DUSTON SPRINT TRIATHLON 2010

Apr
18
2010

Splits

  • 400 metre Swim

    — Open Water

  • 20 kilometre Cycle
  • 5 kilometre Run

Race Options

Organiser

Just Racing UK

Map

TRIATHLON

Triathlon | 2010-04-18 00:00am
1 viewed last hour.

All Race Results

Gender

Jump to bib

Pos#NameCatClubFinish Time
Finished (528 in total)
1st

584

John WhitworthM25-2900:55:47-
2nd

580

Henry SleightM20-24www.drag2zero.com00:56:03+00:00:16
3rd

567

Mark WhiteM40-44Leicester Tri - 2XU - Newton Running00:56:10+00:00:23
4th

588

Paul JamesM35-39Abingdon & Vale Tri Club00:56:24+00:00:37
5th

576

Andrew FairleyM30-34Wootton Tri00:56:42+00:00:55
6th

583

Rich SumpterM25-29Labicicleta.co.uk00:56:44+00:00:57
7th

551

Iain HazellM30-34Wootton Tri Club00:57:04+00:01:17
8th

581

PAUL JenningsM45-49Northants Tri Club00:57:05+00:01:18
9th

582

Mark SykesM30-3400:58:46+00:02:59
10th

530

mark RickinsonM40-44OXFORD TRI00:59:02+00:03:15
11th

590

Emma-Kate LidburyF30-3400:59:02+00:03:15
12th

445

STEPHEN WhitingtonM40-44Rugby Triathlon Club00:59:20+00:03:33
13th

532

KEITH EdwardsM45-49Rugby Triathlon00:59:36+00:03:49
14th

498

Andrew CollierM25-29Cambridge University Triathlon Club00:59:40+00:03:53
15th

565

James HartwrightM30-34TRITALK.CO.UK00:59:42+00:03:55
16th

585

SHAUN ColganM50-5401:00:04+00:04:17
17th

435

GREGORY AshleyM40-44RUGBY TRI CLUB01:00:41+00:04:54
18th

579

Jonathan WalfordM30-34Banbury star CC01:01:10+00:05:23
19th

518

RICHARD PalmerM20-24Warwick University Triathlon Club01:01:12+00:05:25
20th

465

Jamie BrunningM30-34Cambridge University Triathlon Club01:01:15+00:05:28
21st

481

David HallM45-49iPSL MAD - Tri-Hall by Ordeal01:01:26+00:05:39
22nd

490

CHRIS MellorM50-54High Peak T.C.01:01:35+00:05:48
23rd

414

Chris BrennanM35-39Kettering Triathlon Club01:01:46+00:05:59
24th

478

Jim StewartM40-44TEAM CHERWELL01:01:50+00:06:03
25th

472

Mark JohnsonM35-3901:02:03+00:06:16
26th

531

PHILIP BiltonM45-49Team Milton Keynes01:02:09+00:06:22
27th

560

Thomas HodgsonM20-24CUTriC01:02:09+00:06:22
28th

474

Charlotte RoachF20-2401:02:17+00:06:30
29th

602

Stuart WrightM40-4401:02:23+00:06:36
30th

568

Stacey PennF30-34Northants Tri01:02:44+00:06:57
31st

390

Steve GilesM40-44Kettering Triathlon Club01:02:46+00:06:59
32nd

566

ADRIAN WyattM35-39Rugby Triathlon Club01:02:50+00:07:03
33rd

449

michael JonesM25-29Absolute Triathlon01:03:06+00:07:19
34th

500

CHRIS BrownM45-49LEEDS BRADFORD01:03:13+00:07:26
35th

528

philip BellM40-44LEICESTER TRI01:03:13+00:07:26
36th

477

GEORGE ButlerM40-4401:03:31+00:07:44
37th

442

GRAHAM PigottM25-2901:03:41+00:07:54
38th

593

KIERAN GarlickM15-19Northants Tri01:03:53+00:08:06
39th

418

Andrew SmithM35-3901:03:58+00:08:11
40th

553

Mark PharaohM45-49WARWICK UNI TRI01:04:08+00:08:21
41st

467

leighton JamesM30-34jessies giants01:04:36+00:08:49
42nd

563

James MclaughlinM40-44TEAM CHERWELL01:04:47+00:09:00
43rd

534

Antony BrownM50-5401:05:00+00:09:13
44th

544

SIMON PartridgeM50-5401:05:02+00:09:15
45th

552

Chris WoodM35-3901:05:03+00:09:16
46th

521

Tom UptonM25-29COVENTRY TRIATHLETES01:05:09+00:09:22
47th

524

Michael BealeM35-39TEAM CHERWELL01:05:13+00:09:26
48th

416

Richard HollisM35-39LEICESTER TRI01:05:14+00:09:27
49th

461

Rhona MakepeaceF45-49LEICESTER TRIATHLON01:05:18+00:09:31
50th

550

Michael SmallwoodM60-64RUGBY TRI CLUB01:05:21+00:09:34
51st

419

Adrian TilleyM35-39Kettering Triathlon Club01:05:22+00:09:35
52nd

578

mike IrelandM45-4901:05:24+00:09:37
53rd

586

KATIE SilkeF20-24CELTIC TRI01:05:33+00:09:46
54th

604

Neil FlynM45-4901:05:35+00:09:48
55th

6

Dmu Swmtm1 TmMRELDmu Swim Team01:05:38+00:09:51
56th

306

Andrew SleightM50-54TEAM CHERWELL01:05:43+00:09:56
57th

547

Stuart De FreyneM25-29WRR Tri01:05:50+00:10:03
58th

564

SHEM ArdronM15-19LEICESTER TRI CLUB01:06:00+00:10:13
59th

559

James CoxM15-19LEICESTER TRI01:06:06+00:10:19
60th

572

Simon RiggM40-44Rugby Triathlon Club01:06:10+00:10:23
61st

388

DEAN BoyallM35-39Kettering Triathlon Club01:06:11+00:10:24
62nd

469

Paul ClarkeM30-34Rugby Triathlon Club01:06:21+00:10:34
63rd

407

MATTHEW DavisM30-34Northampton Tri01:06:26+00:10:39
64th

350

Michael RogersM35-3901:06:27+00:10:40
65th

462

Katherine Terrell GrayF45-4901:06:28+00:10:41
66th

420

PAUL BashfordM40-4401:06:32+00:10:45
67th

446

Duncan CampbellM45-49Kibworth & Fleckney Runners01:06:33+00:10:46
68th

397

Gyles HornerM35-39TEAM CHERWELL01:06:41+00:10:54
69th

454

Andy GreenM45-49Team East Haddon01:06:43+00:10:56
70th

476

DAVID WilliamsM35-39RUGBY TRI01:06:44+00:10:57
71st

399

EMILY WhitmoreF20-2401:06:45+00:10:58
72nd

569

Mick OliverM40-44Lincoln Tri Club01:06:54+00:11:07
73rd

10

Gnner Rnner TmMREL01:06:56+00:11:09
74th

425

LLOYD McinallyM40-44Rugby Triathlon Club01:06:59+00:11:12
75th

486

ALLY WhiteM40-4401:06:59+00:11:12
76th

296

Antonio FischerM25-2901:07:00+00:11:13
77th

314

DAN BlackburnM30-3401:07:02+00:11:15
78th

488

MARK PerkinsM30-3401:07:07+00:11:20
79th

270

Miranda ObermanF30-34Dorking and Mole Valley AC; Horsham CC01:07:14+00:11:27
80th

