Medway Tri Duathlon & East Senior Series Duathlon 2019

May
04
2019

Splits

  • 1,200 metre Run
  • 5,500 metre Cycle
  • 800 metre Run

Race Options

Map

Tri Star 2 (11-12 years)

Duathlon | 2019-05-04 12:30pm
1 viewed last hour.

All Race Results

Gender

Jump to bib

Pos#NameCatClubFinish Time
Finished (60 in total)
1st

107

Alex DackM1st11-121stDeal Triathlon Club00:18:24-
2nd

124

Freddie LettM2nd11-122ndComet Triathlon Club00:18:39+00:00:15
3rd

116

Finlay GoodmanM3rd11-123rdWeald Tri Club00:19:15+00:00:51
4th

132

Luke DraperM4th11-124thWeald Tri Club00:19:21+00:00:57
5th

68

Tulsi BakraniaF1st11-121stMedwayTri00:19:41+00:01:17
6th

100

Peter CarpenterM5th11-125thSutton Cycling Club - C and N Cycles00:19:50+00:01:26
7th

77

Alice StawowskaF2nd11-122ndMedwayTri00:19:58+00:01:34
8th

64

Lauren MitchellF3rd11-123rdMedwayTri00:20:05+00:01:41
9th

60

Gabriella HorneF4th11-124thMedwayTri00:20:14+00:01:50
10th

112

Charlie BrookM6th11-126thThames Turbo Triathlon Club00:20:18+00:01:54
11th

115

James PoltonM7th11-127thTeam Bodyworks00:20:19+00:01:55
12th

113

Lucas GorrillM8th11-128th7Oaks Triathlon Club00:20:26+00:02:02
13th

126

Jude ClaytonM9th11-129thWorthing Otters00:20:28+00:02:04
14th

105

Michael RalphM10th11-1210th00:20:32+00:02:08
15th

122

Samuel LittleM11th11-1211thCrystal Palace Triathletes00:20:42+00:02:18
16th

70

ISLA TaylorF5th11-125thGREENWICH TRITONS00:20:47+00:02:23
17th

117

Benjamin HuttonM12th11-1212thDeal Triathlon Club00:20:49+00:02:25
18th

73

Elizabeth WallaceF6th11-126thGREENWICH TRITONS00:20:59+00:02:35
19th

104

Arthur BallardM13th11-1213thBlackwater triathlon club00:21:07+00:02:43
20th

121

Oliver DixonM14th11-1214thCrystal Palace Triathletes00:21:20+00:02:56
21st

99

Alex HughesM15th11-1215thJersey Triathlon Club00:21:23+00:02:59
22nd

65

Gracie MacauleyF7th11-127th7Oaks Triathlon Club00:21:31+00:03:07
23rd

98

Sam BondM16th11-1216thHoddesdon Tri Club00:21:47+00:03:23
24th

74

Olivia GarthwaiteF8th11-128thMedwayTri00:21:47+00:03:23
25th

69

Natasha BrightwellF9th11-129thMedwayTri00:21:55+00:03:31
26th

125

Joshua GreevesM17th11-1217th7Oaks Junior Triathlon Club00:22:02+00:03:38
27th

66

Millie DackF10th11-1210thDeal Triathlon Club00:22:08+00:03:44
28th

61

Ella BakerF11th11-1211th7Oaks Triathlon Club00:22:11+00:03:47
29th

76

Alice CoxF12th11-1212th00:22:27+00:04:03
30th

72

Emma HardingF13th11-1213thEast Essex Triathlon Club00:22:32+00:04:08
31st

67

Abigail ElfordF14th11-1214th00:22:33+00:04:09
32nd

130

Henry DavisonM18th11-1218thSwim-1st Triathlon Club00:22:34+00:04:10
33rd

111

Thomas HeapM19th11-1219thThames Turbo Triathlon Club00:22:36+00:04:12
