harriers00:43:5700:44:06+00:09:43
108th

646

Seren HughesF14thsenior8thUniversity Of York00:43:5800:44:13+00:09:44
109th

229

Gerald BeallM95thV5013thTadcaster Harriers00:44:0500:44:19+00:09:51
110th

140

Tristran Jackson-brookeM96thSEN47thPOCKLINGTON RUNNERS00:44:0000:44:20+00:09:46
111st

144

Jonathan MellingM97thSEN48thPOCKLINGTON RUNNERS00:44:0600:44:25+00:09:52
112nd

263

Ian David SaynorM98thV4034thTadcaster Harriers00:44:2000:44:29+00:10:06
113rd

531

Sam LynnM99thV4035thYORK POSTAL HARRIERS00:44:2200:44:39+00:10:08
114th

258

John Robert NetherwayM100thV4036thTadcaster Harriers00:44:3200:44:42+00:10:18
115th

479

Laura SchofieldF15thsenior9thYork Knavesmire Harriers00:44:3200:44:43+00:10:18
116th

544

Christopher ThompsonM101stV5014thYORK POSTAL HARRIERS00:44:3300:44:46+00:10:19
117th

174

Adrian CravenM102ndV4037thSelby Striders00:44:4100:44:47+00:10:27
117th

178

Paula FentemanF16thV356thSelby Striders00:44:4200:44:47+00:10:28
119th

650

David LeafM103rdV604thYork Knavesmire Harriers00:44:4200:44:51+00:10:28
120th

139

Peter JacksonM104thV4038thPOCKLINGTON RUNNERS00:44:3400:44:53+00:10:20
121st

519

Christopher Anthony BushM105thSEN49thYORK POSTAL HARRIERS00:44:4300:45:02+00:10:29
122nd

54

richard derek DarlingM106thV4039thEasingwold Running Club00:44:5400:45:05+00:10:40
122nd

588

Scott WrayM106thV4039thYork Triathlon Club00:44:5500:45:05+00:10:41
124th

128

Nick BoydM108thV4041stPOCKLINGTON RUNNERS00:44:5200:45:12+00:10:38
125th

444

James MaxtonM109thV4042ndYork Knavesmire Harriers00:45:0700:45:18+00:10:53
126th

300

Matthew BrownM110thV4043rdYork Acorn Running Club00:45:0900:45:22+00:10:55
127th

346

howard WinzarM111stV605thYork Acorn Running Club00:45:2100:45:27+00:11:07
128th

612

Richard KnottM112ndV5015thEasingwold Running Club00:45:0800:45:32+00:10:54
129th

456

Jonathan O'neillM113rdV5016thYork Knavesmire Harriers00:45:0600:45:33+00:10:52
130th

599

Andrew TomlinsonM114thSEN50thYork Knavesmire Harriers00:45:1900:45:35+00:11:05
131st

608

Brian Antony Paul SharpM115thV5017thYork Knavesmire Harriers00:45:2700:45:44+00:11:13
132nd

445

Alistair David McandrewM116thV4044thYork Knavesmire Harriers00:45:3000:45:56+00:11:16
133rd

99

Andy HarveyM117thV5018thPICKERING RUNNING CLUB00:45:4800:46:00+00:11:34
134th

296

Gill BoyntonF17thV551stYork Acorn Running Club00:45:4800:46:01+00:11:34
135th

571

TERRY LightfootM118thV4045thYork Triathlon Club00:45:5100:46:06+00:11:37
136th

25

Wesley PossibleM119thSEN51stCity of York AC00:46:0100:46:08+00:11:47
137th

570

RACHEL LightfootF18thV452ndYork Triathlon Club00:45:5700:46:12+00:11:43
138th

410

Julian Robert HarrisonM120thV4046thYork Knavesmire Harriers00:45:4600:46:13+00:11:32
139th

361

Jonathan Mark BoyleM121stV5019thYork Knavesmire Harriers00:45:5600:46:17+00:11:42
140th

130

Howard CrossM122ndV4047thPOCKLINGTON RUNNERS00:45:5900:46:18+00:11:45
141st

67

Simon Timothy HowsonM123rdV4048thEasingwold Running Club00:46:0500:46:20+00:11:51
142nd

56

Davide Di MaioM124thV4049thEasingwold Running Club00:46:1000:46:23+00:11:56
143rd