410

Paul WebbM30-34Ntri01:07:17+00:11:30
81st

366

OLIVER PerksM20-2401:07:18+00:11:31
82nd

295

Andrew HackettM35-39Wootton Road Runners & Triathlon01:07:19+00:11:32
83rd

439

Tony JohnsonM55-59Rugby Triathlon Club01:07:20+00:11:33
84th

291

Tim EvansM30-3401:07:32+00:11:45
85th

545

Chris JordanM55-59PACTRAC01:07:32+00:11:45
86th

507

IAN BarrettM35-3901:07:34+00:11:47
87th

548

Adam MooreM30-34Splash & Dash01:07:34+00:11:47
88th

341

Richard ConnorM30-3401:07:36+00:11:49
89th

426

STEVE DanksM45-4901:07:42+00:11:55
90th

511

DEBBIE BarnettF25-29Yellow Vello01:07:43+00:11:56
91st

591

MATT IcetonM15-19Buckingham Triathlon01:07:44+00:11:57
92nd

38

JAMES WilliamsM40-4401:07:45+00:11:58
93rd

497

Sally BakerF40-44Rugby Triathlon Club01:07:45+00:11:58
94th

496

Heather GrimesF35-39Oxford Triathletes01:07:49+00:12:02
95th

499

DAN SherrinM40-44COVENTRY TRIATHLETES01:07:49+00:12:02
96th

516

KATRINA KempF50-54LEICESTER TRI CLUB01:07:50+00:12:03
97th

417

Darren PyefinchM35-39Long Eaton Running Club01:07:52+00:12:05
98th

254

CHRIS MullaneyM40-44Rugby Triathlon Club01:08:01+00:12:14
99th

527

SEAN ConwayM35-39RUGBY TRI01:08:07+00:12:20
100th

494

EMMA McdermottF30-34OXFORD TRI01:08:08+00:12:21
101st

529

Simon Evans SmithM40-4401:08:09+00:12:22
102nd

122

Andrew TaylorM35-3901:08:16+00:12:29
103rd

522

Guy DunwoodyM30-3401:08:18+00:12:31
104th

475

Stuart WarrenM35-39Northampton Tri01:08:18+00:12:31
105th

168

Alexander BowdenM35-3901:08:25+00:12:38
106th

30

chris ScottM35-3901:08:28+00:12:41
107th

447

MICHAEL MccannM50-54Cov Tri Club01:08:29+00:12:42
108th

599

Haseeb AhmadM45-49LEICESTER01:08:32+00:12:45
109th

377

Stephen DixonM30-34rugby & northampton AC01:08:41+00:12:54
110th

491

HUGH ClarkM45-4901:08:45+00:12:58
111st

173

Derek BirchM40-44Rugby Triathlon Club01:08:46+00:12:59
112nd

334

David GrantM30-3401:08:48+00:13:01
113rd

343

JIM BickleyM35-391485 TRI CLUB01:08:48+00:13:01
114th

554

CLAIRE HansellF20-24Warwick University Tri Club01:08:48+00:13:01
115th

571

ROBERT FarrowM20-2401:08:49+00:13:02
116th

533

JANE BellF50-5401:08:55+00:13:08
117th

411

Nev WorthingtonM30-34Chiltern Harriers01:08:57+00:13:10
118th

170

CHRISTIAN GlewM35-39Kenilworth Whlrs01:08:59+00:13:12
119th

421

John ButterM40-44Rugby Triathlon01:09:05+00:13:18
120th

540

Andy ChildsM40-44Rugby Triathlon Club01:09:08+00:13:21
121st

329

Kim ShawF50-54TEAM CHERWELL01:09:17+00:13:30
122nd

546

Lowri RichardsF20-24Cambridge University Triathlon Club01:09:35+00:13:48
123rd

592

DANIEL GoodwinM20-24Dmu Swim Team01:09:36+00:13:49
124th

557

Sarah BennettF15-19Rugby and Northampton AC01:09:44+00:13:57
125th

391

TIM BuntingM45-49Tri Force Lager Nutrition Race Team (UK)01:09:46+00:13:59
126th

577

CHRIS MacarthurM40-4401:09:52+00:14:05
127th

440

CHANTELLE RotheF35-39Northants Tri01:09:56+00:14:09
128th

353

ADRIAN WaddyM35-39TG Tri01:09:57+00:14:10
129th

376

tom ChurchmanM30-3401:09:58+00:14:11
130th

520

Gordon HeronM25-29Northants Tri01:10:00+00:14:13
131st

294

DAVID DouglasM35-39Venom Tri01:10:02+00:14:15
132nd

400

Jenny BrownF20-24Cambridge University Tri01:10:10+00:14:23
133rd

243

Pierre GuernM35-39Leamington C&a01:10:11+00:14:24
134th

185

Simon HobdayM50-54Wellingborough and District AC01:10:14+00:14:27
135th

515

Sadie MurphyF45-49LEICESTER TRI CLUB01:10:16+00:14:29
136th

561

Tom HardyM30-34Warwick University Tri Club01:10:16+00:14:29
137th

396

chris CurtisM45-49LEICESTER TRI01:10:19+00:14:32
138th

131

Jay LoveM40-44rugby & northampton AC01:10:20+00:14:33
139th

293

Sean PowersM30-3401:10:24+00:14:37
140th

332

CRAIG EthertonM25-29TG01:10:29+00:14:42
141st

42

Gary PhillipsM40-44Northants Tri01:10:36+00:14:49
142nd

436

harvey ChildsM40-44kettering cc01:10:38+00:14:51
143rd

501

TIM CookeM45-4901:10:48+00:15:01
144th

355

john TantonM40-44Northants Tri01:10:58+00:15:11
145th

267

John ShawM55-59TEAM CHERWELL01:11:03+00:15:16
146th

519

SAM CoatesM25-29Splash & Dash01:11:03+00:15:16
147th

386

Can BedirhanM20-24WARWICK UNI TRI01:11:04+00:15:17
148th

450

ROBERT TylerM40-44Coventry Tri01:11:04+00:15:17
149th

373

Gordon NewtonM35-39TEAM CHERWELL01:11:11+00:15:24
150th

555

RYAN WardM15-19South northants swimming club01:11:11+00:15:24
151st

405

James HulattM20-2401:11:12+00:15:25
152nd

103

Dan TaylorM30-34Silson Joggers AC01:11:13+00:15:26
153rd

209

doug SlaterM40-44Dunmow Tri01:11:16+00:15:29
154th

482

CHRIS ParsonsM45-49RUGBY TRI CLUB01:11:22+00:15:35
155th

480

James FarmbroughM45-4901:11:25+00:15:38
156th

502

Jennifer MoffatF30-3401:11:33+00:15:46
157th

205

ANDREW DamerumM40-44Rugby Triathlon Club01:11:51+00:16:04
158th

471

Darrel HoltM35-3901:11:53+00:16:06
159th

106

IAN RobertsonM40-44Northants Tri Club01:11:57+00:16:10
160th

84

Jamie GoodrumM25-2901:12:08+00:16:21
161st

290

Steve BonsellM30-34Team Bonsell01:12:10+00:16:23
162nd

574

JOHN UptonM35-3901:12:11+00:16:24
163rd

18

ADAM WhiteheadM25-2901:12:14+00:16:27
164th

172

Simon NashM35-3901:12:15+00:16:28
165th

264

ASHLEY RowleyM20-2401:12:17+00:16:30
166th

495

