Results breakdown for Sprint Distance @ East Leake Triathlon

Splits

  • 400 metre Swim
  • 20 kilometre Cycle
  • 5 kilometre Run

Race Options

Map

Top 3 Overall

Overall # Name Category Club
1

232

WILLIAM KIRKM20-29Race Hub Triathlon Club00:58:11
2

199

STEVE FAULKNERM30-39BRAT01:02:00
3

205

Thomas MARSHALLM30-39Bingham Tri Club01:02:27

Top 3 Ladies

Overall # Name Category Club
21

224

Emily WaltonF20-29University Of Nottingham Triathlon Club01:08:50
24

218

KIRSTY HILLIERF30-3901:10:34
30

197

Sharon TaylorF40-49Race Hub Triathlon Club01:12:07

Top 3 Men

Overall # Name Category Club
1

232

WILLIAM KIRKM20-29Race Hub Triathlon Club00:58:11
2

199

STEVE FAULKNERM30-39BRAT01:02:00
3

205

Thomas MARSHALLM30-39Bingham Tri Club01:02:27

Top 3 male & female for category "20-29"

Overall # Name Category Club
1

232

WILLIAM KIRKM20-29Race Hub Triathlon Club00:58:11
12

129

Daniel GILESM20-294LIFE TRI01:06:13
21

224

Emily WaltonF20-29University Of Nottingham Triathlon Club01:08:50
27

211

MATTHEW COTTONM20-2901:10:51
42

225

Annalise BYRNEF20-29BRAT01:13:59
63

202

Emma PRUSEKF20-29100% Tri01:17:22

Top 3 male & female for category "30-39"

Overall # Name Category Club
2

199

STEVE FAULKNERM30-39BRAT01:02:00
3

205

Thomas MARSHALLM30-39Bingham Tri Club01:02:27
4

222

Phil SaundersM30-39Kirsty Hillier Coaching01:03:03
24

218

KIRSTY HILLIERF30-3901:10:34
49

106

Sally KIRBYF30-3901:15:55
52

227

Nicola JonesF30-3901:16:14

Top 3 male & female for category "15-16"

Overall # Name Category Club
6

207

Louis DunneM15-164LIFE TRI01:04:38
10

231

Lewis EdgeM15-164LIFE TRI01:05:56
13

236

Harrison BARBERM15-16Newcastle (Staffs) Tri Club01:06:31

Top 3 male & female for category "40-49"

Overall # Name Category Club
7

214

SPENCER THOMASM40-49LEICESTER TRI CLUB01:04:41
9

216

SIMON SHARPM40-49TFN TRI CLUB01:05:46
16

228

Iain HAMILTONM40-49LINCOLN TRI01:07:20
30

197

Sharon TaylorF40-49Race Hub Triathlon Club01:12:07
61

191

Nikki ReevesF40-4901:17:06
68

195

TARYN WARDF40-4901:18:08

Top 3 male & female for category "TEAM"

Overall # Name Category Club
8

230

'Team Bates' BATESUTEAMLINCOLN TRI01:04:43
179

45

'Team Mills' MILLSUTEAM01:36:51

Top 3 male & female for category "50-59"

Overall # Name Category Club
11

198

Gerry MCCANNM50-5901:06:06
15

200

MELVYN HEYWOODM50-59TFN TRI CLUB01:06:53
17

178

Pat KinchM50-5901:07:33
84

167

Linda WhiteleggF50-591485 TRI CLUB01:20:13
105

72

Stephanie WhiteF50-59Team Titans01:23:16
150

54

Jane FarmerF50-591485 TRI CLUB01:30:30

Top 3 male & female for category "17-19"

Overall # Name Category Club
26

204

Oliver EvansM17-19BLACK COUNTRY TRI01:10:37
33

219

Peta JarvisF17-194LIFE TRI01:12:17
64

213

Olivia JAMESF17-1901:17:29
73

132

Euan BELLM17-194LIFE TRI01:19:09

Top 3 male & female for category "60-69"

Overall # Name Category Club
51

113

JOHN SHELTON-SMITHM60-691485 TRI CLUB01:16:00
80

49

Peter LavineM60-6901:20:04
92

154

JOHN SINCLAIRM60-6901:21:34
158

92

Mary SWINDLESF60-69Hillingdon Triathletes01:32:27

Top 3 male & female for category "Family Team"

Overall # Name Category Club
78

160

'Fraser Lile' LILEUFamily Team01:19:52