National Primary & Year 7 Cross Country Final incorporating Leicestershire & Rutland Primary Schools County Championships 2019

Mar
23
2019

Splits

  • 2,200 metre Run

Race Options

Entry Details

Athlete places1,000
Age range0 - 99
Race Entry£0.00

Race entry is closed. Closed 19th Mar 2019, 10:00

Map

Year 6 Boys

Running | 2019-03-23 10:45am
1 viewed last hour.

Entry Details

Athlete places1,000
Age range0 - 99
Race Entry£0.00

Race entry is closed. Closed 19th Mar 2019, 10:00

All Race Results

Gender

Jump to bib

Pos#NameCatClubChip TimeFinish Time
Finished (329 in total)
1st

2098

Owen UlfigM1stYR61stWolves & Bilston AC00:00:0000:08:01-
2nd

2002

Isaac StablerM2ndYR62ndNorth Yorkshire00:00:0000:08:03-
3rd

1860

Harry CharlesM3rdYR63rdBucks Swans00:00:0000:08:05-
4th

1881

George WilsonM4thYR64thCleethorpes Athletics Club00:00:0000:08:08-
5th

1963

Milo BrothertonM5thYR65thLEICESTERSHIRE00:00:0000:08:11-
6th

1956

Oliver ScottM6thYR66thKENT00:00:0000:08:12-
7th

2073

Archie PeakerM7thYR67thTEAM West Yorkshire00:00:0000:08:13-
8th

1959

Jamie HigingbottomM8thYR68thLEICESTERSHIRE00:00:0000:08:15-
9th

1976

Oberon KearneyM9thYR69thMerseyside00:00:0000:08:16-
10th

2080

Louis ReynoldsM10thYR610thVictoria Park & Tower Hamlets Harriers - VPTH00:00:0000:08:16-
11th

