CRYSTAL PALACE TRIATHLON 2012

May
20
2012

Splits

  • 750 metre Swim
  • 20 kilometre Cycle
  • 5 kilometre Run

Race Options

Organiser

Crystyal Palace Triathletes

Map

TRIATHLON

Triathlon | 2012-05-20 00:00am
1 viewed last hour.

All Race Results

Gender

Jump to bib

Pos#NameCatClubFinish Time
Finished (519 in total)
1st

673

MATT ChapmanM1stSEN1stSLH Tri Club01:05:52-
2nd

670

SIMON TruettM2ndSEN2ndSevenoaks Tri Club01:07:16+00:01:24
3rd

17

ROBERT BakerM3rdV401stGREENWICH TRITONS01:07:36+00:01:44
4th

11

ROWAN O'driscollM4thSEN3rdSERPENTINE RC01:07:50+00:01:58
5th

4

Jon HorsmanM5thV402ndCrystal Palace Triathletes01:08:11+00:02:19
6th

5

KEITH BrewsterM6thSEN4thCrystal Palace Triathletes01:08:12+00:02:20
7th

3

Rob ParryM7thSEN5thCrystal Palace Triathletes01:08:19+00:02:27
8th

12

JAMES GwytherM8thSEN6thSERPENTINE RC01:08:21+00:02:29
9th

18

EOIN O ConnellM9thV403rdSERPENTINE RC01:08:31+00:02:39
10th

2

Greg LewisM10thV404thCrystal Palace Triathletes01:08:43+00:02:51
11th

637

PARYS EdwardsF1stSEN1stFul-on-Tri01:08:47+00:02:55
12th

672

LUIS Rendon-aguilarM11thSEN7thTRI LONDON01:09:55+00:04:03
13th

665

TOM PailingM12thSEN8th01:09:57+00:04:05
14th

558

Angus BeaumontM13thSEN9thSERPENTINE RC01:10:06+00:04:14
15th

642

NICK BaxterM14thSEN10thOther01:10:29+00:04:37
16th

606

Richard CurlingM15thSEN11thFul-on-Tri01:10:31+00:04:39
17th

644

Ian GeorgeM16thV405thEAST ESSEX TRI CLUB01:10:56+00:05:04
18th

10

Matt WellsM17thSEN12thSERPENTINE RC01:11:01+00:05:09
19th

619

HENRY HoweM18thSEN13thSLH Tri Club01:11:21+00:05:29
20th

564

MATHIEU DavyM19thSEN14thD3 TRIATHLON01:11:35+00:05:43
21st

597

MARC HenrionM20thSEN15thMornington Chasers01:12:20+00:06:28
22nd

645

JOE GoddardM21stSEN16thTRI LONDON01:12:24+00:06:32
23rd

669

PAUL BrockwayM22ndV406thFul-on-Tri01:12:49+00:06:57
24th

678

SUSE FairfaxF2ndSEN2ndCrystal Palace Triathletes01:12:57+00:07:05
25th

1

KATIE CroweF3rdSEN3rdCrystal Palace Triathletes01:13:09+00:07:17
26th

635

Malcolm YoungM23rdSEN17thWindrush Triathlon Club01:13:11+00:07:19
27th

675

MARK ChopraM24thSEN18th01:13:17+00:07:25
28th

15

FREDERIQUE SumptionF4thSEN4thGREENWICH TRITONS01:13:27+00:07:35
29th

65

PETER DyerM25thV407thEast London Triathletes01:13:32+00:07:40
30th

605

Alan ClarkM26thV408thEAST ESSEX TRI CLUB01:14:00+00:08:08
31st

600

OLIVER MontfortM27thSEN19thwimbledon windmilers01:14:16+00:08:24
32nd

602

Craig OrmistonM28thV409thVO2 MAXIMUM RACING TEAM01:14:19+00:08:27
33rd

655

BECKIE WoodlandF5thSEN5thSLH Tri Club01:14:22+00:08:30
34th

610

Mark BentonM29thSEN20thFul-on-Tri01:14:26+00:08:34
35th

629

TIM WortM30thV501st01:14:29+00:08:37
36th

27

DAVID StatonM31stV4010thSERPENTINE RC01:14:37+00:08:45
37th

539

ANDY BrewerM32ndSEN21stFul-on-Tri01:14:37+00:08:45
38th

50

ALESSANDRO PoggiM33rdSEN22ndSERPENTINE RC01:14:56+00:09:04
39th

585

Ian TaylorM34thV4011thSLH Tri Club01:14:56+00:09:04
40th

666

EMMA PartridgeF6thSEN6thFul-on-Tri01:15:02+00:09:10
41st

573

ALEXANDER KallaschM35thV4012th01:15:05+00:09:13
42nd

60

JAMES GoymourM36thSEN23rdWindrush Triathlon Club01:15:10+00:09:18
43rd

25

LEE RandleM37thSEN24thWindrush Triathlon Club01:15:23+00:09:31
44th

615

ALEX DavisonM38thSEN25thCAMBRIDGE TRIATHLON CLUB01:15:35+00:09:43
45th

663

CHRISTINA JenkinsF7thSEN7thFul-on-Tri01:15:40+00:09:48
46th

628

KATHERINE CashellF8thSEN8thSERPENTINE RC01:15:43+00:09:51
47th

651

DARREN O'donnellM39thSEN26thWindrush Triathlon Club01:15:49+00:09:57
47th

651

JOHN ParkesM39thSEN26thWindrush Triathlon Club01:15:49+00:09:57
48th

459

Philip HowardM40thSEN27th01:15:50+00:09:58
49th

554

William IresonM41stSEN28thBelgrave Harriers01:16:00+00:10:08
50th

571

ANDREW HoyleM42ndSEN29thFul-on-Tri01:16:09+00:10:17
51st

401

TOBY SullivanM43rdV4013th01:16:29+00:10:37
52nd

593

MADELAINE Lee-smithF9thV401st01:16:37+00:10:45
53rd

34

Kevin FreemanM44thV4014thCrystal Palace Triathletes01:16:41+00:10:49
54th

676

STEFANO PickerM45thSEN30thD3 TRIATHLON01:16:53+00:11:01
55th

604

David ShaptonM46thSEN31st01:16:58+00:11:06
56th

501

Andrew MeadM47thV4015th01:16:58+00:11:06
57th

544

Juho LahdenperaM48thSEN32ndSERPENTINE RC01:16:59+00:11:07
58th

468

MARK ConwayM49thSEN33rd01:17:00+00:11:08
59th

38

PAUL ShielM50thSEN34thHerne Hill Harriers01:17:18+00:11:26
60th

37

DANIEL MetcalfeM51stSEN35thWindrush Triathlon Club01:17:24+00:11:32
61st

612

Neil BurtM52ndSEN36thClapham Chasers01:17:25+00:11:33
62nd

377

JAMES RichensM53rdV4016thSERPENTINE RC01:17:33+00:11:41
63rd

661

NIGEL MasdingM54thV4017th7oaks tri club01:17:34+00:11:42
64th

638

RICHARD GriffinM55thV4018thBlackheath & Bromley Harriers TC01:17:34+00:11:42
65th

