Bishop Wilton 2017

Jun
20
2017

10K Distance

Running | 2017-06-20 19:30pm
1 viewed last hour.

All Race Results

Gender

Jump to bib

Pos#NameCatClubChip TimeFinish Time
Finished (304 in total)
1st

3

Oliver CockerillM1stSEN1stCity of York AC00:35:2000:35:22-
2nd

645

Jack EggingtonM2ndSEN2ndCity of York AC00:35:2300:35:25+00:00:03
3rd

288

Ben JonesM3rdSEN3rdUniversity Of York00:35:2800:35:30+00:00:08
4th

389

Phillip ElliottM4thV401stYork Knavesmire Harriers00:35:3900:35:41+00:00:19
5th

486

David SmithersM5thV402ndYork Knavesmire Harriers00:36:0700:36:11+00:00:47
6th

345

Paul WhitakerM6thV403rdYork Acorn Running Club00:36:4000:36:42+00:01:20
7th

103

Simon JonesM7thV404thPICKERING RUNNING CLUB00:38:0800:38:11+00:02:48
8th

413

Giles HawkingM8thV405thYork Knavesmire Harriers00:38:1000:38:14+00:02:50
9th

617

RICHARD JAMES LowsonM9thSEN4thYork Knavesmire Harriers00:38:1300:38:15+00:02:53
10th

136

RICHARD GinnM10thV406thPOCKLINGTON RUNNERS00:38:1900:38:22+00:02:59
11th

301

Michael CarrickerM11thV501stYork Acorn Running Club00:38:2700:38:31+00:03:07
12th

247

Ryan KavanaghM12thSEN5thTadcaster Harriers00:38:3600:38:39+00:03:16
13th

440

Stephen MaddisonM13thV407thYork Knavesmire Harriers00:38:3700:38:39+00:03:17
14th

644

John WileyM14thSEN6thPOCKLINGTON RUNNERS00:38:3500:38:39+00:03:15
15th

470

Richard William PurserM15thSEN7thYork Knavesmire Harriers00:38:4300:38:46+00:03:23
16th

151

Stuart SmithM16thV408thPOCKLINGTON RUNNERS00:39:0100:39:04+00:03:41
17th

307

Mark DowsonM17thV409thYork Acorn Running Club00:39:0100:39:05+00:03:41
18th

18

Charlotte MasonF1stsenior1stCity of York AC00:39:0200:39:06+00:03:42
19th

14

Stephen KirkM18thSEN8thCity of York AC00:39:0400:39:07+00:03:44
20th

397

Simon FrickeM19thSEN9thYork Knavesmire Harriers00:39:0500:39:07+00:03:45
21st

534

Simon Michael PartridgeM20thV4010thYORK POSTAL HARRIERS00:39:0500:39:10+00:03:45
22nd

245

Glen JohnsonM21stV502ndTadcaster Harriers00:39:0700:39:11+00:03:47
23rd

279

Duncan WoodhallM22ndSEN10thTadcaster Harriers00:39:1800:39:21+00:03:58
24th

493

Garry TewM23rdSEN11thYork Knavesmire Harriers00:39:1700:39:21+00:03:57
25th

467

Jon PinderM24thSEN12thYork Knavesmire Harriers00:39:1800:39:22+00:03:58
26th

9

Mark FitzpatrickM25thV4011thCity of York AC00:39:2000:39:24+00:04:00
27th

351

Barry AtkinsonM26thV503rdYork Knavesmire Harriers00:39:2500:39:28+00:04:05
28th

667

Ian RobertsonM27thV4012thSelby Striders00:39:2400:39:29+00:04:04
29th

156

Steven WorthM28thSEN13thPOCKLINGTON RUNNERS00:39:2800:39:32+00:04:08
30th

564

Adam HartleyM29thSEN14thYork Triathlon Club00:39:3700:39:43+00:04:17
31st

339

Matthew SmithsonM30thV4013thYork Acorn Running Club00:39:4600:39:50+00:04:26
32nd