34th

88

Lucy RowseF15th11-1215thMedwayTri00:22:46+00:04:22
35th

120

Nathan PriorM20th11-1220thComet Triathlon Club00:23:10+00:04:46
36th

128

Matthew MetcalfeM21st11-1221stbrighton tri club00:23:12+00:04:48
37th

75

Sophie BurtonF16th11-1216thTeam Bodyworks00:23:18+00:04:54
38th

101

Oliver BealM22nd11-1222ndThames Turbo Triathlon Club00:23:22+00:04:58
39th

119

Thomas SmallridgeM23rd11-1223rdSwim-1st Triathlon Club00:23:55+00:05:31
40th

63

Molly JonesF17th11-1217th00:23:58+00:05:34
41st

131

Dan WatkinsM24th11-1224thWeald Tri Club00:24:00+00:05:36
42nd

85

Darcey-Rose MitchellF18th11-1218thThames Turbo Triathlon Club00:24:02+00:05:38
43rd

108

Cameron BonnellM25th11-1225th7Oaks Triathlon Club00:24:13+00:05:49
44th

86

Eva TusonF19th11-1219th00:24:31+00:06:07
45th

81

Millie AtkinsonF20th11-1220th00:24:47+00:06:23
46th

78

Olivia NicholsonF21st11-1221stEvolution Tri (EVO TRI) Windsor00:24:50+00:06:26
47th

97

Ben WhyattM26th11-1226thSouth London Harriers00:24:53+00:06:29
48th

71

Noemie KlangaF22nd11-1222ndGREENWICH TRITONS00:25:17+00:06:53
50th

92

Olivia ForrestF23rd11-1223rdEast Essex Triathlon Club00:25:45+00:07:21
51st

110

George MccarthyM28th11-1228thGREENWICH TRITONS00:25:47+00:07:23
52nd

109

Alexander CoghillM29th11-1229thGREENWICH TRITONS00:26:03+00:07:39
53rd

118

Peter HallasM30th11-1230thPhoenix Triathlon Club (SE)00:26:14+00:07:50
54th

80

Biba MillsF24th11-1224thSwim-1st Triathlon Club00:26:38+00:08:14
55th

94

Anyka LinF25th11-1225thCrystal Palace Triathletes00:26:47+00:08:23
56th

62

Livi WalkerF26th11-1226th7Oaks Triathlon Club00:28:17+00:09:53
57th

90

Rachel BallF27th11-1227thSwim-1st Triathlon Club00:28:43+00:10:19
58th

129

Henry BallM31st11-1231stSwim-1st Triathlon Club00:29:22+00:10:58
59th

106

Oliver JurgensM32nd11-1232nd00:29:26+00:11:02
60th

93

Chloe WhitlockF28th11-1228thSwim-1st Triathlon Club00:30:49+00:12:25
61st

83

Juliette Rouyer-brownF29th11-1229thEast Essex Triathlon Club00:31:56+00:13:32
DNF (10 in total)
-

91

Tabitha BrownF11-1200:00:00-
-

114

Oliver FlackM11-12COREtriathlon00:00:00-
-

79

Rianna MahoneyF11-1200:00:00-
-

84

Alesha TugwellF11-12Thames Turbo Triathlon Club00:00:00-
-

96

Zachary ElliottM11-12OPTIMA RACING TEAM00:00:00-
-

95

ElliottF11-1200:00:00-
-

127

Jack ButcherM11-12GREENWICH TRITONS00:00:00-
-

102

Joel ChiltonM11-12Crystal Palace Triathletes00:00:00-
-

89

Emily TannerF11-1200:00:00-
-

59

Madeleine SloanF11-12Thames Turbo Triathlon Club00:00:00-
DQ (3 in total)
-

82

Luna-Lucia BoutenF11-12Crystal Palace Triathletes00:00:00-
-

87

Natalya HodgesF11-12Ocean Lake Tri00:00:00-
-

123

Luca IdleM11-1200:00:00-