Deva Triathlon 2019

Jun
02
2019

Splits

  • 1,500 metre Swim
  • 40 kilometre Cycle
  • 10 kilometre Run

Race Options

Map

Standard Distance

Triathlon | 2019-06-02 08:00am
2 viewed last hour.

All Race Results

Gender

Jump to bib

Pos#NameCatClubFinish Time
1st

786

Daniel McparlandM1stG1stTRI PRESTON02:01:17-
2nd

596

Sam Alexander BroomheadM2ndD1stUniversity Of Nottingham Triathlon Club02:04:01+00:02:44
3rd

769

Brochan WattsM3rdG2ndClapham Chasers02:05:15+00:03:58
4th

815

Phillip MurphyM4thG3rdTotal Tri Training02:06:31+00:05:14
5th

609

Dan HarbidgeM5thE1stNorth endurance02:06:39+00:05:22
6th

597

Lloyd BebbingtonM6thD2ndNewcastle (Staffs) Tri Club02:08:34+00:07:17
7th

685

Ashley ScottM7thF1stRoyal Navy Triathlon02:10:23+00:09:06
8th

615

Didier NuttallM8thE2nd02:11:06+00:09:49
9th

632

Kelvin GomezM9thE3rdCAMBRIDGE TRIATHLON CLUB02:11:16+00:09:59
10th

767

Nigel QuayeM10thG4thMANX TRI CLUB02:11:37+00:10:20
11th

727

Morgan PagetM11thF2ndChester Triathlon Club02:12:12+00:10:55
12th

805

Simon SmithM12thG5thArmy Triathlon Association02:13:42+00:12:25
13th

798

Jonathan PhillipsM13thG6thTaff Ely Triathlon Club02:13:46+00:12:29
14th

724

Mark MillsM14thF3rdWakefield Triathlon Club02:14:25+00:13:08
15th

978

Ian SmithM15thJ1st02:15:13+00:13:56
16th

929

Craig GoldieM16thI1stHartree JETS02:18:41+00:17:24
17th

779

Grant LittleM17thG7th02:18:43+00:17:26
18th

790

Jonathan BarnesM18thG8th02:19:01+00:17:44
19th

689

Philip JohnsonM19thF4thMERSEY TRI02:19:34+00:18:17
20th

1065

David AuchieM20thK1stAyrodynamic Triathlon Club02:21:46+00:20:29
21st

770

Colin WilliamsM21stG9thWindrush Triathlon Club02:21:59+00:20:42
22nd

578

Laura GrayF1stE1stTotal Tri Training02:22:07+00:20:50
23rd

785

Matthew HuntbachM22ndG10th02:22:23+00:21:06
24th

803

Christopher FosterM23rdG11th02:23:21+00:22:04
25th

1013

Allon HoskinM24thJ2ndWrecsam Tri Club02:23:48+00:22:31
26th

621

Chrissy ThomasM25thE4th02:23:56+00:22:39
27th

625

Edward LonginottiM26thE5thMercedes AMG Petronas Tri02:24:09+00:22:52
28th

791

Mike DouglasM27thG12thWARRINGTON TRI CLUB02:26:11+00:24:54
29th

726

Simon O?brienM28thF5th02:26:44+00:25:27
30th

780

Andrew MillerM29thG13th02:26:50+00:25:33
31st

588

Rebecca LodgeF2ndE2ndWakefield Triathlon Club02:27:50+00:26:33
32nd

909

Michael ForberM30thI2ndSt Helens Tri02:28:10+00:26:53
33rd

838

Patrick NeillM31stH1stSt. Helens Tri02:28:27+00:27:10
34th

1090

Andrew YatesM32ndL1stHale Velo02:28:35+00:27:18
35th

617

Daniel WitM33rdE6th02:29:00+00:27:43
36th

683

Sam JonesM34thF6th02:29:11+00:27:54
37th

958

Suzanne ToppinF3rdJ1stEden Valley Tri / Team Mountain Fuel02:29:26+00:28:09
38th

695

Richard YatesM35thF7thHale Velo02:30:01+00:28:44
39th

842

Graeme HallM36thH2nd02:30:01+00:28:44
40th

783

Steven FernyhoughM37thG14th02:30:51+00:29:34
41st

1002

Andrew GreenM38thJ3rd02:30:56+00:29:39
42nd

993

Simon DawsonM39thJ4thChester Triathlon Club02:31:14+00:29:57
43rd