1890

Will McnallyM11thYR611thCUMBRIA00:00:0000:08:17-
12th

1927

Thomas CadwalladerM12thYR612thHertfordshire Schools00:00:0000:08:18-
13th

1888

Seb MasonM13thYR613thCUMBRIA00:00:0000:08:19-
14th

2072

Charlie ParkerM14thYR614thTEAM West Yorkshire00:00:0000:08:19-
15th

1871

Will BaileyM15thYR615thChapel en le Frith00:00:0000:08:19-
16th

2066

Jude RyanM16thYR616thSutton-in-Ashfield Harriers00:00:0000:08:21-
17th

2067

Charlie CourtmanM17thYR617thTEAM West Yorkshire00:00:0000:08:22-
18th

2070

Declan LevayM18thYR618thTEAM West Yorkshire00:00:0000:08:23-
19th

2078

Alexander WolfendenM19thYR619thTEAM West Yorkshire00:00:0000:08:23-
20th

2020

Jacob NugentM20thYR620thNotts00:00:0000:08:24-
21st

2013

Ollie WallsM21stYR621stNorthants00:00:0000:08:24-
22nd

2018

Eddie LoweM22ndYR622ndNotts00:00:0000:08:26-
23rd

1975

Ben CronshawM23rdYR623rdMerseyside00:00:0000:08:30-
24th

1933

Callum PowellM24thYR624thHertfordshire Schools00:00:0000:08:33-
25th

2075

Leo RichesM25thYR625thTEAM West Yorkshire00:00:0000:08:34-
26th

1863

Alex HughesM26thYR626thBucks Swans00:00:0000:08:34-
27th

1867

Gabriel Strutton SmithM27thYR627thBucks Swans00:00:0000:08:35-
28th

2071

Rafferty MirfinM28thYR628thTEAM West Yorkshire00:00:0000:08:35-
29th

1928

William EdmundsM29thYR629thHertfordshire Schools00:00:0000:08:35-
30th

2105

Harley IrishM30thYR630thWorcestershire00:00:0000:08:36-
31st

1964

Ethan DykeM31stYR631stLEICESTERSHIRE00:00:0000:08:36-
32nd

1961

Samual TanseyM32ndYR632ndLEICESTERSHIRE00:00:0000:08:39-
33rd

1872

Dylan RobinsM33rdYR633rdChelmsford Athletics Club00:00:0000:08:39-
34th

1911

Sam WilsonM34thYR634thGloucestershire00:00:0000:08:40-
35th

1906

Dominic MartinM35thYR635thGloucestershire00:00:0000:08:40-
36th

1987

Morgan EwingM36thYR636thMilton Keynes00:00:0000:08:41-
37th

1957

Jay TrimmerM37thYR637thKENT00:00:0000:08:42-
38th

1934

Zach WhiteM38thYR638thHertfordshire Schools00:00:0000:08:42-
39th

2077

Logan WalkerM39thYR639thTEAM West Yorkshire00:00:0000:08:42-
40th

1929

Max FergieM40thYR640thHertfordshire Schools00:00:0000:08:42-
41st

2034

Ethan FoleyM41stYR641stRotherham00:00:0000:08:43-
42nd

2199

Seamus ConlonM42ndYR642nd00:00:0000:08:44-
43rd

1887

Mylo JewellM43rdYR643rdCUMBRIA00:00:0000:08:46-
44th

1953

Ethan HardingM44thYR644thKENT00:00:0000:08:46-
45th

2086

Seb MeleroM45thYR645thWest Suffolk Wild Cats00:00:0000:08:47-
46th

2010

Thomas ChurchM46thYR646thNorthants00:00:0000:08:47-
47th

1923

Zac TurnerM47thYR647thHaringey00:00:0000:08:47-
48th

1857

Richie MackM48thYR648thBanbury Harriers AC00:00:0000:08:48-
49th

2074

Samuel PrestonM49thYR649thTEAM West Yorkshire00:00:0000:08:48-
50th

1870

Tom UsherM50thYR650thBucks Swans00:00:0000:08:49-
51st

2011

Nathan LambM51stYR651stNorthants00:00:0000:08:50-
52nd

1977

Ben LeatherbarrowM52ndYR652ndMerseyside00:00:0000:08:50-
53rd

1944

Joe HumphriesM53rdYR653rdIndependent00:00:0000:08:51-
54th

2104

Oliver DieppeM54thYR654thWorcestershire00:00:0000:08:51-
55th

2016

Thomas FisherM55thYR655thNotts00:00:0000:08:51-
56th

1937

George JenningsM56thYR656thHuntingdonshire AC00:00:0000:08:51-
57th

2026

Charlie AstorM57thYR657thOxfordshire00:00:0000:08:52-
58th

1954

Oliver HeadM58thYR658thKENT00:00:0000:08:52-
59th

1859

Danny CarruthersM59thYR659thBucks Swans00:00:0000:08:53-
60th

1892

Simon RigbyM60thYR660thCUMBRIA00:00:0000:08:53-
61st

2088

Noel FordM61stYR661stWirral Primary Schools Team00:00:0000:08:54-
62nd

1938

Alasdair LargeM62ndYR662ndHuntingdonshire AC00:00:0000:08:55-
63rd

2081

Jacob PryorM63rdYR663rdWarrington AC00:00:0000:08:56-
64th

2107

Tom MawdsleyM64thYR664thWorcestershire00:00:0000:08:56-
65th

1886

Thomas DoswellM65thYR665thCUMBRIA00:00:0000:08:57-
66th

1994

Caleb AylesburyM66thYR666thNorth Yorkshire00:00:0000:08:57-
67th

1858

Ryen RennieM67thYR667thBlackheath and Bromley Harriers00:00:0000:08:57-
68th

2027

Nathaniel BlakesleyM68thYR668thOxfordshire00:00:0000:08:57-
69th

2103

Josh BevinsM69thYR669thWorcestershire00:00:0000:08:58-
70th

1924

Archie BakerM70thYR670thHertfordshire Schools00:00:0000:09:00-
71st

1932

Robert PitcherM71stYR671stHertfordshire Schools00:00:0000:09:00-
72nd

1908

Moses PrecesmithM72ndYR672ndGloucestershire00:00:0000:09:00-