27

Michael RaynesM125thV4050thCity of York AC00:46:3200:46:39+00:12:18
144th

107

Ellen SharpeF19thsenior10thPICKERING RUNNING CLUB00:46:2000:46:46+00:12:06
145th

638

Liz MouldF20thsenior11thTadcaster Harriers00:46:3900:46:48+00:12:25
146th

126

Annette BendelowF21stV357thPOCKLINGTON RUNNERS00:46:3600:46:53+00:12:22
147th

559

Neil GilbertsonM126thV4051stYork Triathlon Club00:46:4100:46:58+00:12:27
148th

508

Stephen WilsonM127thV4052ndYork Knavesmire Harriers00:46:3900:47:00+00:12:25
149th

622

Kate Louise OsbornF22ndsenior12thYork Knavesmire Harriers00:46:5200:47:05+00:12:38
150th

133

Eleanor Kate EastwoodF23rdV358thPOCKLINGTON RUNNERS00:46:4800:47:07+00:12:34
151st

657

Rebecca Katherine CooperF24thV359thEasingwold Running Club00:46:5300:47:10+00:12:39
152nd

656

Neil HulseM128thV5020thCity of York AC00:46:5900:47:15+00:12:45
152nd

189

Chris HeneachonM128thV4053rdSelby Striders00:46:5900:47:15+00:12:45
154th

394

Don Christopher FormhalsM130thV4054thYork Knavesmire Harriers00:47:1000:47:19+00:12:56
155th

497

Adrian James TurnerM131stV4055thYork Knavesmire Harriers00:47:0300:47:32+00:12:49
156th

641

Jim BrayshawM132ndV4056thTadcaster Harriers00:47:3300:47:42+00:13:19
157th

655

Robert Andrew DuxburyM133rdV5021stTadcaster Harriers00:47:3600:47:45+00:13:22
158th

528

Christopher Mark GuestM134thSEN52ndYORK POSTAL HARRIERS00:47:3400:47:47+00:13:20
159th

471

Peter QuinnM135thV4057thYork Knavesmire Harriers00:47:3000:47:59+00:13:16
160th

549

Kerry ArcherF25thV3510thYork Triathlon Club00:47:4800:48:03+00:13:34
161st

83

Doug PearceM136thV4058thEasingwold Running Club00:47:5200:48:04+00:13:38
162nd

161

Paul BakerM137thSEN53rdSelby Striders00:48:0200:48:09+00:13:48
163rd

237

Paul DykesM138thSEN54thTadcaster Harriers00:47:4900:48:10+00:13:35
164th

232

James CarterM139thV4059thTadcaster Harriers00:47:5400:48:16+00:13:40
165th

342

Tim SteadM140thV5022ndYork Acorn Running Club00:47:5500:48:23+00:13:41
166th

328

Sharon LynnF26thV3511thYork Acorn Running Club00:48:1200:48:26+00:13:58
167th

270

jonathan edward SteeleM141stV4060thTadcaster Harriers00:48:0500:48:27+00:13:51
168th

233

John Joseph CookeM142ndV606thTadcaster Harriers00:48:2400:48:34+00:14:10
169th

574

Andrew McburneyM143rdV5023rdYork Triathlon Club00:48:2200:48:37+00:14:08
170th

341

Phil SteadM144thV5024thYork Acorn Running Club00:48:3300:48:39+00:14:19
171st

188

Zoey HeneachonF27thV3512thSelby Striders00:48:2200:48:40+00:14:08
172nd

340

Deirdre SouchF28thV453rdYork Acorn Running Club00:48:2900:48:43+00:14:15
173rd

180

Kathryn FordF29thsenior13thSelby Striders00:48:4100:48:46+00:14:27
173rd

360

Andy BonseyM145thSEN55thYork Knavesmire Harriers00:48:3100:48:46+00:14:17
175th

94

Joshua WilliamsM146thSEN56thEasingwold Running Club00:48:3300:48:49+00:14:19
176th

494

Adrian ThearM147thV5025thYork Knavesmire Harriers00:48:3600:48:51+00:14:22
177th

172

Katy CloseF30thV3513thSelby Striders00:48:3000:48:52+00:14:16
178th

271

Mark SwindenM148thV607thTadcaster Harriers00:48:4200:48:53+00:14:28
179th

145

Becky MoylettF31stsenior14thPOCKLINGTON RUNNERS00:48:4400:48:58+00:14:30
179th

567

Mark LaughtonM149thV5026thYork Triathlon Club00:48:4200:48:58+00:14:28
181st

314

Tim GibsonM150thV4061stYork Acorn Running Club00:48:5600:49:09+00:14:42
182nd

311

Heather FarrowF32ndV552ndYork Acorn Running Club00:49:0700:49:19+00:14:53
183rd

455

James OllerenshawM151stSEN57thYork Knavesmire Harriers00:49:1200:49:29+00:14:58
184th