643

Nicholas BuglerM40thF8th02:31:19+00:30:02
44th

1017

Ceri CookF4thJ2ndCadence Tri02:31:20+00:30:03
45th

699

Guilherme GoyosM41stF9th02:31:22+00:30:05
46th

911

Paul Jeffrey-readM42ndI3rd02:32:29+00:31:12
47th

663

Leanne ThompsonF5thF1stPodium Addict02:32:43+00:31:26
48th

644

Chris BuglerM43rdF10th02:32:54+00:31:37
49th

585

Hannah CannellF6thE3rd02:32:55+00:31:38
50th

754

Guy RobertsM44thG15th02:33:00+00:31:43
51st

998

Rob AshbyM45thJ5th02:33:07+00:31:50
52nd

705

Joseph NewmanM46thF11th02:33:22+00:32:05
53rd

823

Joanne YorkeF7thH1stMERSEY TRI02:33:47+00:32:30
54th

806

Jonathan HoldenM47thG16thTRI PRESTON02:33:53+00:32:36
55th

843

Stuart HallM48thH3rdRibby Hall Tri Club02:33:59+00:32:42
56th

664

Sean KennedyM49thF12thChester Triathlon Club02:34:02+00:32:45
57th

772

Woei Lin YapM50thG17th02:34:43+00:33:26
58th

1056

Simon SomervilleM51stK2ndHigh Peak Triathlon Club02:34:59+00:33:42
59th

869

Paul GibsonM52ndH4thAFC Trifest02:35:10+00:33:53
60th

887

Mark SwaffieldM53rdH5th02:35:14+00:33:57
61st

1004

Stuart TurnerM54thJ6thStafford Triathlon Club02:35:39+00:34:22
62nd

671

Ben EvansM55thF13th02:35:40+00:34:23
63rd

571

Graham ShawM56thG18thChrist Church Chester02:35:47+00:34:30
64th

753

Mark O'rourkeM57thG19thRAF TRIATHLON02:35:49+00:34:32
65th

1012

Paul YarwoodM58thJ7thMERSEY TRI02:35:56+00:34:39
66th

686

Adam StevensM59thF14th02:36:13+00:34:56
67th

800

Daniel MeggsM60thG20thhartlepool triathletes02:36:18+00:35:01
68th

784

Iestyn HarrodM61stG21st02:36:29+00:35:12
69th

939

andrew SpekeM62ndI4thBASC Tri Bridgnorth and Severn Centre02:36:38+00:35:21
70th

774

Paul BarrattM63rdG22nd02:36:43+00:35:26
71st

850

Richard LuntM64thH6th02:37:07+00:35:50
72nd

789

Richard SmartM65thG23rd02:37:15+00:35:58
73rd

764

Dan HuttonM66thG24thMERSEY TRI02:37:18+00:36:01
74th

709

George MichaelM67thF15thManchester Triathlon Club02:37:23+00:36:06
75th

1011

neil RiddleM68thJ8th02:37:27+00:36:10
76th

974

Nicholas BeareM69thJ9th02:37:34+00:36:17
77th

761

Steven GrantM70thG25th02:37:35+00:36:18
78th

1076

Paul HarbidgeM71stK3rdWARRINGTON TRI CLUB02:38:08+00:36:51
79th

613

Will MorelandM72ndE7th02:38:25+00:37:08
80th

1100

Iain WoodM73rdL2ndChester Triathlon Club02:38:37+00:37:20
81st

758

Steven BartonM74thG26thSouth Cheshire Triathletes02:38:48+00:37:31
82nd

696

John BurrowsM75thF16th02:39:01+00:37:44
83rd

730

Alicja FurmanczykF8thF2ndWindrush Triathlon Club02:39:24+00:38:07
84th

752

Tom MillerM76thG27th02:39:40+00:38:23
85th

1008

Colin FrewM77thJ10thFul-On Tri Triathlon Club02:39:41+00:38:24
86th

605

Jake BoothM78thE8thWindrush Triathlon Club02:39:41+00:38:24
87th

854

Daniel CarisM79thH7th02:39:51+00:38:34
88th

660

Claire CannonF9thF3rdChester Triathlon Club02:39:51+00:38:34
89th

851

Ryan NolanM80thH8th02:39:53+00:38:36
90th

595

Matthew FarrierM81stD3rd02:39:58+00:38:41
91st

788

Graham SharrockM82ndG28thMERSEY TRI02:40:27+00:39:10
92nd