657

FREDRIK BrorsonM56thV4019th01:17:35+00:11:43
66th

623

Andrew OrmesherM57thV4020thClapham Chasers01:17:36+00:11:44
67th

20

John GriffinM58thV502ndTRI LONDON01:17:46+00:11:54
68th

609

Andrea AlloccoF10thSEN9thTRI LONDON01:17:46+00:11:54
69th

546

JULIEN MasM59thSEN37th01:17:47+00:11:55
70th

565

ANDREW DunderdaleM60thSEN38thSERPENTINE RC01:18:06+00:12:14
71st

613

BRUNO Calzetta LarrieuM61stSEN39th01:18:10+00:12:18
72nd

652

John ScottM62ndSEN40thSERPENTINE RC01:18:50+00:12:58
73rd

22

Frank FontonM63rdV4021stWindrush Triathlon Club01:18:51+00:12:59
74th

574

Colin KingM64thSEN41stEAST ESSEX TRI CLUB01:18:59+00:13:07
75th

465

MARK BristowM65thV4022nd01:19:05+00:13:13
76th

588

Greg WilliamsM66thSEN42ndSERPENTINE RC01:19:24+00:13:32
77th

462

RACHAEL BellF11thSEN10thFul-on-Tri01:19:24+00:13:32
78th

559

FRANCIS BinnsM67thSEN43rd01:19:28+00:13:36
79th

587

GARY WardM68thV4023rd01:19:30+00:13:38
80th

626

PAUL RoeM69thSEN44thwimbledon windmilers01:19:34+00:13:42
81st

569

LEROY GardnerM70thSEN45thImperial College Triathlon Club01:19:35+00:13:43
82nd

485

John GriffinM71stV503rd01:19:40+00:13:48
83rd

450

MARK LallyM72ndSEN46th01:19:42+00:13:50
84th

545

Martin LongM73rdV504thSLH Tri Club01:19:49+00:13:57
85th

61

ALISTAIR BootonM74thSEN47thWindrush Triathlon Club01:19:53+00:14:01
85th

61

ALISTAIR BootonM74thSEN47thWindrush Triathlon Club01:19:53+00:14:01
86th

288

JAMIE BellM75thSEN48th01:19:55+00:14:03
87th

659

Alec EvesM76thV4024th01:19:57+00:14:05
88th

33

OLIVIA HetreedF12thV501stTRI LONDON01:20:06+00:14:14
88th

33

Olivia HetreedF12thV501stTRI LONDON01:20:06+00:14:14
89th

621

DANIEL MortonM77thSEN49thSERPENTINE RC01:20:19+00:14:27
90th

45

Mark KellM78thSEN50thSERPENTINE RC01:20:40+00:14:48
91st

650

Andrew MillerM79thSEN51st01:20:45+00:14:53
92nd

607

TOBY HuttonM80thV4025th01:20:46+00:14:54
93rd

21

Ray BrunsbergM81stV4026thTRI LONDON01:20:47+00:14:55
94th

59

ANDREW KingstonM82ndSEN52ndWindrush Triathlon Club01:20:53+00:15:01
95th

630

COLIN SteeleM83rdSEN53rdLONDON FIELDS TRIATHLON CLUB01:20:54+00:15:02
96th

62

CHRISTOPHER TaylorM84thSEN54thClapham Chasers01:20:59+00:15:07
97th

515

DAVID PuttergillM85thSEN55th01:21:03+00:15:11
98th

575

GARY Langridge-brownM86thV4027th01:21:09+00:15:17
99th

576

SAM LidgleyM87thSEN56th01:21:10+00:15:18
100th

624

Ravi RaiM88thV4028th01:21:18+00:15:26
101st

267

Matthew LawrenceM89thSEN57th01:21:31+00:15:39
102nd

541

Mark CawoodM90thV4029th01:21:43+00:15:51
103rd

337

NEIL ClellandM91stSEN58th01:21:44+00:15:52
104th

67

WIM GeberbauerM92ndJUN1stCrystal Palace Triathletes01:21:47+00:15:55
105th

618

Bob HeddermanM93rdV505thMet Police Triathlon Club01:21:48+00:15:56
106th

634

Ben Hieatt-smithM94thSEN59thSLH Tri Club01:21:54+00:16:02
107th

448

Allan DennisM95thV4030thTHAMES TURBO01:21:58+00:16:06
108th

596

Russel HaydenM96thV506thTRI LONDON01:22:01+00:16:09
109th

445

DAVID HalliwellM97thV4031stSTRATFORD AC01:22:04+00:16:12
110th

594

Andrew SharpM98thSEN60thEast London Triathletes01:22:09+00:16:17
111st

543

D DrewM99thSEN61stGREENWICH TRITONS01:22:09+00:16:17
112nd

555

NICHOLAS RobertsM100thSEN62nd01:22:10+00:16:18
113rd

627

JOHN RutherfordM101stSEN63rd01:22:14+00:16:22
114th

395

GARETH GriffinM102ndSEN64thBlackheath & Bromley Harriers TC01:22:22+00:16:30
115th

