Cholmondeley Castle Triathlon 2019

Jun
22
2019

Splits

  • 100 metre Swim

    — ''

  • 4 kilometre Cycle

    — ''

  • 1,300 metre Run

    — ''

Race Options

Organiser

Castle Triathlon Series

Contact details

The Cedar - 8-10 yrs

Triathlon | 2019-06-22 08:00am
1 viewed last hour.

All Race Results

Gender

Jump to bib

Pos#NameCatClubFinish Time
Finished (89 in total)
1st

1284

Ozzy BeswickM1st8-101stTRiKS00:20:43-
2nd

1249

William GrundyM2nd8-102nd00:20:51+00:00:08
3rd

1243

Harvey BaxterM3rd8-103rd00:22:31+00:01:48
4th

1244

Matthew ColemanM4th8-104th00:22:34+00:01:51
5th

1233

Benjamin SmithM5th8-105thChester Triathlon00:22:52+00:02:09
6th

1296

Merle SnelsonF1st8-101stTeam Milton Keynes00:23:19+00:02:36
7th

1287

Ruby DuxburyF2nd8-102ndKendal Junior tri00:23:25+00:02:42
8th

1266

Thomas RimmerM6th8-106th00:23:27+00:02:44
9th

1265

Caitlin PriddenF3rd8-103rdOldbury Triathlon Club00:23:36+00:02:53
10th

1289

Henry KerfootM7th8-107thChester Triathlon Club00:24:13+00:03:30
11th

1223

Morven KennyF4th8-104th00:24:30+00:03:47
12th

1219

Kieran HaswellM8th8-108th00:25:08+00:04:25
13th

1225

Suzie McnallyF5th8-105thCarlisle Junior Tri Club00:25:14+00:04:31
14th

1293

Jacob OakesM9th8-109thNEWCASTLE TRI CLUB00:25:37+00:04:54
15th

1251

Harriet HallF6th8-106thNewcastle (Staffs) Tri Club00:25:55+00:05:12
16th

1290

Eleanor KingF7th8-107thKendal Triathlon club juniors00:26:18+00:05:35
17th

1227

Aoibh NashF8th8-108thManx Triathlon Club00:26:29+00:05:46
18th

1256

Joseph JonesM10th8-1010thNewcastle (Staffs) Tri Club00:26:30+00:05:47
19th

1260

Rocky MaguireM11th8-1011th00:26:30+00:05:47
20th

1255

Iggy HoweM12th8-1012thTorfaen Triathlon Club00:26:32+00:05:49
21st

1213

Oliver DouglasM13th8-1013th00:26:33+00:05:50
22nd

1247

Ben DicksonM14th8-1014th00:26:56+00:06:13
23rd

1300

Lexi WebbF9th8-109thChorley athletic & triathlon club00:27:04+00:06:21
24th

1301

Thomas YouelM15th8-1015th00:27:26+00:06:43
25th

1222

Byron JonesM16th8-1016th00:27:37+00:06:54
26th

1242

Harriet AshurstF10th8-1010th00:28:01+00:07:18
27th

1262

Rufus MurrayM17th8-1017th00:28:04+00:07:21
28th

1207

Elijah CarterM18th8-1018th00:28:08+00:07:25
29th

1206

William BrockM19th8-1019th00:28:10+00:07:27
30th

1203

Poppy BarclayF11th8-1011th00:28:11+00:07:28
31st

1217

Aimee HarlingF12th8-1012thBats00:28:19+00:07:36
32nd

1211

Amelia CullenF13th8-1013th00:28:27+00:07:44
33rd

1210

Dylan ChandlerM20th8-1020th00:28:31+00:07:48
34th

1273

Barnaby WaltonM21st8-1021st00:28:51+00:08:08
35th

1224

Eva MccarthyF14th8-1014th00:29:01+00:08:18
36th

1258

Rebecca KnightF15th8-1015th00:29:02+00:08:19
37th

1209

Sophie CartwrightF16th8-1016thParogon Asc00:29:11+00:08:28
38th

1240

Rory KilburnM22nd8-1022nd00:29:13+00:08:30
39th

1269

Lara StewartF17th8-1017th00:29:13+00:08:30
40th

1275

Isla WestwoodF18th8-1018th00:29:19+00:08:36
41st

1235

Harvey TaylorM23rd8-1023rdNEWCASTLE TRI CLUB00:29:20+00:08:37
42nd

1295