160

Victoria AstinF33rdsenior15thSelby Striders00:49:1300:49:31+00:14:59
185th

436

Peter LythM152ndV5027thYork Knavesmire Harriers00:49:1600:49:33+00:15:02
186th

557

Pauline FootF34thV454thYork Triathlon Club00:49:2400:49:39+00:15:10
187th

652

Andrew GillM153rdV4062ndPOCKLINGTON RUNNERS00:49:2500:49:43+00:15:11
188th

108

Jane SimpsonF35thV3514thPICKERING RUNNING CLUB00:49:2900:49:49+00:15:15
189th

231

Abigail CarterF36thV3515thTadcaster Harriers00:49:3000:49:50+00:15:16
190th

439

Alaistair MacleodM154thV5028thYork Knavesmire Harriers00:49:2900:49:55+00:15:15
191st

442

Anna Ray MarshallF37thV3516thYork Knavesmire Harriers00:49:3000:49:57+00:15:16
192nd

273

Sue TindallF38thV455thTadcaster Harriers00:49:4700:50:02+00:15:33
193rd

215

Hannah PriestleyF39thsenior16thSelby Striders00:49:3800:50:04+00:15:24
194th

111

Paul Tate-smithM155thV5029thPICKERING RUNNING CLUB00:49:5600:50:26+00:15:42
195th

153

Andrew John SnowballM156thV5030thPOCKLINGTON RUNNERS00:50:0000:50:29+00:15:46
196th

194

Stephen HopwoodM157thV4063rdSelby Striders00:50:1400:50:32+00:16:00
197th

157

Phil AlfordM158thV4064thSelby Striders00:50:1100:50:36+00:15:57
198th

38

Jeff WrightM159thV4065thCity of York AC00:50:2800:50:39+00:16:14
198th

320

Alistair KettlewellM159thSEN58thYork Acorn Running Club00:50:2800:50:39+00:16:14
200th

253

Celia McroyallF40thV456thTadcaster Harriers00:50:3100:50:46+00:16:17
201st

293

Amy Marie BailissF41stV3517thYork Acorn Running Club00:50:3500:50:49+00:16:21
202nd

121

Lizzy WiseF42ndsenior17thPICKERING RUNNING CLUB00:50:3300:51:05+00:16:19
203rd

344

Emma TaylorF43rdV3518thYork Acorn Running Club00:50:5900:51:16+00:16:45
204th

329

Abigail Sarah MaceF44thsenior18thYork Acorn Running Club00:51:0400:51:17+00:16:50
205th

609

Paul CickerillM161stV5031stCity of York AC00:51:1000:51:23+00:16:56
206th

59

Richard FreemanM162ndV4066thEasingwold Running Club00:51:0600:51:35+00:16:52
207th

527

Kevan FordM163rdV5032ndYORK POSTAL HARRIERS00:51:1400:51:38+00:17:00
208th

499

Gabriel UttleyM164thV5033rdYork Knavesmire Harriers00:51:2300:51:43+00:17:09
209th

257

DAVE MullaneyM165thV5034thTadcaster Harriers00:51:2400:51:44+00:17:10
210th

202

Neil LawsonM166thV5035thSelby Striders00:51:1900:51:55+00:17:05
210th

325

Jane Susan LawsonF45thsenior19thYork Acorn Running Club00:51:4100:51:55+00:17:27
212nd

219

Fran RutherfordF46thsenior20thSelby Striders00:51:3200:51:56+00:17:18
213rd

203

Joanne LockF47thV457thSelby Striders00:51:3600:52:01+00:17:22
214th

522

Melanie EllwoodF48thsenior21stYORK POSTAL HARRIERS00:51:3800:52:03+00:17:24
215th

343

Michael TaskerM167thV701stYork Acorn Running Club00:52:0100:52:05+00:17:47
216th

462

Martin ParvinM168thV608thYork Knavesmire Harriers00:52:0700:52:22+00:17:53
217th

146

Brian PerkinsM169thV5036thPOCKLINGTON RUNNERS00:52:2000:52:39+00:18:06
218th

168

Paul Andrew CallaghanM170thV4067thSelby Striders00:52:1500:52:42+00:18:01
219th

97

christopher charles AdamsM171stV4068thPICKERING RUNNING CLUB00:52:1100:52:44+00:17:57
220th