626

Phil RaikesM83rdE9th02:40:43+00:39:26
93rd

654

Sarah HocknellF10thF4th02:40:48+00:39:31
94th

694

Si TeasdaleM84thF17th02:40:51+00:39:34
95th

802

Ben DaviesM85thG29th02:40:54+00:39:37
96th

765

Bradley MaherM86thG30th02:41:13+00:39:56
97th

737

Jane Lisa MckayF11thG1st02:41:14+00:39:57
98th

913

Julien TrystramM87thI5th02:41:29+00:40:12
99th

919

Brian HarrisonM88thI6thNewton Stewart Triathlon Club02:41:36+00:40:19
100th

651

Lucy BurnF12thF5thWakefield Triathlon Club02:41:43+00:40:26
101st

794

Jon SuckleyM89thG31st02:41:43+00:40:26
102nd

601

Harry ChappellM90thE10th02:41:52+00:40:35
103rd

586

Elizabeth LonginottiF13thE4thGreenlightPT02:41:57+00:40:40
104th

999

David BeattieM91stJ11thNewton Stewart Triathlon Club02:42:07+00:40:50
105th

757

Michael AdamsonM92ndG32ndCadence Tri02:42:13+00:40:56
106th

902

John HobsonM93rdI7thWARRINGTON TRI CLUB02:42:31+00:41:14
107th

989

Craig AllenM94thJ12thTri rivi Groningen02:42:39+00:41:22
108th

677

Vincent BamberM95thF18thLike alot of chocolate02:42:44+00:41:27
109th

847

Wayne DaviesM96thH9th02:42:48+00:41:31
110th

849

Tim HolzmannM97thH10th02:42:52+00:41:35
111st

743

Beth PerrittF14thG2nd02:42:59+00:41:42
112nd

729

Stephen KenrickM98thF19th02:43:01+00:41:44
113rd

937

Ian WrightM99thI8thSt Helens Tri02:43:08+00:41:51
114th

985

Tim RichardsonM100thJ13th02:43:32+00:42:15
115th

703

James NairnM101stF20thSt Helens Tri02:43:36+00:42:19
116th

1079

Gary ThomsM102ndK4thHartlepool Triathlon Club02:43:38+00:42:21
117th

858

Andrew OldM103rdH11th02:43:52+00:42:35
118th

977

Jason ScottM104thJ14thSUN CITY TRI02:43:58+00:42:41
119th

723

James KinslerM105thF21st02:44:00+00:42:43
120th

616

Karl SouthernM106thE11thChester Road Club02:44:05+00:42:48
121st

883

Rebecca ThorbyF15thH2ndTri-Anglia Triathlon Club02:44:10+00:42:53
122nd

782

Brad DaviesM107thG33rd02:44:21+00:43:04
123rd

925

Nigel ChilversM108thI9thMERSEY TRI02:44:29+00:43:12
124th

1063

Steve KellyM109thK5th02:44:30+00:43:13
125th

938

Paul GreenhalghM110thI10thTri Rivington02:44:32+00:43:15
126th

906

Steven HaslamM111stI11thTri Rivington02:44:32+00:43:15
127th

804

Neil OakesM112ndG34thMERSEY TRI02:44:49+00:43:32
128th

792

David LingeM113rdG35th02:45:01+00:43:44
129th

886

Dave WoodsM114thH12thRossendale Triathlon Club02:45:02+00:43:45
130th

1055

Chris RedfernM115thK6thSUN CITY TRI02:45:02+00:43:45
131st

627

Philip WaiteM116thE12th02:45:29+00:44:12
132nd

591

John GornallM117thB1stChester Triathlon Club02:45:36+00:44:19
133rd

650

Kate BroadbentF16thF6thManchester Triathlon Club02:45:40+00:44:23
134th

1097

Pete KirkM118thL3rdZoom Triathlon Club Bournemouth02:45:48+00:44:31
135th

944

Ruth SullivanF17thI1st02:46:00+00:44:43
136th

837

Daniel HoareM119thH13th02:46:11+00:44:54
137th

923

Chris WhelptomM120thI12thHigh Peak Triathlon Club02:46:20+00:45:03
138th

995

Colin RivettM121stJ15th02:46:35+00:45:18
139th

768

Ciaran TalbotM122ndG36th02:47:16+00:45:59
