Southam Spring Triathlon 2019

Apr
28
2019

Splits

  • 150 metre Swim

    — ''

  • 1,600 metre Cycle

    — ''

  • 1,000 metre Run

    — ''

Race Options

Map

TS1

Triathlon | 2019-04-28 08:00am
1 viewed last hour.

All Race Results

Gender

Jump to bib

Pos#NameCatClubFinish Time
1st

226

Mollie DavisU1stTS11stBeachborough Tri Club00:15:48-
2nd

216

Alex CrossU1stTS11stTEAM CHERWELL00:16:33+00:00:45
3rd

224

Thomas CassidyU2ndTS12ndNorth Cotswolds tri and run club00:16:36+00:00:48
4th

228

Owen AndersonU3rdTS13rd00:16:44+00:00:56
5th

215

Jessica CoxU2ndTS12ndBeachborough Tri Club00:17:22+00:01:34
6th

222

Imogen De PenningtonU3rdTS13rdTEAM CHERWELL00:17:34+00:01:46
7th

227

Finley NewmanU4thTS14thBeachborough Tri Club00:17:37+00:01:49
8th

218

Layla RoseU4thTS14thRugby Junior Tri Club00:17:46+00:01:58
9th

219

Isobel StuchfieldU5thTS15thBicester Junior Tri Club00:17:51+00:02:03
10th

207

Toby WilliamsU5thTS15thBeachborough Tri Club00:17:58+00:02:10
11th

223

Abigail JonesU6thTS16thBicester Junior Tri Club00:17:59+00:02:11
12th

213

Ben WilliamsU6thTS16thBeachborough Tri Club00:18:02+00:02:14
13th

208

Samuel BridgeU7thTS17thBeachborough Tri Club00:18:14+00:02:26
14th

230

William StilesU8thTS18thRugby Junior Tri Club00:18:31+00:02:43
15th

214

Holly AllenU7thTS17thRugby Junior Tri Club00:18:33+00:02:45
16th

200

Dylan PrewerU9thTS19thBanbury tri00:18:44+00:02:56
17th

229

Joshua HallU10thTS110thBeachborough Tri Club00:18:45+00:02:57
18th

202

Daisy WebbU8thTS18th00:19:00+00:03:12
19th

210

Archie WilsonU11thTS111th00:19:12+00:03:24
20th

221

Joseph PerksU12thTS112thBeachborough Tri Club00:19:22+00:03:34
21st

220

Niamh DalyU9thTS19thRugby Junior Tri Club00:19:48+00:04:00
22nd

201

Catherine HalfordU10thTS110th00:20:27+00:04:39
23rd

212

Isla NurserU11thTS111thTEAM CHERWELL00:20:28+00:04:40
24th

203

Jack TrimnellU13thTS113th00:21:28+00:05:40
25th

198

Connor ParsonsU14thTS114thTeam cherwell juniors00:21:37+00:05:49
26th

209

Sebastian TobinU15thTS115thRugby Junior Tri Club00:21:57+00:06:09
27th

250

Bea OwenF12thTS112th00:22:00+00:06:12
28th

204

Edith HeywoodU13thTS113thRugby Junior Tri Club00:22:12+00:06:24
29th

199

Alex StaintonU1stTS11stRUGBY00:23:16+00:07:28
30th

197

Niamh ByrneU14thTS114th00:25:06+00:09:18
31st

205

Aaron MorrisU16thTS116thRugby Junior Tri Club00:25:19+00:09:31
-

206

Nate TiltUTS1Rugby Junior Tri Club00:00:00-
-

217

Madeleine SmithUTS1TEAM CHERWELL00:00:00-
-

225

Benjamin SpiresUTS1Rugby Junior Tri Club00:00:00-
-

244

Bea OwenUTS1Beachborough Tri Club00:00:00-