73rd

2007

Edward BeaumontM73rdYR673rdNorthants00:00:0000:09:00-
74th

1990

Maxwell NewmanM74thYR674thMilton Keynes00:00:0000:09:01-
75th

2096

James HodgsonM75thYR675thWolves & Bilston AC00:00:0000:09:01-
76th

2025

Marcus WootenM76thYR676thNotts00:00:0000:09:01-
77th

1984

Ben WilliamsM77thYR677thMerseyside00:00:0000:09:01-
78th

2024

Dan WicksM78thYR678thNotts00:00:0000:09:02-
79th

2005

Ewen WilkinsonM79thYR679thNorth Yorkshire00:00:0000:09:02-
80th

1967

Taylor WadeM80thYR680thLEICESTERSHIRE00:00:0000:09:02-
81st

2044

Ellis JonesM81stYR681stroyal sutton coldfield00:00:0000:09:02-
82nd

2023

Seb SmithM82ndYR682ndNotts00:00:0000:09:03-
83rd

2106

Trey KingM83rdYR683rdWorcestershire00:00:0000:09:03-
84th

1893

Leyton RobertsM84thYR684thCUMBRIA00:00:0000:09:04-
85th

1895

Ben WrigleyM85thYR685thCUMBRIA00:00:0000:09:04-
86th

1982

Joseph WakeM86thYR686thMerseyside00:00:0000:09:04-
87th

1950

Theo Donovan RonchettiM87thYR687thKENT00:00:0000:09:04-
88th

1962

Elliott DaminetM88thYR688thLEICESTERSHIRE00:00:0000:09:05-
89th

2110

Aaran WebsterM89thYR689thWorcestershire00:00:0000:09:05-
90th

2015

Rio CanovilleM90thYR690thNotts00:00:0000:09:05-
91st

2049

Arthur LimbM91stYR691stRural Derbyshire SSP00:00:0000:09:06-
92nd

2195

Oliver WidemanM92ndYR692nd00:00:0000:09:07-
93rd

1978

Riley MaloneM93rdYR693rdMerseyside00:00:0000:09:08-
94th

447

Harvey RogersM94thYR694th00:00:0000:09:08-
95th

2076

Louis ShackletonM95thYR695thTEAM West Yorkshire00:00:0000:09:08-
96th

1969

Josh HatherleyM96thYR696thLEICESTERSHIRE00:00:0000:09:08-
97th

1913

Edward TaylorM97thYR697thGreat Chesterford Primary Academy00:00:0000:09:09-
98th

2042

Joshua WadeM98thYR698thRotherham00:00:0000:09:10-
99th

1861

George FotherbyM99thYR699thBucks Swans00:00:0000:09:10-
100th

2068

Ned Gallagher ThompsonM100thYR6100thTEAM West Yorkshire00:00:0000:09:10-
101st

1960

Alex HowardM101stYR6101stLEICESTERSHIRE00:00:0000:09:10-
102nd

1983

Jamie WalshM102ndYR6102ndMerseyside00:00:0000:09:10-
103rd

2084

Mylo NealeM103rdYR6103rdWatford Harriers00:00:0000:09:11-
104th

1958

Louie VincentM104thYR6104thKENT00:00:0000:09:12-
105th

1903

Thomas CumminsM105thYR6105thGloucestershire00:00:0000:09:12-
106th

1996

Tom HooperM106thYR6106thNorth Yorkshire00:00:0000:09:12-
107th

1966

Marcus HollandM107thYR6107thLEICESTERSHIRE00:00:0000:09:13-
108th

2004

Miles WatsonM108thYR6108thNorth Yorkshire00:00:0000:09:13-
109th

1980

Swithin SamaradiwakaraM109thYR6109thMerseyside00:00:0000:09:13-
110th

1920

Billy FudgeM110thYR6110thHaringey00:00:0000:09:14-
111st

2003

Robbie WatmoughM111stYR6111stNorth Yorkshire00:00:0000:09:14-
112nd

1952

Josh GreevesM112ndYR6112ndKENT00:00:0000:09:14-
113rd

2133

Joe CordenM113rdYR6113rd00:00:0000:09:14-
114th

1891

Leo RannerM114thYR6114thCUMBRIA00:00:0000:09:15-
115th

2001

Benjamin Scurrah-smythM115thYR6115thNorth Yorkshire00:00:0000:09:15-
116th

1998

William KeensM116thYR6116thNorth Yorkshire00:00:0000:09:15-
117th

1922

Samuel LindsellM117thYR6117thHaringey00:00:0000:09:16-
118th

1866

Dan MunnM118thYR6118thBucks Swans00:00:0000:09:17-
119th

2191

Luca OxtonM119thYR6119th00:00:0000:09:17-
120th

2120

Felix BrownM120thYR6120th00:00:0000:09:17-
121st

1970

Finn SingerM121stYR6121stLEICESTERSHIRE00:00:0000:09:17-
122nd

1965

Fionn TrinderM122ndYR6122ndLEICESTERSHIRE00:00:0000:09:18-
123rd

1905

Ned HarrisonM123rdYR6123rdGloucestershire00:00:0000:09:18-
124th

2102

Gregor SamsonM124thYR6124thWoodford Green with Essex Ladies00:00:0000:09:19-
125th

2227

Raphy Swinfen-craneyM125thYR6125th00:00:0000:09:19-
126th

1885

Adam BorradaileM126thYR6126thCUMBRIA00:00:0000:09:19-
127th

2019

Cameron MarkhamM127thYR6127thNotts00:00:0000:09:19-
128th

1877

Henry AshtonM128thYR6128thCity of Norwich AC00:00:0000:09:19-
129th

2099

Joshua WelfordM129thYR6129thWolves & Bilston AC00:00:0000:09:20-
130th

2090

Sam HackettM130thYR6130thWirral Primary Schools Team00:00:0000:09:20-
131st

1901

Freddie CoombeM131stYR6131stGloucestershire00:00:0000:09:21-
132nd

1868

Eddie TaitM132ndYR6132ndBucks Swans00:00:0000:09:21-
133rd

2069

Chukwuemeka Godwin-ukanduM133rdYR6133rdTEAM West Yorkshire00:00:0000:09:21-
134th