140th

910

Ken HaughanM123rdI13thSUN CITY TRI02:47:24+00:46:07
141st

884

David SnowdonM124thH14th02:47:36+00:46:19
142nd

771

Dave WilliamsM125thG37th02:47:36+00:46:19
143rd

687

Leo WaltonM126thF22nd02:47:44+00:46:27
144th

982

Patrick LeeM127thJ16thSt Helens Tri02:48:01+00:46:44
145th

1095

Nick CudmoreM128thL4th100%Tri02:48:08+00:46:51
146th

733

Nicola KellyF18thG3rd02:48:32+00:47:15
147th

590

Ethan BringloeM129thB2nd02:48:46+00:47:29
148th

795

Tony ThackrayM130thG38th02:48:52+00:47:35
149th

942

Mark CornesM131stI14th02:48:54+00:47:37
150th

865

Matthew JamesM132ndH15th02:49:03+00:47:46
151st

1061

Mark WoodM133rdK7thNewcastle (Staffs) Tri Club02:49:37+00:48:20
152nd

584

Heather NicksonF19thE5th02:49:53+00:48:36
153rd

797

Sion LewisM134thG39th02:49:55+00:48:38
154th

841

James GribbenM135thH16th02:49:58+00:48:41
155th

932

Andrew NealeM136thI15th02:50:03+00:48:46
156th

766

Paul OultramM137thG40th02:50:10+00:48:53
157th

943

Cherry CollisonF20thI2ndRivington Tri02:50:21+00:49:04
158th

1103

Colin HuntM138thM1stWrecsam Tri Club02:50:27+00:49:10
159th

1084

Malachy McgloinM139thL5th02:50:48+00:49:31
160th

994

Ian GirvenM140thJ17th02:50:54+00:49:37
161st

1007

Angus ForbesM141stJ18th02:50:57+00:49:40
162nd

607

Thomas EvansM142ndE13th02:51:23+00:50:06
163rd

623

Tom HurdM143rdE14thChrist Church Chester02:51:27+00:50:10
164th

739

Emma HumbleF21stG4th02:51:39+00:50:22
165th

924

Mark BringloeM144thI16th02:51:40+00:50:23
166th

914

Tim Jack WilliamsM145thI17th02:51:48+00:50:31
167th

719

Peter KilroyM146thF23rd02:51:54+00:50:37
168th

676

Chris StegglesM147thF24th02:52:06+00:50:49
169th

1071

Michael DoyleM148thK8th02:52:10+00:50:53
170th

1003

David LewisM149thJ19thMERSEY TRI02:52:41+00:51:24
171st

834

Andrew DaviesM150thH17th02:53:01+00:51:44
172nd

1073

John TaylorM151stK9th02:53:10+00:51:53
173rd

824

Julie HamiltonF22ndH3rd02:53:15+00:51:58
174th

872

David JowittM152ndH18th02:53:20+00:52:03
175th

891

Kathryn HughesF23rdI3rd02:53:29+00:52:12
176th

831

Paula MaguireF24thH4thGog Triathlon02:53:43+00:52:26
177th

728

Paul MckennaM153rdF25thHackney Rats02:53:46+00:52:29
178th

793

Gerwyn LloydM154thG41st02:53:47+00:52:30
179th

986

Gary RoebuckM155thJ20th02:54:42+00:53:25
180th

1053

Antony DalaM156thK10thChester Triathlon Club02:54:45+00:53:28
181st

602

Robert LawsonM157thE15th02:54:47+00:53:30
182nd

599

Joseph HuntM158thD4th02:54:55+00:53:38
183rd

777

Antony HooperM159thG42nd02:54:56+00:53:39
184th

620

Laurie MarchM160thE16thhartlepool triathletes02:54:59+00:53:42
185th

725

David PresttM161stF26th02:55:02+00:53:45
186th

1077

David HerneM162ndK11th02:55:03+00:53:46
187th

926

Steve CollyerM163rdI18thChester Triathlon Club02:55:04+00:53:47
188th

747

Kate YatesF25thG5th02:55:19+00:54:02
189th

760

Matthew FosterM164thG43rd02:55:28+00:54:11
190th

864

Keith IvensM165thH19thChester Triathlon Club02:55:33+00:54:16
191st

583

