Crystal Palace Triathlon 2019

May
12
2019

Splits

  • 200 metre Swim
  • 6 kilometre Cycle
  • 2 kilometre Run

Race Options

Organiser

Crystyal Palace Triathletes

Map

TRISTAR 2

Triathlon | 2019-05-12 00:00am
1 viewed last hour.

All Race Results

Gender

Jump to bib

Pos#NameCatClubFinish Time
Finished (130 in total)
1st

961

Freddie LettM1stTS21stComet Triathlon Club00:23:22-
2nd

999

Finlay GoodmanM2ndTS22ndWeald Tri00:23:50+00:00:28
3rd

975

Luke DraperM3rdTS23rdWeald Tri00:23:52+00:00:30
4th

971

Alice StawowskaF1stTS21stMedway Tri00:24:01+00:00:39
5th

968

Gracie MacauleyF2ndTS22nd7Oaks Triathlon Club00:24:29+00:01:07
6th

970

Michael RalphM4thTS24th00:24:32+00:01:10
7th

969

Lesedi NkoaneF3rdTS23rdJetstream Tri Club00:24:36+00:01:14
8th

982

Tulsi BakraniaF4thTS24thMedway Tri00:24:42+00:01:20
9th

957

Lisa LeinemannF5thTS25thDiscovery Tri00:24:55+00:01:33
10th

1004

Charlie BrookM5thTS25thThames Turbo Triathlon Club00:24:56+00:01:34
11th

981

ISLA TaylorF6thTS26thGREENWICH TRITONS00:25:44+00:02:22
12th

973

Oliver DixonM6thTS26thCrystal Palace Triathletes00:25:45+00:02:23
13th

1000

Alexander McguiganM7thTS27thCrystal Palace Triathletes00:25:55+00:02:33
14th

997

Caitlin Elizabeth Jane HavishamF7thTS27thReading Rascals00:25:56+00:02:34
15th

980

Emma HardingF8thTS28thEAST ESSEX TRI CLUB00:25:58+00:02:36
16th

951

Alex HughesM8thTS28thJetstream Tri Club00:26:09+00:02:47
17th

1051

Samuel LittleM9thTS29thCrystal Palace Triathletes00:26:14+00:02:52
18th

967

Casey Humber-kellyM10thTS210thCT1 Canterbury Triathlon Club00:26:19+00:02:57
19th

1012

Henry HillingM11thTS211thWalden Junior TC Walden Tri00:26:19+00:02:57
20th

964

Billie-Jordan ButlerF9thTS29thTeam HUUB00:26:46+00:03:24
21st

1039

Elizabeth WallaceF10thTS210thGREENWICH TRITONS00:26:50+00:03:28
22nd

992

Zachary ElliottM12thTS212thOPTIMA RACING TEAM00:26:51+00:03:29
23rd

1003

Emer TynanF11thTS211thGREENWICH TRITONS00:26:54+00:03:32
24th

1016

Caleb Beaton-skillmanM13thTS213thCrystal Palace Triathletes00:27:00+00:03:38
25th

1020

HARRY KleinM14thTS214thOPTIMA RACING TEAM00:27:03+00:03:41
26th

1019

Rohan JainM15thTS215thLONDON FIELDS TRIATHLON CLUB00:27:09+00:03:47
27th

974

Poppy WeaverF12thTS212thComet Triathlon Club00:27:10+00:03:48
28th

966

Amie GouldF13thTS213thSevenoaks Junior Triathlon Club00:27:18+00:03:56
29th

1010

Lucas GorrillM16thTS216th7Oaks Triathlon Club00:27:32+00:04:10
30th

952

Nathan PriorM17thTS217thComet Triathlon Club00:27:39+00:04:17
31st

1014

Olivia GarthwaiteF14thTS214thMedway Tri00:27:40+00:04:18
32nd

996

Luna-Lucia BoutenF15thTS215thCrystal Palace Triathletes00:27:40+00:04:18
33rd

1023

Lucy RowseF16thTS216thMedway Tri00:27:40+00:04:18
34th

1005

Ella BakerF17thTS217th7Oaks Triathlon Club00:27:49+00:04:27
35th

1075

Jack ButcherM18thTS218thGREENWICH TRITONS00:27:54+00:04:32
36th

1001

Olivia NicholsonF18thTS218thEvolution Tri (EVO TRI) Windsor00:27:56+00:04:34
37th

976

Darcy GladwellF19thTS219thIPSWICH TRIATHLON CLUB00:28:00+00:04:38
38th

1095

Zairah NewthF20thTS220thEaling Triathletes00:28:00+00:04:38
39th

1002

Natasha ScottF21stTS221stThames Turbo Triathlon Club00:28:24+00:05:02
40th

1027

Oliver YoungM19thTS219th00:28:25+00:05:03
41st

1067

Oliver BealM20thTS220thThames Turbo Triathlon Club00:28:26+00:05:04
42nd

1006

Darcey-Rose MitchellF22ndTS222ndThames Turbo Triathlon Club00:28:27+00:05:05
43rd