280

Angela WrayF49thV458thTadcaster Harriers00:52:4200:52:55+00:18:28
221st

370

Richard ChapmanM172ndSEN59thYork Knavesmire Harriers00:52:4100:53:03+00:18:27
222nd

227

Andrea Faye WhiteheadF50thV3519thSelby Striders00:52:4100:53:04+00:18:27
223rd

616

nicholas StaffordM173rdV609thYork Knavesmire Harriers00:52:5800:53:06+00:18:44
224th

659

Sarah DixonF51stV459thEasingwold Running Club00:52:5000:53:07+00:18:36
225th

141

Alan KendraM174thV5037thPOCKLINGTON RUNNERS00:52:5000:53:10+00:18:36
226th

196

Anna JaquesF52ndV3520thSelby Striders00:53:1500:53:37+00:19:01
227th

195

Kym HurstF53rdV3521stSelby Striders00:53:3400:53:59+00:19:20
228th

524

Andy EllwoodM175thV5038thYORK POSTAL HARRIERS00:53:4200:54:03+00:19:28
229th

109

Susan Ann SlackF54thV553rdPICKERING RUNNING CLUB00:53:4500:54:04+00:19:31
230th

400

Rachel Neilson GillespieF55thsenior22ndYork Knavesmire Harriers00:53:5700:54:05+00:19:43
231st

580

DANNY SampsonM176thV4069thYork Triathlon Club00:53:5400:54:10+00:19:40
232nd

74

Sally-Anne LardnerF56thV554thEasingwold Running Club00:53:5900:54:14+00:19:45
233rd

468

Liz PiperF57thV555thYork Knavesmire Harriers00:54:0100:54:17+00:19:47
234th

267

Keith SmithM177thV4070thTadcaster Harriers00:54:0200:54:24+00:19:48
235th

664

Colette EllisF58thV4510thYork Acorn Running Club00:54:0700:54:29+00:19:53
236th

138

Tracey HoldenF59thV4511thPOCKLINGTON RUNNERS00:54:0100:54:30+00:19:47
237th

116

Amanda Jane Welburn-smithF60thV3522ndPICKERING RUNNING CLUB00:54:0000:54:31+00:19:46
237th

155

Rebecca Jane WatsonF60thV3522ndPOCKLINGTON RUNNERS00:54:0100:54:31+00:19:47
239th

154

Kathryn TaylorF62ndV651stPOCKLINGTON RUNNERS00:54:2700:54:56+00:20:13
240th

213

Barry PickeringM178thV702ndSelby Striders00:54:3500:54:58+00:20:21
240th

187

Stephen HeadleyM178thV5039thSelby Striders00:54:3500:54:58+00:20:21
242nd

402

Camilla GrayleyF63rdV3524thYork Knavesmire Harriers00:54:4900:55:05+00:20:35
243rd

106

Michael PunchardM180thV5040thPICKERING RUNNING CLUB00:54:5200:55:11+00:20:38
244th

391

Mary FarmeryF64thV652ndYork Knavesmire Harriers00:55:1500:55:23+00:21:01
245th

246

Gillian JohnsonF65thV4512thTadcaster Harriers00:55:0800:55:28+00:20:54
246th

120

Jennifer WiseF66thsenior23rdPICKERING RUNNING CLUB00:55:0900:55:40+00:20:55
247th

118

Nicola Jane WiseF67thV556thPICKERING RUNNING CLUB00:55:2800:56:02+00:21:14
248th

212

Wendy OrmsbyF68thV557thSelby Striders00:56:0700:56:34+00:21:53
249th

347

Dan WyrillM181stSEN60thYork Acorn Running Club00:56:5200:57:25+00:22:38
250th

190

Tim HeneghanM182ndV5041stSelby Striders00:57:3900:57:39+00:23:25
251st

303

Christopher Norman CoplandM183rdV6010thYork Acorn Running Club00:57:3700:57:47+00:23:23
252nd

181

Peter FoxM184thV5042ndSelby Striders00:57:2100:57:56+00:23:07
253rd

269

Shirley SteeleF69thV558thTadcaster Harriers00:58:0500:58:32+00:23:51
254th

49

Elizabeth ChambersF70thV3525thEasingwold Running Club00:58:1000:58:34+00:23:56
255th

