Cholmondeley Castle Triathlon 2019

Jun
22
2019

Splits

  • 400 metre Swim

    — ''

  • 22 kilometre Cycle

    — ''

  • 4 kilometre Run

    — ''

Race Options

Organiser

Castle Triathlon Series

Contact details

The Gothic - Super Sprint

Triathlon | 2019-06-22 08:00am
1 viewed last hour.

All Race Results

Gender

Jump to bib

Pos#NameCatClubFinish Time
Finished (103 in total)
1st

593

Lewis JonesM1stSEN1st01:07:22-
2nd

591

Nick HowardM2ndV401st01:10:57+00:03:35
3rd

551

John AinsworthM3rdV501st01:11:23+00:04:01
4th

634

Steven WoodM4thV402nd01:12:15+00:04:53
5th

597

Billy LaidlawM5thSEN2ndCHAPEL TRI JUNIOR TRIATHLON CLUB01:12:36+00:05:14
6th

630

Jj WalmsleyM6thSEN3rd01:13:37+00:06:15
7th

620

David ShawM7thV502nd01:14:09+00:06:47
8th

594

Paul KenyonM8thV403rdPeak XV01:14:27+00:07:05
9th

606

Alex McloughlinM9thSEN4th01:14:42+00:07:20
10th

609

Luke ParkerM10thSEN5th01:14:53+00:07:31
11th

663

Michelle MarshallF1stV401stNewcastle (Staffs) Tri Club01:15:07+00:07:45
12th

629

Matthew Paul WalleyM11thV404thSY Tri01:15:08+00:07:46
13th

604

Rich MccullochM12thV503rdPICKERING RUNNING CLUB01:15:25+00:08:03
14th

681

Alex WaddingtonF2ndV402nd01:18:26+00:11:04
15th

657

Eleanor HynesF3rdSEN1stWIRRAL AC01:19:37+00:12:15
16th

687

Mary Jane GrennhalghF4thV403rd01:19:50+00:12:28
17th

573

Jason ClarkeM13thV405thParogon Swimming Club01:20:23+00:13:01
18th

586

Jerry HansfordM14thV504th01:20:44+00:13:22
19th

587

Ben HarmerM15thSEN6th01:21:19+00:13:57
20th

672

Sarah ScholesF5thSEN2nd01:21:34+00:14:12
21st

572

James ClarkM16thV505thDERBY TRIATHLON CLUB01:23:19+00:15:57
22nd

596

Sylvia KnightF6thV404th01:23:26+00:16:04
23rd

577

Darren EdwardsM17thV406th01:23:36+00:16:14
24th

552

Andrew AvanessianM18thSEN7th01:23:40+00:16:18
25th

601

Chris LloydM19thV407thTotal Tri Training01:25:22+00:18:00
26th

621

Martina ShmuelF7thSEN3rd01:25:47+00:18:25
27th

648

Rachel CreekF8thV501stHolmfirth CC01:26:38+00:19:16
28th

605

John McgivernM20thV506th01:26:47+00:19:25
29th

636

Royston BrettM21stV408th01:27:06+00:19:44
30th

679

Rebecca ThompsonF9thSEN4th01:27:14+00:19:52
31st

677

Victoria SwindellF10thV405th01:27:18+00:19:56
32nd

602

Rich MannM22ndV507th01:27:53+00:20:31
33rd

625

Neil ThorntonM23rdSEN8th01:28:04+00:20:42
34th

654

Karina GrubisicF11thSEN5th01:28:52+00:21:30
35th

575

Stephen CumminsM24thV508th01:29:16+00:21:54
36th

640

Thomas WaringM25thSEN9th01:29:53+00:22:31
37th

569

Philip CaddickM26thV409th01:30:01+00:22:39
38th

638

Peter CundliffeM27thSEN10th01:30:56+00:23:34
39th

650

Tina DennyF12thV502ndSouth Cheshire Triathletes01:31:06+00:23:44
40th

667

Sarah NashF13thV406thMANX TRI CLUB01:32:23+00:25:01
41st

665

Michelle MeeF14thV407th01:32:37+00:25:15
42nd

578

Steffan EldredM28thV4010th01:32:45+00:25:23
43rd

603

Simon MastersM29thV4011th01:32:48+00:25:26
44th

598

felicity LeeF15thSEN6thHalesowen Triathlon Club01:33:18+00:25:56
45th

622

Elizabeth SinkovaF16thSEN7th01:33:35+00:26:13
46th

558

Karen BaxterF17thV408th01:34:35+00:27:13
47th

617

Clair PriestleyF18thV409th01:34:37+00:27:15
48th

674

Amanda TaylorF19thSEN8th01:34:38+00:27:16
49th

655