995

Madeleine SloanF23rdTS223rdThames Turbo Triathlon Club00:28:28+00:05:06
44th

978

Noemie KlangaF24thTS224thGREENWICH TRITONS00:28:36+00:05:14
45th

1054

Samuel McfarlaneM21stTS221stCrystal Palace Triathletes00:28:48+00:05:26
46th

1009

Elena Daviter-nowellF25thTS225thThames Turbo Triathlon Club00:29:02+00:05:40
47th

954

Joshua GreevesM22ndTS222nd7Oaks Triathlon Club00:29:09+00:05:47
48th

989

Finlay SmithM23rdTS223rdWindrush Triathlon Club00:29:10+00:05:48
49th

1013

James SmithM24thTS224thWeald Tri00:29:14+00:05:52
50th

1029

Samuel LindsellM25thTS225th00:29:18+00:05:56
51st

963

Oliver FlackM26thTS226thComet Triathlon Club00:29:18+00:05:56
52nd

994

Ciara KeatingF26thTS226thEaling Triathletes00:29:25+00:06:03
53rd

1017

Jemima HendersonF27thTS227thFarnham Triathlon Club00:29:43+00:06:21
54th

993

Eloise DowningF28thTS228thCrystal Palace Triathletes00:29:47+00:06:25
55th

1025

Daniel WilliamsM27thTS227thCrystal Palace Triathletes00:29:49+00:06:27
56th

1043

Mathis JouyM28thTS228th00:29:50+00:06:28
57th

1026

Oliver ArmstrongM29thTS229th00:29:56+00:06:34
58th

1088

Finn SemmensM30thTS230thWindrush Triathlon Club00:30:04+00:06:42
59th

1007

Alesha TugwellF29thTS229thThames Turbo Triathlon Club00:30:11+00:06:49
60th

1033

Natahsa GreerF30thTS230th00:30:18+00:06:56
61st

958

Kacper MazurM31stTS231stCrystal Palace Triathletes00:30:23+00:07:01
62nd

1018

Ben WhyattM32ndTS232ndSouth London Harriers00:30:30+00:07:08
63rd

986

Josh MaguireM33rdTS233rd00:30:41+00:07:19
64th

1073

Lily Jessop-tranterF31stTS231stJetstream Tri Club00:30:42+00:07:20
65th

1028

matthew ClutterbuckM34thTS234thCrystal Palace Triathletes00:30:46+00:07:24
66th

1030

Kezia MonkF32ndTS232nd00:31:18+00:07:56
67th

1015

Millie AtkinsonF33rdTS233rd00:31:19+00:07:57
68th

955

Matilda ShillandF34thTS234th00:31:25+00:08:03
69th

1038

Gracie BurtonF35thTS235thCrystal Palace Triathletes00:31:29+00:08:07
70th

983

Megan BrownF36thTS236thGREENWICH TRITONS00:31:54+00:08:32
71st

1032

Oliver ColemanM35thTS235th00:31:58+00:08:36
72nd

988

Yarin NegyalM36thTS236th00:32:09+00:08:47
73rd

977

Adela DavisonF37thTS237thEaling Triathletes00:32:20+00:08:58
74th

1072

Jacob GilesM37thTS237thWestcroft Triathlon Club00:32:25+00:09:03
75th

990

Max SpurginM38thTS238th00:32:32+00:09:10
76th

1021

Anyka LinF38thTS238thCrystal Palace Triathletes00:32:33+00:09:11
77th

1060

Rianna MahoneyF39thTS239th00:32:34+00:09:12
78th

1048

Oliver TaplinM39thTS239thSouth London Harriers00:32:39+00:09:17
79th

1061

Emma SandfordF40thTS240th00:32:40+00:09:18
80th

1008

Ryan CrippsM40thTS240thJetstream Tri Club00:32:41+00:09:19
81st

1093

Oliver A?courtM41stTS241st00:32:43+00:09:21
82nd

1069

Max LaraM42ndTS242nd00:32:44+00:09:22
83rd

1052

Miles Edwards-hobbsM43rdTS243rdFox primary school00:32:54+00:09:32
84th

1068

Lewis HitchM44thTS244th00:32:56+00:09:34
85th

1053

Louis ClarkM45thTS245thThames Turbo Triathlon Club00:33:14+00:09:52
86th

1011

Myriam GrantF41stTS241stEaling Triathletes00:33:27+00:10:05
87th

1056

Orla CarrollF42ndTS242ndWindrush Triathlon Club00:33:31+00:10:09
88th

1099

Jimi MitchellM46thTS246th00:33:33+00:10:11
89th

1040

Lucas CosterM47thTS247thWestcroft Triathlon Club00:33:59+00:10:37
90th

1049