87

Karen RaynerF71stV4513thEasingwold Running Club00:58:2900:58:51+00:24:15
256th

540

CARL SchumacherM185thSEN61stYORK POSTAL HARRIERS00:58:3100:58:56+00:24:17
257th

546

Tracey YeomansF72ndV4514thYORK POSTAL HARRIERS00:58:3800:59:04+00:24:24
258th

55

Ken DartM186thV6011thEasingwold Running Club00:58:4100:59:05+00:24:27
259th

191

Steph HiscottF73rdV3526thSelby Striders00:58:5600:59:22+00:24:42
260th

594

Pam JohnsonF74thV3527thEasingwold Running Club00:58:5900:59:24+00:24:45
261st

596

Margaret OliverF75thV559thYork Knavesmire Harriers00:59:0600:59:39+00:24:52
262nd

186

Fiona HeadleyF76thV4515thSelby Striders00:59:2100:59:45+00:25:07
263rd

244

Mark HobsonM187thV4071stTadcaster Harriers00:59:3000:59:50+00:25:16
264th

615

Calum CoganM188thSEN62ndYork Knavesmire Harriers00:59:2900:59:59+00:25:15
265th

179

Paul FirthM189thV4072ndSelby Striders00:59:5501:00:11+00:25:41
266th

163

Giles Alexander BennettM190thV4073rdSelby Striders01:00:0401:00:31+00:25:50
267th

225

Beverley Anne TuteF77thV3528thSelby Striders01:00:2901:00:55+00:26:15
267th

175

Debbie Ann CroslandF77thV4516thSelby Striders01:00:2801:00:55+00:26:14
269th

437

Samantha LythF79thV4517thYork Knavesmire Harriers01:00:4101:01:03+00:26:27
270th

220

Debbie ScottF80thV4518thSelby Striders01:00:4601:01:09+00:26:32
271st

193

Jane HopwoodF81stV4519thSelby Striders01:00:5801:01:16+00:26:44
272nd

423

Dick HunterM191stV703rdYork Knavesmire Harriers01:01:4401:02:12+00:27:30
273rd

39

Eryl AndrewF82ndV5510thEasingwold Running Club01:01:5401:02:23+00:27:40
274th

119

Dean WiseM192ndV6012thPICKERING RUNNING CLUB01:02:5601:03:30+00:28:42
275th

217

Jen RichmondF83rdsenior24thSelby Striders01:04:0001:04:24+00:29:46
276th

409

Christopher HarrisonM193rdSEN63rdYork Knavesmire Harriers01:04:4001:05:15+00:30:26
277th

525

Lisa Jane EllwoodF84thV4520thYORK POSTAL HARRIERS01:05:0601:05:31+00:30:52
277th

60

Ray FrenchM194thV6013thEasingwold Running Club01:05:0201:05:31+00:30:48
279th

32

Andrew Mark StonehamM195thV4074thCity of York AC01:05:5801:06:28+00:31:44
280th

218

Neil RussellM196thV6014thSelby Striders01:06:4701:07:16+00:32:33
281st

214

Jean PickeringF85thV653rdSelby Striders01:10:0701:10:22+00:35:53
282nd

348

Paul Anthony AdamsM197thV6015thYork Knavesmire Harriers01:10:0001:10:28+00:35:46
283rd

349

Susan Pamela AdamsF86thV654thYork Knavesmire Harriers01:10:2701:10:55+00:36:13
284th

507

Edwina WilcoxF87thV4521stYork Knavesmire Harriers01:12:3401:12:56+00:38:20
DNF (8 in total)
-

393

Madeleine FootFseniorYork Knavesmire Harriers00:00:0000:00:00-
-

537

Jason PlattenMSENYORK POSTAL HARRIERS00:00:0000:00:00-
-

512

Richard YeomansMV40York Knavesmire Harriers00:00:0000:00:00-
-

152

Michael SmithMSENPOCKLINGTON RUNNERS00:00:0000:00:00-
-

302

John CooperMV40York Acorn Running Club00:00:0000:00:00-
-

36

Samuel WilsonMSENCity of York AC00:00:0000:00:00-
-

623

LUKE OsbornMSENYork Knavesmire Harriers00:00:0000:00:00-
-

19

Ed MezzettiMSENCity of York AC00:00:0000:00:00-

You may also be interested in...

National Primary & Year 7 Cross Country Final incorporating Leicestershire & Rutland Primary Schools County Championships Year 3 Girls 2019-03-23 10:45:00
'Erewash ' Half Marathon 2019-08-10 08:30:00
Woodhouse May Day Challenge 13.5 Mile Run 2019-05-06 08:30:00
Mad March Hare & Fun Runs Half Marathon 2019-03-24 09:15:00