432

Matthew MontgomeryM103rdSEN65th01:22:24+00:16:32
116th

452

Ian TaylorM104thV4032ndDORKING & MOLE VALLEY AC01:22:30+00:16:38
117th

601

SCOTT MullinsM105thSEN66th01:22:33+00:16:41
118th

431

MARTIN MillsM106thV4033rd01:22:42+00:16:50
119th

474

Ed FergusonM107thSEN67th01:22:43+00:16:51
120th

51

Gavin MurrisonM108thSEN68thSERPENTINE RC01:22:44+00:16:52
121st

361

Ross GentryM109thSEN69thSLH Tri Club01:23:00+00:17:08
122nd

535

PAUL PulzeM110thSEN70thSERPENTINE RC01:23:02+00:17:10
123rd

482

STEPHEN GreenM111stV4034th01:23:06+00:17:14
124th

563

Tim CallaghanM112ndSEN71st01:23:07+00:17:15
125th

592

ZENA SheanF13thV402ndEAST ESSEX TRI CLUB01:23:08+00:17:16
126th

552

GARY ShawM113rdV4035thGREENWICH TRITONS01:23:10+00:17:18
127th

6

Sara DemontiF14thSEN11thSERPENTINE RC01:23:17+00:17:25
128th

437

Adrian RussellM114thSEN72nd01:23:24+00:17:32
129th

58

BEN MaherM115thSEN73rdWindrush Triathlon Club01:23:26+00:17:34
130th

52

FREDRIK BjurenvallM116thV4036thSERPENTINE RC01:23:34+00:17:42
131st

144

TOM RoffM117thSEN74th01:23:36+00:17:44
132nd

300

Peter HarleyM118thV507thEAST ESSEX TRI CLUB01:23:37+00:17:45
133rd

458

Nigel CostiffM119thV508thSLH Tri Club01:23:41+00:17:49
134th

30

ANDREW FletcherM120thSEN75thGREENWICH TRITONS01:23:46+00:17:54
135th

368

DAVID KrigeM121stV4037thOXFORD TRI01:23:48+00:17:56
136th

228

THOMAS NicholsonM122ndSEN76th01:24:07+00:18:15
137th

611

MATT BerryM123rdSEN77th01:24:08+00:18:16
138th

434

ROBERTO Pineiro-varelaM124thSEN78th01:24:09+00:18:17
139th

580

JENNIFER NelF15thSEN12thSERPENTINE RC01:24:14+00:18:22
140th

590

STEVE WalkerM125thSEN79th7oaks tri club01:24:16+00:18:24
141st

521

DAVID StockwellM126thV4038thEast London Triathletes01:24:17+00:18:25
141st

521

DAVID StockwellM126thV4038thEast London Triathletes01:24:17+00:18:25
142nd

494

PARAIC LenihanM127thSEN80thSERPENTINE RC01:24:20+00:18:28
143rd

511

MATTHEW PinnerM128thSEN81st01:24:23+00:18:31
144th

46

Geoff BurgessM129thV4039thTRI LONDON01:24:30+00:18:38
145th

55

PHIL ToddM130thV4040thSLH Tri Club01:24:30+00:18:38
146th

486

ROMAN GrigorjevM131stSEN82ndGREENWICH TRITONS01:24:36+00:18:44
147th

530

DAVID LindleyM132ndSEN83rd01:24:50+00:18:58
148th

279

Derek GreenM133rdSEN84th01:24:56+00:19:04
149th

396

NEIL MitchellM134thV509thTHAMES TURBO01:24:59+00:19:07
150th

478

BECKY GeorgeF16thV403rdEXETER TRIATHLON CLUB01:25:01+00:19:09
151st

47

KEIRNAN MurphyM135thV4041stTRI LONDON01:25:08+00:19:16
152nd

297

TEREZA FrancovaF17thSEN13th01:25:17+00:19:25
153rd

358

John FishwickM136thSEN85th01:25:24+00:19:32
154th

646

NEIL GreenwoodM137thSEN86th01:25:24+00:19:32
155th

363

NICK HallM138thSEN87th01:25:26+00:19:34
156th

528

Bert VanmuysenM139thSEN88thWindrush Triathlon Club01:25:32+00:19:40
157th

467

Trevor ChiltonM140thV4042nd01:25:39+00:19:47
158th

491

NATHANIEL HoyleM141stSEN89th01:25:45+00:19:53
159th

488

Mark HaymanM142ndV4043rd01:25:47+00:19:55
160th

425

Tim JacksonM143rdSEN90th01:25:47+00:19:55
161st

36

LUKE WaterfieldM144thSEN91stWindrush Triathlon Club01:25:48+00:19:56
162nd

98

Martin RaffertyM145thV4044thCrystal Palace Triathletes01:25:51+00:19:59
163rd

436

PETER RileyM146thSEN92nd01:25:55+00:20:03
164th

350

John BarlowM147thV5010th01:25:56+00:20:04
165th

532

DYLAN HubbleM148thSEN93rd01:25:58+00:20:06
166th

26

MICHAEL FletcherM149thSEN94thWindrush Triathlon Club01:26:00+00:20:08
167th

261

MARK GreenwoodM150thV5011thD3 TRIATHLON01:26:17+00:20:25
168th

497

JANSON LoteryM151stSEN95th01:26:18+00:20:26
169th

560

Jack BorrettM152ndV4045th01:26:23+00:20:31
170th

446

CLARE WyngardF18thV502nd01:26:25+00:20:33
171st

336

PETER WalkerM153rdV4046thEAST ESSEX TRI CLUB01:26:27+00:20:35
172nd

424

JAMES GreeneM154thSEN96th01:26:27+00:20:35
173rd

69

COLUM SharkeyM155thV4047thRG Active Race Team01:26:28+00:20:36
174th

379

JACOB Salt-berrymenM156thSEN97th01:26:32+00:20:40
175th

246

Wim HaakM157thV4048th01:26:33+00:20:41
176th

493

Giorgio LaiM158thV4049th01:26:36+00:20:44
177th

296

ALASTAIR FrancisM159thSEN98th01:26:37+00:20:45
178th

603

Neil ReesM160thSEN99th01:26:40+00:20:48
179th

471

Tony DonaldsonM161stV5012thWindrush Triathlon Club01:26:46+00:20:54
180th

268

Mark LockeM162ndSEN100th01:26:50+00:20:58
181st

510

SHAUN PidcockM163rdV4050th01:26:50+00:20:58
182nd

616

DAVID DonneM164thSEN101st01:26:52+00:21:00
183rd

407