Anna WordsworthF30-34WARWICK UNI TRI01:12:17+00:16:30
167th

261

Dave MannM55-59CHARNWOOD TRI01:12:18+00:16:31
168th

428

Ian SandfordM50-54TEAM CHERWELL01:12:18+00:16:31
169th

408

matthew HayesM30-3401:12:20+00:16:33
170th

573

Becky KrychF20-24Charnwood Triathlon Club01:12:23+00:16:36
171st

345

TIM DicksM35-3901:12:27+00:16:40
172nd

218

Pete BuckinghamM45-49BEDFORD TRAKTORS01:12:31+00:16:44
173rd

287

Carl HewettM25-2901:12:32+00:16:45
174th

299

Mark GarlickM40-44Northants Tri01:12:32+00:16:45
175th

348

MARK LovettM35-3901:12:37+00:16:50
176th

427

BRIAN WeetmanM45-4901:12:41+00:16:54
177th

246

Andrew MacdonaldM35-39CHERWELL RUNNERS01:12:43+00:16:56
178th

503

lauren HibbertF25-2901:12:43+00:16:56
179th

223

Richard PikeM45-4901:12:45+00:16:58
180th

398

Roz GilesF25-29Kettering Triathlon Club01:12:48+00:17:01
181st

317

PAUL PearceM45-49LEICESTER TRI01:12:50+00:17:03
182nd

514

Helen FrenchF40-44TEAM CHERWELL01:12:51+00:17:04
183rd

484

Tony HaleM55-59Wellingborough and District AC01:12:52+00:17:05
184th

284

Helen HowellsF45-49Leamington C&AC01:12:54+00:17:07
185th

304

IAN StudleyM45-4901:13:00+00:17:13
186th

257

Steven LambertM45-4901:13:01+00:17:14
187th

75

LUKE PalmerM30-3401:13:04+00:17:17
188th

292

Gethin MuskM30-3401:13:06+00:17:19
189th

105

Trevor AlltM30-3401:13:07+00:17:20
190th

483

John AndrewsM50-5401:13:07+00:17:20
191st

359

Rob LyonM45-4901:13:12+00:17:25
192nd

387

KIM MorrisonF30-3401:13:15+00:17:28
193rd

525

Martin ChamberlainM35-3901:13:21+00:17:34
194th

361

Craig MitchellM45-49OXFORD TRI01:13:28+00:17:41
195th

504

Vicky PearsonF25-29OXFORD TRI01:13:32+00:17:45
196th

211

Richard AllenM45-49Team Trisports01:13:34+00:17:47
197th

508

Rory DriscollM40-4401:13:39+00:17:52
198th

453

Philip SaxbyM40-4401:13:40+00:17:53
199th

266

STEVE ArdronM45-49LEICESTER TRI01:13:43+00:17:56
200th

385

TRISH McphersonF50-54CHARNWOOD TRI01:13:44+00:17:57
201st

313

KEITH WalmsleyM25-2901:13:45+00:17:58
202nd

422

JOHN FarmerM40-4401:13:47+00:18:00
203rd

460

KIRSTY HillierF25-29Charnwood Triathlete01:13:47+00:18:00
204th

517

Peter ReesM15-1901:13:48+00:18:01
205th

192

AARON MosesM25-2901:13:51+00:18:04
206th

217

Matt BarrattM30-34kettering Harriers01:13:53+00:18:06
207th

55

richard RustM30-3401:13:56+00:18:09
208th

434

MORGAN GaylardM20-24Dmu Swim Team01:13:58+00:18:11
209th

224

Barry ParsonsM50-54Cov Tri01:14:05+00:18:18
210th

451

David StimpsonM45-4901:14:13+00:18:26
211st

201

Martin GrantM30-3401:14:17+00:18:30
212nd

424

GRAEME JonesM40-4401:14:18+00:18:31
213rd

349

Dan MarshM35-3901:14:19+00:18:32
214th

433

NICOLA DickF45-49High Peak01:14:21+00:18:34
215th

342

IAIN BartlettM35-3901:14:23+00:18:36
216th

487

SAMANTHA RankinF30-34LEICESTER TRIATHLON01:14:23+00:18:36
217th

288

Graham RumbelowM25-29RAF TRI01:14:24+00:18:37
218th

372

CAROLYN OsborneF45-49Charnwood01:14:24+00:18:37
219th

378

NEIL WeatherleyM35-3901:14:25+00:18:38
220th

11

The Brklybrds TmFREL01:14:28+00:18:41
221st

238

Susan TurnerF45-49OXFORD TRI01:14:28+00:18:41
222nd

535

Martyn LeverM50-54Northants Tri01:14:28+00:18:41
223rd

327

sian EvansF40-44SPARKHILL HARRIERS01:14:42+00:18:55
224th

437

Dai MccormickM40-44Stamford Triathlon Club / RAF Triathlon01:14:46+00:18:59
225th

214

PAUL MarlowM45-49PACTRAC/ Kettering Town Harriers01:14:47+00:19:00
226th

365

MARTIN OrrillM50-54RUGBY TRI CLUB01:14:48+00:19:01
227th

207

KEITH GibbsM40-44TEAM MK01:14:51+00:19:04
228th

492

Kate BondF20-2401:14:53+00:19:06
229th

253

Spencer HannamM40-4401:14:54+00:19:07
230th

335

Rob HornerM30-34Team TRIfinder.co.uk01:14:55+00:19:08
231st

285

frazer DulsonM15-1901:14:55+00:19:08
232nd

369

PAUL PeasegoodM15-19Rugby Triathlon Club01:14:55+00:19:08
233rd

509

RACHAEL BarberF15-19rugby & northampton AC01:14:58+00:19:11
234th

367

JOHN WilderspinM50-54CAMBRIDGE TRI01:15:04+00:19:17
235th

470

Kevin ChalmersM35-39Ely Triathlon01:15:04+00:19:17
236th

219

ANDREW LeicesterM45-49OLNEY MULTISPORT01:15:11+00:19:24
237th

158

Simon SeedM25-2901:15:13+00:19:26
238th

344

IAN ChapmanM35-39TG Tri01:15:25+00:19:38
239th

228

Andrew BettsM40-44Northants Tri01:15:26+00:19:39
240th

468

MARK RobertsM30-34Rugby Triathlon Club01:15:34+00:19:47
241st

167

Ian BarberM35-3901:15:34+00:19:47
242nd

159

Paul WattsM25-2901:15:35+00:19:48
243rd

381

Heidi ShawF25-29TEAM CHERWELL01:15:40+00:19:53
244th

603

Phil SteeleM25-29StuWeb Race Timing01:15:40+00:19:53
245th

132

MARK RatcliffeM40-44rugby and northampton a.c01:15:41+00:19:54
246th

27

Julian BlackwellM35-3901:15:42+00:19:55
247th

413

Dominic BoltonM35-39MUST TRI HARDER01:15:45+00:19:58
248th

382

ANOUK MolliexF30-34Leamington C&AC01:15:54+00:20:07
249th

302

Mike PriceM40-44OLNEY RUNNERS01:15:57+00:20:10
250th

466

Matthew HalfpennyM30-3401:15:57+00:20:10
251st

272

BILLY AshleyM35-39TG Tri01:16:00+00:20:13
252nd

394

Claire BustinF35-39Northants Tri01:16:10+00:20:23
253rd

505

Mel RydingF35-39Northants Tri01:16:10+00:20:23
254th

596

Andrew FarringtonM15-19Wellingborough District Athletics Club01:16:13+00:20:26
255th