2017

Jacob HughesM134thYR6134thNotts00:00:0000:09:22-
135th

2022

Ryley PickerM135thYR6135thNotts00:00:0000:09:22-
136th

2200

Alfie DorringtonM136thYR6136th00:00:0000:09:22-
137th

2167

Joseph MurphyM137thYR6137th00:00:0000:09:23-
138th

2032

Harrison WrightM138thYR6138thOxfordshire00:00:0000:09:23-
139th

1968

Daniel GloverM139thYR6139thLEICESTERSHIRE00:00:0000:09:23-
140th

1889

George MccabeM140thYR6140thCUMBRIA00:00:0000:09:24-
141st

1897

Alfie BundyM141stYR6141stEast Cheshire Harriers00:00:0000:09:24-
142nd

1931

Joseph LeeM142ndYR6142ndHertfordshire Schools00:00:0000:09:24-
143rd

2045

Alex CurrieM143rdYR6143rdRural Derbyshire SSP00:00:0000:09:24-
144th

2038

Jake ParkerM144thYR6144thRotherham00:00:0000:09:25-
145th

2171

Joseph StrakerM145thYR6145th00:00:0000:09:25-
146th

1930

Alex GriffithsM146thYR6146thHertfordshire Schools00:00:0000:09:26-
147th

1917

Sam BrownM147thYR6147thHaringey00:00:0000:09:26-
148th

1935

Dylan WinfieldM148thYR6148thHertfordshire Schools00:00:0000:09:26-
149th

1926

Cameron BlackM149thYR6149thHertfordshire Schools00:00:0000:09:27-
150th

429

Ralph DodwellM150thYR6150th00:00:0000:09:27-
151st

1916

Joel Briars- CoanM151stYR6151stHaringey00:00:0000:09:27-
152nd

2039

Jack ReederM152ndYR6152ndRotherham00:00:0000:09:28-
153rd

2000

Jack SandersonM153rdYR6153rdNorth Yorkshire00:00:0000:09:28-
154th

2139

Will WeaverM154thYR6154th00:00:0000:09:28-
155th

2040

Ben SteelM155thYR6155thRotherham00:00:0000:09:28-
156th

2087

Jamie BarnesM156thYR6156thWirral Primary Schools Team00:00:0000:09:29-
157th

1925

Emilio Ballard-matthewsM157thYR6157thHertfordshire Schools00:00:0000:09:29-
158th

