Results breakdown for 10 Km @ Seco Alcester 10K Road Race

Splits

  • 10 kilometre Run

Race Options

Organiser

Raceways

Contact details

Map

Top 3 Overall

Overall # Name Category Club
1

5064

JAMES MARSHALLMtop 300:33:31
2

374

Ben KRUZEMtop 300:34:09
3

297

Ali HerbertMtop 3Cherwell Runners & joggers00:34:21

Top 3 Ladies

Overall # Name Category Club
22

63

Sophie BOOTHFtop 3Black Pear Joggers00:38:59
23

505

Sian PowellFtop 3Black Pear Joggers00:39:18
38

152

Rachel DaviesFtop 300:41:12

Top 3 Men

Overall # Name Category Club
1

5064

JAMES MARSHALLMtop 300:33:31
2

374

Ben KRUZEMtop 300:34:09
3

297

Ali HerbertMtop 3Cherwell Runners & joggers00:34:21

Top 3 male & female for category "top 3"

Overall # Name Category Club
1

5064

JAMES MARSHALLMtop 300:33:31
2

374

Ben KRUZEMtop 300:34:09
3

297

Ali HerbertMtop 3Cherwell Runners & joggers00:34:21
22

63

Sophie BOOTHFtop 3Black Pear Joggers00:38:59
23

505

Sian PowellFtop 3Black Pear Joggers00:39:18
38

152

Rachel DaviesFtop 300:41:12

Top 3 male & female for category "V45"

Overall # Name Category Club
4

34

Sean BARKESMV45Lincoln Wellington Athletics Club00:35:03
14

1368

Leon FIELDMV4500:38:05
16

23

Alex AtkinsonMV45KENILWORTH RUNNERS00:38:09
80

96

Pippa CAMERONFV4500:44:40
88

303

Lynne HINSONFV45STRATFORD UPON AVON AC00:45:29
134

444

Jenny MOOREFV4500:47:46

Top 3 male & female for category "SEN"

Overall # Name Category Club
5

1397

Ollie SeniorMSEN00:35:17
7

400

Chris LiddleMSENSPA STRIDERS00:35:26
13

566

Will SENIORMSEN00:37:59
46

371

Chloe KintonFSEN00:41:48
51

275

Becky HARDIEFSENBlack Pear Joggers00:42:17
58

204

Stacey FerrisFSENKINGFISHER HARRIERS00:43:14

Top 3 male & female for category "V35"

Overall # Name Category Club
6

154

Matthew DAVISMV35Black Pear Joggers00:35:22
8

521

Ian RadfordMV35Black Pear Joggers00:35:41
9

5060

Mark ThomasMV3500:36:49
40

595

Katherine SmithFV35PERSHORE PLUM PLODDERS00:41:21
55

209

Jo FLEMINGFV35SPA STRIDERS00:42:52
99

32

Rachael BARKERFV3500:46:15

Top 3 male & female for category "V55"

Overall # Name Category Club
19

634

Nigel TIMMSMV55Sphinx Running Club00:38:38
45

5075

Andrew CarterMV5500:41:48
53

194

Dave ELLISMV55ALDRIDGE RC00:42:46
193

250

Lynda GREENFV55KINGFISHER HARRIERS00:50:22
201

46

Amanda BellFV55Evesham Vale Running Club00:50:44
213

1375

Pebbie HumphriesFV5500:51:10

Top 3 male & female for category "Under 18"

Overall # Name Category Club
47

510

Addi PRICEMUnder 1800:41:56
96

5083

Jessica HuttFUnder 1800:46:08
158

1393

Jonathon OhareMUnder 1800:48:45
677

482

Megan PARKERFUnder 18KINGFISHER HARRIERS01:24:34
681

414

Anesha LOWFUnder 18Halesowen Fitcamp01:24:50

Top 3 male & female for category "V65"

Overall # Name Category Club
57

547

Clive ROSEMV6500:43:06
140

1379

Phil BrennanMV6500:47:59
162

224

Reg GARDNERMV65KINGFISHER HARRIERS00:49:00
238

95

Ruth CALDERBANKFV65STRATFORD UPON AVON AC00:52:28
468

349

Sue JOHNFV6501:00:36
490

407

Hilary LOMASFV6501:01:48

Top 3 male & female for category "Unknown"

Overall # Name Category Club
62

49

Marcus BENNETTMUnknownEvt00:43:24