542

MARTIN BowerM35-3901:16:18+00:20:31
256th

452

John TunnicliffM50-5401:16:20+00:20:33
257th

338

Mr William SmithM30-34BLACK COUNTRY TRI01:16:22+00:20:35
258th

404

Jacqui HarperF45-49TEAM CHERWELL01:16:23+00:20:36
259th

251

TONY BarnesM40-44CATS01:16:23+00:20:36
260th

281

ROSY WatsonF30-3401:16:26+00:20:39
261st

438

Malcolm Daines-smithM55-59Newmarket Cycling and Triathlon Club01:16:28+00:20:41
262nd

323

Lisa HowardF35-3901:16:29+00:20:42
263rd

380

Mark LeeM50-5401:16:31+00:20:44
264th

356

David HightonM45-491485 TRI CLUB01:16:32+00:20:45
265th

570

Jo LeeF25-29Northants Police Triathlon Club01:16:33+00:20:46
266th

130

Richard CresseyM35-3901:16:34+00:20:47
267th

441

lisa ShawF35-39OXFORD TRI01:16:34+00:20:47
268th

249

John AustinM40-44Rugby Triathlon Club01:16:38+00:20:51
269th

375

Ben ChuilonM30-34OXFORD TRI01:16:43+00:20:56
270th

493

ANNEMARIE LodderF25-2901:16:43+00:20:56
271st

21

Claire StapletonF30-34HIGH PEAK TRI01:16:46+00:20:59
272nd

303

Tony BennettM45-4901:16:46+00:20:59
273rd

19

GAVIN BetteridgeM30-34BEDFORD TRAKTORS01:16:47+00:21:00
274th

152

Tristan John BensonM25-2901:16:52+00:21:05
275th

558

Korin ClarkeF15-19LEICESTER TRI01:16:53+00:21:06
276th

333

CHRIS JohnsonM25-2901:16:57+00:21:10
277th

127

Sam LettsM25-2901:17:04+00:21:17
278th

164

Steven SimmondsM30-3401:17:04+00:21:17
279th

286

LEE AdamsM25-2901:17:06+00:21:19
280th

406

samuel SmithM20-24Dmu Swim Team01:17:10+00:21:23
281st

374

Mark RoeM25-29Cardiff Triathletes01:17:11+00:21:24
282nd

448

RICHARD ChippsM45-49LEICESTER TRI CLUB01:17:13+00:21:26
283rd

232

Katja HartwichF30-34Oxfor Tri01:17:18+00:21:31
284th

241

Andrew CherryM25-29Team TRIfinder.co.uk01:17:18+00:21:31
285th

597

Ian IcetonM40-4401:17:19+00:21:32
286th

370

Lucy HartwrightF35-39TRITALK.CO.UK01:17:22+00:21:35
287th

233

EVELYN ClawsonF40-44Kettering Cycling Club01:17:22+00:21:35
288th

479

Glenn BarberM45-4901:17:28+00:21:41
289th

360

STEVE MeredithM45-49CATS01:17:29+00:21:42
290th

262

Barry BloomfieldM60-64TEAM CHERWELL01:17:31+00:21:44
291st

165

NEIL BaconM35-3901:17:32+00:21:45
292nd

89

SCOTT MorrenM35-3901:17:34+00:21:47
293rd

536

James HamiltonM25-2901:17:37+00:21:50
294th

318

ROGER OdellM50-5401:17:39+00:21:52
295th

395

Paul LewisM40-4401:17:51+00:22:04
296th

326

Jane ScottF35-39TFN TRI01:17:52+00:22:05
297th

35

Colin HarrisM40-44Wellingborough & District AC01:17:55+00:22:08
298th

163

Dave RainbowM30-3401:17:55+00:22:08
299th

191

JAMES YoungM40-4401:17:56+00:22:09
300th

363

Kevin SivewrightM45-4901:18:04+00:22:17
301st

156

Alex HornerM25-29TriFinder01:18:05+00:22:18
302nd

139

KAREN BirchF35-3901:18:06+00:22:19
303rd

154

CHRIS HallM25-2901:18:06+00:22:19
304th

102

Glyn ShawM40-4401:18:08+00:22:21
305th

120

ANDREW DuffinM45-49Tri Force Lager Nutrition Race Team (UK)01:18:10+00:22:23
306th