1898

Bobby BurtonM158thYR6158thEast Cheshire Harriers00:00:0000:09:29-
159th

2089

Thomas GilchristM159thYR6159thWirral Primary Schools Team00:00:0000:09:29-
160th

2143

William ClaffertyM160thYR6160th00:00:0000:09:30-
161st

2041

William TaylorM161stYR6161stRotherham00:00:0000:09:30-
162nd

2048

James KingM162ndYR6162ndRural Derbyshire SSP00:00:0000:09:31-
163rd

2021

Tom PearsonM163rdYR6163rdNotts00:00:0000:09:31-
164th

1971

Matthew SherryM164thYR6164thMedway & Maidstone00:00:0000:09:31-
165th

1904

Oliver FisherM165thYR6165thGloucestershire00:00:0000:09:31-
166th

2140

Johnny YoungM166thYR6166th00:00:0000:09:33-
167th

1948

Harrison BrookesM167thYR6167thKENT00:00:0000:09:33-
168th

1997

Jamie JelfM168thYR6168thNorth Yorkshire00:00:0000:09:33-
169th

1981

Alex ShielsM169thYR6169thMerseyside00:00:0000:09:33-
170th

2047

Julian HartM170thYR6170thRural Derbyshire SSP00:00:0000:09:34-
171st

2145

Ibrahim GahtonM171stYR6171st00:00:0000:09:34-
172nd

2093

Luca NoorpuriM172ndYR6172ndWirral Primary Schools Team00:00:0000:09:34-
173rd

1972

Henry GibsonM173rdYR6173rdMedway And Maidstone00:00:0000:09:34-
174th

1989

Warren MooreM174thYR6174thMilton Keynes00:00:0000:09:34-
175th

2083

Luke MansourM175thYR6175thWatford Harriers00:00:0000:09:35-
176th

2127

George StimpsonM176thYR6176th00:00:0000:09:35-
177th

2203

Isaac HuczmannM177thYR6177th00:00:0000:09:35-
178th

1999

Douglas PlantM178thYR6178thNorth Yorkshire00:00:0000:09:35-
179th

2109

Josh SandersM179thYR6179thWorcestershire00:00:0000:09:35-
180th

2082

James InghamM180thYR6180thWatford Harriers00:00:0000:09:35-
181st

2051

Seth TierneyM181stYR6181stRural Derbyshire SSP00:00:0000:09:37-
182nd

1902

Jack CouchmanM182ndYR6182ndGloucestershire00:00:0000:09:37-
183rd

1910

Henry WatsonM183rdYR6183rdGloucestershire00:00:0000:09:37-
184th

2114

Ethan FordM184thYR6184th00:00:0000:09:37-
185th

439

Oliver BoakyeM185thYR6185th00:00:0000:09:37-
186th

1995

Archie CannM186thYR6186thNorth Yorkshire00:00:0000:09:37-
187th

2092

Alfie McgowanM187thYR6187thWirral Primary Schools Team00:00:0000:09:38-
188th

2009

Freddie CaspallM188thYR6188thNorthants00:00:0000:09:39-
189th

2187

Luca FasciM189thYR6189th00:00:0000:09:40-
190th

1884

David AwdeM190thYR6190thCUMBRIA00:00:0000:09:40-
191st

2036

George MervillM191stYR6191stRotherham00:00:0000:09:41-
192nd

1875

William HobbyM192ndYR6192ndCheltenham Harriers & Bourton Roadrunners00:00:0000:09:41-
193rd

2166

Tiernan MaguireM193rdYR6193rd00:00:0000:09:41-
194th

1949

Sammy DjelilM194thYR6194thKENT00:00:0000:09:42-
195th

2169

Ben RigbyM195thYR6195th00:00:0000:09:42-
196th

1882

Fraser AbbissM196thYR6196thCORNWALL00:00:0000:09:42-
197th

2050

Archie PittM197thYR6197thRural Derbyshire SSP00:00:0000:09:42-
198th

2134

Daniel GoodrichM198thYR6198th00:00:0000:09:43-
199th

2141

Oscar BerryM199thYR6199th00:00:0000:09:43-
200th

2046

Lawrence Deery-edgeM200thYR6200thRural Derbyshire SSP00:00:0000:09:43-
201st

1912

Thomas BroadleyM201stYR6201stGrantham Athletic Club00:00:0000:09:44-
202nd

2172

Luke TaylorM202ndYR6202nd00:00:0000:09:44-
203rd

1883

Alfie AddisonM203rdYR6203rdCUMBRIA00:00:0000:09:44-
204th

2131

George BondM204thYR6204th00:00:0000:09:45-
205th

1869

Ethan TranterM205thYR6205thBucks Swans00:00:0000:09:46-
206th

1873

Theo BirchM206thYR6206thCheltenham Harriers & Bourton Roadrunners00:00:0000:09:46-
207th

2136

Macauley McglincheyM207thYR6207th00:00:0000:09:46-
208th

2163

Miles FoordM208thYR6208th00:00:0000:09:47-
209th

2065

Hugo ThomsonM209thYR6209thSutton-in- Ashfield Harriers00:00:0000:09:47-
210th

2124

Freddie JamesM210thYR6210th00:00:0000:09:47-
211st

2035

Billy LunnM211stYR6211stRotherham00:00:0000:09:47-
212nd

2097

Finley PowellM212ndYR6212ndWolves & Bilston AC00:00:0000:09:47-
213rd

1986

Danny ChapmanM213rdYR6213rdMilton Keynes00:00:0000:09:48-
214th

2188

Christopher HillM214thYR6214th00:00:0000:09:50-
215th

1992

Reece PerkinsM215thYR6215thMilton Keynes00:00:0000:09:51-
216th

2146

Edzus LindeM216thYR6216th00:00:0000:09:52-
217th

1993

Nicholas ReynoldsM217thYR6217thMilton Keynes00:00:0000:09:52-
218th

2029

Orlando Haworth-boothM218thYR6218thOxfordshire00:00:0000:09:53-
219th

1874

Harry BradleyM219thYR6219thCheltenham Harriers & Bourton Roadrunners00:00:0000:09:53-
220th