548

IAN AndersonM31stV4014thYork Triathlon Club00:39:5000:39:53+00:04:30
33rd

496

David TurnbullM32ndSEN15thYork Knavesmire Harriers00:39:5000:39:55+00:04:30
34th

266

Andrew SloanM33rdV4015thTadcaster Harriers00:39:5600:40:02+00:04:36
35th

355

Alex BedinghamM34thSEN16thYork Knavesmire Harriers00:40:0000:40:04+00:04:40
36th

501

Peter WalkerM35thSEN17thYork Knavesmire Harriers00:40:0400:40:11+00:04:44
37th

321

Martin KirbyM36thV504thYork Acorn Running Club00:40:0400:40:17+00:04:44
38th

318

Adrian GunnM37thSEN18thYork Acorn Running Club00:40:1700:40:21+00:04:57
39th

632

Carl WardM38thSEN19thSelby Striders00:40:2200:40:29+00:05:02
40th

536

Marc PearsonM39thSEN20thYORK POSTAL HARRIERS00:40:2800:40:34+00:05:08
41st

152

Michael SmithM40thSEN21stPOCKLINGTON RUNNERS00:40:4000:40:44+00:05:20
42nd

490

Nik TarregaF2ndsenior2ndYork Knavesmire Harriers00:40:4000:40:47+00:05:20
43rd

92

Mark Ian WhitemanM41stV505thEasingwold Running Club00:40:4400:40:55+00:05:24
44th

73

NEIL KingM42ndV4016thEasingwold Running Club00:41:0100:41:06+00:05:41
45th

294

David Richard BannisterM43rdV4017thYork Acorn Running Club00:41:0500:41:10+00:05:45
46th

333

Matt MillsM44thSEN22ndYork Acorn Running Club00:41:1400:41:19+00:05:54
47th

51

Daniel CurtoisM45thV4018thEasingwold Running Club00:41:0900:41:22+00:05:49
48th

614

Gareth BurrowM46thV4019thYork Triathlon Club00:41:2000:41:37+00:06:00
49th

70

Mark JacksonM47thV4020thEasingwold Running Club00:41:3100:41:38+00:06:11
50th

420

Toby HoneM48thSEN23rdYork Knavesmire Harriers00:41:3000:41:42+00:06:10
51st

352

Sarah AttwoodF3rdV351stYork Knavesmire Harriers00:41:3600:41:44+00:06:16
52nd

298

Steve BoyntonM49thV601stYork Acorn Running Club00:41:3800:41:47+00:06:18
53rd

223

Nicholas TateM50thSEN24thSelby Striders00:41:5900:42:06+00:06:39
54th

316

RICHARD GoverM51stSEN25thYork Acorn Running Club00:42:0200:42:07+00:06:42
55th

63

Patrick GoodM52ndSEN26thEasingwold Running Club00:41:5900:42:09+00:06:39
56th

275

Simon TordoffM53rdV4021stTadcaster Harriers00:42:0400:42:09+00:06:44
57th

104

Ben MyersM54thSEN27thPICKERING RUNNING CLUB00:41:5700:42:13+00:06:37
58th

291

Jessica Margaret Shaffrey TroyF4thsenior3rdUniversity Of York00:42:2100:42:30+00:07:01
59th

210

Neil MusgroveM55thSEN28thSelby Striders00:42:2500:42:31+00:07:05
60th

629

Graham GillM56thSEN29thYork Knavesmire Harriers00:42:2500:42:31+00:07:05
61st

587

Christian WhiteM57thV4022ndYork Triathlon Club00:42:2700:42:40+00:07:07
62nd

353

Emily BainesF5thsenior4thYork Knavesmire Harriers00:42:3300:42:41+00:07:13
63rd

572

Ian MartinM58thV506thYork Triathlon Club00:42:2100:42:43+00:07:01
64th

663

David LancasterM59thV602ndYork Acorn Running Club00:42:4200:42:49+00:07:22
65th

505

Caroline WarringtonF6thV352ndYork Knavesmire Harriers00:42:4700:42:55+00:07:27
66th

165

James Andrew BriggsM60thSEN30thSelby Striders00:42:3900:42:57+00:07:19
67th

149

Matt SavoryM61stSEN31stPOCKLINGTON RUNNERS00:42:5900:43:04+00:07:39
68th

476

Stephen RobsonM62ndSEN32ndYork Knavesmire Harriers00:42:5600:43:04+00:07:36
69th

77

Stephen LosebyM63rdV4023rdEasingwold Running Club00:43:0400:43:14+00:07:44
70th

520

Daniel ClaytonM64thV4024thYORK POSTAL HARRIERS00:43:1200:43:20+00:07:52
71st

274

ANDREW ToonM65thSEN33rdTadcaster Harriers00:43:1700:43:23+00:07:57
72nd

305

Tom CravenM66thSEN34thYork Acorn Running Club00:43:1800:43:25+00:07:58
73rd

166

Mark BrooksM67thSEN35thSelby Striders00:43:0900:43:27+00:07:49
74th

357

John BevanM68thV507thYork Knavesmire Harriers00:43:2500:43:32+00:08:05
75th

474

Russell RidgeM69thSEN36thYork Knavesmire Harriers00:43:2700:43:36+00:08:07
76th

621

Stephen Jonathan ClarkeM70thV508thYork Knavesmire Harriers00:43:2900:43:39+00:08:09
77th