319

BETHAN CourtmanF40-44OLNEY RUNNERS01:18:13+00:22:26
307th

331

Phil DorneyM25-2901:18:20+00:22:33
308th

315

Stuart HumphreyM40-4401:18:24+00:22:37
309th

175

Mark JohnstonM40-4401:18:29+00:22:42
310th

208

Stu LeveneM40-44Whitewebbs CC01:18:32+00:22:45
311st

150

Tom CouplandM30-3401:18:33+00:22:46
312nd

83

Richard ClarkM25-2901:18:34+00:22:47
313rd

575

RUTH ThompsonF30-34SuperFlyTri01:18:38+00:22:51
314th

203

Alex MilfordM30-3401:18:42+00:22:55
315th

166

ANTHONY BensteadM35-3901:18:48+00:23:01
316th

157

RICHARD MccraeM25-2901:18:53+00:23:06
317th

252

Giles Field-raynerM40-4401:18:55+00:23:08
318th

116

Mike DonnellyM35-39Rugby Triathlon01:19:00+00:23:13
319th

125

Jo LoveF35-39rugby & northampton AC01:19:04+00:23:17
320th

432

Jane NeedhamF35-39Rugby Triathlon01:19:05+00:23:18
321st

274

Mark JeffreyM35-3901:19:06+00:23:19
322nd

305

John VincentM45-49Wootton Road Runners01:19:06+00:23:19
323rd

379

Robert AustinM45-49TF Lager Nutrition Race Team (UK)01:19:19+00:23:32
324th

118

Mick WoodM35-3901:19:20+00:23:33
325th

144

Vicky BrownF40-4401:19:21+00:23:34
326th

97

Jim HaylettM45-49South Yorks Police Tri01:19:25+00:23:38
327th

227

JONATHAN KnottM40-4401:19:27+00:23:40
328th

258

PAUL RaynorM45-4901:19:29+00:23:42
329th

88

Ben HedgesM35-3901:19:30+00:23:43
330th

104

Gary HardingM45-49Triforce01:19:31+00:23:44
331st

308

RICHARD TaylorM55-5901:19:33+00:23:46
332nd

184

Andy RussellM45-4901:19:44+00:23:57
333rd

248

KEVIN YorkM35-3901:19:45+00:23:58
334th

351

Rob BalchinM40-4401:19:48+00:24:01
335th

90

Nick RobinsonM35-3901:19:52+00:24:05
336th

174

RUSSELL CagerM40-44Rugby Triathlon Club01:19:56+00:24:09
337th

129

Adrian BarwellM35-3901:19:58+00:24:11
338th

277

Eleanor HathawayF25-29Oxfordshire Fire Service01:20:01+00:24:14
339th

339

STUART SykesM30-34RUGBY TRI CLUB01:20:04+00:24:17
340th

213

STEPHEN ChildsM45-49Rugby Triathlon Club and Rugby and Northampton AC01:20:08+00:24:21
341st