Annabelle MayersF26thE6th02:55:34+00:54:17
192nd

619

Jonathan GoreM166thE17th02:55:37+00:54:20
193rd

748

Rebecca BallF27thG6thGlossop Triathlon Club02:56:00+00:54:43
194th

618

Seth YatesM167thE18th02:56:19+00:55:02
195th

840

Ashtin DoorgakantM168thH20th02:56:30+00:55:13
196th

861

Gary CooksonM169thH21st02:56:36+00:55:19
197th

1006

Nicholas WatkinM170thJ21stn/a02:56:56+00:55:39
198th

645

Alex BalmerF28thF7thWindrush Triathlon Club02:57:01+00:55:44
199th

688

Harry WhiteM171stF27th02:57:02+00:55:45
200th

900

Melanie HaughanF29thI4thSUN CITY TRI02:57:10+00:55:53
201st

984

Danny MartinM172ndJ22nd02:57:12+00:55:55
202nd

750

Patrick DickinsonM173rdG44th02:57:17+00:56:00
203rd

1001

Martin FarrierM174thJ23rd02:57:26+00:56:09
204th

776

Dave DownhamM175thG45thChester Triathlon Club02:58:25+00:57:08
205th

846

Drew AitkenM176thH22nd02:58:28+00:57:11
206th

751

Phil IrelandM177thG46th02:58:29+00:57:12
207th

975

Bhincent DineenM178thJ24th02:58:29+00:57:12
208th

574

Penny MartinF30thD1st02:58:39+00:57:22
209th

1091

Roger CliffeM179thL6th02:59:09+00:57:52
210th

822

Louise SmithF31stH5thChester Triathlon Club02:59:56+00:58:39
211st

702

Matthew RutherfordM180thF28th02:59:58+00:58:41
212nd

916

Christopher DaviesM181stI19thMERSEY TRI03:00:11+00:58:54
213rd

630

Nadine HarrisonF32ndE7thOXFORD TRI03:00:16+00:58:59
214th

611

Sam EdwardsM182ndE19th03:00:21+00:59:04
215th

673

James FranklandM183rdF29thWakefield Triathlon Club03:00:24+00:59:07
216th

973

Ian BatemanM184thJ25th03:00:28+00:59:11
217th

962

Martina MooreF33rdJ3rdNewton Stewart Triathlon Club03:00:34+00:59:17
218th

980

Colin WightmanM185thJ26thMERSEY TRI03:00:49+00:59:32
219th

781

Simon MossM186thG47th03:01:39+01:00:22
220th

649

Hannah BassiratF34thF8thKnutsford Tri Club03:01:40+01:00:23
221st

905

Lloyd HamiltonM187thI20thArmy Triathlon Association03:01:42+01:00:25
222nd

624

Ralph KempM188thE20thChrist Church Chester03:02:08+01:00:51
223rd

818

Anne WilsonF35thH6thMERSEY TRI03:02:18+01:01:01
224th

927

Gary CrossM189thI21st03:02:21+01:01:04
225th

593

Laoigh WalshM190thC1st03:02:29+01:01:12
226th

960

Andrea WindramF36thJ4thhartlepool triathletes03:02:31+01:01:14
227th

981

Graham HetheringtonM191stJ27thFLEET FEET TRIATHLETES03:02:46+01:01:29
228th

653

Rachel CookF37thF9th03:02:50+01:01:33
229th

659

Hannah FunnellF38thF10th03:02:53+01:01:36
230th

896

Julie LomaxF39thI5thTri Rivington03:02:58+01:01:41
231st

573

Danielle CrumpF40thD2ndBolton Triathlon Club03:03:15+01:01:58
232nd

1052

John CannonM192ndK12th03:03:33+01:02:16
233rd

646

Rosa ElswoodF41stF11thWindrush Triathlon Club03:03:40+01:02:23
234th

895

Gaynor BeckettF42ndI6thTotal Tri Training03:03:48+01:02:31
235th

1086

John GeeM193rdL7th03:03:49+01:02:32
236th

893

Caroline VickersF43rdI7thTri-Rivington03:03:50+01:02:33
237th

1016

Cliff EcclesM194thJ28thInvictus Triathlon Club (Wigan)03:03:58+01:02:41
238th

933