577

STEPHEN PorrittM71stSEN37thYork Triathlon Club00:43:2000:43:43+00:08:00
78th

211

ELIZABETH NairnF7thsenior5thSelby Striders00:43:3500:43:49+00:08:15
79th

359

Jamie Anthony BoltonM72ndSEN38thYork Knavesmire Harriers00:43:4400:43:54+00:08:24
80th

25

Wesley PossibleM73rdSEN39thCity of York AC00:43:5200:43:56+00:08:32
81st

532

Simon Paul MiddletonM74thV4025thYORK POSTAL HARRIERS00:43:5700:44:03+00:08:37
82nd

446

Thomas Henry MccuskerM75thSEN40thYork Knavesmire Harriers00:43:5800:44:06+00:08:38
83rd

523

Glynn EllwoodM76thSEN41stYORK POSTAL HARRIERS00:44:0500:44:11+00:08:45
84th

81

Marie MurtaghF8thV353rdEasingwold Running Club00:44:0700:44:15+00:08:47
85th

592

Ewan CochraneM77thSEN42ndYork Knavesmire Harriers00:44:1100:44:20+00:08:51
86th

176

Chris DugherM78thV4026thSelby Striders00:44:1100:44:23+00:08:51
87th

419

Cassie HolmesF9thsenior6thYork Knavesmire Harriers00:44:2100:44:29+00:09:01
88th

387

stefan DurkinM79thV4027thYork Knavesmire Harriers00:44:2000:44:31+00:09:00
89th

147

MIKE PullonM80thV509thPOCKLINGTON RUNNERS00:44:1900:44:32+00:08:59
90th

8

Nick ElliottM81stV5010thCity of York AC00:44:3500:44:40+00:09:15
91st

428

Ewan KirkM82ndSEN43rdYork Knavesmire Harriers00:44:3500:44:43+00:09:15
92nd

91

Howard Ian ThompsonM83rdV5011thEasingwold Running Club00:44:3900:44:46+00:09:19
93rd

262

David RoweM84thV4028thTadcaster Harriers00:44:5000:44:58+00:09:30
94th

598

Natalie GreavesF10thsenior7thYork Knavesmire Harriers00:44:5200:45:01+00:09:32
95th

648

Andrew CooperM85thSEN44thTadcaster Harriers00:44:5500:45:03+00:09:35
96th

674

Juliet MayF11thsenior8thYork Triathlon Club00:44:5200:45:05+00:09:32
97th

545

Mark WhitbyM86thV5012thYORK POSTAL HARRIERS00:44:5900:45:06+00:09:39
98th

519

Christopher Anthony BushM87thSEN45thYORK POSTAL HARRIERS00:45:0200:45:08+00:09:42
99th

134

Paul EastwoodM88thV4029thPOCKLINGTON RUNNERS00:45:0200:45:12+00:09:42
100th

127

Marcus BourneM89thV4030thPOCKLINGTON RUNNERS00:45:0800:45:20+00:09:48
101st

12

Peter David HansonM90thV5013thCity of York AC00:45:2200:45:27+00:10:02
102nd

670

Ian SmallwoodM91stV5014thYork Acorn Running Club00:45:2300:45:29+00:10:03
103rd

150

Emma SimmonsF12thV354thPOCKLINGTON RUNNERS00:45:2000:45:31+00:10:00
104th

107

Ellen SharpeF13thsenior9thPICKERING RUNNING CLUB00:45:1200:45:33+00:09:52
105th

324

julie anne LawnF14thV451stYork Acorn Running Club00:45:2700:45:37+00:10:07
106th

414

Michael HemsworthM92ndSEN46thYork Knavesmire Harriers00:45:2400:45:39+00:10:04
107th

531

Sam LynnM93rdV4031stYORK POSTAL HARRIERS00:45:3500:45:41+00:10:15
108th

263

Ian David SaynorM94thV4032ndTadcaster Harriers00:45:3900:45:46+00:10:19
109th

37

Karen Lesley WoodF15thV452ndCity of York AC00:45:4500:45:49+00:10:25
110th

135

Tristan FeatherbyM95thSEN47thPOCKLINGTON RUNNERS00:45:3700:45:49+00:10:17
111st

445

Alistair David McandrewM96thV4033rdYork Knavesmire Harriers00:45:3900:45:53+00:10:19
112nd

44

Paul BergmanM97thV5015thEasingwold Running Club00:45:5200:45:59+00:10:32
113rd

308

Samuel James DredgeM98thSEN48thYork Acorn Running Club00:45:4400:46:00+00:10:24
114th