24

Paul SlaterM30-3401:20:11+00:24:24
342nd

53

Jason MansfieldM25-2901:20:14+00:24:27
343rd

393

Jennifer MyersF20-2401:20:16+00:24:29
344th

121

Paul JephcottM50-5401:20:32+00:24:45
345th

94

MARK CooteM40-44Turtles swim club01:20:35+00:24:48
346th

67

Shane FeredayM45-4901:20:37+00:24:50
347th

423

Jake HalesM40-4401:20:40+00:24:53
348th

124

mark BaileyM45-49Rugby Triathlon01:20:42+00:24:55
349th

200

Mark EdenM30-3401:20:44+00:24:57
350th

54

Steve RideoutM30-3401:20:49+00:25:02
351st

169

Jon EyersM35-3901:20:51+00:25:04
352nd

113

HEATHER MillerF40-4401:20:55+00:25:08
353rd

221

Doug BellM35-3901:21:03+00:25:16
354th

401

Lucy TomlinsonF30-34Warwick Uni Tri Club01:21:11+00:25:24
355th

340

Rebecca AstonF35-3901:21:18+00:25:31
356th

330

Andrew BellM25-2901:21:19+00:25:32
357th

212

Liam CahillM45-49Northants Tri01:21:23+00:25:36
358th

226

Neil GaljaardM40-4401:21:25+00:25:38
359th

384

Claire ToddF45-49Silson Joggers01:21:26+00:25:39
360th

473

Craig RobertsonM35-3901:21:29+00:25:42
361st

195

Abigail HuntF25-29Rugby Triathlon Club01:21:44+00:25:57
362nd

250

Nick BakerM40-4401:21:48+00:26:01
363rd

311

Ann PearceF40-44LEICESTER TRI01:21:59+00:26:12
364th

182

Ian MooreM45-49BTA01:22:01+00:26:14
365th

275

Peter CampionM40-44CRYSTAL PALACE01:22:01+00:26:14
366th

337

matthew LeverM30-34Northants Tri01:22:03+00:26:16
367th

186

Christopher ReesM50-5401:22:04+00:26:17
368th

13

Team Bt TmMREL01:22:06+00:26:19
369th

135

RUSSELL LockM45-4901:22:06+00:26:19
370th

196

Tracey PriceF35-39Rugby Triathlon Club01:22:20+00:26:33
371st

39

MIKE ChartM45-4901:22:22+00:26:35
372nd

259

STUART HathawayM55-59Oxonian CC01:22:36+00:26:49
373rd

444

DIETMAR MorleyM40-44Wessex Wizards01:22:37+00:26:50
374th

123

Ian TewM45-4901:22:46+00:26:59
375th

255

Andrew WheelerM40-4401:22:48+00:27:01
376th

463

SIMON SmithM40-4401:22:48+00:27:01
377th

415

James DewisM35-3901:22:49+00:27:02
378th

16

Jayme BentM35-3901:22:52+00:27:05
379th

9

W-Tongirls TmFRELWootton Road Runners01:23:00+00:27:13
380th

242

Shaz JohnM30-3401:23:03+00:27:16
381st

301

Joe HillM40-4401:23:03+00:27:16
382nd

37

ANDREW RaymondM40-4401:23:10+00:27:23
383rd

595

RORY CullenM30-3401:23:14+00:27:27
384th

383

SHAYNE ArdronF40-44LEICESTER TRI CLUB01:23:17+00:27:30
385th

346

Graham FawcettM35-3901:23:29+00:27:42
386th

216

ALISTAIR FrierM55-5901:23:37+00:27:50
387th

44

Matthew SpringM35-3901:23:45+00:27:58
388th

206

RUSSELL DickersonM40-44Rugby & Northampton Athletic Club01:23:53+00:28:06
389th

194

VIVIENNE ParishF45-49St. Ives CC01:24:05+00:28:18
390th

278

Jessica BlencoweF30-3401:24:05+00:28:18
391st

368

Kempton StrattonM55-5901:24:05+00:28:18
392nd

260

ROSS Howe-watsonM55-5901:24:11+00:28:24
393rd

26

Nicholas BernardiM35-3901:24:12+00:28:25
394th

271

Stephen HarveyM30-3401:24:14+00:28:27
395th

183

Steve ParksM45-4901:24:32+00:28:45
396th

187

John SandersM55-5901:24:33+00:28:46
397th

3

Andrw Jcksn TmMREL01:24:49+00:29:02
398th

140

Louise MarkhamF30-3401:24:51+00:29:04
399th

210

DAVID TedfordM40-4401:24:57+00:29:10
400th

325

VICKY RobertsonF35-39Northants Tri Club01:25:11+00:29:24
401st

328

Denise DillonF50-54AMPTHILL AND FLITWICK FLYERS01:25:11+00:29:24
402nd

7

Dmu Swmtm2 TmMRELDmu Swim Team01:25:19+00:29:32
403rd

72

Stewart CooperM45-4901:25:20+00:29:33
404th

151

George TewM15-19Ntri01:25:22+00:29:35
405th

162

David MccormackM30-3401:25:22+00:29:35