James KaneM165thV4051stEAST ESSEX TRI CLUB01:26:53+00:21:01
184th

24

EMILY MeredithF19thSEN14thSLH Tri Club01:27:06+00:21:14
185th

422

Sam FramminghamM166thSEN102nd01:27:09+00:21:17
186th

382

VINCE StarrM167thSEN103rdClapham Chasers01:27:14+00:21:22
187th

542

MICHELLE DonnellyF20thSEN15thEast London Triathletes01:27:18+00:21:26
187th

542

MICHELLE DonnellyF20thSEN15thEast London Triathletes01:27:18+00:21:26
188th

290

Anthony CarewM168thV4052nd01:27:19+00:21:27
189th

598

Anna MckayF21stSEN16thWindrush Triathlon Club01:27:22+00:21:30
190th

90

SIMON DevilleM169thV4053rdEast London Triathletes01:27:23+00:21:31
191st

439

Jon StarrM170thSEN104th01:27:24+00:21:32
192nd

423

Ted FraserM171stV5013th01:27:25+00:21:33
193rd

524

Bruce TomkinsM172ndV4054thSLH Tri Club01:27:27+00:21:35
194th

355

Ed CornwellM173rdV4055th01:27:30+00:21:38
195th

371

NATHANIEL LunnM174thSEN105th01:27:51+00:21:59
196th

636

ROWAN BomphrayM175thSEN106th01:27:53+00:22:01
197th

273

David SampsonM176thV4056th01:27:54+00:22:02
198th

284

MATTHEW TerdreM177thSEN107th01:28:01+00:22:09
199th

647

Chanese GriffinF22ndSEN17th01:28:03+00:22:11
200th

324

NICHOLAS SissonM178thSEN108th01:28:05+00:22:13
201st

340

MATTHEW CoxM179thSEN109th01:28:13+00:22:21
202nd

54

DEBBIE ClarkeF23rdSEN18thSERPENTINE RC01:28:20+00:22:28
203rd

667

Lynne WrightF24thV404thTHAMES TURBO01:28:23+00:22:31
204th

430

Dan MacleodM180thV4057th01:28:26+00:22:34
205th

426

GARETH JonesM181stV5014th01:28:27+00:22:35
206th

394

ROBERT ForsterM182ndV4058th01:28:29+00:22:37
207th

96

SUE CooperF25thSEN19thCrystal Palace Triathletes01:28:30+00:22:38
208th

190

MARK McmillanM183rdSEN110th01:28:32+00:22:40
209th

77

BART KamyaM184thSEN111stSERPENTINE RC01:28:32+00:22:40
210th

143

Matthew PrestonM185thSEN112nd01:28:37+00:22:45
211st

568

KENZO FryM186thSEN113rd01:28:40+00:22:48
212nd

505

JAMES MumfordM187thSEN114th01:28:47+00:22:55
213rd

455

Vilmos ZsomboriM188thSEN115th01:28:49+00:22:57
214th

313

NICK MillsM189thSEN116th01:28:49+00:22:57
215th

138

DAVID KellieM190thSEN117th01:28:52+00:23:00
216th

19

Phillip HenwoodM191stSEN118thHerne Hill Harriers01:28:53+00:23:01
217th

364

TIMOTHY HoffmannM192ndSEN119th01:29:03+00:23:11
218th

145

MICHAEL RoseM193rdSEN120th01:29:04+00:23:12
219th

287

RYAN AnglemM194thV4059th01:29:05+00:23:13
220th

354

TAMSIN BoothF26thV405thFul-on-Tri01:29:08+00:23:16
221st

393

CHRIS FordM195thSEN121stwimbledon windmilers01:29:10+00:23:18
222nd

72

DANA WhitworthF27thSEN20thTRI LONDON01:29:11+00:23:19
223rd

557

PENNY AitchisonF28thV503rdEXETER TRIATHLON CLUB01:29:14+00:23:22
224th

550

Sarah ReynoldsF29thSEN21stWindrush Triathlon Club01:29:15+00:23:23
225th

80

Edward LockhartM196thSEN122ndWindrush Triathlon Club01:29:16+00:23:24
226th

463

Philip BlennerhassettM197thSEN123rd01:29:21+00:23:29
227th

362

NATALIE GloverF30thSEN22ndSLH Tri Club01:29:24+00:23:32
228th

433

RICHARD OldfieldM198thSEN124th01:29:28+00:23:36
229th

383

JO TaylorF31stV406th01:29:33+00:23:41
230th

319

Nigel PrescottM199thV4060thAdwick TC01:29:33+00:23:41
231st

472

NAOMI DunneF32ndSEN23rdClapham Chasers01:29:34+00:23:42
232nd

551

HELENA RossF33rdSEN24thSERPENTINE RC01:29:36+00:23:44
233rd

374

CLARE ParkholmF34thV407thSERPENTINE RC01:29:38+00:23:46
234th

420

Peter ElsonM200thV4061st01:29:44+00:23:52
235th

40

PEPPI-MARIE HolderF35thSEN25thGREENWICH TRITONS01:29:46+00:23:54
236th

341

ELIZABETH CrowtherF36thSEN26thSERPENTINE RC01:29:52+00:24:00
237th

487

OLLIE HaunchM201stSEN125thSERPENTINE RC01:29:52+00:24:00
238th

306

JULIA HunterF37thSEN27thSERPENTINE RC01:29:56+00:24:04
239th

522

TERRY TealeM202ndSEN126th01:30:05+00:24:13
240th

333

Richard YouellM203rdV5015th01:30:07+00:24:15
241st

70

Karen ColeF38thV504thRG Active Race Team01:30:12+00:24:20
242nd

274

MATTHEW Tyler-smithM204thV4062nd01:30:19+00:24:27
243rd

447

JAMES FrowdeM205thSEN127thWhite Oak Triathlon Club01:30:22+00:24:30
244th

265

CANCALLED Adam JaroszM206thV4063rd01:30:26+00:24:34
245th

632

GEORGE AkermanM207thJUN2nd01:30:29+00:24:37
246th

169

OMAR Corona BarreraM208thSEN128th01:30:29+00:24:37
247th

210

GARY HullM209thSEN129th01:30:29+00:24:37
248th

442

SIMON WilliamsM210thSEN130th01:30:40+00:24:48
249th

385

MAXWELL DixonM211stV4064th01:30:43+00:24:51
250th

538

SUSIE GrantF39thSEN28th01:30:51+00:24:59
251st

595