630

Matt DaleM99thV4034thYork Knavesmire Harriers00:45:4700:46:02+00:10:27
115th

639

Richard PennyM100thV4035thTadcaster Harriers00:46:0000:46:10+00:10:40
116th

650

David LeafM101stV603rdYork Knavesmire Harriers00:46:0300:46:11+00:10:43
117th

599

Andrew TomlinsonM102ndSEN49thYork Knavesmire Harriers00:46:0500:46:15+00:10:45
118th

184

RICHARD HarrisonM103rdV4036thSelby Striders00:46:1500:46:24+00:10:55
119th

277

Ian WardM104thV5016thTadcaster Harriers00:46:1800:46:29+00:10:58
120th

456

Jonathan O'neillM105thV5017thYork Knavesmire Harriers00:46:1400:46:29+00:10:54
121st

485

Andy SmithM106thSEN50thYork Knavesmire Harriers00:46:2500:46:38+00:11:05
122nd

178

Paula FentemanF16thV355thSelby Striders00:46:2900:46:40+00:11:09
123rd

595

John Andrew OliverM107thV604thYork Knavesmire Harriers00:46:3800:46:47+00:11:18
124th

140

Tristran Jackson-brookeM108thSEN51stPOCKLINGTON RUNNERS00:46:3300:46:48+00:11:13
125th

128

Nick BoydM109thV4037thPOCKLINGTON RUNNERS00:46:3800:46:51+00:11:18
126th

571

TERRY LightfootM110thV4038thYork Triathlon Club00:46:3800:46:52+00:11:18
127th

144

Jonathan MellingM111stSEN52ndPOCKLINGTON RUNNERS00:46:4000:46:53+00:11:20
128th

139

Peter JacksonM112ndV4039thPOCKLINGTON RUNNERS00:46:4200:46:54+00:11:22
129th

284

Lewis BellwoodM113rdSEN53rdUniversity Of York00:46:5200:47:00+00:11:32
130th

117

Mike WilsonM114thV5018thPICKERING RUNNING CLUB00:47:0600:47:11+00:11:46
131st

56

Davide Di MaioM115thV4040thEasingwold Running Club00:46:5500:47:12+00:11:35
132nd

547

Stephen John YoungM116thV4041stYORK POSTAL HARRIERS00:47:0000:47:18+00:11:40
133rd

590

Rob WhiteM117thV4042ndYork Knavesmire Harriers00:47:1100:47:22+00:11:51
134th

177

Jarrad EnglestownM118thSEN54thSelby Striders00:47:2600:47:35+00:12:06
135th

452

CHRISTOPHER PAUL NewtonM119thV5019thYork Knavesmire Harriers00:47:2200:47:40+00:12:02
136th

258

John Robert NetherwayM120thV4043rdTadcaster Harriers00:47:5100:47:59+00:12:31
137th

300

Matthew BrownM121stV4044thYork Acorn Running Club00:47:5100:48:03+00:12:31
138th

99

Andy HarveyM122ndV5020thPICKERING RUNNING CLUB00:48:0000:48:09+00:12:40
139th

608

Brian Antony Paul SharpM123rdV5021stYork Knavesmire Harriers00:47:4900:48:12+00:12:29
140th

328

Sharon LynnF17thV356thYork Acorn Running Club00:48:0800:48:15+00:12:48
141st

206

Alan MarshallM124thV5022ndSelby Striders00:48:0100:48:16+00:12:41
142nd

559

Neil GilbertsonM125thV4045thYork Triathlon Club00:48:2500:48:40+00:13:05
143rd

232

James CarterM126thV4046thTadcaster Harriers00:48:2300:48:43+00:13:03
144th

346

howard WinzarM127thV605thYork Acorn Running Club00:48:5100:48:58+00:13:31
145th

67

Simon Timothy HowsonM128thV4047thEasingwold Running Club00:48:4100:48:59+00:13:21
146th

455

James OllerenshawM129thSEN55thYork Knavesmire Harriers00:48:4700:49:07+00:13:27
147th

638

Liz MouldF18thsenior10thTadcaster Harriers00:48:5300:49:09+00:13:33
148th

133

Eleanor Kate EastwoodF19thV357thPOCKLINGTON RUNNERS00:48:5500:49:11+00:13:35
149th

453

Jane NodderF20thV551stYork Knavesmire Harriers00:49:0800:49:18+00:13:48
150th

554

Egg CameronF21stsenior11thYork Triathlon Club00:49:1600:49:25+00:13:56
151st

180

Kathryn FordF22ndsenior12thSelby Striders00:49:1900:49:34+00:13:59
152nd

567

Mark LaughtonM130thV5023rdYork Triathlon Club00:49:3200:49:43+00:14:12
153rd

385

Simon Paul DixonM131stV4048thYork Knavesmire Harriers00:49:3200:49:45+00:14:12
154th