2168

Ben ParkerM220thYR6220th00:00:0000:09:54-
221st

2119

Milo AtkinsonM221stYR6221st00:00:0000:09:54-
222nd

1988

Jake IsetonM222ndYR6222ndMilton Keynes00:00:0000:09:54-
223rd

2028

Finlay HanniganM223rdYR6223rdOxfordshire00:00:0000:09:54-
224th

1914

Kamran BakhshiM224thYR6224thHaringey00:00:0000:09:55-
225th

2030

James HiltonM225thYR6225thOxfordshire00:00:0000:09:55-
226th

2117

Olaf TaylorM226thYR6226th00:00:0000:09:56-
227th

1862

Stanley HornerM227thYR6227thBucks Swans00:00:0000:09:56-
228th

444

Daniel GrattonM228thYR6228th00:00:0000:09:57-
229th

1991

Tom PatonM229thYR6229thMilton Keynes00:00:0000:09:57-
230th

2170

Aidan SeedM230thYR6230th00:00:0000:09:57-
231st

2182

Edward VickersM231stYR6231st00:00:0000:09:57-
232nd

2221

Max HeamesM232ndYR6232nd00:00:0000:09:58-
233rd

2014

Daniel WoodM233rdYR6233rdNorthants00:00:0000:09:58-
234th

2149

Evan ThorntonM234thYR6234th00:00:0000:09:58-
235th

1919

Zabede FranceM235thYR6235thHaringey00:00:0000:10:00-
236th

2144

Luke DobsonM236thYR6236th00:00:0000:10:00-
237th

2147

Nathan MugatiM237thYR6237th00:00:0000:10:01-
238th

2008

Tom BryanM238thYR6238thNorthants00:00:0000:10:01-
239th

1865

Freddie MackintoshM239thYR6239thBucks Swans00:00:0000:10:01-
240th

2224

Gregory PaterM240thYR6240th00:00:0000:10:04-
241st

2062

Nathaniel MakitadiM241stYR6241stSt Thomas of Canterbury00:00:0000:10:05-
242nd

2219

Fraser BarclayM242ndYR6242nd00:00:0000:10:05-
243rd

2230

Theo WoollamsM243rdYR6243rd00:00:0000:10:07-
244th

1985

Dylan CardM244thYR6244thMilton Keynes00:00:0000:10:07-
245th

2033

Danny BeckittM245thYR6245thRotherham00:00:0000:10:08-
246th

1918

Gabe EdwardsM246thYR6246thHaringey00:00:0000:10:09-
247th

2190

Harry JonesM247thYR6247th00:00:0000:10:09-
248th

2052

Fisayo AtereM248thYR6248thSouth Derbyshire00:00:0000:10:09-
249th

431

Jacob GrantM249thYR6249thKIBWORTH PRIMARY00:00:0000:10:10-
250th

2181

Stan ScottM250thYR6250th00:00:0000:10:10-
251st

2142

Ethan BownM251stYR6251st00:00:0000:10:13-
252nd

2031

Monty SalmonM252ndYR6252ndOxfordshire00:00:0000:10:13-
253rd

2132

Kirk CarterM253rdYR6253rd00:00:0000:10:14-
254th

1900

Joseph LutmanM254thYR6254thEast Cheshire Harriers00:00:0000:10:14-
255th

2154

Brooklyn CookM255thYR6255th00:00:0000:10:16-
256th

2235

Kaylan PatelM256thYR6256th00:00:0000:10:17-
257th

2165

Oliver HeggsM257thYR6257th00:00:0000:10:18-
258th

2138

Charlie ThomasM258thYR6258th00:00:0000:10:18-
259th

2137

Reuben SeatonM259thYR6259th00:00:0000:10:20-
260th

1973

Patrick BourkeM260thYR6260thMerseyside00:00:0000:10:21-
261st

2194

Harley WhymanM261stYR6261st00:00:0000:10:22-
262nd

2184

Connor WhitfieldM262ndYR6262nd00:00:0000:10:23-
263rd

2151

Ethan BowdenM263rdYR6263rd00:00:0000:10:23-
264th

1855

Jake RobsonM264thYR6264thAshbourne Primary00:00:0000:10:24-
265th

2207

Monty AdamsM265thYR6265th00:00:0000:10:25-
266th

2159

Kara NkumbM266thYR6266th00:00:0000:10:25-
267th

2055

Theo RoomeM267thYR6267thSouth Derbyshire00:00:0000:10:26-
268th

2012

Kurtis MackieM268thYR6268thNorthants00:00:0000:10:26-
269th

2164

Sam HawksworthM269thYR6269th00:00:0000:10:27-
270th

2130

Reilly SmithM270thYR6270th00:00:0000:10:27-
271st

1947

Thomas PennM271stYR6271stIndependent00:00:0000:10:28-
272nd

2063

Emmanuel OchalaM272ndYR6272ndSt Thomas of Canterbury00:00:0000:10:28-
273rd

1907

Jack MillerM273rdYR6273rdGloucestershire00:00:0000:10:28-
274th

2006

Harley BarnettM274thYR6274thNorthants00:00:0000:10:29-
275th