Mark PayM195thI22ndTri Surrey Triathlon Club03:03:59+01:02:42
239th

1020

Neil HarrisonM196thJ29thChester Triathlon Club03:04:14+01:02:57
240th

799

Liam JonesM197thG48th03:04:23+01:03:06
241st

889

Tracy BaileyF44thI8th03:04:40+01:03:23
242nd

1101

James Adam Wilson StronachM198thM2nd03:04:47+01:03:30
243rd

763

Lee HolmesM199thG49th03:04:50+01:03:33
244th

897

Lisa MacdonaldF45thI9thSUN CITY TRI03:04:56+01:03:39
245th

1039

Hilary PowellF46thK1st03:04:57+01:03:40
246th

827

Katherine BonnerF47thH7th03:05:00+01:03:43
247th

863

David ForsterM200thH23rd03:05:09+01:03:52
248th

934

Gary SharpM201stI23rd03:05:10+01:03:53
249th

888

Leighton StockdaleM202ndH24th03:05:19+01:04:02
250th

672

James FarndonM203rdF30th03:05:22+01:04:05
251st

870

David AtkinsonM204thH25thSouth Cheshire Triathletes03:05:53+01:04:36
252nd

657

Gwennan WilliamsF48thF12thChester Triathlon Club03:06:11+01:04:54
253rd

820

Helen HigginsF49thH8th03:06:14+01:04:57
254th

1059

Charlie WatersM205thK13thStonehenge triathlon and road club03:06:24+01:05:07
255th

1078

Mark LudlamM206thK14th03:06:29+01:05:12
256th

1066

Simon BellM207thK15thChester Triathlon Club03:06:44+01:05:27
257th

1067

David BrearleyM208thK16th03:07:06+01:05:49
258th

941

Tim GrensingerM209thI24th03:07:12+01:05:55
259th

697

Russell ButcherM210thF31st03:07:26+01:06:09
260th

1096

Michael HirstM211stL8thTEAM CHERWELL03:07:33+01:06:16
261st

1094

Neil TurnerM212ndL9th03:07:35+01:06:18
262nd

678

Neil BatesM213rdF32nd03:07:45+01:06:28
263rd

1070

Paul TomlinsonM214thK17thChester Triathlon Club03:07:48+01:06:31
264th

921

Lee MaceM215thI25thFLEET FEET TRIATHLETES03:07:58+01:06:41
265th

796

Huw ThomasM216thG50th03:08:01+01:06:44
266th

670

Alireza EsfandiariM217thF33rd03:08:05+01:06:48
267th

614

Scott MulliganM218thE21st03:08:12+01:06:55
268th

1088

John HeggartyM219thL10th03:08:16+01:06:59
269th

988

Derek UnderwoodM220thJ30thChester Triathlon Club03:08:34+01:07:17
270th

740

Michelle KilianF50thG7thTotal Tri Training03:08:36+01:07:19
271st

967

Jill NicksonF51stJ5th03:08:39+01:07:22
272nd

1099

Mike PowellM221stL11th03:08:49+01:07:32
273rd

990

Duncan BrookesM222ndJ31st03:08:56+01:07:39
274th

749

Joao AcioliM223rdG51st03:08:56+01:07:39
275th

836

Thomas HignettM224thH26th03:09:20+01:08:03
276th

1037

Nikki Cullis-wildingF52ndK2nd03:09:40+01:08:23
277th

681

James GossM225thF34thChester Triathlon Club03:09:44+01:08:27
278th

898

Claire RidingF53rdI10thTotal Tri Training03:09:59+01:08:42
279th

582

Bethany MarchF54thE8thhartlepool triathletes03:10:01+01:08:44
280th

577

Bethany ForberF55thD3rdSt Helens Tri03:10:13+01:08:56
281st

1083

Ian CadmanM226thL12th03:10:32+01:09:15
282nd

1014

Richard CrossleyM227thJ32nd03:10:50+01:09:33
283rd

1050

Helen FarthingF56thL1stKendal Tri Club03:11:04+01:09:47
284th

855

Glenn CayeuxM228thH27th03:11:04+01:09:47
285th

801

Andrew FittonM229thG52ndTeam Deane Community Triathlon Club03:11:05+01:09:48
286th