PIOTR HadowskiM212ndSEN131st01:30:52+00:25:00
252nd

397

MICHAEL MoellerM213rdSEN132nd01:31:04+00:25:12
253rd

404

JOANNA WallisF40thSEN29th01:31:04+00:25:12
254th

419

PAUL EdmundsM214thSEN133rd01:31:07+00:25:15
255th

248

PAUL BainbridgeM215thV4065th01:31:20+00:25:28
256th

334

Kat ThorneF41stSEN30th01:31:23+00:25:31
257th

331

Lesley WilkinsonF42ndV505thSLH Tri Club01:31:25+00:25:33
258th

344

ADAM HarmanM216thV4066th01:31:28+00:25:36
259th

291

Stewart ChapmanM217thSEN134th01:31:30+00:25:38
260th

577

GABRIELA ManavellaF43rdSEN31st01:31:30+00:25:38
261st

302

SALLY HorsingtonF44thSEN32nd01:31:33+00:25:41
262nd

548

LUCY PickeringF45thV408th01:31:33+00:25:41
263rd

271

IAN OwenM218thV4067th01:31:39+00:25:47
264th

327

ROSS ThomsonM219thSEN135th01:31:52+00:26:00
265th

75

GLEN IrwinM220thV4068thEast London Triathletes01:32:03+00:26:11
266th

281

NATHAN PhilpottM221stSEN136th01:32:07+00:26:15
267th

196

Ben BrookM222ndSEN137th01:32:09+00:26:17
268th

643

JENNIFER EsserF46thSEN33rd01:32:13+00:26:21
269th

345

TONY McquaidM223rdV4069th01:32:23+00:26:31
270th

553

Mark NightingaleM224thSEN138th01:32:29+00:26:37
271st

241

JEREMY WalleyM225thSEN139th01:32:31+00:26:39
272nd

262

RACHEL HalliwellF47thV409th01:32:33+00:26:41
273rd

323

PAUL SheehanM226thSEN140th01:32:35+00:26:43
274th

500

KATY McguinnessF48thSEN34th01:32:36+00:26:44
275th

295

CHRISTOPHER DumasM227thSEN141st01:32:39+00:26:47
276th

572

REBECCA JonesF49thV4010th01:32:41+00:26:49
277th

517

ALEXANDER ReindorpM228thSEN142nd01:32:43+00:26:51
278th

221

ANDREW MatherM229thSEN143rd01:32:44+00:26:52
279th

389

ANNA BloomerF50thSEN35thSERPENTINE RC01:32:50+00:26:58
280th

366

Lucy HurnF51stSEN36th01:32:53+00:27:01
281st

35

MIRANDA HuttonF52ndSEN37thCrystal Palace Triathletes01:32:55+00:27:03
282nd

71

SARAH BurnsF53rdSEN38thEast London Triathletes01:32:58+00:27:06
283rd

236

KEVIN RobsonM230thV4070th01:32:58+00:27:06
284th

477

CHARLOTTE FrithF54thSEN39thSERPENTINE RC01:33:01+00:27:09
285th

503

Johanna MorleyF55thV4011th01:33:05+00:27:13
286th

57

TONY MacphersonM231stV4071stWindrush Triathlon Club01:33:11+00:27:19
287th

372

WILL MundowM232ndSEN144th01:33:13+00:27:21
288th

299

Karen GrievesF56thV506th01:33:21+00:27:29
289th

400

MATTHEW RichmondM233rdSEN145th01:33:23+00:27:31
290th

367

Vaughan KingstonM234thV4072nd01:33:24+00:27:32
291st

244

ROBERT WebbM235thSEN146th01:33:31+00:27:39
292nd

318

TIM PearsonM236thSEN147th01:33:34+00:27:42
293rd

608

KIRSTEN LewisF57thSEN40th01:33:38+00:27:46
294th

508

ROBERT OtleyM237thSEN148th01:33:41+00:27:49
295th

231

CHRISTOPHER ParsonsM238thSEN149th01:33:52+00:28:00
296th

526

HOLLY UnderwoodF58thSEN41st01:33:54+00:28:02
297th

56

CLAIRE SummersF59thSEN42ndWindrush Triathlon Club01:33:56+00:28:04
298th

444

Xi ZouF60thSEN43rd01:34:02+00:28:10
299th

414

ROBIN BruceM239thV4073rd01:34:02+00:28:10
300th

247

MATT HansonM240thV4074th01:34:07+00:28:15
301st

370

THOMAS LuccockM241stSEN150th01:34:14+00:28:22
302nd

416

Hayley DownF61stSEN44thWindrush Triathlon Club01:34:26+00:28:34
303rd

256

Andrew DavidsonM242ndV4075th01:34:49+00:28:57
304th

238

JEREMY SpooncerM243rdV4076th01:34:57+00:29:05
305th

376

ALISTAIR PriestM244thSEN151st01:35:00+00:29:08
306th

224

MARK MosimannM245thSEN152nd01:35:12+00:29:20
307th

427

JOHN PAUL JonesM246thSEN153rd01:35:23+00:29:31
308th

249

TOM FenderM247thV4077th01:35:30+00:29:38
309th

388

Stefan SansonM248thV4078th01:35:34+00:29:42
310th

245

Steve YoungM249thV4079th01:35:39+00:29:47
311st

278

JANE FordF62ndSEN45th01:35:41+00:29:49
312nd

259

MARTIN DewhurstM250thSEN154th01:35:44+00:29:52
313rd

567

NICOLE FallaF63rdSEN46th01:35:45+00:29:53
314th

301

CHRIS HarrisM251stV4080th01:35:48+00:29:56
315th

211

DANIEL HumbleM252ndV4081st01:36:00+00:30:08
316th

520

BADDAR SafeerM253rdSEN155th01:36:00+00:30:08
317th

492

Simon JohnsonM254thV4082nd01:36:08+00:30:16
318th

155

Claire StaggF64thSEN47thWindrush Triathlon Club01:36:08+00:30:16
319th

304

JOHN GiedziunM255thSEN156th01:36:10+00:30:18
320th

315

SEAMUS MurphyM256thV4083rd01:36:13+00:30:21
321st

329

RUSSELL WallerM257thV4084th01:36:13+00:30:21
322nd

184

BOUCHAIB RherriM258thSEN157th01:36:14+00:30:22
323rd

529

PATRICK VossM259thSEN158th01:36:26+00:30:34
324th

540

PAUL ButlerM260thV4085th01:36:30+00:30:38
325th

509