Livi WalkerF43rdTS243rd7Oaks Triathlon Club00:34:09+00:10:47
91st

1076

Elizabeth GoodbodyF44thTS244th00:34:31+00:11:09
92nd

1090

Andr? Gellner-onipedeM48thTS248thWindrush Triathlon Club00:34:42+00:11:20
93rd

1094

Raul Darley-duranM49thTS249thWindrush Triathlon Club00:34:44+00:11:22
94th

1024

Henry WilkinsonM50thTS250th00:35:00+00:11:38
95th

1078

Abigail WrakeF45thTS245th00:35:08+00:11:46
96th

1058

Ned BishopM51stTS251stCrystal Palace Triathletes00:35:09+00:11:47
97th

1091

Sam SmithM52ndTS252nd00:35:09+00:11:47
98th

984

Alexander CoghillM53rdTS253rdGREENWICH TRITONS00:35:26+00:12:04
99th

1041

Bethany DaleF46thTS246th00:36:16+00:12:54
100th

1037

Joel ChiltonM54thTS254thCrystal Palace Triathletes00:36:22+00:13:00
101st

1089

Tom SlaterM55thTS255th00:36:32+00:13:10
102nd

1074

Joshua GilesM56thTS256thWestcroft Triathlon Club00:36:39+00:13:17
103rd

1097

Elspeth GardinerF47thTS247thCrystal Palace Triathletes00:36:52+00:13:30
104th

1081

Darcey BradlerF48thTS248th00:37:21+00:13:59
105th

1085

Rafiq LawsonM57thTS257thWindrush Triathlon Club00:37:22+00:14:00
106th

1044

Max KennedyM58thTS258th00:37:27+00:14:05
107th

1071

Rosa BassettF49thTS249th00:37:27+00:14:05
108th

1084

Kate GibsonF50thTS250th00:37:41+00:14:19
109th

1065

Zara BarmbyF51stTS251stWindrush Triathlon Club00:38:09+00:14:47
110th

1086

Sylvie QuickF52ndTS252nd00:38:51+00:15:29
111st

1045

Ivy Salter-chilesF53rdTS253rd00:39:14+00:15:52
112nd

1079

George WyattM59thTS259th00:39:16+00:15:54
113rd

1063

Thomas StevensM60thTS260thWestcroft Triathlon Club00:39:58+00:16:36
114th

1080

Isla ParkinF54thTS254th00:40:23+00:17:01
115th

1087

Cara SampsonF55thTS255thWindrush Triathlon Club00:40:30+00:17:08
116th

1082

Lucy DuncanF56thTS256thDavid Lloyd Beckenham00:40:51+00:17:29
117th

1066

Max Evans-allderM61stTS261stWindrush Triathlon Club00:42:04+00:18:42
118th

1035

Caleb WolfM62ndTS262nd00:42:21+00:18:59
119th

1064

Evie StewartF57thTS257thWindrush Triathlon Club00:42:50+00:19:28
120th

1098

Theadora BurkeF58thTS258th00:43:07+00:19:45
121st

1092

Holly Grace WorthingtonF59thTS259th00:43:28+00:20:06
122nd

1057

Harriet RedmondF60thTS260thWestcroft Triathlon Club00:43:40+00:20:18
123rd

1102

Wilf WoodM63rdTS263rd00:44:00+00:20:38
124th

1100

Badru NasserM64thTS264th00:44:12+00:20:50
125th

1042

Patrick DowM65thTS265th00:45:09+00:21:47
126th

1103

Isaac WaltonM66thTS266th00:46:19+00:22:57
127th

1055

Georgia SoperF61stTS261st00:47:06+00:23:44
128th

1031

Rita PereiraF62ndTS262ndSerpentine Running Club00:48:45+00:25:23
129th

972

Millie AylingF63rdTS263rd00:55:43+00:32:21
130th

959

Julia PolizzottoF64thTS264th00:55:47+00:32:25
DNF (5 in total)
-

965

Hannah Edith CampbellFTS2Beachborough triathlon club00:00:00-
-

1070

Harry ArmstrongMTS200:00:00-
-

1083

Cecilia FiskFTS200:00:00-
-

1050

William DayMTS2Crystal Palace Triathletes00:00:00-
-

1077

Henry StevensMTS2Westcroft Triathlon Club00:00:00-
DQ (1 in total)
-

1062

Sophie SchonbachFTS200:00:00-

You may also be interested in...

Radnor Charity Triathlon Steel 2019-09-14 09:30:00
Beachborough Triathlon and Mixed Relay Event TriStart 2019-06-16 10:00:00
Absolute Tri Adult Duathlon and Youth & TriStar Triathlon Tristart 2019-06-22 11:00:00
Erewash Triathlon Tri Start 2019-08-11 08:00:00