1852

James GodfreyM275thYR6275thAshbourne Primary00:00:0000:10:31-
276th

2115

Ethan HubbardM276thYR6276th00:00:0000:10:31-
277th

2223

Oscar LewisM277thYR6277th00:00:0000:10:31-
278th

2113

Jake FloodM278thYR6278th00:00:0000:10:31-
279th

2160

Issa SaidM279thYR6279th00:00:0000:10:31-
280th

1880

Benjamin StilesM280thYR6280thCleethorpes Athletics Club00:00:0000:10:32-
281st

2218

Brandon SmithM281stYR6281st00:00:0000:10:33-
282nd

1850

Matthew BullickM282ndYR6282ndAshbourne Primary00:00:0000:10:34-
283rd

2213

Liam JonesM283rdYR6283rd00:00:0000:10:34-
284th

2112

Jimmy CoxM284thYR6284th00:00:0000:10:35-
285th

2193

Owen WardleM285thYR6285th00:00:0000:10:35-
286th

1940

Elliot SlyM286thYR6286thHuntingdonshire AC00:00:0000:10:35-
287th

2215

James KillickM287thYR6287th00:00:0000:10:37-
288th

2225

Josh RaikosoM288thYR6288th00:00:0000:10:37-
289th

2135

Oliver HaimesM289thYR6289th00:00:0000:10:40-
290th

2211

Joey HillM290thYR6290th00:00:0000:10:40-
291st

2118

Mohammerd Al-aliM291stYR6291st00:00:0000:10:41-
292nd

2156

Omar IshakM292ndYR6292nd00:00:0000:10:42-
293rd

2180

Jonas RumfordM293rdYR6293rd00:00:0000:10:43-
294th

2150

Khalid AbdullahiM294thYR6294th00:00:0000:10:44-
295th

2174

Oliver FawkeM295thYR6295th00:00:0000:10:44-
296th

2183

Thomas VickersM296thYR6296th00:00:0000:10:45-
297th

2101

Dhairya MehtaM297thYR6297thWoodford Green prep00:00:0000:10:45-
298th

2175

Alex GleedM298thYR6298th00:00:0000:10:46-
299th

2216

Mason LovellM299thYR6299th00:00:0000:10:47-
300th

2116

Thomas PatridgeM300thYR6300th00:00:0000:10:47-
301st

2053

Joe ClennellM301stYR6301stSouth Derbyshire00:00:0000:10:48-
302nd

2212

Joseph HopkinsonM302ndYR6302nd00:00:0000:10:49-
303rd

2056

Ewan SaxonM303rdYR6303rdSouth Derbyshire00:00:0000:10:50-
304th

2196

Harry WoodM304thYR6304th00:00:0000:10:50-
305th

2058

Charlie SmithM305thYR6305thSouth Derbyshire00:00:0000:10:53-
306th

1853

Matthew GodfreyM306thYR6306thAshbourne Primary00:00:0000:10:57-
307th

2185

Jack BunneyM307thYR6307th00:00:0000:11:00-
308th

2157

Oscar JamesM308thYR6308th00:00:0000:11:04-
309th

2179

William RogersM309thYR6309th00:00:0000:11:08-
310th

432

Cody GillispieM310thYR6310th00:00:0000:11:10-
311st

1856

George PaddenM311stYR6311stAshbourne Primary School00:00:0000:11:10-
312nd

2189

Luke HodsonM312ndYR6312nd00:00:0000:11:10-
313rd

2155

Albaro DanM313rdYR6313rd00:00:0000:11:14-
314th

2060

Cavan EdwardsM314thYR6314thSt Thomas of Canterbury00:00:0000:11:21-
315th

2061

Wiktor KakolewskiM315thYR6315thSt Thomas of Canterbury00:00:0000:11:23-
316th

2192

Liam Rosborough-staceyM316thYR6316th00:00:0000:11:23-
317th

2186

Ollie CooperM317thYR6317th00:00:0000:11:24-
318th

2177

Joe WaddingM318thYR6318th00:00:0000:11:24-
319th

2232

Dan HargraveM319thYR6319th00:00:0000:11:31-
320th

2209

Thomas ClarkeM320thYR6320th00:00:0000:11:32-
321st

2173

Lyle ArmitageM321stYR6321st00:00:0000:11:41-
322nd

2226

Buddy RowlandM322ndYR6322nd00:00:0000:11:42-
323rd

2234

Kye MeadowsM323rdYR6323rd00:00:0000:11:59-
324th

2178

Elliot NorwellM324thYR6324th00:00:0000:12:03-
325th

1879

Oliver ParkerM325thYR6325thCleethorpes Athletics Club00:00:0000:12:18-
326th

2054

Alex HillM326thYR6326thSouth Derbyshire00:00:0000:12:39-
327th

2202

Healey HeritageM327thYR6327th00:00:0000:13:01-
328th

1936

Joshua BurgessM328thYR6328thHuntingdonshire AC00:00:0000:13:50-
329th

2059

Theo UnderwoodM329thYR6329thSouth Derbyshire00:00:0000:16:28-
DNF (63 in total)
-