KALPESHKUMAR PatelM261stSEN159thKeep It Simple Tri Club01:36:30+00:30:38
326th

375

OLIVER PoundM262ndSEN160th01:36:36+00:30:44
327th

263

DAVID HarbageM263rdSEN161st01:36:39+00:30:47
328th

406

MARIANNE GibsonF65thV4012th01:36:43+00:30:51
329th

338

STUART Brooks LawrieM264thV4086th01:36:44+00:30:52
330th

514

SYLVIA PriceF66thSEN48thKingfisher Triathletes01:36:46+00:30:54
331st

39

Teri PengilleyF67thSEN49thLONDON FIELDS TRIATHLON CLUB01:36:57+00:31:05
332nd

207

David GoslingM265thSEN162nd01:37:14+00:31:22
333rd

208

STUART GouldM266thV4087th01:37:21+00:31:29
334th

86

Paul CrouchM267thV5016th7oaks tri club01:37:22+00:31:30
335th

547

Vanessa OrmistonF68thV4013thVO2 MAXIMUM RACING TEAM01:37:30+00:31:38
336th

133

STEPHEN FullerM268thSEN163rd01:37:32+00:31:40
337th

308

JOHN KellyM269thV5017th01:37:35+00:31:43
338th

251

LIZZY BanwellF69thSEN50th01:37:52+00:32:00
339th

218

JENNY LengF70thV4014th01:38:07+00:32:15
340th

114

MIKE BartonM270thSEN164th01:38:11+00:32:19
341st

298

DANNY GreenM271stSEN165thRG Active Race Team01:38:17+00:32:25
342nd

91

JAMES UrquhartM272ndSEN166thWindrush Triathlon Club01:38:28+00:32:36
343rd

347

CLAIRE BeckF71stSEN51stWindrush Triathlon Club01:38:32+00:32:40
344th

476

HANNAH FowlesF72ndSEN52nd01:38:37+00:32:45
345th

201

PAUL DennisM273rdV4088thKeep It Simple Tri Club01:38:45+00:32:53
346th

178

Richard HoggM274thV4089th01:38:46+00:32:54
347th

391

LAURA Denham-jonesF73rdV4015th01:38:51+00:32:59
348th

260

GARY FreemanM275thV5018th01:38:53+00:33:01
349th

365

Mark HowarthM276thV4090th01:38:57+00:33:05
350th

78

TOMMY CrudgingtonM277thV4091stCrystal Palace Triathletes01:39:04+00:33:12
351st

89

COLIN HarrisonM278thV4092ndWindrush Triathlon Club01:39:18+00:33:26
352nd

328

CLAIRE TomlinsonF74thSEN53rdLONDON FIELDS TRIATHLON CLUB01:39:22+00:33:30
353rd

293

TONY CollinsonM279thSEN167th01:39:26+00:33:34
354th

451

JEREMY LawsonM280thV5019thTYNE TRI01:39:41+00:33:49
355th

320

CHRIS RasteiroM281stSEN168th01:39:48+00:33:56
356th

94

VICKI FongF75thSEN54thWindrush Triathlon Club01:39:53+00:34:01
357th

614

FAYE CowenF76thSEN55th01:39:55+00:34:03
358th

84

CATHERINE PinchenF77thV4016thGREENWICH TRITONS01:39:59+00:34:07
359th

159

Phil De MontmorencyM282ndV4093rd01:40:02+00:34:10
360th

348

MICHAEL AllenM283rdSEN169thSLH Tri Club01:40:02+00:34:10
361st

92

AIDAN SlowieM284thV4094thWindrush Triathlon Club01:40:12+00:34:20
362nd

519

LISA RutherfordF78thSEN56th01:40:12+00:34:20
363rd

220

ADELE MaitlandF79thSEN57th01:40:14+00:34:22
364th

264

RACHEL HoyleF80thSEN58th01:40:17+00:34:25
365th

349

KATE AndrewsF81stSEN59th01:40:18+00:34:26
366th

679

Anne LosfeldF82ndSEN60thSERPENTINE RC01:40:22+00:34:30
367th

386

ROBERT CivilM285thV4095th01:40:32+00:34:40
368th

449

DANIEL FrostickM286thSEN170th01:40:33+00:34:41
369th

346

SANDRA PotterF83rdV4017th7oaks tri club01:40:37+00:34:45
370th

272

CHELSEA RocheF84thSEN61st01:40:43+00:34:51
371st

294

ALEXANDRA ConstantiF85thSEN62nd01:40:52+00:35:00
372nd

525

DANIEL TownsendM287thSEN171st01:40:54+00:35:02
373rd

82

SARAH BirksF86thSEN63rdWindrush Triathlon Club01:41:11+00:35:19
374th

134

GEOFFREY GoodeM288thSEN172ndWindrush Triathlon Club01:41:21+00:35:29
375th

321

ANDREW SandersM289thSEN173rd01:41:21+00:35:29
376th

79

HELEN TracyF87thSEN64thWindrush Triathlon Club01:41:28+00:35:36
377th

185

TIM WrightM290thV5020thSERPENTINE RC01:41:33+00:35:41
378th

470

STEVE DeckerM291stV4096th01:41:39+00:35:47
379th

222

DENNIS McdonaghM292ndSEN174th01:42:20+00:36:28
380th

214

Marcelline KuonenF88thSEN65th01:42:25+00:36:33
381st

342

Angela FarmerF89thSEN66th01:42:31+00:36:39
382nd

158

JONATHAN ChadwickM293rdSEN175th01:42:37+00:36:45
383rd

88

DONNE NelF90thSEN67thWindrush Triathlon Club01:42:46+00:36:54
384th

399

ANNA ReidF91stV4018th01:42:49+00:36:57
385th

360

ROSE GarberF92ndSEN68th01:42:51+00:36:59
386th

258

Sarah DernisF93rdV4019th01:42:54+00:37:02
387th

85

Sarah DeenyF94thSEN69thLONDON FIELDS TRIATHLON CLUB01:43:01+00:37:09
388th

317

MARK PearsonM294thV5021st01:43:03+00:37:11
389th

219

EMMA MagerF95thSEN70th01:43:13+00:37:21
390th

504

JULIAN MorrisM295thSEN176th01:43:17+00:37:25
391st

176

LAURA ShawF96thSEN71stSERPENTINE RC01:43:17+00:37:25
392nd

275

NICOLA UnderdownF97thV4020th01:43:18+00:37:26
393rd

23

LOUISE-KATHRYN PriceF98thV4021stCrystal Palace Triathletes01:43:23+00:37:31
394th