908

David SmithM230thI26thPureSwim Academy03:11:08+01:09:51
287th

969

Susie WoodsF57thJ6thChester Triathlon Club03:11:17+01:10:00
288th

787

Chris OultramM231stG53rd03:11:23+01:10:06
289th

968

Claire RoscoeF58thJ7th03:11:38+01:10:21
290th

899

Kathryn YatesF59thI11th03:11:48+01:10:31
291st

575

Hannah OwenF60thD4thChester Triathlon Club03:11:51+01:10:34
292nd

890

Rosalind HobsonF61stI12thWARRINGTON TRI CLUB03:12:49+01:11:32
293rd

741

Amy ParkinsonF62ndG8thKnutsford Tri Club03:12:53+01:11:36
294th

1074

Mark BatterburyM232ndK18th03:13:29+01:12:12
295th

828

Sarah HaslamF63rdH9thTri Rivington03:13:40+01:12:23
296th

746

Lucy WildF64thG9th03:13:47+01:12:30
297th

957

Charlie ShollF65thJ8thWARRINGTON TRI CLUB03:14:16+01:12:59
298th

857

Luke HarveyM233rdH28th03:14:18+01:13:01
299th

1072

Kevin HarrisonM234thK19th03:14:30+01:13:13
300th

1058

Andy TassellM235thK20th03:14:40+01:13:23
301st

704

Daniel SherwinM236thF35th03:15:04+01:13:47
302nd

825

Sarah LoweF66thH10thGlossop Triathlon Club03:15:10+01:13:53
303rd

991

Andrew ColemanM237thJ33rd03:15:16+01:13:59
304th

915

Tony WolstenholmeM238thI27th03:15:32+01:14:15
305th

1018

John CraytonM239thJ34th03:15:41+01:14:24
306th

648

Naomi-Ellen SpeechleyF67thF13th03:15:42+01:14:25
307th

669

Ben DouglasM240thF36th03:15:42+01:14:25
308th

1038

Fiona GeldardF68thK3rd03:15:52+01:14:35
309th

1040

Julie CullenF69thK4thChester Triathlon Club03:16:44+01:15:27
310th

629

Pauline RowsomeF70thD5thSilent Wolf03:17:31+01:16:14
311st

1000

Scott BringloeM241stJ35thnone03:17:51+01:16:34
312nd

882

Lee SeddonM242ndH29th03:17:59+01:16:42
313rd

970

Susan PooleF71stJ9th03:18:00+01:16:43
314th

742

Michelle FarrellF72ndG10thGog Triathlon03:18:48+01:17:31
315th

1034

Kate McbainF73rdK5th03:19:03+01:17:46
316th

1104

Anthony LawM243rdN1st03:19:31+01:18:14
317th

996

Timothy RyanM244thJ36thhoylake03:19:42+01:18:25
318th

656

Samantha TinsleyF74thF14th03:19:53+01:18:36
319th

606

Thomas CodeM245thE22nd03:20:03+01:18:46
320th

612

Connor JonesM246thE23rd03:20:07+01:18:50
321st

581

Nicki HughesF75thE9th03:20:19+01:19:02
322nd

655

Annie SharpeF76thF15th03:20:23+01:19:06
323rd

848

Darren HayesM247thH30th03:20:23+01:19:06
324th

1033

Karen DennettF77thK6thNewcastle (Staffs) Tri Club03:20:37+01:19:20
325th

885

Hayley RoseF78thH11th03:20:59+01:19:42
326th

745

Deborah HallF79thG11thEAST ESSEX TRI CLUB03:21:01+01:19:44
327th

603

Michael LyonM248thE24th03:21:32+01:20:15
328th

576

Jamie SouthernF80thD6th03:21:48+01:20:31
329th

1015

Peter BruceM249thJ37thChester Triathlon Club03:21:54+01:20:37
330th

1092

Keith EdgeM250thL13thTeam Deane03:22:19+01:21:02
331st

894

Helen WarwickF81stI13thTri Rivington03:22:26+01:21:09
332nd

1081

Malcolm SowerbyM251stK21st03:22:40+01:21:23
333rd

735

Clare EdmondsonF82ndG12th03:22:45+01:21:28
334th

668

Mark ScottM252ndF37th03:23:00+01:21:43
335th

580

Catherine HallamF83rdE10th03:23:11+01:21:54
336th

833

Andrew CainM253rdH31stChester Road Club03:23:25+01:22:08
337th

983

James MannM254thJ38th03:23:58+01:22:41
338th

961

Pam WorrallF84thJ10thhumber triathletes03:24:10+01:22:53
339th

1005

Glen WareingM255thJ39thGB Ultras03:24:44+01:23:27
340th

1010

SEAN McgintyM256thJ40th03:24:56+01:23:39
341st

608

Michael GillespieM257thE25thhartlepool triathletes03:26:31+01:25:14
342nd

1041

Christine ParamorF85thK7thChester Triathlon Club03:27:30+01:26:13
343rd

1036

Jo CudmoreF86thK8th100% Tri03:28:26+01:27:09
344th

928

Wayne GlanvillM258thI28th03:28:41+01:27:24
345th

706

Alexis KoF87thF16thSilent Wolf03:28:47+01:27:30
346th

868

Paul McintyreM259thH32ndEvolution Tri (EVO TRI) Windsor, Marlow & Wycombe03:29:10+01:27:53
347th