292

Liz WattonF23rdsenior13thUniversity Of York00:49:3800:49:48+00:14:18
155th

454

John NodderM132ndV606thYork Knavesmire Harriers00:49:3200:49:56+00:14:12
156th

189

Chris HeneachonM133rdV4049thSelby Striders00:49:4100:49:58+00:14:21
157th

88

Paul Iain SM134thV5024thEasingwold Running Club00:49:4700:50:02+00:14:27
158th

310

Mark Patrice EstienneM135thV4050thYork Acorn Running Club00:49:5700:50:02+00:14:37
159th

551

Neil BuckleyM136thV5025thYork Triathlon Club00:49:4100:50:02+00:14:21
160th

29

Miyako ShimojiF24thV453rdCity of York AC00:49:5600:50:06+00:14:36
161st

188

Zoey HeneachonF25thV358thSelby Striders00:50:0000:50:18+00:14:40
162nd

671

Tim SteadM137thV5026thYork Acorn Running Club00:50:1600:50:25+00:14:56
163rd

508

Stephen WilsonM138thV4051stYork Knavesmire Harriers00:50:0500:50:31+00:14:45
164th

528

Christopher Mark GuestM139thSEN56thYORK POSTAL HARRIERS00:50:1800:50:31+00:14:58
165th

83

Doug PearceM140thV4052ndEasingwold Running Club00:50:1500:50:34+00:14:55
166th

673

Mike LakinM141stV4053rdYork Triathlon Club00:50:1300:50:35+00:14:53
167th

625

Paul HodginM142ndSEN57thYork Knavesmire Harriers00:50:2800:50:38+00:15:08
168th

47

Andrew BondM143rdV4054thEasingwold Running Club00:50:2000:50:40+00:15:00
169th

360

Andy BonseyM144thSEN58thYork Knavesmire Harriers00:50:3600:50:51+00:15:16
170th

271

Mark SwindenM145thV607thTadcaster Harriers00:50:4400:50:55+00:15:24
171st

121

Lizzy WiseF26thsenior14thPICKERING RUNNING CLUB00:50:4000:51:01+00:15:20
172nd

344

Emma TaylorF27thV359thYork Acorn Running Club00:50:4800:51:04+00:15:28
173rd

145

Becky MoylettF28thsenior15thPOCKLINGTON RUNNERS00:50:5600:51:05+00:15:36
174th

329

Abigail Sarah MaceF29thsenior16thYork Acorn Running Club00:50:5600:51:11+00:15:36
175th

94

Joshua WilliamsM146thSEN59thEasingwold Running Club00:50:5700:51:17+00:15:37
176th

655

Robert Andrew DuxburyM147thV5027thTadcaster Harriers00:51:1000:51:19+00:15:50
177th

514

Qin ZhouF30thV3510thYork Knavesmire Harriers00:51:1200:51:24+00:15:52
178th

185

Neil HarveyM148thV4055thSelby Striders00:51:0800:51:26+00:15:48
179th

475

Mark RobinsonM149thSEN60thYork Knavesmire Harriers00:50:5900:51:27+00:15:39
180th

253

Celia McroyallF31stV454thTadcaster Harriers00:51:1100:51:28+00:15:51
181st

97

christopher charles AdamsM150thV4056thPICKERING RUNNING CLUB00:51:0600:51:32+00:15:46
182nd

239

Steve FordM151stV5028thTadcaster Harriers00:51:2300:51:37+00:16:03
183rd

383

MICHAEL DennerM152ndV608thYork Knavesmire Harriers00:51:1300:51:40+00:15:53
184th

108

Jane SimpsonF32ndV3511thPICKERING RUNNING CLUB00:51:2100:51:45+00:16:01
185th

477

Matthew RowleyM153rdSEN61stYork Knavesmire Harriers00:51:2000:51:48+00:16:00
186th

273

Sue TindallF33rdV455thTadcaster Harriers00:51:3400:51:49+00:16:14
187th

231

Abigail CarterF34thV3512thTadcaster Harriers00:51:3400:51:55+00:16:14
188th

610

EMILY NICOLE KendraF35thsenior17thPOCKLINGTON RUNNERS00:51:4100:51:58+00:16:21
189th

153

Andrew John SnowballM154thV5029thPOCKLINGTON RUNNERS00:51:5000:52:02+00:16:30
190th

224

Nigel Chadwick TaylorM155thV4057thSelby Striders00:51:4900:52:02+00:16:29
191st

438

James MacdonaldM156thV609thYork Knavesmire Harriers00:51:4500:52:09+00:16:25
192nd