405

DEBORAH ClarkF99thSEN72ndEAST ESSEX TRI CLUB01:43:25+00:37:33
395th

99

ANNE-MARIE DoyleF100thV4022ndCrystal Palace Triathletes01:43:30+00:37:38
396th

186

PAUL ScottM296thV4097thWindrush Triathlon Club01:43:47+00:37:55
397th

314

CAROLINE MortenF101stSEN73rd01:43:48+00:37:56
398th

195

GRANT BohmM297thV5022nd01:43:50+00:37:58
399th

177

GRAHAM WilliamsM298thV4098th01:43:54+00:38:02
400th

97

Fay SuttonF102ndV4023rdCrystal Palace Triathletes01:43:58+00:38:06
401st

456

IAN BradburyM299thSEN177th01:43:59+00:38:07
402nd

292

ALEX ClabburnM300thSEN178th01:44:05+00:38:13
403rd

359

GEMMA Fitzjohn-sykesF103rdSEN74th01:44:15+00:38:23
404th

179

ELISABETH BucknallF104thSEN75th01:44:20+00:38:28
405th

325

CHARLOTTE SuttonF105thSEN76th01:44:22+00:38:30
406th

119

Sara DowlingF106thV4024th01:44:25+00:38:33
407th

441

JENNIFER TorryF107thSEN77thSERPENTINE RC01:44:36+00:38:44
408th

335

TOM LittlewoodM301stV4099th01:44:38+00:38:46
409th

125

ANGELA HowarthF108thV4025th01:44:42+00:38:50
410th

111

MARK MorrisM302ndSEN179th01:44:48+00:38:56
411st

216

David LauM303rdV40100thEast London Triathletes01:44:48+00:38:56
412nd

239

DOMINIC SullivanM304thV40101st01:44:51+00:38:59
413rd

233

MARINA PeluffoF109thSEN78th01:44:58+00:39:06
414th

562

ROBERT BurbidgeM305thSEN180th01:44:59+00:39:07
415th

173

PAUL NaudiM306thV40102nd01:45:21+00:39:29
416th

203

Anwar El BizantiM307thSEN181st01:45:30+00:39:38
417th

168

JONATHAN BrentM308thV40103rd01:45:38+00:39:46
418th

175

RACHAEL PrestonF110thV4026th01:45:57+00:40:05
419th

164

ELISABETH LindleyF111stV4027th01:45:59+00:40:07
420th

223

Louise MontgomeryF112ndV4028th01:46:02+00:40:10
421st

205

Stephanie ElliottF113rdSEN79th01:46:03+00:40:11
422nd

518

MICHAEL RooneyM309thSEN182nd01:46:13+00:40:21
423rd

117

JONATHON BushM310thSEN183rd01:46:22+00:40:30
424th

157

JULIAN Spencer-woodM311stV5023rdGREENWICH TRITONS01:46:24+00:40:32
425th

392

Liz DeyF114thSEN80thWindrush Triathlon Club01:46:27+00:40:35
426th

243

HEATHER WatkinsonF115thSEN81st01:46:31+00:40:39
427th

194

Christopher BellM312ndV5024th01:46:35+00:40:43
428th

479

ROSIE GeymanF116thSEN82nd01:46:44+00:40:52
429th

579

JACQUELINE MorcombeF117thSEN83rd01:46:50+00:40:58
430th

496

HEATHER LiddiardF118thV4029th01:47:19+00:41:27
431st

189

Marie HellyF119thV4030th01:47:30+00:41:38
432nd

199

FELICITY CroftF120thSEN84th01:47:36+00:41:44
433rd

106

NIGEL HoodM313rdV5025thWindrush Triathlon Club01:47:42+00:41:50
434th

230

NICK O'donnellM314thSEN184th01:48:01+00:42:09
435th

343

MARTIN HancockM315thV5026th01:48:22+00:42:30
436th

126

SAM LazellM316thSEN185th01:48:27+00:42:35
437th

215

PETER LangeM317thV5027th01:49:13+00:43:21
438th

242

ALICE WaltersF121stV4031st01:49:14+00:43:22
439th

127

WAYNE MooreM318thSEN186th01:49:16+00:43:24
440th

534

LUCY SalterF122ndSEN85th01:49:35+00:43:43
441st

132

RACHEL CollisF123rdSEN86th01:50:01+00:44:09
442nd

502

Les MooreM319thSEN187thCity of Chester Triathlon Club01:50:24+00:44:32
443rd

150

JACOB WhittinghamM320thSEN188th01:50:29+00:44:37
444th

197

DANNY ChanM321stSEN189th01:50:37+00:44:45
445th

107

GREGORY MarchatM322ndSEN190th01:50:57+00:45:05
446th

73

SHU LYN NgF124thSEN87thTRI LONDON01:51:33+00:45:41
447th

166

Reka KindaF125thSEN88th01:51:34+00:45:42
448th

151

SARAH KeightleyF126thSEN89th01:52:02+00:46:10
449th

187

CELINE HaddadF127thSEN90thFul-on-Tri01:52:02+00:46:10
450th

141

PADDI MckoneF128thSEN91st01:52:04+00:46:12
451st

412

JANE BoormanF129thV507th01:52:36+00:46:44
452nd

227

RAE NaudiF130thV4032nd01:52:43+00:46:51
453rd

269

STEPHANIE MoreauF131stSEN92nd01:52:50+00:46:58
454th

120

CJ GordonM323rdV40104th01:52:51+00:46:59
455th

240

AOIFE SynnottF132ndSEN93rd01:52:58+00:47:06
456th

217

Sue LearoydF133rdV4033rd01:53:08+00:47:16
457th

152

TRACY BlissF134thV4034thEAST ESSEX TRI CLUB01:53:17+00:47:25
458th

229

SUSAN NicolaiF135thV4035th01:53:39+00:47:47
459th

235

KELLY RobertshawF136thSEN94th01:54:05+00:48:13
460th

307

MARTA IljadicaF137thSEN95thLONDON FIELDS TRIATHLON CLUB01:54:11+00:48:19
461st

209

JENNY HarleyF138thV508thEAST ESSEX TRI CLUB01:54:28+00:48:36
462nd

326

RACHEL ThomasF139thSEN96th01:54:47+00:48:55