1941

Kieran StillMYR6Huntingdonshire AC00:00:0000:00:00-
-

2121

Oliver BuzzardMYR600:00:0000:00:00-
-

1974

Thomas ByrneMYR6Merseyside00:00:0000:00:00-
-

2153

Luca-Peru CanalMYR600:00:0000:00:00-
-

1876

Monty SilverMYR6Cheltenham Harriers & Bourton Roadrunners00:00:0000:00:00-
-

2057

Anesu ShonhiwaMYR6South Derbyshire00:00:0000:00:00-
-

2064

Thomas RobertsMYR6Stevenage and North Herts Athletics Club00:00:0000:00:00-
-

1899

Finnan DochertyMYR6East Cheshire Harriers00:00:0000:00:00-
-

2128

Dylan WilliamsMYR600:00:0000:00:00-
-

1851

Jordan DayMYR6Ashbourne Primary00:00:0000:00:00-
-

1939

Thomas PortieriMYR6Huntingdonshire AC00:00:0000:00:00-
-

2094

Tyler PiercyMYR6Wirral Primary Schools Team00:00:0000:00:00-
-

2043

George BromleyMYR6royal sutton coldfield00:00:0000:00:00-
-

1946

Henry PearceMYR6Independent00:00:0000:00:00-
-

2126

Louis PageMYR600:00:0000:00:00-
-

1979

Aaron PotterMYR6Merseyside00:00:0000:00:00-
-

2158

Ben MasseyMYR600:00:0000:00:00-
-

2085

Sonny BattellMYR6West Suffolk Wild Cats00:00:0000:00:00-
-

2198

Adam ClaricoatesMYR600:00:0000:00:00-
-

1921

Max HaroldMYR6Haringey00:00:0000:00:00-
-

2214

Ollie JordanMYR600:00:0000:00:00-
-

2205

Sam NutterMYR600:00:0000:00:00-
-

2108

Cameron OwenMYR6Worcestershire00:00:0000:00:00-
-

2237

Jack TurnballMYR600:00:0000:00:00-
-

2228

Xavier WildsmithMYR600:00:0000:00:00-
-

1951

Louis EdwardsMYR6KENT00:00:0000:00:00-
-

1854

Noah HainesMYR6Ashbourne Primary00:00:0000:00:00-
-

1909

Finn SoutterMYR6Gloucestershire00:00:0000:00:00-
-

1942

Matthew ChapmanMYR6Independent00:00:0000:00:00-
-

2122

Finley GraingeMYR600:00:0000:00:00-
-

2210

Will GravesMYR600:00:0000:00:00-
-

2129

Jake CarpenterMYR600:00:0000:00:00-
-

2161

Olly TaplinMYR600:00:0000:00:00-
-

2201

Mohammad GangatMYR600:00:0000:00:00-
-

2037

Jack MorrisMYR6Rotherham00:00:0000:00:00-
-

2217

Ted ParkinsonMYR600:00:0000:00:00-
-

2233

Thomas MasonMYR600:00:0000:00:00-
-

2152

Matt ByrneMYR600:00:0000:00:00-
-

2079

Stanley StephensonMYR6Trawden AC00:00:0000:00:00-
-

1915

Eric BealeMYR6Haringey00:00:0000:00:00-
-

2095

Oscar James BurgessMYR6Wolsey House00:00:0000:00:00-
-

2208

Harry BlanchardMYR600:00:0000:00:00-
-

2111

Rhys CoulsonMYR600:00:0000:00:00-
-

2231

Cody GillespieMYR600:00:0000:00:00-
-

1955

Thomas MolloyMYR6KENT00:00:0000:00:00-
-

2206

Oliver WhitingMYR600:00:0000:00:00-
-

2222

Diego KearneyMYR600:00:0000:00:00-
-

1945

Louis MacintoshMYR6Independent00:00:0000:00:00-
-

2125

Louie MarchesiMYR600:00:0000:00:00-
-

1864

Ollie JinksMYR6Bucks Swans00:00:0000:00:00-
-

2197

Dylan BaxterMYR600:00:0000:00:00-
-

2100

Luke HooperMYR6Woodford Green prep00:00:0000:00:00-
-

2229

Harry WilliamsMYR600:00:0000:00:00-
-

2148

Aiden ThomasMYR600:00:0000:00:00-
-

1894

Noah WadsworthMYR6CUMBRIA00:00:0000:00:00-
-

2091

Oscar KewleyMYR6Wirral Primary Schools Team00:00:0000:00:00-
-

2204

Liam McmoneagleMYR600:00:0000:00:00-
-

2220

Bertie HazelwoodMYR600:00:0000:00:00-
-

1943

Toby Day-smallMYR6Independent00:00:0000:00:00-
-

2123

Daniel GrattonMYR600:00:0000:00:00-
-

2236

Hendrik TangMYR600:00:0000:00:00-
-

1878

Max BartonMYR6City of Norwich AC00:00:0000:00:00-
-

2162

Harry AdamskiMYR600:00:0000:00:00-

You may also be interested in...

The Night Trail 5 Miles 2019-10-04 19:00:00
Summer - Leicester Running Camp 2019-07-29 10:00:00
'Erewash ' Half Marathon 2019-08-10 08:30:00
Burton 10K Road Race 10K Distance 2019-08-11 10:00:00