341

Phil SteadM157thV5030thYork Acorn Running Club00:52:0400:52:13+00:16:44
193rd

254

Norman MillerM158thV6010thTadcaster Harriers00:51:5000:52:14+00:16:30
194th

131

Jill DowsonF36thV456thPOCKLINGTON RUNNERS00:52:0000:52:22+00:16:40
195th

347

Dan WyrillM159thSEN62ndYork Acorn Running Club00:52:0200:52:23+00:16:42
196th

665

Andy HallM160thV4058thYork Triathlon Club00:52:1100:52:23+00:16:51
197th

22

Rosemary PaulingF37thsenior18thCity of York AC00:52:2000:52:29+00:17:00
198th

662

Bev CallowM161stV5031stYork Knavesmire Harriers00:52:0800:52:31+00:16:48
199th

257

DAVE MullaneyM162ndV5032ndTadcaster Harriers00:52:0700:52:33+00:16:47
200th

50

Jane CowleyF38thV552ndEasingwold Running Club00:52:2200:52:35+00:17:02
201st

282

Christopher John ActonM163rdV5033rdUniversity Of York00:52:2700:52:39+00:17:07
202nd

574

Andrew McburneyM164thV5034thYork Triathlon Club00:52:1300:52:40+00:16:53
203rd

622

Kate Louise OsbornF39thsenior19thYork Knavesmire Harriers00:52:1900:52:46+00:16:59
204th

623

LUKE OsbornM165thSEN63rdYork Knavesmire Harriers00:52:2200:52:47+00:17:02
205th

626

Emma HartleyF40thV3513thYork Knavesmire Harriers00:52:3500:52:49+00:17:15
206th

111

Paul Tate-smithM166thV5035thPICKERING RUNNING CLUB00:52:2800:52:50+00:17:08
207th

575

Robert MitchellM167thSEN64thYork Triathlon Club00:52:3500:52:54+00:17:15
208th

647

David BygraveM168thV5036thYork Knavesmire Harriers00:52:3300:52:55+00:17:13
209th

442

Anna Ray MarshallF41stV3514thYork Knavesmire Harriers00:52:3800:52:56+00:17:18
210th

527

Kevan FordM169thV5037thYORK POSTAL HARRIERS00:52:5400:53:02+00:17:34
211st

221

Lesley StainthorpeF42ndV3515thSelby Striders00:52:5100:53:04+00:17:31
212nd

105

Serena PartridgeF43rdV3516thPICKERING RUNNING CLUB00:52:4400:53:05+00:17:24
213rd

669

Adam SmithM170thV4059thTadcaster Harriers00:52:5700:53:08+00:17:37
214th

161

Paul BakerM171stSEN65thSelby Striders00:52:4600:53:10+00:17:26
215th

230

Thomas BondM172ndSEN66thTadcaster Harriers00:52:5400:53:11+00:17:34
216th

215

Hannah PriestleyF44thsenior20thSelby Striders00:53:0700:53:21+00:17:47
217th

255

Joanna Louise MillicanF45thV3517thTadcaster Harriers00:53:2700:53:44+00:18:07
218th

201

Tracy LacyF46thV457thSelby Striders00:53:3800:53:51+00:18:18
219th

293

Amy Marie BailissF47thV3518thYork Acorn Running Club00:53:3500:53:54+00:18:15
220th

138

Tracey HoldenF48thV458thPOCKLINGTON RUNNERS00:53:3600:54:03+00:18:16
221st

517

Jo BarrettF49thV3519thYORK POSTAL HARRIERS00:53:5200:54:03+00:18:32
222nd

31

Helen SpringF50thV3520thYork Acorn Running Club00:53:4900:54:06+00:18:29
223rd

439

Alaistair MacleodM173rdV5038thYork Knavesmire Harriers00:53:4200:54:09+00:18:22
224th

396

VIVIANNE FraserF51stV459thYork Knavesmire Harriers00:53:4200:54:10+00:18:22
225th

522

Melanie EllwoodF52ndsenior21stYORK POSTAL HARRIERS00:54:0000:54:12+00:18:40
226th

315

Nicola J GoverF53rdsenior22ndYork Acorn Running Club00:53:5900:54:15+00:18:39
227th

96

Alice Kate WilliamsF54thsenior23rdEasingwold Running Club00:54:0300:54:19+00:18:43
228th

194

Stephen HopwoodM174thV4060thSelby Striders00:54:0500:54:27+00:18:45
229th

518

Deirdre BouderbaF55thV4510thYORK POSTAL HARRIERS00:54:2700:54:39+00:19:07
230th

102

Philip JM175thV6011thPICKERING RUNNING CLUB00:54:2000:54:44+00:19:00
231st

343

Michael TaskerM176thV701stYork Acorn Running Club00:54:5400:55:05+00:19:34
232nd

113

Kate TowseF56thV3521stPICKERING RUNNING CLUB00:55:0900:55:29+00:19:49
233rd

74

Sally-Anne LardnerF57thV553rdEasingwold Running Club00:55:2500:55:36+00:20:05
234th