406th

336

paul InstoneM30-3401:25:22+00:29:35
407th

115

Gillian LuffF50-5401:25:26+00:29:39
408th

263

Justine IvallF40-44DAVID LLOYD01:25:30+00:29:43
409th

539

Peter RichesM30-3401:25:38+00:29:51
410th

136

Jon WraggM45-4901:25:44+00:29:57
411st

25

Tony WatkinM30-3401:25:49+00:30:02
412nd

28

Adam CullinanM35-3901:25:54+00:30:07
413rd

256

IAN WilsonM40-44Northants Tri01:26:02+00:30:15
415th

50

thomas BondM35-3901:26:11+00:30:24
416th

85

Dylan MagnayM25-2901:26:18+00:30:31
417th

198

AMANDA MarlowF40-44Kettering Town Harriers01:26:24+00:30:37
418th

47

Jason MorrisonM40-4401:26:29+00:30:42
419th

46

Kamran YousafM30-34iPSL MAD01:26:55+00:31:08
420th

73

Shirl ParkerF50-54TG Tri01:27:05+00:31:18
421st

188

stuart ChildsM20-24LEICESTER TRI CLUB01:27:05+00:31:18
422nd

76

Tony WaddyM40-4401:27:06+00:31:19
423rd

220

KARL BurlinghamM35-3901:27:08+00:31:21
424th

322

LUCY BainesF35-3901:27:08+00:31:21
425th

316

GABRIELA NemcekovaF30-3401:27:13+00:31:26
426th

431

Amy McdonaldF20-24Warwick Uni Tri Club01:27:17+00:31:30
427th

180

Paul BennettM45-4901:27:20+00:31:33
428th

66

Robert BaileyM25-2901:27:21+00:31:34
429th

5

Ipsl Madboy TmMRELiPSL MAD01:27:25+00:31:38
430th

443

JAMIE BlackallM35-3901:27:30+00:31:43
431st

268

Robert SavageM25-2901:27:39+00:31:52
432nd

245

Carl HoliokeM35-3901:27:42+00:31:55
433rd

371

Catherine RileyF40-44Wootton Tri Club01:27:48+00:32:01
434th

14

Elizabeth SheehanF30-3401:27:50+00:32:03
435th

31

GEOFF AllardM40-4401:28:04+00:32:17
436th

312

SUSAN RobinsonF45-49LEICESTER TRI01:28:04+00:32:17
437th

190

SIMON ThomsonM35-39Team Geek01:28:10+00:32:23
438th

43

Clare PikeF40-4401:28:26+00:32:39
439th

403

Jayne CooperF40-4401:28:30+00:32:43
440th

1

Phil Croney TmMREL01:28:39+00:32:52
441st

33

Andy ClasperM40-44HERMITAGE HARRIERS01:29:22+00:33:35
442nd

324

Katrina MitchellF35-3901:29:29+00:33:42
443rd

273

Stuart GardnerM35-3901:29:50+00:34:03
444th

510

Claire HornsbyF20-24Warwick Uni Triathlon Club01:29:51+00:34:04
445th

197

LOUISE LynchF40-4401:29:53+00:34:06
446th

40

Philip JohnM45-4901:29:58+00:34:11
447th

202

Matthew MansfieldM30-3401:30:16+00:34:29
448th

276

DAVID RiceM35-39BEDFORD TRAKTORS01:30:18+00:34:31
449th

236

Josephine GoodwinF45-49Rugby Triathlon Club01:30:38+00:34:51
450th

109

JOSIE SteedmanF35-39Wootton Road Runners01:30:41+00:34:54
451st

141

Teresa GardinerF35-3901:30:41+00:34:54
452nd

70

Billy SiggeryM25-29Dmu Swim Team01:30:43+00:34:56
453rd

68

Andrea CollingwoodF30-34Wootton Tri01:30:56+00:35:09
454th

309

Michael CowinM70+01:30:59+00:35:12
455th

176

CHRISTOPHER LodgeM40-4401:31:08+00:35:21
456th

98

Michael SmithM45-49Walton Wanderers01:31:17+00:35:30
457th

231

Melanie GilesF30-34TG01:31:20+00:35:33
458th

126

Helen ChildsF45-49Rugby Triathlon Club01:31:25+00:35:38
459th

45

Mandy BishopF25-2901:31:28+00:35:41
460th

235

Suzanne StanbridgeF40-44Leicester Triathlon Club01:31:30+00:35:43
461st

321

Susan HammondF30-3401:31:33+00:35:46
462nd

222

Alison PostlethwaiteF50-54Rugby Triathlon Club01:31:52+00:36:05
463rd

48

Timothy KayM45-49LEICESTER TRI CLUB01:31:57+00:36:10
464th

57

Phillip ScottM35-3901:32:03+00:36:16
465th

20

Stavros CarayannisM30-3401:32:06+00:36:19
466th

429

BILL GoadsbyM55-59daventry roadrunners01:32:07+00:36:20
467th

111

Cheryl FranklinF40-4401:32:10+00:36:23
468th

117

daniel PedenM35-3901:32:17+00:36:30
469th

69