589

Arthur BeareM260thB3rdmerchant taylors boys school03:29:23+01:28:06
348th

1085

Simon StoweM261stL14thCalderdale Tri club03:29:34+01:28:17
349th

963

Marianne PhillipsF88thJ11thu tri03:30:06+01:28:49
350th

922

Harry James PepperM262ndI29thMERSEY TRI03:30:12+01:28:55
351st

819

Katharine BurtonF89thH12thChester Triathlon Club03:30:44+01:29:27
352nd

1054

Simon MclindenM263rdK22nd03:32:02+01:30:45
353rd

821

Jenny SmithF90thH13thPendle Triathlon Club03:32:16+01:30:59
354th

661

Cj HensonF91stF17thBorn 2 Tri03:32:20+01:31:03
355th

1080

Darren WoodM264thK23rd03:33:36+01:32:19
356th

959

Barbara WilliamsF92ndJ12thTrafford masters03:33:54+01:32:37
357th

829

Shelley MackenzieF93rdH14thFLEET FEET TRIATHLETES03:34:02+01:32:45
358th

1062

Patrick A'hernM265thK24th03:34:11+01:32:54
359th

1048

Carol StutchburyF94thK9thSUN CITY TRI03:35:05+01:33:48
360th

1019

Phil OwenM266thJ41stSUN CITY TRI03:36:06+01:34:49
361st

1064

David MinchinM267thK25thChester Triathlon Club03:36:19+01:35:02
362nd

1049

Lorraine GayttenF95thK10thWarley Wasps Triathlon and Running club03:38:36+01:37:19
363rd

1098

Tony DooleyM268thL15thChester Triathlon Club03:40:02+01:38:45
364th

966

Ruth HoskerF96thJ13th03:41:47+01:40:30
365th

600

Liam AshtonM269thD5th03:42:41+01:41:24
366th

955

Michelle DoneyF97thJ14th03:44:02+01:42:45
367th

1043

Jane TurnerF98thK11th03:45:37+01:44:20
368th

1044

Lesley WatsonF99thK12thSUN CITY TRI03:46:50+01:45:33
369th

892

Joanne MurrayF100thI14thTri-Rivington03:46:54+01:45:37
370th

1035

Karen ColloF101stK13thChester Triathlon Club03:48:27+01:47:10
371st

917

Matthew DuffyM270thI30th03:48:30+01:47:13
372nd

1042

Jackie ShoesmithF102ndK14thPendle Triathlon Club03:48:50+01:47:33
373rd

1045

Alison WilliamsF103rdK15th03:49:47+01:48:30
374th

1009

Terry GormleyM271stJ42ndDoncaster Triathlon Club03:51:52+01:50:35
375th

964

Ann DeanF104thJ15thWRC Tri03:55:45+01:54:28
376th

652

Jennifer ChedgzoyF105thF18thKirkby Milers03:57:58+01:56:41
377th

1047

Karen Gartrell JonesF106thK16thTRISMART04:03:22+02:02:05
378th

940

Karl AshtonM272ndI31st04:03:53+02:02:36
379th

1068

David HayesM273rdK26th04:05:35+02:04:18
380th

956

Dawn JohnsonF107thJ16thSUN CITY TRI04:10:44+02:09:27
381st

658

Ruth CassF108thF19thMERSEY TRI04:19:43+02:18:26
382nd

867

Stuart MillingtonM274thH33rdChester Triathlon Club04:20:39+02:19:22
383rd

1046

Helen WytonF109thK17th04:26:00+02:24:43
384th

1106

George HodgsonM275thP1stnone04:56:27+02:55:10
-

731

Sophie MaynardFFWakefield Triathlon Club00:00:00-
-

693

Joe SmythMF00:00:00-
-

631

Aiden HeapMDChester Triathlon Club00:00:00-
-

680

Simon DaviesMF00:00:00-
-

873

Dan IsonMHNiteriders00:00:00-
-

778

David JefferyMGhartlepool triathletes00:00:00-
-

1102

Martyn WoodroffeMM00:00:00-
-

1082

Sue HirstFKTEAM CHERWELL00:00:00-
-

679

Thomas CrossleyMF00:00:00-

You may also be interested in...

South Manchester Triathlon Sprint Distance Triathlon 2019-09-15 07:00:00
Hereford Triathlon Sprint Distance 2019-06-30 10:00:00
Wombourne Triathlon Sprint Distance 2020-04-26 00:00:00
Hathersage Hilly Sprint Triathlon 2019-07-21 07:30:00