280

Angela WrayF58thV4511thTadcaster Harriers00:55:2800:55:47+00:20:08
235th

652

Andrew GillM177thV4061stPOCKLINGTON RUNNERS00:55:4400:56:05+00:20:24
236th

325

Jane Susan LawsonF59thsenior24thYork Acorn Running Club00:55:5100:56:08+00:20:31
237th

637

Jane MorbyF60thV554thYork Knavesmire Harriers00:55:4500:56:12+00:20:25
238th

664

Colette EllisF61stV4512thYork Acorn Running Club00:56:0000:56:18+00:20:40
239th

395

Richard David FountainM178thV4062ndYork Knavesmire Harriers00:55:5100:56:19+00:20:31
240th

272

Sue TennantF62ndV555thTadcaster Harriers00:56:0600:56:23+00:20:46
241st

252

Becky McguinnessF63rdsenior25thTadcaster Harriers00:56:0700:56:26+00:20:47
242nd

620

Andrew McmorrisM179thV4063rdYork Knavesmire Harriers00:56:0600:56:26+00:20:46
243rd

69

Philippa Ann HuttonF64thV556thEasingwold Running Club00:56:1200:56:27+00:20:52
244th

358

Ian BithellM180thV702ndYork Knavesmire Harriers00:56:1800:56:29+00:20:58
245th

468

Liz PiperF65thV557thYork Knavesmire Harriers00:56:1600:56:32+00:20:56
246th

484

Martin SmithM181stV5039thYork Knavesmire Harriers00:56:1400:56:33+00:20:54
247th

35

Ian WilcockM182ndV6012thCity of York AC00:56:2900:56:41+00:21:09
248th

155

Rebecca Jane WatsonF66thV3522ndPOCKLINGTON RUNNERS00:56:1600:56:42+00:20:56
249th

227

Andrea Faye WhiteheadF67thV3523rdSelby Striders00:56:4300:56:56+00:21:23
250th

391

Mary FarmeryF68thV651stYork Knavesmire Harriers00:56:4000:56:57+00:21:20
251st

168

Paul Andrew CallaghanM183rdV4064thSelby Striders00:56:3300:57:00+00:21:13
252nd

319

Angie IrvineF69thV4513thYork Acorn Running Club00:56:5100:57:11+00:21:31
253rd

190

Tim HeneghanM184thV5040thSelby Striders00:56:3900:57:13+00:21:19
254th

363

Terry Hugh Mayer BromfieldM185thV6013thYork Knavesmire Harriers00:56:5700:57:14+00:21:37
255th

181

Peter FoxM186thV5041stSelby Striders00:56:5100:57:21+00:21:31
256th

616

nicholas StaffordM187thV6014thYork Knavesmire Harriers00:57:2700:57:39+00:22:07
257th

195

Kym HurstF70thV3524thSelby Striders00:57:1600:57:43+00:21:56
258th

213

Barry PickeringM188thV703rdSelby Striders00:57:3500:57:53+00:22:15
259th

87

Karen RaynerF71stV4514thEasingwold Running Club00:57:3300:57:58+00:22:13
260th

615

Calum CoganM189thSEN67thYork Knavesmire Harriers00:57:4800:58:04+00:22:28
261st

196

Anna JaquesF72ndV3525thSelby Striders00:57:5500:58:07+00:22:35
262nd

106

Michael PunchardM190thV5042ndPICKERING RUNNING CLUB00:57:5600:58:21+00:22:36
263rd

295

Laura Danielle BennettF73rdsenior26thYork Acorn Running Club00:58:0300:58:21+00:22:43
264th

267

Keith SmithM191stV4065thTadcaster Harriers00:57:5800:58:23+00:22:38
265th

79

Jane MaloneyF74thV558thEasingwold Running Club00:58:1500:58:39+00:22:55
266th

392

Mark Jonathan FennellM192ndV4066thYork Knavesmire Harriers00:58:3400:58:50+00:23:14
267th

246

Gillian JohnsonF75thV4515thTadcaster Harriers00:58:3600:58:55+00:23:16
268th

661

jeffrey victor LittleM193rdV6015thPOCKLINGTON RUNNERS00:58:4000:58:59+00:23:20
269th