samantha Robson-gillF35-39Wootton Tri01:32:25+00:36:38
470th

56

Sean MacgillM50-5401:32:34+00:36:47
471st

29

GAVIN ReevesM35-3901:32:49+00:37:02
472nd

549

Rick LaneM40-4401:32:58+00:37:11
473rd

62

Jacqueline SmithF60-6401:33:11+00:37:24
474th

230

Lisa DentonF25-2901:33:12+00:37:25
475th

23

Gareth RobinsonM30-3401:33:22+00:37:35
476th

91

PETER AbelM40-4401:33:25+00:37:38
477th

137

MARTIN HillM50-5401:33:26+00:37:39
478th

310

Beverley MastermanF25-29Rugby Trialthlon01:33:27+00:37:40
479th

457

LAURA BurtonF25-29WDAC01:33:36+00:37:49
480th

79

Aly PaceF40-4401:33:38+00:37:51
481st

71

DANIEL KnightM35-3901:34:03+00:38:16
482nd

112

Melissa HarrisF40-4401:34:04+00:38:17
483rd

2

Ipsl Mad 4it TmMREL01:34:16+00:38:29
484th

93

Steve BatemanM40-4401:34:25+00:38:38
485th

81

Jo NeedhamF45-4901:35:03+00:39:16
486th

58

Andrew MumfordM30-3401:35:17+00:39:30
487th

78

Tracy MittonF35-3901:35:22+00:39:35
488th

87

Matt ChilderleyM35-3901:35:34+00:39:47
489th

32

MARK BeynonM40-44TG Tri01:35:35+00:39:48
490th

95

Steve PaceM40-4401:35:35+00:39:48
491st

142

Naomi LeugsF35-39Rugby Triathlon01:35:41+00:39:54
492nd

300

Gordon HargraveM40-4401:36:09+00:40:22
493rd

589

Flo ParkerF20-24LEICESTER TRI CLUB01:36:09+00:40:22
494th

320

Emma ArnoldF35-39Chiltern Tri01:36:16+00:40:29
495th

108

Esther MccolloghF35-3901:36:17+00:40:30
496th

133

JANET FrostF50-5401:36:37+00:40:50
497th

92

Dave BatemanM40-4401:36:44+00:40:57
498th

63

Thomas JonesM25-2901:36:52+00:41:05
499th

146

DAWN HollowayF40-44Wellingborough and District AC01:37:07+00:41:20
500th

86

Denzel HamiltonM30-3401:37:34+00:41:47
501st

199

Liz CahillF45-4901:37:45+00:41:58
502nd

234

VICKI JessopF40-44Wellingborough & District Athletics Club01:37:52+00:42:05
503rd

34

Michael HalpinM40-4401:37:56+00:42:09
504th

189

ALAN YatesM60-6401:39:11+00:43:24
505th

4

Ipsl Madgirl TmFREL01:39:39+00:43:52
506th

114

GILL WilliamsF45-4901:39:46+00:43:59
507th

279

Helen EverillF30-34Meynall Valley Hunters Triathlon Club01:40:13+00:44:26
508th

298

James Taylor-alfordM35-3901:40:32+00:44:45
509th

59

Beverly DurstonF45-4901:40:46+00:44:59
510th

148

Stella BellF50-5401:40:50+00:45:03
511st

107

Lorraine BriceF35-3901:40:55+00:45:08
512nd

100

STEVE HornerM65-69Team TRIfinder.co.uk01:42:15+00:46:28
513rd

101

Roy MayhewM65-6901:43:06+00:47:19
514th

143

Deborah McnicholasF35-3901:43:06+00:47:19
515th

357

Steve HowellM45-4901:43:09+00:47:22
516th

145

tracey FrostF40-4401:44:35+00:48:48
517th

74

KATHY ReesF50-5401:44:57+00:49:10
518th

134

Douglas FrenchM55-5901:46:24+00:50:37
519th

52

Hilary KellyF45-4901:47:49+00:52:02
520th

456

ALISON HaywardF20-24Dmu Swim Team01:48:19+00:52:32
521st

149

lorraine ScottF50-5401:49:12+00:53:25
522nd

12

Dmu Swmtm3 TmMRELDmu Swim Team01:49:59+00:54:12
523rd

225

Caroline BarrF30-3401:51:49+00:56:02
524th

65

Katherine CollinsF30-34Washlands Women01:54:31+00:58:44
525th

80

Alan HallM50-5402:02:49+01:07:02
527th

229

Vicki ColemanF20-24Dmu Swim Team02:08:27+01:12:40
528th

8

Dmu Swmtm4 TmMRELDmu Swim Team02:37:13+01:41:26
DNF (8 in total)
-

204

Spencer PettitM35-3900:00:00-
-

239

MIKE FarrowM55-59Wellingborough & District AC00:00:00-
-

354

Phil LatinM40-4400:00:00-
-

537

JEZ SmedleyM50-54TFN TRI00:00:00-
-

409

Steve TorleyM30-34Team Milton Keynes00:00:00-
-

307

RICHARD SmalleyM55-5900:00:00-
-

455

Jo LoudenF30-34TG Tri00:00:00-
-

610

Jason CrosslandM40-4400:00:00-