463rd

378

NICKY RojasF140thSEN97th01:55:02+00:49:10
464th

453

Carol WallerF141stV4036th01:55:04+00:49:12
465th

237

CAROL SkinnerF142ndV4037th01:55:09+00:49:17
466th

253

HELEN BlackieF143rdSEN98th01:55:21+00:49:29
467th

202

Catherine DunninghamF144thSEN99th01:55:34+00:49:42
468th

113

Paul AnnysM324thSEN191st01:55:40+00:49:48
469th

257

Louise DawsonF145thSEN100th01:56:02+00:50:10
470th

115

PAUL BootonM325thV5028th01:56:15+00:50:23
471st

322

DAN ScottM326thSEN192nd01:56:49+00:50:57
472nd

454

DAVID WaltersM327thV5029th01:57:07+00:51:15
473rd

163

liz KrebF146thV4038th01:57:12+00:51:20
474th

527

LAUREN UnderwoodF147thSEN101st01:57:16+00:51:24
475th

182

ANYTA DuffinF148thV4039th01:57:25+00:51:33
476th

146

ALICK SethiM328thSEN193rd01:57:51+00:51:59
477th

232

NITA PatelF149thSEN102nd01:58:16+00:52:24
478th

192

AMY Aeron-thomasF150thV509th01:58:18+00:52:26
479th

352

KATIE BinningF151stSEN103rd01:59:02+00:53:10
480th

381

DEBBI SpurginF152ndV4040th01:59:02+00:53:10
481st

421

NICOLE FletcherF153rdSEN104th01:59:05+00:53:13
482nd

118

MIRANDA CookF154thV4041st02:00:04+00:54:12
483rd

512

CLAIRE PlattF155thSEN105th02:00:38+00:54:46
484th

121

JAYNE GordonF156thV4042nd02:01:01+00:55:09
485th

142

NINA MukherjeeF157thV4043rd02:01:16+00:55:24
486th

167

Adjoa BoatengF158thSEN106th02:01:38+00:55:46
487th

116

KATIE BuntingF159thSEN107th02:01:46+00:55:54
488th

204

KATE El BizantiF160thSEN108th02:02:25+00:56:33
489th

161

KATIE HemmingsF161stSEN109th02:02:35+00:56:43
490th

499

DOMINIC ManderM329thSEN194th02:02:55+00:57:03
491st

200

ELAINE CurtinF162ndV4044th02:03:23+00:57:31
492nd

174

WENDY OrrF163rdSEN110th02:05:14+00:59:22
493rd

110

KATHERINE StanyerF164thSEN111st02:06:02+01:00:10
494th

234

SYLVINA QuaminaF165thV4045th02:06:14+01:00:22
495th

162

PHILIP HullM330thV5030th02:07:50+01:01:58
496th

128

ANNA StrevensF166thSEN112nd02:08:05+01:02:13
497th

250

RICHARD MartinM331stSEN195th02:08:48+01:02:56
498th

495

ALEX LeowM332ndSEN196th02:09:21+01:03:29
499th

183

ANDREW MacalpineM333rdV5031st02:09:45+01:03:53
500th

212

REBECCA Humphreys-elvisF167thV4046th02:10:03+01:04:11
501st

171

Julie MeletF168thSEN113rd02:10:55+01:05:03
502nd

198

SHARON ClarkF169thV5010th02:11:18+01:05:26
503rd

129

SARAH WaterfallF170thSEN114th02:14:25+01:08:33
504th

123

Denise HirstF171stV5011th02:14:26+01:08:34
505th

135

CAROLINE GormleyF172ndSEN115th02:14:44+01:08:52
506th

154

Ellie PetchF173rdV4047th02:15:53+01:10:01
507th

417

JENNIE DrohanF174thSEN116th02:16:19+01:10:27
508th

310

LISA MarshallF175thSEN117th02:21:46+01:15:54
509th

137

LISA JacksonF176thV4048th02:26:00+01:20:08
510th

102

GRAHAM CookM334thV40105th02:26:14+01:20:22
511st

490

AARON HirstM335thSEN197th02:29:00+01:23:08
512nd

165

Madeline YoungF177thSEN118th02:41:10+01:35:18
513rd

122

Chesleigh HirstM336thJUN3rd02:50:49+01:44:57
514th

181

Daniel DevittM337thV40106th03:03:29+01:57:37
DNF (29 in total)
-

357

ANTHONY DyerMSEN00:00:00-
-

531

Susan SealeFV40THAMES TURBO00:00:00-
-

402

RUSSELL HarmsworthMV4000:00:00-
-

640

STEVE WhitmoreMV4000:00:00-
-

633

MICHAEL DaveyMSENSLH Tri Club00:00:00-
-

156

DAVID KellyMV40EAST ESSEX TRI CLUB00:00:00-
-

74

Jeremy MilneMV40SERPENTINE RC00:00:00-
-

93

LOUISE JohnsonFV40GREENWICH TRITONS00:00:00-
-

191

SARAH Lawson-thresherFSENFul-on-Tri00:00:00-
-

380

SEBASTIAN SmithMSEN00:00:00-
-

570

URSULA HankinsonFSENFul-on-Tri00:00:00-
-

413

DIANE BramleyFSENBishops Stortford TC00:00:00-
-

390

Craig CollingMSENWindrush Triathlon Club00:00:00-
-

461

JOHNNY BellMV4000:00:00-
-

653

Ed WallaceMSEN00:00:00-
-

131

anita AsgharFV4000:00:00-
-

309

MONICA LyonsFV40SERPENTINE RC00:00:00-
-

639

BRIAN HennesseyMV40SLH Tri Club00:00:00-
-

473

MATT ElliottMSEN00:00:00-
-

140

MAIRTIN McdermottMSEN00:00:00-
-

533

Andrew WakefieldMV4000:00:00-
-

311

MARIA Marshall-hirstFSEN00:00:00-
-

435

JULIE ReadFV4000:00:00-
-

136

LOURDES HerediaFV4000:00:00-
-

270

DOMINIC MundenMSEN00:00:00-
-

87

BEN UrquhartMSENWindrush Triathlon Club00:00:00-
-

42

NICOLA Smith-pryorFSENRG Active Race Team00:00:00-
-

149

VICTORIA TannerFSEN00:00:00-
-

507

NICK MurrellMSEN00:00:00-