2

Helen BowermanF76thV4516thCity of York AC00:58:4700:59:01+00:23:27
270th

672

Helen DurrantF77thV3526thYork Triathlon Club00:58:4600:59:07+00:23:26
271st

118

Nicola Jane WiseF78thV559thPICKERING RUNNING CLUB00:58:4200:59:11+00:23:22
272nd

28

Amanda SelvaratnamF79thV4517thCity of York AC00:59:0800:59:21+00:23:48
273rd

109

Susan Ann SlackF80thV5510thPICKERING RUNNING CLUB00:58:5900:59:21+00:23:39
274th

407

Janet HalesF81stV652ndYork Knavesmire Harriers00:59:2500:59:40+00:24:05
275th

303

Christopher Norman CoplandM194thV6016thYork Acorn Running Club00:59:5901:00:17+00:24:39
276th

546

Tracey YeomansF82ndV4518thYORK POSTAL HARRIERS01:00:0801:00:28+00:24:48
277th

170

Nicola CheltonF83rdV4519thSelby Striders01:00:1001:00:31+00:24:50
278th

425

Paula KellyF84thV3527thYork Knavesmire Harriers01:00:0901:00:31+00:24:49
279th

400

Rachel Neilson GillespieF85thsenior27thYork Knavesmire Harriers01:00:0601:00:33+00:24:46
280th

596

Margaret OliverF86thV5511thYork Knavesmire Harriers01:00:1401:00:34+00:24:54
281st

658

Charlotte HarrisonF87thV3528thYork Knavesmire Harriers01:00:1701:00:37+00:24:57
282nd

423

Dick HunterM195thV704thYork Knavesmire Harriers01:00:2901:00:43+00:25:09
283rd

212

Wendy OrmsbyF88thV5512thSelby Striders01:00:3601:00:53+00:25:16
284th

191

Steph HiscottF89thV3529thSelby Striders01:00:3801:01:03+00:25:18
285th

167

FELICITY CaddickF90thV3530thSelby Striders01:00:3801:01:04+00:25:18
286th

244

Mark HobsonM196thV4067thTadcaster Harriers01:01:2401:01:51+00:26:04
287th

179

Paul FirthM197thV4068thSelby Striders01:01:3601:01:56+00:26:16
288th

39

Eryl AndrewF91stV5513thEasingwold Running Club01:03:0101:03:24+00:27:41
289th

500

Jessica ValenghiF92ndsenior28thYork Knavesmire Harriers01:04:2801:04:45+00:29:08
290th

601

Rebecca ShawF93rdsenior29thSelby Striders01:04:2201:04:48+00:29:02
291st

225

Beverley Anne TuteF94thV3531stSelby Striders01:04:4401:05:01+00:29:24
292nd

175

Debbie Ann CroslandF95thV4520thSelby Striders01:04:4601:05:03+00:29:26
293rd

60

Ray FrenchM198thV6017thEasingwold Running Club01:05:0401:05:29+00:29:44
294th

125

Emma BarkerF96thV3532ndPOCKLINGTON RUNNERS01:05:3301:05:57+00:30:13
295th

123

Sharron AndersonF97thV4521stPOCKLINGTON RUNNERS01:06:2101:06:44+00:31:01
296th

218

Neil RussellM199thV6018thSelby Striders01:06:2201:06:49+00:31:02
297th

207

Sarah MasonF98thV4522ndSelby Striders01:06:4901:07:09+00:31:29
298th

242

Shirley HarrisonF99thV4523rdTadcaster Harriers01:07:1001:07:31+00:31:50
299th

193

Jane HopwoodF100thV4524thSelby Striders01:07:2401:07:46+00:32:04
300th

110

Katharine Anne SmithF101stsenior30thPICKERING RUNNING CLUB01:09:0501:09:26+00:33:45
301st

635

Di ThompsonF102ndV4525thPOCKLINGTON RUNNERS01:09:0801:09:31+00:33:48
302nd

214

Jean PickeringF103rdV653rdSelby Striders01:12:1001:12:30+00:36:50
303rd

349

Susan Pamela AdamsF104thV654thYork Knavesmire Harriers01:14:1001:14:39+00:38:50
304th

348

Paul Anthony AdamsM200thV6019thYork Knavesmire Harriers01:16:5201:17:16+00:41:32
DNF (1 in total)
-

541

Bill ShivelyMV50YORK POSTAL HARRIERS00:00:0000:00:00-

This results listing includes athletes who have opted not to show their full name. This is an option in the member profile settings.

You may also be interested in...

Waddle s 5 Mile 2019-05-05 08:30:00
National Primary & Year 7 Cross Country Final incorporating Leicestershire & Rutland Primary Schools County Championships Year 3 Girls 2019-03-23 10:45:00
'Erewash ' Half Marathon 2019-08-10 08:30:00
Woodhouse May Day Challenge 13.5 Mile Run 2019-05-06 08:30:00