Nili ShmuelF19th8-1019th00:29:20+00:08:37
43rd

1268

Tom StaceyM24th8-1024thVale Tridents00:29:21+00:08:38
44th

1252

Mia HearsonF20th8-1020thNewcastle Staffs Tri Club00:29:22+00:08:39
45th

1294

Jakub Sabo PanacekM25th8-1025thNewcastle (Staffs) Tri Club00:29:26+00:08:43
46th

1304

Leo TaylorM26th8-1026th00:29:39+00:08:56
47th

1304

Emma HowardF21stUnknown1st00:29:39+00:08:56
48th

1304

Finlay HowardM27th8-1027th00:29:39+00:08:56
49th

1304

Finbar TaylorM28th8-1028th00:29:39+00:08:56
50th

1261

Joseph MawdsleyM29th8-1029th00:29:45+00:09:02
51st

1288

Jonathan FrisherM30th8-1030th00:30:11+00:09:28
52nd

1218

Connor HaswellM31st8-1031st00:30:13+00:09:30
53rd

1232

Ted SantM32nd8-1032nd00:30:16+00:09:33
54th

1202

William AppletonM33rd8-1033rd00:30:23+00:09:40
55th

1291

Henry KingM34th8-1034th00:30:40+00:09:57
56th

1212

Daniel DickinsonM35th8-1035thChorley athletic & triathlon club00:30:41+00:09:58
57th

1246

Theo DickinsonM36th8-1036th00:30:48+00:10:05
58th

1276

Harry WickendenM37th8-1037thHalesowen Tri (juniors )00:30:49+00:10:06
59th

1259

Austin LeesM38th8-1038th00:30:54+00:10:11
60th

1271

Sophie TaylorF22nd8-1021st00:30:57+00:10:14
61st

1236

Freddy WilliamsonM39th8-1039thLudlow Junior Triathlon Club00:31:00+00:10:17
62nd

1250

James GunningM40th8-1040th00:31:06+00:10:23
63rd

1214

Chloe GoodrichF23rd8-1022nd00:31:16+00:10:33
64th

1274

Jack WedgeM41st8-1041st00:31:25+00:10:42
65th

1204

Daniel BartonM42nd8-1042nd00:31:27+00:10:44
66th

1257

Thomas KirkM43rd8-1043rdParogon00:32:33+00:11:50
67th

1298

Charlotte ThompsonF24th8-1023rdCarlisle Junior Tri Club00:32:52+00:12:09
68th

1286

Thomas Crofts-barnesM44th8-1044th00:33:05+00:12:22
69th

1253

Felix HeatonM45th8-1045th00:33:17+00:12:34
70th

1303

Jodi RobinsonF25thUnknown2nd00:33:27+00:12:44
71st

1303

Maddie KeableF26th8-1024th00:33:27+00:12:44
72nd

1303

Josie MeeF27th8-1025th00:33:27+00:12:44
73rd

1303

Sophie MorrellF28th8-1026th00:33:27+00:12:44
74th

1231

Noah RockliffeM46th8-1046th00:33:42+00:12:59
75th

1267

Harry RowcliffeM47th8-1047th00:33:45+00:13:02
76th

1239

Edward LandM48th8-1048th00:34:51+00:14:08
77th

1234

Sophia SmithF29th8-1027th00:34:54+00:14:11
78th

1220

Yzabela HorsleyF30th8-1028th00:35:08+00:14:25
79th

1215

Benjamin GordonM49th8-1049th00:35:19+00:14:36
80th

1229

Kate PearsonF31st8-1029th00:36:49+00:16:06
81st

1221

Jake HutchinsonM50th8-1050th00:36:55+00:16:12
82nd

1208

Jesse CarterM51st8-1051st00:36:58+00:16:15
83rd

1299

Annabelle WardF32nd8-1030th00:37:11+00:16:28
84th

1205

Patrick BrockM52nd8-1052nd00:38:27+00:17:44
85th

1248

Zach EliasM53rd8-1053rdhalesowen TRI00:38:40+00:17:57
86th

1245

Esme DeakesF33rd8-1031stParogon ASC Staffs00:39:10+00:18:27
87th

1292

Georgia MurphyF34th8-1032nd00:39:59+00:19:16
88th

1285

Holly CartwrightF35th8-1033rd00:40:01+00:19:18
89th

1238

Jak PengraeveM54th8-1054th00:56:13+00:35:30
DNF (1 in total)
-

1228

Eva PearsonF8-1000:00:00-