A K HarveyF20thV503rd01:34:52+00:27:30
50th

647

Daniella CookF21stV4010th01:35:02+00:27:40
51st

631

Shaun WantlingM30thV4012th01:35:17+00:27:55
52nd

652

Stephne DouglasF22ndV4011th01:35:37+00:28:15
53rd

588

Mike HearsonM31stV4013thNewcastle Staffs Tri Club01:36:03+00:28:41
54th

554

Marcus BainesM32ndSEN11th01:36:14+00:28:52
55th

557

Kath BartonF23rdV4012th01:36:27+00:29:05
56th

600

Georgina Limon-vegaF24thV4013th01:37:11+00:29:49
57th

590

David HobbsM33rdV509thTeamNew2Tri01:37:23+00:30:01
58th

626

Dean TownsendM34thV5010th01:37:31+00:30:09
59th

635

Claire YouelF25thV4014th01:37:48+00:30:26
60th

618

James PriestleyM35thV4014th01:37:49+00:30:27
61st

685

Tom MorleyM36thSEN12th01:37:55+00:30:33
62nd

599

Neil LewisM37thV4015th01:38:09+00:30:47
63rd

553

Lee Bailey-hagueM38thV4016th01:38:27+00:31:05
64th

574

Timothy CowlingM39thSEN13th01:38:55+00:31:33
65th

673

Emma ScottF26thV4015th01:39:00+00:31:38
66th

644

Jo CanningF27thV504th01:39:53+00:32:31
67th

581

Bob FleetwoodM40thV601st01:39:54+00:32:32
68th

613

Melissa PengraeveF28thV4016th01:41:47+00:34:25
69th

675

Louisa SingletonF29thV4017th01:41:58+00:34:36
70th

662

Kenzie MancierF30thSEN9th01:42:03+00:34:41
71st

653

Lynn GeogheganF31stV505thRising Brook Runners01:42:14+00:34:52
72nd

659

Kiruna KingF32ndV4018th01:42:39+00:35:17
73rd

595

Mike KingM41stV5011th01:42:46+00:35:24
74th

645

Katie CarlinF33rdV4019th01:44:09+00:36:47
75th

680

Helen VincentF34thSEN10th01:45:20+00:37:58
76th

582

Sara FleetwoodF35thV506th01:46:11+00:38:49
77th

567

Ross BulloughM42ndV4017th01:46:19+00:38:57
78th

566

Martina BulloughF36thV4020th01:46:19+00:38:57
79th

641

Josephine DunkleyF37thSEN11th01:47:45+00:40:23
80th

615

Anthony PenningtonM43rdSEN14th01:48:09+00:40:47
81st

585

Fiona FoulkesF38thV4021st01:48:13+00:40:51
82nd

658

Therese HynesF39thV507thPort Sunlight Wheelers01:48:27+00:41:05
83rd

651

Manny DoidgeF40thV4022nd01:48:53+00:41:31
84th

668

Ruthie PembertonF41stSEN12th01:49:07+00:41:45
85th

565

Delphine BugariuF42ndV4023rd01:50:09+00:42:47
86th

564

Kirsty BrookesF43rdV4024thBridgnorth Cycling Club01:50:22+00:43:00
87th

611

Joanna PatonF44thSEN13th01:50:26+00:43:04
88th

2709

Brindley LisaF45thV4025th01:50:42+00:43:20
89th

583

Richie FletcherM44thSEN15th01:51:02+00:43:40
90th

676

Maxine SwanF46thV4026th01:51:10+00:43:48
91st

686

Lorrayne ShawF47thV508th01:51:24+00:44:02
92nd

642

Rachel Bowen-perkinsF48thSEN14th01:55:39+00:48:17
93rd

616

Julie PorterF49thV4027th01:57:27+00:50:05
94th

643

Emma BuntingF50thV509th01:59:56+00:52:34
95th

671

Jodi RobinsonF51stV4028th02:00:40+00:53:18
96th

619

David QuineM45thV602nd02:00:41+00:53:19
97th

627

Fiona TurnerF52ndV4029th02:00:42+00:53:20
98th

623

Stephen SmithM46thV5012th02:01:05+00:53:43
99th

559

John Michael BennettM47thV603rdLeeds And Bradford Triathlon Club02:05:30+00:58:08
100th

656

Stephanie HellingsF53rdV4030th02:05:50+00:58:28
101st

639

Amy MohammedF54thSEN15th02:10:15+01:02:53
102nd

608

Sarah NewtonF55thV4031st02:13:08+01:05:46
103rd

664

Shelia MccannF56thV601st02:17:14+01:09:52
DNF (1 in total)
-

628

Jeff UptonMV5000:00:00-